Putin obvinil Veľkú Britániu, že cvičí ukrajinských sabotérov pre útoky na ruské atómové elektrárne


Print Friendly, PDF & Email

Putin obvinil Veľkú Britániu, že cvičí ukrajinských sabotérov pre útoky na ruské atómové elektrárne

(Arsenio Toledo, Natural News) Ruský prezident Vladimir Putin varuje Veľkú Britániu pred „vážnymi následkami“ a obviňuje jej špeciálne jednotky z riadenia útoku s cieľom narušiť prevádzku ruských jadrových elektrární.

Putin ďalej varoval britského premiéra Rishiho Sunaka, že „nechápe“ vážne riziká britskej účasti na prebiehajúcej špeciálnej vojenskej operácii na Ukrajine.

Putinove obvinenia Británie a Sunaka boli vznesené 12. septembra 2023 počas jeho prejavu na Východnom ekonomickom fóre vo Vladivostoku na ruskom Ďalekom východe.

Putin uviedol, že sily jeho krajiny zadržali ukrajinských sabotérov, ktorí plánovali poškodiť elektrické vedenie v ruskej jadrovej elektrárni. Ďalej potvrdil, že sabotérov vycvičili britské špeciálne jednotky.

„Nie je to tak dávno, čo v dôsledku ozbrojených stretov na našom území ruská Federálna bezpečnostná služba zneškodnila množstvo ľudí. Niekoľko bolo zabitých a zvyšok bol zajatý,“ povedal Putin.

„Ukázalo sa, že išlo o sabotážnu skupinu spadajúcu pod Bezpečnostnú službu Ukrajiny (SBU). Uskutočnili sa výsluchy. Čo zistili? Že ich úlohou bolo poškodiť jednu z našich jadrových elektrární, narušiť elektrické vedenie – vysokonapäťové vedenie – s cieľom nakoniec prerušiť prevádzku elektrárne. A toto nie je prvý takýto pokus,“ pokračoval Putin.

„Medzitým sabotéri počas výsluchu prezradili, že trénovali pod vedením britských inštruktorov.“

Putin obvinil Britániu z provokovania Ruska „jadrovým vydieraním“

Putin sa vo svojom prejave zamýšľal nad tým, či Briti „rozumejú tomu, s čím sa zahrávajú, alebo nie“.

Ďalej povedal, že britský premiér Sunak sa možno pokúša vyprovokovať Rusko k podobnej reakcii vyslaním vlastných sabotérov na útoky na ukrajinské jadrové elektrárne.

„Vedia vôbec britské vedenie a premiér, čo robia ich špeciálne jednotky na Ukrajine?“ spýtal sa Putin.

Potom poznamenal, že je možné, že britské špeciálne jednotky konali nezávisle od britského vedenia a namiesto toho sa riadili podľa pokynov vydaných Spojenými štátmi. V každom prípade poznáme konečný výsledok.

„Ale uvedomujú si, s čím sa zahrávajú?“ spýtal sa Putin a obvinil Britániu a Západ z podceňovania Ruska. „Z ich strany ide o vyhrážky a jadrové vydieranie.“

Putin zrejme predpovedal skepticizmus Západu v súvislosti s týmito obvineniami a povedal:

Liečba osteoporózy

„Uisťujem vás, že toto je úplná čistá pravda. Takže títo sabotéri nám to hovoria počas výsluchu. Viem, že niekto môže teraz povedať, že pod hlavňou pištole povedia čokoľvek. To však nie je pravda. A vedenie britských špeciálnych síl vie, že hovorím pravdu,“ pokračoval Putin.

„Nie som si však istý, že vedenie Veľkej Británie chápe, čo sa deje,“ uzavrel Putin. „Tieto veci sú vážne znepokojujúce, pretože Veľká Británia nekoná racionálne – čo môže viesť k vážnym následkom.“

Samotný Sunak na Putinove obvinenia nereagoval. Namiesto toho hovorca vlády povedal:

„Neposkytneme žiadny priebežný komentár k ruským obvineniam, ktoré slúžia len na odvrátenie pozornosti od ruskej ilegálnej invázie na Ukrajinu.“

Približne deň pred Putinovými obvineniami Sunak tvrdil, že Rusko zaútočilo na civilnú nákladnú loď v ukrajinskom prístave v Čiernom mori, ktorá prevážala ukrajinské obilie na export.

