Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Čo dokáže spraviť jediná šálka zeleného čaju s vaším telom


Print Friendly, PDF & Email

Čo dokáže spraviť jediná šálka zeleného čaju s vaším telom

Zelený čaj je ľudstvu známy celé stáročia a zvlášť v Ázii, kde sa ako liek používa už veľmi dlho.

V súčasnosti bolo v západných krajinách urobeného pomerne veľa výskumu, ktorý poodhalil jeho neskutočné zdravotné prínosy. Bez zveličovania by sa dalo povedať, že patrí medzi najzdravšie nápoje našej planéty.

Rozdiely medzi jednotlivými druhmi čaju

Podobne ako čierny, žltý, oolong alebo biely čaj, aj listy zeleného čaju sa zbierajú z toho istého druhu rastlinky nazývanej Čajovník čínsky (Camellia sinensis).

Pôvodom je z Južnej, Juhovýchodnej a Východnej Ázie, no dnes sa pestuje takmer na celom svete v tropickom a subtropickom pásme.

Čo teda robí zelený čaj odlišným od ostatných druhov?

Hlavný rozdiel je v tom, že listy sa pri zelenom čaji najmenej spracovávajú. To u neho zabezpečuje najvyšší objem antioxidantov. No a práve tie sú zodpovedné za väčšinu jeho zdravotných prínosov.

Zelený čaj sa vyrába pomocou pary, kým ostatné druhy podliehajú oxidačným procesom, ktoré v lístkoch ničia tie najužitočnejšie látky.

Úžasné vlastnosti zeleného čaju sú dôvodom, prečo by ste ho mali častejšie piť.

No a tu už nasleduje zoznam jeho ôsmych hlavných zdravotných prínosov:

1. Znižuje riziko srdcovocievnych ochorení

Antioxidanty nachádzajúce sa v zelenom čaji pomáhajú blokovať oxidáciu „zlého“ LDL cholesterolu a zvyšujú hladinu „dobrého“ HDL cholesterolu.

Okrem toho, má tiež blahodárne účinky na vaše cievy.

Ďalej znižuje vysoký krvný tlak a bráni vzniku krvných zrazenín. Tie sú najčastejšou príčinou srdcového infarktu a mozgovej mŕtvice.

2. Zrýchľuje metabolizmus a spaľuje tuky

Ketechíny vyskytujúce sa v zelenom čaji sú zodpovedné za zrýchľovanie telesného metabolizmu a tiež pomáhajú rýchlejšiemu spaľovaniu tukov, hlavne v oblasti bokov a brucha.

Hoci samotný zelený čaj nie je zázrakom na chudnutie, bez pochýb je pri chudnutí skvelým pomocníkom.

3. Má protirakovinové účinky

Antioxidanty hrajú hlavnú úlohu v znižovaní rizika u všetkých druhov rakoviny.

Ich ochranný účinok spočíva v tom, že neutralizujú voľné radikály v tele. Tieto voľné radikály sú zodpovedné za oxidačné poškodenia, ktoré zvyšujú riziko rozvoja rakoviny.

Výskum ukazuje, že polyfenoly majú nielen preventívny účinok, ale že dokonca rakovinu aj zabíjajú a spomaľujú jej ďalší rast.

4. Zlepšuje mozgové funkcie

Zelený čaj obsahuje kofeín. Ten stimuluje mozog bez toho, aby ho nadmerne agitoval tak, ako je to v prípade kávy.

Blokovaním adenozínu zvyšuje kofeín koncentráciu dopamínu a norepinefrínu, čo vedie k lepšej činnosti mozgu.

Ďalšia substancia vyskytujúca sa v zelenom čaji, nazývaná EGCG, zvyšuje schopnosť učenia a pamäte prostredníctvom produkcie neurónových progenitórnych buniek.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

5. Znižuje riziko Alzheimerovej a Parkinsonovej choroby

Zelený čaj nám nepomáha s pamäťou len z krátkodobého hľadiska.

Ochraňuje nás dokonca aj pred chronickými degeneratívnymi ochoreniami ako Alzheimerova či Parkinsonova choroba.

Štúdie ukazujú, že mocné katechíny chránia naše mozgové bunky pred smrťou a vedia dokonca aj opraviť poškodenia týchto buniek.

