R.F. Kennedy jr. vysvetľuje známe riziká vakcín proti koronavírusom


Print Friendly, PDF & Email

Tento článok je súčasťou týždenného seriálu, v ktorom dr. Mercola robí rozhovory s rôznymi odborníkmi na celý rad zdravotných problémov. Ak chcete týchto rozhovorov videť viac, kliknite sem.

Robert F. Kennedy jr., syn senátora a hlavného prokurátora Roberta F. Kennedyho a synovec prezidenta USA Johna F. Kennedyho, ktorých oboch tragicky zavraždili, pokračuje v šľapajach týchto mužov, známych svojou odvahou, s akou sa stavali za pravdu.

Kennedy napísal skvelý predslov do knihy Judy Mikovitsovej „Mor korupcie“, v ktorom cituje slová svojho otca: „Morálna odvaha je najzriedkavejší druh statočnosti… zriedkavejšia než fyzická odvaha vojakov v boji či skvelá inteligencia.“

Podľa Kennedyho slov bol jeho otec presvedčený, že morálna odvaha je jedna z najdôležitejších vlastností, potrebných na zmenu sveta.

Kennedy síce hovoril o morálnej odvahe Mikovitsovej, no to isté je možné povedať aj o Kennedym, ktorého kariéra environmentálneho právnika a aktivistu je postavená na obrane tých, ktorí sa nevedia brániť sami.

Sem patria deti, poškodzované vakcínami, ktorých bezpečnosť ešte nebola testovaná, najmä pri podávaní v kombinácii s inými vakcínami.

V septembri 2018 Kennedy dokázal, že Ministerstvo zdravotníctva a sociálnych služieb USA porušilo svoj mandát na bezpečnejšie detské vakcíny, špecifikovaný v Zákone o odškodnení pri poškodení očkovaním.

Čo sa stalo s Trumpovou Komisiou pre bezpečnosť očkovania?

Prezident Tump po svojom zvolení oslovil Kennedyho a požiadal ho, aby viedol jeho Komisiu pre bezpečnosť očkovania. Bohužiaľ však Komisia svoju činnosť ani nezahájila:

 „Súhlasil som, že to budem robiť, no hneď nato vypísala spoločnosť Pfizer šek v hodnote 1 milión dolárov pre jeho inauguračnú komisiu.

On potom menoval do vedenia Ministerstva zdravotníctva a sociálnych vecí Alexa Azara, lobistu spoločnosti Pfizer a na vedenie Úradu pre kontrolu potravín a liečiv USA (FDA) vybral Scotta Gottlieba, zamestnanca Pfizeru.

Len čo sa tam dostali, činnosť Komisie pre bezpečnosť vakcín ukončili a tiež akékoľvek spochybňovanie vakcín,“ hovorí Kennedy.

„Podľa mňa mu veľa ľudí hovorilo, ´Toto by si robiť nemal,´ a jedným z nich bol Bill Gates. Myslím však, že keď vzal tie peniaze od Pfizeru a dosadil tam ich ľudí, [Komisia] bola odpísaná.“

Vývoj vakcíny proti koronavírusu zlyháva už celé desaťročia

Ďalej sa Kennedy delí o niektoré svoje postrehy a zaoberá sa tým, čo Judy hovorí vo svojej knihe, teda možným vzťahom medzi vakcínou proti chrípke a COVID-19 a tiež vyjadruje svoje názory na súčasné urýchľovanie vakcín proti COVID-19.

Ohľadom vakcíny proti COVID-19 Kennedy hovorí:

 „Na vakcínu všetci čakáme a keby s nejakou prišli a skutočne vykonali ozajstné testovanie jej bezpečnosti, bol by som veľmi rád, že ju máme. Problém však je, že ju momentálne [na bezpečnosť] vôbec netestujú…

Vytvoriť vakcínu proti koronavírusu sa ľudia snažia už veľa rokov – tri desaťročia.