„Dnes môžem snemovni povedať, že vďaka odtajneným spravodajským informáciám vieme, že ruská armáda 24. augusta 2023 zaútočila na civilnú nákladnú loď v Čiernom mori s viacerými raketami,“ povedal Sunak v prejave v parlamente.

Potom tvrdil, že útok je len demonštráciu toho, aký zúfalý je Putin.

„Ukrajina má právo vyvážať svoj tovar cez medzinárodné vody a má morálne právo predávať obilie, ktoré pomáha nasýtiť svet,“ povedal Sunak.

Stalo sa tak hneď po tom, čo kritizoval Putina za to, že sa nezúčastnil na nedávno skončenom samite G20 v Indii. Následne obvinil ruského prezidenta z toho, že spôsobuje „strašné utrpenie na Ukrajine“, porušuje chartu Organizácie spojených národov a ohrozuje globálnu energetickú bezpečnosť.

Záver

Najnovšie správy o Putinovi a Rusku nájdete na stránke RussiaReport.news.

Pozrite si tento klip, v ktorom Putin diskutuje o zmarenom teroristickom útoku na ruskú jadrovú elektráreň rukami ukrajinských sabotérov, ktorí boli vycvičení britskými špeciálnymi jednotkami:

Autor: Arsenio Toledo

Stop Candida

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Redakcia, v nadpise dnešného článku zrejme došlo k preklepu:

  „že cvičí ukrajinských sabotérov pre ÚROKY/ ÚTOKY“ na ruské atómové elektrárne.“

  • Chybička se vloudila. Ďakujeme za upozornenie, opravili sme to!

   • Redakcia, aj predložka PRE v nadpise skresľuje zmysel vety.

    • Ale rozumieť sa tomu snáď dá, nie?
     Dnes uverejnené na topkách – že štáty OSN sú pevné vo svojich postojoch a hodnotách. Podľa Scholdu nemajú v 21. storočí miesto……..
     Z prejavu Scholza nie Scholda.

     • Marek Košice

      postreh : Zle uvažuješ… To je jedno, že Emily tomu rozumie. Ide o to, aby sa NEDEGRADOVAL slovenský jazyk, či zmysel vety. V komunikácii musí byť presnosť, aby z dôvodu nepresnosti nevznikali žiadne nesprávne domnienky. Uvažuješ typom „Je jedno, že tam dávam cukor „od oka“ a nie podľa osvedčeného recpetu, veď sladké je to dosť nie?“ …A potom zákusok (nejedávam ich, je to len príklad) chutí raz lepšie, raz horšie…miesto toho, aby chutil vždy rovnako dobre. Amen.

     • postreh, nejde mi o buzeráciu… ide o to, či všetci vyjadreniu rozumieme rovnako a – hlavne – správne; v súčasnosti sa totiž (a vo veľkom rozsahu) práve s predožkou „pre“ v médiách všeobecne nakladá odbuka dobuka…

      úsek „že cvičí ukrajinských sabotérov PRE útoky na ruské atómové elektrárne“
      je možné pochopiť dvojako:
      1. – cvičí ich NA útoky
      2. – cvičí ich KVôLI útokom (opačný zmysel v porovnaní s bodom č.1)

      – v tomto prípade sa z kontradiktorického vyjadrenia správny význam dá pochopiť z kontextu, no keby kontext chýbal – potom ako?

      Pozrime sa napríklad, čo urobí postavenie jedinej čiarky so zmyslom celej vety:
      Omilostiť, nie obesiť!
      Omilostiť nie, obesiť!

      Pochopili sme sa?

    • cvičí pre útoky = cvičí pre vykonávanie útokov. Teda cvičí pre nejaký účel. Nevidíme problém s predložkou „pre“. Mohla by byť aj predložka „na“, ale to by šlo 2-krát „na“ za sebou a to neznie dobre.

