Totalitný režim na Slovensku blokuje našu stránku. Ako cenzúru obísť?


Print Friendly, PDF & Email

Totalitný režim na Slovensku blokuje našu stránku. Ako cenzúru obísť?

Ak ste sa dostali na tento článok, tak gratulujeme, vám zatiaľ blokovaný prístup na našu stránku nie je. To však nemôžu povedať tisíce iných Slovákov, ktorým sa totalitný režim rozhodol čínskym štýlom cenzúry prístup zablokovať.

Spôsob blokovania je doslova rovnaký, ako sa používa v nedemokratických krajinách. Vykonali útok na naše DNS servery a váš poskytovateľ internetového pripojenia bez nich potom nedokáže nájsť našu stránku na internete.

Ako blokujú prístup na našu stránku

Keď si otvoríte internetový prehliadač a zadáte do neho názov akejkoľvek stránky, napríklad našej „badatel.net“, tak prehliadač hneď nevie, kde sa tá stránka nachádza.

Ide preto na takzvaný DNS server (Domain Name Server), ktorý uchováva adresy všetkých stránok na internete. Tam si zistí IP adresu a potom vás prehliadač presmeruje na konkrétnu stránku.

DNS serverov je vo svete veľa. Zvyčajne každý väčší poskytovateľ internetových služieb má svoj vlastný DNS server. Tí menší používajú DNS servery iných veľkých hráčov, napríklad od Google, Cloudflare a podobne.

Totalitný režim na Slovensku sa nás už raz pokúšal zablokovať, a to v septembri 2021, keď tlačil na nášho poskytovateľa web hostingu, aby nám prestal poskytovať službu. Vtedy sme mali zhruba počas jedného týždňa výpadky, no nakoniec sa nám tlaku podarilo odolať.

Režim po tomto prvom neúspechu sa však nevzdal a prešiel do ďalšej fázy snáh o naše zablokovanie.

Štátna moc má z pravdy strach a preto sa rozhodli škodiť. Zablokovali nás rovnako, ako sa blokujú nepohodlné internetové stránky v Číne, Severnej Kórei či v iných totalitných štátoch.

Má ešte snáď niekto najmenšie pochybnosti o povahe tohto zločinného režimu?

Slovenská republika si už odteraz nemá právo hovoriť slobodná demokratická krajina ctiaca si slobodu slova. Sloboda slova v tejto krajine umrela. Čoho sa tak veľmi boja, ak si myslia, že argumenty sú na ich strane?

Najprv sme si mysleli, že problém sa týka iba Slovenska, no postihnuté sú aj DNS servery v zahraničí. Urobili zrejme koordinovaný DDoS útok – čiže zahltenie nášho servera, ku ktorému DNS servery nemali prístup a nedokázali z neho načítať potrebné údaje k nasmerovaniu na webovú stránku.

Pravdu možno dočasne potlačiť, no nie je možné ju umlčať. Na prelomenie blokácie stránky existujú jednoduché spôsoby, ktoré si nižšie popíšeme.

Ako prelomiť blokovanie našej (alebo akejkoľvek inej) stránky

Ako sme už na začiatku vysvetlili, po zadaní URL adresy stránky sa prehliadač snaží najprv spojiť s DNS serverom, ktorý ho nasmeruje na IP adresu stránky.

Ak váš poskytovateľ internetového prepojenia má problém s našou stránkou na svojom DNS serveri, tak potom jednoducho treba si nastaviť v počítači (tablete, smartfóne) používanie iných DNS serverov.

Existuje viacero spôsobov, ako blokovanie obísť:

1. Prístup cez proxy stránku

Najjednoduchší spôsob, ako sa k nám dostať, je cez proxy stránku, napríklad túto:

https://www.proxysite.com

Tam je potrebné iba zadať do vyhľadávacieho riadku názov našej stránky „badatel.net“, kliknúť na „Go“ a je to.

Proxy stránok je plno, stačí si do vyhľadávača zadať slová „proxy“ alebo „proxy server“.

2. Použitie alternatívnych prehliadačov

Ďalší jednoduchý spôsob je stiahnuť si prehliadač Opera a aktivovať v ňom prednastavené VPN. Takto sa dostanete nielen na našu stránku, ale aj na akúkoľvek inú stránku, ktorú by štát zablokoval.

Tiež si môžete stiahnuť Windscribe, s ktorým môžete používať ktorýkoľvek internetový prehliadač.

3. Použitie VPN (virtuálnej siete)

Veľmi dobrým riešením je aj použitie VPN (Virtual Private Network – virtuálna súkronmá sieť). Poskytovateľov VPN je veľmi veľa.

Výhodou tohto riešenia je, že okrem prístupu k neblokovaným DNS serverom navyše aj zakrýva vašu stopu na internete, čiže poskytovateľ vášho internetového spojenia nebude vidieť, čo na internete robíte a aké stránky navštevujete.

Nevýhodou zasa je, že služby zdarma majú obmedzený objem dát, ktoré môžete za deň preniesť.

Pri platených službách sú dáta neobmedzené a ak si službu predplatíte na dlhšiu dobu (rok – dva), poskytujú výrazné zľavy. Na mesiac to potom vyjde pomerne lacno (nejaké 3 – 4 Eurá).

