Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Recyklovanie plastov sa pre životné prostredie ukázalo horšie, ako ich vyhadzovanie


Print Friendly, PDF & Email

Recyklovanie plastov sa pre životné prostredie ukázalo horšie, ako ich vyhadzovanie

(Ethan Huff, Natural News) Už niekoľko desaťročí nám hovoria, že recyklácia plastov je pre životné prostredie oveľa lepšia ako ich jednoduché vyhadzovanie do odpadu – je to však skutočne pravda?

Nový výskum publikovaný v časopise Journal of Hazardous Materials Advances (Žurnál pokrokov v oblasti nebezpečných materiálov) vrhá tieň pochybností na výhody recyklácie plastov, ktoré sa ukazujú ako masívne prehnané a možno dokonca podvodné.

Tvrdenie, že recyklácia plastov pomáha chrániť životné prostredie, jednoducho nie je pravda, zistila štúdia. Hlavný dôvod súvisí s tvorbou mikroplastov, ktoré dnes znečisťujú oceány, jazerá, potoky, rieky a dokonca aj farmy, kde sa pestujú naše potraviny.

Výskumníci zo Škótska a Kanady zbierali a testovali vzorky vody v recyklačnom závode. Zistili, že voda, ktorá sa používa na čistenie plastov je po použití plná toxických mikroplastov.

Keď sa plastová fľaša umyje, ďalším krokom v procese recyklácie je jej rozdrvenie a roztavenie na pelety, ktoré sa potom pretvoria na nové plasty. Problémom je, že pri tomto procese vzniká množstvo mikroplastov, ktoré pretrvávajú vo vode a stekajú do miestnej čističky odpadových vôd.

Keďže mnohé čistiarne odpadových vôd nie sú dostatočne vybavené na odfiltrovanie mikroplastov, všetok tento skrytý mikroskopický odpad končí kontaminovaním životného prostredia.

(Súvisiace: Niektoré mestá sa dokonca uchýlili k spaľovaniu recyklovateľných materiálov, pretože už nikto nechce odoberať suroviny na spracovanie.)

Mikroplasty prechádzajú priamo cez filtračné systémy, najmä na mikrónovej úrovni

V závodoch, kde boli vykonané testy, sa na čistenie plastov pred recykláciou použila voda štyrikrát. Následne výskumníci objavili prítomnosť plastových častíc veľkosti mikrónov vo všetkých štyroch vzorkách vody použitých počas každého kroku čistiaceho procesu.

V niektorých prípadoch sa voda používaná na čistenie plastov v recyklačných závodoch nikdy nedostane do čistiarne odpadových vôd a namiesto toho sa len vypúšťa priamo do životného prostredia alebo sa opätovne používa ako voda na zavlažovanie.

Celkovo tím vedcov odhadol, že každý rok sa do životného prostredia uvoľní 3,2 milióna kilogramov mikroplastov, a to všetko vďaka recyklácii plastov. Keby bol všetok ten plast jednoducho vyhodený na skládku, nemal by príležitosť kontaminovať zásoby vody a spôsobiť rôzne druhy zdravotných problémov u ľudí aj zvierat.

Zbohom vysoký krvný tlak

Okrem toho vedci vyhodnotili recyklačný závod, ktorý mal nainštalovaný špeciálny filtračný systém na zachytávanie mikroplastov. Tento systém zachytil len asi 50% častíc, čo je sotva uspokojivé.

Vedci však testoval iba mikroplasty do veľkosti 1,6 mikrónu (0,00016 milimetra). Ukázalo sa, že mikroplasty môžu byť aj oveľa menšie, čo znamená, že ich skutočná koncentrácia aj v odfiltrovanej vode je stále znepokojivo vysoká.

Predchádzajúce výskumy ukázali, že niektoré mikroplasty sú také malé, že sú schopné vstúpiť do jednotlivých buniek v tele zvieraťa. Môžeme sa teda domnievať, že to isté platí aj o jednotlivých bunkách ľudí, ktoré sú dnes viac ako pravdepodobne vysoko kontaminované mikroplastmi.

