Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Keď policajti nechápu: Vysvetlenie, ako rúška znižujú kyslík a zvyšujú CO2


Print Friendly, PDF & Email

Keď policajti nechápu: Vysvetlenie, ako rúška znižujú kyslík a zvyšujú CO2

Ohľadne nosenia rúšok koluje už od samého začiatku pandémie koronavírusu množstvo dohadov a chýrov. Platí to o obidvoch stranách barikády – tak ich zástancov, ako aj odporcov.

Kde je teda pravda? Sú obavy o zníženie kyslíka v krvi alebo zvýšenie hladinu oxidu uhličitého opodstatnené? Na tieto otázky sa pokúsime v zrozumiteľnej podobe podať odpoveď v tomto článku.

Najčastejšie argumenty o kyslíku, CO2 a rúškach

Najčastejšia oblasť debát týkajúcich sa rúšok je, či nosenie rúšok znižuje okysličenie krvi a zároveň či zvyšuje koncentrácia CO2.

Podporovatelia rúšok hovoria na obe veci razantné nie. Ich argumentom je to, že medzery medzi vláknami rúšok sú oveľa väčšie ako molekuly kyslíka i oxidu uhličitého, a teda, k uvedenému javu dochádzať nemôže.

Odporcovia zasa veria, že k obmedzovaniu kyslíka a zvyšovaniu oxidu uhličitého dochádza. Snažia sa to dokázať rôznymi pokusmi a meracími prístrojmi (pozrite si napríklad video v tomto článku).

Podľa nás je uvedený jav reálny a vysvetlíme si, ako a prečo k nemu dochádza.

Odporcovia rúšok sú presvedčení, že vzduch zachytený pod rúškom sa opätovne vdychuje a preto dochádza k zvýšeniu CO2 a zníženiu kyslíka v krvi. Je to pravda len čiastočne, hlavný dôvod je však iný.

V nasledujúcej časti si to vysvetlíme.

Ako prebieha dýchanie bez rúška

Pľúca dospelého človeka majú objem 4 až 6 litrov, teda v priemere 5 litrov (zdroj). U detí je objem samozrejme menší, zodpovedajúci ich veku. Pre náš príklad ale pracujme s dospelým človekom.

Bežne, keď dýchate, tak takmer nikdy nie na plný objem pľúc. Skúste si to sami vyskúšať:

 1. Pohodlne si sadnite alebo ľahnite a normálne dýchajte.
 2. Stopnite si čas nádychu. Nám to vychádza na nejaké 3 sekundy.
 3. Teraz sa skúste nadýchnuť rovnakou rýchlosťou ako predtým, ale do plna, až na plnú kapacitu pľúc. Dýchajte do brucha aj hrudníka.

Nám to vyšlo na rozpätie 9 až 12 sekúnd. Dajme tomu 9 sekúnd. Takže, ak pri 9 sekundách je to 5 litrov vzduchu, tak bežný 3 sekundový nádych bude zhruba 1,6 litra.

Môžeme teda uvažovať, že pri bežnom dýchaní človek dýcha približne 1,6 litra vzduchu.

Pri výdychu však nevydýchneme všetok vzduch. Časť z neho ostáva v ústach, hrdle a prieduškách. Hovorí sa mu aj vzduch v „mŕtvej oblasti“, u ktorého nedochádza k riadnej výmene plynov s okolím. Jeho objem je asi 150 ml. (zdroj)

Takže si to zhrnieme:

Pri bežnom dýchaní vdýchneme 1,6 litra vzduchu, z ktorých ale 150 ml je takzvaný „mŕtvy vzduch“ s vysokým podielom oxidu uhličitého a nízkym podielom kyslíka. Percentuálne je to 150 ml / 1600 ml = 9,4%.

Ako sa mení dýchanie s nasadeným rúškom

Tak a teraz si predstavme, že si nasadíme rúško. Zástancovia rúšok hovoria, že medzery medzi vláknami sú príliš veľké na to, aby zabránili výmene plynov, či už kyslíka alebo oxidu uhličitého.

Fajn. Tak si teraz nasaďte rúško úplne na tesno k ústam a snažte sa dýchať. Ide vám to? Ide, ale značne obtiažne. Rúško teda nebráni úplnej výmene plynov, ale ju podstatne sťažuje.

Na to, aby ste sa nadýchli 1,6 litra vzduchu už vám nebudú stačiť 3 sekundy, ale povedzme 10 alebo aj 15 sekúnd. Rúško samozrejme nemáte nasadené takto natesno pri bežnom nosení, ale ten efekt tam stále je.

Rúško vám teraz bráni riadne dýchať a vaše podvedomie sa to snaží vykompenzovať tak, že začnete dýchať plytšie a rýchlejšie (zdroj). Namiesto 1 nádychu, v ktorom je 1,6 litra vzduchu a trvá 3 sekundy, spravíte 2 kratšie a plytšie nádychy, v ktorých je už v každom len 0,8 litra vzduchu a trvajú 1,5 sekundy.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Lenže, čo sa stane s tým „mŕtvym vzduchom“?

Jeho celkový objem sa mierne zvýši. Z pôvodných 150 ml pribudne 50 ml pod rúškom (náš odhad) = spolu 200 ml. Zároveň sa objem celkového nádychu zmenší. Podiel „mŕtveho vzduchu“ teraz bude 200 ml / 800 ml = 25%.

Už zrejme tušíte kam to speje. Presne tak – rúško spôsobí, že človek dýcha plytšie a rýchlejšie, čo ma za následok zvýšenie podielu „mŕtveho vzduchu“ z 9,4% na 25%, čiže asi 2,7-krát viac.

A sme doma. Vzduch s podielom 25% „mŕtveho vzduchu“ bude mať nižší podiel kyslíka a vyšší podiel oxidu uhličitého. Tu je ten hlavný efekt, ako k tomu dochádza.

Presné čísla sa samozrejme môžu mierne líšiť v závislosti od frekvencie a plytkosti dýchania.

Aké to má následky pre dospelých a deti

a) Dýchanie vzduchu s vyšším podielom oxidu uhličitého môže spôsobovať stav nazývaný hyperkapnia.

Hyperkapnia sa prejavuje napríklad bolesťami hlavy, únavou, zmätenosťou, sčervenaním kože, zášklbmi svalov, zvýšeným pulzom a búšením srdca. Pokročilé fázy zahŕňajú paniku, záchvaty, pokles krvného tlaku a poruchu vedomia. A dospieť to môže dokonca až do stavu bezvedomia.

Podrobnejšie sme o tom písali v článku, kde 78 nemeckých lekárov, vedcov a ďalších expertov poslali otvorený list učiteľom a riaditeľom škôl, aby ich pred hyperkapniou varovali a naučili ich u detí tento stav rozpoznať.

Hyperkapnia predstavuje vysoké akútne riziko hlavne pre deti, pretože tie nedokážu jej príznaky včas identifikovať a výsledkom môže byť kolaps či dokonca smrť detí.

b) V prípade zníženej úrovne kyslíka ide, na rozdiel od hyperkapnie, skôr o chronický problém.

Hladina kyslíka v krvi totiž neklesá na také úrovne, ktoré by predstavovali akútne riziko ohrozenia života. O to vážnejšie sú však dlhodobé následky nosenia rúšok na poškodzovanie mozgu, hlavne u detí.

Podrobne o nebezpečenstve obmedzeného kyslíka kvôli rúškam sme nedávno písali v článku, kde o tom hovorí jedna nemecká neurologička.

Ako sa vyvarovať rizikám obmedzenia kyslíka a nadbytku CO2 kvôli rúškam

Vo všeobecnosti, pri rúškach je dôležité zhlboka dýchať, aby sa minimalizoval podiel „mŕtveho vzduchu“. Podvedomé reflexy však budú navádzať na rýchlejšie a plytšie dýchanie. Neustále si kontrolovať dýchanie sa nedá, preto to môže byť ťažko realizovateľné.

U dospelých, ak začnú pri nosení rúška pociťovať zdravotné ťažkosti, tak najlepšie je hneď zložiť si rúško a zhlboka dýchať.

Ak nie je možné rúško zložiť, tak je potrebné prestať vykonávať akúkoľvek fyzickú aktivitu a snažiť sa robiť hlbšie nádychy a výdychy. Tým by sa mal znížiť podiel spomínaného „mŕtveho vzduchu“.

Pri deťoch je to viac problematické, lebo deti často nedokážu identifikovať príznaky a môže to u nich dospieť do štádia, keď náhle odpadnú. Tiež by mali okamžite zložiť rúško a zhlboka dýchať, prípadne treba volať záchranku.

Preto zastávame ten názor, že deti by rúška nemali nosiť vôbec alebo ak, tak len deti staršie ako 15 rokov a len na veľmi krátky čas nevyhnutný pre splnenie účelu. Napríklad krátka cesta v MHD neprevyšujúca 15 až 20 minút alebo v školách pri presunoch medzi triedami.

V žiadnom prípade by však deti nemali nosiť rúška aj počas vyučovania v triedach.

Osobne sme presvedčení o tom, že nútiť deti nosiť rúška je zločinom proti ľudskosti a osoby za to zodpovedné by mali byť trestne stíhané.

Zbohom vysoký krvný tlak

Zdroje: pnmedical.com, sk.wikipedia.org, en.wikipedia.org, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Dnes som sa dosť nachodil po okrese a medzi dedinami – dôvod – kontrola u lekára a blbé autobusové spoje, takže pešibus. No – po polhodine trapu s rúškom na hube som už fuňel ako nadržaný ježko v apríli.

  Je to tak jednoduché! Odchyťte to tlsté prasa Mikasa a v rúšku a s palicou ho pešibusom žeňte na nákup do supermarketu!

