Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Prečo Rusko doteraz neprerušilo dodávky západných zbraní Ukrajine po železnici?


Print Friendly, PDF & Email

Prečo Rusko doteraz neprerušilo dodávky západných zbraní Ukrajine po železnici?

(Russell Bentley, tapnewswire.com) Útoky na ukrajinské železnice a kritickú infraštruktúru by zabránili ruským oligarchom v dodávkach, uviedol pre ORT zástupca prezidenta Ruskej akadémie raketových a delostreleckých vojsk Konstantin Sivkov.

Ukrajinská železničná infraštruktúra ešte stále nie je zničená, pretože o jej zachovanie majú záujem ruskí, ukrajinskí a západní oligarchovia, ktorí naďalej spoločne zarábajú na obchodných schémach, ktoré sa od začiatku „špeciálnej vojenskej operácie“ nezmenili.

Podľa Sivkova sa ruský titán dodáva na Západ cez ukrajinské železnice, od ktorých je kriticky závislých množstvo západných priemyselných odvetví, vrátane zbrojárskeho priemyslu.

V rámci existujúcich sankcií, ktoré musí každý dodržiavať, existuje len jedna „sivá“ cesta, ktorá spája Rusko a Európu. Ide o ukrajinské železnice.

Biznis, o ktorom sa príliš nehovorí

Rusko pokrýva 87% svetovej produkcie titánu.

Kedysi všetok tento titán išiel pre potreby Sovietskeho zväzu. Vyrábali sa z neho ponorky a lode, ktoré mali celé titánové trupy – 3,5 tisíc ton titánu. Američania boli šokovaní, pretože hodnota titánu je na úrovni zlata.

Po zničení našej krajiny zlodejskou nomenklatúrou Sovietskeho zväzu, hovorí Sivkov, sa tu titán stal „nepotrebným“, keďže o neho prejavil záujem Západ, predovšetkým USA. Všetok titán tak začal odchádzať na Západ.

„Z titánu sa vyrábajú krídla lietadiel. Náboje Excalibur pre kanóny M777, ktoré sa dnes používajú proti nám, sú tiež vyrobené z nášho titánu.

Ak by sa teraz zastavili dodávky titánu, toto všetko by sa tiež zastavilo. Bolo by to horšie ako zastavenie dodávok plynu, pretože konštrukcia najnovších bojových lietadiel závisí okrem iného aj od titánu.

Preto ruská oligarchia, ukrajinská oligarchia a Západ majú objektívny záujem na tom, aby táto železničná preprava prebiehala bez problémov,“ povedal Sivkov.

Zbohom vysoký krvný tlak

Hlavný (90%) objem západnej vojenskej a materiálnej pomoci kyjevskému režimu, ktorý od 24. februára stratil už viac ako 70% pôvodných zbraní, prichádza po železnici na západnej Ukrajine (Ľvov), ktorá hraničí s Poľskom a Slovenskom.

Najväčšou zraniteľnosťou sú tri mostné prejazdy v dosahu Taktických raketových a vzdušných síl Ruskej federácie, ktoré môžu byť zničené tromi presnými zásahmi na známych súradniciach.

V tomto prípade by boli dodávky, ktoré podporujú životaschopnosť a vojenskú stabilitu Ozbrojených síl Ukrajiny a režimu ako celku, zničené s perspektívou obnovy najmenej jeden až dva mesiace.

Alternatívna cestná kamiónová doprava by vzniknutú logistickú katastrofu nevykompenzovala. Nič také sa však nedeje. Rovnako sú raketovým a bombovým náletom ušetrené aj mnohé podniky základnej ekonomickej a obrannej štruktúry ovládanej Kyjevom.

Exportný tovar a výrobky vyrobené v podnikoch ukrajinských oligarchov a ich ruských partnerov sa po spomínaných železničných trasách vyvážajú aj opačným smerom, na západ.

Po blokáde leteckej, námornej a medzinárodnej cestnej dopravy zostala železnica, ktorá bola vyňatá z limitov západných sankcií, jedinou logistickou exportno-importnou tepnou.

Záver

Admirál amerického námorníctva John Kirby, hovorca Pentagónu, uviedol, že v rozpore s logikou americká rozviedka nezaznamenala jediný pokus Ozbrojených síl Ruskej federácie alebo luhanských a doneckých milícií akýmkoľvek spôsobom zablokovať tok amerických a európskych zbraní k frontovým jednotkám Ozbrojených síl Ukrajiny.

