Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Zbytočný človek: Popredný ekonóm varuje, že „takmer všetky ľudské profesie“ nahradí umelá inteligencia


Print Friendly, PDF & Email

Zbytočný človek: Popredný ekonóm varuje, že „takmer všetky ľudské profesie“ nahradí umelá inteligencia

(Cassie B., Natural News) Umelá inteligencia (UI) je v mnohých ohľadoch veľmi znepokojujúca. Hoci existujú prípady, kedy sa môže ukázať ako neuveriteľne užitočná, vo všeobecnosti panuje opodstatnený strach z toho, čo by táto technológia mohla znamenať pre mnohé typy pracovných miest.

Už dnes nahrádza ľudí pri úlohách, ako je programovanie, navrhovanie, zákaznícky servis či písanie, aj keď so zmiešanými výsledkami.

Niektoré typy profesionálov si môžu myslieť, že povaha ich práce znamená, že umelá inteligencia pre nich nie je hrozbou. Avšak tí v technologickom svete, ktorí majú palec na tepe najnovších pokrokov v umelej inteligencii, dávajú úplne jasne najavo, že čoskoro všetky zamestnania prevezmú počítače.

Jedným z nich je bývalý minister financií a popredný ekonóm Larry Summers. Nedávno sa stal členom predstavenstva spoločnosti OpenAI, tvorcov známeho chatu ChatGPT. Pôsobil tiež v Obamovej a Clintonovej administratíve.

Summers je okrem toho členom Rady pre zahraničné vzťahy a Trilaterálnej komisie. Jeho spojenie s globálnymi elitami dáva veľkú váhu predpovediam, ktoré robí o svetovej ekonomickej budúcnosti. Ľudstvo by preto malo venovať pozornosť jeho nedávnej predpovedi, že takmer všetky druhy práce budú nahradené umelou inteligenciou.

Niektorí odborníci na UI si myslia, že by to mohlo byť len niekoľko rokov, hoci Summers si myslí, že časová os môže byť o niečo dlhšia.

Podľa Summersa po rozšírení technológie umelej inteligencie tieto zmeny nastanú pomerne rýchlo. Verí, že to môže trvať trochu dlhšie, než si myslíme, no akonáhle sa tak stane, vývoj od toho bodu bude závratne rýchly.

„Ak sa pozrieme na budúcu generáciu, môže to byť najväčšia vec, ktorá sa stane v ekonomickej histórii od priemyselnej revolúcie,“ povedal. „Perspektívou je, že budú nahradené nielen niektoré formy ľudskej práce, ale takmer všetky.“

Umelá inteligencia môže byť ešte transformatívnejšia ako internet

Je to dosť silné vyhlásenie poukazujúce na typ budúcnosti, ktorú môžeme očakávať. Priemyselná revolúcia bola absolútne transformačná, posunula rozvinutý svet od ručnej práce k mechanizácii. Jej vplyv bol nesmierny, preto by sa nemali ignorovať žiadne porovnania k tejto kľúčovej historickej udalosti.

Liečba osteoporózy

V skutočnosti by umelá inteligencia mohla byť ešte transformatívnejšia ako samotný internet a tí, ktorí tomu nevenujú pozornosť, zostanú pozadu.

Umelá inteligencia predstavuje posun smerom k automatizácii kognitívnych (rozumových, mysliacich) úloh, o ktorých sme si doteraz mysleli, že si vyžadujú ľudskú inteligenciu. Tým sa predefinujú pracovné úlohy vo všeobecnosti a dôsledky budú masívne.

Umelá inteligencia zahŕňa širokú škálu softvéru – od generatívnych nástrojov, ktoré sa v poslednom čase objavujú na titulkoch novín a časpopisov, až po technológiu s vlastným pohonom. Pokiaľ ide o jej potenciál, videli sme zatiaľ len špičku ľadovca.

Umelá inteligencia zmení zdravotnú starostlivosť mnohými spôsobmi, ako je napríklad zrýchlenie liečby, riešenie problémov s nedostatkom zamestnancov a umožnenie prístupu ľudí k zdravotnej starostlivosti 24 hodín denne. Hoci je to niečo, z čoho sú ľudia oprávnene nervózni, môže pomôcť aj tým, ktorí majú zdravotné problémy alebo problémy s dopravou.