  Dnes som mal aj pozitívne zážitky. V deckách sa viditelne prejavuje odpor k rúškam asi tak, ako sme mali my za komunizmu odpor k učiteľom a policajtom, ktorí nás chalanov buzerovali za dlhé bítnícke vlasy. Tiež som stretol z hlbín supermarketu vychádzať dievčisko – 18-20 ročné, s nákupom – a po rúšku /ani na uchu/ ani stopy! Oči jej víťazoslávne svietili! Tak som jej – ja orúškovaný aby nepokutovaný – ukázal vztýčený prst hore! Pozdravila ma „Jó napot!“ a oči sa jej ešte viac rozsvietili s tou správnou šťastnou drzosťou a s úsmevom „akože ako inak báči?!“

  Takže znovu opakujem – „Musíš byť SPRÁVNE drzý, inak to prasa Mikas zabije teba!“
  https://www.infovojna.sk/article/mikasov-urad-hrozi-slovakom-ze-nenosenie-ruska-bude-pokutovat-sumou-do-1659-eur-harabin-vyzyva-ludi-aby-pokutu-neplatili-pretoze-ide-o-mucenie

  • Takto. Neviem, aký je stav – v zmysle používania PC medzi obyvateľstvom – či je ešte dostatok PC v rodinách. Ja používam blbý mobilný telefón a chcem ešte blbší. K podstate – treba si robiť archívy dôkazov o blbostiach na vládnych proti“hoaxových“ stránkach – cez PrintScreen. Na mobile to asi nebude ončo oproti monitorom. Treba to robiť. Inak o pár rokov nám odškriepia nos medzi očami. Treba žiadať, aby uverejňovali autorov alebo objednávateľov týchto stránok. V štátnej či verejnej správe neexistuje anonymita – aj keď sa o ňu snažia.

  • Oprava – „vztýčený palec hore“. Aj keď je to tiež prst – nie je to jedno ktorý.

  • Dobytkari s dlhymi nosmi,nariaduju bachratej svini,ake dalsie svinstva ma robit,aby sa zbytok dobytku dostal na bitunok,aka vyvrazdenie Narodov

  • Všetkých tých nemocných, čo nás oberajú o zdravie a psychickú pohodu, popohnať pred ľudové súdy, ja si myslím, že raz k tomu dôjde – aj na svetových zločincov, ktorí toto všetko spôsobujú.

 2. Dnes na mojom obľúbenom webe dr. Mercolu http://www.mercola.com nabehol článok s videom:
  https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2020/10/17/coronavirus-fraud-biggest-crime-against-humanity.aspx
  Voľný preklad názvu:
  Škandál korona podvodu – Najväčší boj len začal.

 3. Niečo som prekopírovala ako sa toto celé pripravovalo:
  1. trump appointed Bill Gates affiliate, Dr. Moncef Slaoui, as vaccination czar.
  2. trump announced his “operation warp speed” will allow 100 million CV-19 vaccinations be injected by October, 2020.
  3. trump announced he’s going to use the military for administration of CV-19 vaccinations.
  4. trump gave Bill Gates’s GAVI organization 1.16 billion dollars of tax payers money for the development of the CV-19 vaccinations.
  5. trump’s lawyer announced that the federal government has the legal rights to force vaccinations on anyone and everyone.
  6. Researchers at the FDA announced they have developed at simple, rapid and sensitive test to isolate potential antibodies for “supposedly” developing a CV-19 vaccination. called Luciferase Immunoprecipitation System (LIPS).
  7. The trump administration asks States to be ready for CV-19 vaccinations by November. The CDC then sent letters to governors asking them to speed approval of distribution centers by Nov. 1st, just before Election Day.

 4. Samozrejme, súhlasím v názorom v tomto článku,ale problém je ten,že choré média permanentne masírujú mozgy,a popierajú všetko čo len nedajbože,má 8ny názor ako ten ktorý oni diktujú!!! Vidíme dementnych policajtov, ktorí ako poslušní psi,sú ochotní človeka bez rúška, pomaly zatvoriť do basy!!! Bez štipky účty a charakteru voči ľuďom!!! Verím,že táto chorá doba nebude trvať dlho,a raz sa ukáže že toto všetko bola len taktika na úplne zamedzenie slobody a dôstojnosti ľudí!!!! Pravda vždy vyjde najavo!!!

 5. Definitiva

  Neveriaci, nasaďte si rúško a choďte behať, alebo šliapať do schodov. Novinár v USA zmeral synovi CO2 pod rúškou a hodnoty stúpali do neba, až za hranicu merateľnosti prístroja.
  Policajti sú múdri a ostatní. Múdri policajti nedávajú pokuty za Covid opatrenia, za čo im ďakujem. Veď oko nie je počítač a nemusí všetko vidieť.

  Ďalšia konšpirácia, ktorá je už dnes realitou, Slovensko a nadnárodné riadenie.
  http://www.nwoo.org/2020/10/16/простота-хуже-воровства-alebo-o-krajine-kde-sa-nebudeme-bat-umierat/

  • Definitiva

   Dr. Gruber nedávno v známom seriáli použil igelitový sáček ako narkózu CO2 pre pacienta. A to ešte o korona nebolo ani slychu. Pridusenie partnera u sex zvrhlíkov má tiež príčinu v CO2, možno nám elity chcú rúškami dopriať rozkoše a my nevzdelanci sa bránime.

   • Na „sáčok a masturbáciu“ zomrel herec David Caradine – predstaviteľ holýúdskeho „Kaina“ v seriáli Kung Fu, ktorým nahradili originálneho Bruce Lee – autora námetu.

  • Dnes nie je prikázané behať s rúškom, ak sa pohybuje bežec mimo obec. Čudujem sa bežcom a bežkyniam, ktorých vidím behať s rúškom mimo obec či mesto na cyklistickom chodníku alebo v prírode. Ako vytrvalostný bežec môžem potvrdiť, že je to neznesiteľné. Nielen pri behu, ale aj pri nord-walkingu. Zdravotný prínos z aeróbneho pohybu je tým znehodnotený.

  • Definitíva – ad ten článok na NWOO.org – podpísaný autor „Nikita“ je známy SS – neochronologický neomarxistický sion Stanislav SlabeJpicius-Slabejcius – a jeho meno zámerne presne nevyslovím. Neviem, či ti to ušlo Definitíva, keďže si navštevoval NWOO.org aj ty a poznáš reakcie diskutérov na tie „jeho SS“ – je to skupina „mentorov“ – kompiláty „historických“ a politruckých manipulatívnych /rádo by/ splátanín – vtedy som to nazval SS tapety na hajzel. Stále sú to tapety na hajzel! Jeho – ich stratégiou je to, čo robí tzv. tolerovaná opozícia – ten kaukaz Chmelár – zahltiť čitateľov kvantom „neznámych“ faktov, ohúriť, a tomu blbcovi, ktorí tomu uverí – nanútiť svoj názor! Je to verejne deklarovaný Ficov prívrženec a hlavne riťopchaj!

   Tu je vo svojej autorskej „kráse“ – mladý grafomanský psychopat, ktorý roky slúži po sláve a uznaní a po politickom poste. Taký malý sku.vený Goda! Len sionboľševický. Ako údajný VŠ – a teda potom znalý podmienok udávania zdrojov vlastných poblivokácií – ako zdroje udáva vlastné, resp. tie ich kolektívne chobotiny – vlastné články doboha! Ide o to, že som ho v minulosti usvedčil z rôznych vyjadrovacích štýlov v jedinom „jeho“ komentári, a že prekrucuje fakty a podsúva ich v inom kontexte. Na začiatku tohto roka sa mi /nám/ na NWOO.org vyhrážal, že ak smer vyhrá voľby – podá na mňa /nás/ trestné oznámenie! FUCK SS! Takže definitíva – toto si /si u mňa/ pohnojil! Na Zem a Vek, kde sa chcel votrieť „akčnými“ článkami a kde som objavil pár jeho článkov, som to vysvetlil Benkovi a tam skončil. On vlastne skončil už na viacerých weboch, keď pochopili o čo ide.

   Napriek tomu, že mu takto nechtiac pravidelne robím roky reklamu – výsledok máte tu!
   „Nikita“ z Kaukazu – „ktorý by si rád otrel svoje „ruské“ čižmy svojich „ruských“ nosatých predkov o fašistické papule“. Jeho pohlavie nekomentujem – len, že mu vysoko pravdepodobne nespadli včas vajcia do miešku.
   Definitíva – ad ten článok na NWOO.org – podpísaný autor „Nikita“ je známy SS – neochronologický neomarxistický sion Stanislav SlabeJpicius-Slabejcius – a jeho meno zámerne presne nevyslovím. Neviem, či ti to ušlo Definitíva, keďže si navštevoval NWOO.org aj ty a poznáš reakcie diskutérov na tie „jeho SS“ – je to skupina „mentorov“ – kompiláty „historických“ a politruckých manipulatívnych /rádo by/ splátanín – vtedy som to nazval SS tapety na hajzel. Stále sú to tapety na hajzel! Jeho – ich stratégiou je to, čo robí tzv. tolerovaná opozícia – ten kaukaz Chmelár – zahltiť čitateľov kvantom „neznámych“ faktov, ohúriť, a tomu blbcovi, ktorí tomu uverí – nanútiť svoj názor! Je to verejne deklarovaný Ficov prívrženec a hlavne riťopchaj!

   Tu je vo svojej autorskej „kráse“ – mladý grafomanský psychopat, ktorý roky slúži po sláve a uznaní a po politickom poste. Taký malý sku.vený Goda! Len sionboľševický. Ako údajný VŠ – a teda potom znalý podmienok udávania zdrojov vlastných poblivokácií – ako zdroje udáva vlastné, resp. tie ich kolektívne chobotiny – vlastné články doboha! Ide o to, že som ho v minulosti usvedčil z rôznych vyjadrovacích štýlov v jedinom „jeho“ komentári, a že prekrucuje fakty a podsúva ich v inom kontexte. Na začiatku tohto roka sa mi /nám/ na NWOO.org vyhrážal, že ak smer vyhrá voľby – podá na mňa /nás/ trestné oznámenie! FUCK SS! Takže definitíva – toto si /si u mňa/ pohnojil! Na Zem a Vek, kde sa chcel votrieť „akčnými“ článkami a kde som objavil pár jeho článkov, som to vysvetlil Benkovi a tam skončil. On vlastne skončil už na viacerých weboch, keď pochopili o čo ide.