Koronavírus môže byť supernákazlivý, supersmrtiaci a superprenosný, alebo môže byť mierny ako prechladnutie. Číňania sa o to snažili [vyvninúť vakcínu]… a keď sa pokúšate vyvinúť nejakú vakcínu, vtedy urýchľujete evolúciu.“

Ako urýchliť evolúciu vírusu

Ako vysvetlil Kennedy, evolúciu urýchľujú tak, že vezmú koronavírus z konečníka netopiera a replikujú ho v živočíšnom tkanive, napríklad v obličkovom tkanive luskona krátkochvostého.

Vypestované vírusy potom umiestnia do obličkových buniek divožijúcich opíc a následne do mozgového tkaniva myší. Zakaždým, keď prenášate vírus do ďalšieho živočíšneho tkaniva, zvyšujete okrem mutácií aj riziko kontaminácie zoonotickým živočíšnym vírusom.

Podľa Kennedyho sa pri použití tohto zrýchleného evolučného procesu dá šesť rokov trvajúca evolúcia dosiahnuť za niekoľko dní. V priebehu tohto procesu sa môžu rýchlo vytvárať extrémne virálne formy vírusu.

Pri tvorbe vakcíny sa obvykle používajú miernejšie formy. Ako vysvetlil Kennedy:

„Môžete vziať miernu formu a dať ju nejakému človeku a on vlastne ani neochorie, vytvorí si protilátky a to je tá teória [týkajúca sa očkovania].

Existujú však dôvody, pre ktoré radi vytvárajú tieto supervirálne formy. Jedným z nich je, že väčšina laboratórií, v ktorých to robia, napríklad Fort Derrick [USA] a wuchanské laboratórium v Číne, nie sú len laboratóriami na výrobu vakcín, ale aj vojenskými laboratóriami.

A tak sa chcú s týmito vírusmi, ktoré by sa dali využiť aj ako zbrane, pohrať. A nielen to, ľudia vytvárajúci vakcíny, tie supervirálne formy radi vytvárajú. Podávajú ich myšiam, ktoré boli geneticky upravené tak, aby mali v podstate ľudský imunitný systém. Potom sa ich pokúšajú liečiť.

Tieto experimenty prebiehali v USA od roku 2014. Boli to projekty dr. Anthonyho Fauciho. Prezident Obama ich nariadil zastaviť, pretože v roku 2014 mali veľa problémov s laboratórnymi únikmi z troch rôznych laboratórií…

Namiesto toho, aby Fauci tieto operácie zastavil, ako mu bolo prikázané, presunul ich do wuchanského laboratória v Číne a v experimentoch pokračoval až do objavenia sa koronavírusu [keď došlo k pandémii].

Vlastne, Ian Lipkin [odborník na infekčné ochorenia] tam tie experimenty vykonával aj vtedy, keď situácia [s COVID-19] prepukla, a ja vám presne poviem, čo sa stalo, lebo je to veľmi podozrivé.“

Došlo k vypusteniu SARS-CoV-2 kvôli zabezpečeniu pokračovania výskumu?

Ďalej Kennedy pokračuje v príbehu o tom, že epidémia COVID-19 mohla byť vytvorená – vypustením vírusu – kvôli zabezpečeniu pokračovania nebezpečného výskumu a získaniu nového financovania:

„Pri nástupe prezidenta Trumpa mal Obama v Bielom dome úrad pre obranu proti pandémiám, pre pandemickú bezpečnosť.

Prostredníctvom Fauciho sa zaoberali financovaním [koronavírusových výskumných projektov vo Wuchane]. 20. septembra 2019 prezident Trump všetko financovanie tohto úradu ukončil. A to bola posledná výplata, ktorú tí vedci dostali.

30. septembra [2019] prestal vo Wuchane pracovať celý rad vedcov. Deň prvého prípadu [nahlásenia COVID-19] je 1. október. Takže je to podozrivé, pretože to vyzerá ako možnosť – a chcem, aby bolo jasné, že tu len uvažujem – ale existuje možnosť, že vírus mohol vypustiť niekto… kto prišiel o prácu v tom laboratóriu.

Pretože to okamžite vytvorilo trh pre ľudí s tou konkrétnou sadou zručností, ktorou je skúmanie spôsobu výroby vakcíny.

