Recyklované plasty sú nočná mora z hľadiska obsahu škodlivých chemikálií ako ftaláty a BPA


Print Friendly, PDF & Email

Recykolované plasty sú nočná mora z hľadiska obsahu škodlivých chemikálií ako ftaláty a BPA

(Lance D. Johnson, Natural News) Zabránenie tomu, aby plastové fľaše končili na skládkach a vo vodných tokoch je chvályhodné úsilie. Plasty sa dnes už pomerne často recyklujú do nových obalových materiálov.

Vzniká tu však vážny problém s tým, že takéto recyklované plasty obsahujú neznámu zmes syntetických chemikálií, ktoré sa uvoľňujú do potravín a poškodzujú ľudské zdravie.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zatiaľ čo sa na jednej strane snažíme chrániť životné prostredie, neúmyselne si škodíme, pričom regulačné úrady v tejto otázke zaspali.

Americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) čelí rastúcej kritike pre nedostatok dohľadu nad recyklovanými plastmi, ktoré sa používajú v nových obaloch potravín. Výskumníci upozorňujú, že chemické spoločnosti sa prakticky regulujú samy, keď do recyklovaných plastov začleňujú zmes ftalátov a BPA (bifenol A), ktorá sa stala doslova nočnou morou.

Neznáme kombinácie syntetických chemikálií sa miešajú do nových obalových materiálov na potraviny, čo spôsobuje, že mnohé súčasné balené potraviny sú plné karcinogénov a narúšačov endokrinného systému.

Aby toho nebolo málo, úradný schvaľovací proces dostatočne nechráni pred potenciálnymi rizikami vyplavovania toxických chemikálií do potravinových produktov.

Preskúmanie recyklovaných plastov je dobrovoľný proces, ktorý umožňuje spoločnostiam robiť si, čo chcú

Od začiatku 90. rokov americká FDA schválila viac ako 340 dobrovoľných žiadostí o materiály prichádzajúce do styku s potravinami, ktoré boli vyrobené z recyklovaných plastov, pričom počet schválení sa v posledných rokoch výrazne zvýšil.

Schválenia pre výrobky z recyklovaných plastov sa od roku 2019 strojnásobili, zo 7 až 8 schválení ročne pred rokom 2019 na priemerne 23 schválení ročne teraz.

Napríklad, veľké spoločnosti ako Coca-Cola a General Mills zaviedli recyklované plasty pre svoje produkty, vrátane 100% recyklovaných PET fliaš Coca-Cola a cereálnych škatúľ potravinárskej firmy General Mills s 35% recyklovanými plastovými vložkami.

Spoločnosti, ktoré žiadajú o schválenie, zahŕňajú niektoré z najväčších petrochemických spoločností, vrátane Eastman Chemicals, DuPont a Indorama. Títo výrobcovia, spolu so spoločnosťami z Indie a Číny, majú významný vplyv na regulačné orgány, najmä keď sa v prvom rade investuje toľko peňazí do recyklácie plastov.

Balenie nových produktov do najlacnejšieho recyklovaného plastu je konečným cieľom, pretože spoločnosti chcú pôsobiť „udržateľne“ a zároveň žať maximálne zisky.

To je dôvod, prečo je schvaľovací proces regulačných úradov pre tieto materiály kritizovaný pre nedostatok prísnosti a transparentnosti.

Na rozdiel od iných regulačných procesov je kontrola recyklovaných plastov zo strany FDA dobrovoľná, čo znamená, že spoločnosti nie sú povinné predkladať komplexné bezpečnostné údaje ani sa podrobovať povinnému testovaniu, pokiaľ sa tak samé nerozhodnú.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Spoliehanie sa FDA na údaje poskytnuté priemyslom je nedostatočné na identifikáciu potenciálnych zdravotných rizík.

Recyklované plasty sú nočnou morou ohľadne obsahu BPA a ftalátov

Výskumníci poukazujú na to, že recyklované plasty môžu obsahovať koktail toxických chemikálií, ktoré sa vylúhujú do potravinárskych výrobkov.

Štúdie ukázali, že recyklovaný PET, ktorý sa bežne používa vo fľašiach, môže obsahovať látky ako bisfenol-A (BPA) , ftaláty a iné nebezpečné chemikálie vo vyšších množstvách ako nový PET. Tieto látky sú spojené s rôznymi zdravotnými problémami, vrátane endokrinných porúch, rakoviny a vývojových problémov.

Dr. Maricel Maffini, vedec z portálu Environmental Health News, tvrdí, že prístup FDA k schvaľovaniu recyklovaných plastov je „veľmi laxný“. Agentúra sa primárne zaoberá skôr kontamináciou biologickými patogénmi než zložitými chemickými zmesami prítomnými v recyklovaných materiáloch.

Samotný proces recyklácie prináša ďalšie komplikácie. Recyklované plasty sa často zbierajú zo zmiešaných zdrojov vrátane potenciálne nebezpečných predmetov, ako sú nádoby na pesticídy.

Okrem toho si degradácia plastov počas recyklácie môže vyžadovať pridávanie stabilizátorov a iných chemikálií, čím sa zvyšuje riziko vylúhovania škodlivých látok do potravín.

