Mjanmarský režim zabavil bankové účty Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti


Print Friendly, PDF & Email

Mjanmarský režim zabavil bankové účty Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti

(The Liberty Beacon) – Stránku Irrawaddy, ktorá je zdrojom tohto príbehu, podrobne nepoznáme. Pri pohľade na témy na tejto stránke a tiež na spôsob líčenia tohto príbehu sa nám zdá, že zaváňa mainstreamovými médiami.

Niekoľko silných náznakov nižšie dokazuje, že je s veľkou pravdepodobnosťou Sorosovou podporovateľkou. Podarilo sa jej však aspoň priniesť tento príbeh.

Pre naše oboznámenie, vojenský prevrat v Mjanmarsku je reakciou na to, čo sa považuje za ďalšie ukradnuté voľby, podobné tomu, čo sa vlani v novembri dialo v USA, vrátane dodania výsledku prostredníctvom strojového „sčítania“.

Zaraďujeme tento postreh od talianskeho novinára Cesareho Sachcettiho, ktorý vyšiel v Telegrame.

Zhabané Sorosove bankové účty

Vojenský režim Mjanmarsku prevzal kontrolu nad účtami Nadácie otvorenej spoločnosti (OSF) miliardára Georgea Sorosa a oznámil, že podnikne právne kroky proti nadácii, ktorá je obvinená z porušenia zákazov na činnosť takých organizácií.

V pondelok oznámila armádou kontrolovaná mjanmarská televízia, že armáda vydala príkaz na zadržanie 11 zamestnancov mjanmarskej organizácie OSF, vrátane jej vedúceho a zástupcu. Podozrieva ich z poskytovania finančnej podpory hnutiu občianskeho odporu proti vojenskej junte.

Režim tiež vyhlásil, že najväčšiemu súkromnému „samozvanému podporovateľovi zákonnosti, demokratického vládnutia a ľudských práv“ (poznámka: nehovoriac o jeho financovaní prevratu režimov…) sa v roku 2018 nepodarilo v Mjanmarsku získať súhlas Oddelenia pre správu cudzej meny Centrálnej banky Mjanmarska (CBM) na vklad 5 miliónov amerických dolárov (7,04 miliardy kyatov) do Banky pre rozvoj malého a stredného podnikania (SMED).

Nadácia je tiež obvinená z nelegálneho výberu 1,4 milióna dolárov zo svojho účtu v SMED týždeň po vojenskom prevrate v Mjanmarsku, keď medzi civilnými zamestnancami v krajine začalo naberať na sile hnutie občianskej neposlušnosti.

Vojenská junta prevzala kontrolu aj nad aktívami v celkovej výške 3,81 milióna dolárov a 375 miliónov kyatov na bankových účtov OSF v štyroch súkromných bankách – podľa mjanmarskej televízie išlo o banky Kanbawza (KBZ), Ayeyarwady (AYA), SMED a Družstevnú banku (CB).

Armáda oznámila, že začala preberať kontrolu nad nelegálnymi tokmi peňazí do mjanmarskej OSF, vyjadriac sa, že nadácia porušila zákon, stanovujúci pravidlá a nariadenia pre organizácie v krajine.

Proti SMED vraj vyvodí právne kroky, lebo OSF umožnila bez súhlasu CMB vložiť 5 miliónov dolárov a vybrať 1,4 milióna dolárov.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zmeny pravidiel fungovania pre mimovládky

Dňa 12. marca upovedomila CBM všetky medzinárodné mimovládne organizácie (INGO) a mimovládne organizácie (NGO), že bude spätne od 1. apríla 2016 vyžadovať nahlasovanie všetkých finančných transakcií od medzinárodných organizácií alebo jednotlivcov zo zahraničia, ako aj informácie o príslušnom bankovom účte.

Nariadenie naznačuje, že vojenský režim má v úmysle prešetriť finančné transakcie organizácií odvtedy, čo sa začiatkom roku 2016 ujala vlády Národná liga pre demokraciu (NLD).