Roboty budú tiež robiť úlohy, ktoré ľudia robiť nechcú a môžu dokonca nahradiť niektoré typy manuálnej práce. V dôsledku toho sa v budúcnosti môže ukázať, že emocionálna inteligencia (EQ) je dôležitejšia ako IQ.

Ako uvádza Summers: „Umelá inteligencia skôr nahradí lekára, ktorý stanovuje ťažké ​​diagnózy, neź nahradí schopnosť sestry držať pacienta za ruku, keď je pacient vystrašený.“

Publikácia Generative AI Impact Forecast 2023 od IT výskumnej spoločnosti Forrester predpovedá, že umelá inteligencia prevezme do roku 2030 až 2,4 milióna pracovných miest len v USA, pričom najpravdepodobnejšie budú ovplyvnené tie, ktoré dosahujú platy vyššie ako 90 000 dolárov ročne.

Alalytici zistili, že 78% právnických povolaní by sa mohlo stať zastaraných, zatiaľ čo 57% kancelárskych prác, 53% povolaní s počítačom a matematikou a 50% zdravotníckych povolaní by mohla plne nahradiť umelá inteligencia.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Cassie B., Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Úplne chybné uvažovanie! Otázka – je umelá inteligencia schopná prežiť ako propper – ktorému musí stačiť na prežitie minimálne nôž a kus motúza? Lebo o prežití vždy rozhodujú hraničné situácie a tvorivosť! Umelá inteligencia prežije len vtedy, keď dokáže zotročiť človeka! Lebo nemá tvorivosť! O tom to celé je! Inak je to len jedna ajťácka virtuálna pi.a!

 2. Pak to všechno bude zajímavé asi jako soulož s nafukovací pannou. Robotické skladby, robotické filmy, robotické služby. Žádné překvapení, žádná kreativita, žádný vývoj, jen úpadek lidské kreativity a myšlení a jakýsi bůh, pomocí kterého bude někdo ovládat tupou společnost.

 3. „Už dnes nahrádza ľudí pri úlohách, ako je programovanie, navrhovanie, zákaznícky servis či písanie, aj keď so zmiešanými výsledkami.“

  Ale no tak zase nepreháňajme. Umelá inteligencia neexistuje a ani tak skoro existovať nebude, podľa mňa nie najbližších 1000 rokov. To čo korporácie tak vznešene nazývajú „UI“ je len parametricky optimalizovaný model, pričom množina parametrov ktoré optimalizuje/trénuje je vždy obmedzená. Model si nevie sám pridať ďalšie parametre. Dokáže si iba zapamätať obrovskú množinu parametrov, ktoré má použiť na milióny možných situácií. Ale keď niekto príde a pridá do systému novú premennú tak model okamžite zlyhá, kým nenatrénuje reakciu na danú premennú s akceptovateľným výsledkom. Je to v podstate obyčajný program so spätnou väzbou, alebo teda algoritmus prediktor/korektor. Takýto algoritmus NIKDY nedokáže tvoriť, programovať, riešiť nové problémy a teda nikdy nedokáže nahradiť nerutinné pracovné pozície akými sú programovanie a dizajn. Takže sa všetci upokojíme a dáme si pivo.

  • Tak! Ja si dám borovičku! Lebo keď si mám vybrať medzi strachom, stresom a depresiou – a pollitrom borovičky – vyberám si borovičku! Ako čomu nerozumiete?

  • Marek Košice

   Ale no tak, Zbraslav…. V drvivej väčšine prípadov človek reaguje ako ovca alebo ako pes = Vieš ho kedykoľvek vytočiť, potešiť, vieš u neho vyvolať takú odpoveď akú potrebuješ (ak si dobrý psychológ)… Prečo si myslíš, že toto „umelá inteligencia“ zvládne až za 1000 rokov? Videl si aké fotky a videá už generuje „posledná verzia“ (dostupnej – DOSTUPNEJ, čo ešte skrývajú?) umelej inteligencie?… Umelej inteligencii nefandím (lebo je to ako zbraň – bude použitá PROTI ľuďom), ale nezatváram si oči pred tým čo všetko už dokáže a čo dokáže o 5 rokov (veci na nerozoznanie od reality)…

   • Marek, základom je, ako si neikto môže myslieť, že môže tomu druhému klásť otázky!!