Hovorca FDA Enrico Dinges obhajuje proces preskúmania agentúry. Hovorí, že majú „prísne vedecké usmernenia“, a že agentúra má v prípade potreby schopnosť vykonať testy na mieste.

Profesor Tom Zoeller z Univerzity v Massachusetts však tvrdí, že prístup FDA je zastaraný a poznamenáva, že bezpečnostné normy agentúry sú založené na hodnotení jednotlivých chemikálií a nie na komplexných zmesiach, ktoré sa nachádzajú v recyklovaných plastoch.

Zoeller a iní navrhujú, aby FDA prijala modernejšie testovacie metódy, ktoré zohľadňujú chemikálie narúšajúce endokrinný systém a kumulatívne účinky chemických expozícií.

Zistite viac o účinkoch chemikálií narúšajúcich endokrinný systém na ľudskú fyziológiu v nasledovnom videu (v angličtine):

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Lance D. Johnson, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Recyklujú údajne len 9% PET. Tiež sa treba zamyslieť, keď do triedeného odpadu môžu ísť spolu PET fľaše a papierové tetrapacky, resp. vratné fľaškomaty lisujú spolu aj hliníkové obaly. Triedenie je v podstate manipulácia a podvod s tým, že niečo sa s tým robí. PET sa dajú skvapalniť a použiť ako palivo – problém sú tie prísady.

    „Nerecyklovateľné časti plastových fliaš spolu s iným vhodným priemyselným odpadom sú vstupnou surovinou pri výrobe palív, ktoré sa využívajú ako náhrada fosílnych palív v cementárňach. Pridanou hodnotou je tak nielen ekologickejší prístup v spracovaní zvyškov PET fliaš, ale aj znižovanie emisií CO2 až o 30 % v porovnaní s tradičnými fosílnymi palivami.“
    https://sita.sk/venergetike/banska-bystrica-ma-novu-linku-na-vyrobu-alternativnych-paliv-pre-cementarsky-priemysel-foto/

    • Posledná štácia sú už len čierne gumovo plastové podložky pod bremená – náklad pre kamióny. Keď som niekedy nakladal žeriavom kamión tak som si hovoril, že v tejto biede – podvode s materiálmi je dobré aspoň to, že časť vyhodených plastov a gumy sa použíje aspoň na tieto podložky – pásy gumy. Niektoré boli viac Humenné, né viac plastové. No ale potom čo s tým keď a táto forma poslednej štácie materiálu doslúži?b- to bol len môj zbożný plán – otázka, ktorá s realitou nemá nič spoločné. Ak by ľudstvo malo zastaviť ekologický kolaps tak by muselo mať jasnú víziu známu všetkým….a hlavne správnu..ale to nemá ..a tak pokračujeme do bodu kde sa preberieme či chceme alebo nie.

      • Štefan Priekopa

        Tá vízia tu je len nikto z politikov nemá odvahu to povedať otvorene – lebo by ich nikto nevolil. Tá vízia je: aspoň 20 rokov nech sa nenarodí ani jeden človek a Vám garantujem, že väčšina ťaživých problémov, ktoré dnes ľudstvo trápi, sa vyrieši. Meditujte ľudkovia nad pravdivosťou tejto sútry: antinatalizmus (v dnešnej dobe celkom isto) je naskutku „pro-life“. Mám 41 rokov. Keď som sa narodil svetová populácia bola (ak neklamú údaje) zhruba 4,3 miliárd. Dnes je nejakých 8,2 miliárd.

        • Dvadsať rokov je jedna generácia. Takže kto by pri súčasnom dôchodkovom systéme prispieval na dôchodcov? Táto „vízia“ by akurát nahrala superboháčom, ktorí by takto mohli nahradiť ľudskú pracovnú silu robotmi, o čo sa aj usilujú. A cesty späť by už nebolo.

          • Možno v regióne v ktorom žijeme. Bol niekto z vás počítať ľudí v Afrike, Kanade, Aziii? A veríte tomu, čo nám ponúkne mainstream?

        • Veríš tým štatistikám neuveriteľným?

          • Oblbovanie, lebo nikto z nás tu nevie overiť, koľko je na svete ludi

        • Africké země a možná i jiné zaostalejší části světa dostávají peníze i podle lidí.Tak to byly vlády blbé,aby se nesnažily počet uměle navýšit.Ovšem k těm lidem se toho moc nedostane.

          • Jasnačka. Ale vychádzam z toho, že v „mainstreme“ je všetko klamstvo. Myslím, že sa na tom zhodneme všetci tu diskutujúci. A prečo im všetci žerú to, koľko je ľudí na svete? Mimocodom, čítala som asi dvakrát, že niekto vypočítal, že územie Poľska napríklad by úplne stačilo na život všetkých ľudí sveta.

        • Štefan Priekopa – si v priekope!

          1/ Ak sa nenarodí 20 rokov žiaden človek – sociálny systém bude v prdeli a civilizácia založená na spolupráci tiež! A potom 60-tnici ako ty začnú plodiť deti a aj ich budú vychovávať? To kto ti to sku.vený progresívec stačil- stihol nabulikať?! Maltuziánke hnutie – ty židák! Aké problémy sa vyriešia – ty niečo vieš o tých budúcich problémoch o 20 rokov? „Lebo vedci“?
          Strel si do hlavy a vyrieš si svoj problém! Skap!