6. Predchádza cukrovke typu 2

Zelený čaj sa používal v tradičných ľudových medicínach celé veky na kontrolu krvného cukru. Nedávna štúdia ukázala, že EGCG zlepšuje intoleranciu na glukózu a citlivosť na inzulín.

Zelený čaj zabraňuje prudkým výkyvom krvného cukru tým, že zlepšuje využitie inzulínu.

7. Má protivirálne a antibakteriálne účinky

Katechíny zo zeleného čaju spomaľujú rast a dokonca aj zabíjajú samotné baktérie a vírusy.

Tieto účinky budú obzvlášť prínosom pre vaše zuby.

Zelený čaj totiž obmedzuje rast ústnych baktérií a usmrcuje tie baktérie, ktoré sú zodpovedné za vznik zubného povlaku, zubných kazov a zápachu z úst.

8. Starostlivosť o pokožku a oddiaľovanie starnutia

Pomerne často môžeme vidieť, že zelený čaj je uvádzaný ako ingrediencia na mnohých kozmetických prípravkoch.

Dôvodom sú opäť voľné radikály zodpovedné v tomto prípade za predčasné starnutie pokožky, keď vytrhávajú z buniek kyslík a ničia kolagén.

Kolagén je nevyhnutnou substanciou na udržiavanie zdravo a mlado vyzerajúcej pokožky.

Kvôli vysokému obsahu oligomerických proantokyanidínov (OPC), ďalšieho veľmi potentného antioxidantu, oddiaľuje zelený čaj proces starnutia.

Celkovo nás zelený čaj chráni pred poškodením pokožky zo slnka, rakovinou kože, mimickými čiarami a vráskami.

Ako správne pripraviť a piť zelený čaj

Aj napriek tomu, že zelený čaj obsahuje menej kofeínu ako káva, nemali by ste ho piť viac ako 3-4 šálky denne. Vyhnete sa tak možným vedľajším účinkom kofeínu.

Je potrebné tiež upozorniť na to, že zelený čaj nízkej kvality často obsahuje škodlivý fluór. Takýto čaj zvyčajne máva horkú alebo trávovú príchuť. Aj vtedy však jeho prínosy prevažujú nad možným rizikom.

Navyše prírodné formy fluóru, ako napríklad fluorid vápenatý, nie sú až tak škodlivé, ako fluorid sodný, ktorý sa pridáva do väčšiny zubných pást.

Ďalším dôvodom, prečo mnohí ľudia nemajú radi chuť zeleného čaju, je jeho nesprávne vylúhovanie. Ak ho budete vylúhovať príliš dlho, bude mať horkú chuť. Stačí pár minút.

Veľmi dobrou formou pitia zeleného čaju je urobiť si z neho kvasený nápoj kombucha, čím sa jeho liečivé účinky ešte mnohonásobne obohatia o zložky procesu fermentácie. Nejde len o prospešné probiotické baktérie, ale napríklad aj o kyselinu glukónovú, ktorá má silné protirakovinové účinky.

Článok s podrobným popisom jej zdravotných účinkov a návodom na výrobu kombuchy nájdete TU.

Kvôli chuti zeleného čaju si niektorí ľudia do neho pridávajú cukor a mlieko. To však nie je veľmi dobrý nápad, hlavne v prípade mlieka, ktoré znižuje silu jeho antioxidantov.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: healthyandnaturalworld.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ďakujeme za ďalší veľmi dobrý článok. Ja tiež pijem čaje vhodné na moje choroby. Medzi nimi je aj zelený sypaný čaj. Viem, že ho treba zaliať vodou 70-80°C, a nechať 2-3 minúty dostáť.
  Viem, že zelený čaj je dobrý aj proti alergii, na oči…

 2. Takto – aby ste ma správne pochopili.
  Existuje „zvláštny“ prístup k veciam z pohľadu konceptualistov. Je to prístup z pohľadu riadenia. Tí, ktorí sú neinformovaní – nechápu, čo je to prístup z pohľadu riadenia. Takže inak – Ernest Hemingwai – ktorý si strelil do hlavy – možno preto, že nepoznal východisko – vyriekol – „Buď si celý život kladivom, alebo nákovou!“ ???

