Kolaps elektromobility: Predajcovia áut odmietajú dodávky elektromobilov pre nízke predaje


Print Friendly, PDF & Email

Kolaps elektromobility: Predajcovia áut odmietajú dodávky elektromobilov pre nízke predaje

(Laura Harris, Natural News) Predajcovia áut čoraz častejšie odmietajú ďalšie dodávky elektrických vozidiel od výrobcov pre nízke predaje. Napriek tomu výrobcovia elektrických vozidiel pokračujú vo zvyšovaní výroby.

Podľa Scotta Kunesa, prevádzkového riaditeľa spoločnosti Kunes Auto a RV Group, odmietli dodatočné skladové dodávky elektromobilov, aby zabezpečili zdravú mieru obratu zásob. Ďalší predajcovia zdieľajú rovnaký názor a tvrdia, že predtým, ako budú ochotní prijať na sklad viac elektromobilov, chcú mať istotu skoršej návratnosti investícií.

Spoločnosť Max Digital, ktorá sa zaoberá digitálnym marketingom v oblasti automobilového priemyslu, uviedla, že cieľom väčšiny predajcov je obrat skladových zásob 12-krát ročne, čiže aby sa auto predalo do jedného mesiaca.

Portál Business Insider uvádza, že predajcovia automobilov mali dostatok zásob áut na 54 dní, avšak zásoby elektromobilov boli dvojnásobné, čo zodpovedá takmer štyrom mesiacom zásob.

V súčasnosti dopyt spotrebiteľov je oveľa nižší ako produkcia elektrických vozidiel. Spôsobené je to stagnáciou dopytu, keďže výrobcom sa nedarí osloviť širšie spektrum kupujúcich, ktorí sú ochotní prejsť na elektrické auto, čo negatívne ovplyvňuje predajcov.

Výrobcovia automobilov budú pravdepodobne pokračovať vo výrobe elektromobilov, aby splnili svoje ambiciózne ciele a úsilie o hľadanie nových kupcov nechávajú na predajcov.

Karl Brauer, automobilový analytik pre iSeeCars, zdôraznil význam trhových prehľadov predajcov v reálnom čase:

„Obchodníci vedia v reálnom čase so spätnou väzbou v reálnom čase, čo sa deje na trhu,“ povedal. „Vždy pôsobili ako prvé výstražné kontrolky na prístrojovej doske pre automobilový priemysel.“

Kupujúci si dnes uvedomujú, aké dôsledky bude mať nákup elektrického auta

Rastúci počet skladových zásob elektromobilov čakajúcich na svojich kupcov v predajňách po celej krajine je spôsobený viacerými faktormi.

Sam Fiorani, viceprezident spoločnosti Global Vehicle Forecasting v AutoForecast Solutions, vysvetlil komplikácie s vlastníctvom elektromobilu. Z pohľadu bežného spotrebiteľa uviedol faktory ako obmedzený dojazd na jedno nabitie a menej nabíjacích staníc v porovnaní s čerpacími stanicami. Zvýšená cena tiež robí z prechodu na elektromobilitu značný finančný šok.

Okrem toho elektromobily nespĺňajú očakávania svojich kupujúcich. To je následok manipulatívnej reklamy a preháňania vlastností elektromobilov.

Napríklad vzdialenosť, ktorú môže elektromobil prejsť na jedno nabitie, presne neodráža skutočné podmienky, najmä počas zimnej sezóny. V skutočnosti musia vodiči v zime skrátiť výrobcom udávaný rozsah na polovicu, aby sa priblížili realite.

Potom je tu nosnosť a ťažná kapacita, ktorých čísla sú tiež preháňané.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Správy naznačujú, že informácie poskytované potenciálnym kupcom nemusia zahŕňať úplný obraz. Zatiaľ čo niektorí výrobcovia elektrických vozidiel propagujú schopnosť svojich elektrických nákladných vozidiel ťahať prívesy, kritici tvrdia, že rozsah týchto schopností je často nesprávne prezentovaný.

