Ako prírodne liečiť cukrovku a znížiť alebo úplne odstrániť potrebu užívania liekov? Viac info

Kto menoval nového britského premiéra Sunaka, ktorý je bohatší ako kráľovská rodina?


Kto menoval nového britského premiéra Sunaka, ktorý je bohatší ako kráľovská rodina?

(Rhoda Wilson, Expose News) Ďalší náhodný nikým nevolený premiér Veľkej Británie sa potuluje na Downing street, čísle 10 (sídlo britskej vlády).

Ak si myslíte, že ide o absolútnu frašku, grotesku, nezmyselný výsmech demokracie a všetkému, za čo predkovia Britov bojovali, potom sa nebojte – je to presne tak.

Liečba osteoporózy

To všetko je súčasťou šou, ktorá má spustiť „zmenu“ v konečnom dôsledku smerujúcu ku všeobecným voľbám – ale až potom, ako spravodajskými službami infiltrovaný Rishi Sunak dokončí svoje zadanie.

Kto je v skutočnosto Rishi Sunak, nový britský premiér

Sunak nie je „politik“ v žiadnom konvenčnom zmysle, ale je skôr činným infiltrujúcim aktívom tieňového štátu (Deep State), ktorý bol nainštalovaný k moci v ich mene, aby naplnil ich požiadavky.

Rishi Sunak je bohatší ako Britstká kráľovská rodina. Disponuje obrovským majetkom, pričom jeho osobný majetok je odhadovaný na 730 miliónov libier a majetok jeho manželky na 1,2 miliardy dolárov.

Prečo by sa taký rozprávkovo bohatý muž chcel zabaviť v oslavovanej kancelárskej práci za 160 000 libier?

Je nad slnko jasné, že Sunak nezastáva najvyšší post v krajine zo cnostného dôvodu, ale z hanebných pohnútok a slúži svojim skutočným pánom, ktorými zaručene nie je britská verejnosť.

Komu teda vlastne slúži a prečo?

V denníku Daily Mail sa objavil veľmi odhaľujúci článok, v ktorom sa uvádzalo, že Rishi Sunak študoval na Stanforde (USA, Kalifornia), ale žiadny z jeho bývalých profesorov si ho nepamätá!

Klame Sunak o svojom vzdelaní?

Ak niekto tvrdí, že navštevoval univerzitu, no žiadny z jeho profesorov si na to nepamätá, aké je najpravdepodobnejšie vysvetlenie?

Najpravdepodobnejším vysvetlením je, že sa v skutočnosti výučby „nezúčastnil“ – aspoň nie v konvenčnom zmysle – a skôr ide o súčasť vymysleného príbehu, ktorý verejnosti servíruje, aby zakryl čas strávený na výcviku tajnej služby.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spomínam si na veľmi podobný scenár, ktorý sa odohral s Barackom Obamom – že nikto na univerzite, ktorú údajne navštevoval, si ho vôbec nepamätal.

Sunak bol na Stanforde so špičkovým a veľmi žiadaným štipendiom – Fulbrightovo štipendium – čo znamená veľkú akademickú zdatnosť.

Fulbrightovo štipendium je znakom toho, že niekto bol identifikovaný ako vysoko talentovaný a je predurčený na veľké veci. Zoznam jeho bývalých absolventov priam žiari menami najvyšších politikov, literárnych hviezd a iných významných hráčov z etablišmentu.

Takže s týmto a ďalšími mimoriadnými záznamami na svojom životopise, je naozaj pravdepodobné, že by si Sunaka nikto z jeho profesorov nepamätal?

Nie, nie je. Dôvod, prečo si ho nepamätajú, je ten, že Sunak na Stanforde nestrávil čas navštevovaním prednášok a robením kurzov pre titul MBA, ako to uvádza „oficiálny príbeh“.

Bola to zásterka toho, čo tam v skutočnosti robil – trénoval ako spravodajský agent CIA alebo podobnej agentúry, aby splnil svoju budúcu úlohu infiltrovať sa do britského politického establišmentu, aby napĺňal agendu tieňovej vlády.

Sunak bol prijatý do tohto programu zrejme počas svojho štúdia na Oxforde, pričom jeho titul z filozofie, politiky a ekonómie („PPE“) bol známym ako hlavný program pre lovcov spravodajských agentúr.

Záver

Zaujímavé je, že britská tajná služba MI6 sa v posledných rokoch zamerala na nábor väčšieho množstva agentov z prostredia národnostných menšín.

Celý článok (v angličtine) zaoberajúci sa pozadím nového britského premiéra si môžete prečítať na tomto odkaze.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Rhoda Wilson, Zdfroj: expose-news.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Nič nové, my sme mali cigáňa za premiéra už dávno. Dokonca cyklistu.

  2. Koľko percent dávate na poctivý výsledok zajtrajších volieb?

    • Oni sú nejaké voľby…?🤔

        • Je úplne úžasné, že si môžme vybrať našich vrahov. O tom by sa mal natočiť nejaký film i seriál a zastať s tým celý Netflix.

          • Teória viktímy – každá obeť si nájde svojho vraha sama! Upozorní ho na seba – tu som!

            Problém je v tej obeti – kto sa cíti byť obeťou a kto predátorom! Zajtra si ovce nasadia respirátory a láskavo pôjdu voliť svojich bačov a genocídnu agendu 2030 na úrovni samospráv! Taký je plán!

          • Čo myslíš, Robo, koľkí z dnešných kandidátov na svoje posty vedia, že budú nútení napĺňať agendu 2030 a čo všetko bude vrchnosť od nich požadovať?

