Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Microsoft povinne začlení umelú inteligenciu do Windows 11, aby špehoval všetku vašu aktivitu


Print Friendly, PDF & Email

Microsoft povinne začlení umelú inteligenciu do Windows 11, aby špehoval všetku vašu aktivitu

(J.D. Heyes, Natural News) Spoločnosť Microsoft oznámila, že začlení robustnú integráciu vstavanej umelej inteligencie (AI) do svojho operačného systému Windows 11. Odborníci a zástancovia ochrany osobných údajov sú už preto znepokojení.

Podľa Microsoftu je zahrnutie AI určené na zlepšenie použiteľnosti a rýchlosti Windows 11. Niektorí odborníci však vyjadrili obavy z potenciálneho narušenia súkromia.

Rozsah, v akom „Windows Copilot“ bude integrovaný do rôznych aspektov Windowsu 11 zostáva v súčasnosti neistý. Keďže sa však jedná o Microsoft a Billa Gatesa, nie sme príliš optimistickí.

Na prvý pohľad sa zdá, že novo integrovaná AI od Microsoftu bude mať schopnosť analyzovať všetok obsah vo vašom počítači pomocou jadra umelej inteligencie bez ohľadu na vaše preferencie.

Predstavenie funkcie s názvom „Windows Copilot“, ktorá využíva AI na interakciu s cloudovými systémami spoločnosti Microsoft, bolo oznámené pre verziu Windows 11. Podľa Microsoftu je cieľom Windows Copilotu pomôcť používateľom dosiahnuť vyššiu produktivitu a zjednodušiť proces vývoja aplikácií pre programátorov pracujúcich na aplikáciách Windows.

Hoci Windows Copilot má potenciál zvýšiť produktivitu, vynárajú sa obavy týkajúce sa rozšíreného prístupu, ktorý poskytuje spoločnosti Microsoft k osobným informáciám používateľov uloženým v ich počítačoch.

Integrácia AI v systéme Windows 11 môže poskytnúť prístup k stlačeniam kláves, uloženým údajom, ale aj k odstráneným dátam. Tieto údaje môžu byť zraniteľné voči hackerom, zneužitiu alebo dokonca môže dôjsť k ich zhromažďovaniu samotným Microsoftom, podobne ako to už robí Google.

Ako sa AI učí z interakcií používateľov s Windowsom 11, je možné zhromaždiť veľké množstvo súkromných údajov.

Povaha uzavretého zdroja systému Windows zvyšuje neistotu, pretože používatelia nikdy nebudú presne vedieť, ako operačný systém zhromažďuje a využíva ich údaje. A to podľa webu Jeff.pro vyvoláva obavy z potenciálneho zneužitia alebo neoprávneného použitia používateľských údajov počítačovými zločincami alebo priamo spoločnosťou Microsoft.

Hlavný problém funkcie Windows Copilot

Ústredný problém spočíva v možnosti používateľa kontrolovať svoje údaje a rozhodovať o tom, kedy má AI prístup k ich informáciám. Namiesto toho bude mať nepretržitý prístup ku všetkému v ich počítači.

Zatiaľ čo AI môže nepochybne ponúknuť výhody, ako je úspora času pri opakovaných úlohách, spoločnosť Microsoft musí poskytnúť jasné vysvetlenia týkajúce sa fungovania AI v systéme Windows 11 a ponúknuť možnosti na obmedzenie alebo zakázanie jej aktivácie.

Stop Candida

V súčasnosti existujú náznaky, že určité prvky „Windows Copilot“ budú neustále bežať na pozadí operačného systému, aj keď bude táto funkcia deaktivovaná. Transparentnosť a používateľská kontrola sú pri riešení týchto problémov samozrejme kľúčové, poznamenal web Jeff.Pro.

Miera, do akej je možné deaktivovať AI v systéme Windows 11, zostáva v tejto fáze neistá, pretože sa zdá, že je pevne integrovaná do operačného systému.

Môže existovať nedostatok možností na úplnú deaktiváciu funkcií umelej inteligencie v systéme Windows 11, takže používatelia si nebudú istí, ako sa spravujú ich dáta.

Informovaní používatelia chcú transparentnosť a možnosť rozhodovať sa o svojich osobných údajoch

Je možné, že Microsoft dospel k záveru, že väčšina používateľov je ľahostajná k špecifikám zhromažďovania údajov, čo by mohlo vysvetľovať nejednoznačnosť okolo aktivácie a deaktivácie nových integrácií AI v systéme Windows.

