Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Ako súvisia vaše emócie a nálada s jednotlivými fázami Mesiaca


Print Friendly, PDF & Email

Ako súvisia vaše emócie a nálada s jednotlivými fázami Mesiaca

Mesačné fázy boli pozorne sledované a spracovávané v mnohých kontextoch v priebehu celej histórie po celom svete.

Z fyzikálnych vplyvov na Zem ovplyvňuje Mesiac hladinu svetového oceánu, konkrétne morský príliv a odliv. Ďalej je to napríklad rast ovocia a zeleniny (na biodynamickej farme sa plodiny vysádzajú v súlade s mesačnými a slnečnými cyklami), ako aj na vaša myseľ a celé telo.

Ak sa zamyslíte nad tým, aký silný má Mesiac vplyv na morskú hladinu, určite si uvedomíte, že musí mať rovnako silný vplyv aj na vás, pretože nás všetkých rovnako tvorí voda.

Ale môže mať Mesiac vplyv aj na našu psychiku a emócie?

V tomto článku uvádzame jednotlivé mesačné fázy a spôsoby, ako môže Mesiac ovplyvňovať náladu a vykonávané činnosti.

Môžete si robiť nejaké poznámky pri čítaní jednotlivých mesačných fáz a uvidíte, či si všimnete nejaké podobnosti a spojenia medzi mesačnými fázami a vašimi emóciami.

1. Nov

Nov, teda fáza kedy Mesiac kvôli tieňu Zeme nevidno, predstavuje začiatok fáz mesačného cyklu. V tomto čase sa zvyknú vysádzať nové plodiny a plánujú nové zámery.

Nov prináša novú energiu a silu, takú, ktorá vo vás môže zažať jasný cieľ.

Obloha je v tomto čase tmavšia. Nasmerujte preto svoju energiu do svojho vnútra, aby ste v sebe objavili vlastné tvorivé svetlo. Tma je spojená so ženským božstvom, s pohľadom na duchovný svet a so zvýšenou telepatickou schopnosťou.

Vo fáze novu prichádza čas na to, aby ste sa naladili na svoje vnútorné poslanie a frekvencie, ktoré sa s vami chcú spojiť.

Pre rozvíjanie týchto prejavov si nájdite čas na nastavenie svojich vlastných zámerov.

2. Prvá štvrtina

V tomto okamihu výrazne vzrástla viditeľná časť Mesiaca. Mesiac má tvar písmena „D“ a hovorí sa mu tiež, že „dorastá“. Svetlo Mesiaca sa zvýšilo.

Prvá štvrtina Mesiaca predstavuje obdobie, kedy pravdepodobne budete chcieť prijať určité opatrenia, pretože vzduch má vysokú energetickú hladinu. Je to skvelý čas na to, aby ste vypočuli svoje pohnútky a uskutočnili ich.

Uvedomte si, že zatiaľ čo Mesiac rastie, my niečo dávame tomuto svetu.

To znamená, že je zvlášť vhodná doba, aby ste sa zamerali na to, čo vo vašom živote robíte dobre, na to, za čo ste vďační a čo by ste si želali uskutočniť.

To tiež znamená, že je vhodná doba pre riešenie sporov alebo pre iné prudké situácie. Buďte pokojní, sústredení a produktívni, aby ste z tejto doby získali čo najviac.

3. Spln

Och, spln! V tomto čase je Mesiac plne osvetlený a má najvyššiu moc. Mesačná energia sa v porovnaní s fázou prvej štvrtiny zvýšila.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spln často prináša čas na dokončenie a uskutočnenie. Je tiež pravdou, že sa v tomto okamihu zvyšujú vaše emócie.

Spln vám môže spôsobovať problémy so spánkom, takže noci počas tejto fázy sú zväčša spojené s nespavosťou (jedna štúdia zaoberajúca sa spánkom ukázala, že počas splnu majú ľudia hladinu melatonínu nižšiu a ráno sa prebúdzajú nevyspatí).

Mnohí sa vyjadrili, že sú v tomto čase náchylnejší na nehody, sú emocionálni alebo nevyrovnaní.

Spln predstavuje ten správny čas na uzemňovacie postupy pre vnímanie svojho stredu a čas na to, aby ste sa vyhli miestam, kde sú ľudia pod vplyvom alkoholu alebo priveľmi podráždení.

Je to nádherné obdobie pre pozorovanie Mesiaca. Optimálna doba na jeho pozorovanie je minimálne 7 minút.

V tejto dobe prichádzajú nové nápady a poznatky! Ak nemôžete spať, využite tento čas na tancovanie, čítanie, alebo pre robenie niečoho kreatívneho. Pri splne sú zvýšené kreatívne energie.