  Takže skrátim! Celý tento článok „o čajíčku“ nieje nič iné, ako zaradenie ventilu – odpustenie pary z papiňáku – keďže Badatel.net zabŕdol do ostrých tém okolo Covid 19 podvodu. Otázka pre redakciu – prečo po týchto témach sa nás snažíte opiť rožkom a čajíčkom? Prepáčte – ale fakt si myslíte, že prepnete vypínač a my tu začneme diskutovať o blahodárnych účinkoch zeleného čajíčku? Jednak sa pozrite negatívne účinky kofeínu a teínu – jednak si pozrite účinky iných čajíčkov Yerba Maté, Damiána, palina ročná a pod.

  Čiže – nakopli ste existenčné „covid“ témy a teraz nás chcete kŕmiť čajíčkami – ktoré akože vyriešia naše základné problémy v „inom“ svete? Čiže ešte raz – z pohľadu riadenia – čo má znamenať tento článok o čajíčku?

  • A ďalšia vec – „Your comment is awaiting moderation.“ – prečo, keď ste deklarovali, že na schválenie podliehajú komenty, ktoré obsahujú linky! Tento koment link neobsahuje!

 3. Jednoduchá

  Pre p.Jean -Tak ja som si začala variť zasa zázvorový z čerrst.zázvoru s citr.a medom …….ten zelený obľubuje môj mlad.syn……
  Pre p.Maroša – možno je to tak na odľahčenie situácie, však treba žiť aj každod,život…nemôžeme sa predsa doma zavrieť, a o nič iné sa nezaujímať, len preto, že je cov.19……no samozrejme, treba sa aj o to zaujímať, no nezabúdajme žiť aj bež.život…..to by sme sa stále len museli obávať, čo sa zasa bude diať …áno, treba sa mať na pozore, no NEPRIPÚŤAT si ho k telu až príliš, lebo nás opantá ,,panický strach “ z ochorenia…………pekný večer všet.skutočne bádajúcim :-)……….

  • Vychádzajúc z definície našej „dobroprajnej WHO“ – zdravie podľa týchto slobodomurárov je stav fyzickej, psychickej a sociálnej pohody. Na tú duchovnú títo ateisti samozrejme neprihliadajú. Čiže – ako mám byť podľa nich zdravý vo fašistickom totalitnom systéme, keď v ňom neprežívam stav sociálnej, psychickej /a duchovnej/ pohody, keď mám informácie o tom, že sa ma niekto, síce pomaly, ale isto snaží zlikvidovať aj fyzicky – jedmi, GMO, EMG žiarením?!

   Úniky pred týmto tento systém ponúka kam? Do drog a iných závislostí, do oniomanie /chorobné nakupovanie/ a konzumu. Lebo principiálne duchovne založený pohodový človek nemá prioritu v panickej žranici. Systém nás tu oblbuje štatistikou zvyšovania priemerného veku, avšak kam miznú 100-roční ľudia a prečo má Sociálna poisťovňa povinnosť udržiavať evidenciu poistenca len do 99 rokov od jeho narodenia?!

   Čo sa týka kofeínu a jeho brata teínu – na úrovni buňkových membrán blokuje príjem vody, takže obligátna káva sa musí v lepšej kaviarni automaticky podávať s deckom vody-sódy – u čaju to nemá akože logiku – „veď je z vody“.

   Teraz inak. Čo si myslíte o stanovisku admina jedného už sektárskeho webu – teraz narážam na „vďačnosť za možnosť sa niekde vykvákať“ – lebo ja som konkrétne tu z hľadiska trávenia toho najvzácnejšieho, čo mám – životného času – na dobrovoľníckej brigáde.

   „carstena jsem poprosil, aby komentáře, které rýpají a vše zpochybňují okamžitě odstranil. Nezlobte se na něho, ale klidně na mně. On za to nemůže a taky je srozuměn s tím, že komenty, které cokoliv bez důkazů spochybňují jsou NAPROSTO BEZPŘEDMĚTNÉ A NESMYSLNÉ!!!!! jsou v komentech zbytečné. Kradou lidem čas!!!!! , který v podstatě neexistuje.“

   Toto by som už prirovnal k redakčnému islamofašizmu – ešte že sa nedá ukradnúť niečo, čo neexistuje, že. Práve toto bol dôvod, prečo som bez vďačnosti z tohto guru webu odišiel.