Tvrdí sa napríklad, že kupujúci neboli dostatočne informovaní o častom nabíjaní, ktoré je potrebné pri používaní elektrických nákladných vozidiel na prevážanie ťažkých nákladov.

Eric Peters Autos, prominentný kritický hlas, poznamenal, že kupujúci sú zavádzaní, pokiaľ ide o jednoduchosť a rýchlosť dobíjania elektromobilov. Tvrdenie, že dobíjanie je možné vykonať doma, sa považuje za pravdivé, ale nie je úplné.

„Nehovoria im, ako dlho to trvá. Namiesto toho u kupujúcich vytvárajú presvedčenie, že to trvá len 30 až 45 minút. To je však možné len návštevou takzvaných „rýchlych“ nabíjačiek, nie doma.“

Takže teraz sa zdá, že počiatočný nárast dopytu po elektromobiloch, poháňaný predovšetkým prvými nadšencami prijať novú technológiu a zmenu životného štýlu, po uvedomení si tvrdej ekonomickej lekcie ustúpil.

Neustály nárast výroby elektromobilov teda nie je udržateľný.

„Veľkolepý rast, ktorý sme videli za posledných pár rokov, sa nedá udržať. Jednoducho to nie je možné,“ povedal Fiorini začiatkom mesiaca pre magazín Business Insider.

„Čím ďalej po tejto rastovej krivke pôjdeme, tým horšie sa situácia vyvinie,“ povedal Fiorani pre Business Insider.

Záver

Najnovšie správy o presadzovaní elektromobilov a klamstvách, ktoré ho často sprevádzajú, nájdete na stránke GreenNewDeal.news.

Pozrite si tento klip z televízie Newsmax, keď senátorka z Iowy Joni Ernstová hovorí o tom, ako tlak prezidenta Joea Bidena na zavádzanie elektrických vozidiel je nereálny:

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: Laura Harris, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Pavlínka Matovičová je tepša

  Elektromobil je neekologická, nelogická a hlavne nepochopiteľná slniečkárska sprostosť. Asi ako pichnúť si mrna alebo vykrikovať „slívi ikrijiňi“ a myslieť si o sebe aký som antifašista. 😀

 2. Správa z Čiech: žiak ZŠ fyzicky napadol učiteľku a potom ušiel z triedy.
  Spolužiaci prezradili, že sa jedná o Ukrajinca. Škola aj médiá to tajili.

  https://www.idnes.cz/praha/zpravy/chlapec-utok-ucitelka-zakladni-skola.A230907_160724_domaci_vlc

 3. Keď tak sledujem tie novučičké nablískané dravé športové SUV, v ktorých sa vozí čoraz viac žien – pochybujem, že ich vymenia za elektromobily so zvukom vysávača či UFO. Kurierska spoločnosť DPD demonštratívne jazdí na elektromobiloch – údajne to má dojazd 380 km a stačí im to na pokrytie teritória svojho zberného centra. Zelená agenda globalistov.
  Iná spoločnosť – SPS zase presadzuje platbu kartou a svojich kuriérov, ktorí nenaplnia denný limit min. 45% platieb kartou, trestá zrážkami zo mzdy. Na zákazníkov tlačia tiež, hoci máme zo zákona právo platiť keš do 15 tisíc. A navyše dobierka sa nepovažuje za platbu hotovosťou – čo je terminus technicus. Korporátne maniere – ignorovanie slovenských zákonov. Agenda likvidácie hotovosti. Je tam zjavný vplyv nadnárodného riadenia.

  • K článku – prečo idiot Vaľo klamlivo deklaruje, že chce podporiť MHD a zároveň znížil počet spojov a zvýšil cestovné v Bratislave? Nemá to logiku? No z povrchného pohľadu tých, ktorí nepoznajú plány globalistov, to logiku nemá, ale z pohľadu plánov gôobalistov to logiku má!

   Pretože ide o zavedenie 15-minútových miest a „dopravu“ pešibusom alebo bicyklom. Ide o obmedzenie mobility vôbec – tak načo vám bude MHD – už krížom cez Bratislavu cestovať nemáte – jedine na zvláštne povolenie – a vozidlami SMART – ak budete mať na to sociálny kredit – taký je plán.