Pravdepodobne to vysvetľuje „nevýrazný“ postoj väčšiny ruskej oligarchie a mnohých najvplyvnejších osobností z ruského Forbes zoznamu miliardárov vo vzťahu k hybridnej agresii USA a EÚ proti Rusku, vrátane jej najcitlivejšej zložky – bojov na Ukrajine.

A to vysvetľuje aj zvláštny priebeh špeciálnej operácie. Krajina musí poznať svojich „hrdinov“.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Russell Bentley, Zdroj: tapnewswire.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Rusko má co dělat , aby se zbavilo zrádců !

  • čo myslíš:
   Keby Putin vydal rozkaz zničiť tie mosty, že nejaký generál, ktorý riadi raketové údery, by odmietol?
   Vydal rozkaz?
   Nevydal!
   Kto je teda najvyšší zradca??????

   • Zradcom nemôže byť ten, kto nezradil tých, ktorým slúži!

    • Putin je sluha, slúži ročildom. Pre ročildov nie je zradca, ale sluha, máš pravdu.
     Z pohľadu Ruska, ktoré má svojou pozíciou P-rezidenta chrániť, je zradca.
     BioRoboti, resumé:
     a) Putin je zradca Ruska
     b) Putin je sluha ročildov

  • Áno, tak to je. Ak by sa ruským vlastencom podarilo vyčistiť zradcov pracujúcich pre západ (cca 2 milióny) tak v blízkom čase nastane očista sveta od parazitov v každom štáte.
   Rusko má právo očistiť planétu od satanistickych elít vrátane Globálnej elity. Osobne verím, že existujú v Rusku ľudia, ktorí vedia kto je tisícročia anonymná Globálna elita/Prediktor a vedia kde sa nachádzajú. Či už sú v hmotných telách alebo v biopoli planéty. Všetci elitári sveta na temnej strane dobre vedia, že ak sa Rusko vyslobodí z reťazi vlastizradcov čaká ich likvidácia bez milosti. Neujdú nikde na Zemi. S teroristami a parazitmi sa proste nevyjednáva. Oni vyhlásili vojnu hlavne Bohu a tým pádom nemajú právo zotrvať na tejto planéte.

   • Na základě Norimberského Kodexu vítězných mocností z r.1947 se sami odsoudili k TRESTU SMRTI ,protože jiný trest za porušení Práv člověka na planetě Zemi tam není specifikován. Náš Zeman a Fiala, Vaše Čaputová , Vaše vláda atd ve všech zemí světa kteří se na tomto shodli čelí této hrozbě!!! Dal bych jim vybrat pouze mezi konopným provazem, 2dkg olova nebo nabroušené gilotině .

 2. Sursum Corda!

  Vážená redakcia, Nedávno sme tu preberali dilemu, prečo aj všetci ruskí vojaci musia byť opichaní tzv. vakcínou proti Covidu, keďže oni by mali byť akože tí dobrí. K odkrytiu tohto tajomstva čo to napovie aj najnovší článok od Jane Kaufman, ktorá šokujúco píše, že ľudia v Kanade, ktorí chcú eutanáziu musia pred asistovanou samovraždou dostať ešte povinne dávku proti Covidu, ak ju ešte predtým nedostali. Prečo asi? Obeta diablovi?

  Citujem: „To všecko je snaha Satana o zničení Božího stvoření, což je člověk. Je to zjevné už z toho, že v Kanadě v současné době povolili lékařsky provedenou vraždu pro ty, kteří již nemají zájem žít, anebo jsou těžce nemocní a v bolestech. Pro chudé lidi je tato služba zdarma (zřejmě se jich chtějí zbavit). Podmínka je, že se napřed musí nechat očkovat proti COVIDu.
  Pročpak chtějí mít všecky očkované, když je nakonec zabijí? Na to se zdá být pouze jedna odpověď: protože očkování zničí jejich duši. Již dále nebudou Boží stvoření, takže ztrácí nárok na „život věčný.“ Teprve pak je jim dovoleno zemřít.“

  • mariankosmac

   Tak to je zaujímavý poznatok aj keď nič nové – o tom že očkovaním podpisujete zmluvu s diablom a odovzdávate dušu sme boli už na začiatku /na niektorých alternatívnych zdrojoch/ varovaní. Ale čo sa vlastne s tými dušami reálne stane? Lebo predpokladám že večné Nebo a Peklo sú výmysly cirkvi a duše sa jednoducho po smrti inkarnujú do ďalšieho tela tak ako v počítačovej hre dostanete novú ,,figúrku“ tak to funguje aj v tomto reálnom Matrixe. Takže kde do boha skončia duše opichancov, stratia možnosť sa inkarnovať do ďalších životov?