   Keďže som v minulosti pôsobil aj ako dramaturg – odporúčam redakcii otvoriť verejnosti neznámu tému SMART metrov – na internete ako SMART meter Killers, pretože to bude práve tá zničujúca vlna – v každom dome, na chodbách činžiakov, ktorých nebezpečné žiarenie s perimetrom 6 metrov a do 75 ako spy meta data – bude priamo zasahovať do nášho života, zdravia, slobody – 5G sú trójsky kôň tohoto všetkého a v pláne je aj 6G. Tieto témy sú urgentné, pretože s nimi nastupuje nevratný proces riadenej genocídy a totalitného systému. Keďže mi Západoslovenská distribučná už namontovala SMART meter – žiadal som ich, aby mi ku tomuto zariadeniu poslali vyhlásenie výrobcu o zhode. Odignorovali to – je tomu už niekoľko rokov. Zariadenie – keďže nefunguje retranslácia na 5G – vyžaruje „len čosi“ – čo som čiastočne odtienil, pretože ma od toho v obývačke delí len 15 cm tehly.

   Na ukážku záchytný matroš k Smart meter zabijakom:

   SMART merače /elektriny, vody, plynu sú /a musia tak byť/ frekvenčne modulovatelné zariadenia, ktoré do svojho okolia vyžarujú do 6 metrov nebezpečné EMG žiarenie a sú schopné do vzdialenosti 75 metrov zbierať meta data z ostatných bezdrôtových zariadení ako sú mobilné telefóny, WiFi signály z počítačov v okolí, signály z čipov internetu vecí! Čiže – dokážu zbierať nielen vaše data, ale aj data od susedov! Tým sa uzatvorí systém totálnej kontroly – neskôr „vylepšený“ umelou inteligenciou. Ba ešte nie – až vaším biorezonančným RFID čipom! Biorezonančným. Teda aj eliminačným.

   Doctor Explains How Smart Meters Kill People

   https://www.youtube.com/watch?v=JOiwPnZIEm8

   Power to the People – Stop Smart Meters

   https://www.youtube.com/watch?v=XFaTpkTx-oA

   „The Truth About Smart Meters“

   https://www.youtube.com/watch?v=p-nmaYU6kek

   Smart Murder Meters – Anthony J Hilder

   https://www.youtube.com/watch?v=pHCPEfdGdyE

   „Pokiaľ ide o inteligentné meracie systémy (IMS), 16 krajín EÚ plánuje ich plný roll-out, ďalšie tri krajiny (vrátane Slovenska) čiastočný roll-out. A tak do roku 2020 bude mať až 72 % zákazníkov v elektroenergetike krajín EU inštalované inteligentné meracie zariadenia.“

   https://www.energie-portal.sk/Dokument/instalujeme-inteligentne-merace-elektriny-a-co-dalej-102729.aspx

   „IMS je plne automatizovaný a umožňuje zber, spracovanie a prenos nameraných údajov o výrobe a spotrebe elektriny. Koncoví spotrebitelia budú môcť využívať viactarifné sadzby pre presun spotreby mimo špičky s nižšou tarifou. Zákazník si bude môcť nahradiť systém zálohových platieb platbou za reálnu spotrebu. Plnou automatizáciou dôjde k výraznému zníženiu fyzických odpočtov, ktoré zaťažovali prevádzkovateľa aj koncového odberateľa. Smart metering umožní efektívnejšie monitorovať distribučnú sústavu, účinnejšie odhaľovať nelegálne odbery, rýchlejšie identifikovať poruchy a odstraňovať ich.“

   https://www.dobrenoviny.sk/c/34307/zapadoslovenska-distribucna-uvadza-na-trh-inteligentny-merac-elektriny

   • Jéj – asi som urobil preklep a nabehol mi takýto krásny štemplík! Ja ho chcem na furt! Ešte by ste mohli dať preč 4 šípky a mal by som krásny védsky fialovučký hackeRkrojcík. Pánboh mi viedol ruku.