Reakcie ľudí na tieto závažné zistenia vedcov

„Ďakujem vám, zelení, že ste veci ešte viac zhoršili,“ napísal jeden rozrušený komentátor a poukázal na to, že fraška recyklácie „bola zrejmá od samého začiatku“.

Ďalší komentátor zvolil menej krutý prístup, vychádzajúc z predpokladu, že tí, ktorí podporujú recykláciu, to myslia dobre, len sú jednoducho nesprávne informovaní o jej údajných výhodách pre planétu a ľudí.

„Umývať recyklovaný plast a nemerať mikroplastové úlomky je samo osebe škandalózne, ale nechať túto vodu vytiecť do prírody a potom byť prekvapený dôsledkami, je priam komické“ dodal tento človek.

„Prečo neroztaviť plast na užitočné produkty bez toho, aby sa mikroplasty premývali vodou?“ pýtala sa na záver táto osoba.

No a my na Slovensku sa zasa môžeme „poďakovať“ Budajovi, ktorý recykláciu plastov dotiahol na ešte vyššiu úroveň zálohovania plastových fliaš.

Ďalšie súvisiace novinky o podobných témach nájdete na stránke Pollution.news.

Liečba osteoporózy

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Aka je progresivna mangalica z palaca uz vieme, rovnako aj komu sluzi a co vyznava, nuz teraz si precitajte ako od srdca myslia o Slovakoch jej sukmenovci a spolubojovnici!
  https://www.infovojna.bz/article/slovaci-maju-podla-zastupcu-eurokomisie-na-slovensku-v-dna-pokazene-chromozomy-preto-ich-treba-k-rodovej-rovnosti-treba-dotlacit

 2. Výrobky sú z nových plastov. Staré plasty sa môžu pridávať v malom množstve do nových, ale výsledný plast je aj tak nekvalitný. Jediný úžitok je spaľovanie plastov. Recyklácia je finančný podvod.

 3. Všechno to plastové svinstvo se nám vrátí na talíř . Pamatujeme si doby kdy Tesco pokladní hodila na plac s nákupem několik igelitek grátis. Recyklace je podvod, byznys je byznys.
  https://www.youtube.com/watch?v=1C8k1-JN9Lg

 4. Túto info pošlite všetkm slniečkárskym libtardom, čo stratili úplne súdnosť a kontakt s realitou a Ukrajina sa stala ich druhým zmyslom bytia: https://www.infovojna.bz/article/video-zelenskeho-poradce-zacal-na-ukrajinske-televizi-vyhrozovat-evrope-terorismem-a-zavlecenim-valky-do-zemi-eu-pokud-evropa-prestane-dodavat-zbrane-na-ukrajinu !

  • T.E.Rostas – „Sionizmus je totálny fašizmus!“ Vojna sionistov proti všetkým národom!

   Čiže žiaden teror Ukrajincov! To je teror židosionistov z Azova!

   Vyvraždíme ich! Ide o to, že ich nie je 40 miliónov – ako Ukrajincov – každý Ukrajinec nie je žid! Naštudujte si dejiny sionizmu. Veď nech len prídu! Kto k nám s mečom príde – mečom zahynie!

 5. BONUS: https://www.trend.sk/nazory-a-komentare/miname-ako-opity-namornik-lepsi-bude-bankrot-tvrdi-trump-sanca-nan-je-vyssia-ako-u-grecka a potom to udrie aj v EU, keďže EURO je naviazané na dolár !
  A čím ďalej tým viac sa objavujú články tohto tipu: https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/expert-popisuje-jak-prezit-pripadny-kolaps-bankovniho-systemu-v-roce-2023/ keďže USA už majú pripravenú digitálnu menu a kolaps dolára bol už pred pár rokmi krásne naplánovaný, cieľom zavednia digitálnej meny !