Spoločnosť Microsoft čelila dlhodobej kritike zo strany zástancov ochrany osobných údajov, pokiaľ ide o jej dohľad a monitoring nad používateľmi prostredníctvom systému Windows. Vplyv funkcií AI v systéme Windows 11 a budúcich verziách na tieto obavy sa ešte len uvidí.

Vzhľadom na históriu spoločnosti Microsoft a narastajúce obavy súvisiace s AI a súkromím môžu používatelia s technickými znalosťami uvažovať o preskúmaní alternatívnych možností, ako je Linux.

Linux ako operačný systém s otvoreným zdrojovým kódom poskytuje používateľom väčšiu transparentnosť a kontrolu nad svojimi údajmi a výpočtovým prostredím.

„Pre tých, ktorí sa obávajú operačného systému poháňaného umelou inteligenciou, ktorá zhromažďuje a potenciálne zneužíva osobné informácie, ponúka Linux v porovnaní s Windowsom 11 presvedčivú alternatívu,“ poznamenáva Jeff.Pro.

„Linux poskytuje úplnú náhradu za Windows bez integrácie umelej inteligencie, o ktorej sa hovorí v tomto článku. Keďže ide o open-source projekt, zdrojový kód Linuxu je verejne prístupný, čo umožňuje nezávislým odborníkom overiť, či sa nezapája do zberu údajov alebo sledovania používateľov,“ dodáva stránka.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: J.D. Heyes, naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Stále sa niekto sťažuje na Windows.

 2. Alternatívy šíria hoax o možnej jadrovej vojne v lete. Neverte tomu. Odkedy existujú silné a presné bomby, jadrové zbrane nie sú potrebné.

 3. Bill Gates je po.ebaný voyer a frotér. Nalepený, lebo mu to ľudia dovolia. Linux momentálne korporácie blokujú tým, že blokujú užívateľské periférie pre Linux nedostatkom ovládačov plug and play pre Linux – ale už sa to zlepšuje tým, že veľa ľudí, a teda užívateľov = zákazníkov prechádza na Linux. A ten stvorili odídenci od tohto úchyláka Gatesa. Jedného dňa mu zlomia väz ich potomkovia, neviazaní zmluvou o mlčanlivosti ku zdrojovým kódom, a celý Windovs pôjde do pi.e! Windovs v podstate už v pi.i je, len ho pri živote = povinne – udržiavajú tajné služby, ktorým od samého začiatku slúži. A debili – neschopní prejsť za pár dní na Linux – lebo „okienka“. Inak aj Linuxoví vývojári prešli na okienkovú komerciu – Linux už tiež novými generáciami mieri k závislosti. Osobne dávam prednosť starším OS Linuxu s typickým užívateľským designom – podrbané okienka-piktogramy sú znakom globalizácie – symbolizmu, satanizmu. Vyslovene nenávidím tie vaše debilné satanské smajlíky – to sem dá len „emocionálny“ IDIOT! Kreténi zabúdajú prejavovať emócie slovami! Aj keď niekto vymyslí grafický ko.ot smajlík – ja ho vždy budem písať ko.ot!

  Redakcia vám samozrejme neposkytne návod ako prejsť na Linux – lebo s tým súvisí mnoho korporátnych záujmov – takže celý článok mám ako linuxák na háku!

  „Miera, do akej je možné deaktivovať AI v systéme Windows 11, zostáva v tejto fáze neistá, pretože sa zdá, že je pevne integrovaná do operačného systému.“ – veď si skúste odinštalovať Internet Explorer a odíde vám celá grafika!

  • Existuje rozšírený hardvér priamo pre Linux.

   • Problém je v tom, že aj tzv. zariadenia bez operačného systému majú väčšinou štartovaciu hardvérovú partíciu od Microsoftu – čo je potom ich brána do PC! Po tom, čo mi nejaká sviňa prepísala za 2 hodiny celý hard disk s Linuxom tak, že nešiel ani naformátovať /cez inštalačný disk a správu diskov/ – som sa tohto svinstva /partície/ najprv na druhom disku zbavil kompletným preformátovaním HDD až potom som inštaloval Linux. Spôsobuje to to, že štart nabieham komplikovane cez Setup. MS DOS, spustiť Linux – a až potom admin a užívateľ – ale už žiadne firmvérové prekvapko.