   Napriek tomu, že mu takto nechtiac pravidelne robím roky reklamu – výsledok máte tu!
   „Nikita“ z Kaukazu – „ktorý by si rád otrel svoje „ruské“ čižmy svojich „ruských“ nosatých predkov o fašistické papule“. Jeho pohlavie nekomentujem – len, že mu vysoko pravdepodobne nespadli včas vajcia do miešku.
   https://www.youtube.com/channel/UC6JlTP2c6XQYmeMut4PkXxA/videos?view=0

   • Oprava – sorry – od nervov som to tam preklopil 2X.
    Pôvodne som tam chcel dodať
    ad „„Ja som Ťa splodil, ja Ťa aj zničím!“ Taras Buľba

    1/ No tak takéto slová v tak intímnej situ ako naznačuje film Taras Bulba /len oni dvaja/ – by sa zachovali jedine tak, ak by ich Taras Bulba roztruboval ožratý sám – čo silne pochybujem!
    To je tá dramatizácia, ktorá podsúva historické nepravdy, ktoré sa potom ako korenie príbehu preberajú – opäť kvôli dramatizácii a manipulácii! Toto je tá podsúvaná špina od „Nikitu“ SS!

    O čom točím? Moja matka nebola Taras Bulba, ale celý život postupovala proti mne ako psychopatka – „Ja som Ťa splodila ja Ťa aj zničím!“
    Ako ostatné psychopatické matky, ktoré kedy zaútočili na vlastné deti. Lenže! Moja matka napriek tomu všetkému – túto vetu nikdy nevyslovila! Ja som to len tak vždy cítil!

    Otázka – bol, či nebol, ty zku.vy syn „Nikita“ – Taras Buba psychopat?! Lebo o tom je to celé, ty SS psychopat!!!

    Definitíva – si sem navliekol poriadnu špinu!

    • „Seďte doma a nechajte za seba jednať kompetentných ľudí, keď už ani voliť neviete, spoluobčania. Modlite sa Bohu a snáď to Fico s novými kádrami všetko ukočíruje. Ešte raz, nerebelujte proti tejto moci, trpte a vyčkajte pár mesiacov, kým ju odpíšu zhora. Dovtedy sa treba vzdelávať a rozprávať so staršími, aby ste tentokrát pre zmenu nezvolili Uhríkovu ĽSNS pre „mučedníctvo“ Kotlebu.“ – napísal ficozmrd!

     V tejto špine.
     http://www.nwoo.org/2020/10/16/%d0%bf%d1%80%d0%be%d1%81%d1%82%d0%be%d1%82%d0%b0-%d1%85%d1%83%d0%b6%d0%b5-%d0%b2%d0%be%d1%80%d0%be%d0%b2%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%b0-alebo-o-krajine-kde-sa-nebudeme-bat-umierat/

     • Len mi nedalo z toho SS „Nikitovho“ grc-hovna na NWOO.org. vybrať kôstky z boľševických čerešní – aby sa náhodou neujali. Možno by si ich chcel nechať admin Korál. Neviem, čím ho kto drží za gule, že toto uverejňuje – možno nezaplatenými daňami za bitcoiny.

      “ Fico drvivo vyhrá, a ďalej domino – čistka médií a súdnictva, Polície, SIS, vyšetrenie vraždy Kuciaka, Gorily, revidovanie privatizácií referendum o ČSR. Fico sa musí stať Prezidentom obnovenej ČSR.“

      A to som to naozaj nečítal celé – nedá sa! Ak poznáme presstitútov – tento chudák je ochotný urobiť všetko preto, aby si ho niekto konečne všimol a použil. Na smerácky Gang Bang socanských gangstrov.

 6. Ku.va! „Česko“ začalo s výrobou vlastnej Grétky! Tentoraz to bude „ublížený“ chlapec – Rúškový Jirka – zrejme budúci stylista budúcej armády buzerantov!
  Vyznamenanie „Za odvahu“! Pevne verím, že tento sovietsky Timur bude chodiť až do života v plynovej maske a maskáčoch – aby sa to hodilo k tej maske.

  „Příběh třináctiletého Jirky, který se rozhodl ušít spolužákům roušky, ale sklidil kvůli tomu ve škole pouze posměch, vyvolal velký ohlas mezi veřejností. Chlapcova dobročinná akce oslovila i českou armádu, její zástupce mu ve čtvrtek osobně poděkoval. S Jirkou se v pátek sešla i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, která si od něj několik roušek koupila.“
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-v-cesku-chlapec-rousky-skola-armada-ho-ocenila.A201016_104909_domaci_chtl

  Takto. Moja stará mama bola profesionálna krajčírka a keďže sme mali dosť blízky vzťah – od malička – vždy keď som k nej prišiel – ma učila držať ihlu v ruke. Tú ihlu zdôrazňujem, pretože naši vtedy nemali doma šijací stroj. Naučila ma prakticky všetko – až na šitie oblekov, pretože omamka zase nemala doma figurínu a naparovačku. Takže som mierne povedané – nedoučený krajčír, ale čo potrebujem – viem si ušiť, aj zložitý ruksak napr. A vylepšený. Skrátim.

  Máti si zo súdružskej návštevy zamestnancov nášho ministerstva v Moskve priniesla malý, ale ťažký ako sviňa – kufríkový šijací stroj – repliku Singerky v drevenej kupolovej skrinke. Problém? Ani zaboha mi ho nechcela požičať – že jej ho pokazím, hoci v tom veku ma už omamka naučila šiť na jej šliapacej originál Singerke.
  Jedného dňa – keď mi máti odmietla kúpiť do školy nové nohavice – za vyšúchané menčestráky s vyťahanými kolenami som sa už hanbil – rozbil som „prasiatko“ s vyšibanými peniazmi a kúpil som si látku na gate.

  Po pár dňoch prišla omamka k nám na návštevu. Zhodou okolností som mal na sebe už nové nohavice. Ona – čo – máš nové nohavice? Áno – ušil som si. Ona – s tým novým strojom? Nie – v rukách! Ona – ukáž – vyzleč ich! Perfektné! /Podotýkam – v rukách aj oendlované, so zipsom, so všitými – nie našitými vreckami, s pútkami na opasok/. Ona – a to si prečo šil v rukách, keď máte stroj?! No lebo mi ho mama nechce požičať, že jej ho pokazím.

  Fú! Tak nahnevanú vždy láskavú omamku som v živote nevidel! Po chvíli kriku na jej dcéru mi jej dcéra so sklonenou hlavou a sklopenými očami priniesla kľúčik od dreveného poklopu tej ruskej Singerky.
  KĽÚČE OD MESTA!
  Vtedy som mal 13. Za hrdinu ma nikto nevyznamenal – napriek tomu som zvíťazil! Hovorím – keď sa vás niekto v 9 rokoch pokúsi zadusiť vankúšom a dostanete sa z toho – ten vzdor vám ostane na celý život.

  Systém si s tým českým chlapcom škaredo zahral. Osobne mám rád šikovné decká aj altruistických ľudí. Možno dnes nie je normálne, aby vôbec nejaký 13-ročný chlapec vedel šiť, aj keď to pôvodné remeslo sa volá KRAJČÍR /tak ako kuchár/. A je to dosť vysoký vek aj na tzv. pracovnú prípravu – vhodné ručné práce v škole. Pre mňa normálka. Nie v zdebilizovanom školstve.
  To nenormálne je publicita o tomto. Ale keďže platí, že základným stavebným kameňom totalitného štátu je strach a doktrínou nenávisť a závisť – tento chlapčisko si to ešte medzi spolužiakmi „užije“! Je to inak – ale režimom stále zneužitý chlapec.

  Autor Timura a jeho družiny Arkadij Gajdar zomrel pred 70 …
  [Prehľadávať doménu kultura.pravda.sk/kniha/clanok/40035-autor-timura-a-jeho-druziny-arkadij-gajdar-zomrel-pred-70-rokmi/] https://kultura.pravda.sk/kniha/clanok/40035-autor-timura-a-jeho-druziny-arkadij-gajdar-zomrel-pred-70-rokmi/
  Z jeho tvorby sú známe romány o príkladných mladých ľuďoch a deťoch. Takými sú napríklad Čuk a Huk (1939), Osudy bubeníka (1939) alebo Timur a jeho družina (1940). Arkadij Gajdar (vlastným menom Arkadij Petrovič Golikov) sa narodil 22. januára 1904 v meste Ľgov, neskôr sa s rodičmi presťahoval do oblasti Nižný Novgorod.

  Timur a jeho parta / Timur i jego komanda (1940) | ČSFD.cz
  [Prehľadávať doménu http://www.csfd.cz/film/175686-timur-a-jeho-parta/prehled/%5D https://www.csfd.cz/film/175686-timur-a-jeho-parta/prehled/
  Timur a jeho oddaná družina kamarátov hrdinsky potajme pomáha rodinám, ktorých otcovia bojujú na fronte. V tom im všemožne bráni (asi budúci kapitalista) Miška Kvakin a jeho partia. Čo celému filmu dnes dodáva na šmrnce, a čím je film prešpikovaný, je geniálne vtipný socialistický idealizmus – všade vidíme červené …

  Vtip.
  Ide babka po ulici. Odrazu ju dobehne skupinka zadýchaných malých timurovcov. „Babka – nepotrebujete pomôcť?!“ Ona – „Nie chlapci – veď ja už som pred svojím domom, ďakujem nie.“
  Timurovci „Ale babka! My musíme každý deň po škole vykonať aspoň jeden dobrý skutok!“ A chlapci zdrapli prekvapenú babku a ako mravci ju preniesli na druhú stranu frekventovanej ulice.