Dáta neobmedzuje a zdarma je napríklad ProtonVPN.com

4. Zmena prednastavených DNS serverov

Štandardne sú v zariadeniach prednastavené DNS servery poskytovateľa internetového prepojenia, no dá sa to jednoducho zmeniť. Návod, ako to urobiť, nájdete napríklad tu:

https://vosveteit.sk/zmena-dns-servera-moze-zrychlit-vas-internet-pozrite-sa-ako-na-to/

Poznámka:

Vyššie uvedené spôsoby prekonania blokácie fungujú pre prípady, keď štát zablokoval prístup na stránku cez DNS. Netýka sa to prípadov zablokovania samotnej domény, ako to začiatkom marca 2022 urobil v prípade stránky hlavnespravy.sk

V prípade zablokovania domény je potrebné prejsť na nejakú zahraničnú doménu, kde slovenské orgány už nemajú žiadnu jurisdikciu. Takto preventívne to spravil napríklad portál infovojna.sk, ktorý ešte pred hroziacim zablokovaním prešiel na zahraničnú doménu infovojna.bz

Záver: Odkaz ostatným alternatívnym stránkam

Dnes zablokovali nás. Pre režim sme zrejme pilotným projektom zavádzania cenzúry a blokovania nepohodlných stránok na internete. Ak im to dnes prejde s nami, zajtra môžete byť na rade vy. A s vysokou pravdepodobnosťou aj budete.

Je preto čas, aby ste povedomie o tomto vývoji na Slovensku smerom k hlbšej totalite a už neskrývanej cenzúre internetu šírili aj medzi vašich čitateľov.

Dávame povolenie kopírovať tento článok v plnom rozsahu.

Je nutné, aby sa s preventívnymi opatreniami proti blokovaniu webových stránok oboznámilo čo najviac ľudí, aby jedného dňa neboli zaskočení, ak sa na vaše stránky nedostanú.

Preto prosím šírte tento odkaz s predstihom už teraz. Nemôžme predsa dovoliť, aby totalita a fašizmus napokon zvíťazili! Mor ho!

P.S: Článok si môžete stiahnuť a šíriť ho aj ako PDF dokument.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ovce ale nepoužívajú Tor, ktorý takúto cenzúru jednoducho rieši. Pre ovce je chýbajúci Chrome na Windowse hotová katastrofa a o možnosti zmeny DNS nevedia.

  • Na to nepotrebujú ani TOR. Zmena DNS úplne postačí a je pomerne jednoduchá. V tom článku, na ktorý odkazujeme, je celkom dobrý návod.

   • Šedák Juro

    Áno, je to technicky dobre vysvetlený článok, aj keď som návod neskúšal.

   • Nuž, samé dobré rady. Ale prezraďte, ako by ste obišli blokovanie v Číne? Viem, že zatiaľ to na Slovensku takto ešte nefunguje, zatiaľ. Článok na túto tému som čítal na cz24.news, kde je to rozoberané do hĺbky. Ako ďaleko je v cenzurovaní nekonformných názorov naša vláda (resp. EÚ) schopná zájsť?

  • Len pozor na TOR, ty vlk.. TOR sponzorovali roky subjekty, institucie a dokonca staty. Mali, a zrejme aj maju, to uvedene na TOR webstranke. Takze pozor na TOR. Ked tam globalisti naliali tolke peniaze, tak to asi nerobili preto aby prispeli k anonymite obcanov na internete.

  • Samozrejme, ze bezny clovek nepouziva a nepozna tieto veci… A preto to staci takto jednoducho blokovat… ITckari a nelaici maju doma vlastny DNS server napr. na malom raspberry PI kde im bezi aj blokovanie reklam v celej domacej sieti, cachovanie DNS, viac adries DNS serverov si tam vedia nabuchat atd. a aj vlastna VPNka aby sa vedel zvonku pripojit domov do siete svojej…

 2. Eat my hairy ass

  Ja som TRANSockovany, tj, sice nemam v sebe tu experimentalnu davku, ale CITIM sa byt ockovany. Ziadam o POCHOPENIE a OHLADUPLNOST. TOLERANTNOST!

  • Ja vsade tvrdim ze som sa dal ockovat cez telefon, ved liecba je tiez medicinsky mozna ah cez telefon, preco nie aj ockovanie

 3. na margo tohoto

  Napríklad na základe súdneho rozhodnutia. Podnet na DNS blokovanie môže dať ešte aj Finančná správa na rôzne gemblerské stránky, ktoré na Slovensku neplatia dane a nemajú na túto činnosť registráciu, nakoľko ide o regulované odvetvie.

  toto je zo strany nasich vladh buzerancia, pretoze kde je teraz ten SKVOST EUROPASKA UNIA S VOLNY POHYB TOVARU?
  t o ze my mame likvidacne dane na gambling, to je co?
  vidim, ze kapitalizmus smeruje k zahube, uz to nemoze vidiet len imbecil

 4. Dá sa zmeniť aj na mobile?

  • Áno. Napríklad na Androide treba ísť do Nastavenia -> Pripojenia -> Ďalšie nastavenia pripojenia -> Súkromný server DNS

   A tam si nastaviť hodnotu napríklad 1.1.1.1 (Cloudflare) alebo 8.8.8.8 (Google), prípadne iné.

   Zoznam ďalších nájdete tu: https://www.wizcase.com/blog/best-free-public-dns-servers/

   • Ďalujem

   • A na iPhone ?

    • Tam sa to nastavuje pre jednotlivé wifi, nie mobil ako celok. Idete na vaše aktuálne wifi, kliknete naňho a dole sa nachádza „Nastavenie DNS“. To si zmeníte z „automaticky“ na „manuálne“ a tam potom nastavíte to číslo (1.1.1.1 alebo 8.8.8.8 prípadne iné).

     • Na mobile sa dokazem sa na vas pripojit iba za pomoci programu VPN. Pomocou zmeny DNS to nejde – vypisuje, ze som bez internetu.

      A pomocou VPN nedokazem otvorit ani ziadne ine blokovane stranky – hlavne spravy, infovojna.sk, atd.
      Zmenou DNS nedokazem otvorit v compe ziadne blokovane stranky.
      A to som dost zdatny, co sa tyka internetu.
      Oni proste blokuju internetove stranky uz na urovni poskytovatela internetu cez operatora. Tam tazko nieco urobime.