    • Ďakujem za postrehy. Linux s hocičím od Microsoftu bolo vždy riziko.
     Nemyslel som hotové PC s čipmi od Intelu alebo AMD.

    • Objektívne

     Linux už dosť dlho štartuje cez GRUB2 boot loader. Žiadny MS DOS sa tam nenachádza ak nemáte na disku súčasne aj Windows. Chce to používať len Linux, bez prepínania sa do Windows.

     • Ja mám starú verziu Linux – nepoviem ktorú lebo. Vyhovuje mi vzhľadovo a prostredím – novšie verzie sú mi protivné a chýbajú im niektoré detailné ovládania-nastavenia.
      Toto je potom čo?
      grub2 bootloader windows 10

     • No takéhoto štempla mi ešte nevyhodil a prisahal by som, že som písal správne.

     • Objektívne

      Formátovaním sa bootloader nezmaže. Je potrebné prepísať prvých 4 KBytes zo začiatku disku nulami nejakým disk editorom a potom inštalovať sytém ak to chcete mať urobené poriadne, tak ako keby ste do PC vložil čisto nový disk priamo z obchodu.

     • Problém môže spôsobiť aj zblbnutý BleachBit, niekedy nedrží nastavenia. V sekcii Systém je nebezpečná chybná položka Uvoľniť miesto na disku, pretože to robí pravý opak – toto prepíše-zapíše celý disk tak, že sa nedá potom naformátovať ani cez správu diskov z inštalačného disku. Prvý krát, keď som to včas zistil – našťastie som natvrdo vypol PC a nedokončil to. Ale už mi tak prepísal – tá položka sa nejako zapla sama, alebo niečo to zaplo zvonku – PC mi zamrzol – celý 500 GB disk – žiadne voľné miesto na disku. V podstate tak sa likvidujú háklivé HDD vo firmách – aby sa nedali načítať. Dal som to kamarátovi z IT firmy, či to nevie nejako nabúrať – ešte som nepátral v akom je to stave, ale ten disk blbol od samého začiatku – vykazoval chybné clostery. Čo je zaujímavé druhý disk tiež, ale zmizlo to práve dôsledným formátovaním a prepísaním všetkých partícií NTFS na FAT32, ktoré tam niekto vytvoril predo mnou – PC s Windovsom z bazáru.
      Možno to budú vedieť urobiť-naformátovať s inštalačným Macintoshom. U mňa to nešlo ani s Linuxom ani s inštalačným Windovsom – nedostatok voľného miesta na disku – hoci by si ho mal formátovaním urobiť sám. Ten disk vlastne skončil tak, že som naňȟo už 2. krát inštaloval Linux a doplnky a nebol som stále pri PC a o cca 2 hodiny bol prepísaný a mŕtvy – hoci samotné formátovanie predtým trvalo asi 3 a pol hodiny. Doteraz neviem čo a ako sa stalo.

     • BleachBit si napríklad sám po čase vypne vymazávanie ladiacich nástrojov. Takže cez neho sa dá urobiť problém. Ale samému Firefoxu a nastaveniam neverím.

     • Táto téma ma zaujala, nie som počítačovo zbehlý, ale mohli by ste mi odporučiť počítač /značku a parametre/ ktorý mám zvoliť a aký typ Linuxu použiť. Už som sa pokúšal Linux inštalovať na starý počítač a nepodarilo sa. Prešiel som aj počítačové fóra a inštalácia Linuxu nie je vôbec jednoduchá pre bežného užívateľa satanistických Okien, je veľmi pracné blokovať napr. v 10 v servise W med.servis, W update alebo W modul installer a ďalšie.
      Tu nejde o to, že 11 bude riadiť UI, ona už riadi aj 10, iba to neviete.. Zber dát prebieha už podstatne skôr ako v 10 tke- nebuďme naivný. Billy je satanista par excellence.