 7. Cize zverejnenim a vyvratenim tohto hoaxu v podstate nielen policajti, ale aj samotne Ministerstvo zdrav. a Urad ver. zdravotnictva tym POTVRDILI, ze „bezne pouzivane ruska nepriliehaju k tvari nepriedusne, nevznika v oblasti zakrytej ruskom vysoka koncentracia CO2 …“. Kazdy rozumne zmyslajuci clovek tym padom musi pochopit, ze ak neprilieha rusko 100% k tvari tak tam prudi vzduch. Ak tam prudi vzduch tak sa tam dostane aj virus a je jedno ci koronavirus alebo iny! Jedine ze nosime nejake zazracne ruska, ktore dokazu prepustit vzduch ale virus nie? Je to cele chore a sami policajti, pracovnici MZ, UVZ, lekari, politici, moderatori mainstreamu a aj prezidentka zo seba robia tych najvacsich blbcov. Taktiez aj lekar Sabaka v tomto videu hovori, ze cez ruska sa dychat da bez problemov, lebo „sak kyslik nam tu vstupuje …“ vo videu zacina od 20:55: https://www.youtube.com/watch?v=HRXokVdOxYk

  • Ľubomír – jazykovedná a filozofická otázka – ako chceš vo fašistickom režime hľadať pravdu a logiku?

   1/ Pod rúškom tmy?
   2/ Pod RÚŠKOU tmy?

   Emily! Fčúl budz-budiš českoslovenky múdra!

   • 1/ Pod rúškom tmy? – slovenská verzia
    2/ Pod RÚŠKOU tmy? – česká verzia

    • Čiže rúško-rúška má len zakryť pravdu. Tam som mieril – na jazykovej verzii nezáleží.

     • To, že nám psom globalisti symbolicky zavreli huby, aby sme nebrechali, som na tomto portáli spomenula už viackrát. Asi preto som sa chytila tvojho „československy“ – rád ľudí opravuješ (aj ja, ale viac-menej v duchu) a viacerí slovenskí pisatelia používajú „českú roušku“… Bohemizmus v nás Slovákoch asi pretrváva z čias bývalého Československa, kedy možno 90 % TV programov bolo vysielané v češtine. Veľmi spravodlivé! No napriek tomu – nemali právo bez referenda nás s Čechúrmi rozbiť…ešte Harabinovi to hádam odpustíme, teraz boduje.
      Takže, Maroš, nám ovciam-opiciam-psom a po vakcinácii možno zombíkom – radšej „po-lopate“, ok?

     • …správne: vysielaných v češ…

 8. Čítam všetky články o škodlivosti nosenia rúšok na vyučovaní lebo sa v nom musí dusiť moja 10 ročná dcéra v škole. Sama ked musím sediet v rúšku je mi zle, som ospalá a cítim sa nervózna. Je uplne proti zdravemu rozumu tvrdiť, že DLHODOBÉ nosemie rúšok a hlavne pre deti v škole je úplne neškodné. Jak môže niekto tomu veriť. Čítala som aj článok ako sa brániť proti noseniu rúšok v škole, ale som zúfala lebo sa neviem s nikým spojiť kto by bol proti rúškam. Syn si dal poslat také sietkované rúška, ale dcéra je to ešte dieta nepojde proti učitelke a spolužiakom. Cítim sa totálne bezmocná. Toto je horšie ako za socializmu. Veď my sme za ocitli znovu v diktature a vo fašizme. Už čakám kedy začnú chodiť ROR jednotky a všetkých ktorých majú iný nazor budú deportovat do koncentrakov. Však ti fanatici su schopní v mene ochrany zdravia zabíjať. Každý kto má iný názor je zosmiešnovaný, ponižovaný, označovaný za konšpirátora a fanatici ROR na nho zurivo utocia a keby len trochu mohli tak ho znesu zo sveta. Toto je diktatúra ROR. Ale najviac ma trapi, že moje ubohé dieta sa musí dusit počas celeho vyučovania v blbom rusku a ked si ho deti daju cez prestavku dole tak učky na nich jak gestapáčky kričia, že nech si ho daju inak pojdu do riaditelne. Ja neviem čo robiť. Je to hrozné.

  • Prečítajte si tento náš článok:

   https://www.badatel.net/co-mozete-urobit-ako-rodic-ak-nesuhlasite-s-nosenim-rusok-v-triedach/

   Urobte minimálne to, že pošlete ten list riaditeľovi. Potom mu oznámte, že vaše dieta počas vyučovania v triede nosiť rúško nebude. A že on má 3 možnosti:

   1. Ticho to akceptovať (oficiálne povolenie vám nikdy nedá)

   2. Nútiť dieťa si rúško nasadiť. V takom prípade ale že na neho (ju) podáte trestné oznámenie pre pokus o ublíženie na zdraví.

   3. Vylúčiť dieťa z vyučovania. V takom prípade ale že podáte občiansko-správnu žalobu, že je vášmu dieťaťu bránené v ústavnom práve na vzdelanie.

   Pred časom sme boli názoru, že je treba udržiavať dobré vzťahy so školou. Ale už to zašlo priďaleko a po dobrom sa už nedá. Je potrebné pritvrdiť, keďže školy už priamo ohrozujú zdravie a životy detí. Tu už jednanie v rukavičkách nepomôže.

   • Vážená redakcia,
    ani neviem, či ľutovať viac pridusených školákov, alebo ich bezradných rodičov… a keby touto nehoráznosťou – tí tam hore – zavalili len deti od šiestich rokov nahor…
    …oni tú trestuhodnú stupídnosť nariadili ešte aj materským školám… Keď vidím v sprievode cupkať tie onáhubkované trojročné špunty, ide ma od zlosti a súčasne bezmocnosti rozhodiť.
    Ide spoločnosti hlavne o to, aby sa drobce nenaučili správne artikulovať? Ani vnímať neverbálnu komunikáciu, ktorá je pre zdravý mentálny vývoj mozgu malého dieťaťa oveľa dôležitejšia, ako tá slovná? Ide mocným tohto šialeného sveta o to, aby budúci dospeláci boli načisto dementní a citovo tupí ešte v predadolescentnom období svojho mladého veku?

    Veľká vďaka celému Vášmu redaktorskému tímu za to, že zo všetkých síl chránite tú najohrozenejšiu, najzraniteľnejšiu skupinu pred gaunermi, ktorí zapredali svoj zdravý rozum aj cit za špinavé peniaze.
    …a súčasne začínam byť vďačná svojim dospelým deťom, že sa s potomstvom príliš neponáhľajú…

    • „…a súčasne začínam byť vďačná svojim dospelým deťom, že sa s potomstvom príliš neponáhľajú…“ – to je tiež súčasťou depopulačnej agendy Emily! Psycho „sociálne“ inžinierstvo. Sociálna neistota až infantilita. Egoizmus – snaha „užívať si“. Kariéra a existenčný strach „manažérov“. Aj debilizácia pomocou ideálov -„Zachráňme planétu – sme preľudnení!“ Atď. Neposmievam sa ti – „mám to doma tiež“. Ešte som nespomenul reálnu neplodnosť a chemickú kastráciu. Neplodnosť nerovná sa múdrosť!

     • To, čo tu menuješ, Maroš, závisí predovšetkým od uhla pohľadu.
      Okrem tebou spomenutého – egoizmom možno pokojne nazvať aj rozhodnutie rodiť deti do rozkladajúceho sa systému, v čase, keď im niet čo zaručiť (teda okrem neistoty, strachu, bolesti, možného hladomoru…a, samozrejme, neodmysliteľných rúšok, PCR testov, vakcín, 5G sietí a iných devastačných vymožeností tejto šialenej doby…)
      Egoizmom sa dá označiť aj rozhodnutie mať deti skôr, ako má pár istotu, že im vie v každom smere zabezpečiť to, čo nevyhnutne pre zdravý vývin a spokojnosť potrebujú.
      Zvieratá zvyčajne mávajú toľko mláďat, o koľko sú schopné sa postarať. Aj v tomto majú od nás ľudí poriadne navrch.

 9. Dolezita sprava na tadesco.org sirte dalej aby sa viaceri spiaci Slovania prebudili:

  Chcu nas ockovat povinne vsetkých- Plan sa chili ku koncu.
  Slava Putinovi a Trumpovi a ich ludom

  https://tadesco.org/marneho-okenko-17-1q-2q2q-dnes-obzvlaste-vyzivne/comment-page-1/#comments

  • Momentom zaočkovania sa testovaní stávajú nositeľmi vírusu, pochopiteľne. A práve oni – po naočkovaní „pandemického“ vírusu – už rúška nosiť nemusia.
   To sme tu všetci blázni alebo čo?

   • Čo sa týka „testov“ – sú to skutočne iba čisté testy? Zrazu akási priveľká snaha koalície (opozíciu nevynímajúc) pretlačiť testovanie ako povinné – a to aj pre tých bezpríznakových!?
    …nejako rýchlo sa to tu na Slovensku zomlelo…

 10. Viac ako hrozné:
  https://zemavek.sk/tazkodenci-vodne-dela-a-strelne-zbrane-proti-zufalemu-ludu/
  A ďalej som nepochopila, všetkých nás chcú otestovať? Ja sa veru nechcem dať. Viem, že depopulácia má začať od nás dôchodcov. Najprv odpracujeme 45 rokov a potom na druhý deň umri. Nie sú peniaze na dôchodky a ešte u nás je aj povinný druhý pilier (ktorý sa skoro všade vo svete rozkradol) a preto nie sú peniaze v prvom (priebežnom pilieri). Teraz nám chcú ukradnúť život, čiže zabiť. No comment
  Keď človek povie pravdu tak je „móda“, že ho napomenú, že nie je pozitívny, že konšpiruje…

 11. Ospravedlňujem sa, že odchádzam od témy:
  https://www.hlavnespravy.sk/za-testy-na-plosne-testovanie-zaplati-stat-viac-ako-52-milionov-eur-maju-ich-dodat-tri-firmy/2320604
  Na toto sú peniaze ale pomaly 1 milión Slovákov žije v chudobe.

 12. Dr,Dusan Belacik

  Najlepsi liek proti problemom s ruskami a virusom je historicky osvedcene stare ludove porekadlo:“VYSERME SA NATO A ODLADLAHNE NAM.“A Ja este dodavam,ze treba sa vysrat i na take autority z hora ktore to nariaduju celemu ludstvu na svete i detom.Nech sa tiez strcia do riti
  kde patria.