 6. Keďže duchovne stagnujúce ľudstvo nechápe prírodu v jej celistvosti tak ju nedokáže využívať tak ako má a tiež nemôže ani vyrábať látky, ktoré prírodu nijako nezaťažujú.
  Preto aby mohlo nejako fungovať a udržalo si svoj umelo udržiavaný a prírodou nepodporovaný ako-taký blahobyt muselo sa uchýliť k náhradným riešeniam, ktoré prírodu a tým aj seba poškodzujú. Ale to je cesta k záhube – jak fyzickej tak i k tej duchovnej. Je jedno či tento stav – nastal len zásluhou nebdelosti ľudí alebo či je nejako riadený spoza opony ale myslím, že je to oboje – všetci sú v tom namočení.
  A povedal by som, že tým spoza opony čo „riadia“ ľudstvo tento stav – napr. s tými plastmi – nevyhovuje a podľa nich nemal nikdy nastať. Ak áno tak len vo veľmi obmedzenom nimi kontrolovanom merítku.
  Myslím, že „riaditeľom“ planéty Zeme sa mnohé vymklo z rúk, keďže nielen ekologická katastrofa ohrozuje už aj nich samých. Snažia sa planétu vrátiť nazad do stavu ekologickej rovnováhy – ale nie kvôli nám ľuďom – nás čím ďalej viac obmedzujú ale tvrdia, že to robia pre dobro jak planéty tak i pre dobro nás.
  A hlavnú vinu za tento stav pripisujú len nám.

  • Objektívne

   To bude mylný predpoklad. Nič sa im nevymklo z rúk, robia všetko tak, aby mali navrch. Všetky vlády utrácajú financie ako o život, pretože podaktorí vedia, po globálnom resete už nič nebude. Ide im o to aby si zabezpečili nadvládu nad tými, ktorí ostanú. Potrebujú aby sme boli zdegenerovaní a stali sa z nás lovci a zberači aspoň na ďaľších 6000 rokov.

   • Ale ja nepíšem o Žido – sionistoch či vládach či nadnárodných organizáciách/okultných spolkoch – to sú len otroci – i keď si mylne myslia, že na Zemi vládnu oni a že reset je z ich hláv.
    Im to do ich hláv bolo len naliate do z vyššej úrovne. A tí úplne nahore – ktorí im to naliali do hláv tiež nie sú všemocní a niesú schopní ustrážiť a uriadiť tú obrovskú krízu do ktorej ľudstvo s elitami – ich otrokmi dostali. Dnes nevedia kam by skôr skočili. Dostali sa dostali do situácie kedy musia pomáhať nimi nenávidému Rusku v boji proti USA/Západu – ich nástroju, ktorý je schopný zo svojej tuposti pre svoju záchranu obetovať celé ľudstvo v jadrovej vojne. Dnes už je iný vek – iný stav vecí – žadny restet nevyjde jedným ani druhým, všetkých tá prichádzajúca kríza zasiahne a všetci sa budú už len stretať s následkami svojich predchádzajúcich rozhodnutí a smrad z požiaru dlho pripravovaného resetu zatieni oblohu najmä štátov západnej Európy. Tam ešte nejakú dobu to nwo môže byť zavedené ale i tak to aj tak ide do hája. Ideme do krízy v ktorej elity – otroci nebudú schopné zaviesť reset na celej Zemi – tá kríza zasiahne aj ich. Budú sa musieť rozhodnúť na ktorú stranu sa pridajú.