     • Objektívne

      Najprv si musíte ujasniť aký typ počítača chcete, či stolný typ, alebo notebook. Najmenšie problémy sú so stolnými počítačmi. Na notebookoch sa stávajú občas prekvapenia, že nie všetko funguje a keď niekto s Linuxom len začína, tak by to mohol byť pre neho nevyriešiteľný problém. Pre Linux sú vhodné počítače, ktoré sú aspoň jeden rok v predaji a to kvôli driverom. Týka sa to matičných dosiek, grafických kariet, wifi a niekedy aj procesorov.
      Doporučoval by som nabrať najprv nejaké skúsenosti a pokúsiť sa inštalovať Linux na počítač, ktorý už mmáte. To, že sa vám to na prvý pokus nepodarilo vás nesmie odradiť. Ťažko doporučovať distribúciu, pretože 10 ľudí vám povie 10 rôznych možností. Z môjho pohľadu dávam prednosť distribúcii Fedora pred Ubuntu. Ak máte veľmi starý počítač, starší ako 15 rokov, tak je lepšie instalovať nie úplne najnovšie vydanie Linuxu. Pre takto starý počítač je ovšem potrebné mať istotu, že je po technickej stránke v poriadku.

   • Tu je blbý návod ako prejsť na Linux a mať zároveď Windovs – čo je úplná idiotina – to potom nemusíš mať Linux vôbec!
    https://www.alza.sk/operacny-system-linux

    PC pre Linux: Kľúčové aspekty výberu správneho hardvéru
    https://itigic.com/sk/pc-for-linux-key-aspects-to-choose-right-hardware/

    Pre začiatočníkov odporúčam staršiu intuitívnu verziu Linuxu – je aj 32 /pre staršie PC/ aj 64 bit. Sťahujte z James Madison University – spoľahlivé – rozhodne nie z európskych, resp. českých zdrojov. napáliť na DVD ako obraz disku = inštalačný disk. Nie na USB – málokedy je nastavený ako štartovací – DVD, CD vždy. Máte čas do roku 2025 – potom vás Windovs nepustí na internet bez ID total control.
    https://linuxmint.com/edition.php?id=204
    —————————-
    Práca na Linuxe vyžaduje trochu viac gramotnosti a inštalovanie užitočného softvéru, ale ide to a máte vyššiu bezpečnosť – väčšinu problémov som si spôsobil sám – nie útoky zvonku. Kedysi som mal na Windovs nainštalovaný antivirus, ktorý mi po návštevách alternatívnych webov hlásil priemerne 14 tisíc útokov denne. Niekto sa rád hrabe v kunde – iný vo vašom počítači.

    • Linux celkovo vyžaduje menej vedomostí ako Windows, len sa ho treba naučiť používať, a to je práca navyše. Ktorý si mal antivírus? Kaspersky?

     • Comodo – free – to bolo okolo roku 2013-14.
      Viem, že už je pár rokov prekonaný. Vyhadzoval zaujímavé analýzy. Pri inštalácii som zamietol jeho prídavok – myslím Geek manažér. Toho som považoval za bonzáka – ako cenu, že je to zadarmo. Susedovi som ho nainštaloval, keď mu po roku vypršal bezplatný microsofťácky a neustále ho tam strašil. Roky nemá problém.
      Comodo je síce prekonaný, ale to sa týka inej kategórie užívateľov. Odporúčam. Treba stiahnuť free do PC a inštalovať úplne mimo siete – nielen mimo internetu. ale radšej prejsť na Linux – rozhodne bez Windovs v PC. Väčšina ľudí ani nevie nainštalovať OS, pritom to ide samo s pár otázkami – rozhodovaniami.
      https://antivirus.comodo.com/free-antivirus.php

     • je mi z vas zle .chcete skusit linuxaké poradím,

    • V linux mintu je systemd, který je velmi kritizovaný, že jde proti filosofii linuxu.

  • Ked sa zaciatkom roku vsade zacali objavovat reklami na lacne alebo zadarmo balicky programov Microsoft, just som si ich nekupil a ani tie zadarmo nestiahol!
   Po skusenostiach za posledne roky a znajuc zamery tych zvratenych elitarskych SVÍŇ hovorim si – veeelmo podozrive. Ono treba veci co prichadzaju vzdy konfrontovat s tym co planuju! Takze ich dlanem a nemam zaujem. To co sa vtlaca ludom lacno alebo zadara je vzdy priliz podozrive !!!