 13. Jednoduchá

  P.Maroš, podľa toho,čo ste tu včera napísal, máte ml.ducha na svoj vek a to je skvélé ! :-)…..urobili ste super gesto a dievčinku ste tak podporili v jej rozhodnutí -NENOSIŤ rúško…….Vy aj p.Definitíva ste tu uviedli rovnaké zdroje infor.- zhoda či náhoda ? ….aj keď na náhody ja osobne neverím…………..no ten článok je zaujímavý, aj keď je tam doslova morbídna veta -…krajina, v kt.sa nebudem báť umierať. …??? to akože čo ? berie sa niekto dobrovoľne sám z tohto sveta, pokiaľ sa dáko vážne netrápi po zdrav.stránke / príkl.eutanázie/ ??? Skôr malo byť napísané, …krajina, v kt.sa nebudem báť ŽIŤ !!! veď to je úplne CHORÉ !!!…..
  p.Definitíva, podobný názor ohľ.policajtov mám aj ja, úplný súhlas :-)…….
  Pre p.Oldu. – to viete, keď niekto prestane alebo prestáva používať svoj zdravý sedl.rozum, tak nosí to rúško aj tam, kde by ho naozaj ale naozaj nemusel, tak nech si behajú, však im to možno raz dojde….ak už nebude aj neskoro:-(……všetko je to o tej uvedomelosti ľudí……no OTRASNÉ !……..
  p.Maroš spomenuli ste ,,mašinu“ a šitie- je zaujímavé a to si naozaj cením, že ako muž viete šiť! klobúk dolu :-)……a viete, že aj ja rada šijem? mám doma takú ,,mašinku“ zn.Toyota, tú som si zobrala ešte zo spoloč.domu s ex, noó čo zobrala ani tak nie, ja som ju jednoducho podľa niekoho ,,ukradla“ :-(…:-)….no neva, už ju mám doma a teším sa, až budem mať viac času, že ju viac využijem, toto som veľmi rada robila aj s ost.ruč.prácami, aj keď teraz sú už menej v spoloč.obľúbené ako voľakedy:-(…. čo sa týka toho chlapca z Čiech, je zlatý v tom, že vie šiť, no keby ho mamina usmernila v tom, ČO MÁ vlastne ŠiŤ, tak to by už bolo oveľa lepšie, no určite NiE rúška !!!…………………… tak tí Timurovci boli ozaj šikovní chlapci, robili, aj keď nebolo treba …No a ja poznám zasa niečo z 2.strany, keď sa nerobí, čo treba : NA stavbe: Behá déžo s prázd.fúrikom hore – dole, hore -dole….Majster ho zastaví a hovorí mu: ,,Déžo, Ty čo robíš, šák beháš s prázdnym fúrikem hore, dole ! „…a déžo na to : ,,Vedia p.majster, tak zvyšujú normy, že nestíham nakladať ! “ ……………….:-(…..:-)…………….
  pre p.Fatimu- urobte, ako Vám redakcia radí, pomôžete svojim deťom a aj sebe!…už inak je to s ,,deťmi“ vo vyšš.veku, tí môžu mať na danú skutočnosť úplne, ale úplne iný názor :-(……………………
  P.Jean, ako vždy, skvelé príspevky, o tom testovaní už viem aj, tiež sa ,,NEPLÁNUJEM “ dať, stále verím, že sa to ZRUŚÍ ! tak treba tomu veriť, že to bude zrušené a nestane sa to…….Nech sa nám všetkým darí :-)……………………
  Želám pek.večer skutoč.bádajúcim :-)…………………..

 14. ako čítate, národ má svoj názor…tie vypatlané mozgy vo vláde sú ale poslami národa…Sú? Či nie sú??? Matovič a spol z hrušky dolu !!!!

  • https://www.infovojna.sk/article/video-slovaci-zacinaju-mat-plne-zuby-matovica-aj-koronadivadla-pred-uradom-vlady-protestovali-nespokojni-ludia-policia-proti-nim-zasiahla-slznym-plynom-a-vodnym-delom

   Sulík, Georg Michael Pellegríni a ten poskok Steinhubela – Kollár, sú pripravení zastúpiť psychopata Matoviča v jeho neľahkej nadnárodnej agende – teraz záleží, komu Matovič vrazí Sorosov štafetový kolík do riti! Na! A bež – lebo ku.va nestíhame NWO timing!

   • Chyba lávky je pomerne jednoduchá – Matovič na rozdiel od Hitlera v roku 1936 /olympiáda v Mníchove/ posral ľudom ľuďom na Slovensku „chlieb“ – aj HRY! Ono to zrejme nebude také jednoduché 2 tisícročia ľudí zvykať na „chlieb a hry“ a potom im to zobrať. Toto plánovači NWO lockdown zjavne nedomysleli!

    A preto treba pufrovať – aby sionboľševický kotol nevybuchol! Sulíkom, Pellegrínim, Kollárom!

    OBESIŤ ICH VŠETKÝCH – A AJ TAK NEVYBUCHNE!

    • Matovičova chyba lávky:
     1/ Zobral ľuďom chlieb – zničil existenciu mnohých drobných podnikateľov. Ktorí mnohí platili „za ochranu“. Tieto peniaze „ochrancom“ chýbajú!
     2/ Zobral ľuďom hry – zobral im zábavu, sociálny kontakt. Lenže tento idiot siahol na príjmy „ochrancov“ – ktorí majú kapitál nastrkaný V ŠPORTOVÝCH KLUBOCH!!! Ha!
     A títo bossovia majú dosť prostriedkov, aby „vyplatili pokutu za nenosenie rúšok a porušovanie zákazu zhromažďovania“ pre svojich vojakov – a je to fuk, že sa volajú futbaloví chuligáni. Ďalší aspekt – futbalový chuligáni sú mentálne pripravovaní ako záložná armáda! A tá potrebuje svojho nepriateľa! Na!

     Dôležitá poznámka. Je zásadne iná situácia u nás oproti situ v Rusku, keď fotbalových chuligánov chceli použiť proti Putinovi počas majstrovstiev sveta vo futbale.

     1/ Putina volilo cca 70% priaznivciov!
     2/ Putin ľuďom nezobral chlieb!
     3/ Putin zabezpečil bezpečnosť hier aj bezpečnosť ulíc!
     4/ Putin hry nezakázal – nezakázal ani stávky!

     Už vám dochádza, v čom je rozdiel?! Minimálne z pohľadu slovenskej mafie?! Myslíte si, že má prvoradý záujem na očkovaní proti Covid 19 a bezhotovostnom platobnom styku? Budú sa diať veci! Áno – Matovič narazil na Syndikát! Lebo aj „naši“ bossovia platia hore! Budú padať tresty – tie neoficiálne.

     • Poznámka k násiliu silových zložiek.

      To, že je nejaké násilie legalizované – ešte neznamená, že je v súlade s ľudským svedomím!

      Keďže žijeme v 21. storočí /alebo v 76. storočí/ – historicky známa výhovorka „Ja som len plnil príkazy“ – NEOBSTOJÍ!!!

      Teda – každý príslušník silových zložiek musí mať jasno v tom, či bude pôsobiť proti inej skupine ľudí v súlade so svojím svedomím! Ak takýto príslušník vstupoval do oficiálnych silových zložiek pre plat a PODIEL NA MOCI – a nie preto, že by chcel skutočne chrániť ľudí – ja ako občan so svedomím – nebudem takéhoto príslušníka REŠPEKTOVAŤ AKO ČLOVEKA! Mňa skrátka NEZAUJÍMA, že „on musí plniť rozkazy“! A „chápať to“! Hovno – on nemusí – on chce plniť rozkazy! Zvlášť ako „profesionál“ – teda za peniaze! Takže nech si služobní psi fašistického režimu dvakrát rozmyslia, či budú strieľať na ľudí v uliciach! Lebo skončia ako psy!

 15. Jednoduchá

  p.Vladimír – presne ako píšete, tie vypatlané mozgy sú poslami národa, nakoľko nimi boli zvolení :-(…..no našťastie, nie sú tam zabetónovaní, takže nimi nebudú stále, verím tomu, že sa to zmení :-)…….
  P.Maroš. mávate zvyčajne správne názory, no obesiť ich všetkých??? to čo sme v dobe
  xxx ???…..dá sa to aj inak riešiť a tiež bez vulgarizmov ! ………..
  Želám pekný deň všetkým skutočne bádajúcim :-)………………..

  • Jednoduchá – vešalo sa za jednoduchšie zločiny – myslím za zločiny proti omnoho menej ľuďom! Sionisti – „tolerantní humanisti“ – havloidi odstránili trest smrti z nášho trestného zákona, aby si tým zabezpečili beztrestnosť ako vrcholní predátori!

   Po Havlovej amnestii začali vznikať organizované skupiny zločincov odhodlaných urobiť čokoľvek – samozrejme pod ochrannou strechou vtedajších postkomunistických nomenklatúr, ktorých deti sú pri moci teraz. Havel doslova vypustil zvery z klietok! Tak ako židia a sionisti tvoria perifériu moci Globálneho prediktora – tak si rovnako vytvárajú perifériu moci okolo seba – aj zo zvierat spomedzi Gójimov! Ich tzv. užitoční idioti = obetní baránkovia – to je len taká hmla okolo nebezpečných štruktúr. To tzv. výpalné smerovalo HORE!!! – nie dole! Každý bratislavský vreckár mal bossa, ktorý platil hore – aby tí hore schvaľovali také zákony, aby vreckár mohol kradnúť aj celé výplaty – hranica ktorú nemohol prekročiť bez trestu bola 2 a pol násobok priemernej mzdy doboha!
   Mňa krátko po amnestii ráno v byte prepadol neznámy chlapík, ktorý sa tam chcel násilím vlúpať – skončil v bezvedomí pod schodami, a bolo mi fuk, či som ho zabil, alebo nie. Krátko na to na Patrónke nejaký psychopat terorizoval celú autobusovú zastávku – nakoniec si vybral mňa – mal som 2. týždeň po operácii kolena a nohu v polosádre – musel som ho už zložiť, lebo som cítil, že sa už natoľko vyhecoval, že teraz ten útok schytám ja! Skočil s kokosom na asfalte – „puk!“ A potom ten útok prišiel od rovnakej havloidnej slniečkárky ako si ty! „Ste rovnaký ako on!“ P.ča! Aby zakryla svoju hanbu a strach!