Podľa režimu došlo k otvoreniu mjanmarskej pobočky OSF po tom, čo sa George Soros v období rokov 2014 až 2017 štyrikrát stretol so zosadenou mjanmarskou štátnou radkyňou Aun Schan Su Ťij.

Podpredseda OSF Alexander Soros sa vraj s Aun Schan Su Ťij v rokoch 2017 až 2020 stretol šesťkrát.

S armádou spriaznené skupiny ako Únia solidarity a Strana rozvoja obvinili Sorosa zo zasahovania do politiky Mjanmarska podporovaním organizácií občianskej spoločnosti v krajine.

V roku 2017 podal zákonodarca U Soe Thane, ktorý za vlády U Thein Seina pôsobil ako člen prezidentskej kancelárie, námietku proti menovaniu ministra vládnucou Národnou ligou pre demokraciu na základe toho, že sa menovaný minister nezmienil o svojej predošlej práci pre Nadáciu Georgea Sorosa.

Podľa neho by menovanie tohto predstaviteľa za poradcu pre národnú bezpečnosť mohlo poškodiť vzťahy Mjanmarska s Čínou.

OSF podporovala demokratické zmeny v Mjanmarsku a presadzovanie ľudských práv, vrátane práv marginalizovaných skupín, od roku 1994. Podľa nadácie bolo každý rok udelených viac než 100 grantov, zväčša organizáciám občianskej spoločnosti z vidieka, vrátane tých exilových, etnickým médiám a vzdelávacím organizáciám.

Po prevrate zahájil vojenský režim vyšetrovanie financií Nadácie Daw Khin Kyi, charitatívnej organizácie založenej Aun Schan Su Ťij. Tento ťah sa pokladá za úvod k podaniu ďalších obvinení proti de facto líderke krajiny.

Na úvodnom obrázku: Mjanmarská štátna radkyňa Aun Schan Su Ťij v rozhovore s Georgeom Sorosom, zakladateľom a predsedom Nadácie otvorenej spoločnosti, v septembri 2016 v New Yorku.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: thelibertybeacon.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. https://otevrisvoumysl.cz/dr-lee-merrittova-myty-a-fakta-o-rouskach-a-respiratorech/
  Dr. Lee Merrittová: Mýty a fakta o rouškách a respirátorech
  Ve zkratce…
  Poslechněte si dr. Merrittovou o tom, jak vysvětluje mýty a fakta o rouškách a respirátorech. Má nošení roušek smysl a představují nějaké zdravotní riziko? To vše a mnohem víc se dozvíte v následujícím videu.

 2. Ťahy George Sorosa sú známe. Na internete sú obrázky, ktorí naši politici sa s ním stretli, ktorí pracovali pre Nadáciu otvorenej spoločnosti…
  Soros bol veľmi úspešný napr. na Ukrajine – podarilo sa mu ju úplne rozvrátiť.
  No comment – bez komentára

  • Aj Alexander Dubcek ,sa stretol vela krat so Sorosom,a jeho vlada,takze uz v tedy nas chceli zotrocit,z toho vyplyva ze Rusi nas uz druhy krat oslobodili,ale my sme to v tedy nevedeli,tiez tuto scamdemiu chceli uskutocnit so „svinskou chripkou,ale im to nevyslo,vdaka Wolfgang Woodard a inych

   • Ja keď som si dal dokopy stretnutie/-a Dubčeka so Sorošom a množstvo židov v jeho okolí, tak odvtedy som skorigoval názor na neho a na celé obdobie r.1968.

    • Oprava: myslel som rok 1968.

    • Ono to malo aj svoj „posiľňovač riadenia“ – 20.000 vojakov NATO na cvičení Viking pred čsl. hranicami – niektoré obrnené vozidlá vnikli – „zablúdili“ do vnútrozemia – sú o tom svedectvvá pohraničníkov z tej doby na You Tube – to bol v podstate vyprovokovaný dôvod vpádu VZ.