     • Na niečo a pre niekoho – cvičia na útoky pre ukrajinskú armádu. Ak vám vadí 2 x na – cvičia na útoky proti Rusku, pre UK armádu. Zo slovenčiny majú guláš len cudzinci, ktorým nejde do hlavy obrovská kombinovateľnosť výrazov a priame gramatické – nielen kontextuálne vyjadrenia – „myslené ako“. Vy máte tendenciu vyjadrovať sa spôsobom, ktorým si máme niečo domyslieť, a to je základné odcudzenie sa od rodného – pre cudzincov zložitého, pre nás samozrejmého jazyka. Ak tu niekomu vadí zložitá veta, mne nie, a „sms“ články-správy určite nečítam. V poslednej dobe práve novinári podsúvajú texty, ktoré sú buď tendenčné – máme si myslieť domyslieť práve toto, alebo sú vyslovene neurčité – nejednoznačné – typický Nový Čas. Pokiaľ sa musím u niekoho domáhať, aby mi vysvetlil ako to myslel – už mám voči nemu nedôveru. Slovenčina vie byť čistá ako Kristovo oko – keď by sme veľmi chceli aby taká bola. Vzhľadom NA účel, a vzhľadom K úcte voči komu – na pamiatku našim predkom a pre zachovanie nás samých..

     • „Zábavné“ čítať, ako niekomu vadia určité gramatické nuansy „na, pre“ atď. Zato prenikanie anglikanizmov a amerikanizmov do slovenčiny je v pohode. Občas mám pocit, že by bolo potrebné pri takejto proanglosaskej jazykovej orientácii zaviesť na Slovensku angličtinu ako úradný jazyk.

     • Tohle byl náš jazyk který nám vzali vierozvestové a nasunuli cizí ,protože národ nejlépe a nejrychleji zničíš a ovládneš přes jazyk, slova,vyjadřování . Doufám že se jednou vrátí do škol které budou Slavianské bez cizích zásahů.
      http://www.priznakytransformace.cz/index.php/zahady-a-historie/371-vite-jak-vypadlo-staroslovanske-pismo-bukvice-bylo-to-magicke-obrazove-pismo-2

     • Udělali z nás negramotné u voleb jim stačí křížek (X). Pak už se o nás „postarají“ jako o nesvéprávné.

     • Marek Košice

      Oldo….. Podporuješ degradáciu slovenského jazyka? Ja osobne neznášam, ak niekto napíše/povie miesto „Toto je krajšie NEŽ tamto“ dríst typu „Toto je krajšie AKO tamto“… Slovo „AKO“ sa má používať v takomto prípade : „Toto je pekné AKO tamto“…. Skrátka v situácii, kde nie je možné použiť slovo „NEŽ“, viď tento príklad : „Toto je pekné NEŽ tamto.“ …
      Ešte viac „šediviem“ z toho, keď niekto napíše/povie „VĎAKA vášmu návrhu ktorý bol schválený, Slovensko mieri do prdele!“….. Miesto toho, aby popísal/povedal „KVôLI vášmu návrhu ktorý bol schválený, Slovensko mieri do prdele!“….
      Alebo „STRAŠNE sa mi to páči, milujem tú pesničku.“………… 😀 😀 😀

     • Toto je v poriadku . Mna ale viac sokuju vety ako napr :
      Keby funguje právny štát, tak tí policajti skončia v base…
      Alebo : Keby ho osobne stretnem samého niekde na ulici …

      To je nova gramatika ? Za mojich cias (60. a 70. te roky) sa takéto spojenia nepouzivali.

  • Určite nie zámerne som tu príspevkom z 19/09/2023 at 20:05 „rozpútala“ tému slovenského jazyka a jeho gramatiky, ktorú si v posledných rokoch mnohí ľudia interpretujú podľa svojich vlastných pravidiel.

   Pamätám nie tak dávne Časy, keď som počúvala každé ráno v slovenskom rozhlase tzv. gramaticko-spisovné okienko Sibyli Mislovičovej – vedeckej tajomníčky Jazykovedného ústavu ústavu Ľ. Štúra.

