Eskalácia napätia: Rusko testuje v Arktíde ponorky a jadrové balistické strely


Print Friendly, PDF & Email

Eskalácia napätia: Rusko testuje v Arktíde ponorky a jadrové balistické strely

(Cassie B., NaturalNews.com) – Britské špionážne lietadlo, monitorujúce prebiehajúce ruské vojnové hry v Arktíde, nedávno potvrdilo, že Rusko ukončilo úvodné testovanie novej balistickej strely Vladimíra Putina zvanej Zirkón.

Hypersonická zbraň dokáže letieť rýchlosťou 9 760 kilometrov za hodinu a bola už štyrikrát vystrelená z ruskej fregaty Admirál Gorškov. Jej zavedenie do výzbroje sa očakáva v roku 2022.

Nová Putinova superzbraň

Hoci sa očakávalo, že Gorškov vystrelí Zirkón, náčelníci ruskej obrany potvrdili len to, že z fregaty boli vypálené nadzvukové riadené strely Oniks.

Vystrelené riadené strely zasiahli cieľ v blízkosti súostrovia Nová zem. Počas testu bolo všetkým plavidlám zakázané plaviť sa v rozsiahlych vodách Karského a Barentsovho mora okolo Arktických ostrovov

Podľa armádneho zdroja boli vypálené štyri strely a všetky presne zasiahli cieľ.

Verí sa, že strelu Zirkón, dosahujúcu rýchlosť 8 machov, si Putin vybral na zasiahnutie amerických miest v jadrovom konflikte. Konferencier jedného ruského spravodajského programu ukázal vo vysielaní mapu cieľov v USA, na ktoré by Kremeľ v jadrovej vojne udrel.

Konferenciera Dmitrija Kiseľova považujú za Putinovho propagandistu. Podľa jeho tvrdení by strela Zirkón dokázala zasiahnuť americké ciele do necelých piatich minút.

Prvé skúšobné vypálenie strely Zirkón sa konalo začiatkom októbra, podľa presvedčenia mnohých ako „narodeninový dar“ pre Putina, ktorý 7. októbra dovŕšil 68 rokov. Ruský prezident opísal Zirkón ako niečo, čomu sa „vo svete… naozaj nič nevyrovná“.

Existuje presvedčenie, že k armádnej nehode z roku 2019, vedúcej k úniku radiácie, ktorá zabila dvoch ľudí a šiestich zranila, došlo pri testovaní riadenej strely. Hladiny radiácie sa v tom čase vyšplhali na 20-násobok normálu v oblasti, obklopujúcej oblasť testov v Nenokse.

Jadrové ponorky s balistickými strelami si razia cestu arktickým ľadom

Medzitým Putin vychvaľuje ruské námorníctvo po tom, čo sa trom jeho jadrovým ponorkám s balistickými strelami, plaviacich sa v demonštrácii sily tesne vedľa seba, podarilo preraziť cestu arktickým ľadom, zatiaľ čo ponad Severný pól prelietali bojové lietadlá.

Prírodná liečba osteoartritídy

Ponorky, ktoré sú súčasťou ruských síl jadrového zastrašovania, si prerazili cestu niekoľko desiatok centimetrov hrubým ľadom. V čase vojny by tieto ponorky boli schopné skrývať sa pod ľadom pred protiponorkovými silami NATO.

Tými ponorkami boli dve ponorky triedy Delta IV a jedna ponorka triedy Borej.

Až 164 metrov dlhé zúčastnené ponorky Delta IV postavili počas Studenej vojny. Každá je vybavená 16 balistickými strelami Sineva, nesúcimi 100-kilotonové bojové hlavice, poskytujúce až 12,8 megaton jadrovej palebnej sily.

Ponorka Borej je novším prírastkom. Má dĺžku 160 metrov a nesie 16 balistických striel Bulava, ktoré dokopy predstavujú teoreticky celkom 16 megaton jadrovej palebnej sily.

Dovedna majú tieto tri ponorky 28,8 megaton jadrovej palebnej sily, alebo tiež 28 800 kiloton. Pre porovnanie, explózia v Hirošime mala zhruba 16 kiloton.

V poslednom období sa Moskva sústreďuje na posilňovanie svojej vojenskej prítomnosti v oblasti Arktídy. Verí sa, že v oblasti sa nachádza až štvrtina neobjavenej ropy a zemného plynu planéty.