     Treba mať marxistický globálny kontext – dlhodobé nasúvanie komunizmu do Západnej Európy – čo malo vyvrcholiť vpádom VZ krátko po roku 1980 a násilné nastolenie marxizmu v Západnej Európe. Dnes je EU marxizovaná tak, že 9 z 10 poslancov sú bývalí komunisti alebo kryptokomunisti, detto všetci komisári.

 3. ad „začala preberať kontrolu nad nelegálnymi tokmi peňazí do mjanmarskej OSF“ – Zlatý /drogový/ trojuholník – Barma /Mjanmarsko/, Thajsko, Laos.

 4. https://zemavek.sk/narast-odmietania-ockovania-zaznamenali-u-vzdelanejsich-zvacsa-bielych-rodicov-s-vyssim-prijmom/
  Nárast odmietania očkovania zaznamenali u vzdelanejších, zväčša bielych rodičov s vyšším príjmom

  Na záver treba dodať, že ešte pred pandémiou v roku 2019 si dala Európska komisia do plánu zavedenie tzv. vakcinačného pasu do roku 2022 ako reakciu na obavy z poklesu očkovania naprieč Európou a v snahe o zabetónovanie svojho lukratívneho biznisu.

 5. https://www.hlavnespravy.sk/bill-gates-uviedol-ze-pandemicke-restrikcie-potrvaju-zrejme-do-konca-roku-2022-restrikcie-budu-nutne-dovtedy-pokial-nebude-dosiahnuta-kolektivna-imunita-vo-vsetkych-krajinach-sveta/2485920
  Bill Gates uviedol, že pandemické reštrikcie potrvajú zrejme do konca roku 2022. „Reštrikcie budú nutné dovtedy, pokiaľ nebude dosiahnutá kolektívna imunita vo všetkých krajinách sveta“

  • Prekopírovala som jeden „zaujímavý“ blog pod týmto článkom:
   Povedal ten, čo v živote nemal na sebe rúško, respirátor a v živote sa nedal vakcinovať pred televíznymi kamerami, nedal sa zaočkovať ani proti chrípke. V Afrike a Indii pozabíjal svojimi vakcínami obrovské množstvo ľudí, ibaže sa to nesmie hovoriť. Ten, čo investoval do WHO 1.75 mld. dolárov a spomenul pre Poľskú televíziu, že si je istý, že vlády štátov začnú investovať do vakcín. Ten, čo je v predsedníctve WHO a CDC. Ešte Vám to ľudia nedochádza? Ten „vývojár“ Windowsu, ktorý ho ukradol od IBM, potom špekuloval ako vytvoriť vírus pre OS-WIN a následne na to vyprojektoval antivírusový program, samozrejme všetko dopredu naplánované, aby sa to lepšie predávalo. Takže zo softvérovho inžiniera sa zázrakom stal biológ, virológ a kapacita v oblasti zdravia a prevencie. To nevymyslíš, to je satan. Už jeho otec, bankár a eugenik robil pokusy a zaviedol takzvané plánované rodičovstvo. Samozrejme v Afrike a Indii. Nie, nešlo o výučbu, ako si naplánovať rodičovstvo, išlo o potraty žien a samozrejme vplyv na ženy pomocou liekov, aby neotehotneli. Momentálne sa nebavím o prevencií ochrany proti nechcenému otehotneniu žien. To je asi len malý výťah z toho, čo som chcel napísať. PREMÝŠĽAJTE OBČANIA.

  • Tato „event“ (ako to elita nazvala) skonci 31 Marca,2025,vtedy konci aj Patent na PCR testy ,co vlastni Rothschild,potom bude SPARS

  • Kolektívna imunita je Neprirodzený a nedosiahnuteľný stav

 6. Prekopírovala som jeden blog:
  Bill Gates je pokrvný príbuzný klanu Rockefellerovcov
  Koronavírus sa nezrodil v Číne, ale v hlavách vládcov peňazí už pred desiatimi rokmi.
  Dokument „Scenáre pre budúcnosť technológií a medzinárodného rozvoja“ vznikol ešte
  v máji 2010. Autorom je Rockefellerova nadácia a Global Business Network.