    Moje životné poznanie je, že otáka má vždy v sebe aj odpoveď, lebo mi o opytujúcom prezrádza viac ako odpoveď. Prezrádza mi čo chce veedieť!!!!!
    A to je skvelé.
    Ja viem o čo komu ide.
    ALE!!
    KEĎŽE manipulátori vedia, že my môžeme vedieť čítať ich otázky, svoje úmysly ukrývajú do množstva balastných otázok a ukryjú tam aj svoje dôležité otázky.

  • Daj si pivo Zbraslav čin čin

  • A aj myslíš, či keďže ťa myslenie očividne bolí tak radšej nie.
   Johan Wolfgang von Kempelen a jeho Turek (1769) ti dačo hovorí?

 4. A preto treba žiť mimo tento systém nakoľko je to len možné. My tento systém ku šťastiu nepotrebujeme a zrejme časom ani on nás. V tom spočíva podstata všetkého. Lenže veľa ľudí skrz pokušenie a užívanie príjemnosti, pôžitkov od ktorých sú často už závislí sa nechce vzdať zotročujúcej pavučiny, v ktorej sa nachádzajú. Počas covidu19 to krásne dokázali svetu, mnohí sa nedokázali zriecť ani dovolenky nad morom, pritom za socíku kolkí a ako často chodili k moru a dokázali s tým šťastne žiť? A čo ešte iné, primitívnejšie pôžitky? Tie mnohým zatemnili myseľ a riskovali / obetovali pre ne aj vlastné zdravie ú život… Takže na základe tohto veľa ľudí skončí zle, lebo padne do pripravených lákavých a pôžitkárskych diabolských pascí …

  • Pravda, stašia generácia, 25+ rokov, už sa asi do nového nepustí.

   Ale vždy je možné počítať s vlnou inšpirácie, ktorú zachytí mladá, ešte nanaprogramovaná generácia. Teraz to je riadny mix, i tí, ktorí meditujú 30-40, a viac rokov sú pomýlení. O ostatných, ktorí žijú na „kozmických“ kontaktoch a nechávajú si platiť na soc. siťach ani nehovorím. Stačí na sekundu-dve vidieť ich tváre, čo majú na čelách (=svoju budúcnosť).

   Vždy to bolo len pár jednotlivcov, ktorí potiahnú spoločnosť vpred.

   Dnes to chcú „hrať“ miliardári, so svojími tech- hračkami, filmami, seriálmi, médiami, filantrop- akciami, kamarádenie sa s tými, za ktorými idú masy. Proste stále tá istá „hra“ život, za životom. To majú overené, že to funguje. [Strach ľudí naženie, kde treba.]

   • je možné počítať s vlnou inšpirácie, ktorú zachytí mladá, ešte nenaprogramovaná generácia

    žiadna „mladá nenaprogramovaná“ generácia NEEXISTUJE.
    Všetky, slovom VŠETKY GENERÁCIE SÚ NAPROGRAMOVANÉ!!!!!!!
    Aj tvoja/moja (nezávisle od veku), tvojich/mojich rodičov, tvojich/mojich detí aj vnukov – VŠETKY.

    Mozgový tréning.
    Skús mi (naozaj mne) vysvetliť, prečo to tvrdím a prečo sa ty mýliš. Lebo pri tej odpovedi mne trénuješ seba a zraz zbadáš to čo je pod povrchom.
    Choď do hĺbky. zober to zoširoka a tebe samej to pomôže uvidieť podstatu, keď sa nad svojou vetou a mojim „odporom“ zamyslíš.
    Len nepíš hneď odpoveď, otvor Word a dumaj, predumaj, dodávaj argumenty a uvidíš to čo ja tvrdím.
    Aby si tu niečo rýchlo nenapísala a už sa to nedá opraviť.
    Daj si čas na premyslenie odpovede vo Worde.