V minulosti Putin odhadol hodnotu nerastného bohatstva Arktídy 22 biliónov libier. Okrem neobjavenej ropy a zemného plynu by sa tam mali nachádzať ťažiteľné minerály ako sú diamanty, zlato, meď, striebro, grafit, titán a urán.

Záver

V posledných rokoch Rusko prestavuje a rozširuje svoje zariadenia v polárnej oblasti, rozmiestňujúc protivzdušnú obranu a pozorovacie stanoviská a renovujúc štartovacie a pristávacie dráhy.

Rusko nie je jedinou svetovou mocnosťou, ktorá rozširuje svoj vplyv v Arktíde. Záujem o uplatnenie jurisdikcie nad časťami oblasti majú aj Kanada, USA, Dánsko, Nórsko a dokonca Čína.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: Cassie B., Zdroj: NaturalNews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Bohvie, kde je pravda ??

 2. https://www.naturalnews.com/2021-05-02-chinese-company-offers-covid-labs-six-states.html#
  Trojan labs? Chinese biotech company offers to build COVID testing labs in six states
  Laboratória trójske kone? Čínska biotechnologická spoločnosť ponúka, že vybuduje COVID testovacie laboratória v šiestich štátoch.

  People are concerned about China’s access to American DNA data
  Ľudia majú obavy ohľadne prístupu Číny k Americkým DNA dátam

 3. https://www.naturalnews.com/2021-05-02-woman-paralyzed-after-pfizer-injection.html
  Pennsylvania woman left paralyzed after getting injected with Pfizer vaccine
  Žena z Pennsylvánie ostala ochrnutá po prijatí Pfizer vakcíny

  • Nashville woman also left paralyzed after vaccination
   Žena z Nashville tiež ostala ochrnutá po vakcinácii

 4. http://www.zvedavec.org/komentare/2021/05/8699-great-reset-svetoveho-ekonomickeho-fora-eufemismus-pro-scenar-3-svetove-valky.htm
  „Great Reset“ Světového ekonomického fóra – eufemismus pro scénář 3. světové války?

  Nemylme se, už jsme ve třetí světové válce. Vznešenější výraz je „Great Reset“ – Světové ekonomické fórum (WEF) tak výmluvně popisuje zdevastovanou celosvětovou ekonomiku, nesčetné bankroty a nezaměstnanost, naprosté utrpení, hladomor, smrt vyhladověním, nemoci a sebevraždy. Stovky milionů lidí již byly postiženy tímto „vedlejším“ poškozením „covidové“ propagandy biologické války, vyvolávající strach, přičemž počet obětí se pohybuje možná již v řádu desítek milionů, ale ve skutečnosti to ještě nelze v tuto chvíli ani posoudit.

  Stále je nás 7,8 miliard lidí proti několika patologickým a bezcitným multimiliardářům.

  • Pokud by si Klaus Schwab a „ilumináti“ ze Světového ekonomického fóra prosadili svou, do roku 2030 by se ohromné zástupy lidí přeměnily na „translidi“ – jakési poloviční roboty, kteří by reagovali na signály umělé inteligence, řízené strůjci (sic) Great Resetu, kteří by se do té doby stali vůdci tyranie, nazývané Nový světový řád nebo Jeden světový řád.

   • Momentalme neekzistuje ziadna sila,ktora by ich zastavili,i oni su sami prekvapeny,nad „debilitou ludstva“,ako lahko sa im podarilo,uzavriet cely svet

  • Marek Košice

   Chápeš tú iróniu? „Ide nám O VAŠE ZDRAVIE, GMO vakcína a pivo, hotdog alebo pizza ako darček za prijatie GMO vakcíny….no proste SAMÉ ZDRAVÉ VECI“… 😀 😀 😀

   • chýbajú mi v ponuke hranolky 😀

    • https://i.pinimg.com/originals/38/4e/96/384e96a546a2e3c4f7b299724343dd44.jpg

     Inak – kečup k hranolkom vymyslel nejaký vylízaný-okrámený barbar. Niet nad štipku soli a nechať ich trochu povoliť.