  Ide o desať rokov starý dokument „Scenáre pre budúcnosť technológií a medzinárodného rozvoja“. Autorom je Rockefellerova nadácia a Global Business Network. Vznikol ešte v máji 2010.
  Väčšina projektov Rockefellerovej nadácie, oslobodenej od daní, sa zameriava na riešenie rôznych problémov, ako sú antikoncepcia, zníženie svetovej populácie, zavedenie nového hospodárstva bez potreby priemyslu a podobne. Tieto úlohy má na starosti Rímsky klub. Vytvoril ho v roku 1968
  David Rockefeller. Jeho hlavným cieľom je urobiť z vládcov peňazí i pánov celého sveta.
  Teda nastoliť jednotnú svetovú vládu. Ako prvý naň poukázal americký ekonóm a politológ z Princetonskej univerzity, William Engdahl. Ešte 10. marca vydal článok „Uzamknutie. Nejde o futuristický scenár. Panika v postpandemickej budúcnosti“. Engdahl šokujúco vyhlásil, že scenár „pandemickej paniky“, ktorý teraz naplno zažívame, bol naplánovaný ešte pred desiatimi rokmi!

  Po vydaní správy v roku 2010 bola medzitým zjavne „vylepšená“. Zdá sa, že bolo rozhodnuté,
  že mladí a zdraví môžu byť stále užitoční ako lacná a vysoko produktívna pracovná sila. A zbaviť sa treba predovšetkým „záťaže“. Teda slabých, chorých a starších. Toto je dnešná verzia zákulisnej politiky elity, ktorá sa za každú cenu snaží „optimalizovať“ svetovú populáciu na „zlatú jednu miliardu“.

  Správa hovorí o vplyve vírusu na všetky prvky verejného života. Ale hlavne na hospodárstvo. „Pandémia má zničujúci vplyv aj na hospodárstvo. Medzinárodný pohyb osôb a tovaru sa zastavil. Oslabilo to odvetvia ako cestovný ruch. Prerušili sa globálne dodávateľské reťazce. Obvykle čulé obchody a kancelárske budovy teraz zívajú celé mesiace prázdnotou. Bez zamestnancov a zákazníkov“. Zvyčajne pasívny štát sa podľa správy prebudí. A začne aktívne bojovať proti pandémii. Pristúpi preto k tvrdým opatreniam. Obvyklé predstavy o demokracii a ľudských právach sa začnú rúcať.

  „Počas pandémie si národní vodcovia na celom svete posilnia právomoci. Stanovia najprísnejšie pravidlá a obmedzenia. Od povinného nosenia masiek na tvári až po kontrolu telesnej teploty pri vstupoch na verejné miesta ako železničné stanice a supermarkety. Autoritárska kontrola a dohľad nad občanmi sa dokonca zvýši po skončení pandémie. Vlády celého sveta pritvrdia. Aby obyvateľov chránili pred šírením čoraz globálnejších problémov. Pandémiou, nadnárodným terorizmom a dopadmi environmentálnej krízy či rastúcou chudobou“.

  Správa stará 10 rokov opisuje dianie takmer vo všetkých krajinách bez výnimky. Teda zavedenie totalitnej kontroly. Z dokumentu však vyplýva, že bývalému životu bude koniec. Vlády oznámia, že svet vstúpil do obdobia globálnych hrozieb. Od zmeny podnebia, cez medzinárodný terorizmus a vírusové pandémie až po znečistenie životného prostredia. Ľudia preto musia zabudnúť na demokraciu, slobodu a ľudské práva. A tiež na predchádzajúcu životnú úroveň. Bezpečnosť si predsa vyžaduje obete.

