Medzinárodná energetická agentúra žiada zaviesť celosvetové klimatické lockdowny


Print Friendly, PDF & Email

Medzinárodná energetická agentúra žiada zaviesť celosvetové klimatické lockdowny

(Daily Expose) Medzinárodná energetická agentúra požiadala vlády na celom svete, aby v podstate „uzamkli“ verejnosť kvôli obmedzeniu používania ropy a splnila tak ciele stanovené pre agendu „klimatickej zmeny“.

Úprimne povedané, ide vymývanie mozgov obyčajným, pracovitým mužom a ženám, aby uverili, že planéta smeruje ku katastrofe, že je to ich chyba a oni musia zmeniť svoje správanie, aby zachránili svet. Nič však nemôže byť vzdialenejšie od pravdy.

Áno, ľudstvo by mohlo byť šetrnejšie k prírode a ďalším živým tvorom, ktoré obývajú Zem, ale argument, že svet ako ho poznáme v podstate skončí, ak sa do roku 2050 nedostaneme na nulovú uhlíkovú, je číra propaganda.

Ide o nástroj, ktorý používajú elity na formovanie budúcnosti prostredníctvom strachu, rovnako ako to urobili s údajnou krízou Covid-19 a ako to teraz robia s vojnou na Ukrajine.

Klamstvá o znečistených moriach

Jedným z príkladov klamstva je, že obyčajní ľudia sú dôvodom, prečo sú moria znečistené plastami.

Ak ste v poslednej dobe navštívili McDonalds (pozn. redakcie: čo dôrazne neodporúčame pre ten humus a nie jedlo, čo tam predávajú), tak ste nútení použiť jeden z najhorších vynálezov, aký bol kedy na našej planét vynájdený – papierovú slamku.

Plastové slamky však nie sú problém. Skutočným problémom je stratená a opustená rybárska výstroj, ktorá je pre morský život smrteľná a tvorí hlavné znečistenie v oceánoch (zdroj). Ďalším zdrojom kontaminácie je obrovské množstvo plastového odpadu, ktorý do mora vyhadzujú lode.

Takže skutočným problémom sú korporácie a nie obyčajní ľudia. Nie my sa musíme zmeniť, zmeniť sa musia korporácie a veľký biznis.

Supy ale zacítili svoju ďalšiu príležitosť rýchlo zbohatnúť. Avšak na to, aby sa tak stalo, potrebujú, aby ste uverili, že existuje problém, za riešenie ktorého zaplatíte vy. A tak do hry vstupuje Medzinárodná energetická agentúra.

Kto je a o čo ide Medzinárodnej energetickej agentúre

Medzinárodná energetická agentúra (IEA) bola založená v roku 1974, približne rok po vypuknutí ropnej krízy. IEA sa pôvodne venovala reakcii na fyzické prerušenia dodávok ropy.

V nasledujúcich desaťročiach sa jej úloha rozšírila na celý globálny energetický systém, ktorý zahŕňa tradičné zdroje energie, ako sú ropa, plyn a uhlie, ako aj čistejšie a rýchlejšie rastúce zdroje, ako sú solárna fotovoltaika, veterná energia a biopalivá.

Kroky vlád začiatkom roku 2020 v reakcii na údajnú pandémiu Covid-19 spustili globálnu zdravotnú a hospodársku krízu.

IEA následne vyzvala vlády, aby zabezpečili, že ich plány hospodárskej obnovy sa zamerajú na investície do čistej energie s cieľom vytvoriť podmienky pre trvalo udržateľné oživenie ekonomiky a dlhodobý štrukturálny pokles emisií uhlíka.

Dnes IEA pôsobí ako politický poradca pre svoje členské štáty, medzi ktoré patria Veľká Británia, USA, Austrália, Nový Zéland, Kanada, ako aj veľké rozvíjajúce sa ekonomiky.

Súčasným výkonným riaditeľom IEA je Fatih Birol, ktorý nastúpil do úradu koncom roka 2015 a druhé funkčné obdobie mu začalo o štyri roky neskôr.

Nižšie si pozrite video, v ktorom sa rozpráva so zakladateľom Microsoftu, hlavným investorom do Big Pharmy a zakladateľom organizácie „Breakthrough Energy“ (Prelomová energia), Billom Gatesom, na summite ARPA-E Energy Innovation Summit v máji 2021:

Áno, opäť je v tom zainteresovaný Bill Gates. Nie je on úplne všade?