    • A naviac sú dnes ľudia daleko viac infomovaní než v minulosti.
     Vo veľmi krátkom čase sa v informačnom priestore šíria nové a nové informácie a tak je viac a viac ťažšie riadiť takú spoločnosť aj pre tých úplne najvyššie postavených. I keď s kaleidoskopom v hlave ale stále lepšie ako bez akýchkoľvek informácií. Život sám a naša snaha o ich pochopenie ich časom včlenia do jedného obrazu o svete.
     A nejde len o informácie – človek má ešte aj intuíciu – nástroj Ducha a tá mu tiež pomáha triediť informácie a hľadať riešenia…. Skôr tá blízka budúcnosť na Zemi vyzerá na množstvo lokálnych ohnisiek napätia a občianskych konfliktov/vojen než na to, že by bolo zavedené celosvetové nwo.
     Tento krát sa ľudstvo nepoddá a nepôjde dobrovoľne do dobytčákov i keď za kovidu to vyzeralo všelijako.
     Ešte totiž bolo čo jesť, piť a kde sa vyspať. Ak aj to bude ohrozené tak potom začne rozmýšľať oveľa viac ľudí.

     • Objektívne

      Reset je hviezdna udalosť v našej Slnečnej sústave. Deje sa to periodicky a nikto ju nezastaví. Nejdem sa hádať, pretože na to, čo je to reset musí prísť každý sám. Nie je možné nikoho o tom presviedčať. Je potrebné mať veľmi dobrý prehľad v dávnej histórii, vyznať sa v mytológiách, geológii, mať prečítanú Bibliu a mať povedomie o nových archeologických nálezoch, ktoré opisujú čo sa stalo pri konci minulého cyklu, ktorý Platón opisuje ako zánik Atlantídy.

     • Pri Korčule objavili pod hladinou 7-tisíc rokov starú podmorskú cestu. Spájala ostrov s neolitickým mestom
      https://www.interez.sk/pri-korcule-objavili-pod-hladinou-7-tisic-rokov-staru-podmorsku-cestu-spajala-ostrov-s-neolitickym-mestom/
      ————————-
      Čiže keď prebehla Potopa cca pred 13 tisíc rokmi – tak toto je popotopná stavba. Predpotopné civilizácie sú na dne Čierneho mora. Ruské, ukrajinské a bulharské zdroje.

   • suhlas,Janko

 7. svatoslav butora

  Všetky technické systémy majú svoje obmedzenia, limity a hranice. Dá sa s vysokou presnosťou odhadovať, že minimum plastového nano-odpadu vznikne pri premene použitých plastov na použiteľné kvapalné uhľovodíkové palivá. Takéto technológie sa v nie veľkom počte už vo svete objavili.

 8. takže zákaz používání,tudíž výroby. Jak prosté,Watsone

 9. Minule bola v Tv relácia o jednom prototype zariadenia pomocou ktorého z plastov získavali zahrievaním palivo. Neviem ako by to bolo po ekologickej a ekonomickej stránke (energia na uskutočnenie procesu), takže stále mi vychádza potreba minimalizovať v čo najväčšej miere použitie plastov. Možno by tu bola alternatíva v zmanipulovaní baktérií, aby likvidovali plasty resp. ich menili na niečo použiteľné – je to lepšie využitie genetickej manipulácie, než vývoj biologických zbraní.

  • Objektívne

   Keby len z plastov, ale aj z bežného odpadu. Vyvinula a vyrába to Slovenská firma ako celosvetový unikát. Je to nejaký reaktor s uzavretým okruhom, ktorý neprodukuje žiaden odpad ani do ovzdušia. Niečo podobné tomu ruskému reaktoru, ktorý neprodukuje nebezpečný jadrový odpad.

  • Horúca kyselina rozloží všetko.

 10. Najlepšia recyklávia je plssty nevyrábať. Všetka obalová produkcia je nahraditeľná výrobkami z priemyseľného konope. Voľakedy proti konope zabojovali Rockefelerovci. Výsledok tu máme ako na dlani.

  • Súhlasím, hlavne vyrábať menej plastov. Len taký malý príklad – plastové kelímky jogurtov sú plnené do polovice, alebo veľká krabička liekov a na dne je zopár tabletiek. Keď už treba, tak veľkosť obalov by sa mala prispôsobiť obsahu .

