Turecko zavedie digitálnu menu centrálnej banky prepojenú s digitálnym občianskym preukazom


Print Friendly, PDF & Email

Turecko zavedie digitálnu menu centrálnej banky prepojenú s digitálnym občianskym preukazom

(Rhoda Wilson, Expose News) Turecko plánuje na budúci rok spustiť digitálnu menu centrálnej banky (CBDC), ktorá bude integrovaná s tureckým systémom digitálnej identifikácie ľudí, teda s digitálnym občianskym preukazom.

Táto integrácia je súčasťou ďalšej fázy ich výskumného projektu digitálnej líry, ktorá mimochodom už pomerne dlhú dobu zažíva vyše 80% mieru ročnej inflácie.

Ako vysvetlil portál Libre Solutions Network, digitálna mena je to, čo robí fungovanie online obchodov tak efektívnym.

Problém je v tom, že s tým, ako internet stále viac preniká do našich životov, dáva digitálnemu finančnému systému stále väčšiu silu. Toto je tiež základom „systému sociálnych kreditov“, ktorého cieľom je kontrolovať každý aspekt vášho života.

Mať „správne“ sociálne postoje alebo správanie už však nebude stačiť na to, aby ste takýto systém uspokojili. Vládam dnes už ide o totálnu kontrolu a chcú všetok váš čas a majetok.

Je tiež dôležité pochopiť, že zatiaľ čo digitálne meny sú nástrojom technokracie, sú ním aj samotné centrálne banky.

To, čo centrálne banky sledujú s digitálnymi menami, nie je len kontrola. Tú už majú. Ich kontrola je však príliš širokospektrálna. Radšej by uprednostnili presné možnosti mikroriadenia ekonomiky, a to až po jednotlivé individuálne transakcie.

Turecká centrálna banka plánuje spustiť digitálnu menu už budúci rok

„Systém digitálnej tureckej líry bude integrovaný s digitálnou identitou a systémom FAST,“ uvádza sa v oficiálnej správe. FAST je platobný systém prevádzkovaný tureckou centrálnou bankou.

Centrálna banka Turecka plánuje spustiť CBDC v roku 2023, oznámil Coin Desk 25. októbra 2022.

Takže, rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou je asi 12 mesiacov, keďže minulý rok sa zavádzanie digitálnych mien prepojených s občianskymi preukazmi nazývalo šialenou teóriou. Tá sa ale teraz stáva realitou.

S digitálnymi menami je pre štát skutočne jednoduché blokovať disidentov pri nákupoch alebo predaji svojich výrobkov a služieb. Toto všetko je teda o úplnej kontrole štátu nad občanom.

A vezmite si, že Turecko má už dlhú dobu veľmi vysokú mieru inflácie (nad 80%) a teraz oznamuje zavedenie digitálne meny, čo by mohlo poskytnúť vynikajúcu príležitosť na akýsi „reset“.

V mnohých západných krajinách dnes podobne vidíme vysokú infláciu. Podľa môjho názoru bude digitálna mena zavedená s ospravedlnením, aby sa zabránilo ďalším ekonomickým problémom. Nazvime to „reset globálnej ekonomiky“, ak chcete. Možno „Veľký reset“.

Prírodná liečba osteoartritídy

Aj Európska únia a ďalšie krajiny spustili plány na zavedenie CBDC meny

Dnes už vieme, že aj Európska únia pracuje na digitálnom eure. Dokonca na tom spolupracuje s nikým iným ako s firmou Amazon.

Podľa Investor Place nie je EÚ prvou vládou, ktorá testuje CBDC. Viaceré karibské štáty, ako aj africká Nigéria, už úplne zaviedli CBDC pre všetkých občanov (hoci v Nigérii je to veľký prepadák, ľudia tam CBDC menu nechcú používať a uprednostňujú Bitcoin).

Čína tiež už niekoľko mesiacov skúša svoj digitálny juan a celosvetovú pozornosť upútala, keď ho začala testovať počas zimných olympijských hier v roku 2022. No a minulý týždeň spustili Irán aj Rusko svoje vlastné CBDC plány na vydanie finálneho produktu v budúcom roku.

Moja aktuálna predpoveď je, že nám vlády pridelia osobné sledovače uhlíka, ktoré budú sledovať všetok oxid uhličitý, ktorý vypúšťame pri nákupoch v digitálnej mene.