     • Ako sme už písali pri inom komentáre, teraz blokujú na úrovni doménového registrátora, možno web hostingu a cez DDoS útoky. Tu VPN nepomáha. Keď odzneje táto fáza a stránky sa presunú inde, kam na nich nebude mať vláda dosah, tak jediné, čo vláde ostane, bude blokovanie DNS. No a tu už VPN pomôže (hlavne zahraničné, mimo územia Slovenska a Česka).

    • Používejte pohodlné aplikace https://1.1.1.1

     Je pro všechny OS

   • Pokiaľ kliknem v mobile na ten odkaz http://www.techbyte…. tak sa mi otvorí tento maďarský špinavý zmrd :
    https://www.opensocietyfoundations.org/george-soros

    • Asi ta stránka TechByte zistila, že na nich linkujeme a ten vlastný článok radšej vymazali a presmerovali ho na Soroša. Zvláštny zmysel pre humor majú. Už sme ten link dali preč.

 5. Dôchodkyňa

  Prajem vám aj čitateľom veľa zdravia a pevné nervy, budeme to všetci potrebovať. Štandardne sa k vám dnes naozaj nedá dostať.

 6. Pravdovravec

  Priatelia, zadovážte si VPN a bude po problémoch. Ani za toho boha nebudú vedieť čo na nete robíte.

  A hlavne, čím viac blokujú tým viac nám dávajú za pravdu. Keby to bolo ako vravia, čoho sa potom boja?

  • VPN je super vec. Akurát má malú nevýhodu, že tie zadarmo majú denný limit na množstvo dát a za tie bez limitu sa musí platiť. Ale zasa nie je to vôbec drahé. Ak zaplatí človek naraz na rok alebo 2 roky, tak to vyjde na pár Eur mesačne.

   • A ja mám na čele machuľu, či nejaký iný nápis
    Takže chcem byť anonymný a len tak mirnixdirnix im dám moje bankové udaje…..
    Ste vy len banda….

    • Zaplať to cash alebo cez crypto či poukaz.
     Alebo zájdi na raidforums a použi nejaké leaknuté konto.
     Zaručene však platí, že ak je niečo zadarmo, tak potom si ty produkt.

  • omyl – mam VPN v AVG antiviraku, teda plateny a ako som vyssie pisal po zapnuti VPN nedokazem otvorit ziadne blokovane stranky vladou (napr. hlavnespravy.sk / infovojna.sk / hlavnydennik.sk / svobodnenoviny.cz, atd.)
   To znamena, ze to blokuju na urovni operatora.

   • České stránky momentálne blokujú na úrovni domény, slovenské stránky majú výpadok pre DDoS útoky. Tu VPN nepomôže. Časom ale stránky prekonajú útok a presunú sa na iné domény. Vtedy jediný spôsob blokovania, ktorý vláde ostane, bude cez DNS servery. No a tu už VPN pomôže.

    • No to je obrovske nedorozumenie, ako hovori klasik, VPN ako take nepomoze, aj VPN musi ist na DNS, to, ze pri VPN to ide je preto, lebo vacsinou je VPN server v zahranici a teda to takisto funguje pri proxy, hoci tam ziadna VPN nemusi byt. Ak by bol niekto na VPN na SR tak by to nemuselo chodit ale ak by tento poskytovatel VPN mal nastavene DNS na servery mimo SR tak by to tiez mohlo chodit.

     • VPN (zahraničný samozrejme, nie slovenský) funguje, lebo používa zahraničné DNS. Bežný DNS server totiž informácie o doméne automaticky preberá priamo od registrátora domény, nie od slovenských úradov, ktoré nariadia manuálne zablokovanie týchto údajov na slovenských DNS serveroch.

      Takže zahraničný DNS server preberie informácie od zahraničného registrátora o zahraničnej doméne (na ktorej je obsah v slovenčine). O slovenskú infraštruktúru sa to ani neotrie, takže to fungovať bude. A samozrejme, čitateľom v zahraničí to pôjde aj bez VPN. Tu sa bavíme o čitateľoch, ktorí sa fyzicky nachádzajú na Slovensku.

 7. Mám Vodafone,používám prohlížeč DuckDuckGo,zatím v pohodě funguje…díky za Vás;)

 8. Vodafone, prohlížeč Yandex. Bez problémů.

 9. V nemecku ste boli vypnuty od vcera az dnes o 8 30 ste nabehli

 10. Tak ja vcera se nemohl dostat z Ceske kotliny, ani z PC, kde je pripojeni ADSL T-Mobile, tak ani z mobilu.

  Na cenzure je prima, ze tim ukazuji, ze nemaj vse pod kontrolou.

  Oboji prenastaveno, no na mobilu mi jde zadat jen „dns.google“, coz je z blata do louze, kdyz tam dam IP, tak to nejde ulozit.

  • Áno, na niektorých mobiloch nejde dať IP adresu. Na mobile sa však dá nastaviť DNS priamo v prehliadači a tam ide zadať IP adresa bez problému.

   Navigácia pre Chrome: Nastavenia -> Ochrana súkromia a zabezpečenia -> Používať zabezpečené DNS

 11. Mne ste včera večer v uplnej pohode išli , myslel som, že keď používam prehliadač DuckDuckGo mám bez komplikácií… Ale dnes ráno už som musel upravovať DNS server. Sa činia krkavci fašistický!

  • DuckDuckGo je len vyhľadávač. Keď kliknete na odkaz, to už idete priamo na stránku a vtedy systém kontroluje tie DNS servery. Ak sú kompromitované, tak stránku nenájde.

 12. Milá redakcia Bádateľa, som rada že som sa k Vám preklikala.
  Postup som prečítala na hlavnespravy.sk

  Držím Vám palce a modlím sa za Vás.