   A čo ak vojaci dostávajú len placebo vax?

   • Marek Košice

    Môj názor : Ak duše opichancov stratia možnosť inkarnovať sa do ďalších životov, potom budú žiť už len „tam hore“ V EXTÁZE……… Keďže sme všetci „JEDNO“, akurát tu na Zemi rozdelení do väzení menom „telá“ a naša „jednotná duša“ je roztrieštená do tiel cítiac sa oddelene od ostatných, v tom prípade „tam hore“ (nemyslím pri „kostolnom Bohu“) zažívame len a len jednotu, čas tam neexistuje, žiadne starosti, nič…… Preto sa mne osobne nechce veriť, že očkovanie proti covid zbaví ľudí reinkarnácie… VEĎ VŠETCI SILNO DUCHOVNE ZALOŽENÍ ĽUDIA PRÁVE OSVIETENÍM USILUJÚ O TO, ABY SA SEM DO TOHTO PEKLA UŽ NEINKARNOVALI…….. Je teda totálne nereálne veriť, že ľudské hyeny, ktoré reálne prišli s vakcinovaním a nútením do neho, nám chcú DOBRO = oslobodiť sa z Pekla (Peklo = život na Zemi, pre tých, ktorí to dosiaľ nepochopili)…

    • Máš názor? „Ak duše opichancov stratia možnosť inkarnovať sa do ďalších životov, potom budú žiť už len „tam hore“ V EXTÁZE“ – a chceš vedieť, ako to bude v skutočnosti? Skap – a budeš vedieť!

     Kurva – „mám názor“! Mám svetonázor!
     Ty si neuvedomuješ, že sa pokúšaš diskutovať o niečom, o čom vieš akurát tak hovno? To tie tvoje pohlavné orgány sú aspoň tebe známa realita. To neznamená, že mám chuť o nich diskutovať! Ale mám chuť ťa chytiť za gule!

   • teoreticky – je možné opraviť zavírený softvér?
    Ak áno, potom by to mohlo fungovať aj v netechnickom, organickom prostredí, teda myslím. Veď koľko ľudí dnes zomiera s totálnou demenciou…

   • Vaše predpoklady sú mylné.

   • KOVIDBARÓN!

    ,,,,satanisti rituálne obetujú duše,aby vzostúpil na zem antikrist-čo môže byť nejaká nová negatívna energia z hlbín vesmíru,ktorá prekoná aj Al-a z digitálneho priestoru,,,,

    • Sursum Corda!

     Je to možné, keďže tu ide predovšetkým o duchovný boj na Zemi. Zrejme zažívame vyvrcholenie revolúcie satana a jeho posluhovačov proti Zjavenej Pravde.

     • Sursum Corda! …neviem, či „zažívame vyvrcholenie revolúcie satana a jeho posluhovačov proti Zjavenej Pravde“…
      Skutočnosť je skôr taká, že Pravda (počnúc od Adama) na našej preklamanej Zemi DODNES absentuje. Ježiš s nasadením života ju prišiel pred 2022 rokmi oznámiť obyvateľom (charakterom aj skutkami prehnitej) Zeme – no stačilo, že ju povedal iba niekoľkým dôveryhodným učeníkom (s ktorými sa len tajne stretával, či skôr ukrýval v Getsemanskej záhrade) – a okamžite mu Rím vyštartoval po krku: prenasledoval ho aj s jeho učeníkmi, až ho nakoniec odsúdil na smrť umučením na kríži. A za ČO??
      Žeby mu ten istý Rím o „tri dni“ neskôr – zrazu bol ochotný tolerovať niekoľkotisícové zástupy?? Vylúčené!
      Tie ozrutné davy – vzápätí po Ježišovej násilnej smrti – akoby švihnutím čarovného prútika nadobudol Ježišov urýchlený falzifikát – Pozemšťan židovský kristus (so svätými apoštolmi a stádom ovečiek za sebou). Nepomohlo ani to, že nebol až takou vernou kópiou Ježiša ani napohľad, nieto ešte intelektuálne a už vôbec nie cítením. A tobôž rodokmeňom… A učenie priniesol aké?? Kostoly, kňazi, apoštoli, spovede, odpustky… Úplný opak usmrteného Ježiša.
      Pravý Ježiš nemal ani apoštolov, nieto ešte cirkev. Jeho najvernejší učeník Tomáš podvod odhalil okamžite, no tento fakt bol zmetený pod koberec a o učeníkoch pravého Ježiša sa biblia ďalej nezmieňuje (teda neviem o tom; ak áno, tak ma niekto opravte).