To sa už do značnej miery aj deje, nakoľko mnohé banky začali sledovať emisie C02 z vašich nákupov, ako to robí napríklad aj Tatrabanka na Slovensku. Vo Švédsku už existuje dokonca kreditná karta, ktorá vás zablokuje, ak prekročíte váš osobný limit CO2.

Veci sa dejú rýchlo a po CBDC menách sú digitálne občianske preukazy ďalšou veľkou vecou, ​​ktorá sa bude presadzovať.

Okrem toho treba mať na pamäti, že digitálna mena môže byť naprogramovaná tak, aby sa míňala iba veci, na ktoré štát chce, aby ste ju míňali. Samozrejme, budú tvrdiť, že to robia len preto, aby „zachránili ekonomiku“. Možnosti kontroly a tyranie sú však nekonečné.

Záver

Už sme videli, ako PayPal zaviedol do svojich zmluvných podmienok pravidlo, že môže jednoducho ukradnúť 2 500 dolárov z vášho účtu, ak sa bude domnievať, že šírite „zavádzajúce informácie“.

Najprv tvrdili, že to bola chyba, ale len čo sa mediálna búrka upokojila, toto pravidlo znova zaviedli.

Našťastie, PayPal je dobrovoľný a každý by si mal zrušiť svoj PayPal účet na znak nesúhlasu s ich politikou. Čo sa však stane, keď pôjde o CBDC menu a vy ju budete nútení používať? Čo ak si bez nej nebudete môcť nič kúpiť?

Vidíte ten problém? Digitálne meny CBDC a digitálne občianske preukazy otvárajú dvere novej úrovni tyranie, akú sme nikdy predtým nevideli. Preto si musíme za každú cenu ochrániť hotovosť. A tú ochránime tak, že ju budeme čo najviac používať.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Rhoda Wilson, Zdroj: expose-news.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Pekne vysvetlené a povedané, čomu neujdeme. Digitálne peniaze a ID.
  https://youtu.be/xhOSotlmUs0

 2. Kupujte strieborné a zlaté mince. Žiaden systém nie je dokonalý a kým sa obchádzať, tak sa bude, kým sa nezrúti, a tento sa zaručene po čase zrúti. Takže treba myslieť na alternatívu a pripraviť sa ! Len si spomeňte, ako sme vyjebali s lock down-ami a tými všetkými sadistickými a primitívnymi obmedzeniami počas plandémie ! Ako sa do hory ozýva… a tupé alibistické a komfortné ofce nech potom tancujú tak, ako im pánček káže ! Ale potom, keď im už neskoro dôjde, nech pekne držia hubu a krok !

 3. Ujasnime si! 99,5% finančných operácií pohybu „peňazí“ prebieha ako špekulácie – pohyb čísiel na burze – 0,05% operácií sú reálne obchody s „hmotou“ a reálnymi službami. Teda – „ONI“ naozaj ku svojej židobanksterbiznisu a tejto hre a podvodu nepotrebujú hotovosť, a teda – logicky môžu mať predstavu z hry na monopoly, že ovládnu aj tých 0,05% reálnych peňazí, hoci aj z tých je cca 80% bezhotovostných. AVŠAK! Ak niekto preváža vzduch v kamiónoch kvôli podvodom s vratkami DPH – mimochodom – DPH vracajú len veľkopodnikateľom – nie spotrebiteľom – tak tá kurva banda potrebuje pohyb reálnej hmoty a služieb! Bez kamiónu nemôžeš voziť ten vzduch a zarábať na DPH! A tak vôbec nie je dôležité – mimo faktu, že Money is a Dept – pretože bez tých 0,05% reálnej zmeny fakticky nie je pohyb! A tak – ako sa oni cítia byť tou 0,001% elitou – my máme v hrsti tú realitu zmeny! Peniaze ako ekvivalent energie! A diditálne „peniaze“ nie sú peniaze – lebo peniaze sa stávajú peniazmi až po akceptácii ich formy ako prostriedku zmeny – čo je vždy politická záležitosť – mlynské kamene, hrivny, korálky, zlaťáky, papierové chechtáky! Stačí preto digitálne peniaze neprijať – a keď mi niekto ukradne tie doteraz reálne peniaze – zabijem ho, a to čo potrebujem, si od neho zoberiem!