   Otázka – co sa stane s výrobcami elektromobilov,. ktoré nechcú tak zákazníci, ako aj obchodníci? No tieto automobilky sa vyčerpajú, skrachujú, a to je tiež v pláne – obmedzenie výroby a spotreby vôbec! Globalistov neserie, keď pokapú spoločnosti, ktoré vlastnia technológie – v pláne je biogénna civilizácia. V tejto fáze by sa dalo ešte všetko zvrátiť, keby sa všetky korporácie vzbúrili a odstránili tak vládu globálnych parazitov – tak ako farmári medvede. Lebo ak ich globalisti zničia skôr – stratia všetku potenciálnu energiu a moc a silu niečo zmeniť. O tom je celý tento „nelogický“, ale plánovitý v zmysle qui bono – rozvrat všetkého funkného. V rozbombardovanom dome si asi nový život zakladať nebudete. Áno – je to „paradox“ v zmysle zlý sluha Rotschieldovcov – zlý na nás – zlý pes, ktorého pániček onedlho v klietke prestane kŕmiť a pôjde hladom. Len ten pes zlý na nás to netuší – my áno.

  • Kde je môj komentár zo včera?

 4. Veď baterky dobre horja a naviše je skoro pred zimuoj?
  To jsem asi s rétorickým cvičením zařízl. 🙂

 5. Strčte si vaše hořící plechovky do zadní žásti těla . Tudy cesta nevede , Budoucnost vidím v H2

  • těch možností pohonu je velmi mnoho např.:
   Vedec vytvoril niekoľko verzií svojho super zotrvačníka, ktorý mohol akumulovať brzdnú energiu alebo byť napájaný priamo z elektromotora a poskytovať akumulovanú zotrvačnosť s najvyššou účinnosťou – 98 %. Žiadny z dnes klasických existujúcich motorov nemôže pracovať s takou účinnosťou. Pokiaľ ide o energiu, ktorú je tento super zotrvačník schopný uložiť, je to mnohonásobne viac, ako dokáže uložiť aj moderná batéria rovnakej veľkosti a hmotnosti. Napríklad super zotrvačník s hmotnosťou 150 kg, zostavený z moderných kompozitných materiálov, je schopný poskytnúť osobnému automobilu dojazd až 2 milióny km! Čiže išlo o prevratný vynález, ktorý mohol obmedziť používanie uhľovodíkových palív už v tej dobe.
   https://www.biosferaklub.info/preco-kgb-zakazala-sovietsky-revolucny-vynalez-na-setrenie-energie/

 6. Nemusím byť extra zbehlý v matematike, aby som prišiel na to, že pri 100% – nej autoelektrifikácii by sme potrebovali cca 20 (slovom dvadsať ) dvojblokov typu AE Mochovce. Ak k tomu pripočítame aj rozvodné siete a všetko, čo k tomu patrí, tak to je nereálne z hľadiska investície! A to nehovorím o cene a budúcich problémoch s nefunkčnými akumulátormi, s dojazdom a pod.. Alebo tí spoza opony sledujú iný cieľ? Zrejme áno!

  • Galaxia andromeda

   Ak ostane 5 percent obyvatelstva bohate staci aj jedna elektraren. Preco si furt vsetci myslia ze ich sa to netyka a mysli si ze tu ostane 8 miliard ludoopic? Otvorte oci skutocne najjednoduchsie je znizit populaciu. V kanade uz zacali. Najprv vas nezmyslami dovedu k depresiam a potom ponuknu eutanaziu😉

   • Nemusí zostať päť percent obyvateľstva, stačí ak dôjde k výmene obyvateľstva za supermodelka s íkvé tykve. Pred takými novými obyvateľmi Európy už nebudú elity musieť hrať zelené eko – elektro divadlo.

    • Oprava:

     Nemusí zostať päť percent obyvateľstva, stačí ak dôjde k výmene obyvateľstva za supermix s íkvé tykve. Pred takými novými obyvateľmi Európy už nebudú elity musieť hrať zelené eko – elektro divadlo. Žiadny taký opičiak sa nebude dožadovať elektroauta a ani spalováku. A vzdelania už vôbec nie.