      Z

      Z istého uhla pohľadu mi to pripomína „Nežnú“. Pokiaľ nepochopíme tieto opakujúce sa diania pod taktovkou jedného a toho istého „boha“ sionu, budeme sa tu krútiť stále dookola ako mačka vo vreci a nepohneme sa ďalej ani o krok. A budeme sa ďalej trieštiť ešte aj tu, na tomto bádateľ-portáli. Pravda musí byť priama a jednoznačná ako matematika aj výroková logika. Lebo René Descartes by sa na našich, na piesku postavených polemikách nestihol čudovať.

     • Sursum Corda!

      Zdá sa, že Emily tu funguje ako trol. Všimnite si jej príspevok nad týmto textom. Nedá sa naň odpovedať. To by mohlo znamenať, že má špeciálne administratívne práva, ktoré nemá bežný prispievateľ. Alebo sa mýlim?

     • Sursum Corda: Mýlite sa.

     • Sursum Corda!

      Ani do Vášho posledného okna sa nedá vojsť s odpoveďou, Sursum Corda! – a rovnako ani do okna redakcie, ktorá Vám odpovedala…
      A viete, prečo je to tak? Lebo keby sa dalo do okien na odpovede vliezať ešte viackrát, ako je to nastavené, dvadsiatemu odpovedajúcemu by sa zúžilo jeho okno do takej miery, že do jedného riadku by sa mu vmestilo asi tak jedno slovo…neviem, či mi rozumiete

     • hľadač pravdy

      Sursum Corda!

      Vyvrcholením revolúcie Satana bude verejné vystúpenie pred ľudstvo človeka neprávosti, syna zatratenia – Antikrista (k čomu sa blížime ,,svetelnou rýchlosťou“), ktorého ľudia nespoznajú a nespozná ho ani väčšina oklamaných ,,kresťanov“.

      Protikresťanské mocnosti vynakladajú všetko pre toto svoje ,,víťazstvo“.
      Antikrist bude posledným trumfom, ktorý vynesie peklo na zemi, a ktorý dosiahne absolútny vrchol svojej moci pred koncom svojej 3 ½ ročnej krutovlády, keď vlastnoručne zavraždí prorokov Henocha a Eliáša.
      Po smrti oboch prorokov prepukne na celom svete ešte strašnejšie prenasledovanie kresťanov.

     • Kristus je pozemská žido-sionistická falošná náhrada mimozemského, tu, na Zemi zavraždeného Ježiša. Na oklamanie „oviec“. (Teda aspoň to tak vyplýva zo sionistickej biblie, v ktorej sú podľa mňa pravdivé údaje zmiešané s alogickými či nepravdivými.)
      Ak by sme vychádzali z tejto úvahy, potom antikrist by bol Pravý Ježiš, ktorý falošného krista predpovedal. Keď porovnáme vlastnosti týchto dvoch protagonistov Nového zákona, tak sú naozaj voči sebe v absolútnej opozícii.
      To je môj úsudok… celú a hodnovernú Pravdu zatiaľ nepoznám – ale iba takto mi tá skomolená biblia dáva aspoň aký-taký zmysel. Teda zatiaľ. Po skutočnej a celej pravde budem ďalej pátrať.