Takže, ak ste vypustili jeden z tých mikroorganizmov, ktoré v tom laboratóriu vytvárali, mohli ste sa takmer cez noc stať z nezamestnaného vysoko žiadaným zamestnancom. Neviem, či sa to stalo, ale ide o niečo, čo treba vyšetriť.“

Väčšina novinárov sa teraz správa ako zástupcovia farmaceutických firiem

Ako ešte rozsiahlejšia agenda sa javí byť zavedenie ďaleko autoritatívnejšieho režimu, spolu s presunom bohatstva od priemerných ľudí k tým najbohatším, prostredníctvom plánovaného ekonomického kolapsu.

 „Sú to, samozrejme, špekulácie,“ hovorí Kennedy, „a ide o to, že keby sme žili v skutočnej demokracii, kde je nezávislá tlač, ktorá má naozaj dovolené tie otázky klásť a zamýšľať sa nad nimi, tak by sme tie otázky skúmali.

Liečba osteoporózy

Máme právo vedieť odpoveď a mali by sme ju poznať všetci.

Bohužiaľ však dnešní novinári už novinármi nie sú, sú zástupcami farmaceutických firiem… Ste pre nich veľkou hrozbou, lebo nie ste súčasťou farmaceutického etsablišmentu.

Vy hovoríte ľuďom pravdu a tou je, že teória choroboplodných zárodkov má problém a že prvou obrannou líniou, ktorú proti chorobám všetkých druhov máme, je naozaj silný imunitný systém.

 A že náš imunitný systém funguje evolúciou zamýšľanýcm spôsobom, ktorým je každý jeden deň odrážať miliardy, ba stovky miliárd infekčných vírusov.“

Vakcína proti koronavírusu sa môže stať pohromou

Ďalej Kennedy pokračuje sumarizáciou histórie vývoja vakcíny proti koronavírusom, ktorá sa začala v úvode roku 2002, po prepuknutí troch epidémií SARS.

 „Prvou bola prirodzená epidémia, ktorá prešla z netopierov na ľudské bytosti. Druhou boli v laboratóriu vytvorené organizmy, kde ľudia experimentovali s koronavírusom… to je nesporné. Všetci to akceptujú.

Číňania, Američania aj Európania sa dali dokopy a povedali: ´Potrebujeme vyvinúť vakcínu proti koronavírusu.´ Okolo roku 2012 mali asi 30 sľubne vyzerajúcich vakcín. Z nich vybrali štyri najlepšie a… začali vakcíny vyrábať. Podávali ich fretkám, ktoré sú z pohľadu pľúcnych infekcií u ľudských bytostí najbližšou analógiou.

Fretky majú výnimočne dobrú protilátkovú odozvu a to je podmienka, na základe ktorej udeľuje FDA vakcínam licenciu. Vakcíny, ako viete, nie sú nikdy testované v teréne. Nikdy nepodajú 5000 ľuďom vakcínu, 5000 ľuďom placebo a nekážu im potom odísť, žiť ďalej a sledovať, čo sa tým ľuďom stane. To sa nikdy nestane.

Vakcína získava licenciu tak, že buď dá ľuďom nejakú vakcínu FDA, alebo im vakcíny dodáva priemysel a oni potom robia sérologickú odozvu [test], aby zistili, či sa vám v krvi vytvorili protilátky na ten cieľový vírus.

Fretky si vytvorili veľmi silné protilátky a tak si povedali: ´Mali sme z pekla šťastie.´ Všetky štyri tieto vakcíny… fungovali ako kúzlo.

Potom sa stalo niečo hrozné. Tie fretky nato vystavili divému vírusu a všetky uhynuli. Vo všetkých orgánoch sa im vytvoril zápal, ich pľúca prestali fungovať a uhynuli.

Vtedy si tí vedci spomenuli, že to isté sa stalo v šesťdesiatych rokoch, keď sa pokúšali vyvinúť vakcínu proti RSV (respiračnému syncyciálnemu vírusu), čo je ochorenie horných dýchacích ciest, veľmi podobné koronavírusu.