   • Áno, niektoré výrobky sú zabalené v plastových či plastovo – papierových obaloch, ktoré sú zbytočne veľké. U niektorých výrobkov by bohato stačila aj desatina materiálu, ktorý bol použitý na obal.
    Tiež kvalita plastov je rozdielna – napríklad plastové komponenty na bicykle, ktoré sa vyrábali u nás v ČSSR alebo boli dovážané zo zahraničia cca do r.1997 boli ďaleko kvalitnejšie a trvácnejšie ako väčšina dnešných. Mám kvantum plastových cyklodielov aj z toho obdobia a väčšina „drží“ dodnes.

 11. Mimo tému – RODIČOVSKÝ DÔCHODOK. ???
  Sociálny experiment, ktorým systém sleduje úroveň rozvrátenosti slovenských rodín – zvlášť tých rozvrátených už za socializmu /deti v produktívnom veku/ – cca 50% rozvedených. Ide o to že „dieťa“ musí pre výplatu dôchodku rodičov „niečo“ urobiť a zároveň ho môže zakázať rodičovi vyplácať! Tým sa samozrejme aj samo – po tiež vyhlásení rodiča – samo vydedí. To sú ksindli! Aj takto sa dá zmanipulovať legenda o troch grošoch a dieťa proti rodičovi. Ide napr. o to, že rodič sa nemohol napr. nestarať sa – keďže sa musel min. alimentačne starať o dieťa DO 18 R. ZO ZÁKONA! To, že sa napr. nestýkali kvôli podnecovaniu druhého rodiča – väčšinou matky, lebo väčšinou matkám boli deti po rozvode prisudzované – dnes stát využije na sociálne podnecovanie proti takýmto rodičom. A vlastne už podnecuje – aj za iné politické názory detí a rodičov /vakcinácia napr. – bude sranda, koľko odičov poškodí svoje deti a tie im to v produktívnom veku takto vrátia – o to sa už židomédiá postarajú/!
  Fašizmus – nacionálny SOCIALIZMUS dokonale prenikol do našich rodín!
  https://www.socpoist.sk/zivotne-situacie/dochodok/rodicovsky-dochodok-najcastejsie-otazky-odpovede

  • https://www.facebook.com/magazinslovensko/posts/240352757500193
   Príbeh chlapca, ktorý v bývalom ZSSR… – Magazín Slovensko | Facebook
   Príbeh chlapca, ktorý v bývalom ZSSR udal svojich rodičov a tí následne skončili v gulagu je známy a vtedajšia „verchuška“ sa ním pýšila a dávala za vzor… Podobný prípad sa odohral pri protestoch…

   https://www.interez.sk/blog/toxicki-rodicia-dokazu-svojim-detom-znicit-zivoty-toto-je-7-signalov-ze-nimi-ste
   Toxickí rodičia dokážu svojim deťom zničiť životy. Toto je 7 signálov …
   7. 7. 2021Všetky deti potrebujú približne to isté, aby z nich vyrástli šťastní a úspešní ľudia. Nie všetci rodičia sú schopní svojim deťom tieto veci poskytnúť. Existujú rodičia, ktorí svojim potomkom nechajú úplnú voľnosť, no sú tu aj takí, ktorí ich držia v klietke.

   https://uzitocna.pravda.sk/dochodky/clanok/616585-vylepsia-pracujuce-deti-penziu-svojich-rodicov-pozrite-si-tabulku
   Vylepšia pracujúce deti penziu svojich rodičov? Pozrite si tabuľku …
   17. 2. 2022Rodičovský bonus zmierňuje diskrimináciu rodičov – dôchodcov (najmä matiek), ktorí vychovali: 2,3 milióna svojich aktuálne na Slovensku pracujúcich detí. Príklad matky novodôchodkyne s 2 deťmi. Diskriminácia v roku 2023: – 80 eur mesačne. Diskriminácia v roku 2023: – 960 eur ročne. Rodičovský bonus, ak tieto 2 deti