          2/ Počet obyvateľov Číny a stratégia Fleet in Bejing /flotila v prístave/ – Sun’cu – „Ak si slabý, tvár sa silný! Ak si silný – tvár sa slabý!“ ???

          Dobre. Predstav si, že sa vyberieš cez cigánsku dedinu. Zastane ti cestu malý fagan. Vyžiada si od teba peniaze – „lebo flotila v prístave – za rohom ďalší fagani a dospelí“. V obave, že ťa zmlátia – dáš mu peniaze, a nestrelíš mu zaucho, zatiaľ čo on ťa kopne do kolena a rozkroku. Otázka – tá flotila panchartov – naozaj si ju videl, alebo si bol len vydesený predstavou o jej existencii – o tých možných zmrdoch za rohom. Otázka – na čo sa vyrábajú nafukovacie tanky a nafukovacie lietadlá? Lebo Fleet in Bejing /poznámka – bejing znamená byt, doma, máme/ = máme = sme silní! Hovno! K veci!

          „Čína je už dlhý čas vedúcou silou svetovej ekonomiky a aktívnym hráčom v medzinárodnej aréne. Pri tom všetkom jej uzavretosť umožňuje vznik mnohých dohadov. Napríklad niektorí predpokladajú, že počet obyvateľov Číny nie je 1,5 miliardy, ale iba 500 miliónov – uvádza ruský printový týždenník Argumenty i fakty.

          Číňania, a tiež Indovia, Indonézania a všeobecne celá Ázia, jasne pochopili, že počet obyvateľov ich krajín je taká istá strategická zbraň, ako bomby a rakety. Nikto nemôže hodnoverne povedať, aká je v skutočnosti demografická situácia v Ázii alebo Číne. Všetky údaje sú odhadmi, v lepšom prípade informáciami samotných Číňanov. V monografii Historická makrodynamika Číny sa nachádzajú zaujímavé čísla: v roku 1845 bolo Číňanov 430 miliónov, tak isto aj v roku 1940, ale v roku 1945 už 490 miliónov. Teda za 95 rokov – od roku 1845 do roku 1940 – sa počet obyvateľov nezmenil. A zrazu, za nasledujúcich 72 rokov, so zarátaním dvoch vojen (druhá svetová a občianska), hladu a biedy, programu „Jedna rodina – jedno dieťa“, vzrast takmer na miliardu! Je známe, že ZSSR stratil vo Veľkej vlasteneckej vojne 27 miliónov ľudí, ale málokto vie, že v poradí druhý štát podľa ľudských strát – ČĽR – stratil 20 miliónov svojich občanov. Napriek týmto stratám zaznamenala Čína v rokoch 1940-1945 ohromný prírastok 60 miliónov ľudí. Ruský výskumník Viktor Mechov sa zaoberal výpočtami, koľko detí museli porodiť čínske ženy v tom období, aby štatistika vykázala taký skok. Zosúladiť zásady demografie s matematikou sa mu nepodarilo. Prišiel k záveru, že skutočný počet obyvateľov Číny je 3 – 4–krát menší ako deklarovaný.“
          https://zemavek.sk/kolko-je-v-skutocnosti-cinanov/
          ——————————
          A teraz lebo prečo:
          4/ Ak vynechám boxerské povstanie – ópiovú vojnu, Číňanov decimovala hlavne japonská okupácia, vojna v Mandžusku, partizánska vojna – čo nevylučovalo plodenie čínskych žien s japonskými vojakmi – čo je skôr výmena krvi, ako genocída. Po 2 WWW – ruský odhad, resp. prvé sčítanie ľudu po 1945 – Číňanov bolo údajne 450 miliónov. Potom nastúpil Mao a svojou hospodárskou politikou spôsobil hladomor 52 miliónov ľudí – agenda „ani zrnko nazmar!“ – a zlikvidované poľnohospodárstvo likvidáciou drobného vtáctva – ekologická katastrofa – potom nastúpilo Monsanto a DDT. Najhoršie bolo obdobie politických čistiek – a doslova politický kanibalizmus celých dedín. Teror. Potom nastúpila politika jedného dieťaťa – rovnaká depopulačná agenda ako prebieha dnes – „chráňme planétu – neploďme deti“! Zad-baný genocídny komunizmus – ciele ako dnes!
          A teraz – na to, aby sa udržala populácia národa, treba rodivosť žien 2,1, čo znamená 9 rodičiek 2 deti – desiata 3 deti. Čiže obdobie, keď sa početnosť ani nemohla udržať – lebo jedno dieťa nie su 2,1! Navyše – dievčatká boli nežiadúce – často ich zdemagogizovaní rodičia odvrhli a nechali zomrieť hladom na ulici. Dobre – toto skončilo, ale začalo sociálne inžinierstvo! V Číne povolili „hračky“ – aby číňania mysleli na svoje pohodlie, zábavu – výchova k singel životu – k egoizmu. Pracovné príležitosti sa presunuli z vidieka do veľkomiest. Za cenu – budeš bývať v kutici 2 x 3 m, takže ti ani nenapadne mať deti. Tí šťastnejší – čo si deti neplánovite nafrckali – ich nechali na výchovu starým rodičom na vidieku, kam posielajú peniaze, a s deťmi sa vidia raz za rok – čím sa napĺňa agenda rozkladu rodiny.