   • Pán Maroš, máte pravdu. Aj ja evidujem, že vo svojom byte mám smart meter na radiátorov, tak sa asi meria elektrina, plyn, voda – veď už to nechodia osobne odčítavať ako voľakedy. Veľakrát som aj ako opitá, bez kvapky alkoholu. Aj Dr. Mercola na svojom webe viackrát o tomto hovoril s odborníkmi ako je to veľmi nebezpečné. Ale aj to vieme, že elity sveta snívajú o depopulacií na pol miliardy.

    • Jean – odvtedy mi píska v ušiach. Keď som v chotári, tak mi nepíska. Elektro SMART meter zjavne nie je v sieti, pretože mi chodia ešte odpisovať. Zo starej telky a jej hliníkového krytu som si zhotovil naň kryt – s okienkom na display a tú kruhovú anténu – aby nevysielala v panickom móde. Ešte starú drevenú skriňu sme s elektrikárom odtienili vrstvami alobalu a za elektromer sme našróbovali starú hliníkovú tácku. Ešte ma čaká veľká hliníková platňa z druhej strany steny.

     Treba vedieť, že /z bežných technických kovov jedine hliník pohlcuje toto žiarenie. Železo ho zosiľňuje. Meď a strieborné drôtiky fungujú v ochranných obaloch len ako Faradayova klietka – inak signál nepohlcujú a elektrické vedenie v dome z medi funguje ako super anténa celého systému – teda vie zaregistrovať aj obchádzanie elektromeru. No a tá sviňa, keďže je napojená na zdroj elektriny – dokáže vyrobiť toľko žiarenia a v takej modulácii, ako jej dajú príkaz operátori v centrále – o tom to je! A hlavne – individuálne. Takže len o platení účtov to nebude. Každému odporúčam zakúpiť si dozimeter a robiť si archiváciu. A trvať na tom vyhlásení zhody od výrobcu. Inak na nich treba poslať SOI – s podozrením, že… – vás chcú elektrárne zabiť nadmerným žiarením.

     • Pán Maroš, ďakujem za vysvetlenie. Tiež by som to mala nejako obaliť alobalom, porozmýšľať ako. Lenže som aj „technicky nešikovná“.

     • Jean – alobal má jednu zlú vlastnosť – vyslovene zvetráva, takže po rokoch sa rozpadne na prach – nebolo nič hliníkové po ruke, takže viem, že to v tej skrini nebude na furt – okrem tej tácky. Ja mám tú krabicu z tienidla TV ako origami – zlátanú. Hliníkový materiál sa dá zohnať aj z vyradených chladničiek. Smetisko, zberný dvor. Ešte tip – hliníkové žalúzie z okien – len na to sadá prach. Ale dá sa to zdrôtikovať – zlepiť tavnou pištoľou /za 3,50 e/ na tyčinky – veď sme drotári! Urob si predlohu z kartónovej krabice – na ňu to nahoď a potom kartón kvôli požiaru alebo vlhnutiu vyhoď.

    • Jean, zatiaľ, kým si zabezpečíte niečo stabilnejšie – teda také, ako odporúča Maroš, navrhujem Vám, ako pre ženu, jednoduché a superrýchle dočasné riešenie.
     Už niekoľko rokov obaľujem dvakrát ročne (vždy hneď po odčítaní nameraných hodnôt): PMT Al-obalmi 50 g oblátok Mila alebo Anita od Sedity; merače vody Al-obalmi Čoko-piškót od výrobcu Figaro (teraz som ešte aj dvom firmám urobila reklamu, no). Dávam pre istotu 2 – 3 vrstvy obalov na seba (ako poistku) a čo najviac ich pritiahnem k meračom. Obalenie PMT odspodu zaisťujem lepiacou páskou, obalenie meračov teplej aj studenej vody obyčajnou, pružnejšou gumkou na vlasy. Nie je to nóbl riešenie, ale zatiaľ proti šíreniu sa smogu postačí: Na všetkých štyroch meračoch mi odpočtári opakovane nameriavajú hodnoty nula. No a potom mám telefonáty z SBD… je to ich problém: majú vopred avízovať, kedy prídu – ráno by som to svojské protismogové opatrenie zrušila, a po ich odpočte večer založila nové…veď nestojí takmer nič (iba ak kopu zdraviepoškodzujúcich emulgátorov a nejdem menovať čoho ešte všetkého)…však nemusíte keksíky zjesť; treba ich potom podarovať tým, čo nám striktne nariadili nosenie náhubkov.