    • Keď je kandidátom jediný zmrd – to, že ho nebude voliť 3/4 obce neznamená, že sa z nejakých etických dôvodov viditeľného prejavu nedôvery nestane starostom! Celá stratégia ovládnutia samospráv vychádza z Protokolov Sionu! A teda – v obci sa môže zvoliť za starostu jediným hlasom – lebo sú aj prípady – a tým pádom argumentácie – že starostom naozaj nechce byť NIKTO! Lebo obec nemá obecný úrad. lebo obec nemá dostatok podielových daní na chod a plat starostu a spol.! A tak sa Bajan dostával k moci aj napriek minimálnej – v Petržalke priemerne 20% – účasti vo voľbách! Tvoja otázka ohľadom férovosti je od samého začiatku irelevantná! Čo chceš falšovať na voľbách s jediným kandidátom – jedine že mu pridajú hlasy, aby nevyzeral ako úplný kokot! Ktorý má za úlohu nasunúť agendu 203o – total Control! No tak si nasaďte zajtra respirátory – neviem na základe zákonného čoho – ale veď ide o previerku poslušnosti, takže! – nech to má ľahšie!

      https://egoodwill.sk › aktuality › spravy › mikas-odporuca-vo-volebnej-miestnosti-pouzit-respirator-a-pre-komisie-ma-aj-dalsie-odporucania
      Mikas odporúča vo volebnej miestnosti použiť respirátor a pre komisie …
      pred 2 dňamiKomunálne a župné voľby do VÚC 2022 Úrad verejného zdravotníctva v súvislosti so spojenými voľbami, ktoré budú v sobotu 29. októbra, odporúča vo volebných miestnostiach dodržiavať základné hygienicko-epidemiologické opatrenia.

      Tak chcem kurva vidieť človeka, ktorého to naserie, ale aj tak im dá hlas! Idioti budú voliť svojich „covid“ bossov!

    • Zapamatajte si jednu vec, ak bude nadpriemerna ucast, nieco tu smrdi. Podla radov aut, co isli dnes na vychod aj 50% ucast bude vela. Nemoze sa volit na preukazy… Takze uvidime kolko bude deklarovana ucast.
      A kopec ludi si mysli, ze miestnosti su do 21, ale iba do 20:00.
      A otazka, kto spravuje naburany system v NR SR, nie ta ista firma, co volby???Co ked to bola generalka?

      • „Musíš byť správne drzý – inak to prasa zabije teba!“ – aforizmus jedného reálneho dedinského mesiara. A drzosť má aj svoje top – chucpe – bezhraničnú drzosť. Je to drzosť vyslovených chrapúňov a v podstate predátorov. Dnes je deň blbec – mám znovu zažité. Akurát to skúsil niekto na „predátorovi“ – na mne. Vyjebať so mnou, lebo „bohatých a sprostých“ treba okrádať, a bohatý je ten, kto má to, čo nemá lúzer, a sprostý je každý v očiach arogantného chucpe zmrda.

        Celé Owertonovo okno je založené na drzosti. Nie očividnej, ale takej vykrádačskej. Avšak – kto nemá čas a potrebuje – vykopne ti dvere!

        Ľuďom pokiať ľnezačnú zapínať súvislosti – že niečo nie je v poriadku, a teda, že sa môžu pripraviť na útok, podvod – nie je pomoci! To sú potom nevratné deje! Prekročením konkrétnej hranice sa veci dávajú do pohybu – hovorí o tom kniha premien I ‚Ting. My to máme naznačené v modelovej situácii – v prekročení Rubikonu. Potom naberú veci spád!

        Význam Za frázou prekročiť Rubikon
        “ Na Rubikone

        Keď Julius Caesar viedol svoje jednotky z Galie v januári 49 pred Kristom , zastavil sa na severnom konci mosta. Ako tak stál, debatoval o tom, či má alebo nemá prekročiť Rubikon, rieku oddeľujúcu Cisalpskú Galiu – kus zeme, kde sa Taliansko spája s pevninou a v tom čase obývaný Keltmi – od talianskeho polostrova. Keď robil toto rozhodnutie, Caesar uvažoval o spáchaní ohavného zločinu.

        Ak by Caesar priviedol svoje jednotky z Galie do Talianska, porušil by svoju úlohu provinčného orgánu a v podstate by sa vyhlásil za nepriateľa štátu a Senátu, čím by podnietil občiansku vojnu. Ale ak by nepriviedol svoje jednotky do Talianska, Caesar by bol nútený vzdať sa svojho velenia a pravdepodobne by bol nútený odísť do exilu, čím by sa vzdal svojej vojenskej slávy a ukončil by svoju politickú budúcnosť.

        Caesar určite chvíľu debatoval o tom, čo robiť. Uvedomil si, aké dôležité bolo jeho rozhodnutie, najmä preto, že Rím už pred niekoľkými desaťročiami prešiel občianskym sporom. Podľa Suetonia Caesar zavtipkoval: „Aj napriek tomu môžeme mať nevýhodu, ale keď prejdeme cez malý most, a celý problém je s mečom.“ Plutarchos uvádza, že trávil čas so svojimi priateľmi „odhadovaním veľkého zla celého ľudstva, ktoré bude nasledovať po ich prechode cez rieku, a jej širokej slávy, ktorú zanechajú potomkom“.

        The Die Is Cast
        Kocka je jednoducho jedna z dvojice kociek. Už v rímskych časoch boli obľúbené hazardné hry s kockami. Rovnako ako dnes, keď hodíte (alebo hodíte) kocky, o vašom osude je rozhodnuté. Ešte pred kockovou krajinou bola vaša budúcnosť predpovedaná. Samotné „Nechajte kocku hodiť“ je výraz, ktorý znamená zhruba „nech sa hra začne“ a pochádza z hry s názvom Arrhehoros („Dievča na flautu“), komédie, ktorú napísal grécky dramatik Menander v 4. storočí pred Kristom Menander. bol jedným z Caesarových obľúbených dramatikov.