 13. nslookup badatel.net 217.168.208.20
  Server: ns.trionet.cz
  Address: 217.168.208.20

  DNS request timed out.
  timeout was 2 seconds.
  DNS request timed out.
  timeout was 2 seconds.
  *** Request to ns.trionet.cz timed-out

  nslookup duckduckgo.com 217.168.208.20
  Server: mail1.trionet.cz
  Address: 217.168.208.20

  nslookup badatel.net 8.8.8.8
  Server: dns.google
  Address: 8.8.8.8

  to fakt nechapu, ze google to neblokuje

  jste si jistí, že problém není na straně badatel.net?
  Pokud je to stopro problém na straně ISP, tak to s nimi budu řešit, proč přebírají cenzurované DNS.

  • Ovplyvnených je len časť DNS serverov, nie všetky. Google je kvalitnejší, tak oni problém nemajú, ani ostatné veľké servery.

   Dobrý DNS server sa vie rýchlo aktualizovať. To znamená, že keď pominie DDoS útok (podľa našich informácií útok už skončil), tak si znova v priebehu minút načíta dáta, ku ktorým sa predtým nevedel dostať.

   Nekvalitné DNS servery sa aktualizujú možno raz za 24 alebo 48 hodín. Takže ešte dlho po útoku nemajú aktuálne dáta. Zrejme aj ten váš sa časom aktualizuje, no dovtedy používajte iné DNS. Ono vlastne je lepšie pri dobrých DNS zostať, lebo to aj zrýchľuje váš internet.

 14. Nemůže to být problém s badatel.sk vs badatel.net?

 15. Ing. Anton Kuljovský

  Viac ako 2 roky používam prehliadač http://www.sputnik.ru. Bez problémov mi otvorí všetko. Google, ani Google Chrome nainštalované nemám. Na slovenské úradnícke vebové stránky sa dostávam cez Operu.

 16. Mám Linux. Našiel som návod ako zmeniť DNS v Linuxe. Funguje to. https://genuine-lamps.com/sk/linux/4664-how-to-change-dns-settings-on-linux.html

 17. Pekný den všetkým, mne to ide Vaša stránka. Držte sa.👍

 18. Aj tu je uvedený postup ako sa dostať na túto web stránku
  https://tadesco.org/totalitny-rezim-na-slovensku-blokuje-stranku-badatel-net/

 19. https://tadesco.org/americti-senatori-verejne-promluvili-o-vlivu-velkych-firem-jejich-cenzure-a-umlcovani-nepohodlnych-nazoru/
  Američtí senátoři veřejně promluvili o vlivu velkých firem, jejich cenzuře a umlčování nepohodlných názorů

 20. https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2021/12/02/pathologized-totalitarianism-101.aspx
  Pathologized Totalitarianism 101
  Patologizovaná totalita 101

  The final phase of its transformation of society into a pathologized-totalitarian dystopia, where mandatory genetic-therapy injections and digital compliance papers are commonplace, is now officially underway.
  Oficiálne prebieha posledná fáza premeny spoločnosti na patologizovanú-totalitnú dystopiu, kde sú povinné geneticko-terapeutické vakcíny a digitálne doklady o dodržiavaní predpisov.

 21. https://blogs.mercola.com/sites/vitalvotes/archive/2021/12/02/woman-suffers-nerve-pain-muscle-deterioration-from-moderna-shot.aspx
  Woman Suffers Nerve Pain, Muscle Deterioration From Moderna Shot
  Žena trpí neurologickými bolesťami, zhoršením (poškodením) svalov z Moderna vakcíny

  Vďaka vakcíne dnes sa pohybuje pomocou chodítka, má rozmazané videnie, ležala 2 týždne v nemocnici, nie je schopná sa koncentrovať…

  PS A tento jed by nám chceli povinne pichnúť. Ale politici dostali placebo, pre nás pre ovečky je určená depopulačka.

 22. https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2021/12/02/vaccine-reaction-data.aspx
  FDA Wants 55 Years to Release COVID Jab Reaction Data
  FDA chce 55 rokov na zverejnenie údajov o COVID vakcíne (až o 55 rokov nám to chcú odtajniť)

 23. https://zemavek.sk/byvala-odbornicka-who-ludia-boli-oklamani-skorumpovana-je-veda-media-cely-system/
  Bývalá odborníčka WHO: Ľudia boli oklamaní. Skorumpovaná je veda, médiá, celý systém

 24. https://aeronet.cz/news/video-slovensko-zavede-novy-trestny-cin-sireni-nepravdive-informace-oznamila-ministryne-spravedlnosti-na-tiskove-konferenci-lidem-bude-hrozit-za-sireni-jineho-nazoru-na-covid-19-nebo-za-varovani/
  VIDEO: Slovensko zavede nový trestný čin šíření nepravdivé informace, oznámila ministryně spravedlnosti na tiskové konferenci! Lidem bude hrozit za šíření jiného názoru na Covid-19 nebo za varování před očkováním až 10 let za mřížemi! Kdo ale bude na Slovensku určovat, co je a není pravda? Ministerstvo pravdy anebo spřátelená liberální média? Anebo tisková oddělení farmaceutických firem? Podle právníka přijetím zákona poruší Slovensko Lisabonskou smlouvu v otázce Charty základních práv, protože článek 11 Charty garantuje občanům zemí EU svobodu vyjadřování a šíření informací bez výhrad!

 25. Vytvořil jsem zatím tuto stránku s návodem. V případě dalších serverů nebo změn pošlete prosím update.

  https://github.com/berk76/cenzurovane-servery

  • Ďakujeme za pomoc!

   • Redakcia – vidím, že opäť máte problém s mojím komentárom, tak vám vysvetlím ten môj problém s vami! Toto je analógia prohibície a z prohibície má profit ten, kto ju zaviedol – ako súčasť mafie!