  Správa Rockefellerovej nadácie a Global Business Network zdôrazňuje, že najlepšie si s pandémiou poradí Čína. „Obmedzenia a povinná karanténa pre všetkých občanov a okamžité takmer nepreniknuteľné uzavretie všetkých hraníc zachránili milióny životov. A zastavili šírenie vírusu a pandémie“. V „novom úžasnom svete“ bude treba zabudnúť nielen na demokraciu a ľudské práva. Bokom pôjdu aj doposiaľ známe predstavy o „trhovej ekonomike“. Intenzívny dohľad čaká nielen ľudí, ale aj podniky.

  V rozvinutých krajinách bude mať tento posilnený dohľad rôzne formy. Napríklad biometrické identifikátory pre všetkých občanov a prísnejšia regulácia kľúčových odvetví považovaných za životne dôležité pre národné záujmy. Nútená spolupráca a súbor nových pravidiel a dohôd pomaly ale stabilne obnovia poriadok a hospodársky rast.

 7. Tu je ten dokument Rockeffelerovej nadácie:
  http://www.nommeraadio.ee/meedia/pdf/RRS/Rockefeller%20Foundation.pdf

 8. Badateli děkuji za článek a články a také všem diskutujícím za odkazy a komenty ,přeji vše dobré.

 9. Kto vie angl. nech vypočuje toto video:
  https://www.banned.video/watch?id=606287b253a8ab6b25b64f0e
  Holocaust Survivor Warns, COVID Tyranny Worse Than NAZI Germany
  Pani čo prežila holokaust varuje, že COVID tyrania je horšia ako NAZI Nemecko.

  93 ročná pani prehovorila.

 10. https://www.hlavnespravy.sk/vedci-varovali-pred-autoimunnymi-ochoreniami-aj-zhorsenymi-covidovymi-priznakmi-ako-reakciou-po-zaockovani-su-uz-aj-tu/2486420
  Vedci varovali pred autoimúnnymi ochoreniami aj zhoršenými Covidovými príznakmi ako reakciou po zaočkovaní. Sú už aj tu?

  Ani dobrovoľníci v klinických testoch ani zaočkovaní či tí, čo sa objednávajú na očkovanie, nie sú informovaní o dlhodobých rizikách očkovania. Špičkoví experti upozorňujú, čo presne sú potenciálne riziká z dlhodobého hľadiska, lenže diskusia o nich je v mainstreamových médiach nedovolená. Jednoducho nikto nemá odvahu o nich hovoriť. Títo odborníci prehovorili aj o tom, ako bude znemožnené ich monitorovať

  • Doterajší známy sumár,,,

   Advokátska kancelária Weis & Partners zverejnila oficiálne čísla, ktoré hovoria o negatívnych účinkoch vakcín proti koronavírusu.

   Aktuálne čísla podľa európskej databázy EudraVigilance, ktorá je vedená Európskou liekovou agentúrou.

   Ak Európska lieková agentúra hovorí, že pri vakcínach prevažujú pozitívne účinky nad negatívnymi, ľudia majú právo poznať aj konkrétne čísla. Tu sú výlučne tie priznané (t.j. reportované a spracované):

   Počet vedľajších účinkov experimentálnej „vakcíny“ AZD1222 (CHADOX1 NCOV-19) od Oxford/ AstraZeneca:

   451 úmrtí a 54,571 zranení do 13.03.2021

   Počet vedľajších účinkov experimentálnej „vakcíny“ Tozinameran (kód BNT162b2, Comirnaty) od BioNTech/ Pfizer:

   2,540 úmrtí a 102,100 zranení do 13.03.2021

   Počet vedľajších účinkov experimentálnej„vakcíny“ mRNA-1273 (CX-024414) od Moderna:

   973 úmrtí a 5,939 zranení do 13.03.2021
   Detailné dáta:

   https://www.infovojna.sk/article/europska-unia-a-covid-vakciny-3964-umrti-a-162610-vedlajsich-ucinkov

Pridajte komentár

*