   No a potom to začalo zase! Ten zmrd sa prebral, a chcel sa so mnou zkamarádiť „Lebo my silní musíme držať spolu!“ Poslal som ho do pi..! A aby sranda pokračovala – nastúpil prednými dverami do toho istého preplneného autobusu ako ja. A teror začal znovu. „Hááááá!“ Podotýkam, že všade okolo boli väčší chlapi ako ja, mladí svalnatí – a všetci klopili oči! Do riti! Môjho otca dali dole tiež tí, ktorých Havel vypustil, ktorých môj otec za veľké rozkrádačky strčil do basy predtým. Ja som s týmito „ľuďmi“ NEZMIERITEĽNÝ!!!

   Tak čo Jednoducho Mária – ty považuješ, čo je slušné, a čo vulgárne! Tak už sa konečne zorientuj v obsahu slova vulgárny = ľudový! Áno – Obesíme ich! Znovu príjmeme trest smrti! Pretože je súčasťou depopulačnej agendy tiež. Akurát že pokiaľ budú existovať títo organizovaní zločinci – oni nás legálne vyvraždia viac, ako ich potrestáme my – a preto je odstránenie trestu pre organizovaných vrahov – psychopatov – omnoho účinnejší nástroj našej genocídy, ako trest smrti pre to mini promile zločincov!

   Už som ti Jednoducho Mária vysvetľoval, aby si sa na veci pozerala z pohľadu riadenia! Ale ty načo! Hovieš si v svojej komfortnej zóne „svojho“ názoru a myslíš si, že si lepšočlovek, ktorý tu môže hodnotiť všetkých ostatných. Hodnotiť môžeš – až keď budeš chodiť v cudzích botách! V mojich botách!

   • Maroš…žijeme medzi zvermi…takže o zadosťučinení v zmysle „zub za zub“ hádam radšej iba snívaj…
    Ak nebodaj uzákonia trest smrti – čo myslíš, koho budú vešať? Seba? Obávam sa, že psov, ktorí, najviac brešú…

    • Ja nehovorím o tom, koho budú vešať oni, ale o tom, koho budeme vešať my! Oni vraždia ľudí tak či tak!

     • Tak tá Tvoja druhá veta, Maroš – to je pecka! Presne vystihnuté.
      A tá prvá – no tak na to si počkám. (Inak, ja im smrť neprajem. Ani nikomu. Najideálnejšie (pre všetkých) by bolo, keby sa spamätali. Čo najskôr. Lebo ak nie, odnesieme si to všetci.

 16. Uplne nelogicke, zle prepocty. Nesedia ani vstupne fakty. Staci trochu pozriet ine dalsie zdroje. Cely clanok je preto blud. Jeden nadych je kludne len pol litra, nie 1.6…. Atak dalej nema zmysel vsetko dalsie ani uvadzat

  Priklad:Pri normálnom, pokojovom dýchaní vymení dospelý človek jedným dychom a výdychom asi 500 ml vzduchu pri frekvencii 14-18 dychov/min. Minútový dychový objem je teda 7-9 l vzduchu.

  Vitálna kapacita pľúc je množstvo vzduchu, ktoré vymeníme pri maximálnom výdychu po maximálnom nádychu. U žien predstavuje asi 3,5 l a u mužov priemerne 5 l. Závisí od telesnej výšky a hmotnosti, od tvaru a rozmerov hrudníka, od spôsobu zamestnania a od trénovanosti.

  • Ak by mal normálny nádych iba 500 ml, potom by nosenie rúška malo ešte dramatickejší vplyv.

   Bez rúška – 150 ml / 500 ml = 30% mŕtveho vzduchu

   S rúškom – 200 ml / 300 ml (odhad) = 66% mŕtveho vzduchu

   • Ja len hovorim ako zle viete pracovat s cislami a faktami. S logikou, to ste uz uplne mimo, 150 ml je samozrejme tiez uplne inak, a sprava sa to inak. Ak ma niekto zle vstupy, o niecom to sveci, vacsina naslenych bludnych uvach nema vobec zmysel, clanok je zly. Vasej logike to vobec nevadi, cakal som ze to zamietnene alebo presne takto otocite. Nema zmysel s vami vecne a logicky argumentovat

 17. K tejto informácii – existuje ruská vakcína – podávaná cez nos – pre prípad skutočného útoku biologickými zbraňami hromadného ničenia má výhodu, že k jej aplikácii nepotrebujete lekára! Lenže táto vakcína sa netvári, že je to test!

  „Takže – nenechte se testovat. Ten test je ta nemoc! Proto takový nárůst případů Covidu. Chřipka, ať by byla jakákoliv, by už dávno měla po sezóně a Covid-19 měl po sezóně v půli května 2020.

  Očkování do nosu potvrzuje i vědecký výzkum a zprávy o něm sepsané:

  Hydrogelové nanočástice a nanokomposity pro nosní doručení léku/očkování, 2016

  S. Salatin, J. Barar, M. Barzegar-Jatali, K. Adibkia
  Nanočástice pro očkování nosem, 2008

  Noemi Csaba, Marcos Garcie-Fuentes, Maria Jose Alonso
  Současné možnosti a budoucí překážky ve věci nosní administrace očkování, 2016

  Helmy Yusuf, Vicky Kett
  Nanočástice jako nositelé pro nosem dodávaná očkování, 2005

  Magnus Kōping-Hōggård, Alejandro Sánchez, María José Alonso
  Administrace očkování nosem, 2017

  M. Ramvikas, K.S. Jaganathan“

  http://www.nwoo.org/2020/10/18/testovani-na-koronu-obsahuje-koronu-tajny-utok-proti-nam/

  Pre diskutérov, ktorí zdieľajú informácie! Využívajte možnosti stiahnuť si články vo formáte PDF – pre prípad, že alternatívne weby budú zablokované – máte tieto informácie archivované a môžete ich zdieľať v prílohách a vracať sa k nim! Buďte praktickí a prezieraví!

 18. He! Najnovší ústupový manéver toho podliaka Matoviča!
  „Ja som vám neroz.ebal krajinu, vzťahy, ekonomiku, psychické aj fyzické zdravie! Ja odstúpim, keď sa vy debili slovenskí nenecháte testovať!“ aké jednoduché ty jebo – nechať si voľný priestor ako sa zdekovať – nenariadiť povinné testovanie – lebo ťa ľudia zabijú ty hovado!

  „Premiér ešte na tlačovej konferencii podmienil realizáciu celoplošného testovania svojou demisiou. Ak sa testovanie neudeje, odstúpi z funkcie predsedu vlády, čo by znamenalo pád alebo rekonštrukciu vlády. V TV Markíza povedal, že keďže všetci koaliční partneri podporili jeho nápad, k demisii pravdepodobne nepríde.

  Prezidentka Zuzana Čaputová po tlačovej konferencii zverejnila vyjadrenie, v ktorom Slovákov informovala, že o operácii celoplošného testovania vopred nevedela. Igor Matovič povedal, že bude prezidentku informovať osobne.“
  https://www.infovojna.sk/article/video-kto-hadze-dlazobne-kocky-po-policajtoch-si-zasluzi-vodne-delo-a-slzny-plyn-reagoval-na-protivladny-protest-matovic

  AJ TAK SKAPEŠ! Ale nie na Cypre! A zabudnite ficobanda – že preberiete Igorkov štafetový kolík v riti!
  Zahrabeme vás aj s lopatou!

  • REPLAY – „o operácii celoplošného testovania“ – oni to nazývajú operácia – tak ako spravodajské zložky – teda vojenská operácia! Voči komu doboha?!

 19. !!! Veľmi dôležité video na: otevrisvoumysl.cz – zo 17.10. 2020 : Dr.Carrie Madey :
  Bitva o ľudstvo&Vakcína proti covidu-19

 20. Jednoduchá

  Pre p.Maroša – veľmi dobre viem, ako to s nami ,,ELITA“ myslí, a aj celá naša vláda,
  jednoducho poslúchajú ich poslúchajú, nechcú sa vzoprieť tým hore, no a my máme zasa poslúchať ich tú našu vládu, kt.nám,,akože chce dobre “ no pravda je úplne iná…..Ja Vás chápem, ste z toho veľmi rozhorčený, no sama presne neviem, ako by sme to mali čo nalepšie my bežní ľudia robiť – zrejme NESÚHLASIŤ so VŠETKÝM, však ide o náš život !….. no istotne viem, že siahať na život druhého obesením, je dosť drastické, a NIKTO nemá právo ROZHODOVAŤ o živote iných, a tí, kt.to tak robili – HItler, Stalin, Václav..či momentálne práve robia Gates, Fauci, a im podob.kumpáni…. si na seba ušili RIADNU KARMU A veľmi dlho ešte potrvá, kým si ju ,,odčinia“. Tak prečo by sme to aj my takto mali riešiť? čo už máme tie mozgy ozaj tak vymyté, že INÁ MOŽNOSŤ NEEXISTUJE ? no a to , že Vy ste sa bránil a človeka, kt.Vás v byte prepadol, ste ,,omráčil“, však toto je niečo úplne iné !!! aj ja by som takto reagovala, predsa sa nenecháte zabiť pre nič za nič ! A to, že dáky psychopat terorizoval celú zástavku, tak to ste tiež urobil véééľmo dobre ! no čo ma viac mrzí, je, že ste ma tak zle odhadol :-(…..ja by som Vás za to ešte aj pochválila, alebo by som Vám ,,pomohla zneškodniť“ toho chlapíka aspoň buchnutím kabely po chlapíkovi :-(….aj keď by to už asi netrebalo………
  …:-(..:-)…..neznášam neprávosti, a nemám rada pokryteckých , faloš.ľudí !!! no a najhoršie je, keď zistím, že takých mám aj vo vlast.rodine, potom obmedzím kontakt na minimum :-(((…….Áno máte úplnú pravdu, ONI VRAŽDIA ĽUDÍ !!!….no nie všetci ľudia si to aj uvedomujú, a to je na tom najhoršie a veľmi smutné!…….
  to celoplošné testovanie je OZAJ OTRASNÝ nÁVRH, som ÚPLNE proti !……
  Stále verím, že sa to porieši k dobru pre nás všetkých !…..
  Želám dobrú noc všet.skutoč.zmýšľajúcim :-)……………………..