  • Ešte si ujasnime – čo si myslíte, že deti tzv. elít preberajú pri „základnom“ vzdelávaní to, čo naše deti v debilizačných základných školách – zlomky?!

   • Ja som zlomky neznášala na základnej a ty Maroš ?

    • Jediné, čo ma kedy musela naučiť namiesto školy matka – lebo v škole som to nechápal. V podstate je to princíp využitia vnútorných vzťahov v matematike. V komentári som narážal na to, že deti elít učia uvažovať tak, že matematika v koristníctve neplatí, resp. nie je spojená s obecnými pravidlami. Teda – učia sa uvažovať mimo pravidiel chlievika. Myslíš, že nejakú lajnovú kundu zaujímajú zlomky v miliardách?

     • Vidim, že maky aj dnes musime doučat deti čo sa majú naučit v škole oni na to nemaju čas pri ich výkone no my si ho nájst musíme Kundu lajnovu zaujima niečo iné ako matematika a Elitu nápodobne ich detičky pripravuuj na iné hospodárske počty aby vedeli ako na to už od kolísky ani VŠ nepotrebujú Doktorant získajú od otecka aj s diplomovou prácou poslala by som ti smajlíka ale neviem či by tam sedel&&&

     • “ a Elitu nápodobne ich detičky pripravuuj na iné hospodárske počty aby vedeli ako na to už od kolísky ani VŠ nepotrebujú Doktorant získajú od otecka aj s diplomovou prácou“ – no iste – preto sú so svojím Know How každou generáciou 100 krát drzejší, a preto treba odrezať hlavy tým, ktorí ich splodili, a tým, ktorých splodili oni! Klarika neklarika!

    • V škole som neznášal puch – všeobecne – puch v šatniach, puch v menze! Fuj – ísť na základnú školu kvôli vybavovaniu – to je na blivajz!

     • Musíš sa nad to povzniest maroš prípadne si nasadit šuško ak ti nejaké zostalo pri covide a veselo vybavuj na základke a z hlboka dýchaj nech sa ti prevzdušní katalizátor +++

 4. KOVIDBARÓN!

  ,,,,na vine je systém zamestnávania más občanov vo veľkofirmách patriacim slobodomurárskym elitám a sluhom elít a najivite a nenažranosť slabomyselníkov robošov,,,,toto sa udeje aj u nás-ak bude už každý zamestnaný-potom to pôjde omnoho ľahšie,defakto môžete poďakovať tomu malému počtu nezamestnaných a neschopných pracovať,ako aj bezdomovcom,že tu ešte zatiaľ na slovensku nemáme tento projekt už rozbehnutý,zadĺžovanie má byť dôvodom na prechod ku bezhotovostným platbám a absolútnej kontrole financii občanov,,,,ja to stále tvrdím a tvrdiť to budem-keby nebolo robošiny,tak sa tu lepšie žije,na vine sú roboši a toto je pravda a dôsledky a následky si robošina musí sama vyžrať a aj vyžerie!

 5. Keď budete mať striebro a zlato doma, nič nepokazíte, ale ako my rozmení gazdina za klobasy, hurky, mlieko a mne za ovocie a zeleninu…?

  Ako Vy….ť so systémom ? Pozrite si film „Zázrak z Worglu“, len „zatím nejsou lidi“ a chvíľu to ešte potrvá…

  https://www.youtube.com/watch?v=YLcx4BIPFk4

  Ale škola života beží a učíme sa stále.

  • Ten film má viacero úrovní posolstiev a ten herec hrá v inom filme Adolfa. Takto si aj možno my chodíme zahrať do matrixu všelikoho a všelikde, aby sme zažili na vlastnej koži aké to je keď…a potom možno pochopíme. A kto chce, tak môže prepadať v škole hádam aj do nekonečna. A kto chce, hľadá, báda, ňúra a učí sa pochopiť ako to vlastne naokolo asi funguje. lebo to čo je všetko ešte naokolo Nás sa nám ešte ani nesníva…a Stvoriteľ má predpokladám času dosť, asi tak nekonečne…

   Koniec sveta ? Možno tak pre naše doterajšie chápanie hmotného prejavu tohto sveta v tejto realite. Ak je človeku dopriané a ono je mu dopriané, keď sa snaží, tam kde má. Tak sa otvoria brány poznania a také úžasne veci, že až. No prosto nádhera.