 7. Netřeba počítat. Podívejte se na družicové snímky továren na výrobu baterií. Okolo nich cca 30 km mrtvá zóna.
  Takže nechť žije ekologie – spíše tu bují fantasmagorie. To samé v bledě modrém je podvod spojený se solárními panely, zvláště pak ČR kde je cca 70 procent roku pouze difuzní slun. záření… – max. do 3 let a to v hodně dobrém případě je po nich veta.
  A co ty baterie na akumulaci energie ??? – no o těch se mlčí.

 8. Zo začiatku, priznám sa, som nemala veľa vnútornej vôle si otvoriť dané video, i kvôli tomu, že jeho dĺžka je 1:19:00 hod., ale napokon – moja Zvedavosť zvíťazila a – neľutujem.
  Rozumiem tomu, že u mnohých ľudí i tu, je Soňa Peková – určitým spôsobom – sprofanovaná osoba, zrejme kvôli tomu, že od molekulárnej biologičky z plandemického obdobia, sa za 3 roky z nej stala odborníčka na „Všetko“ a akoby plnila zadané úlohy „Niekoho“ v pozadí.

  Ale dnes večer som sa zamerala čisto len na Obsah jej prednášky a z môjho vnútorného (duchovného) pohľadu som zistila, že vlastne nebola od nej 1 veta vyslovená, s ktorou by som – nesúhlasila. Ale – to je môj vlastný Pohľad na súčasné hmotné i duchovné Dianie, ktorý nemusí korešpondovať s ostatnými ľuďmi.

  Prešla som si i komenty nižšie pod videom a je ich tam viac pozitívnych , ale i niekoľko negatívnych u tých ľudí, ktorí to proste majú vo svojom Vnútri – v t.č.– „usporiadané“ – Inak. A je to v Poriadku. Každý sa duchovne nachádzame –„Niekde“ (Inde)…

  P.S. Moderuje to vnútorne (ale i – vonkajškom) veľmi príjemný človek – Tomáš Lukavec, ktorý ju nechal rozprávať, neprerušoval jej výstup de facto do 55 min.Takže – znovu je to na slobodnej vôli každého z nás, či si nájde Čas..

  https://www.youtube.com/watch?v=hBj4WSg9zTQ&t=50s

  • Alternatíva – že ide o scenár šírenia toho, čo chcú počuť alternatívci – je pre teba príliš zložitá? Pri Pekovej tirádach o jej znalostiach „Univerza“ som ju už viackrát načapal, že je indoktrinovaná – napr. keď začne argumentovať Darwinovou teóriou – tak je pre mňa jasná „veriaca“. Ona rozhodne súčasnú paradigmu predstavy sveta meniť nebude. Aj babky mečiarovky nemohli nesúhlasiť s Mečiarovymi myšlienkami predstavy spoločnosti. Krmivo musí byť strávitelné – inak to nemôže byť krmivo.

   • Pochopila som, že Ti v t.č. – kráča viac o to, „Kto“ to rozpráva, ako to – „O čom“ -rozpráva, je to tak?

    Dopočúval (dopozeral) si si to do konca?
    Stále sa tu snažím vysvetlovať, že nemôžeme byť všetci názorovo – unitárni.. To proste – nejde! Pričom – mne nevadí, že si Ty, alebo niekto iný, o danej veci – myslí niečo Iné..

    • Dobre. Tak keď Matovič otočí a začne pred voľbami hovoriť pravdu o stave vecí – pôjde o čo?

     To KTO čo hovorí je analógová informácia – verím mu – neverím. TO ČO hovorí – je digitálna informácia – o veci. Ak dotyčnému neverím – môže hovoriť koľko chce o čom chce. Podstatné je, že na úrovni svetonázorovej treba k podsunutiu 1% lži až 99% pravdy. A o tom je Peková.

 9. To je asi najotrepanejsia taktika nosatych, podsuvat takychto poslov „pravdy“. Ako Maros pise 99 percent pravdy a najpodstatnejsie veci prekrutene.

Pridajte komentár

*