    Vláďa
    02/12/2021 at 10:58
    „to fakt nechapu, ze google to neblokuje

    jste si jistí, že problém není na straně badatel.net?
    Pokud je to stopro problém na straně ISP, tak to s nimi budu řešit, proč přebírají cenzurované DNS.“

    x
    02/12/2021 at 8:17
    A ja mám na čele machuľu, či nejaký iný nápis
    Takže chcem byť anonymný a len tak mirnixdirnix im dám moje bankové udaje…..
    Ste vy len banda….
    ——————————–
    Badatel.net – či už vedome, alebo nevdome – STE VOLAVKA! A už úplný idiot sa bude na vás pripájať cez cudziu službu!

    berk
    02/12/2021 at 13:12
    Vytvořil jsem zatím tuto stránku s návodem. V případě dalších serverů nebo změn pošlete prosím update.
    https://github.com/berk76/cenzurovane-servery
    ————————————————
    Redakcia – veľmi dobre si rozmyslite, či tieto moje 2 – slovom dva – komentáre uverejníte – pretože inak skončia na blogu – ale už nie vo váš prospech!
    https://us17.proxysite.com/process.php?d=G96KO74bqZhZeDRmcY53J%2FvD2jRN0PY%2B5E1GxlLqEiev4Pf3GgE4zXj%2BDX2srKR7CUBVT%2FGA0l8rXTN9TG3uTC4%2F5SeXSpCCWMYX13R7eckDWF%2FTs%2BQxzw%3D%3D&b=1

    • Sme vám už minule povedali, že schvaľovanie komentárov môže nejaký čas trvať. Nesedíme celý deń za počítačom a call centrum 24/7 so zamestnancami zatiaľ zriadené nemáme. Predtým ste komentáre schvaľované nemali (okrem tých, čo obsahovali príliš veľa linkov – tie ma každý schvaľované). Lenže ste boli opakovane vulgárny a napádali ostatných diskutujúcich, tak sme k schvaľovaniu komentárov museli pristúpiť.

 26. SLOVENSKO: ŠÍLENÁ ZRŮDA KOLÍKOVÁ CHCE PORUŠIT LISABONSKOU SMLOUVU – CHARTU ZÁKLADNÍCH PRÁV, ČL. 11 GARANTUJÍCÍ OBČANŮM EU SVOBODU VYJADŘOVÁNÍ A ŠÍŘENÍ INFORMACÍ BEZ VÝHRAD! KOLÍKOVÁ ZUŘIVĚ ŠTĚKÁ A VYHROŽUJE VĚZENÍM ZA ŠÍŘENÍ JINÉHO JAKO JEJÍHO NÁZORU O COVIDU NEBO ZA VĚDECKY ZDOKLADOVANÉ VAROVÁNÍ PŘED OČKOVÁNÍM! KDO ALE BUDE URČOVAT, CO JE A NENÍ PRAVDA? MINISTERSTVO PRAVDY ANEBO SPŘÁTELENÁ LIBERÁLNÍ MÉDIA JAKO SAMOZVANÝ ARBITER? (VIDEO SK, 3min) čl. na stránke 24cz news slovensko………….
  Iný článok:
  Pacient po covide potrebuje transplantáciu pľúc! Je OČKOVANÝ, nefajčiar a nikdy nemal žiadne choroby….
  33 ročný policajt zo Sniny má vážne zdravotné komplikácie. Začína sa boj s časom a snaha o prvú postcovidovú transplantáciu pľúc. Koronavírus premenil jeho pľúca na nefunkčné tkanivo. Bez darcu nemá šancu na prežitie.

  nadväzujem na Kolíkovej podlý návrh:

  Ako to, že ho vakcína neoslobodila od tohto svinstva. Ako to, že hoax prezidentky a vlády sa stal sloganom pre vakcináciu?
  Toto nech vysvetľujú a nech sa nad týmto zamyslí aj Kolíková, že pre koho by bolo väzenie spravodlivé podľa jej navrhovaného zákona.
  To budú pykať len tí čo nesúhlasia s touto vládou a ONI môžu veselo produkovať
  ix hoaxov.
  Ďakujeme pekne za takúto slobodu, to sme nechceli!

 27. Mzslím, že máte nsprávne informácie. Aj v čase keď bolo prezentované, že DNS server bol nedostupný, tak to nebola úplne pravda. Vždy bol dostupný aspoň jedným z dvoch sieťových protokolov. Ja osobne by som povedal, že problém bol spôsobený zlým nastavením firewallu pred DNS serverom pre doménu badatel.net

  • Firewall nebol za posledné mesiace menený, takže tým to nebolo. Po analýze dát sme presvedčení, že to bolo dôsledkom DDoS útoku. Samotnej prevádzky stránky sa to nedotklo (systém dokázal stránku ochrániť), ale odniesli si to Name servery (DNS). Po skončení útoku by mali byť dostupné teoreticky hneď, no niektorým prevádzkovateľom trvá aj 24 až 48 hodín, kým svoje DNS servery znova aktualizujú. No a počas tej doby bol hlavný výpadok. Teda ani nie počas samotného útoku, ale do 48 hodín po jeho skončení. Už to zasa pomaly nabieha späť.

 28. Dobre – „som tu aj ja“, aj keď už len ako pozorovatel. Malé cicavce prežili dinosaury vďaka norám, takže ak mi zavrú nejaké okno – vykopnem si nové dvere. Uvedomte si mnohí, že návrat sem je vďaka iným alternatívnym webom, čo je praktický dopad sledovania aj iných zdrojov NA KTORÉ TREBA MAŤ ČAS! Informačná lievikáreň tu skončila! Dúfam!

  Osobne radím všetkým, aby si zachovali emocionálny odstup od každého zdroja – mnohé weby menia majiteľov – nielen vďaka predaju, ale aj vďaka vydieraniu. Toto neriešme – ale veľká zmena práve prebieha na MWOO.org.