        Keď Julius Caesar prekročil Rubikon, začal päťročnú rímsku občiansku vojnu. Na konci vojny bol Julius Caesar vyhlásený za doživotného diktátora. Ako diktátor Caesar predsedal konci Rímskej republiky a začiatku Rímskej ríše. Po smrti Julia Caesara sa jeho adoptívny syn Augustus stal prvým rímskym cisárom. Rímska ríša začala v roku 31 pred Kristom a trvala až do roku 476

        Preto Caesar prekročením Rubikonu do Galie a začatím vojny hodil kockou, čím nielen spečatil svoju vlastnú politickú budúcnosť, ale v podstate ukončil Rímsku republiku a začal Rímsku ríšu. “
        https://www.greelane.com/sk/humanities/hist%C3%B3ria-a-kult%C3%BAra/meaning-cross-the-rubicon-117548/
        ——————————————
        Nezdá sa vám to povedomé?

      • A ďalšia súvislosť, ktorá hrá v prospech manipulátorov volieb je – „prehadzovanie“ letného času na SEČ, z 3:00 na 2:00 hod., kde pri sčítaní získajú 1 celú hodinu naviac, počas ktorej sa v systéme môže udiať – matematické „preskupenie“ hlasov v – prospech – našich samo-správnych vrahov..

        P.S. Neviem, či to bolo pri voľbách – Čaputovej, tiež si vymysleli, že kdesi v obci na Východe – museli o 1 hodinu predĺžiť voľby kvôli – akože – chuligánskemu vykopnutiu urny a celé zvyšné Slovensko muselo čakať s výsledkami o hoďku -neskôr..
        P.S. Ja určite – voliť – nejdem..

        • Ja, ajša, detto.
          Výsledky volieb sú vopred určené. Všetky vlády na všetkých stupňoch a na celom svete budú čo nevidieť už iba sionistické. Kto pozorne čítal bibliu a nenechal sa ovplyvňovať duchovnými, ten vie, o čom toto súčasné celosvetové divadlo v skutočnosti je.

        • Ja tiež nemám náladu volit tie atrapy takže tiež nepôjdem

          • Vôbec si nepochopila doboha!!! To nie je o nálade! To je o vôli! Pred celým vesmírom! Že nesúhlasím! Že ich nechcem!

            Hlavne že tu máte plné papule ezoteriky, ale ten podstatný rozdiel medzi uvedomelou vôľou a prejavom zámeru – tu zamieňate za náladu! Bežte doprdele! Nasierate ma svojím idiotizmom. Vibrácie! Vibrátory! To vám spraví náladu! Tfuj!

            Náladový idiot nemá náladu ísť voliť! Na to je predsa hudba tanec klobása! IDIOTI!

          • Predsa je to jasné nie ked nemám náladu íst ich volit tak nesúhlasím s nimi jednoznačne preto volit nejdem a ty sa mi tu hned začneš prcholit ako žabíak na obrovnávke , zrejme si dnes ráno vstával hore riťou keď si taký podráždený a na mne si zlosť vybíjaš. Náladová nie som v žiadnom prípade čo o tebe nemôžem povedat .

  3. Takto – hádam nemusím vysvetľovať, aký je rozdiel medzi zakladateľmi spoločností a vlastníkmi spoločností – akcionármi – teda – treba vedieť, že tzv. Východoindická spoločnosť East India Company sa dostala v určitom období pod plnú kontrolu židov – a to pod úplnú kontrolu!

    Strojový preklad:
    „ED Sassoon & Co., Ltd. bola obchodná spoločnosť pôsobiaca v druhej polovici 19. storočia a prvej polovici 20. storočia prevažne v Indii , Číne a Japonsku .
    Elias David Sassoon (hore), kancelárie ED Sassoon & Co. v Bombaji (uprostred) a Jacob Sassoon (dole)
    Bývalý “ Sassoon House „, dnes „Peace Hotel“
    História

    ED Sassoon & Co., Ltd. bola založená v roku 1867 Eliasom Davidom Sassoonom (1820 – 1880), druhým synom Davida Sassoona (1792 – 1864), po tom , čo sa odtrhol od rodinnej firmy David Sassoon & Co. pre osobné rozhorčenie medzi ním a jeho bratmi. Nová spoločnosť začala obchodovať so sušeným ovocím, nankeenom, kovmi, čajom, hodvábom, korením a gáforom zo skromných kancelárií v Bombaji a Šanghaji . [1] Čoskoro sa však zamerala na vývoz ópia , bavlny a kusových látok z Indie do Číny. [2]

    Čoskoro sa ukázalo, že ED Sassoon & Co. je energickejší ako David Sassoon & Co. a v neskorších edwardiánskych rokoch bol jej kapitál dvakrát až trikrát vyšší ( 1,25 milióna £ až 1,5 milióna £) ako nominálny kapitál David Sassoon & Co. ( 0,5 milióna £ ). [3] Spoločnosť neskôr rozšírila svoje operácie do prístavov v Perzskom zálive , Bagdadu a Japonska . Od roku 1879 [4] kúpila aj továrne na bavlnu s nízkou výkonnosťou v Bombaji a premenila ich na úspešné prevádzky. [ potrebný citát ]