 4. Zelený čaj
  Přidám jednu vlastní zkušenost.
  Je mi 62 let. V loňském roce mi začal rychle růst marker PSA signalizující, že bych mohl mít rakovinu prostaty. Z původní hodnoty 2,6 mi vzrostl až na 8,8.
  Při hodnotě 4,9 jsem prodělal první biopsii prostaty, bez nálezu. Při hodnotě 6,3 jsem byl odeslán na magnetickou rezonanci, s neprůkazným výsledkem.
  Jakmile PSA dosáhlo 8,8, doktor velmi zvážněl a přemluvil mě na další biopsii, tentokrát už v nemocnici na specializovaném onkologickém pracovišti.
  S objednáním jsem dlouho váhal, pak měli ještě dlouhé objednací lhůty – ve výsledku jsem na biopsii šel až téměř po půl roce.
  Mezitím jsem začal pít kvalitní zelený čaj, jeden až dva šálky denně. Následná biopsie nic nenašla, navíc mi poklesl PSA na hodnotu 6,1.
  Podle nějakých rad, myslím i na tomto portálu, jsem ráno na lačno začal pít ještě čaj z kořene pampelišky.
  Po 2 měsících mi PSA kleslo na 4,2 a z onkologie mě vyřadili, za další 2 měsíce pokles na 2,9.

  Nemohu s jistotou prohlásit, že mi pomohl právě zelený čaj, případně ten pampeliškový kořen. Vlastně ani nemohu s jistotou říct, že jsem měl náběh na rakovinu, nebo že se jednalo o nějaký zánět prostaty.
  Za sebe ale věřím, že na antioxidačním účinku zeleného čaje a jeho léčivých vlastnostech něco bude.

  • MilanH – u mňa marker PSA 8 vyhodnotila urologička ako bežný – vzhľadom na vek. Bol som na tom kvôli krvi v moči. Tiež som bol vystrašený, takže som si naštudoval – a toto nepustí!
   1/ Čerstvý zázvor – nastrúhaš, zaleješ vriacou vodou 2,5 dcl, necháš zakryté, potom scedíš a vypiješ. 10 dní- a rakovina zmizne aj keby bola. Amíci preto pijú toľko zázvorového piva. Zároveň je to podľa čínskej medicíny tzv. vnútorný ohrievač, a centrum životnej energie sídli v obličkách – teda v uro-testinálnej sústave – o tom je aj energia kundalíny – chuť na sex.
   2/ Kotvičník zemný je top – len ho nezoženieš. Pokúšal som sa zohnať sypaný čaj s tým že tam bude nejaké semeno – nedá sa. Zvlášť v lekárňach – oni to proste nedodajú, takže jedine cez internet. Vhodné aj pre ženy v klimaktériu. Je to jednoročná bylinka – dá sa nájsť pri vodných tokoch.
   3/ Suma sumárum. Problém s prostatou spôsobujú ftaláty z PET fliaš! Viď video Dr.Klinkhart – Nie sme chorí, sme trávení 1.časť.

   Pravidlo pre starších pánov -Sex alebo masturbácia, zázvor, kotvičník /= sex, testosterón/, nepiť nápoje z PET fliaš.

   Som rád, že si tu spomenul PSA markery – čo nie je nič iné ako markery apoptózy buniek prostaty – teda v podstate exozómy – a na nich je postavený čo? PCR TEST!!! Teda PCR testom sa sledujú aj markery apoptózy sposobené 5G žiarením – a preto v Číne nefunguje čínska medicína proti „príznakom Covid 19“! Vo Wu-chane sa spúšťala mohutná sieť 5G!