V tom čase ju netestovali na zvieratách. Prešli priamo k testovaniu na ľuďoch. Otestovali ju na, tuším, 35 deťoch a stalo sa to isté. U detí vznikla prvotriedna odozva na protilátky, silná, trvanlivá. Vyzeralo to bezchybne.

A potom deti vystavili divému vírusu a všetky ochoreli. Dve z nich zomreli. Od vakcíny upustili. Pre FDA a Ústav národného zdravia to bola veľká hanba…

Tí vedci z roku 2012 si na to spomenuli a povedali: „Toto je to isté, čo sa stalo vtedy.´ A tak sa tomu prizreli dôkladnejšie a uvedomili si, že koronavírus vytvára dva druhy protilátok. Sú to neutralizujúce protilátky, ktoré sú tým vami želaným druhom, ktorý ochorenie potláča a potom sú to viažuce protilátky.

Viažuce protilátky vlastne vo vašom tele vytvárajú cestu pre ochorenie a spúšťajú niečo, čo sa nazýva… paradoxná imunitná odozva alebo paradoxné imunitné posilnenie. Čo znamená, že to vyzerá dobre, dokým ochorenie nedostanete a potom to chorobu veľmi, veľmi zhoršuje…

Vakcíny proti koronavírusu môžu byť veľmi nebezpečné, čo je dôvod, prečo všetci ľudia, ktorí nenávidia vás a mňa – Peter Hotez, Paul Offit, Ian Lipkin – svorne hovoria: ´Pri tejto vakcíne musíte byť naozaj veľmi opatrní.´“

Vakcína proti horúčke dengue viedla k trestnému stíhaniu

To isté sa, podľa Kennedyho, prihodilo v roku 2014 s vakcínou DENVax proti horúčke dengue, na ktorú vlastní patent Fauci.

„Z klinických pokusov vedeli, že je problém s paradoxnou imunitnou odozvou,“ hovorí Kennedy. No napriek tomu ju podali státisícom filipínskych detí.

Po vakcíne u nich nastala skvelá imunitná reakcia, no tie, ktoré boli vystavené divej forme horúčky dengue, strašne ochoreli a 600 detí zomrelo.

„Dnes filipínska vláda trestne stíha kopu miestnych ľudí, ktorí sa na tom rozhodnutí podieľali,“ hovorí Kennedy.

Koronavírus rýchlo mutuje

Ďalší problém s vakcínou proti koronavírusu je ten, že koronavírusy veľmi rýchlo mutujú.

Kennedy cituje nedávnu čínsku štúdiu – „Z patentu získané mutácie ovplyvňujú patogenicitu koronavírusu SARS-CoV-2“ –, o ktorej 21. apríla 2020 referovali aj v New York Post.

V tejto štúdii sa prizreli kmeňom koronavírusu, nájdeným u stoviek pacientov. Identifikovali vyše 30 rôznych kmeňov, z ktorých 19 dovtedy nikto nevidel.

Podľa autorov:

 „Súčasné dáta z prieskumu genómu naznačujú hojnosť jednonukleotidových variantov (SNV)… tu uvádzame funkčné charakteristiky izolátov vod 11 pacientov, z ktorých každý mal aspoň jednu mutáciu.

Čo je dôležité, tieto vírusové izoláty preukazujú významnú zmenu cytopatických účinkov a vírusového zaťaženia… Predkladáme preto priamy dôkaz, že koronavírus SARS-CoV-2 získal mutácie schopné podstatne zmeniť jeho patogenicitu.“

Ako uviedol Kennedy, otázkou je, že keď očkujete proti jednému z tých kmeňov, bude to chrániť aj proti ostatným?

Alebo by sa mohol koronavírus správať ako vírus chrípky, kde vám vakcína poskytne len úzky pás imunitnej odozvy a v skutočnosti by mohla zvýšiť poškodenie inými kmeňmi?

 „Svetová zdravotnícka organizácia a Britské zdravotné služby teraz hovoria, že nie je žiadny dôkaz o tom, že vás nainfikovanie sa koronavírusom vybaví protilátkami, ktoré vás budú v budúcnosti chrániť.