    Po smrti Eliasa Davida Sassoona v roku 1880 prevzal podnik jeho najstarší syn Sir Jacob Elias Sassoon (1844–1916) a otvorili sa ďalšie pobočky v Kalkate a Karáčí . Firma tiež kúpila nehnuteľnosť v Šanghaji . V roku 1907 však Spojené kráľovstvo podpísalo zmluvu, ktorá súhlasila s postupným eliminovaním vývozu ópia do Číny počas nasledujúceho desaťročia, zatiaľ čo Čína súhlasila s odstránením domácej produkcie počas tohto obdobia. Po tejto zmluve sa ED Sassoon & Co. stiahol z obchodu s ópiom a nakoniec ho úplne zastavil. [5] Namiesto toho spoločnosť ďalej investovala do svojho podnikania v závode na výrobu bavlny v Bombaji. Do prvej svetovej vojnyED Sassoon & Co. sa rozrástla na najväčšiu textilnú skupinu v Indii a bola známa svojou vyspelou výrobnou technológiou. [ potrebný citát ]

    V roku 1909 sir Jacob Elias Sassoon tiež zohral významnú úlohu pri formovaní „ východnej banky “, pričom využíval možnosti bánk, aby sa stali menej zraniteľnými voči výkyvom indickej rupie . Dňa 1. januára 1921 bola ED Sassoon & Co. Ltd zaregistrovaná ako súkromná obchodná a banková spoločnosť a vzdala sa svojej starej partnerskej štruktúry. [6]

    Po smrti Sira Edwarda Eliasa Sassoona (1853 – 1924) a jeho mladšieho brata Meyera Harryho Sassoona (1875 – 1924) do jedného roka, Sir Edward Elias Sassoon syn Sir Victor Sassoon (1881 – 1961) a vdova po Meyerovi Harrym Sassoonovi Mozelle Gubbay ( 1872–1964) sa stali hlavnými vlastníkmi spoločnosti s kombinovaným obchodným majetkom vo výške 15 miliónov GBP. Sir Victor Sassoon sa stal predsedom spoločnosti a zať Meyera Harryho Sassoona, Derek Fitzgerald (1892–1967), bol vymenovaný za manažéra pobočiek v Londýne a Manchestri . [ potrebný citát ]

    V roku 1927 bola spoločnosť ED Sassoon & Co. Ltd už najväčším vlastníkom továrne na bavlnu v Bombaji, kde mala stále hlavné sídlo. Keď Veľká hospodárska kríza v rokoch 1929-30 priviedla najväčších konkurentov ED Sassoons do bankrotu, spoločnosť ich prevzala. V čase , keď v Európe vypukla druhá svetová vojna , ED Sassoon & Co. vlastnila 15 bavlnárskych závodov a bola s viac ako 30 000 zamestnancami najväčším súkromným zamestnávateľom v Bombaji. [ potrebný citát ]

    Zisky vytvorené v Bombaji boli reinvestované do luxusných nehnuteľností a hotelov v Šanghaji. V roku 1923 ED Sassoon & Co. kúpila väčšinu akcií zavedenej výrobnej firmy “ Arnhold & Co. “ [7] zo Šanghaja, ktorá zase kontrolovala „Cathay Land Company“. Ten vlastnil niekoľko bytových domov a hotel v Šanghaji a ponúkal perfektný základ pre ďalšie investície do nehnuteľností v Šanghaji. [8]

    V roku 1928 Sir Victor Sassoon založil „ED Sassoon Banking Company Limited“ ako dcérsku spoločnosť „ED Sassoon & Co. Ltd“, aby koordinoval obchodné záujmy svojej rodiny. [9] V marci 1930 bola otvorená nová centrála ED Sassoon & Co. v “ Sassoon House “ v Šanghaji.

    Druhá svetová vojna priniesla skupine ED Sassoon mnoho zmien. Hoci vojna zvýšila mieru výroby, vďaka stúpajúcemu dopytu spojeneckých armád sa firma v roku 1943 rozhodla zbaviť bavlnárskych závodov v Bombaji [10] v obave z problémov zahraničných vlastníkov, keď bude Indii udelená nezávislosť. V máji 1949 bol Šanghaj pod kontrolou komunistického režimu a zdal sa byť nezdravým miestom pre ústredie spoločnosti, takže bol presunutý do Nassau na Bahamách .v roku 1950. Predpokladá sa, že Nassau bol vybraný, pretože neexistovali žiadne formy osobnej alebo korporačnej dane a Sir Victor Sassoon tam plánoval žiť, čo robil až do svojej smrti v roku 1961. [11]

    Po smrti Sira Victorsa Sassoona bola banková dcérska spoločnosť ED Sassoon Banking & Co. Ltd. v roku 1972 predaná obchodnej banke „Wallace Brothers & Co. (Holdings) Ltd“ a premenovaná na „Wallace Brothers Sassoon Bank Ltd.“ v novembri 1974, ktorú následne v roku 1976 prevzala Standard Chartered Bank . [12] Materská spoločnosť, ED Sassoon & Co., pokračovala v činnosti ako samostatná spoločnosť od roku 1972 do roku 1978, kedy sa stala „DK Investments (Crosby Square) Ltd.“ (Crosby Square 4, City of London ).

    „Sir Victor Sassoon Heart Foundation“, ktorú založila Lady Sassoon po smrti svojho manžela, je riadená z Nassau, kde rodina stále žije.“
    https://en.wikipedia.org/wiki/E._D._Sassoon_%26_Co.
    O tom bola inak aj ópiová vojna. Biznis s bavlnou – s ucpávkami diel – sa nezdá, ale stovky kg idú na jediný výstrel lodného dela dodnes! A predstavte si stovky kg čínskych bavlnených tričiek dnes.
    ————————————————-
    Kam mierim? No predsa k článku – odkiaľ sa zobral Sunak /k – nie ku!/ – tento indický „domový neger – Ind“ Domu Sionu? Ktorý je PIČU bohatší = akože pre idiotov „nezávislý na peniazoch iných“ – viď argumenty tohto druhu počas prezidenských volieb u nás – lebo „bohatý neznamená úplatný, bohatý už nechce byť bohatší“, atď., ako kráľovská rodina! Lenže tento Sunak rozhodne nie je bohatší „ako“ – jednoducho nemá byť AKO! Je to len bábka, ktorá strieda bábkuTerezu Mayovú, Borisa Johnosona! No tak ho treba kurva uviesť – „cigáňa“ Marhuľu /Majský/!
    ČÍTAJTE MEDZI RIADKAMI!