   • A čo ak vojaci dostávajú len placebo vax?
    100% súhlas…..a nielen vojaci …KTO TU ZOSTANE
    OTROCIT NA .. Vyvolených

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,každý kto chce pracovať a profitovať zo satanovho systemu musí byť označený-opíchaný ušknutý hadom,,,,preto existujú veľkofirmy a nadnárodné spoločnosti,aby sa koncentrovalo čo največšie množstvo ludí na takýchto miestach,kde je každý človek nevedome pod mentálnym vplyvom ostatných spoluobčanov,kde sa podvoľuje vôli večšiny k splynutiu a k zmagoreniu v neľudských podmienkách práce pod kamerou údajne kôli bezpečnosti v plne osvetlených miestnostiach a v hluku a strese,aby už takíto nedokázali rozpoznať deň od noci,pokoj od nepokoja atd,,,,cieľom satana a jeho sluhov je každého zamestnať a odobrať mu slobodné myslenie,vymeniť úrodné polia za fabriky-náhradný domov,popritom si každého označiť a naučiť ho žiť iba pre nich a iba pre prácu,poprotom sa skoro povinne aj množiť a skýkať do chomútov a brať si pôžičky v pravideĺných cykloch,,,,

  • Objektívne

   Tipol by som si, že pichnutie vakcíny bude mať hlavný zámer v tom, aby pichačov nemohli obviniť z úmyselného zabitia.

 3. mariankosmac

  A prečo si američania nevyťažia titán sami, v zemi by ho malo byť dosť.

 4. Američania boli šokovaní, pretože hodnota titánu je na úrovni zlata.

  Cena zlata je +- 55 000 Usd/kg
  cena titánu je +-15-20 Usd/kg

  • To máš akože súkromnú algebru?

   • nerozumiem
    dal som ceny, aká algebra?

    • „pretože hodnota titánu je na úrovni zlata.“

     • stále nerozumiem
      tá veta je v článku, ja som opravil (vychádzajúc z môjho pochopenia alebo nepochopenia) mylnú infu z článku
      ale je možné, že v rokoch 1960+ naozaj cena titánu a zlata BOLA približne rovnaká.
      V každom prípade je táto veta v článku alebo nesprávna, alebo nevysvetlená, lebo tam chýba údaj, že tá cena BOLA rovnaká pred 60 rokmi, a nie v súčasnosti. Lebo v tej vete „hodnota titánu JE“ je slovo JE. Čo u mňa znamená, že v súčasnosti „JE“.
      Malo tam by „hodnota titánu BOLA“
      Takže tak

    • KOVIDBARÓN!

     ,,,,podstatné je-čo je viacej potrebné a čo bolo viacej potrebné,ak ti budem predávať nejaký hodnotný vážny tovar a ty zrazu budeš chcieť omnoho večšie množstvo-tak si za to budeš musieť riadne priplatiť,aby daný tovar nešiel tvojím konkurentom,ale večšinovo iba tebe a aby si mohol vytvoriť svoje dielo,,,,vo svete je viacero ekonomík a organizácií-ktorým sa nejedná o cenu,ale o množstvo,či celok-lebo neni problém s platením,,,,už ste zmagoreli z tých supermarketov a akciových cien,zopár krát ste si dopriali trochu zlata,zlato je pekné a niekde aj potrebné,ale zbraň z neho nezostrojíte,,,,

  • Asi nejde ani tak o cenu titánu, ako o fakt že Rusko pokrýva 80% svetovej ťažby…

 5. Analýza VK toho, čo sa deje na UA – zrejme výsledok nejakej tajnej dohody – spoza opony. Uvidíme o niekoľko dní, vo co go..

  „Mezi Moskvou a NATO je zřejmě dohoda o stažení Ruské armády z Chersonu a Ukrajinci dostali z NATO zákaz střílet na stahující se Ruskou armádu! Něco se děje a Kyjev i Moskva začaly mluvit o mírových rozhovorech a o rozdělení Ukrajiny, zatímco Zelenský už nemluví o podmínkách, že s Putinem se bavit nebude! Za mořem ještě nejsou spočítány hlasy z voleb, ale Američané již na Ukrajině začínají proces politického ústupu z válečného procesu, protože je čeká nová fronta v Tichomoří proti Číně! Washington zamítl dodávku moderních dronů a vyzval Zelenského k dialogu s Moskvou!“

  https://aeronet.news/mezi-moskvou-a-nato-je-zrejme-dohoda-o-stazeni-ruske-armady-z-chersonu-a-ukrajinci-dostali-z-nato-zakaz-strilet-na-stahujici-se-ruskou-armadu-neco-se-deje-a-kyjev-i-moskva-zacaly-mluvit/