Liečba osteoporózy

Šialené nápady IEA

V marci 2022 IEA zverejnila správu s názvom „10-bodový plán na spotrebu ropy“.

Organizácia opísala správu nasledovne:

„Vzhľadom na aktuálnu globálnu energetickú krízu, ktorú spustila ruská invázia na Ukrajinu, 10-bodový plán IEA na zníženie spotreby ropy navrhuje 10 opatrení, ktoré možno prijať na zníženie dopytu po rope s okamžitým výsledkom – a poskytuje odporúčania, ako tieto opatrenia môžu pomôcť pripraviť cestu k tomu, aby sa dopyt po rope dostal z dlhodobého hľadiska na udržateľnejšiu cestu.“

No a tu je infografika ich navrhovaného 10-bodového plánu:

Preklad jednotlivých bodov do slovenčiny:

 1. Zníženie rýchlostných limitov na diaľnici o približne 10 km za hodinu.
 2. Viac práce z domu, ak je to možné, 3 dni v týždni.
 3. Nedele vo veľkých mestách bez áut.
 4. Lacnejšia verejná doprava, podpora mikromobility (chôdza a bicykle).
 5. Striedanie používania súkromných aút (párne značky v párne dni, nepárne značky v nepárne).
 6. Naliehanie na zdieľanie áut a používanie praktík, ktoré znižujú spotrebu.
 7. Podpora efektívnemu požívaniu nákladných áut a dodávkam tovaru.
 8. Uprednostňovanie rýchlych a nočných vlakov pred lietadlami tam, kde je to možné.
 9. Vyhýbanie sa služobným cestám tam, kde existujú alternatívy.
 10. Urýchlenie zavádzania elektrických a úsporných vozidiel.

Znie to podobne hrozne ako „klimatická“ verzia covidových lockdownov, však?

IEA dokonca navrhuje nasledovné:

„Obmedzenie používania súkromných áut vo veľkých mestách formou striedania vozidiel s párnymi poznávacími značkami v niektoré pracovné dni a vozidiel s nepárnymi poznávacími značkami zasa počas iných pracovných dní.“

Skutočnou otázkou samozrejme je, či vlády prijmú opatrenia navrhované IEA. Tvrdia, že posledné dva roky „sa riadili vedou“ (teda aspoň tou, ktorú financuje Big Pharma), tak prečo teraz prestať?

Vo Veľkej Británii vláda zaviedla zákon, že cieľ „nulových emisií“ musí byť splnený do roku 2050.

Ďalej bola publikovaná správa vypracovaná Oxfordskou univerzitou a Imperial College London (pozn. redakcie: to sú tí, ktorí sa preslávili úplne mylným matematickým modelom o kolapse zdravotníctva, ktorý viedol k „14-dňovému“ lockdownu na sploštenie krivky trvajúcemu 2 roky).

Ich správa uvádza, že na splnenie uvedených cieľov je potrebné prijať nasledujúce opatrenia:

 • Všetky letiská musia byť v rokoch 2020 až 2029 zatvorené, s výnimkou letísk Heathrow, Glasgow a Belfast, ktoré môžu zostať otvorené, ale iba pod podmienkou, že transfery na letisko sa uskutočnia po železnici.
 • Všetky zostávajúce letiská sa musia zatvoriť medzi rokmi 2030 a 2049. Aby sa splnil zákonný záväzok nulových emisií do roku 2050, každý vo Veľkej Británii musí na toto obdobie „prestať používať lietadlá“.
 • Verejnosť bude musieť prestať robiť všetko, čo spôsobuje emisie, bez ohľadu na zdroj energie. Podľa správy to bude vyžadovať, aby verejnosť už nikdy nejedla hovädzie alebo jahňacie mäso.
 • Aby sa to podarilo, celoštátna spotreba hovädzieho a jahňacieho mäsa medzi rokmi 2020 až 2029 sa musí znížiť o 50%. Potom medzi rokmi 2030 až 2049 bude hovädzie a jahňacie „postupne úplne vyradené“.
 • Do roku 2050 sa tiež musí ukončiť výstavba nových budov.