   Vitaj na Slovensku! Dúfam, že vieš, že českú gramatiku kodifikoval Slovák ešte 250 rokov pred kodifikáciou slovenského jazyka šturovcami!
   https://plus7dni.pluska.sk/zahranicie/cesku-gramatiku-kodifikoval-slovak-nedozier

   Teraz bonus pre teba bratku – o guliach /a spermiách 200 miliónov v mililitri – teraz 14 miliónov/ našich predkov a o úlohe Moravákov a Čechov /gen. Šnejdárek/ pri oslobodzovaní Slovenska v roku 1919 od vpádu lúpežných hord maďarských trockistických boľševikov, ktoré mali odpútať čs. légie na Sibíri a skrátiť priebeh boľševického /Wall street/ prevratu v Rusku. Podotýkam, že táto kniha z roku 1936 je stále na indexe! Je postavená na autentických svedectvách účastníkov týchto udalostí, teda neskreslených komunistickými historikmi. Pochopenie úlohy Štefánika, jeho protiboľševických postojov a pochopenie zrady pražského a vtedajšieho talianskeho velenia armády – obrat nastal až po vystriedaní francúzskymi a čs. legionármi. Toto obdobie chceli marxistickí internacionalisti úplne vygumovať z našich dejín!
   https://ulozto.net/file/W7k4xDhD/vpad-madarskych-bolsevikov-na-slovensko-pdf-zip

   „Kotvičník si bratku dej – a potom bude tvojím ženám hej!“

 5. Jednoduchá

  pre p.Emily – a viac Vás už neriešia z toho SBD ? je to zaujímavé riešenie, ak by to bolo v pohode, rada to vyskúšam :-)…..
  pre p.Maroša – tak ten zázv.čaj má ozaj svojs.chuť, ja osobne ho mám veľmi rada :-)….áno aj o tom kotvičníku som počula, je vo forme tabletiek, prášku aj čaju………a je dobré, že má toľko dobrých účinkov……
  Želám pekný večer všetkým ,,slobodne bádajúcim “ :-)…………….

  • Nie pani Jednoduchá, neriešia. Len im musím nahlásiť hodnoty zaznamenané na meračoch – keďže ma poznajú ako dôveryhodnú osobu, stačí im hodnotu telefonicky nahlásiť (však správnosť údajov si môžu prísť preveriť).

   Čajom v podobe prášku či tabletiek ja nedôverujem… celkovo, čo sa týka zdravia, som zástancom prirodzených potravín, a teda aj čajov, nie skrz-naskrz poprerábaných, sušených bohvie v akých (ktovie či nie aj v infra-) sušičkách; na čerstvom vzduchu v tieni pod stromami ich isto nesušia. Keď už čaj, tak z vlastnoručne nazbieraných byliniek v čistom prostredí, najlepšie v blízkosti lesa. Byliny navzájom nekombinovať (môžu mať aj protichodné účinky). Vyberajte si druhy vhodné pre Váš metabolický typ a vyhnite sa tým, ktoré by Váš súčasný prípadný zdravotný problém mohli ešte zhoršiť (podľa princípu – „čo jedného vylieči, to druhého zabije“). Väčšina čajov sa pije nalačno, ideálny čas je podvečer. A bacha na žihľavu! Tá (asi jediná z bylín) sa má zbierať výlučne pri cúvajúcom mesiaci, a čaj z nej piť treba takisto v tejto fáze mesiaca. Je silno hypoglykemická a ľuďom s prinízkou hladinou cukru v krvi môže spôsobiť nevoľnosť až anafylaktický šok (zažila som to na vlastnej koži, keď som preverovala, či tento poznatok platí). No a nebezpečná môže byť pre cukrovkárov, ak si pichli inzulín a namiesto jedla iba vypili žihľavový čaj.
   Podľa mňa, ak neviem, aký mám zdravotný problém, najistejšie je piť čistú (najlepšie pramenitú) vodu obsahujúcu čo najmenej anorganických minerálov.

 6. Jednoduchá

  Pre p.Emily, v poriadku, takže takto to je, ďakujem.
  Čo sa týka toho pitia, už sa to tak snažím robiť aj ja / že teda nie prášk.ani v sáčkoch / , robím si zázvor., aj šíépkový, potom majoránk.a ostat.im podobné.No a mám aj 1 z firmy, kt.sa zaoberá zdrav.výživou, tvrdia, že je zdravý. No zrejme ho doužívam a viac nubudem kupovať.No a žihľava , tak tá je osobitný prípad! ani mne nerobí dobre, buď bola nespráv.nazberaná, alebo môj organizmus je na ňu ,,háklivý „.Ďakujem za rady, veľa to človeku pomôže :-).
  Želám pek.deň všetkým ,,slobodne zmýšľajúcim“ : -)…….

Pridajte komentár

*