   V súčasnosti počuť zvlášť u mladých ľudí namiesto skutočne spisovných slovenských výrazov – rôzny pejoratívny, slangový, anglo-saský a tínedžerský žargón komunikácie, zvlášť v tej komunikácii SMS-kovej. Radšej „hodia do placu“ troch smajlíkov, ako by mali verbálne napísať, čo cítia. Chápem – zjednodušovanie mentálnych procesov, úspora času..

   Dnes, keď človek počúva komerčné rádia, weby, videá, podcasty, tieto procesy mi dávajú za Pravdu, že zrejme pri prijímaní do médií – za moderátora – už nemusí adept testom dokumentovať, v akom „stave“ sa nachádza jeho spisovný slovenský jazyk, vr. gramatiky.

   P.S. „Nižšie zámerne uvádzam preklad posledného odseku nižšie do arabského jazyka a verím, že zostávam stále v rámci témy – jazykové Okienko (pozn.: neviem v t.č., či ten preklad do arabštiny prejde cez web Bádateľa). Citujem:

   „Tak, ako je pre Slováka veľmi náročné sa naučiť arabský jazyk (ak by žiadal o azyl napr. v Saudskej Arábii), tak isto pre arabsky hovoriaceho ilegála, je rovnako problematické sa naučiť aspoň hovorovo – slovenský jazyk. Takže preto je bezvýznamné, aby Niekto z vládnych činiteľov SR a EÚ tu nasilu zadržiaval imigrantov z arabsky hovoriacich krajín, ktorí sú tisíce svetelných rokov vzdialení od kultúry slovenského národa a jeho jazyka. Na túto Zem určite títo ľudia nepatria! Amen!“

   Preklad: čítaj zprava – doľava.

   „مثلما أنه من الصعب جدًا على السلوفاكي أن يتعلم اللغة العربية (إذا تقدم بطلب اللجوء في المملكة العربية السعودية، على سبيل المثال)، فإنه يمثل مشكلة أيضًا بالنسبة لشخص غير قانوني يتحدث العربية أن يتعلم على الأقل اللغة العامية السلوفاكية . ولهذا السبب لا معنى لها
   أن أحد المسؤولين الحكوميين في الجمهورية السلوفاكية والاتحاد الأوروبي يقوم باحتجاز قسري للمهاجرين من البلدان الناطقة بالعربية والذين يبعدون آلاف السنين الضوئية عن ثقافة الأمة السلوفاكية ولغتها. على هذه الأرض – بالتأكيد هؤلاء الناس لا ينتمون! آمين!“

   Ďakujem za porozumenie!

  • Potopte anglii tsunami a Bude
   Mir pokoj prosperita

 2. Lavrov v ruskojazyčných komentářích popsal, že Washington nejenže převádí Kyjevu vojenskou pomoc ve výši přibližně 100 miliard dolarů, ale ve skutečnosti kontroluje jeho rozhodování. Dále uvedl, že se tak snaží způsobit Rusku „strategickou porážku“.
  https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/lavrov-spojene-staty-proti-nam-vedou-valku/

 3. Šéf NATO varuje Západ, aby se „připravil na dlouhou válku“ na Ukrajině

  https://aktax.cz/sef-nato-varuje-zapad-aby-se-pripravil-na-dlouhou-valku-na-ukrajine/

  • Marek Košice

   K*rva, a na Aeronete pred X týždnami hoaxy (ak teda bude mať pravdu šéf NATO), že vojna na Ukrajine skončí niekedy túto jeseň…

   • Ćo tu pózuješ ty debilko!

    • Marek Košice

     Maroš a jeho koment a.k.a. 15 ročný pubertiak. Takýmito trápnymi buzeráciami sa tu pre každého staneš tragédom. Je vidieť, že niečo na čom si závislý vyslovene škodí tvojej psychicke. A nebude to len jedna vec, že? Daj si studený obklad na čelo.