          Takže čo ku.va propaguješ ty maltézsky pinč! Aby sa nerodili deti?!

          „Experti OSN predpovedajú, že populácia Číny sa do roku 2050 zmenší o až 109 miliónov ľudí. India by sa už tento rok mala stať najľudnatejšou krajinou sveta, píšu agentúry.

          V Číne teraz podľa národného štatistického úradu žije 1,411 miliardy ľudí po tom, ako v roku 2022 10,41 milióna ľudí zomrelo a narodilo sa 9,56 milióna detí. Úrad sčíta len obyvateľov pevninskej Číny, teda bez Hongkongu, Macaa a Taiwanu.“

          Čítajte viac: https://www.sme.sk/minuta/23113826/cinanov-v-roku-2022-ubudlo-india-by-sa-tento-rok-mohla-stat-najludnatejsou-krajinou
          ———————
          Čína v živote nemohla mať 1,4 mld obyvateľov! To je Fleet in Being – že nás umlátia čapicami!

          https://rodinka.sk › vazne-veci › zamyslenie › vymrie-polovicka-slovenska-ktore-staty-preziju-koniec-21-storocia
          Vymrie polovička Slovenska. Ktoré štáty prežijú koniec 21. storočia …
          13. 9. 2022Slovensko malo v roku 2017 5,42 miliónov obyvateľov. Analýza predpokladá, že v roku 2100 nás bude už len polovička, 2,56 mil. Shutterstock. Rakúšanov bude koncom storočia porovnateľne veľa ako českých susedov, no kým Česká republika stratí 4 milióny obyvateľov, Rakúšania „len“ 2 milióny.
          ——————–
          Ty progresívny idiot vyd.baný – deti sa nebudú rodiť Slovákom, ale Arabom a negrom! Odkiaľ si?!

          • Čínska politika jedného dieťaťa nebola absolútna. Platili iné pravidla pre mestá a vidiek. Na vidieku napríklad platilo, že ak mali rodičia prvé dieťa dievča, mali povelené aj druhé dieťa. Ale samozrejme, to nemohlo stačiť na udržanie populácie. Preto je naozaj divné, že sa populácia Číny napriek tomu držala na tých 1,4 miliardy pomerne dlho.

          • Musíme začať jesť deti!
            https://www.mojevideo.sk/video/3090e/musime_zacat_jest_deti.html
            —————-
            To je úplný vrchol progresívnej zvrátenosti! Nech si tá kunda porodí a zožerie vlastné decko! To treba ovaliť po hlave hneď! To nie je komédia – to je realita!

          • Redakcia – tu ide o to, že sa u mladých žien kombinuje ich egoizmus, nulová rodová povinnosť a nedostatok osvety – a nedostatok vzťahu k rodine vôbec. Teda – časť otehotnie náhodou, časť otehotnie, aby sa sociálne stabilizovali s nejakým mužom. A teraz – aké percento vie, že treba porodiť 2,1 dieťaťa na stabilizáciu národa – ale veď nech rodia ostatné – mne stačí jedno, aby ma okolie vnímalo ako matku. Čiže – treba jednak pomáhať a jednak vytvárať tlak. Toto politici nerobia. Kedysi spoločnosť vytvárala tlak na rodenie detí – a hoci bola chudoba a vojny – ženy deti rodili! Dnes sú emancipované marxizmom – dezorientované, demoralizované, rozvrátené, takže je ich vec, čo robia so svojím telom /moja ex potratila – už som to prestal rátať, lebo ako promiskuitná to mala s bohviekým, aj keď časť som vedel. Nemusel som ako medveď či lev kántriť tieto potraty, lebo títo samci kántria cudzie mladé ako konkurenciu – ona si ich zabila sama – a ja predsa nebudem kántriť cudzie, aby som mohol vychovávať „svoje“ deti s kurvou. Takže to je už dôsledok rozvratu rodiny. Ja mám rovnaký problém ako väčšina mužov, ktorí sa ženili za socíku. Už vtedy to bolo v prdeli. Takže koľko žien porodí každý rok aspoň jedno slovenské dieťa?!

            Zatiaľ to odhadujem na 10% rodičiek

            https://najmama.aktuality.sk › clanok › ejfdhb1 › porodov-je-na-slovensku-menej-posuva-sa-aj-vek-prvorodiciek-ukazuju-najnovsie-udaje-najviac-deti-sa-aktualne-rodi-mamam-v-tomto-veku
            Počet pôrodov na Slovensku klesol – Najmama.sk
            Počet pôrodov na Slovensku klesol. Od roku 2017 nastal mierny pokles počtu živonarodených detí. Kým v roku 2017 ich bolo 57.969, v roku 2020 ich počet dosiahol 56.650 detí. Vyplýva to zo Správy o zdravotnom stave obyvateľstva SR za roky 2015 – 2020.

  2. Recyklovaný plast (plastové vlákna) je v športových tričkách, napr. DriFit, vidieť ich v Interšporte.

    Je to zdravé?