  • Pani Jednoduchá, tento zničujúci chaos spojený s násilím a permanentným vyvolávaním strachu má svoje špecifické pomenovanie:
   D e m o k r a c i a .

  • V seriáli Ružový panter vystupoval Kató – u nás to porieši SAtó…

   „Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu… Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? [Zdroj: ČSFD]“
   https://www.freefilm.to/film/gangster-ka-2–african

 21. Podľa jednej mojej lekárky – to tzv. celoplošné testovanie je údajne zber našej DNA – hľadanie tzv. „Božieho“ génu – špeciálnej chromozómovej sekvencie, ktorá má veľký význam pre elity!
  Takže to, že to hľadajú práve na Slovensku – nie je náhoda!

  „Porovnávacie štúdiá výsledkov zo Slovenska s nálezmi v iných krajinách Európy ukázali, že k slovenskej etnickej dlhovekosti majú v Európe pomerne blízko len Welšania. Výskum vo Welse ukázal, že až 70% súčasných Welšanov má gény svojich predkov, ktorí žili vo Welse už 4 000 rokov pred Kristom.“
  REPLAY – „k slovenskej etnickej dlhovekosti majú v Európe pomerne blízko len “ !!!
  http://www.chelemendik.sk/Slovaci_su_tu_uz_8000_rokov_184448121.html

  Takže im „Nasrať!“

 22. „Pretestovanie Slovákov by malo prebiehať takým istým systémom ako pri voľbách. V približne 5997 volebných okrskoch sa vytvoria odberné miesta. V každom bude asi sedem ľudí, a to policajti, príslušník ozbrojených síl, miestnej štátnej správy a zdravotníci, vysvetlil premiér. Ľudia by mali na odberné miesto prísť s občianskym preukazom. Obyvatelia, ktorí žijú mimo svojho trvalého pobytu, môžu prísť na testovanie na najbližšie odberné miesto, nemusia sa presúvať do svojho bydliska. Premiér podotkol, že tam budú dopísaní do odberových zoznamov. Ľudia by mali byť otestovaní podľa Matoviča počas dvoch víkendov. Matovič tvrdí, že testovať by sa malo v časových rozvrhoch podľa abecedného poradia obyvateľov. Malo by sa tak predísť zhromažďovaniu sa ľudí na jednom mieste. “Testovanie bude bezplatné,” dodal. Zatiaľ nevedel povedať, či bude povinné alebo dobrovoľné. Matovič uviedol, že podľa predbežných názorov pediatrov by sa deti do desať rokov nemuseli testovať.

  Testovať sa bude pomocou antigénových testov, ktoré štátne hmotné rezervy objednali v objeme 13 miliónov kusov. Antigénové testy zachytia infekčných ľudí, podotkol predseda vlády. Testy budú podľa premiéra stáť v priemere asi štyri eurá bez DPH za kus. “Boli tri víťazné firmy a najnižšia cena bola 3,90 eura a najvyššia 4,45 eura. Stredná cena od firmy, z ktorej je najviac testov nakúpených, je 3,95 eura,” uviedol premiér. Výhodou testu podľa Matoviča je, že sa vie veľmi rýchlo vyhodnotiť. Výsledky by mali byť známe zhruba do 15 minút. “Hlavné pretestovanie prebehne takto za dva týždne počas soboty a nedele (31. 10. – 1. 11.). Tento najbližší víkend (24. – 25. 10.) by sme chceli spustiť pilotný projekt a pretestovať najkrízovejšie okresy, ktoré na Slovensku máme, presne takým istým spôsobom, ako to bude prebiehať na celom Slovensku,” uviedol Matovič. Mali by to byť okresy Tvrdošín, Námestovo a Dolný Kubín. Ak budú interné kapacity stačiť, pôjde aj o okres Bardejov.

  Matovič nechce zažiť situáciu, že sa budú stavať poľné nemocnice a bude sa rozhodovať o tom, kto má alebo nemá ísť do nemocnice. “Ak toto zvládneme, môžeme byť vzorom pre celý svet,” povedal premiér. Viac informácií bude podľa neho známych v nedeľu 18. októbra, kedy sa mimoriadne zíde vláda.
  Pripustil demisiu

  Premiér Igor Matovič (OĽANO) pripúšťa svoju demisiu, ak sa avizovaný plán plošného testovania obyvateľov krajiny v súvislosti s novým koronavírusom neuskutoční. “Som ochotný od toho upustiť, ale zároveň zvolím demisiu,” povedal premiér. Považuje to za jediný spôsob, ako sa môže zastaviť krivka za situácie, keď kľúčový koaličný partner verejne spochybňuje ochranné opatrenia.

  “Obávam sa, že súčasné ochranné opatrenia tým pádom fungovať nebudú. Takéto pretestovanie nám v žiadnom prípade nemôže ublížiť, môže nám len a len pomôcť,” uviedol premiér. Ako doplnil, ak by chcel na neho niekto vyvinúť tlak, možno aj z koalície, že sa touto cestou nepôjde a “budeme tu horko-ťažko dolovať chorých ľudí cez PCR testy”, tak on sa pod to nepodpíše.
  Koaliční partneri to hodnotia ako dobrý krok

  Celoplošné testovanie obyvateľov na ochorenie COVID-19 je správny krok. Tvrdí to minister hospodárstva a líder SaS Richard Sulík na sociálnej sieti. Šéfka rezortu informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) hovorí, že okolo celoplošného pretestovania sú otvorené otázky, o riešení ktorých bude hovoriť s partnermi na vláde. “Testy sú kúpené, na Dušičky pretestujeme všetkých obyvateľov a budeme vedieť, kto je a kto nie je nakazený. Potom je to na zodpovednosti infikovaných, aby dodržali karanténu,” povedal Sulík. Zároveň ľudí poprosil, aby sa testovania zúčastnili.“
  https://glob.zoznam.sk/matovic-pripravil-celoplosne-testovanie-slovenska-prebehne-uz-coskoro/

  REPLAY: „V každom bude asi sedem ľudí, a to policajti, príslušník ozbrojených síl, miestnej štátnej správy a zdravotníci, vysvetlil premiér.“ – tak nech mi ku.va „premiér“ – načo tam majú byť policajti a príslušník ozbrojených síl – ak tam má byť pracovník miestnej štátnej správy a zdravotníci?! To akože štyria budú držať jedného?!

  „18. októbra 2020
  Vláda schválila návrh na celoplošné testovanie: Armáda do konca októbra pripraví plošné testovanie, zrealizuje ho v novembri.

  Potvrdil to minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) s tým, že ide o operáciu s názvom Spoločná zodpovednosť.

  „Plánujeme nasadiť všetkých disponibilných vojakov, policajtov, hasičov. Evidujem vyjadrenie zo samosprávy, že potrebujú viac informácií. V najbližších dňoch každý starosta a primátor mesta môže očakávať návštevu, kde budú prebrané detaily,“ povedal Naď.
  https://www.24hod.sk/vlada-schvalila-navrh-na-celoplosne-testovanie-armada-do-konca-oktobra-pripravi-plosne-testovanie-zrealizuje-ho-v-novembri-cl744012.html

 23. Z diskusie na NWOO.org
  “ asyle napsal:
  18.10.2020 (15.07)

  Mohu potvrdit čtyři případy lidí, všechno důchodci, kteří po testu (negativním) v poměrně krátké době onemocněli. Další test samozřejmě pozitivní. Jeden z nich těžký průběh, dnes již ok. Všichni z nich od jara omezili kontakty na minimum, dva dokonce úplně a nevycházeli ani na nákupy. Takže možnost nakažení se z venku minimální. Víceméně hysterici, co se „protestovali“ až ke c. o. V .i du.“

  Vidím to takto:
  1/ V žiadnom prípade sa nenechať dobrovoľne testovať – nech ma tam odnesú v klepetách! Keď potom ochoriem – záleží na inkubačnej dobe – podať trestné oznámenie na konkrétnych ľudí a žalobu na štát – aj keď sa zbavujú zodpovednosti novelou zákona. A požiadať ruskú ambasádu o pomoc!

  2/ Pre prípad násilného odvlečenia, alebo termínového donútenia k testu – vysoká pokuta a pod. – aspoň pár dní pred – najlepšie týždeň sa ládovať denne aspoň jedným balíčkom mletej kurkumy spolu s čiernym korením – koľko ho človek znesie – to korenie pomáha zvýšiť účinnosť kurkumy o 80 %. Lebo keďže plánujú genocídu – zdravie má prioritu pred právnickými ťahanicami. No a potom sa treba zradikalizovať…
  Poznámka – niekedy treba nechať trestný čin dokonať – aby existoval jednoznačný dôkaz!

 24. „Houston – máte problém!“
  KAŽDÉ JEDNO BALENIE TESTU MUSÍ MAŤ PRÍBALOVÝ LETÁČIK A VYHLÁSENIE O ZHODE! Tak, ako každé balenie lieku! A spotrebiteľ som ja – nie policajt, vojak, atd.!
  https://europa.eu/youreurope/business/product-requirements/labels-markings/ce-marking/index_sk.htm

  „Aktivity spojené s prechodom na nové nariadenie budú prebiehať počas 3 rokov od konečného vydania novej direktívy. Predpokladaným termínom ukončenia prechodového obdobia je apríl 2020. V prípade IVDR sa prechodové obdobie predĺži na 5 rokov.

  Certifikáty vydané podľa súčasnej legislatívy MDD budú platné počas obmedzeného obdobia, kedy bude umožnené ich použitie a predaj produktu na trhu. Existujúce certifikáty už nebudú počas tohto obdobia predlžované.

  Zmeny v smerniciach sú často chápané iba ako revízia požiadaviek, avšak teraz ide o úplne nové nariadenie.

  Požiadavky a základný koncept existujúcich MDD a IVDD v novej smernici zostávajú zachované, ale dochádza tu k významným zmenám a navýšeniu požiadaviek. Sú tu požiadavky na výrobcu, ktoré musia byť splnené ešte pred požiadaním o certifikáciu MDR alebo IVDR.