    „Rishi Sunak , (narodený 12. mája 1980, Southampton, Anglicko), britský politik a finančník, ktorý sa stal vodcom Konzervatívnej strany a premiérom Spojeného kráľovstva v októbri 2022. Predtým pôsobil ako kancelár ministerstva financií (2020 – 22) .
    Skorý život

    Sunak sa narodil v rodine s prisťahovaleckými koreňmi. Jeho starí rodičia emigrovali z Pandžábu v severozápadnej Indii do východnej Afriky , kde sa jeho matka a otec narodili v Tanzánii a Keni . Stretli sa a vzali po tom, čo sa ich rodiny v 60. rokoch presťahovali do Southamptonu v južnom Anglicku . Sunakov otec sa stal všeobecným lekárom Národnej zdravotnej služby. Jeho matka, lekárnička, vlastnila a prevádzkovala malú lekáreň, pre ktorú Sunak, najstarší z ich troch detí, nakoniec držal knihy. Neskôr, počas svojej politickej kariéry, Sunak vytvoril paralely medzi svojimi skúsenosťami z práce v rodinnom podniku a hodnotami, ktoré z nich získal, a hodnotami ikony Konzervatívnej strany Margaret Thatcherovej , dcéry obchodníka s potravinami.

    Vďaka obetiam svojich rodičov a úsporám na financovanie svojho vzdelania mohol Sunak navštevovať Winchester College , exkluzívnu súkromnú školu, z ktorej pochádza najmenej šesť kancelárov štátnej pokladnice. Okrem toho, že sa Sunak stal „hlavným chlapcom“ vo Winchestri, bol aj redaktorom školských novín. Počas letných prázdnin čakal pri stoloch v indickej reštaurácii v Southamptone. Sunak pokračoval v štúdiu filozofie, politiky a ekonómie (titul získaný mnohými budúcimi premiérmi) na Lincoln College v Oxforde . Tam bol prezidentom Oxford Trading & Investment Society, ktorá poskytovala študentom príležitosti dozvedieť sa o finančných trhoch a globálnom obchodovaní. Počas pobytu v Oxforde absolvoval Sunak aj stáž v ústredíKonzervatívna strana.

    Po absolvovaní Oxfordu v roku 2001 sa Sunak stal analytikom pre Goldman Sachs a do roku 2004 pracoval pre spoločnosť investičného bankovníctva. Ako Fulbrightov vedec potom študoval MBA na Stanfordskej univerzite , kde stretol svoju budúcu manželku,Akshata Murthy, dcéra Narayana Murthyho , indického miliardára a spoluzakladateľa technologického gigantu Infosys. V roku 2006 sa Sunak vrátil do Spojeného kráľovstva a zamestnal sa v The Children’s Investment Fund Management (TCI), hedžovom fonde prevádzkovanom Sirom Chrisom Hohnom, ktorý z neho urobil partnera asi o dva roky neskôr. V roku 2009 Sunak opustil TCI a pripojil sa k inému hedžovému fondu Theleme Partners. V tom roku sa oženil s Murthy; mali by dve dcéry. Vďaka Sunakovmu úspechu v podnikaní a 0,91-percentnému podielu jeho manželky v Infosyse začali manželia hromadiť značný majetok, ktorý by The Sunday Times v roku 2022 odhadoval na približne 730 miliónov libier (877 miliónov dolárov) . (Niektoré zdroje odhadovali čisté imanie Akshata Murthyhoaž za 1 miliardu £ [1,2 miliardy dolárov].)
    Politická kariéra

    V roku 2010 Sunak začal pracovať pre Konzervatívnu stranu. Počas tohto obdobia sa zapojil aj do Policy Exchange, popredného konzervatívneho think-tanku , pre ktorý sa v roku 2014 stal vedúcim výskumnej jednotky Black and Minority Ethnic (BME ) . Sunak napísal so Sarathou Rajeswaran, zástupkyňou vedúceho jednotky BME. V roku 2014 bol Sunak vybraný ako kandidát Konzervatívnej strany do Dolnej snemovne zastupujúci Richmond v North Yorkshire , bezpečné kreslo konzervatívcov na severe Anglicka, ktoré dlho zastával bývalý vodca strany (1997–2001) William Hague .. V máji 2015 bol Sunak zvolený prevažnou väčšinou. Do úradu nastúpil ako euroskeptik a pevne v „odchodovom“ tábore v otázke Brexitu , ktorý podľa neho urobí Spojené kráľovstvo „slobodnejším, spravodlivejším a prosperujúcim“. V rokoch 2017 a 2019 bude znovu zvolený do parlamentu a trikrát hlasoval za plány premiérky Theresy Mayovej na brexit.