Vidia veľa reinfekcií u ľudí, ktorí COVID-19 dostali, uzdravili sa a potom znova ochoreli [na koronavírus]. Ak je to pravda, potom je nepravdepodobné, že nejaká vakcína bude fungovať, pretože skutočná infekcia vám vždy poskytne širší pás imunitnej odozvy než vakcína.“

Zhrnutie

Radi by sme v pár bodoch zosumarizovali hlavné poznatky z tohto pomerne obsiahleho článku:

Bod č.1: Nebezpečné experimenty s koronavírusmi vedené dr. Anthonym Faucim prebiehali v USA do roku 2014, kedy prezident Obama nariadil zastavenie prác z dôvodu porušenia bezpečnosti v troch biolaboratóriách. Vtedy Fauci presunul činnosti do laboratória v čínskom Wuchane a v experimentoch s koronavírusom pokračoval až do doby, kedy nastala pandémia COVID-19.

Bod č.2: Je možné, že pandémia COVID-19 bola vytvorená kvôli zabezpečeniu pokračovania výskumu nebezpečeného koronavírusu a získaniu ďalšieho financovania.

Bod č.3: Keď chcete urýchliť evolúciu nejakého vírusu, tak ho pestujete v niekoľkých druhoch živočíšnych tkanív, napríklad v obličkovom tkanive luskona krátkochvostého, po ňom v obličkových bunkách divožijúcich opíc a v mozgovom tkanive myší.

Bod č.4: Zakaždým, keď prenesiete vírus do ďalšieho živočíšneho tkaniva, dôjde k mutáciám. Sú tiež dôkazy, ktoré ukazujú, že tieto živočíšne bunkové línie sú kontaminované koronavírusmi a retrovírusmi, čo vedie ku kontaminácii vakcín v nich pestovaných.

Bod č.5: Vývoj vakcíny proti koronavírusu za posledných 30 rokov sa ukázal ako veľmi náročný, pretože vakcína vytvára veľmi silnú protilátkovú odozvu; no keď sa pacienti stretnú s divokým vírusom, ťažko ochorejú a často zomierajú – čo je reakcia známa ako paradoxná imunitná odozva či paradoxné imunitné zosilnenie.

Záver

V budúcom článku na tému vakcíny proti koronavírusu sa bližšie pozrieme na možné súvislosti medzi očkovaním proti chrípke a ochorením na COVID-19.

Preto nás určite sleduje a prípadne sa prihláste na odoberanie našich článkov priamo na váš email (formulár sa nachádza nižšie pod článkom a v záhlaví stránky).

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: Mercola.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ďakujeme za preloženie ďalšieho potrebného článku z webu dr. Mercolu, ktorého dlhé roky čítam a počúvam jeho videa. Pán dr. Mercola aj vydal viac veľmi dobrých kníh.
  Ohľadne práce R.F. Kennedy,jr je veľa článkov, videí na http://www.naturalblaze.com
  Len som zvedavá ako toto všetko skončí.

  • Jednemu vsak nerozumiem. Ak niekomu strkaju do nosa palicku kontaminovanu virusom a nasledne ju testuju v laboratoriu, ako z nej mozu ziskat negativny vysledok? Ved uz ta palicka je kontaminovana.

 2. Odporúčam vypočuť si : slobodny-vysilac. cz : 2020-07-17 Šéfredaktor spravodajského portálu aeronet. cz pan VK komentuje aktuálni udalostí. Hlavne od 1 hod. 18 min.!

 3. Hlavne že pôjde biznis:
  Současný výnos z očkování činí celosvětově asi 27 miliard dolarů za rok.
  Farmaceutické firmy mají v úmyslu toto zvýšit na 100 miliard dolarů za rok do roku 2025.
  A Gates sám chce ještě víc!
  Však se nezdržel a musel se veřejně pochlubit, že očkovací průmysl mu vynáší v poměru 20:1.
  Takže
  bychom si měli uvědomit, že ta nejlepší obchodní strategie spočívá v
  tom, přesvědčit zákazníka, že když si náš produkt nekoupí, tak že zemře.