Uvedená správa bola vydaná v novembri 2019 a jej autorom je „UK Fires“, spoločná aktivita medzi univerzitami v Cambridge, Oxforde, Nottinghame, Bath a Imperial College London – ktorá je domovom neslávne známeho lockdownového profesora Neila Fergusona.

Správa s názvom „Absolútna nula“ je výskumnou spoluprácou, v ktorej autori odhaľujú, čo musí Veľká Británia urobiť, aby splnila svoju zákonnú požiadavku na dosiahnutie nulových uhlíkových emisií do roku 2050. Je to trápne čítanie.

Ide len o náhodu, že štyri mesiace po zverejnení správy, schválila vláda Veľkej Británie zákon o koronavíruse a zaviedla celonárodný lockdown, ktorý zdecimoval cestovný ruch? Rýchle prebehnutie textu správy naznačuje, že skutočným hlavným dôvodom lockdownu môže byť to, aby vláda splnila svoj právny záväzok znížiť emisie uhlíka.

Záver

Nezdá sa vám zvláštne, ako drakonické opatrenia okolo Covid-19 zároveň pomohli klimatickej agende a teraz ponúkajú rovnaké riešenia, ako reagovať na ruskú inváziu na Ukrajinu, ktoré opäť naplnia absurdné klimatické ciele?

Tieto navrhované „riešenia“ pre zmenu klímy, Covid-19 a teraz aj ruskú vojnu sú stále úplne rovnaké – na chudobnú a strednú triedu uvalia väčšie obmedzenia pre cestovanie, menej slobody a ešte väčšie odovzdanie moci nikým nevoleným regulátorom a korporáciám.

Toto nie je o vašom zdraví alebo zdraví planéty, je to o bohatstve a v konečnom dôsledku o kontrole nad ľudstvom.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: Daily Expose, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. KOVIDBARÓN!

  ,,,,ľudská stopa tu na tejto planéte je už neznesiteľná a nástupom modernej éry sa to ešte zhoršilo,nieje mysliteľné,aby každý človek-a to hlavne ľudia so stredným vzdelaním a vyšším vzdelaním svoje životy a pobyt tu na tejto planéte vnímali iba pre ekonomický profit na úrovni neustáleho medziľudského súperenia a tvorby nekonečných ziskov inak v limitovanom prostredí,kde práve v dôsledku takéhoto konania hlavne vysokoškolsky vzdelaných ľudí vznikala chudoba a rozdiely,nieje mysliteľné,aby mal život človeka spočívať iba na akejsi ekonomickej platforme-čiže nie žiť a starať sa o čistotu duše a rozvoj myslenia,ale ziskuchtivosť a konzum na úkor ostatku ľudstva,,,,največšími parazitmi sú tu ziskuchtivci bez chrbtových kostí-podnikateľský,bankový,realitný,verejný a právnický sektor,neskutočné množstvo profesií je zbytočných-a to len preto,lebo majú na to v tak preľudnenom svete vhodné podmienky,,,,parazitovanie,neľudské zadĺžovanie občanov politikmi a ich spojencami či dokonca už aj kúpenými zamestnancami,,,,deti v školách nič podstatné neučia-je to len príprava na skoro už povinnú prácu,kde sa ziskuchtivcom jedná iba o jedno-využiť ľudský potenciál na maximum-to ako keby ziskuchtivcom mala táto planéta patriť,lebo oni si ju vyrobili a ostatok ľudstva-hoci idiotov,musia žiť iba pre nich a ako ich majetok,,,,človek má mať slobodnú vôľu či chce byť otrokom,alebo nechce byť otrokom a pred politikmi a zákonmi má byť takéto rozhodnutie chránené a akceptovateľné,,,,največšími parazitmi sú vysokoškoláci-doktori,právnici,advokáti,majitelia firiem a spoločností,politici-podnikatelia,lebo iný politici dnes už ani niesú,je to iba vykorisťovanie a zotročovanie-nútená práca a okrádanie ľudí o čas zo života,,,,vysokoškoláci sú zmagorenci-paraziti,ja sám som pred rokmi z vš-ky radšej odišiel,lebo je to iba hnojisko a strašná umelina pre vygumovaných,,,,ľudia ani len netušia-že čo sú to tie eurofondy a prečo to tak je a prečo to každému z eu brusel vnucuje,,,,čo človek-to zviera.