     Kedysi som vyhlásil, že za omamkinu priesvitnú makovú štrúdľu s čerešňami zradím aj republiku – myslel som tým Maďarskú republiku rád.

     Raz som našiel na dedinskom čiernom smetisku za vagón navrecovaných zemiakov – vo všelijakom stave. Tak som sa otočil a na káre doniesol pár vriec. Geniálne na hranolky. Neskutočne návykové. Tvar mali ako mierne ohnutá hruška. Pripomínalo to Keřkovské rohlíčky – len robustné. V živote som nejedol lepšie zemiaky. Pamätám, že som ich jedol-vyprážal celý mesiac každý deň a minul som asi 7 litrov oleja. Nič iné som nemal chuť jesť. Ešte aj posadené dali krásnu úrodu. Fakt dobrý rok. Ale zažil som aj také zemiaky, že sa z nich dali vyrezávať štipce na prádlo! Normálne drevené zemiaky! A to poznáme 3 skupiny – technické škrobové, konzumné-kŕmne a šalátové. Tak pribudli aj štipcové. Vyprážaný roxor.

    • ha ha,ja si robim z mojich zemiakoch,vypestovanych v mojej zahrade v Californii,bez tuku a potom tam dam cerstvy cesnak,patrzel a za studena vylisovany olej z ciernych semien,alebo tekvice,

 5. vynikajúce správy takto k raňajšiemu čaju;
  pokiaľ bude mať Rusko vojenskú prevahu nad satanistickými spojenými štátmi, budeme žiť v relatívnom mieri

  • Marek Košice

   A ten relatívny mier vyzerá tak ako „dnes“ ? „Relatívny mier“ a lá genocída ľudstva špajlovaním, vakcináciou, odopretou lekárskou starostlivosťou, stratou stámiliónov pracovných miest, atď? Zaujímavé…

   • S tým nám Rusko nepomôže. Musia sa zobudiť a vzoprieť samotní ľudia.

   • ty si nesvojprávny? čakáš, kto a čo vykoná za teba?! každý sa rozhoduje sám za seba, či si nechá strkať špajlu do nosa alebo nie!!!
    a buď si istý – keď nebude silného Ruska, skončí ľudstvo ako také!!!

    • Ja som priatelsky nakloneny na Rusko,ale i Tolstoj povedal,ze Slovaci a ine „slovanske“ narody su zradcovia,co potvrdili dejiny a bude to tak aj teraz=Polsko,Balticke staty,Ukrajina(100%pod zidovsku kontrolu),Slovensko,Cesko aine

 6. Toto je článok skôr pre Armádny magazín, ako pre stránku o zdraví. No keď už stále viac a viac zachádza Bádatel do politiky, mohol by niečo povedať aj o údajnom, zmarenom puči na bieloruského prezidenta A. Lukašenka. Je to pravda alebo hoax?
  V TV ani v iných tuzemských mainstreamových médiách o tom niet ani zmienky.

  • Ja si myslím, že „elity sveta“ chcú v Bielorusku vyvolať majdan tak ako na Ukrajine. Scenár je zatiaľ podobný. Totálne rozbiť Bielorusko, totálne ho vyrabovať pod heslom „vnášame Vám demokraciu“. Ako viem ľudia v Bielorusku sú spokojní s Lukašenkom, sú spokojní, že majú zdarma štátne byty, zdarma školstvo, zdarma lekársku starostlivosť, kvalitné potraviny, nízku kriminalitu. Poznám niekoho z Bieloruska, a tá osoba toto tvrdí.
   A aj to vieme, že Lukašeko sa nedal podplatiť WHO. Omietok obrovský úplatok.

  • K tomu by som odporúčal si prečítať posledného Pjakina, kde sa týmto prípadom zaoberá. V skutočnosti to nie je také jednoznačné, ako sa to prezentuje.