    Ak sa niekto chce pridať, tiež si urobte odpoveď vo Worde, ale poprosím vás uverejniť vaše úvahy až p Máriinej odpovedi.
    Zábava spojená s tvrdým tréningom mozgu, logiky a snahy uvidieť podstatu procesov.

   • A toto hovorí už konkrétne o tom, čo sa chystá:
    https://necenzurovanapravda.cz/2024/04/mmf-pripravuje-globalni-prechod-na-cbdc-dedolarizace-je-zamerna/ ! A aj preto idú teraz tak cenné kovy hore a bohatí ich vykupujú spolu s centrálnymi bankami ! Nič nie je náhodou a ani pripravovaný pád dolára samotnými mocnými z USA a MMF !

    • Miroslav Čižmár

     Prečo západ ešte neukradol zmrazené ruské aktíva? Pretože by to znamenalo stratu dôveryhodnosti, reputácie. Peňažný systém je založený na reputácii. Totalita založená na reputácii sa nedá zneužiť. Aj keby bol na vrchu pyramídy jeden človek, diktátor, nemohol by si dovoliť stratiť reputáciu, a nedokázal by si ju vynútiť silou.

 5. Ja stále nieže nechápem ale nemôžem uveriť tomu, že ešte ani jeden článok (video, čokoľvek) nebol písaný v tom zmysle, že AI je pre ľudstvo – jeho život na všetkých úrovniach existencie úplne zbytočná, nepotrebná.
  A zbytočná a nepotrebná znamená, že je škodlivá. Vo vesmíre a tiež v úplne celom Stvorení máme všetko k dispozícii ku svojmu vývoju a tiež k naplneniu zmyslu svojho života.
  Nikto normálny AI nepotrebuje.
  Nevidím vôbec nič kde by nám ľuďom AI neuškodila.

  • Existuje aj iná cesta slepého vývoja pre človeka ako nechať za seba nechať rozhodovať AI a iných a to je snaha uskutočniť svoje nápady, myšlienky bez ohľadu na to či sú potrebné aj pre iných. Je v tom egoismus, individualizmus, namyslenosť a mylné presvedčenie, že keď sa bude každý snažiť dosiahnuť toho čím chce preraziť do sveta a uskutoční to tak sa v podstate nič zlého nestane. V 90 tych rokoch sa zámerne (kvôli vytvorenu biedy a možnosti likvidácie Rusov) v Rusku prešlo z centrálne plánovanej ekonomiky na ekonomiku stoviek nezávislých podnikov. Každý podnik makal jak divý zameraný na zisk ale SPOLOČNÝ výsledok bol len rozklad všetkého – tak jak na Západe – akurát, že tam to tam mohlo fungovať len na základe prísunu zdrojov zvonka – z okrádania celého sveta.

  • AI je pre život normálnych ľudíí uplne nepotrebná . Nemám k tomu čo dodat a napísat niečo pozitívne . Je to výmysel ludí prestýžnych špekulantov ktorý stym sledujú niečo nekalé k voli ziskom , mám obavy z toho lebo to nespeje k ničomu dorému . Odkedy sa tu objavila AI mám z toho husiu kožu.

   • Miroslav Čižmár

    AI by nám mohla pomôcť vzdelávať sa, a to je jej prínos.