 4. Tip na Linux, ktorý „natívne“ podporuje prehliadač Opera, bez tých (gigabajtových) balastov, ako snap (napr. Ubuntu Mate)? díky

 5. Překonáme zdi propagandy a hradbu cenzury? Každý má svojí úlohu v šíření informací. David Formánek hostem Paralelně.czhttps://otevrisvoumysl.cz/prekoname-zdi-propagandy-a-hradbu-cenzury-kazdy-ma-svoji-ulohu-v-sireni-informaci-david-formanek-hostem-paralelne-cz/

 6. Objektívne

  Linux samotný sa do zberu údajov nezapája, pretože Linux je len jadro (kernel). Celok s programami a grafickým prostredím sa nazýva Linuxová distribúcia a niektoré to robia. Napríklad distribúcie založené na Ubuntu sú tým celkom známe. Z ostatných to robila aj Fedora. Neviem ako súčasná, pretože pri starších sa to dalo pri inštalácii vypnúť. Niektoré programy to tiež robia, napríklad prehrávač vidosúborov VLC.

 7. Aké slovenské. Namiesto skratky UI (umelá inteligencia) treba používať anglickú skratku AI (artificial intelligence). Nikto na tejto stránke nie je expertom na umelú inteligenciu a každý vychádza z predpokladu, že IQ človeka bude naveky vyššie ako IQ umelej inteligencie. Ale to je podľa mňa veľký omyl! Možno sa ľudská pýcha prebudí zo svojho sna ešte v tomto storočí.

 8. Od baterie fotovoltaické elektrárny vzplála na Zlínsku kotelna rodinného domu
  https://www.novinky.cz/clanek/krimi-od-baterie-fotovoltaicke-elektrarny-vzplala-na-zlinsku-kotelna-rodinneho-domu-40433607#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  ———————————-
  A potom že nekúp to!
  Kedysi som mal obdobie, keď som poškuloval po elektrickom bicykli, lebo tu na juhu býva problém s vetrom – ale asi budem radšej tlačiť!

  https://chces-ebajk.webnode.sk/l/poziare-e-bajkov-e-kolobeziek
  POŽIARE E-BAJKOV, E-KOLOBEŽIEK :: chces-ebajk
  4. 12. 2022Austrália: horiace batérie v elektrických bicykloch. Stovky požiarov po celej Austrálii majú príčinu lithium-iontových batérii, ktoré se používajú k napájaniu elektrokolobežiek, ebajkov a elektrických skútrov. Hasiči evidujú každý týždeň najmenej tri požiare, v ktorých je príčina batéria.

 9. Nebezpečenstvo hroziace zo strany spontánneho konania umelej inteligencie je, samozrejme, reálne. Pritom je v podstate jedno, akú jej formu máme na mysli – vzburu robotov, alebo počítačový softvér, ktorý nebude brať ohľad na prospech, alebo bezpečnosť ľudí. Omnoho väčšou hrozbou je však zneužitie umelej inteligencie samotnými ľuďmi. Ľuďmi, ktorých riadi honba za ziskom . A k tomu ako zverejňujete charakter uzavretého zdroja systému Windows zvyšuje neistotu, pretože používatelia nikdy nebudú presne vedieť, ako operačný systém zhromažďuje a využíva ich údaje,

  • Väčšina ľudí na zber dát pozerá ako kriminálne nie závadové osoby, ktoré „nerobia nič zlého“ – tak nemajú čo skrývať, avšak nemajú šajnu o zločicoch-kreatívcoch, a teda nejde o to, kto je či nie je vinník, ale či bude ich obeť! Lebo predátor sa živí POZOROVANÍM a prekvapením nič netušiacej koristi. Hovorím o aktívnych tipéroch budúcich obetí.

   Ja sa umelej inteligencie obávam, pretože to bude úplne iný level ako sme zvynutí z bežnej automatizácie. Málo sa hovorí o začiatkoch robotizácie v automontovniach – koľko ľudí zabili a zranili „zblbnuté“ stroje, pretože tak ako sa majster utne – lebo mozog odmieta nekonečný stereotyp – tak vypovedáva každá preťažená informačná sústava. Dnes napr. AI – „slečna“ robot v Telekome nie je schopná „chápať“ iné ako jedoduché vety – tak potom aké kontextové vyhodnotenie komunikácie. A z nejakého dôvodu sa domáhajú funkčných e-mailových kontaktov – čo je predstupeň dátových schránok. Akože Telekom nemá zamestnancov schopných hacknúť tieto veci? Odporúčam každému mazať v mailboxe čo najviac, ale „ich snaha šeriť lesy“ smeruje len k elektronickým faktúram, takže keď vám niekto zmení heslo – ste v prdeli. Papier je papier. To potom budete mať povinne aj tlačiareň a „nešetriť lesy“ doma. Lebo oni šetria na poštovnom.