    V rokoch 2015 až 2017 bol členom užšieho výboru pre životné prostredie , potraviny a vidiecke záležitosti a súkromným tajomníkom parlamentu na oddelení pre obchodnú, energetickú a priemyselnú stratégiu. V januári 2018 bol vymenovaný do svojej prvej ministerskej funkcie ako štátny tajomník ministerstva bývania, komunít a miestnej samosprávy. Sunak sa stal hlasným podporovateľomBoris Johnson presadzoval vedenie strany, a keď sa Johnson stal vodcom a premiérom , odmenil Sunaka povýšením a v júli 2019 ho vymenoval za hlavného tajomníka ministerstva financií.
    Získajte predplatné Britannica Premium a získajte prístup k exkluzívnemu obsahu.
    Odoberaj teraz

    Počas Sunakovho pôsobenia vo funkcii zástupcu na ministerstve financií rástlo napätie medzi jeho šéfom, ministrom financií.Sajid Javid a Johnson. Keď Javid vo februári 2020 odstúpil, Johnson ho nahradil Sunakom, ktorý sa vo veku 39 rokov stal štvrtým najmladším človekom, ktorý kedy zastával túto pozíciu. Takmer okamžite čelil Sunak mnohým výzvam, ktoré priniesol príchod do BritánieGlobálna pandémia COVID-19 . Keďže britskú ekonomiku brzdili odstávky nariadené vládou v snahe zastaviť šírenie koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý je príčinou COVID-19, Sunak využil právomoci svojho úradu, aby sa pokúsil kompenzovať ekonomické a ľudské poškodenie. Zaviedol široký ekonomický podporný program, ktorý venoval približne 330 miliárd libier (400 miliárd dolárov) v núdzových fondoch pre podniky a platových dotáciách pre pracovníkov zameraných na udržanie pracovných miest a zmiernenie bremena blokovania pre jednotlivcov aj spoločnosti. Tieto záchranné programy boli veľmi populárne a nabrúsený, vyrovnaný Sunak sa stal vítanou tvárou vlády na každodenných tlačových konferenciách, kde sa premiér javil menej vyrovnane.

    Sunakova schéma „Eat Out to Help Out“, zameraná na podporu reštaurácií a krčiem s jedlom a nápojmi dotovanými vládou, bola niektorými pozorovateľmi vnímaná ako vzrušujúci úspech, ale kritici poukázali na to, že pravdepodobne zohral významnú úlohu pri vzniku katastrofálny nárast prípadov COVID-19 na jeseň 2020. Napriek tomu portrét Sunaka, ktorý vznikol počas pandémie , bol portrétom super uhladeného, ​​dôvtipného v sociálnych médiách, bezchybne oblečeného, ​​pekného, ​​no prízemného politika. „Dishy Rishi“ bol v roku 2020 vyhlásený za „najsexi poslanca Británie“.

    Sunakova nablýskaná značka však bola poškvrnená sériou odhalení v apríli 2022. Snáď najškodlivejšie bolo odhalenie, že jeho manželka ako indická občianka a obyvateľka Spojeného kráľovstva bez trvalého bydliska si nárokovala daňový status, ktorý jej umožňoval vyhnúť sa plateniu britských dane z jej príjmu v zámorí, čo jej mohlo ušetriť až 20 miliónov libier (24 miliónov dolárov) na britských daniach za zhruba sedem a polročné obdobie. Aj keď tento manéver nebol nezákonný, vrhol na Sunaka zlé svetlo a Murthy rýchlo revidoval svoj daňový status. Sunakov patriotizmusbol tiež spochybnený, keď sa ukázalo, že si do konca októbra 2021 podržal zelenú kartu na pobyt v USA, čo zrejme naznačovalo túžbu ponechať svoje možnosti otvorené. Nakoniec, v apríli 2022 dostal Sunak od polície pokutu za to, že bol medzi hosťami Johnsonovej narodeninovej oslavy v jeho kancelárii v roku 2020 v rozpore s vládnymi pravidlami proti spoločenským stretnutiam v tomto štádiu pandémie. Sunak tvrdil, že jeho vystúpenie na večierku bolo neúmyselné a výsledkom toho, že sa dostavil skôr na stretnutie s premiérom.

    Dôsledok incidentu pre Sunaka bol však oveľa menší ako ten Škandál „Partygate“ by priniesol čoraz viac bojovnému Johnsonovi. Pri sérii škandálov týkajúcich sa Johnsonovej integritya čestnosť sa rozšírila aj o nesprávne zaobchádzanie premiéra s obvineniami zo sexuálneho zneužívania voči bývalému zástupcovi šéfa konzervatívcov Chrisovi Pincherovi, Sunak sa pripojil k Javidovi, ktorý vtedy pôsobil ako minister zdravotníctva, pri odstúpení z kabinetu 5. júla 2022. Ich prominentné rezignácie výrazne prispeli k nárast opozície v Konzervatívnej strane, ktorý si nakoniec vynútil Johnsonovu rezignáciu z postu lídra strany. Hoci niektorí konzervatívci považovali Sunakov čin za zradný, rýchlo oznámil svoj zámer nahradiť Johnsona vo funkcii vodcu šikovne vyrobeným videom z kampane, ktoré bolo zverejnené hneď po Johnsonovom vyhlásení, že odstupuje.
    Rishi Sunak
    Rishi Sunak

    Keďže Johnson zostal dočasným premiérom, kým si strana nevyberie za neho náhradu, parlamentná strana (zasadnutí konzervatívni poslanci) sa pustila do série hlasov, ktoré postupne získali pole kandidátov na vedenie z ôsmich na dvoch. Na konci tohto procesu Sunak a minister zahraničných vecíLiz Truss zostala ako posledné duo, o ktorých menách hlasovalo celé členstvo strany.

    Sunak sa stal prvou osobou farby pleti a prvým hinduistom, ktorý viedol Britániu. Na dosiahnutie tohto cieľa by musel prekonať názor niektorých konzervatívcov , že je príliš bohatý na to, aby pochopil potreby priemerného britského občana v čase zničujúcej inflácie a výhrad ostatných konzervatívcov, ktorých odradilo zvýšenie daní Sunak. uvalil na korporácie a národné poistenie v snahe pomôcť kompenzovať náklady vládnych programov pomoci pri pandémii. Keď boli 5. septembra vyhlásené výsledky volieb, Sunak nedosiahol, keď získal 42,6 percenta hlasov v porovnaní s 57,4 percenta pre Trussa, ktorý sa stal lídrom strany.