   To čo vyžarujem…to priťahujem.
   Čomu sa bránim…to trvá.

   Dobré na pozretie a zamyslenie (komu sa chce samozrejme) je toto od Dispenzu

   https://uloz.to/file/nxlMYwYPBXn2/joe-dispenza-myslenim-tvorime-svoji-realitu-prednaska-ceske-titulky-mp4#!ZGqyMGR2AGqyAQt4AGIyLwOvZmIxZwWhJRVgDGS5ETuQEwAuAN==

   a sú ich desiatky, čo o tom rozprávaju aj vo filme „What the bleep do we know“

   https://uloz.to/file/EgMqVwLJn8vy/what-the-bleep-down-the-rabbit-hole-dobry-dokument-novinka-mkv#!ZGp4BQR2AmtjA2V2AwWzLzWzZzDlAay2BT5dAHH1DJIlowWuMD==

   Je to lepšie si to stiahnuť, je to bez reklám.

   A svet sa pre Vás môže velice zaujímavo zmeniť, …ale aj nemusí. Záleží to len na každom z nás.

   Zmeň seba (svoj pohľad) a zmeníš svet (zmení sa Ti tvoj osobný svet…lebo Poznanie)

   Pravda ( poznanie ) Ťa oslobodí…

   PS: A že aj ja som bol tĺk nevedomý a život ma preplieskal….ajajáj…a bude ma skúšať do kedy ma nevynesú dopredu nohami…

  • Když k tomu dojde,počítám s Výměnným obchodem,něco za něco,co bude mít cenu pro život.Proto hromadím potřebné věci už nyní a děti doma učím hospodařit.Vštěpuju jim nezávislost na jakýchkoliv penězích,včetně digitálních.Nezávislost a jen to,co je doma se počítá především.

 6. …vďaka za tip na určite zauj.film… to je pravda, celý život sa učíme…

  • Ten film je podľa skutočnej udalosti a nie je moc optimistický, ale pravdivý. Tak ako určité udalosti naokolo nás.

 7. Ještě před 3 lety bych to považoval za horor ze světa sci-fi. Ale když se ohlédnu po 2,5 roce na jakou šílenou hru lidstvo přistoupilo za Kovidu, a jak snadno se nechalo ovládat. (dodnes někteří pitomci chodí na testy a vpichy a nosí zobáky), tak mám obavu, že bude stačit málo a prosadí to. Bude stačit způsobit krizi, v důsledku toho hlad a zimu a zrovna do toho začne fiat měna padat v hyperinflaci. Pak jen tomuto lidu stačí nabídnout něco stabilního, co mu rychle umožní vyřešit hlad a zimu a ještě (krátkodobě jako bonus) přinášet procenta, a je po revoluci. Tupý lid do toho okamžitě bezhlavě skočí. A ještě to bude bránit. Můžete mít sice BTC, nebo hromadu zlatých Maple Leafs, ale energie od globalistů a možná už ani potraviny za ně koupit nepůjde. Ani nepůjdou tyto hodnoty směnit za jedničky a nuly, když to bude spojeno s os. identitou. Prostě si nedělám iluze, že se lid zázračně probere. Ty demonstrace nejsou kvůli ztrátě svobody, ale kvůli fakturám. Takže zatím žádný velký posun v myšlení se nekoná. A to máme za sebou zkušenost 40ti let.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,na svete žije z populácie cca 96-98% elitami pestovaných idiotov rôzných úrovní,pretože pod tých 95% to určite nebude,,,,radšej sa pozrite sami na seba-koľkí z vás sa zašili do zahraničných firiem a spoločností,len aby nemuseli strádať a prežívať chudobu s nosom dole-je to to isté,ako keď sa dá niekto opíchať-len iný uhol pohľadu a sebaklamu,,,,slobodomurárska pyramída zobrazuje jasne,že kto je kto a čo,,,,

  • Je to tak ako píšete. Je to sofistikovane premyslené a je ešte toľko variánt pripravených. Ale ako inak sa má „oddeliť zrno od pliev“ Ako donútiť detičky rozmýšľať , keď oni sami nechcú.