  Otázka do budúcna – pozor – toto je len slovenská parketa už začatej globálnej cenzúry – takže musíte počítať s koordinovaným útokom aj na tie servery, ktoré zatiaľ umožňujú prežitie alternatívnych webov! Kam smerujem?! TOTO JE SELEKČNÝ TEST!

  Prebieha selekcia tých inteligentných, tých schopných, tých kompetentných! Tých tvorivých! Doslova – idú po hlavách! Našich hlavách, našich norách! TAK IM VŠETKO PREZRAĎTE! Lebo vy ste super ajťáci! A ďalší super ajťáci vymýšľajú pre nás elektronické obojky!
  Ješiťáci túžiaci po úspechu a uznaní – exploatovaní užitoční idioti GMS!

  Takže – kto tu nemáte nasraté v hlave – snažte sa nevytŕčať – sme v štádiu, keď je výhodnejšie robiť sa 100-krát hlúpym ako raz múdrym! Naučte sa komunikovať v druhom – paralelnom komunikačnom kanali – tým nemyslím IT!

  Redakcia – mažte to „všetko“ užitočné – nechajte len to nevyhnutné!

  Svoje žezlo kráľa idiotov tu prenechávam iným adeptom – avšak nie kvôli ich útokom, ale pretože táto redakcia mi bránila brániť sa proti ich útokom. Čiže – dostali sme sa do bodu určitého poučenia – že TU existuje jednak výrazné hrdlo konceptuálnej brzdy, jednak, že sa tu manipuluje „gladiátormi“. Pre mňa stačilo. Redakcia Badatela sa momentálne dostala do situ, keď s ňou vydrbáva niekto iný.

  Povedal som, že tu končím, takže končím – toto je mimoriadna situ a – súčasne – Operácia „OMICRON“!
  Redakcia vie o čom hovorím. Opakujem znovu z Protokolov Sionu – „Najschopnejšieho Gójima zabi – ostatných zotroč!“

  Z pohľadu riadenia – cenzúrou prebieha selekcia inteligencie – prieskom bojom! Pretože – „Mimoriadne situácie v nás prebúdzajú mimoriadne schopnosti na ich vyriešenie!“

  Hľadajú jednotlivcov s vysokou mierou tvorby ARGENTUM ASTRUM – ktoré zodpovedá za rýchlosť a jasnozrivosť ľudského myslenia! A priamu cestu spojenia vedomia so Zdrojom!

  Preto Operácia „OMICRON“! Toto nemá nič spoločné s nejakou mutáciou koronavírusu – toto je globálny kód a pokyn vládam!
  Z pohľadu riadenia – selekcia! Vo všetkých totalitných režimoch likvidovali ako prvú – inteligenciu! A teraz provokujú inteligenciu, aby vyšla na povrch!

  Facebook Community Standards Team_Nephilim-Rothschild.jpg
  https://ulozto.net/file/kDfZHZEiA2Xh/facebook-community-standards-team-nephilim-rothschild-jpg#!ZJD2MwR2AJLjMwMvZmt3MQMyBJIxLJuLZxS1FaS+ZUWapGywAj==

  Operácia „OMICRON“ /Swiss Octagon, Rímsky klub?/:

  Odkaz talianskeho protitotalitného sci-fi filmu Omicron z roku 1963 – „Kto bude vytŕčať a vykrikovať pravdu – tomu bude zakázané aj myslieť!“

  Indian industrialist Anand Mahindra has discovered a movie titled Omicron, a day after he shared a story idea for a film around the new Covid-19 variant on Twitter.
  https://www.livemint.com/news/india/anand-mahindra-finds-a-film-titled-omicron-as-new-covid-variant-sparks-concern-11638328315375.html

  ————————-
  Dveře do ráje nebo do pekla? Svět se nachází před …
  [Prehľadávať doménu tadesco.org] https://tadesco.org › dvere-do-raje-nebo-do-pekla-svet-se-nachazi-pred-ohromujicim-zemetresenim-ve-vsech-rovinach-pravda-vychazi-napovrch-a-neda-se-umlcet-jak-vsechno-na-sebe-navazuje-dil-1
  Argentum astrum – látka v mozgovej šišinke človeka – stimulovaná molekulovým zlatom, ktorý sa prostredníctvom nej a zmeny vedomia vie spájať priamo so Stvoriteľom a s inými dimenziami!

  NEPLIESŤ SI S TÝMTO!

  Argenteum Astrum – Wikipédia
  [Prehľadávať doménu sk.wikipedia.org] https://sk.wikipedia.org › wiki › Argenteum_Astrum
  Argenteum Astrum alebo Argentum Astrum, slov. Strieborná hviezda, starogr. Άστρον Αργόν /astron argon/, je magický rád založený Aleisterom Crowleym a Georgom Cecilom Jonesom v roku 1907. Ďalšie možné názvy rádu sú: lat. Arcanum Arcanorum – Tajomstvo tajomstiev, starohebr. אריך אנפין‎ /arikh anpin/ – Nekonečný pokoj, angl. Angel and Abyss – Anjel a Abyss, alebo Kether. Argenteum Astrum je telemické magické bratstvo, ktoré deklaruje svoj cieľ ako …
  ———————————————————
  Ešte raz – namiesto vlastnej iniciatívy tu opäť len reagujete! A riešite technikálie problému – namiesto podstaty problému!
  CELÝ ŽIVOT BUDETE UTEKAŤ AKO KRÁLIKY! Celý život budete hľadať len dieru, do ktorej môžete zaliezť!

  Viete, ako je GMS nastavená vaša králičia selekcia?! Podľa schopnosti nájsť dieru v plote?! Lebo tam sa vešajú na vás oká! Ups!