    • yep,len nezmysli

 4. Summit G77+Čína poskytl Kubánskému prezidentovi skvělou příležitost posílit vazby s podobně smýšlejícími rozvojovými zeměmi a pozvednout hlas globálního Jihu proti „agresivní imperialistické politice“ Ameriky.

  https://aktax.cz/summit-g77cina-v-havane-je-odvaznym-krokem-k-budovani-multilateralniho-sveta/

 5. Silenci prohlasuji zvitezime
  Budem bojovat do posledniho muze takze pak ukrajina bude risi Chazarskou
  Maji tisice zlriplovanych amputovanych ze svych min
  Do poli na rusy

  Proc se znicoli pamatnoky ww2 rudoarmejcu coz nevi se
  Nemecko cast polska bylo osvobozene beloruskym frontem Rakousku 3. Ukrajinskym frontem
  Betsina CSR 2
  Ukrajinskym frontem nekolika rumuny

  Podivejte se na fiy
  Bitvy o sevastppol leningrat stalingrad Berlin kurks
  Kiev bylbosvobozen csr armadou pod Gen
  Ludvikem svoboda.
  Vlasovci litevske a madarske ss hordy byli krvavy zabijaci

  400 000 ukrajincu banderovcu vlasovcu byla na strane nazi vcetne savastopolu
  V 1654 vybojovano pro rusko Ivanem hroznym kazan.
  1954 nezakonne vse pripojeno novorosijsk ….. chruscevem pod ukrajinou
  Ucitele dejepisu nam rekli toto muze byt duvod k novym konfliktum

  Vypada to ze rusko vezmy bse az oddest ukrajina bude bez pristupu k cernemuori
  Jiz nema kolem 20% i uzemi…
  Obyvatel hlavne inteligence

  Rusove pripravuji novou bojovou techniku

  NATO nove typy letadel tanku
  a pod budou v provozu za 56 tydnu
  Ruske kolem 27 tydnu
  Jen silenci si mysli ze rusko cinu mongolsko cecence Iran.
  …porazi …
  Jen tak dale EU bude kupovat drahou zapadni zbrojni vybavu a ja mam v tom pekne investice energie
  What

  .

 6. Prohlidl jsem si mapu EU 1914
  V me dejepisne knize
  Rakousko uhersko Rex Bohemia Moravia zabira velkou cast EU
  Ruska Carska rise zabira uzemi zapadu az s dotykem na stale roztristene nemecko
  UKRAJINA POLSKO KROME CIPEK BALTU VUBEC JESTE NEEXISTUJE
  RUSKO NAPROTI TOMU JE OD SEVERU VCETNE FINSKA AZ PO KRYM POD CARSKOU RISI

  MELI rusove HOSPoDARSKY NARUST NEJVETSI NA SVETE kolem 12 %
  PREDSTIHUJICE cely svet vcetne Anglosasske
  Jen Rex Bohemia zeme Svate rise rimske cechy morava slezko meli nejvetsi rozmach na svete
  Megazavody Skoda Tatra zelezarny infrastructure energetiku moderni drahy as Orient express
  Spickove lazne Sveta zemedelstvi skolstvi University VU rekreace
  Naproti tomu Podkarpatska rus se dostavala ze 120 rocni osmanske dominance az analfabetismu

  Ukaz mapa ruske rise 1914

  Proto anglani museli vyvolat ww1 aby udrzeli svoji dominace kolonie vydirani zotroceni vcetne Afriky embarga
  Anglosasove se boji supremaci sjednoceneho SLOVANSTVA

 7. V rusku se otevira obnovuje pres 10 000 orthodoxnich monastyru cirkvi rocne diky Putinovi duma…. coz rada moudrych z cele rise ruske federace

 8. Depopulacni sataniste pripravzju 2024 nuklearni holoksust
  Vyreseni DEPOPULACE
  GLOBALNI OTEPLOVANI DO 2 ROKU MUKLEARNI ZY
  ANO SATANISTE
  COVID SELHAL DIKY RAD PUTINOVI TAK TERROR ISRAEL PALESTYNA
  NATO USAHUNTER BIDEN RUSSIA VRAZDENI
  CHAZARI NEO UKRAJINSTI FASISTE SNI O CHAZARSKE RISI DTAKULA
  PUTIN JE ZACHRANA ZAPADNICH KRESTANSKYCH CIVILIZACI

Pridajte komentár

*