  • Ti co ten prevrat(velmi dobre pripraveny) chceli spravit prevrat su uz zatknuti a uz sa aj priznali,niektori maju aj Americke Obcianstvo,asi pred par tyzdnami ich vsetkych pochytali,Rusi im v tom pomohli

 7. „keď už stále viac a viac zachádza Bádatel do politiky“ – politikum = záujem, qui bono… Kto sa nezaujíma o politiku – „politika“ sa začne zaujímať o neho – v zmysle „otrok je objektom práva – nie subjektom práva“ = občiansky zákonník – „občan prejavuje svoju vôľu a záujem svojím konaním, alebo nekonaním“ – ergo – kto súhlasí s politickým = záujmovým konaním iných subjektov vôle svojím nekonaním – stáva sa jednak objektom tejto cudzej vôle, jednak pasívnou-súhlasiacou súčasťou – skalárom /veľkosťou/, teda súčasťou tejto sily, ktorej záujem môžeme chápať ako vektor – smer pôsobenia k dosiahnutiu svojho záujmu.

  Pritom všetkom vôbec nezáleží na oprávnenosti, alebo neoprávnenosti /legitimite/ tohto záujmu, pretože legitimita je stále len výsledkom historického a kultúrneho spolupôsobenia – výslednicou stretu, alebo spolupôsobenia týchto politických síl-záujmov – teda – ani sloboda nie je oprávneným záujmom – len záujmom, ani vlastníctvo nie je oprávneným záujmom – len záujmom – a opäť a dokola – výslednicou spolupôsobenia všetkých záujmov – povedané polopate – ISTÉ NIE JE NIČ! Teda – to tzv. vstupovanie do politiky znamená prejavenie alebo naznačenie určitého záujmu – vektora záujmu. Ak je vektor známy – a povedzme si spoločný – môžeme sa baviť o skalári – o veľkosti, intenzite a dynamike prejavu tejto sily.

  Keďže sme v urgentnej, naliehavej, emergentnej situácii a prebiehajú už nevratné procesy – osobne som za radikálne, razantné, jednoznačné prejavenie tohoto záujmu – v čom sa zjavne s redakciou nezhodneme, a čo sa z môjho pohľadu prejavuje práve bezzubosťou a mäkkosťou prejavovania tohto záujmu, t. j. akoby ste na radlicu buldozéra pripevnili nárazníky. Slovo pykať desí redakciu, považuje ho za nebezpečné vyhrážanie. Hm. Stále existuje obsahový-výkladový slovník slov a toto je jedným z tých vybraných.

  Upozornenie politika, ktorý kriminálnym-nezákonným spôsobom pôsobí proti kultúrne-historicky-zákonne ustáleným, teda historicky prejaveným spoločenským-spoločným záujmom v zmysle pojmu prirodzeného ustáleného práva – etimologicky právnicky zjednodušene ako terminus technicus „oprávnený“ /dočasne!!!/ záujem, teda – upozornenie na dôsledky – konsekvencie porušovania Veľkej spoločenskej zmluvy porušovaním obecného záujmu – ktorého dôsledkom má byť teda vyvodenie zodpovednosti a trest – je v slovenčine označený pojmom PYKAŤ, ODPYKAŤ – a nie je možné ho považovať za nebezpečné vyhrážanie!!! Článok má s týmto veľmi veľa spoločného!

  „Eskalácia napätia: Rusko testuje v Arktíde ponorky a jadrové balistické strely“

  Objektívne – napätie eskaluje, Lavrov považuje USA-Ruské vzťahy za horšie ako za studenej vojny. Otázka – kto je ten vojnový štváč?! RUSKO?!

  No podľa tejto redakcie – Rusko! No pretože jej zo slovníku vypadli USA! Otázka – opäť len babráctvom tejto redakcie? Dokedy? Čiže – USA neeskalujú napätie?! Cez naše územie neprechádzajú USA konvoje?! My nie sme 80 rokov vo vojnovom stave s USA, ktorý USA vyhovuje?!

  Prosím vás redakcia – kedy začnete chápať význam slov – aj tých nevyslovených, a práve tie nevyslovené – tie moje – z hlavičky protestov – boli pred 2 dňami dôvodom minimálne nášho nedorozumenia – z môjho pohľadu nedôvery k vám – a opäť ste v tom po uši zase!

  Rusko jediné eskaluje napätie?! Lebo z headline mi to vyplýva! Ste normálni? Ak áno – potom aj viete, čo robíte – či?
  ————————————————
  K článku pár technických poznámok:
  1/ V celej Slnečnej sústave prebieha oteplovanie! Tavia sa čiapočky čojaviemčoho aj na mesiacoch.