 29. Napisal som nieco zle ked som napisal o probleme konfiguracie firewallu pred DNS serverom pre domenu badatel.net ked mi bol prispevok vymazany?

  • Nebol vymazaný, len niektoré komentáre systém nepustí hneď, ale podliehajú schvaľovaniu moderátorom. To môže trvať aj pár hodín, lebo moderátor nesedí celý deň v kuse za počítačom.

 30. https://www.brighteon.com/cdba800d-22fd-477b-aba4-01da5194625b
  Dr. Brian Ardis interviewed by Mike Adams about medical murder and hospital homicide
  Mike Adams má rozhovor s MUDr. Brian Ardisom o lekárskej vražde a vražde v nemocnici

  PS Vypočula som toto video – je to o tom ako strašne môžu ochorieť deti po Covid vakcíne, zápal srdcového svalu a prognóza je že zomrú do dvoch až piatich rokov, neurologické problémy, Guillain-Barrého syndróm, rôzne ochrnutia, viaceré orgány sa môžu naraz smrteľne zapáliť …
  Takéto fajnovučké vedľajšie účinky môže mať Covid vakcína keď sa podáva deťom

  • Mam kontakt na lekarov v De, a mam priamo dokaz od kardoologoicky, Slovenky, ze vyzrazne nastal vzostup zapalov srdcovych svalov po vakcinach, to je zmrzacenie na cely zivot, hrozi riziko infarktu

   • Presne tak Sines. Ja čo čítam tie americké alternatívne weby aj tam hovorili americký kardiológovia, že je obrovský nárast srdcovo-cievnych chorôb, porážok…
    Počúvala som aj jedného amerického onkológa – obrovský nárast onkologických chorôb z Covid vakcíny.

 31. Nevím, školy nemám, ale podle toho co vím, tak k registraci domény MUSÍ mít doména nejméně DVA různé name servery. Když se podívám na doménu badatel.net tak tam najdu:
  host -t ns badatel.net
  badatel.net name server ns1.badatel.net.
  badatel.net name server ns2.badatel.net.

  Tady se bohužel se jedná o JEDEN server.
  host ns1.badatel.net
  ns1.badatel.net has address *.*.*.*
  host ns2.badatel.net
  ns2.badatel.net has address *.*.*.*

  Takže podle platných standardů by měl registrátor doménu badatel,net vyřadit pro porušování podmínek.
  Takže se nejedná o CENZURU ale o BLBOST správců.

  Rád Vám poradím, jak problém řešit.

  • Možno nastavenie nebolo ideálne, no to neznamená, že výpadok nespôsobil DDoS útok, ktorý síce nevyradil stránku (bola prístupná), ale vyradil Name servery.

 32. https://www.banned.video/watch?id=61a7f47898ce5c78e9004de3
  Global Criminal Nightmare! Pfizer and FDA Work Together to Suppress Evidence that COVID Shot Killed Thousands in First Month
  Globálna kriminálna nočná mora! Pfizer a FDA spolupracujú na potlačení dôkazov, že COVID vakcína zabila v prvom mesiaci tisíce ľudí

 33. Teraz som zvedavý, ako rýchlo ma zmažete, ale tento článok je sprostosť. V SK zóne máte nastavené dva DNS servery: ns1.badatel.net a ns2.badatel.net. Tie sa oba prekladajú na jedinú IP adresu *.*.*.* Na tej istej adrese je aj obsah. Nulová redundancia. To si priam koleduje o výpadok.
  Ak by režim ddosoval lokálnych ISP, nešlo by nikomu nič, nielen bádateľ. Ak by režim robil DDoS na tento jeden server, nevedel by dať odpovede nielen Slovenským ISP ale ani googlu a nešlo by to NIKOMU, ani keď mám DNS google alebo idem cez VPN.
  Asi ste mali dole DNS službu a išlo to len z tých providerov, ktorí mali náhodou vaše adresy ešte v cache. Rozbehnite si viac rôznych DNS.

  • DNS služba bola dole kvôli DDoS útoku. Analýza dát nám to potvrdila. Už sme prijali opatrenia na zvýšenie redundancie.

   • Mna blokuju uz zopar tyzdnov /DOS attack, Cross-Site Scripting attack/.

    Asi ma udal nejaky toopry opcan / ofukcinovanyy-naa kolega / sused-kaa. Moje nazory na verejnosti netajim, ludom sa to nepaci, najma vymletym dovercivym zastepenym folicom koala-icie po 2 davkach zidovskej nanobiodrogy.

    Na pristup k blokovanym serverom mi pomohol TOR browser. Vyberte si svoju verziu na: https://www.torproject.org/ pre windows, linux , macos, android.
    V diskusii bolo uvedene vraj TOR patri Globalistom a vedia o kazdom kto TOR vyuziva. Je to mozne, podla mna TOR patri tajnym sluzbam a je to zidovska volavka.
    Zvlastne na tom je ze sa da cez TOR pripojit na blokovane servery.
    Idu tajni sami proti sebe?

    ****** prosim redakciu o odpoved ******

    • Nevieme vám presne odpovedať, nakoľko TOR nepoužívame a ani to nemáme veľmi naštudované. Je však možné, že je to projekt CIA. Vedia, že ak sa niekam chcete dostať, tak sa tam nakoniec dostanete a je lepšie, ak sa k tomu dostanete cez nich, ako cez niekoho iného, koho nemajú pod kontrolou.

     Úplne sa zaručiť nedá nič. Aj TOR aj VPN servery môžu byť kompromitované. Preto treba byť na nete vždy opatrný a správať sa tak, ako keby ste si boli vedomí, že vás niekto vidí. To však neznamená, že netreba robiť žiadne opatrenia. Treba ich robiť, no zároveň byť obozretní. Dobrá stratégia je diverzifikácia – nemať všetky vajíčka v jednom košíku.