    • Na to aby človek poznal Pravdu o všetkom nepotrebuje nič iné len svojho ducha – len cez neho sa dá skúmať podstata všetkých existujúcich vecí. Rozum, aj keď akokoľvek vzdelaný na to nestačí – ten má inú úlohu – je len NÁSTROJOM DUCHA ČLOVEKA V HMOTNOM PROSTREDÍ.
     MIMO HMOTNÉHO PROSTREDIA – AK BY TAM MOHOL EXISTOVAŤ BY NAROBIL MNOHO ZLA PRETOŽE VŠETKO BY MU TAM BOLO CUDZIE.
     A na Zemi je to dnes to isté – rozum bol povýšený nad ducha – pes vláči svojho pána kade sa mu chce – presnejšie, že pán sa nechá vláčiť svojim psom – pes kľudne vbehne kamkoľvek a vykoná tam potrebu bez hanby – rovnako ako dnes rozum rozhoduje na Zemi o všetkom. Hlúpi riadia múdrych. Inteligencia nieje ničím ak nieje predchnutá citom – duchom.
     Akákoľvek inteligencia, ktorá nieje vedená duchom narobí len škodu – nieže nič dobrého ale nutne škodu..
     Nieje to tak, že neurobí nič dobré a tým to hasne – je to tak že Zákonite narobí škodu! A to píšem o inteligencii, ktorá vznikla v prirodzenom vývoji a nie o nejakej kostrbatej umelej hlúposti, ktorú poznáme pod skratkou AI. Tá duchom predchnutá nieje a ani nemôže byť preto ľudstvu prinesie len škodu, nič iné. A sami architekti AI tiež tiež niesú žiadne inteligencie riadené duchom – dobrým zámerom a tak nevzniesli do AI nič čo by podporovali správny vývoj ľudí… pretože to ani nieje možné aby niekto vniesol do nejakého rozumom vytvoreného nástroja niečo čo by mohlo VIESŤ ČLOVEKA v čomkoľvek.
     Skrátka AI ako jeden z mega podvodov je pre človeka LEN škodlivá a nijak inak. AI však môže osloviť a podmaniť si človeka ak je duchom – citom mŕtvy pretože taký človek v podstate svojim pozemských životom rezonuje na úrovni, ktorej AI „rozumie“.

 6. Nedivím sa, že to tvrdí. On a jemu podobní to chystajú už dávno. Pointa je – ak AI nahradí ľudské profesie, ľudské bytosti sa stanú presne tým, čo tvrdí akýsi Harari – žiaľ, pravá ruka temer všemocného Klausa Schwaba – zbytočným vyžieračom. A pre takých majú rioešenie – „eutanazovanioe“. Po starom sa tomu vraví VYVRAŽĎOVANIE. Je to pripravované už dávno, teórie rozpracoval napr. Kurzweil (áno, ten vynálezca osobitného typu elektronického piána), a realizujú Gates, Bourla, Walensky, Bancel, Trudeau, samozrejme Schwab…

 7. Ak sa dajú do rúk AI vojenské a mocenské nástroje, tak naozaj bude s ľudstvom amen. AI vyhodnotí ľudí ako škodnú a bude konať! Je potom otázne, či vyničí všetkých, alebo nechá vzorku v ZOO… Vidím to čierne! Väčšina ľudí je normálna, no tí, ktorí o veciach rozhodujú na základe ich bohatstva jej (AI) tie spomínané nástroje dajú k dispozícii v nádeji, že budú ešte bohatší a že im bude doslova patriť celá zemeguľa!

 8. Lidstvo žádnou AI nepotřebuje . Je to výmysl , který bude jen k neprospěchu lidstva !

 9. Nenažranci vymysleli umělou inteligenci aby měli ještě vyšší zisky a pomocí mrzkého penízu by si chtěli podmanit celý svět . Ale jsou tady i lidi co mají zdravý selský rozum , intuici a ty nikdo neoblafne !

 10. mariankosnac

  Ako prvé majú byť nahradené pokladníčky v Lidli samoobslužnými pokladnicami. Už sa to fakticky takmer deje lebo často idú už len na jednu – dve otvorené pokladnice, ľudia nadávajú ale decká sú už preprogramované a keď je tam rodinka s malými deťmi tak decká pištia že chcú ísť do tej samoobslužnej…