    Trussovo funkčné obdobie by sa ukázalo byť najkratšie v britskej histórii, len niečo vyše šesť týždňov. Jej pokus uvaliť nefinancované zníženie daní vo výške 45 miliárd libier (50 miliárd USD) a zároveň obmedziť ceny energií na dva roky sľuboval otvorenie priepastného rozpočtového deficitu a paniku na finančných trhoch. (Počas kampane vedenia Sunak varoval práve pred takýmito zníženiami daní.) Po páde libry, hypotekárnych úrokových sadzbách a zvyšovaní nákladov na vládne pôžičky Spojeného kráľovstva bola Bank of England nútená prijať mimoriadne opatrenia na upokojenie trhov. Trussová rýchlo nahradila svojho ministra financií Kwasi KwartengJeremy Hunt, ktorý takmer okamžite zrušil Trussov ekonomický plán, no dôvera v Trussovo vedenie bola nenapraviteľne poškodená. Hoci pravidlá Konzervatívnej strany chránili Trussovú pred hlasovaním o jej vedení na rok, nesúhlas medzi konzervatívnymi poslancami rýchlo narastal a množili sa výzvy na jej odstúpenie. 20. októbra Truss oznámila svoju rezignáciu, čím uviedla do pohybu ďalšiu vodcovskú súťaž.

    Tentoraz bolo na vhodnosť kandidátov potrebných 100 nominácií od konzervatívnych poslancov. Pri počte 357 konzervatívnych poslancov to znamenalo, že na posúdenie mohli postúpiť maximálne len traja kandidáti. O dvoch finalistoch mali opäť hlasovať členovia strany. Sunak, ktorý sa stále tešil širokej podpore medzi poslancami, bol prvým favoritom. vodca Dolnej snemovnePenny Mordaunt bola prvá, ktorá ohlásila svoju kandidatúru, no podpora pre ňu bola obmedzená. Minister obranyBen Wallace sa zdal byť populárnou voľbou, ale rozhodol sa nekandidovať a podmienečne podporil Johnsona – ktorý sa zrazu vrátil do hry, hoci bol vylúčený z úradu len pred niekoľkými mesiacmi – v neposlednom rade kvôli jeho stálej popularite v širšej strane. členstvo. Ako napätie rástlo, Johnson sa dramaticky vrátil do Spojeného kráľovstva z dovolenky v Dominikánskej republike. Toto všetko sa rozbehlo v priebehu niekoľkých dní. 23. októbra, deň pred termínom nominácií, Johnson odstúpil od úvahy. Začiatkom 24. októbra sa viac ako polovica poslancov zaviazala nominovať Sunaka. Keď Mordaunt vypadol krátko pred uzávierkou, cesta bola voľná pre Sunaka ako jediného zostávajúceho kandidáta na potvrdenie vo funkcii lídra strany, čím sa pripravila pôda pre to, aby sa stal premiérom.“
    https://www.britannica.com/biography/Rishi-Sunak

  4. Tie zdvojené voľby – 2 v jednom; prečo to spájajú? Niekam sa ponáhľajú? Alebo nás pravidelne čítajú?🤔…a boja sa, že sa „ovciam“ oči otvárajú? Však nech sa k nám pridajú! A budú mať nie 2 v jednom, ale možno jedinú Pravdu – a vo Všetkom.
    Neurobia to. Musia sa nasýtiť svojich krivoľakých ciest. A dostať od života tĺčikom po hlave, aby pochopili, že cez krvavé obete cesta k šťastiu nevedie – aby si konečne uvedomili, že akí sú „veľkí“, takí sú malí… Lebo iba prázdny klas nahor trčí.
    Ako najväčší idiot dopadne súčasný samozvaný „najvyšší“. Lebo pýcha peklom dýcha. A uspokojenie neprináša – iba stále viac stupňujúcu sa agresivitu. My to vidíme už teraz. On to pochopí až…
    …ak to vôbec v tom svojom narciszmom preškvarenom mozgu niekedy pochopí

    pyramída sa rozsype tak či onak – nevedno len to, koľko obetí po sebe zanechá

  5. …áno Ajša, zrejme je to zámerne takto naplánované…tiež si myslím, že ten Sunak je len ,,bábka“, pretože iný by tam ani nemohol byť, je to od teba Maroš riadne vysvetlené…zaujím.tiež boli tie články o Rímskej ríši, tiež to porekadlo – ,,Nesúďte ľudí, kým nebudete chodiť v ich topánkach“, ako aj ten ,,výraz“- Damoklov meč…a tiež ma napadla varianta, čo tak ísť voliť, samozrejme bez respirátora, inak nie a aspoň prečiarnúť celý papier, nech sa nedá ,,zneužiť“, či ?…možno, ak by tak viacerí urobili, neboli by tie výsledky také jednoznačné, ako by to niekto chcel mať, či?…

    • Keby voľby mohli niečo – zmeniť, už dávno by ich – zakázali.
      Fascinuje ma, s akou vervou sa ľudia znova a znova vrhajú do volebných debát, ako urputne sa držia svojich favoritov a ako im stále veria. Napriek tomu, že ich už veľa-krát sklamali, napriek všetkým kauzám a napriek -neklamným indíciám, že bezuzdná zlodejina ostatných rokov tu bude – pokračovať – ďalej.

      Všetko, čo sa používa, sa časom pokazí.
      Presnejšie – niečo alebo niekto – To – pokazí.