 34. Už pár hodín nemám žiadny problém s pripojením na vašu stránku bádateľ.net. O blokovaní vašej stránky som sa zmienil včera na AE News v súvislosti s návrhom teroristického návrhu zákona z dielne inkvizítorky M. Kolíkovej. Totalitný režim, ktorý na Slovensku zapúšťa čoraz hlbšie svoje korene, sa obáva slobodného toku myšlienok viac ako čert svätenej vody. Tým však ukazuje svoj strach, ktorý predznamenáva jeho krkolomný pád.

 35. Staci pouzit prehliadac DuckDuckGo alebo Brave.

 36. Techbyte link v clanku smeruje na stranku Georgea Sorosa. Majiteľ Techbyte je zaryty slniečkar a si z vas robi srandu.

  • Link smeruje na tu stránku nie pre politické názory v článku, ale kvôli technickým informáciám. Ak by na stránke Billa Gatesa boli hodnotné technické informácie, tak kľudne linkneme aj tam.

   Majiteľ Techbyte si určite nerobí z nás srandu, lebo ten link tam nedal on, ale my. On možno ani nevie, že na jeho stránku linkujeme.

  • Jaroslav Vladimirovic

   Vitejte v zemich zahnivajiciho liberalniho kapitalizmu bojici sd miz vlastnich stinu .

   Svaty VLADIMiROViCi ochrce vseho
   Slovanstva pred zhoubnymi NSP GMO, …. Depopulace ,,nove tmave krizene pricmoukle pripitome umele rasy zotrocenych Slovanu EU, covid vakcinace Majdanu pro ty bzpurne

   Nas mucili zdrogovali v NYC nemocnicich horsich koncentraku Presbyterian, Elmhurst nemocnicich v mental mucirnach do stavu Zombie
   Onei take blokuji prispevky ztrati se, vypne ,,,,

 37. Dobrý deň,

  milá redakcia, toto nie je reišením problému, ak zákon hovorí o vypínaní domén.
  Teda u registrátora SK-NIC vypnu doménu a zmena DNS nie je riešením.
  Ďakujem

  • Lenže naša doména nie je registrovaná u SK-NIC, v tom je ten fígeľ 🙂

   Ostatné alternatívne stránky by urobili dobre, ak by sa tiež presťahovali mimo doménu „.sk“, aby neboli v dosahu slovenských orgánov. My sme tak prezieravo urobili už dávno.

 38. To upozornenie sa týka autora, že?!

 39. Ešte niečo.
  Keď vaše propagandistické stránky zablokujú, čo bude dúfam čo najskôr, tak sa na ne nedostane vôbec nikto, nepomôže vám žiadne VPN ani nič iné. V Česku to pochopili a hneď zablokovali niektoré propagandisticko-konšpirátorské weby.
  Skúste si otvoriť aeronet.cz cez niektoré VPN, a hneď zistíte.

  • Česká republika má dosah na domény „.cz“. Slovenská republika má dosah na domény „.sk“, ale nie na domény „.net“. Takže rovnaký spôsob blokovania ako v Česku proti nám použiť nemôžu. Budú musieť vymyslieť niečo iné.

  • Inak vy schvaľujete cenzúru? A hovoríte si „demokrat“ a „zástanca slobody slova“? Také SME, Denník N, Aktuality či Markíza nie sú propagandistické médiá? A vlastne je propaganda protizákonná? Kto bude určovať, ktorý obsah je v poriadku a ktorý nie? Ústredný výbor koalície?

   Inak každé palica má dva konce. Dnes rušia nás, zajtra sa situácia môže otočiť a ten istý zákon bude použitý proti hore menovaným. Už sa tešíme, ako budú potom kvičať 🙂

  • Such… To ako ozaj beriete stránku bádateľ za propagandisticku ? Zapnite si prosím ktorúkoľvek stanicu na rádiu , ktorýkoľvek tv program – správy
   Pre mňa je propaganda to, čoho je veľa , pre-veľa Samotne správy kovidu(teraz vojny na UA) a CO MAME ROBIŤ,ako sa o nás ,,vlády boja,, ,sme mali všade …
   V médiách , ,,v chladničke , v skrini , v tubách,, a atď
   Otvorím film a reklama na kovid
   Teraz ho otvorím a reklama na ,,vojnu ,,
   Aby nám pripomenuli ,že sa jej máme báť a odsudzuvat ju Lebo asi to nevieme

 40. Dobrý den, zadala jsem váš odkaz na proxy do google vyhledávače a vyskočila mi opakovaně tato hláška. Nevíte, prosím, proč?
  Chyba: Požadovaný prostředek nelze načíst, protože server vrátil chybu: 403 Zakázáno.

  • To je len dočasne, lebo momentálne sme pod DDoS útokom, tak máme zapnutú ochranu, ktorá chráni aj pred prístupom z proxy site. Teraz sa však na našu stránku dá dostať priamo, nemusíte používať proxy. Keď tú ochranu proti DDoS útoku neskôr vypneme (keď útok pominie), tak začne fungovať aj tá proxy site.

 41. bOLO OSLOBODZUJúCE NA DUšI, POčUť PRAVDU, DAKUJEM A SUHLASíM

 42. Dobrý deň,

  prosím vás ako si teda badatel
  nainštalujem. Myslím, že ten dns som už nainštaloval. Vnuk mi s tym pomohol. Ale akosi som neporozumel kde je ten badatel ? Kde si to viem kúpiť ? Ďakujem

  • Ak vám vnuk nainštaloval DNS (teda zmenil na iné ako prednastavené), tak zatiaľ nepotrebujete nič iné. Ak by nás vypli, stále nás normálne nájdete. Ak by pristúpili k ešte silnejšiemu blokovaniu (ktoré zatiaľ nerobia), tak potom poproste vnuka, aby vám nainštaloval to VPN.

Pridajte komentár

*