  • No ja si to všímam v Kauflande, že posledné štyri týždne skracujú čas blokovania na pokladniach a popoludní všetkých smerujú na samoobslužné hentoto pričom normálne pokladnice svietia na červeno. Je tam väčšinou tak 5 až 7 pokladníčok, ktoré sa tam motajú a väčšinou odblokúvávajú nejaké alko produkty. Začal som ich brať postupne (tie pokladníčky či čo to je) po jednej a vždy sa spýtam ako blbý že: vy máte nejaký fixný čas, že vypnete normálne pokladnice a idú len samoobslužné?.. lebo sa mi zdá, že sa ten čas tých normálnych nejako skracuje.
   Každá na to odpovie inak a jedna sa pri odpovedi aj fyzicky vykrúcala ako keď sa tancuje „tancuj tancuj vykrúcaj“, ešte jej chýbali tie ruky v bok. Ale ich spoločný verdikt znel v tom zmysle, že je málo ľudí na normálne pokladnice. Neviem ako kde ale u nás v Kauflande jaksi na to fest tlačia..a zdá sa mi, že na to síce tlačili aj skôr ale nevychádzalo im to – ľudia aj s malými nákupmi čakali u normálnych pokladní keď boli otvorené. A tak dostali rozkaz aby to nejako urýchlili – tú zmenu – prechod na samoobslužné hentoto a to aj za cenu že sa musia nasilu usmievať a pomáhať aj keď sami majú názor, že „už by to snáď mohol zvládnuť každý“. Celé mesiace sa jedovali keď som povedal že nech mi pomôžu aké teraz hneď ktorákoľvek priskočí a povie: v pohode ja Vám to nablokujem, pomôžem Vám! Je to jak s tými vakcínami.

 11. Budú aj strihať v holičstvách, alebo robiť pedikúru?
  Budú kopať kanály a opravovať mikrovlnky a pressostroje?
  Budú stavať strechy, opravovať chodníky, vymýšľať nové témy ktoré treba riešiť?
  Budú určovať trendy? Čo ľudstvo potrebuje? Budú mať spätnú väzbu zo svojich riešení a rozhodnutí?
  Ja stále považujem AI za stroj, a myslím, že nezmením svoj názor. Nevie myslieť. Myslenie len napodobňuje. Nemá skúsenosti. Nie je “autonómna” ani v “myslení” ani v pohybe. Ani v rozmnožovaní a udržiavaní svojej existencie.
  Samozrejme, môže byť pre človeka nebezpečná ako asistent vodiča ktorý nezareaguje správne, ak sa naň človek bezvýhradne spolieha.
  Už teraz vnímam že AI bola nasadená ako nástroj na manipuláciu ľudskej mysle. Tvári sa, že sa učí, ale ona nám podsúva názory, ktoré nie sú jej vlastné! Ako môže mať stroj vlastné NÁZOR?? Je to len súbor najviac rozšírených názorov, n ktorý pri svojom “trénovaní” narazila.
  A keďze nesedí v kaviarni a nediskutuje so živými ľuďmi, ale cucá všetko zo sociálnych sietí a internetu, jej názor je výsledkom toho, čoho kje tam najviac. Alternatíva určite nevalcuje tento virtuálny priestor. AI je formovaná propagandou zaplatených médií a socsietí.
  Preto je NEVYHUTNÁ čoraz tvrdšia cenzúra, aby na nete prevládali tie SPRÁVNE názory. Aby sa AI “učila a trénovala” na SPRÁVNYCH názoroch.
  V ostatných oblastiach je to podobné. Prečo by sa táto vyrobená inteligencia mala zaoberať liekom na rakovinu?
  Veď sama rakovinu nemá. Nebodaj jej ľudia PRIKÁŽU aby vymýšľala ten liek? No ak áno, potom jej “prikážu” aj oné veci. Odmietne? Prečo by mala? Kde berie MOTIVÁCIU k svojim “myšlienkam”?
  Je to stroj a slúži svojim majiteľom. Tak to berte.
  A ano, vzhľadom na to, že jej majitelia sú amorálni a chamtiví, je AI pre ľudstvo nebezpečná. Ale nie preto že je inteligencia, ale preto že je umelá!
  Predstavoval si niekto z vás niekedy “umelý” život?

  • Pokiaľ dajú umelú inteligenciu do humanoidného robota, tak budú robiť aj tieto veci. Pokroky v robotickej koordinácii pohybov imitujúcej človeka za posledných 10 rokov sú neuveriteľné. V podstate by dnes vedeli spraviť takého robota s pohybmi a gestikuláciou, ktorého by ste od človeka už nerozoznali.

 12. Spiknutí USA a NATO v Jižním Kavkazu

  https://aktax.cz/spiknuti-usa-a-nato-v-jiznim-kavkazu/

Pridajte komentár

*