 6. KOVIDBARÓN!

  ,,,,dôkazy o ľudskej neľútosti je už hádam zbytočne donekonečna odhaľovať,,,,vojny,ktoré nie sú vojnami,ale kupčením so všetkým na čom sa dá zarobiť,,,,vojna má byť útočný akt k nejakej presvedčivej zmene z niečoho neprípustného ku niečomu,čo je prípustné a správne,,,,vojny ľudí sú iba trhovisko kam smú robiť biznis iba vyvolení-večšinou aj pokrstení a veriaci,,,,vodcovia krajín neváhajú posielať na istú smrť a do ťažkých podmienok tisíce nemysliacich,nevedomých a sfanatizovaných slabomyselníkov,ktorým sa sľubuje a klame a platí z prostriedkov na ktoré sa skladá celá krajina či dokonca aj svet,,,,niet pochýb ako funguje tento ľudský svet a aká je deľba práva na luxusný blahobyt a jeho opačný koniec v pote a špine či bolestiach a hlade,,,,špeciálna operácia ide podľa plánu-samozrejme mafií a oligarchov-v tichosti si plnia kapsy akoby nič a čo ten (s)prostý ľud-no predsa toto nieje ich problém,nemali sa narodiť a tak nemuseli by trpieť,,,,čo je mimochodom aj logická pravda,ak je nikto chudák-nemal by sa množiť,lebo nič dobré tu takéhoto potomka nečaká,ale čo urobia takíto ľudkovia za malé výhody-no predsa množia sa a preto je to tak ľahké a jednoduché posielať niekoho do boja na smrť za pár odznačikov a odmenu pozostalým,lebo v zápeti sa rodia v chudobných rodinách ďalší vojačikovia,ďalší robotníci,ďalšie budúce rodičky,,,,tu je jedno či je údajná vojna,alebo údajný mier-eliťáci vás ojebávajú nonstop,lebo v tom všetkom majú viacej jasno,než nevedomý občan tešiaci sa z úžitku svojho života a milodarov od eliťákov,že môže mať viacej jedla ako jeho predkovia,či teplo a čisto v byte za predražené nájomné,alebo auto na splátky,,,,eu vám nedokáže dať nič lacno-všetko je tu drahé a na všetkom oni bohatnú,je potrebné život tu medzi nimi chápať ako neprijateľný a odmietať ho,inak sa do tohoto zamotáte a už vám nepomôže nikto a nič,kým toto nenestane,,,,

 7. …Ajša vďaka za link na Slob.vysielač…

 8. Zaujímavý príklad na “kritické myslenie” a analýzu “konšpirácie”.
  Článok celkom hodnoverne vysvetľuje dôvody, prečo je ukrovojna “divná”. Každý len trochu rozumný človek sa pýtal to isté – prečo Rusi nezničia infraštruktúru, ktorou sa dovážajú zásoby zbraní na UA.
  Vysvetlenie v článku je celkom “logické”. Existuje iné, rovnako logické zdôvodnenie? Je nielen logické, ale zodpovedá celkovému “dojmu” z toho, čo sa vo svete deje. Peniaze a “bohaté” elity ničia všetko okolo seba, aby “zdvihli moc z rozbitej ulice”. Netreba skúmať dôvody alebo vymýšľať teórie, stačí sa POZRIEŤ OKOLO SEBA.
  Pravda nie je na nete, ani v novinách. Vravím, že “pravda je za oknom, za dverami, tam vonku”. Na základe toho čo vidím okolo seba viem povedať, či sa život zlepšuje alebo zhoršuje. Ja ani neviem overiť, či sa na UA bojuje…
  Videl som film v ktorom behali živé dinosaury a naháňali ľudí. Ale nikdy som nevidel v prírode behať dinosaura.
  Ak niekde vidím na vlastné oči zabitú mŕtvolu, niekde pobehuje vrah. Alebo môžem niekom tvrdiť že je vrah, ale kým nenájdem mŕtvolu, je to len môj výmysel…
  Takže kým niekto nepríde s LEPŠÍM vysvetlením, je pre mňa dostatočne dobré vysvetlenie, že “oligarchovia nepoznajú hranice ani vlasť”, poznajú len peniaze. A boli by najradšej, aby celý svet bol jeden biznis. Jedna mena, jedna vláda a jedna polícia, ktoré by ich chránila.
  Argument, že Putin zo svojej pozície mohol vydať rozkaz je správny. Svet ale nie je počítač – kliknem a (ak to nie je Windows) často vykoná, čo očakávam. Keby naša Zuza vydala rozkaz napadnúť Česko, vykonali by to generáli, ktorí majú za švagrov oligarchov v Čechách?