4. Posledná štvrť

Mesiac teraz slabne. Jeho svetlo dosiahlo svoj vrchol a stmieva sa. Čas ubúdajúceho Mesiaca je vhodný pre uvoľnenie. Sme citlivejší a lepšie si uvedomujeme konce.

Naša energia sa presúva do nášho vnútra a opäť smeruje viac k energii jin a k ženskej dobe temného Mesiaca. V tejto fáze Mesiaca sa cítime ako by bol svet hore nohami, alebo máme pocit, že sme nepatrní. Necítime silu splnu alebo začiatku Novu.

Tento čas vnímame ako prechod a možno oslabenie. Uvedomte si, že všetky mesačné fázy sú dôležité a sú prirodzenou súčasťou celku.

Prichádza čas na začiatky, na uvoľnenie a uvažovanie. Posledná štvrť Mesiaca viac odráža a uvoľňuje prírodné javy, tak si vážte prírodné rytmy a choďte s prúdom.

5. Ubúdajúci kosáčik

Toto obdobie je krásne pre prijate záverov a koncov. Ak existuje niečo, do čoho by ste sa chceli pustiť psychicky alebo fyzicky, v týchto dňoch pred splnom je vhodný čas na to, aby ste to urobili.

Môže to byť rovnako jednoduché ako upratanie si vašej izby. Napíšte si na papier zoznam všetkých vecí, ktoré by ste chceli urobiť a opatrne ho spáľte.

Počas fázy ubúdajúceho kosáčika sa môžete cítiť byť unavení, máte nižšiu energiu, či potrebujete viac oddychovať.

Tento čas sa tiež nazýva „temný Mesiac“ (obdobie pred začiatkom Novu) a predstavuje najlepšie obdobie pre jin jogu, pre skoré chodenie spať a čas na to byť sám so sebou.

V tomto okamihu sa môžete cítiť viac uzavretí, a to je úplne v poriadku. Cyklus čoskoro začne opäť s Novom. Teraz oddychujte a osviežte sa.

Záver

Všimli ste si nejaké podobnosti, ako vás Mesiac ovplyvňuje?

Určite nám o tom napíšte v komentároch pod článkom.

Stop Candida

Zdroj: thespiritscience.net, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Mesiac je zabijak ludi

  • Mesiac je tu už vyše 4,5 miliardy rokov, dlhšie ako akýkoľvek živočíšny druh. Popri ňom sme sa vyvinuli z baktérie až na človeka. Tak akýže zabijak?

 2. Karel Novotný

  zdravím.to,co je napsané,jsem na sobě vypozoroval už před několika desítkami let.a už od dětství jsem s úžasem pozoroval noční oblohu,tehdy ještě bylo na co koukat,a hlavně na Měsíc.jsem hodně vnímavý na energii lidí,přírody i Měsíce.a nejvíc vnímám nov a úplněk.pozitivně.jen v období okolo úplňku spím ještě méně,než jindy.ale to nevadí.dívat se na něj je lepší,než na nic v tv.a to bývám často venku,v přírodě,na kopci.koukám, přemýšlím,vymýšlím.jsem v pohodě.a spánek vlastně nechybí.to,co dostávám,je víc,je to lepší.p.s.díky za parádní a inspirativní články.

 3. Anka Kruta

  Ano velmi vnimam NOV a Spln citim to vzdy dva dni dopredu …Tym,ze cvicim yogu a praktikujem pranayamu kazde rano ….tak je to lahsie
  Vdaka za uzasne prispevky

 4. Odporúčam prečítať si knihu Liečivá moc Luny od spoluautorov Johanny Paunggerovej / Thomasa Poppa (prípadne všetky ich publikácie – vzájomne sa dopĺňajú a sú „na nezaplatenie“).
  Z uvedenej knihy zacitujem aspoň niečo:

  „Keďže nám dnešná výchova – z neznalosti, na základe neprirodzených a nezmyselných učebných plánov a falošných vedeckých a mediálnych interpretácií – zatajuje také množstvo životne dôležitých informácií a napcháva nás zbytočnými vedomosťami, poznáme lepšie vnútro a fungovanie áut a supermarketov, ako úlohy našich vnútorných orgánov.“ (str. 29/30)

  Učiteľ všetkých lekárov takto interpretoval svoj poznatok svojim žiakom:
  „Kto praktizuje medicínu bez ohľadu na úžitok z pohybu hviezd, je blázon“ a „Neoperujte tú časť tela ovládanú znamením, ktorým práve prechádza mesiac“. Hippokrates (str. 39)

Pridajte komentár

*