    • Lucifernostradamus

      To áno,ako aj celý dlh štátu majú na účtoch jeho pracujúci občania,čiže štát nič navyše nevytvoril-hoci je vysoká zamestnanosť,dane vysoké a dlh stále rastie,aj počas tejto noci narástol. Človek v skutočnosti dáva málo okolo seba a hlavne dáva nesprávnym.

    • No vieš, všetci hovoria, že umelá hmota je zlá. Ale pozrime sa na to, z čoho je tá umelá hmota, prípadne plasty, dokonca aj mnohé „liečivá“. No z ropy. A ropa nie je z prírody?
      No

  3. Keď už o prírode, tak aj o ekodebilných teroristoch bez elementárnych vedomosti a svedomia! Tuposť vládne svetu, preto to všetko smeruje do …
    https://zemavek.sk/ako-nas-ochrancovia-zivota-a-zeme-vodia-za-nos-s-emisiami-co2-oxidom-uhlicitym/

  4. Lucifernostradamus

    Človek ešte nikdy nič nevymyslel rozumne a úprimne-všetko má pozadie iba profitovať a tvoriť zisky za každú cenu,celý problém sa volá nadvýroba a nadspotreba konzum a to je iba vďaka vysokým platom širokých más obyvateľastva,kde si každý môže skoro hocičo dovoliť a keď na to práve nemá,tak banky radi pomôžu.Napríklad na slovensku ideme bojovať proti klimitickým zmenám a úsporné opatrenia-neustálym zvyšovaním platov,kde už dnes majú ľudia viacej než všetko potrebné pre pohodlný život.Otázkou je,že prečo a kto toto všatko dopustil a aký má ďalší plán s dosiahnutím cieľa? Vyspelé krajiny neustále vytvárajú nové a nové obory podnikania a riadenia-nieje to už tak náhodou chaos a nieje to tým,že človek s človekom niesú si rovní a niesú rovnocenné podmienky na život a kvalitu života a v pozadí sa suveréne vytvára nová skupina obyvateľstva žijúca v chudobe na úkor nerovnosti a používaní sily zo strany autorít-takto vlastne vznikla nová skupina-ekoteroristi.Ten kto vymyslel PET flaše predsa musel niečo vedieť o tom-kam až toto môže neskôr zájsť,kedysi boli nápoje v takýchto baleniach kupované iba občasne a bola to vzácnosť a ľudia si to aj celkom vážili,dnes je PET hrozbou a tak isto aj plechovky,lebo ten kto si to často kupuje-kupuje si to z prepychu,pýchy a nerozumu.Otázka-kto je pre planétu nebezpečnejší:PET fľaša,alebo ten kto to kúpil,lebo nepozná hranice?

    • To je filozofia židákov a nie ľudí

      • Lucifernostradamus

        Si súčastou tejto mašinérie a priemo z toho profituješ ty a tvoja rodina,ak skolabuje hociktorý člonok reťazca-rýchlo sa to začne rozpadávať a ty nebudeš mať už žiadné istoty a dostaneš sa do chudoby,čo sa už viacej krát v minulosti stalo.Napráklad taká PET vľaša bola kedysi viacúčelovým univerzálnym zázrakom,našiel si ju v každej garíži,v každej dielni,v každej špajzke či chladničke s urezaným koncom na dolievanie palív olejov a chamikálií,či naliala sa do nej voda z prírodného prameňa,či liečivá voda,bežne si kedysi doma ĺudia vyrobili limonádu a preliali si ju do PET flaše,ktorú používali aj dlhší čas,dnes je PET flaša vec ktorá každému zavadzia a životnosť má od nákupu asi tak pár hodín a potom sa otvára a ďlšia a ďalšia a vodu z vodovodu už nepije skoro nikto.Toto je filozofia hlúpich hláv-pracujúcich konzumujúcich.

    • Čo to meliesš?

  5. Planéta, keď sa rozhodne, tak za 5 minút po nás neostane ani zmienka. Pre planétu sme troška tak svrbiví hmyz a láskavo nás toleruje. Bola miliardy rokov bez nás a aj bude a aj ostatné stvorenia ako flóra a fauna.

    Záleží len na každom z nás, pre aké skúsenosti sa rozhodneme a aké poznanie si nabalíme v každej novej hre. A koľko nás bude ešte táto úžasná prenádherná a láskavá matička zem tolerovať. Alebo si to tu tĺci zase tak znehodnotia sami, že až.

    Posledné známe menšie upratovanie bolo vodou – potopa. Neboli technológie. Ďalšie pravdepodobné upratovanie bude ohňom. Plasty, radiačný, železný a elektronický odpad už voda nezvládne.

    Tí čo VEDIA, tak vedia a aj tí čo „vidia“ tiež. A vie to akože aj elita, ale bude im to prt platné. To je na tom zábavné. Sledovať, jak sa pachrajú za mocou, slávou, majetkami, bunkrami, ovládaním…plánmi.

    Pointa je úplne niekde inde. Ale všetko má svoj význam. Nádherne vymyslený svet.