 2. Myslím, že planétu trvalo ochladí jadrová zima po WW3.
  Inak – čo na to jebnutá Grétka? Slová svetový a medzinárodný si už automaticky spájam so svetový organizovaný zločin. Čo na to Interpol?

  Treba zakázať vyrábať čokoládu Milka! Lebo je na nej krava, ktorá zasiera alpské lúky! Od prdov je taká modrá, až je fialová!

 3. ľudstvo osprostieva čím ďalej, tým viac, keby to nebolo tak tragické, aj by som sa zasmiala :((

  • Tento trend som si všimol už pred rokmi. Deti sú stále viac drzejšie, zahľadené do mobilov, počúvajú retardovanú hudbu, miesto športu po škole sedia do noci za PC a hrajú online hry, drogy sú bežné už nielen na stredných školách. Mám aj suseda, ktorého syn nonstop hráva nejakú hru a nadáva pri tom ako murár, že ho počuť na celú bytovku a aj von do ulice keď má otvorené okno. To nechápem, že jeho rodičia nemajú nejaký zmysel pre základnú výchovu, to ich dieťa škrieka ako zmyslov zbavené. Keby som ja v jeho veku povedal nahlas nadávku, tam by mi tatko strelil po papuli, že by mi ústa opuchli. Bohužial, v dnešnej dobe fyzické tresty nie sú dovolené, lebo by rodičia mali problémy so zákonom. A to je chyba, lebo decká si robia čo chcú a nikto ich nevychováva, lebo rodičia a učitelia zlyhávajú. A to je aj zámerom globalistov,aby vyrastala stále viac hlúpejšia a ľahšie manipulovateľná mládež.

 4. K tomu osprostievaniu ľudí, zdá sa mi, že aj to vakcinovanie proti kovidu im v tom pomáha.

 5. „Záhadné“ úmrtia…

  „Tragická smrť futsalistu Mareka († 41): Odišiel do kabíny a zomrel! Zdrvení kamaráti prehovorili“
  https://www.cas.sk/clanok/2673947/tragicka-smrt-futsalistu-mareka-41-odisiel-do-kabiny-a-zomrel-zdrveni-kamarati-prehovorili/

  „Čo sa jej stalo? Europoslanec Milan Uhrík pred pár dňami nečakane prišiel o svoju asistentku Moniku († 30).
  Sympatickú blondínku mali podľa informácií Nového Času nájsť bez známok života v prenajatom byte. Príčina smrti vyštudovanej zdravotnej sestry je však nateraz záhadou.“
  „Vyštudovaná zdravotná sestra mala pred sebou veľké plány, podľa informácií Nového Času bola externou poslucháčkou filozofie na vysokej škole. „Je to strašné, našli ju samu mŕtvu v kúpeľni, nemal jej zrejme kto pomôcť v najťažšej chvíli života,“ tvrdí Monikina kamarátka.“
  https://www.cas.sk/clanok/2674399/smrt-krasnej-moniky-30-zahadne-umrtie-asistentky-europoslanca-uhrika/
  ——————————–
  Tipujem na opichancov – kvôli cestovaniu.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,ja tipujem-na osud,jednoduche bola iba ďalšia ovca v poradí,a takýto je osud všetkých,len logika osudu a náhody sa tvári nenápadne,,,,tu je opíchaní každý,niekto z injekcií a niekto zo špiny hriechov a sebeckosti,,,,,na tejto planéte sa plány nerobia a ani kariéra-tu sa trávi čas zmúdretím,,,,

