Každý, kto sa za posledných 30 dní zobudil unavený alebo vyčerpaný, by mal urobiť toto


Print Friendly, PDF & Email

Každý, kto sa za posledných 30 dní zobudil unavený alebo vyčerpaný, by mal urobiť toto

Pravdepodobne ste už niekedy počuli o únave nadobličiek. Možno vás to prekvapí, no väčšina z nás trpí určitým stupňom tohto ochorenia.

Únava nadobličiek sa v modernej spoločnosti stáva čoraz bežnejším ochorením. Niet sa však čomu čudovať, keďže sme neustále pod veľkým stresom.

Vďaka nášmu hektického dennému harmonogramu a zaneprázdnenému spôsobu života sme neraz nadmieru vyčerpaní a naše zdravie tak platí vysokú cenu.

Ak si chcete overiť, či sa tento zdravotný problém týka aj vás, v tomto článku nájdete jeho najčastejšie príznaky a zároveň vám prezradíme návod na výrobu 5 nápojov, ktoré vám s ním pomôžu bojovať.

Čo je únava nadobličiek. Ste v nebezpečenstve?

Zažívať trochu stresu je úplne normálne. Stres nám dokonca pomáha zostať ostražití, keď je naša bezpečnosť v ohrození.

Problémom je chronický stres, keď naše telo uviazne v núdzovom móde „boj verzus útek“. Chronický stres môže vyvolávať čokoľvek, od práce až po rodinný život, a všetko medzi tým.

Keď sa neustále obávame blížiacich sa termínoch v práci či škole, splatnosť účtov, porúch na svojom aute, blížiaceho sa prednesu vášho dieťaťa a celej kopy iných vecí, naše nadobličky neustále vylučujú stresové hormóny.

Akonáhle sú tieto žľazové orgány vyčerpané, kvalita nášho života začína postupne klesať a príznaky tohto stavu vyplávajú na povrch.

Ak v súčasnosti trpíte únavou nadobličiek, môžu sa u vás vyvinúť niektoré alebo všetky nasledovné príznaky:

 • Zisťujete, že je pre vás stále ťažšie vyrovnať sa so stresom a nedokážete sa sústrediť.
 • Snažíte sa zaspať, a potom máte každé ráno zlú náladu.
 • Môžete prežívať miernu depresiu, ste podráždení a náladoví.
 • Môžete mať pocit, že ste často chorí v dôsledku oslabeného imunitného systému.
 • Máte chuť na slané alebo na sladké.
 • Ste vyčerpaní – a táto únava je pravidelná, neviete si ju vysvetliť.

Týkajú sa vás tieto príznaky? Nebojte sa, nie je dôvod na paniku. Pomocou niekoľkých kľúčových zmien vo vašom životnom štýle môžete prevziať nad svojím telom kontrolu.

Pokúste sa vynechať spracované potraviny, kofeín, cukor a umelé sladidlá, rovnako sa naučte zvládnuť a znížiť stres vo svojom živote.

Skúste napríklad meditáciu alebo dychové cvičenia. Umožní to vášmu telu vyliečiť sa prirodzene. No a vo vašom snažení vám výrazne pomôže aj jeden (alebo aj viacero) z nasledujúcich nápojov.

5 nápojov, ktoré zvrátia únavu nadobličiek

Spolu s vyššie spomenutými zmenami vo vašom životnom štýle a stravovaní, je vhodné pravidelne piť niektorý z týchto 5 nápojov, aby ste urýchlili proces liečby.

Podporia funkciu vašich nadobličiek a pomôžu vyrovnať vaše hormóny.

1. Citrónové tonikum s himalájskou soľou

Ak trpíte únavou nadobličiek, ovplyvňuje to aj vaše hladiny draslíka a sodíka, čím sa stávajú v tele nevyvážené.

Na to, aby ste si vyrovnali hladinu elektrolytov, pridajte vysoko kvalitnú himalájsku soľ do tonika s obsahom vitamínu C.

Budete potrebovať:

 • 2,5 dl filtrovanej vody
 • 1/4 čajovú lyžičku himalájskej soli
 • čerstvá šťava z citrónu

Jednoducho skombinujte všetky zložky. Tento nápoj pite každé ráno a poobede.