    • Chápem v akom zmysle je tá veta, že ľudstvo je pre Zem ako hmyz ale bola by chyba to neseknúť pretože to v základe vôbec nieje pravda.
      A to dokonca ani vtedy ak ľudstvo robí na Zemi to čo robí pretože práve toto je rétorika deciek – ekoteroristov z mimovláduek – pri nej to začína a pri nej to tiež končí. Možno však tí ekoteroristi vedia o škodlivosti činnosti dnešného ľudstva na Zemi menej než je skutočná škoda spôsobená ľudstvom ale tí majú iné ciele a pri hodnotení tej škody vychádzajú z iných „faktov“. Cez to všetko však nemožno človeka na Zemi chápať len ako otravný hmyz, ktorý na nej žije a ktorého sa Zem môže sama zbaviť. Človek je začlenený do biosfery Zeme v rámci Božieho plánu a teda má tú svoje miesto a úlohu. Toto však ekoteroristi neriešia a sú mimo tohoto faktu a z neho nikdy nevychádzajú. Ak by neexistoval Boží plán – Zámer s človekom na Zemi tak by sme o nejakom hmyze – ľuďoch mohli bezducho filozofovať s kýmkoľvek ale ten Plán – Zámer existuje.
      Preto nie je správne preberať rétoriku ekoteroristov keď to človek myslí dobre a správne. To práve oni vštepujú ostatným pohľad, že ľudí treba hubiť lebo sú otravným hmyzom.

      • Ja som mal túto rétoriku dávno pred eko-teroristami. A tiež dokážem mať rétoriku 4. cenovej bez ventilátora. Keď je treba.

        Paraziti, alebo „otravný hmyz“ čiže, bankári, politici, jednoducho neproduktívna časť spoločnosti, ktorá len parazituje a nie je nápomocná spoločnosti k jej rozvoju, ale len k zdieraniu a legálnemu okrádaniu (čo ale má samozrejme v tomto procese výučby svoj dôležitý význam ) tu je už veľmi dávno a bola tu od kedy sa hra na zemi začala v nejakej forme.

        Eko-tĺci je len módny trend osprostených ľudí, čo im nedochádza. Lebo keby boli naozaj eko, tak chodia vo vlastne vyrobenom oblečení, pešo, bez mobilov, žijú mimo civilizácie…

        A netreba to moc prežívať, lebo tu tie naše debaty a príspevky nie sú až tak mienkotvorné a väčšina čitateľov plus mínus autobus vie, že čo je ako myslené. A tiež majú svoj svetonázor a žijú podľa neho.

        Môžeme tu zdieľať skúsenosti, poznania, informácie. Čo si kto s nimi spraví je jeho osobná vec. A aj ako reaguje. A pridaná hodnota vo forme rôznych osobných invektív tiež čo to ( nezanedbateľné ) vytvára v energo-informačnom poli hlavne odosielateľa a podľa toho, ako reaguje, tak aj príjmateľa. Nič neostáva nepovšimnuté. Následne sa dostavia dvaja chlapíci z Japonska SAMO-SATO a udeje sa…

        V skutku zaujímavé…

        • Ak by sme mohli operovať s pojmom že ľudstvo je pre planétu hmyz – a to akokoľvek tak by z toho mohlo vzniknúť veľa overtonov. Najpr treba osvetliť čo tu na Zemi vlastne ľudstvo hľadá. Až toto bude známe dostatočne/ bezpečnému počtu ľudí tak až potom bude možné používať slovnú nadsazku.

  6. svatoslav butora

    Zvlákňovanie PET-materiálu je metóda pre získanie textilnej priadze. Omnoho užitočnejšie je využitie tejto vlákniny pre výrobu nehorľavej (ťažko horľavej) tepelnej izolácie stavieb v podobe tepelno-izolačných matracov a dosiek.

  7. Všetky materiály, čo sa človek naučil vyrábať, ak by užíval s rozumom, tak by bolo všetko v poriadku. Ale o tom je to tu v hmote. Zažiť, pochopiť, naučiť sa a odniesť si poznanie.

    • Lucifernostradamus

      Užívať s rozumom znamená bohatnúť pomalšie,alebo vôbec a to sa nepáči skoro nikomu-to je to isté ako keby od zajtra zamestnávatelia a štát priznali dlhy a chyby a preto došlo by ku značnému zníženiu platov,dotácií a skráteniu pracovného času a obmedzeniu mnohých (inak zbytočných) projektov,večšinu času by ste trávili doma v ekonomickom režime v disciplíne pod dohľadom umelej inteligencie.Vedci a výskumníci majú poznatky,techniku a zvedavosť-nie však rozum.

  8. Žiadny druh plastu nie je bez škodlivosti ku živým stvoreniam. Samotnú surovú ropu, ktorá nepochádza z fosílií, dokáže skonzumovať minimálne jeden druh hmyzu a minimálne jeden druh baktérie. Naproti tomu plasty, ktoré sa vyrábajú z ropy rôznymi technologickými postupmi s pridaním hlavne kovov sú pre životné formy nekonzumovateľné a jedovaté. Výrobu plastov jednoducho treba zakázať, lebo ony sú „skutočná“ ekologická hrozba pre všetko živé na planéte.