 6. svatoslav butora

  Prajem pekný deň v nepekne fungujúcom svete. Tá IEA nie je medzinárodná energetická agentúra. Je to jedna z anglosaských vedecky sa tváriacich agentúr, ktoré patria do množiny chápadiel moci Svetovládnych anglosaských Idiotov. Rovnako ako tzv. dekarbonizácia je aj tento výkrik z hlbín pekla a chaosu len jedným z mnohých smrtonosných jedov, ktoré splodila neživá a dnes už mŕtvolná anglosaská anti-civilizácia. Napr. tzv. ochrana pred CO2 je absolutne idiotský výplod anti-vedcov z IPCC čiže defakto výplod OSN. Hlavným zdrojom užitočného skleníkového efektu je vodná para (cca 75%-ný podiel); zvyšný podiel (cca 25%) na užitočnom skleníkovom efekte majú spolu všetky ostatné plyny v atmosfére (dusík, kyslík, argón, atď.) včítane nepatrného prispenia k tomuto užitočnému efektu zo strany užitočného CO2. Jedna vec je rozumne hospodáriť so zdrojmi chemickej energie viazanej na uhlík a druhá vec je nerozumné plýtvanie vzácnymi energiami všetkého druhu. Svetovládni Idioti dlhodobo pracujú na znefunkčnení Sveta Ľudí nielen pomocou falošnej nimi vyvolanej kovidnej a dekarbonizačnej (antiplynovej a antiropnej a antiuhoľnej) Agendy. Tých Agend pripravili nad USA a nad tzv.EU vládnuci termiti a v ich službách termiti v OSN viacero a všetky sú o získaní anglosaskej termitej/tržnej nadvlády nad Svetom Ľudí. Dokonca aj tie život ohrozujúce plasty v moriach a všade okolo nás plánujú obmedziť nie ich trvalým zberom a recykláciou (rieši sa to len veľmi čiastočne) a zmenou obchodných distribučných systémov, ale plánujú to riešiť obmedzením/likvidáciou ľudí!
  Každý kto je slobodný a kto vlastní energetické zdroje(jedinec či národ) je ich nepriateľom. To čo v ich podaní vyzerá ako niečo rozumné je v skutočnosti metóda znefunkčnenia Sveta Ľudí.

 7. To je správna poznámka, že veľa znečistenia z plastov v mori zanechávajú lode. Dobré je ale vedieť, aké lode to sú. A dlhodobý výskum v tejto oblasti odhalil šokujúcu vec. Najviac moria znečisťujú ruské lode. Zistilo sa, že posádky ruských lodí majú prikázané, aby všetok odpad vyhádzali už v Atlantiku, alebo maximálne pri brehoch Švédska. Potom sa nemôžeme čudovať, že to v mori vyzerá ako v chlieve.

  • Daj link na svoje prevratné zistenia, na ich potvrdenie, keď tak krásne segreguješ lode. Nie si náhodou zo Západnej Ukrajiny alebo Benčíkov kolega?

 8. KOVIDBARÓN!

  ,,,,po desaťročia vám tu vládli,manipulovali s vami,zotročovali vás a parazitovali na vás práve oný-intelektuály z vysokých až najvyšších skôl a kam ste všetci dospali????-ste zadĺžení,oni bohatší,planéta vypráhlá,klíma roz-j-ebaná,peniaze a dedičstvo po predkoch rozhájdákané,všade samí betón a chatrče na splátky v strede úrodného poľa či lúky,lesy rozkradnuté,zlatokopky manželky politikov už ani nevedia ktoré zlato je krajšie a ktorý diamant je večší,,,,atd,atd.

 9. A tak mohli by zakázať aj kávu piť a cigarety, a hlavne drogy, o smartfonoch ani nehovoriac! A tak by nebolo by toľko hlúpych ľudí. Ale mimochodom: ja nevidím v tom problém, ak by sme nemohli jesť jahňacie a hovädzie mäso? Je to až taká nutnosť? Viem, že veľa ľudí to aj tak nekonzumuje kvoli cene: je to tak drahé mäso, že si to nemože dovoliť!

  • Hovädzie a jahňacie mäso sa konzumuje vo veľkom hlavne na Západe. Východ je skôr zameraný na kuracie a bravčové.

 10. Juraj Porubec

  2+2-2:2krat3:3je? Ak mám pravdu tak 3. ,,,,,,,, Záleží na tom predsa, čo je urcujucejsie ,nie čo skupinka vplyvných naprogramuje.

 11. Miroslav Čižmár

  Táto hierarchia je daná počtom rozmerov v aritmetike. Sčítanie má jeden rozmer. Násobenie má dva rozmery. Umocňovanie má tri rozmery.

 12. Najväčšie plytvanie prebieha vo vojnách riadených Deep State ! A v priemyselných procesoch na realizáciu vojnových procesov !

Pridajte komentár

*