 4. Na tomto som sa riadne pousmiala, aké masky, pomôcky, nápisy nosia kupujúci v USA v reťazci Walmart v rámci Korona cirkusu.
  https://www.naturalnews.com/2020-07-18-saturday-satire-when-walmart-required-customers-to-wear-masks-they-had-no-idea-this-would-happen.html

 5. Podľa tohto nikto v Európe na koronu neumrel:
  https://zemavek.sk/europska-patologicka-organizacia-neexistuje-jediny-dokaz-ze-niekto-zomrel-na-koronavirus/
  Včera som si vypočula nové video od Dr. John Bergman, v ktorom vyčíslil koľko ľudí v Amerike zbytočne umrelo na srdcovo-cievne choroby, rakovinu, diabetes za posledné 3 mesiace lebo kvôli „korone“ nedostali lekársku pomoc.

  • Jean, ste tá istá Jean, ktorá odoslala komentár aj o 7:49? Podľa Vášho idiolektu mám pocit, že áno, no logo je rozdielne…

 6. Podľa dnešného článku Dr. Mercolu nemá zmysel nosiť rúška proti korone, dokonca sú veľmi škodlivé.
  https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2020/07/19/are-face-masks-effective.aspx

 7. Jednoduchá

  Pre Jean a Emily:

  Tento názor ako p.Emily som mala aj ja,
  no mýlil ma ten príspevok od Vás p.Jean v čes.jazyku ….
  Môžte sa teda vyjadriť p.Jean?
  Alebo žeby tu boli 2osoby s rovnakým ,,menom“?
  Alebo je to nakoniec úplne iná osoba?…..
  Máte veľmi rozumné názory p.Jean,
  tak verím tomu, že sa vyjadríte
  a ostatní sa ,,nebudú musieť hrať na Poirota“ :-(…..:-) ……..
  Všetkým zatiaľ želám pekný pohod. deň a ,,teším sa na poštu“ od p.Jean :-)……………

  • …pani Jednoduchá, nadobúdam pocit, že dámy píšuce pod značkou Jean sú až tri…
   a z nich dve sú Slovenky
   (mne totiž aj paniam priradené logá nie vždy sedia – kaki logo je o.k., no pod rovnakým sivastým logom je raz slovenský, inokedy český text)

   …hádam sa naša obľúbená, ústretová redakcia nad nami zľutuje, prebáda aj identitu komentátoriek a opatrí tieto viaceré Jean ešte nejakým odlišovacím indexom za ich značkou, aby sme nemali v nich guľáš… (hoci názorovo sú si menované pisateľky podobné…asi preto sa ľahko zmýli)

 8. Jednoduchá

  p.s. to video so Sárou Cunialovou som už videla, dala ste výbor.tip p.Jean, no už neviem, či aj predtým to bolo od Vás….tá p.poslankyňa má všetky moje sympatie,
  nazvala podstatné ,,veci“ ako sa hovorí ,,pravým menom“ a priamo ! Nech by bolo takých ľudí čo najviac, aby sme sa tak spoločne mohli ,,postaviť za dobrú vec“ proti B.Gatesovi, Faucimu, WHO ? a im podobne ,,nalad.ľuďom“ bez zábran !……………….
  Nech sa nám v tom darí čo najviac ! :-)………………….

 9. Jednoduchá

  Dobrý deň p.Emily,

  to písanie v češtine som postrehla, tie logá už menej :-(…..
  No neva, p.Jean chce zrejme zostať naďalej záhadná,
  pretože k článku, kt.mi prišiel dnes, sa už vyjadrila.
  Podľa môjho názoru s tým redakciu ani netreba ,,zaťažovať“,
  je to slob.vôľa dotyčnej pani, ako sa rozhodne.
  A tiež je aj naša slob.vôľa a naše rozhodnutie,
  ako to budeme ďalej brať.
  Neviem ako Vy, ja to už riešiť nebudem,
  zrejme má p.Jean má na to svoj dôvod………..
  Želám pekný deň.

 10. Radim Radevic

  Velmi dobře a poučné cteni

Pridajte komentár

*