  9. Ak ku plastom prisypeme „chemtrails“, tak dielo skazy je donokané.

    Podrobný chemický rozbor CHEMTRAILS

    První analýza „saharského prachu“: Teroristický poplach! (autor: Ivo Sasek)
    https://www.kla.tv/index.php?a=showlanguage&lang=cs&id=30288&date=2024-08-30

  10. Byl tlak vyrobit i matraci z recyklovaných materiálů, takže jednu výrobce již před pár lety nabídl v sortimentu, ale obchoďák mi řekl, že on by na tom tedy spát nechtěl….

    • Principiálne – to by znamenalo spať na odpade = negatívna energia. Spať na sene to je iné. Kedysi sa vyrábali už kvalitné matrace z morskej trávy – taký neprepotíš, má vysoký obsah kremíka – pružný materiál. Detto matrace ale aj deky z konskej srsti. a vlny – vojenské deky – to sa neperie – sú samočistiace – len ich vytrepať. Dnešný mikroplyš keď ti zmokne, tak váži 20-30 kg. Spacáky z dutých vlákien hrejú len keď bdieš – keď zaspíš – vypneš svalový tonus a buď prechladneš, alebo sa nevyspíš. Prírodné vlákna – srsti aj perie dokážu nakumulovať teplo. Pamätám si spanie pod perinou – to malo svoju váhu, ale bez nej by si v horách zmrzol – drevenice nedržia teplo a keď vyhaslo, do rána bola kosa.

      • Mne sa dobre spalo na vojne, na tých matracoch v ktorých neboli pružiny.
        Podhlavnik bol len taký matrac – klin.
        V tých matracoch bola taká modrošedá akoby „pucvola“ – strojovo rozotkana látka.
        Postele boli jedna alebo ako dvojposchodka a či som spal dole alebo hore tak som sa nikdy necítil unavený z tých matracoch ale naopak. Keď som na tom ležal tak som sa cítil taký akýsi uzemnený a akoby som bol k nej priťahovaný nejakou magnetickou silou.
        Tento pre mňa zvláštny jav bol akoby bola na tej posteli väčšia gravitácia alebo akokeby som viac vážil keď som z nej vstával. Boko to asi preto, že som pri ležani na nej bol svalovo a tiež psychicky uvoľnený a než som sa pozviechal tak to chvíľu trvalo.
        Niežeby mi tie vojenské postele nejak chýbali ale na tých matracoch sa mi spalo asi najlepšie.

        • Myslíš vláknovú výplň vatelín. Tie železné postele asi mali niečo do seba čo sa týka vodovosti a elektromagnetizmu. Prezident Tiso celý čas spával na železnej posteli a asketizmus to asi nebol. Na vojenčine bolo ako nosná časť sieťovina podobná železnej košielke. Fakt je, že sme dobre spali, lebo sme boli uťahaní a posteľ bola za odmenu.

          • Raz ma nechali spať na izbe keď som bol chorý a mal som horúčku.
            Všetci boli niekde preč a na oddieli bolo úplné ticho.Tak som sa stratil – zaspal, že som nevedel o sebe. Keď som sa zobudil tak som bol mokrý jak myš, horúčka preč a pocit ako znovuzrodený. Bol som absolútne zregenerovaný a aj moja mentálna stránka bola úplne očistená. Vôbec ma nenapadali myšlienky ako predtým, mal som 100 percent šťavy – bol som nabitý do plna. Potom som sledoval koľko mi to vydrží. Celé 3 mesiace som z tohto stavu čerpal silu a hlavne úplnú osobnú/psychickú vyrovnanosť a vnútorný kľud. Ďakujem tej posteli a horúčke , že som mohol spoznať stav, ktorý je ten aký možno dosiahnuť dobrým vyspanim. Viem, že to bolo podmienené tou horúčkou kedy som sa úplne vypol a mal som kľud aj od svojich myšlienok, ktoré ovplyvňujú sny. Bol to skutočný reset na tej posteli. Bola poschodová a spal som dole. Či má nejako ovplyvňovalo nejaké pole tej klietky to neviem ale po tom vyspaní som bol úplne čulý a bdelý ako ostriež. Tie matrace mi možno evokovali veky dávno minulé kedy sme v minulých životoch spávali v kasárňach chtiac nechtiac. Akoby mi hovorili: nemáš nad nami moc, my máme noc nad tebou a sme ti v týchto časoch jediné priateľky, jediné miesto oddychu a tak sa nebráň, nemysli na trápenia, uvoľní sa úplne a oddaj sa odpočinku…aj tak nemáš na výber.

        • „modrošedá pucvola – velkoobchod nabízí levné matrace, které jsou zřejmě z podobného materiálu, bývá to slisované do tvaru požadované matrace a jsou to hodně tuhé matrace. Navrch potah samozřejmě.
          Co se týče kovových postelí – na nich by se spát myslím nemělo, právě pro jejich zvýšenou vodivost a možnost ovlivňování našeho el.mag.pole.

          • No mne ak by som mal možnosť by sa najlepšie spalo na mramorovej masívnej posteli. Veľmi dobre na mňa pôsobia veľké plochy / objemy odpracovaného kameňa. Nemusí ísť však o úplne opracovanie do nejakého tvaru ako je napríklad kocka, kvader ale niektoré plochy ten tvar musia naznačovať. A tie plochy musia byť hladké ale nemusia byť lesklé.
            Veľmi rád by som si ľahol na nejaký obrovský opracovaný kamenný blok a na ňom spal či len na ňom ležal a užíval si ho. Aj sedenie či ležanie na obrovskom kmeni stromu je úžasné ale neviem prečo mám radšej kamenné bloky. Aj veľké, obrovské masívne kusy kovov mám veľmi rád, stačí mi byť len pri nich bez dotyku.
            Možno v tom vidím niečo čo presahuje / odoláva / brzdí operatívnu rýchlosť ľudskej blbosti a nedokonalosti rovnako ako silný dážď, ktorý mení mnohé ľudské plány.