   https://tech.sme.sk › c › 5179394 › hacker-hacknutemu-azetu-pisete-hluposti-zverejnil-hesla-vedenia.html
   Hacker hacknutému Azetu: píšete hlúposti. Zverejnil heslá vedenia
   Hacker pod prezývkou Igigi na prelome rokov hackol stránku Azet.sk a tvrdil, že si z nej odniesol prihlasovacie mená a heslá 7 miliónov jej používateľov. „Chceme ubezpečiť všetkých užívateľov, že tieto heslá nie sú priamo zneužiteľné na prístup do uživateľských účtov.

   https://zive.aktuality.sk › clanok › 42918 › hacker-zverejnil-cast-hesiel-z-azetu-firma-vraj-pise-nezmysly
   Hacker zverejnil časť hesiel z Azetu, firma vraj píše nezmysly
   Zverejnil niekoľko dešifrovaných hesiel používateľov, pričom tvrdí, že dešifroval až 92 percent všetkých hesiel. Konkrétne ide o heslá vedenia Azetu a štatistiku najpoužívanejších a najdlhších hesiel. Verejne dostupné je aj vulgárne heslo spolumajiteľa portálu, Milana Dubca.

   https://zive.aktuality.sk › clanok › 115134 › vyse-miliarda-hesiel-na-predaj-hackeri-rozpredavaju-rozsiahle-databazy
   Vyše miliarda hesiel na predaj. Hackeri rozpredávajú rozsiahle databázy
   Databáza má cenu až 10 Bitcoinov (asi 6 850 eur) a disponuje 33 miliónmi hesiel. Niektoré zdroje hovoria aj o druhom archíve, v ktorom je ďalších 71 miliónov prístupových údajov. Medzi nimi sa nachádzajú e-mailové adresy, mená používateľov a nezašifrované heslá.

   https://zive.aktuality.sk › clanok › 115134 › vyse-miliarda-hesiel-na-predaj-hackeri-rozpredavaju-rozsiahle-databazy
   Vyše miliarda hesiel na predaj. Hackeri rozpredávajú rozsiahle databázy
   Databáza má cenu až 10 Bitcoinov (asi 6 850 eur) a disponuje 33 miliónmi hesiel. Niektoré zdroje hovoria aj o druhom archíve, v ktorom je ďalších 71 miliónov prístupových údajov. Medzi nimi sa nachádzajú e-mailové adresy, mená používateľov a nezašifrované heslá.
   ————————–
   No a na čo budú realitným podvodníkom údaje o nejakej 80-ročnej babke bez dedičov, ale s atraktívnou chalupou na atraktívnom pozemku, že. Lebo keď sa vedia nabúrať do NBÚ – vedia sa nabúrať do hociakej zjednotenej databázy – z elektronického štítania ľudí a nehnuteľností – čo považujem práve za budúce účelové sprístupnenie hackrom a organizovanému zločinu! Zo známej DNA sa vie odvodiť cca 60% pokrvných príbuzných. Čiže ak potrebujú kompatibilné orgány – dohľadajú si z vašej DNA kompatibiity vaše deti, bratrancov.

   Nedhcem nikoho navádzať, ale na You Tube boli rôzne IT tutoriáli, ako sa pomocou jednoduchých programčekov nabúrať do známych e-mailových adries – čo je inak trestný čin, ale vysvetli to „ajťákovi“ v puberte. Taký programček sa jednoducho nalepí na mail a počká si, dokedy sa neprihlásite a stiahne si heslo. Vôbec ho nemusí vedieť prečítať, stačí, že ho potom prilepí a keď vojde dnu – zmení heslo a už sa nedostanete. Ja som mal prípady, že mi chodili maily v angličtine, akoby som si ich posielal sám z rovnakej domény. Preto ma tu nasierajú rôzne ponuky mailov na „zoznamky“ alebo kšefty – lebo je to buď fatálna nevedomosť, alebo zámer identifikovať diskutérov.