  2/ Zdroje na planéte – tie kontrolovateľné – dochádzajú, teda „treba“ – pre udržanie parazitického systému – otvoriť nové ložiská.

  3/ USA /NASA je projekt Vatikánu/ – pod rúškom otepľovania v Slnečnej sústave /globálneho oteplenia/ začali zariadeniami HAARP zohrievať arktickú oblasť kvôli prístupu k nerastným surovinám. Okrajom spomeniem – kedysi – v inej polohe zemskej osi – v oblasti Arktídy boli trópy.

  4/ Zariadenie „HAARP“ je však pôvodná klimatická zbraň ZSSR skonštruovaná pod názvom DUGA a znefunkčnená zemetrasením a výbuchov v Černobyle!

  Toto zariadenie „na vysokofrekvenčný výskum ionosféry“ pôvodne teda slúžilo ZSSR na obranu pred balistickými strelami a satelitnými zbraňami USA, a ako klimatická a seizmická zbraň. Dnes – v rukách USA – slúži ako klimatická a seizmická zbraň a zároveň na prieskum nerastných ložísk všeobecne, ale hlavne v arktickej oblasti. HAARP zároveň slúži na detekciu balistických striel a pre elektronický boj.

  5/ Vďaka klimatickej zbrani USA topia v Arktíde permafrost – Rusom sa pred očami prepadávajú mestá, klíma sa otepľuje – čo má za následok – dôvod – zavedenie kiimatickej dane „za spotrebu“ fosílnych zdrojov energie a za prdenie metánu – čiže – bez ohľadu na výsledok vojenského konfliktu medzi USA a Ruskom – po týchto zdrojoch v Arktíde tento parazitický systém ide, pretože inak fungovať nevie.

  Toto je úplne klasický boj o zdroje, tak ako bojovalo voľakedy Španielsko s Anglickom o americké zdroje. Otázka len je – ktorí židia – či americkí, či ruskí ich budú ovládať, keďže sú to kozmo-POLITI! Slovo kozmopolúcia nech si každý vyloží sám.

  6/ Zirkóny sú pokračovaním starého nemeckého nacistického konceptu orbitálnej zbrane, ktorú vynesenú do stratosféry a vlastným pohonom vystúpenú nad ionosféru nemali zachytiť žiadne radary a ktorá kĺzavým letom z ionosféry nemala byť pri vysokej rýchlosti zostrelitelná vtedajšími obrannými systémami.

  Zirkóny sú samozrejme vyšší level tohto znovu oživeného konceptu, nakoľko satelitné zbrane sa momentálne držia navzájom za gule a mocnosti sa dohodli na ich inom ako palebnom využití.

  7/ Treba vedieť, že zariadenia HAARP majú energetický potenciál schopný /reaktívne/ „zhodiť Zem z orbity“ a teda zmeniť aj polohu zemskej osi – a existujú koncepty pre budúcnosť – že ktoré oblasti planéty majú byť v budúcnosti obývateľné a ktoré nie, takže momentálne rinčanie zbraňami v Arktíde je len predohra a hlavné dejstvo nastúpi vtedy, keď sa „elity“ do tohto nového priestoru premiestnia. Bude to tak rýchle, ako rýchlo kedysi mamutom zmrzla pri prežúvaní tráva v papuli!

 8. František

  “ IDIOTI “ – Jeden sprostejší ako druhý !!! Asi si neuvedomujú akou katastrofou ich súperenie môže skončiť pre všetkých ľudí a celú planétu. Jadrové zbrane nerozlišujú kto je priateľ a kto nepriateľ a skôr, alebo neskôr takto zničia „VŠETKýCH ľudí, ale aj SEBA !!! “ Smer vetra sa stále mení a rádioaktivita sa tak dostane aj tisíce kilometrov od miesta výbuchu. Dôkaz toho bol 26.4.1986 prípade výbuchu černobylskej elektrárne !!! Ale asi im nestačí, že si planétu a život na nej ničíme vlastnou hlúposťou, chamtivosťou a neuváženým konaním. Ak si planétu my sami zničíme, tak druhú už mať “ NIKDY NEBUDEME “ a potom nám už
  “ NEPOMôŽE “ ani sa modliť ani plakať !!! Kompetentní predstavitelia štátov by sa mali nad svojím konaním veľmi vážne “ ZAMYSLIEŤ “ skôr ako bude “ NESKORO !!! “ Keď už nemyslia na seba, tak by mali “ MYSLIEŤ “ aspoň na svoje deti a vnúčatá !!!