  • Poďme na to z pohľadu plánov na Veľký Izrael!
   Práve sa stalo – že chazarskí židia „západu“ a chassidskí židia „Ruska“ sa dohodli na „demilitarizovanej“ – hovno, na demarkačnej čiare na Ukrajine – Chazari – Deep State – NATO budú vlastniť západnú Ukrajinu a Chassidi východnú Ukrajinu a Rusko!

   Rusi sa sťahujú z opevneného Chersonu – Cherson sa stane raketovou základňou NATO a Chazarov, z ktorej bude možné ostreľovať Krym a Čiernomorskú flotilu! To je východzí bod „mieru“ – komplotu židov a židov na vytvorenie Veľkého Izraela na území Okrajiny, Ruska a bývalej Chazarie! Na tom, ktorí židia to ovládnu – nezáleží – je to klasická „konceptuálna“ súťaž, ktorý zo židovských hráčov tohto tandemu s rovnakým cieľom uchvátiť – bude úspešnejší! Treba si naštudovať históriu judaizácie Khazarie a systém vládnutia, kde „viditeľným“ kaganom bol Chazar bez ohľadu na vieru, a tým skrytým kaganom musel byť žid – nehovorím o národnosti, hovorím o sekte!

   Chassidi, ktorí ovládajú Putina a vlastizradcov Ruska – vytvárajú podmienky, aby tento priestor ovládli židia všeobecne. Židovstvo je mocenská, organizovaná sekta, ktorá má preto takú úspešnosť, pretože sekta znamená koncept a organizáciu a INICIATÍVU! Ešte raz – úspech spočíva v organizovanosti a v iniciatíve, takže ten, kto len reaguje – ťahá vždy za kratší koniec – je to princíp asalto – donúťiť súpera iniciatívou a grifmi doslova sa zamotať a namotať! Židia sa odjakživa učia umeniu vojny, podlosti a víťazstva, a čínsky Sun’cu je len slabý odvar tohto umenia – možno založeného ešte aj na cti. Tu čestní „zákonite“ prehrávajú!

   Cherson opúšťajú Rusi NA PRÍKAZ! „Gosudara“ POD ČEPCOM! Lebo židáci sa dohodli! Lebo Veľký Izrael!

   Tu treba mať konceptuálne jasno – čo zničujúce znamená tá slovanská idea – „prikloniť sa k tomu Ruskému ŽIDODUBISKU!“ Za sovietov – ZSSR pod nadvládou židoboľševikov. Dnes – Russia pod nadvládou Chassidov! Slovensko je momentálne pod nadvládov „západu“ – Chazarov! Ak je možné zradou, subverziou, skrytým riadením zdecimovať tak veľkú zem a národ ako je Rusko – nečudujte sa zradcovským procesom „riadenia“ na Slovensku! v Čechách detto!

   O detailoch – od samého začiatku plánovanej ako neuspečnej operácie na Ukrajine /Na ruskej krvi ruskému židovi nikdy nezáleží!/

   2022-11-11 – Šéfredaktor zpravodajského portálu Aeronet.news pan VK komentuje aktuální události
   https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-11-11-sefredaktor-zpravodajskeho-portalu-aeronet-news-pan-vk-komentuje-aktualni-udalosti/

   Sionisti sa pokúšajú vytvoriť z Ukrajiny Veľký Izrael.mp4
   https://ulozto.net/file/b6Y4pxxfxFim/sionisti-sa-pokusaju-vytvorit-z-ukrajiny-velky-izrael-mp4#!ZGt1BQR2ZwD1BGMxMzAxLmRlLmqvLJ1cEauAJyRlJF5cDGx5Lt==

 9. A pořád se budeme navzájem vraždit a to jen proto, že ten druhý je modrý sbílými puntiky..?
  Toto je ukázka toho, kam až to ve jménu demokracie a míru lidstvo řízeně dotáhlo. Řízeně míním to, že se nechalo strhnout ve jménu osobního porspěchu a chamtivosti až do tohoto bodu, absolutní nefunkčnosti čehokoliv a tahanic o čísly potištěný papír. Toto všechno je tčřeba ponechat a situaci zakonzervovat, neboť každá změna je tu přece nežádoucí…

  Zajímavé je i to, že mnozí stějkají sice dobře, ale na špatný strom….

 10. prosim zmenitslovnik MAROŠ !!! taksi tozpravaj v krcme!