  11. Spacáky s dutými vláknami fungujú perfekne, len treba vedieť ako na to. Ak budete spať oblečený v klasickom oblečení, bude vám zima, aj keď nezaspíte. Buď musíte mať špeci termoprádlo, ktoré prepúšťa teplo, alebo len spať v trenkách. Osobne som to testoval pred 20 rokmi na Orave. Postavili sme si iglu a spal som v ňom v spacáku do -25. Bolo iba -18 a keď som spal iba v trenkách, tak som bol spotený od tepla. A na tento fígel ma upozornili kamaráti, čo chodili po svete do Himalaí, Álp,
    Ánd a kade tade.

    Najlepšie termoprádlo je od švédskej značky BRYNJE. Je to umelotina, ale geniálna. Otestoval som asi 10 značiek. Vôbec necítite umelinu. Vyvinuli to pre švédskych bežcov na lyžiach. Akurát je to drahé jak sviňa pre normálne zarábajúceho človeka.

    Lepši na pocit už je len ľan. Na pôjde sme našli 60 rokov staré ľanové oblečenie. Jak nové. Ani myši sa toho nechytali. Teraz v týchto teplotách to normálne chladí ! Nepremokne to a máme to aj na gaučoch a foteliach, lebo to je úžasné na pocit. Akurát je to ťažké jak mračno oproti inému matrošu.

    Slama je dobrá, ale treba meniť každý rok. Dobré sú aj vankúše z kôstiek čerešní, višní, pistácií, ale treba každý rok meniť tiež. Pohlcujú energo-informatiku a napomáhajú liečebným procesom.

    Všeličo je povymýšľané.

    • Raz mi jeden eko exot povedal: ja pôsobím v takej organizácii, že v nej my my ako nadšenci do budovania jurt a slamenych domov ti dom zateplime slamou! Polystyrén a kamenná vata sú škodlivé a drahé. My to urobíme za minimum!
      No reku to by som chcel vidieť toho blba, ktorý by to robil zadarmo -:som mu povedal.
      Ono je dosť takých naivných kratkozrakych liberálnych mladých eko fanatikov, ktorí si myslia, že všetko je len tak. Z takého nastavenia vychádzajú a keď má prísť na ich slová tak sa nepozorovane vyparia. Ak by som ho vzal za slovo tak by som mal s jeho eko slamený mi kupmanmi problémy ešte dnes po 14 rokoch keď mi to slamennē zateplenie domu ponúkal.

  12. Nancy Pelosiová přiznává, že je chladnokrevný reptilián

    https://aktax.cz/nancy-pelosiova-priznava-ze-je-chladnokrevny-reptilian/

  13. Obaly recyklovať, ale recyklovaný plast používať inak, nie znova na obaly v potrevinárstve, trebárs v automobilovom priemysle. Najlepšie by bolo plasty v potravinárstve zakázať!

  14. V posledných rokoch skutočne do enormných rozmerov narastá hrozba mikroplastov, ktoré sú obsiahnuté vo väčšine prvkov prírodného a teda aj ľudského prostredia. Výskumy ukazujú, že mikroplasty sa nachádzajú dokonca už aj v materskom mlieku, v rastlinách a v živočíchoch, o plastovej čínskej ryži – nehovoriac..

    Vôbec nevieme povedať, ako mikroplasty pôsobia na zmenu štruktúry DNA, na produkciu proteínov ribozómami, alebo akým spôsobom môže dochádzať k epigenetickému prenosu zmien genetickej štruktúry.

    Vieme len, že mikroplasty predstavujú veľké potenciálne hrozby pre vývoj ľudského druhu a sú produktom ľudskej civilizácie s dopadom na prírodné prostredie.

    Je paradoxné, že pri diskusiách o vplyve ľudskej civilizácie na prírodné prostredie sa „vedci“ obmedzujú prioritne na produkciu emisií a zvyšovanie hladiny CO2, avšak v rade prípadov vôbec nie je dôležité produkovanie emisií, ale oveľa viac – výroba a používanie chemických látok a detergentov, ktoré sa dostávajú do pôdy a ovzdušia, menia mikrobióm v pôde, zmenšujú výživnosť a schopnosť pôdy fungovať v prirodzených cykloch a spôsobujú výrazné znečistenie ovzdušia, dôsledkom čoho len v samotnej Európe ročne umrie viac ako 1,5 mln obyvateľov.

    Takže – áno, i (mikro)plasty sú súčasťou depopulačnej Vojny proti občanom zo strany Globalistov!

    odkaz: Ryby s príchuťou polyetylénu:

    https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/veda/ryby-s-prichuti-polyetylenu-plast-maji-v-sobe-uz-i-ty-z-hlubin-oceanu-84110

Pridajte komentár

*