      Demokraciu vymysleli už starí Gréci a za tie stáročia mala kedy zhrdzavieť. A čo s ňou porobili lumpi a špekulanti, to vieme všetci. Spôsob uplatňovania moci – je dnes všetkým iným, len nie – vládou ľudu. Z pôvodne krásnej myšlienky – už zostal len názov.
      Nad starogréckym vynálezom zvíťazil ten, ktorý vymysleli Féničania: peniaze. Lumpi a špekulanti si kúpili aj demokraciu, zabili ju, vykuchali a zožrali. Nechali len názov a obal, čosi ako – vypchatú sovu, ktorá síce stále vyzerá múdro, ale už – nedýcha.
      Spôsob uplatňovania moci – zostal pôvodný len formou, nie obsahom. „Chlieb a hry“ – toto polienko do ohňa, v ktorom horí demokracia, priložili pre zmenu Rimania. Čím je chlieb drahší, tým viac hier treba ľudu dať. To preto – tu lumpi a špekulanti – čas od času organizujú hru, zvanú voľby. Zabíjajú tak niekoľko múch jednou ranou: pomáhajú svojím poskokom ku korýtkam, aby za judášsky groš plnili ich príkazy a – zároveň dávajú pospolitému ľudu pocit, že môže o čomsi – rozhodovať. Lebo – darmo je – oni ten ľud ešte – potrebujú.
      Ak by niektorý z kandidátov na poskoka nechcel tancovať tak, ako oni hrajú, majú dosť prostriedkov na to, aby ho odstavili a urobia to tak šikovne, že samotný ľud ho – vypíska. A ak by sa snáď našlo viac ľudí, ktorí by tú vypchatú sovu chceli nahradiť živou, rozoštvú ich medzi sebou. „Rozdeľ a panuj“ – to je tiež starý, ale overený spôsob.

      Parlamentné i samo-správne voľby sú potrebné na to, aby sa nič – nezmenilo. Sú spoľahlivým polienkom do ohníka, v ktorom zhorí nielen demokracia, ale aj všetky myšlienky na iný spôsob – vládnutia. Pospolitý ľud si už na ne zvykol a nedá si túto hru na rozhodovanie o svojej budúcnosti zobrať. Veď chlieb je a bude – čoraz drahší…
      Takže pre Dnešok: PREČO?! a – NAČO?!

      • Disident tretieho odboja

        jajaj , tolko taranin . Uz za socializmu bolo mnohokrat povedane ze vzdy treba urcit kto je povazovany za lud a v mene koho sa vykonava vlada. A tajomstvo demokracie je odhalene.

        • jojoj, a čo si – ako Disident – teraz – akože – objavil ? Teplú vodu?
          Ako – nižšie hovorí – jednoduchá Mária, môžeme odísť do časov – Sokrata a – baviť sa o – Veľkom tajomstve – demokracie..

      • Donald the Looser

        Feníčania= Kanánejci po Grécky, peniaze nevymysleli, iba ich zaviedli a spopularizovali…A Feníčan,teda Kanánejec je Hadí človek, lebo Can/ Kan či Chan je Had v semitických hazykoch Indianov Ameriky, odkiaĺ privandrovali títo Kanánejci/ Feníčania po Apokalypse Ameriky, a preto Feníčania vstali z vlastného popola ako bajny Grécko/ Egyptský vták Fénix!!! Moderní židia a Arabi sú z Kanánejcov, ako aj Cigáni a čierny Indovia…A ich póvod je v Hadej kultúre Mezoameriky ktorú obýval aj vrah Kain!

  6. …to je pravda, možno tieto a im podob.články čítajú…

  7. …Ajša, ,,riadne do toho vidíš“, vďaka za príspevok…

  8. jednoducho maria

    Demokraticke zriadenie doplati na to, ze bude chciet vyhoviet vsetkym. Chudobni budu chciet cast
    majetku bohatych a demokracia im to da. Mladi budu chciet prava starych, zeny prava muzov a cudzinci prava obcanov. A demokracia im to da. Zlocinci budu chciet obsadit verejne funkcie a demokracia im to umozni. A az zlocinci demokraciu nakoniec ovladnu, lebo od prirody bazia po mocenskych poziciach, vznikne tyrania horsia ako ktorakolvek monarchia ci oligarchia.

    Povedal Sokrates …davno pradavno…

  9. Kedysi, som čítal. že demokracia je „keď dvaja vlci a jedna ovca hlasujú, čo bude na večeru“.
    Podľa V.I. Lenina, je demokracia „puška na pleci revolucionára“

  10. Voltaire – nadčasový výrok

    Francois-Marie Arouet, pozoruhodný muž, který si říkal Voltaire,
    jehož mnohé postřehy a soudy zůstaly nesmrtelné, prohlásil také toto:
    „V životě potkáte dva druhy zlodějů. Obyčejného, běžného
    zloděje, který vám ukradne peníze, vaši náprsní tašku,
    hodinky, vašeho koně atd.
    Druhým typem je politický zloděj. Ten vás připraví o vaši
    budoucnost, o vaše sny, o vaše znalosti, ukradne vám váš
    výdělek, vaše vzdělání, vaše zdraví, zbaví vás síly a energie, a
    nakonec i vašeho úsměvu.
    Velký rozdíl mezi těmito dvěma druhy zlodějů spočívá v tom,
    že obyčejný zloděj si vybírá vás, aby vás připravil o to, co vám
    patří, zatímco politického zloděje, který vás pak připraví o
    všechnu vaši životní perspektivu, si vybíráte vy sami.
    Další velký rozdíl (nikoli poslední) mezi nimi je ten, že běžný
    zloděj je obvykle policií stíhán, zatímco politický zloděj je
    obyčejně policií chráněn.

    • Donald Trump, the Looser

      Demokracia sa stáva Démon-rats-CIA, keď démoni, potkany a špiclovia začnú riadiť spoločnosť a štát, ako skorumpovaní zločinci! Demokracia je zločinecké zriadenie ktoré treba v zárodku zadusiť a zničiť!

Pridajte komentár

*