  • Nuž, keď mu to redakcia Bádateľa toleruje (občas urobí jalové bububu), tak prečo nie. Len neviem, kde je tá 100 tisícová severokórejská armáda, ktorá mala prísť na Ukrajinu …

   • V krčme. Debil netuší, čo je to krčma! V krčme sa tak nerozpráva! Krčma je sociálny kontakt ty debil – preto boli lockdowny krčiem! Idiota zaujíma môj slovník?! No tak chodď do kostolala! Ak ti to nezakážu! Tam budeš držať piču a iba počúvať! Lepšoľudi – nájdite si lepšoplanétu! Tam sa budete môcť vznášať vo svojej „dokonalosti“! Balóny napustené kravskými prdmi krásnych slov!

    Mám v piči čo mi redakcia dovolí, pretože! Pretože mám v piči akúkoľvek sektu – pretože! Pretože krčmu si vyberám pretože! Pretože nie som povinný nosiť svoje peniaze krčmárovi pretože!

    Debil považuje krčmu za fuj lebo je debil! Kurva vždy sa tu musí objaviť nejaká mravnostná polícia zasraných bigotov! Toto prostredie mi veľmi vadí a nadávam preto, že sem vstupujú neféroví lepšoľudia – rádoby kontrolóri s mocenským komplexom! Seriem na vás – aj bez dovolenia redaxie! A čo s tým spravíš Jajo! Čítaj si Aktuality ty ***!

    • Ešte raz! Rada, že mám ísť so svojimi nejakými vulgarizmami = emocionálnymi ľudovosťami do krčmy – je presne o tom, že to hovorí osoba s predsudkami, ktorá vôbec nerozumie tomu, čo to krčma je! Krčma je pre povrchných „pozorovateľov“ nalieváreň pre kriminálne živly! Hovno! Krčma je sociálny kontakt v obci – miesto, kde sa potrebujú ľudia združiť – len tak! Z krčmy sa vyhadzujú bitkári a agresívni ľudia – kazia kšeft a odháňajú normálnych ľudí! Takže ty Jajojebo, alebo aké máš pohlavie – tu vyjadruješ super debilný predsudok a tak sa k tebe ako debilovi ,alebo čo to máš za pohlavie – vyjadrujem! Debilov treba likvidovať, pretože debilizujú spoločnosť! A ty si debil! Na pohlaví nezáleží!

     „taksi tozpravaj v krcme!“ – to si počul/la/lov telke? Tak to aspoň kurva napíš spisovne – ja nie som taxi!

 11. …Marek presne tak to je, my si tu svojimi inkarnáciami ,,naprávame svoje chyby“…práve tu na Zemi je to povestné ,,nebo a peklo“, a to práve tým naším životom, akí žijeme …no nebude to tak stále, už teraz je to nastavené na budovanie Novej tisícročnej ríše, už to ,,ide“ – pre ľudí to znamená ,,veľké precitnutie a uvedomenie si toho, o čom to je“….svoj život možno žijeme posledný x…a možnosť žiť ho čo najlepšie je zrejme akurát teraz…

 12. Už som to tu niekoľkokrát písal,a nielen ja ,že vojne na Ukrajine nie je nič iné ,len vzájomná dohoda medzi skurvenými židákmi, ako je Putin,Kissinger …a nacistickým pohrobkom Klausom Schwabom z WEF na splnenie „Veľkého Resetu“.Putin v skutočnosti nie je až taký veľký a mocný ,ako si mnohí myslia…,klania sa Schwabovi.Pre nich neexistuje Východ,ani Západ,je im jedno, koľko ľudí skape,čím viac ,tým lepšie…. Sú to bratia zo slobodomurárskej lóže, už dávno sa dohodli…

 13. …zrejme áno. ,,bratia“ sú už dohodnutí, pritom sa zdalo, aspoň mne urč.čas, že Putin to myslí s nami lepšie, ako tí ostatní….

 14. zapredana SR

  Odpoveď je jednoduchá, aj oni sú len jednou rukou to istého tela. Klaus Swab to povedal jasne: „bez Ruska nemôžeme nastoliť NWO a total control“. Figúrky a postavičky ktoré poznáme a vidíme v médiách sú len vykonávatelia rozkazov ktoré dostávajú od tých, ktorých nevidieť a sú pred verejnosťou utajovaný.

Pridajte komentár

*