Prírodná liečba osteoartritídy

2. Nápoj s vysokým obsahom vitamínu C

Ak vaše nadobličky neustále pracujú, využívajú veľa vitamínu C, čo znamená, že hladiny tohto vitamínu sa rýchlo vyčerpajú.

Nápoj bohatý na vitamín C poskytne nadobličkám potrebnú energiu a navyše pôsobí na telo silne antioxidačne.

Budete potrebovať:

 • 1 šálku čerstvej pomarančovej šťavy
 • 1/2 šálky špenátu
 • 1/4 šálky čučoriedok
 • 1/4 šálky citrónovej šťavy
 • štipku kvalitnej himalájskej soli

V mixéri rozmixujte všetky prísady do smoothie a pite ho 1 až 2 krát denne, najlepšie ráno.

3. Čaj z koreňa valeriány lekárskej

Tento čaj vám pomôže prirodzene znížiť stres, zlepšiť schopnosť zaspať a vyliečiť funkciu vašich nadobličiek.

Tento bylinný čaj sa veľmi odporúča aj pri nervovom vypätí. Obsahuje látky, ktoré pôsobia na centrálny nervový systém, čím sa upokojíte.

Jediné, čo budete potrebovať, je čaj z koreňa valeriány lekárskej. Môžete ho skombinovať aj s harmančekom a takýto čaj vypiť každú noc predtým, ako pôjdete spať.

4. Čaj zo sladkého drievka

Sladké drievko je súčasťou tradičnej čínskej medicíny už najmenej 3000 rokov a je známe, že znižuje stres nadobličiek.

Sladké drievko si môžete kúpiť v sušenej alebo práškovej forme vo väčšine obchodov so zdravou výživou a použiť ho na prípravu vlastného liečivého čaju.

Pridajte 1 čajovú lyžičku sladkého drievka do vriacej vody a namáčajte ho v nej 5 minút. Pite jednu šálku čaju denne, aby ste si obnovili funkciu svojich obličiek.

5. Zelený čaj Matcha (špeciálne pripravený zelený čaj)

Tento čaj je veľmi bohatý na antioxidanty. Matcha predstavuje priam elektráreň, pokiaľ ide o podporu optimálnej vnútornej rovnováhy.

Dodáva telu energiu, vďaka čomu budete ráno a popoludní fungovať bez kávy (káva je zlá pre nadobličky)

L-theanín, ktorý obsahuje tento čaj, upokojí vaše telo i myseľ.

Buďte kreatívni! Pridajte zelený čaj Matcha do svojho smoothie, do koláčov, alebo ho popíjajte denne, až si z toho urobíte taký malý rituál.

Nezabudnite ho však piť denne, len vtedy sa dosiahne najlepší výsledok.

Záver

Tým, že nad svojím telom znovu prevezmete kontrolu, nielenže sa budete cítiť lepšie, ale znížite si tiež riziko poškodenia vášho zdravia.

Pokúste sa piť vyššie spomínané nápoje vždy, keď budete zažívať stresové situácie, aby ste svojim nadobličkám dodali podporu, ktorú potrebujú pre ich správne fungovanie.

Nečakajte, kým budete úplne pohltení stresom a únavou. Začnite aktívne pristupovať k svojmu zdraviu, kým je ešte čas na nápravu.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: healthy-holistic-living.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Jozef Hančulák

  Cvičte najlepšie strečing, naťahovacie a relaxačné cvičenie, výhodná by bola jóga ( hatha jóga, dýchacie cvičenia, alebo naučte sa pár prvkov z Tao-či ) NIE !!! cez výraznejšiu únavu, dlhšie prechádzky ( nie beh = skoky ) , stačia aj obyčajné „prostné“ cviky = bez náradia alebo náčinia, nácvik autogenného tréningu atd atd

 2. všetky príznaky z mojho stavu vedú ma k tomu, že sú to nadobličky a preto sa venujem tejto liečbe začinam himalájskou solou citronom čistou vodou … a strečing cvičit denne dýchnie a spat pravidelne potme, joga je
  vítaná

Pridajte komentár

*