   Človeka to neteší, aj keď má možnosť vidieť za oponu, hlbšie do králičej nori, alebo do „iných sfér“ a to že sme toho všetci účastní, tiež nie je náhoda.

   Prečo sme sa narodili do ČSSR a nie do čo ja viem Zimbabwe, Mozambik, Urugvaj, Hawai. Ako žobrák do slamu, postihnutý, normálny, alebo do královskej milionárskej rodiny v Dánsku, Anglicku.

   Náhoda ?

   Kto hľadá, ten nájde.

   A aj keď ho to neteší, nieje z toho potom smutný, pretože chápe. Históriou sa ťahá určité poznanie už od nepamäti, ale niekomu to vyhovuje, aby sa o tom nevedelo. Je len na mne, pre čo sa rozhodnem a ako budem žiť. Čomu veriť a čomu nie.

   Že by v tejto dokonalosti niečo nefungovalo ? Akurát zatiaľ naše neúplne poznanie.

   Celkom zaujímavý pohľad na to je v tomto filme od Luca Besona, svojské prevedenia, ale myšlienka hodná zamyslenia.

   https://uloz.to/file/lpTYT1ame3pj/lucy-cz-dabing-akcni-sci-fi-francie-2014-avi#!ZGSyLwR2ZmN0BTAxAGx1L2SzLJZ0AzcjZ2IloGubJJcXFTVkBN==

   Hercov si nevšímajte, oni iba hrajú, tak ako my sme tiež herci a hráme. Myšlienka je zaujímavá.

   Neposudzujme knihu podľa obalu ale obsahu.

   Ani s peknej misy sa nemusíme chutne najesť.

   Vonkajšia krása pominie, ale vnútorná krása nemusí, na tú netreba žiadne farbičky ani stereoidy.

   Kto podporuje takú doba, ktorá trvá…azda nám zadarmo rozdávali výrobcovia mobilov svoje výrobky, počítače, gmo jedlo atď…škola života beží…

   …tak sa v nej učme a radujme v tej miere ako sa dá, pravidlá boli zadané a či sa nám to páči, alebo nie platia aj pre mňa a aj pre každú jednu bytosť v prejavenom a aj neprejavenom.

 8. Objektívne

  Zlato, striebro je fajn, len ako s ním platiť v časoch keď nebude elektrina? Každý bude musieť mať niečo, čo umožňuje overiť pravosť a zloženie, nehledne na fakt, že budeme musieť mať možnosť z kúska odkrojiť aj nejakú mikročasticu aby sme mohli kúpiť jeden rohlík. Možno v tej dobe bude stáť ale jeden rohlík 1000 korún, tak to nebude až také zložité.

  • Toto už dávno spracoval profesor Veith – v „Islámskom prepojení“ – katolicizmu a islámu! Islám je vojenský nástroj proti Pravoverným! A aj keby nebol Vatikán prešpikovaný židodomurármi – už samotná katolícka cirkev od samého začiatku potiera Pravoverných! Egregor Antikrista!

 9. Už som spomínal – nebezpečenstvo tzv. hypotermálnej demencie!

  „Iniciátorka iniciatívy Psychológia za klímu Patrícia Gajdošociová poukazuje na výskum, pri ktorom sa zistilo, že 89 percent ľudí, ktorým sa zvýšili účty za energie, pociťovali stres a úzkosť.

  Stúpajúcimi cenami energií je ohrozené aj duševné zdravie ľudí. Výskum ukázal, že u 28 percent ľudí, ktorí museli žiť pre vysoké ceny energií v nevykúrených domácnostiach, sa následne rozvinula nejaká forma duševnej choroby. Pre TASR to uviedla ekopsychologička a iniciátorka iniciatívy Psychológia za klímu Patrícia Gajdošociová.

  „Chladné domy, vysoké účty za energie a s tým súvisiaci finančný stres negatívne ovplyvňujú duševnú pohodu, spôsobujú úzkosť, stres, depresie, sociálnu izoláciu, problémy s drogami, alkoholom a samovražedné správanie,“ poznamenala Gajdošociová.