   REPLAY – “ (najmä matiek)“
   Kult Matky – už za socíku! Otec deti dostať do výchovy nemohol, pokiaľ matka nesedela v base! Ide presne o zbavenie dieťaťa otcovského vplyvu, pretože otec má byť vzorom statočnosti a odvahy – a to je proti systému! A z matiek ešte systém urobil-urobí nenávistné „diskriminované“ obete koho?! Bývalého manžela?! Lebo proklamovaný feminizmus, emancipácia a promiskuita a „celebritálna náročnosť“ žien – dnes liberalizmus – „sex v meste“ – rozvrátili a rozvracajú manželstvá?! Všimnite si takú „drobnosť“ – štát robí všetko preto, aby náklady na dieťa boli vždy ťarchou rodiča. A potom nechá dieťa „posúdiť“ – či sa rodič o neho poriadne staral! A keď mu rodič nechcel kúpiť najnovší mobil – tak je teraz rodič v dôchodku u dieťaťa v pi.i?! No a tie rozmaznané detičky, ktoré nechcú mať „kvôli záchrane planéty“ a svojmu egoizmu detičky – si úplne rozvrátia dôchodkový solidárny systém a daňovo zaťažia všetky svoje a ďalšie generácie! Taký je plán!

   • oldmarxista pamprlik

    tak , tak socik nam dal kult matky a demokracia kult hlupakov a ty si toho krasnym prikladom. To je ono.

    • Pamrlík – kolkátý máš štamprlík?

     Ty hlupák – tvoji koko.komunisti majú miesto nad stredom slobodomurárskej mocenskej pyramídy! Hneď pod illuminátmi – Grant Orient, a hneď nad Škotskym rítom 33 st.
     Komunizmus = okultizmus! Kult Matky = kult Zeme = kult čiernej madony = kult Satana!

     Kult Otca znamená kult Ducha! Už chápeš rozdiel ty židochtonický komunistický materialistický ateistický blb? Celý ten tvoj socializmus v podstate neexistoval – bola to len ideologická manipulácia a sociálny experiment, ako ľudí zblbnúť otrockým budovateľským nadšením a úsilím, aby za dve-tri generácie – za 40 rokov – s čo najnižšími nákladmi na ľudskú prácu vybudovali niečo, čo bude môcť korporátny žid rozkradnúť po roku 1989! A preto pracovali všetci – aj ženy ty debil! Aby komunisti mohli systémom tlačiť deťom do hláv kaleráby!
     https://matrix-2012.cz/spiknuti/iluminati/25-tajny-rebus-elity/

 12. Ešte 3 x – slovom tri krát sa vyspíme, aby sme u lekára nemuseli nosiť náhubky! Ehm – vysvetlí mi niekto – čo znamenajú tie – imunokompromitované osoby?

  Ruší sa jedno z posledných COVID opatrení: Respirátory v nemocniciach či lekárňach od pondelka nebudú povinné
  https://www.interez.sk/rusi-sa-jedno-z-poslednych-covid-opatreni-respiratory-v-nemocniciach-ci-lekarnach-od-pondelka-nebudu-povinne/
  ———————–
  Inak – po dvoch návštevách u lekára ma dva krát chytila nejaká pliaga!

  VIDEO: Štyria europoslanci a počas Doby covidovej umlčiavaní prestížni lekári prezentovali v Európskom parlamente kľúčové zistenia o poškodení zdravia proticovidovými injekciami, ktoré korporátne médiá & vlády cenzurovali a zamlčiavali
  https://www.infovojna.bz/article/video-styria-europoslanci-a-pocas-doby-covidovej-umlciavani-prestizni-lekari-prezentovali-v-europskom-parlamente-klucove-zistenia-o-poskodeni-zdravia-proticovidovymi-injekciami-ktore-korporatne-media-vlady-cenzurovali-a-zamlciavali

Pridajte komentár

*