 10. To niekto ešte dnes dobrovoľne používa Win-doze?

 11. Normální lidi nepoužívají wokna ale linux a podobně.
  Poslední použitelný byly Win XP.
  Jinak používají jen TOR nebo VPN a ne macroshit a gůgl sračky.
  A pokud ma na něčem důležitý věci, NIKDY to nepropojí s internetem! ostatně… všecko ma byt na papíru a ne někde v komplu a tím méně na síti!
  Na sociální sítě by něco o sobě dal jen nesvéprávný pablb – a kdyby mne už zajímala síť , tak jen leda asociální – když už máme asociální ukronacistickou a protektorátní vládu, že!

 12. Není vhodnější mít linux na flešce a startovat ho z flešky nebo z externího disku v USB jak se pokušet dát ho na stejnej disk jak jakýkoliv wokna??
  Já to tak dělám…
  Ostatně nevim, na co bych potřeboval vic woken jak Win XP když v tom mi jedou všecky periferie (ani v linuxu ne /MINT18/ pač ovladače na některý sračky od HP nikdo nenapsal)
  a nejde akorát pár webů co mne stejně nezajímají?

  • Ak myslíš USB 2.0 – tak polovica ti v priebehu 2 rokov skolabuje. Dokonca som zažil aj hrdzavé. Treba kvalitné DVD značky TDK – napáliť OS – šup do plastovej kazety a do alobalu. Tak to robím ja. USB je tak trochu viac viditeľné vo filmoch. Môže sa stať, že keď ti odíde PC – to USB môže byť iným PC odmietnuté. Nevie ho pripojiť a si v riti. OS potrebuješ vôbec, aby ti fungoval stroj aj keď zrušia-zablokujú internet. Zálohy sú životne dôležité – v priebehu rokov som minul x diskov a stalo sa mi, že z 3 fungoval po pár rokoch jediný – je to ako so semenami. Revitalizácia. Napríklad stále mám jeden disk Windovs Home aj s napísaným kódom – oficiálne sa môže-mohol používať len 1 mesiac a potom sa mal autorizovať, ale to stačí na oživenie starej šunky a môžeš sa pripojiť a stiahnuť iný OS do PC a vytvoriť inštalačný disk s iným OS. Pokiaľ nám to nezrušia nejakými elektromagnetickými impulzmi – takéto veci sa nevyhadzujú.

   • No já mam linux jak na flešce tak jeho image na externím disku. Počítače dva… na obou to jede.
    Od XP mám rovnou image disku kdyby zdechl ten v komplu.
    A krom toho zálohy všeho ještě v tuším ReDo.
    NO a třetí kompl kde zdechl řadič disků což v tomto nejde nijak vyměnit ale jede s tím linuxem z flešky či ext HDD.
    A duležitý věci vytištěný na papír. Nejméně 2x na ruznych místech.
    Myš nevěří jedné díře, já ani dvěma!

    A.C.Clarke, Setkání s Rámou.
    „Rámané dělají všecko třikrát!!“

   • Menší disky sou lepší, tím nemyslím rozměr ale velikost dat.
    Ty s velikostí kolem 180GB mi neodešly nikdy, zato ty nad 540G už teda jo… to samý pro flešky.
    Do 64G to jde, výš už je to aušus.
    Instalace s kody pro všecko samozřejmě skovávám taky.
    Periferie mam dvojmo.
    Jinak záleží na výrobci: ingoustová tiskárna HP895 vydržela 16let. Stolní počítače Dell s jedním či dvěma játrama furt. Dokonce i Dell PIII jel asi 17let!
    JInak co pamaptuju tak na BBSkách pro paket radio tady jely komply s diskama nepřetržitě celý roky!

  • Objektívne

   Flashka nieje stavaná na to, aby sa tam každú chvíľu niečo zapisovalo ako to robia moderné OS a súborové systémy so žurnálovaním. Na túto vec je vhodné SSD. Moc tomu nepomôže ani prechod na FAT, alebo EXT2.

 13. Takže to sú tie krnačky drevené sane ktoré sú unikátne na jazdy po snehu ako perpetumobile &&&

  • Na raňajky rum a do gatí bum! Si sa nejako stratila v kyber priestore, či?

   • S tym rumom to neprehaňaj lebo ti naozaj treskne do textilu a máš blato nai ihrisku to je neprijemné ked sa hráči brodia po …… neupravenom trávniku ako po filharméónii +++

Pridajte komentár

*