 9. https://otevrisvoumysl.cz/lekari-pro-covid-etiku-vakciny-proti-covidu-19-jsou-zbytecne-neefektivni-a-nebezpecne/
  Lékaři pro covid etiku: Vakcíny proti covidu-19 jsou zbytečné, neefektivní a nebezpečné
  Ve zkratce…
  Skupina Lékaři pro covid etiku se vyjadřuje k vakcínám proti covidu-19, proč jsou dle jejich stanoviska naprosto zbytečné a potenciálně nebezpečné.

 10. https://tadesco.org/doktor-geert-vanden-bossche-dopis-urceny-vsem-autoritam-vedcum-odbornikum-a-lidem-celeho-sveta/
  Doktor Geert Vanden Bossche: Dopis určený všem autoritám, vědcům, odborníkům a lidem celého světa

 11. https://www.banned.video/watch?id=608f60821dc06c09fe4b505c
  Scientists Across The World Confirm COVID Vaccines Are Deadly Bioweapons FULL SHOW 5-2-21
  Vedci naprieč zemegule potvrdzujú, že COVID vakcíny sú smrteľné biologické zbrane

 12. https://www.infovojna.sk/article/video-profesor-z-yale-university-prozradil-ze-az-60-novych-pacient-s-covidem-jsou-ockovani-lide
  VIDEO: Profesor z Yale University prozradil, že až 60% nových pacientů s covidem jsou očkovaní lidé!

 13. https://zemavek.sk/masirovanie-mozgov-indiou-vraj-uz-nemaju-ani-drevo-na-spalovanie-tiel/
  Masírovanie mozgov Indiou. Vraj už nemajú ani drevo na spaľovanie tiel

  • vsetko natocene hercami,ako moze mat clovek uplne novy cisty biely oblek,medzi „tolkymi „ohnami a v takej situaci,tiez primitivnej hygine???

 14. https://www.hlavnespravy.sk/vyuzitie-prava-na-odpoved-a-doplnenie-clanku-podozrievanemu-z-hoaxu-o-dalsie-informacie/2523390
  Podozrenia voči komisárke Stelle Kyriakides, že dostala 4 milióny eur za nákup vakcín pre EÚ, stále pretrvávajú

  Z uvedeného vyplýva, že Gyorgy Soros zasa raz dobre investoval a voliči sa budú musieť sami „bez nápovedy“ zorientovať v tom, kto je pravá opozícia a kto sa síce tvári ako opozícia, ale je to modlivka. Ak to volič neodhalí, Slovensku bude vládnuť Progresívne Slovensko, Hlas-SD plus niekto ďalší do partie. A to bude konečná.

 15. https://blog.hlavnespravy.sk/26712/1-pocas-tzv-spanielskej-chripky-92-ludi-zomrelo-na-bakterialnu-infekciu-z-nosenia-rusok-2-aprilova-sprava-izraelskeho-ludoveho-vyboru-o-smrtelnom-vplyve-ockovania-3-chazarska-mafia-nici-ukr/
  1. Počas tzv. ,,Španielskej chrípky“, 92% ľudí zomrelo na bakteriálnu infekciu z nosenia rúšok ! 2. Aprílová správa izraelského ľudového výboru o smrteľnom vplyve očkovania 3. Chazarská mafia ničí Ukrajinu . Vznikne nová Chazarská ríša ?

 16. Jednoduchá

  …skutočne pútavé čítanie…ďakujem všetkým, vrátane tých, kt.už nechceli písať……
  …pre redakciu….tak ako sa ,,pripravujú“ iné národy, pripravujú sa aj Rusi,……určite aj ,,USA a jemu podobne naklonení strašia“, no my nevieme o všetkom …. …Milá Jean, spomenula si tu ,,občerstv.po očkovaní“……… hodnota človeka je skutočne nevyčísliteľná, človek vždy bol , je a bude najvyššie na ,,pomysel.rebríčku“ na tomto svete, tak je to zariadené prírodnými, teda Božími zákonmi……….pevne verím, že k tomu nedôjde…………………

Pridajte komentár

*