  Chlad v domoch podľa nej ovplyvňuje aj školské výsledky detí, ich emocionálnu pohodu a psychickú odolnosť. Tínedžeri, ktorí žijú v chladných domoch, majú päťkrát vyššiu pravdepodobnosť, že sa u nich rozvinie nejaká forma duševnej choroby.“
  https://www.infovojna.bz/article/stupajucimi-cenami-energii-je-ohrozena-aj-nasa-psychika-zvlast-ohrozeni-su-ludia-s-uz-diagnostikovanymi-dusevnymi-chorobami-varuje-psychologicka
  ————————————-
  Takže stále pokračuje PSY OP!

 10. „Digitálna mena, kryptomena“ je začiatok KONCA nekrytého, špekulatívneho obeżiva . História sa opakuje v špirála. Obce, mestá začnú samotné raziť strieborné, zlaté mince, ktoré bude akceptovať každý pre svoju skutočnú hodnotu kovu.

 11. Israismael

  Zdá sa ze globalisti sa preratali….totižto zavlečenie moru, ci vírusu do sveta vyvolalo u mnohých záujemcov aj o veci, ktoré predtým takmer nikoho nezaujímali, napríklad globalizmus, WEF, digitálne meny, dohľad. Veľa ľudí začalo hľadať pravdu o rôznych témach, nielen o pandémii. Začali vyhrabávať rôzne nitky z histórie, konšpiračných teórií atď., a zistili, že systém nás dlhé roky v mnohých otázkach klame. Čiastočne to bolo prebúdzanie a čiastočne aj absolútne vytriezvenie… Plán elixírovania obyvateľstva tiež fungoval len do určitej miery. Globalistom sa v rokoch 2020 a 2021 darilo skvele, až kým v roku 2022 sa niečo nezačalo rúcať. Zdravotné pasy, obmedzenia atď. boli stiahnuté, možno nie všetky a nie všade, ale predsa. Teraz sa nás pokúšajú zbankrotovať alebo dokonca vyhladovať. Uvidíme, čo z toho vyjde. S pozdravom

 12. Alebo sa ešte aj tohto dožijeme. Rozprávky sú len tak zo vzduchu vymyslené ? Majú svoj základ niekde :

  https://www.youtube.com/watch?v=HsXuXVamCu4

  Uvidíme, čo všeličo ešte zažijeme

 13. Nic sa nestane. proste sa CBDC masami ludi prijme a vybavene. naucia sa s tym zit. prinesie to novu uroven otroctva ale to nikoho nezaujima a otrokov uz vobec nie. setrenie uz nebude mozne lebo peniaze budu mat exspiracnu dobu. ludia budu teda este viac konzumnejsi lebo radsej vyplatu minu akoby mali o nu prist dobou pouzitelnosti. kazda transakcia bude zaznamena navzdy, kto kde kedy co presne kupil atd. bude sa to v pripade potreby dat dohladat raz dva. system nebude vsetkych ludi sledovat naraz. ale proste niekto vas natre uradom a oni si najdu o vas uplne vsetko do poslednej bodky. o tom to je. zit sa bude nadalej normalne ako zijete dnes, ale budu vas moct sikanovat za akykolvek nazor, lebo budu mat o vas vsetko a budu vas vediet proste vypnut (vasu ID penazenku). no ludia sa naucia opat citat medzi riadkami, budu podozrievat kazdeho ze je v „STB“ a nebudu svoje nazory tak velmi sirit. a „komunisticku stranu“ uz od vlady nikto nikdy nedostane. a po 30 rokoch budu ludia stastni ako za sociku lebo nikto nebude nic musiet, iba posluchat a drzat hubu a budu mat (dokym bude pracovne aktivny) mat vsetko co potrebuje. potom bud pomozu deti alebo skapes, lebo dochodky nebudu.

 14. …nič sa nedeje náhodne, tie predsa neexistujú…seneca ďakujem za kopec zaujím.príspevkov, ešte dopozerám…možno na dáke zmeny teraz ,,lidi nejsou“ a možno jednoducho riešia niečo ,,akútnejšie“- sami seba“…stále verím tomu, že aj v tejto dobe máme možnosť mať dobrý život, hlavne si ho musíme vedieť predstaviť a naše myšlienky nám k tomu pomôžu…všetkým nám želám veľa ,,Svetla“ a schopnosti si ten dobrý život aj naozaj zrealizovať…

 15. …náhodou / oprava/…

Pridajte komentár

*