Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Tip na prežitie: Ako si v núdzi vyrobiť domáci penicilín


Print Friendly, PDF & Email

domaci-penicilin

Informácie v tomto článku považujeme za veľmi užitočné pre všetkých, no obzvlášť môžu byť cenné pre ľudí vtedy, ak sa ocitnú v oblasti s obmedzenými zdrojmi.

Pomaranče a chlieb sú dve z najbežnejších potravín, ktoré nájdete v každej kuchyni. Ale vedeli ste, že pomaranče a chlieb sú schopné produkovať penicilín?

Dá sa to dosiahnuť jednoducho len tým, že ich necháte zrieť.

Možno to viete, možno nie, ale zelená nechutná pleseň, ktorá sa vyvíja na povrchu chleba je vlastne penicilín.

Vážne zranenie v mieste mimo civilizácie

Urobte si myšlienkový experiment.

Predstavte si, že sa ocitnete v núdzi uprostred nejakej prírodnej katastrofy, v džungli či inom mieste mimo civilizácie. Pri úteku si váš partner hlboko sekne do nohy.

Nájdete si úkryt, no po niekoľkých dňoch sa vášmu partnerovi začne šíriť infekcia. Treba mať na pamäti, že ak by sa infekcia neliečila, môže dôjsť k závažným zdravotným problémom.

Hrozí strata končatiny alebo až smrť. Ak by ste nemali prístup k moderným zdravotníckym materiálom, vedeli by ste, čo robiť, aby ste pomohli svojmu partnerovi?

Ukážeme vám jednoduchý a nenákladný spôsob, ako by ste vedeli ušetriť svojho partnera od vyššie uvedených zdravotných problémov.

Výroba domáceho penicilínu

Aby ste si vyrobili vlastný penicilín, postupujte nasledovne:

 1. Umiestnite chlieb do mikroténového vrecúška alebo iného obalu.
 2. Nechajte ho odpočívať, pokiaľ sa nezačne tvoriť vrstva plesne.
 3. Chlieb rozdeľte na menšie kúsky.
 4. Zľahka ich oroste vodou.
 5. Pozorujte rast plesne, neodstraňujte ju až pokiaľ nedosiahne zelené sfarbenie.

Pleseň začína rásť a rozvíjať sa. Prvou fázou je biela vrstva, neskôr modrá až napokon zelená.

Práve zelená farba bude obsahovať dávku penicilínu. Ako môžete vidieť na úvodnom obrázku, zelené plochy sú miesta, kde forma plesne rástla najdlhšie, najmä počas dozrievania.

Teraz, keď máte túto zelenú pleseň, môžete ju skutočne začať používať ako liečivo. Existuje niekoľko spôsobov, ako na to.

Ako aplikovať vypestovaný penicilín

Existujú dva spôsoby, ako aplikovať vypestovaný penicilín:

Spôsob A

Vezmite si kus pripraveného chleba, vložte ho do veľkého hrnčeka a pridajte zohriatu vodu (voda však nesmie vrieť). Zamiešajte a môžete začať užívať.

Stop Candida

Opakujte podľa potreby, aby ste mali denný prísun penicilínu.

Je ale dôležité si uvedomiť, že zatiaľ čo ďalej rastie pleseň, s najväčšou pravdepodobnosťou rastú aj iné látky, ktoré nie sú vždy pre telo užitočné.

Keď budete pokračovať v konzumácií, budete prijímať tak penicilín, ako aj tieto iné, nie najužitočnejšie látky. Áno, bude to chutiť zle, no netreba poľaviť.

V takejto situácii, hnačka alebo podráždený žalúdok sú v porovnaní s infekciou oveľa menej závažné problémy. Takže to určite stojí za to.

Tento spôsob A sa používal už tisíce rokov v dávnych kultúrach, bol to známy ľudový liek aj na území Spojených štátov, dokonca po celé stáročia.

Spôsob B

Buďte trpezlivý a starostlivo odoberte z chleba iba zelenú časť plesne. Očistite ranu a opatrne ju prekryte zelenou vrstvou odobratou z chleba.

Potom to prekryte vzdušnou látkou a pravidelne tento proces opakujte.

Zaujímavým faktom známym zo štúdie egyptológie datujúcim od roku Imhotepa je, že starí lekári v tomto období používali ako obklady na rany med.

Prečo?

Pretože rast baktérií v mede je veľmi ťažký. Ak je rana ešte čerstvá a bez infekcie, môžete použiť med, aby chránil ranu pred škodlivými baktériami. Verte tomu alebo nie, medové bandáže sa stále používajú na medicínske účely aj v moderných pohotovostiach.

Pre domáce použitie jednoducho pokryte celú plochu rany medom a zabaľte ju, aby sa med udržal na svojom mieste.

Záver

Existujú samozrejme oveľa pokročilejšie spôsoby, ako získať penicilín z chleba a pomarančov, ktoré sú zložitejšie než naše dva varianty.

Ak by ste mali dostatok času, k dispozícii máte veľa spôsobov výroby penicilínu vo farmaceutickej kvalite. Ich základ je aj tak v postupe uvedenom vyššie.

S relatívne nízkymi nákladmi a pre širokú dostupnosť penicilínu na dnešnom trhu to však nemusí byť veľmi praktické. No v prípade, že by ste sa skutočne ocitli uprostred džungle či v mieste prírodnej katastrofy, táto informácia vám môže zachrániť život.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. DObry den,
  vážený web badatel.net tento Váš článkom pokladám za hlboko dezinformujúci a zavádzajúci až nebezpečný. Za prvé tá huba čo vám vyrastie nemusí byť ani Penicillium chrysogenum ale iná vysoko karcinogénná či veľmi jedovatá. Vývar z nej môž byť dokonca smrteľný. Za druhé penicilín je acidolabilný teda ho nie je možné podať per orálne, rozloží sa v žalúdku. Prosím Vás veľmi nepublikujte apoň články, ktorými možete značne ublížiť n zdravý.

  • Tento článok treba brať v kontexte, aký sa v ňom uvádza. Nikto nekáže, aby si ľudia začali teraz sami vyrabáť penicilín, keď je dostupný v lekárni.

   Ak ste však niekde poranení pri prírodnej katastrofe a máte možnosť buď na 100% umrieť v dôsledku infekcie, alebo si vyrobiť vlastný penicilín, čo urobíte?

   • já bych to vyzkoušela, raději průjem, než přijít o nohu, nebo život, můj názor, nevnucuji druhým ano?

 2. Ja si pamätám na varovanie zo školy, že pleseň z obilovín je smrteľne jedovatá.
  Pokiaľ ide o farmaceutický penicilín, ten sa podáva v tabletkách, ktoré sa prehltnú. Ten sa nerozloží v žalúdku?

 3. no penicilin ani ine antibiotika si lealne kupit nemozete cize autor moze napisat do clanku ze to je v podstate jedina moznost a to je ze si ho vyrobite 😀 Ani dzunglu netreba 🙂

Pridajte komentár

*