  Po zavedení požiadaviek do procesov spoločnosti vykoná Notifikovaná osoba v spoločnosti nový certifikačný audit. Certifikačný proces sa začne novou žiadosťou o certifikáciu produktu a výsledný, novo vydaný certifikát bude s platnosťou až 5 rokov. Proces pristúpenia k certifikácii bude zahŕňať posúdenie technickej dokumentácie (trieda IIa a IIb), hodnotenie dizajnu (trieda III), hodnotenie zhody systému riadenia a záverom fyzický audit v spoločnosti, pri ktorom budú zmeny v požiadavkách overené. Ak výrobca vykonáva a zabezpečuje dôležité úkony mimo spoločnosti, alebo má kľúčových dodávateľov, audit by tu mal prebehnúť pred finálnym schválením a vydaním certifikátu.

  V prípade diagnostických zdravotnikých prípravkov In vitro, je potrebné zdôrazniť, že požiadavky na dohľad Notifikovanej osoby sú výrazne vyššie ako pri súčasnej smernice o IVD.“
  https://www.dnvgl.sk/services/nova-smernica-eu-pre-zdravotnicke-prostriedky-sprisnuje-poziadavky-91516

  Takže sa vráťme k tomu výberovému konaniu debilov!
  REPLAY – „estovať sa bude pomocou antigénových testov, ktoré štátne hmotné rezervy objednali v objeme 13 miliónov kusov. Antigénové testy zachytia infekčných ľudí, podotkol predseda vlády. Testy budú podľa premiéra stáť v priemere asi štyri eurá bez DPH za kus. “Boli tri víťazné firmy a najnižšia cena bola 3,90 eura a najvyššia 4,45 eura. Stredná cena od firmy, z ktorej je najviac testov nakúpených, je 3,95 eura,” uviedol premiér. Výhodou testu podľa Matoviča je, že sa vie veľmi rýchlo vyhodnotiť. Výsledky by mali byť známe zhruba do 15 minút.“

  Polopate – neexistuje, aby mi niekto vrazil do nosa dve vatové tyčinky bez toho, aby mi nenechal ku tomu obal s certifikáciou a príbalový letáčik – vyhlásenie o zhode! Neexistuje bez toho!!! Má to každý test – napr. testy moču! A máte čo robiť, aby ste to prečítali a správne pochopili!
  Lenže lenže – keď oštiavate papierik, tak to nenarušuje vaši telesnú integritu! Nikto vám ho nestrká nikam!

 25. Ty kokso! Ty kokso!

  „Koronavírus: Firma, ktorá dodá 10 miliónov testov, už nemá nedoplatky
  Nedoplatky voči Sociálnej poisťovni doplatila spoločnosť Eurolab Lambda pred podpisom zmluvy, tvrdí šéf štátnych rezerv Ján Rudolf.

  Šéf Správy štátnych hmotných rezerv Ján Rudolf dnes odmietol podoozrenia, že štát uzavrel zmluvu na nákup antigénových testov s firmou, ktorá má podlžnosti voči Sociálnej poisťovni.

  V relácii TA3 v politike vyhlásil, že pred podpisom zmluvy dal skontrolovať všetky tri firmy, od od ktorých štát nakúpil spolu 13 miliónov testov.
  https://www.aktuality.sk/clanok/831650/koronavirus-firma-ktora-doda-10-milionov-testov-uz-nema-nedoplatky/

  Tak keď títo majú na testy predmetný certifikát CE o bezpečnosti a zhode – tak ja zožeriem Matovičov Pavlínkyn ko.ot!

  • Eurolab Lambda a.s.
   T. Milkina 2
   917 01 Trnava
   https://www.azet.sk/firma/14589/eurolab-lambda-a-s/
   https://www.finstat.sk/35869429
   „Dlh 17 285,46 € 12.10.2020 … Dlh sociálneho poistenia zo zoznamu Sociálnej poisťovne http://www.socpoist.sk
   Pozastavenie sledovania daňových dlhov
   Finančná správa na základe zákona č. 67/2020 Z. z. o niektorých opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 („lex korona“) neaktualizuje zverejnený zoznam daňových dlžníkov. Posledné stavy nedoplatkov sú k 29.2.2020, a takto ostanú až do ukončenia opatrení. Cieľom je zabrániť potenciálnym negatívnym dôsledkom na niektorých daňovníkov, ktorí by v dôsledku neaktuálneho stavu mohli mať problémy pre získanie dotácie, úveru, štátnych príspevkov a pod. “
   https://www.finstat.sk/35869429/dlhy_nedoplatky

   Čiže – laboratórne „EU“ krysy z Trnav“i“ mali v čase korona konjunktúry také problémy, že ich z nich zachraňuje Matovičov obetný baránok zo štátnych hmotných rezerv – áno?! A kvôli tomu sa my máme pod Matovičovými hrozbami unúvať na miestne úrady – aby nám vypatlali mozog „certifikovanými“ tyčinkami jeho nie korupčných kamarátov – na vypatlávanie mozgov – aby tieto ku.vy preprali štátne peniaze! A stále tu niekto bude tvrdiť, že ich netreba obesiť! Áno?!

   • ZHRNUTIE:

    1/ Firma Eurolab Lambda z Trnavy, ktorá pred pár dňami získala tender na dodávku 10 miliónov kusov antigénových testov na koronavírus – podľa ich webových stránok, počas celého trvania koronakrízy nevyrobila ani jediný test!
    2/ Firma Eurolab Lambda vyrovnala dlh vyše 17 tisíc eur voči Sociálnej poisťovni pár dní pred získaním tendra – aby ho mohla získať minimálne kvôli nulovým dlhom voči štátu.
    3/ Matovič na začiatku korona „Krízy“ – podvodu – odinštaloval šéfa Štátnych hmotných rezerv a nahradil ho svojím konškolákom z Katedry menežmentu – Jánom Rudolfom.
    4/ Ján Rudolf prehlásil pred médiami, že „že tieto testy spĺňajú všetky parametre, a verejné obstarávanie bolo zákonné“.

    Keďže médiá zámerne kladú nesprávne otázky, tak otázka pre orgány činné v trestnom konaní:
    a/ Eurolab Lambda, ktorá má dodať 10 miliónov testov na plošné testovanie obyvateľstva Slovenska – tieto testy aj vyrába?!
    b/ Ak ich vyrába – získala aj patentovú autorizáciu a katalógovú sekvenciu génu vírusu – teda patentovanú? Alebo – získala izolát celého vírusu Covid 19 – povedzme z chorých pacientov?!
    c/ Eurolab Lambda – ak vyrába testy – získala aj certifikát bezpečnosti CE? Vyhotovila aj schválené vyhlásenie o zhode?
    A kedy toto cvšetko stihla, keď ešte pred pár dňami nevedeli, že tento tender dostane?
    d/ Takže existuje dôvodné podozrenie, že Eurolab Lambda len sprostredkuje nákup týchto antigénových testov NEZNÁMEHO PÔVODU, a teda s vysokou pravdepodobnosťou môže ísť o vyradené a kontaminované testy, resp. v Európe NECERTIFIKOVANÉ TESTY!
    e/ A tomuto Ján Rudolf hovorí zákonné verejné obstarávanie?!
    f/ Chcete sa nechať testovať testami neznámeho pôvodu, aby Matovičovi kamaráti mohli zarobiť desiatky miliónov eur?! Ste úplní idioti?

    Poznámka – tie ďalšie 3 milióny testov zaobstarávané inými firmami sú len krovie na prikrytie tohto tendra. Urobte si aktuálny PrintScreen
    http://eurolambda.sk/uvod-produkty

    Áno – niektoré trestné činy treba nechať dokonať!

 26. Pozor, pozor, pozor!

  Základná otázka – čo myslíte – kto vyrobil tieto shit testy, ktoré má dodať MATOVIČOVI firma Eurolab Lambda z Trnavy?! Odkiaľ budú?! Za koľko a od koho ich lacno nakúpili vo veľkom, a s obrovskou maržou ich predajú štátu? Vy by ste vyrobili 10 miliónov testov v situácii – keď máte dlžoby voči Sociálnej poisťovni, a že zákazku nedostanete? ???

  Jáj – žeby vám kamarát Matovič ten kšeft sľúbil /a vy mu veríte, že/, takže ste si požičali na výrobu, patentovanie!!!, certifikáciu, balenie, atď a ešte na dlh voči SP – aby ste vyhrali tender?! Hovno! Je to vyradený shit – možno ten, ktorý odmietol Johnson pre Veľkú Britániu z USA! Pozrite sa pekne, ako sa prebaľovali milióny čínskych nábojov /akože ruských/ do albánskych kalašnikovov pre Taliban – v USA záujme!
  https://www.freefilm.to/film/vojnovi-psi

  Ukážte mi tu aktualizovanú výrobu čo len jedného testu na Covid 19 doboha! A nepresvedčíte ma – keďže ide o transparentnosť za desiatky miliónov eur – že váš sku.vený administrátor webu ešte nemal čas aktualizovať vašu webstránku!

  JE TO MEGA PODVOD! BERTE ICH A OBESTE ICH DOBOHA!
  http://eurolambda.sk/uvod-produkty

 27. Hej redakcia – ja tu makám celú noc – čo je môj problém, ale keďže tu viazne vaším chrápaním schvaľovanie komentárov – nemám to ako vešať v logickom poradí.
  25. októbra – prvé plošné testovanie – je tu co by dup!

  KONŠKOLÁK…

  „Šéf štátnych hmotných rezerv Ján Rudolf k antigénovým testom: „Stojím si za tým, že tieto testy spĺňajú všetky parametre, a verejné obstarávanie bolo zákonné.““
  https://dennikn.sk/minuta/2094473/
  https://www.reserves.gov.sk/index.php/o-nas/organizacia/predseda/

 28. Jednoduchá

  Pre p.Emily – vďaka za vysvetlenie……
  Pre p.Maroša – vďaka za rady …….
  Želám Vám aj ostat.skutoč.bádaj.pekný deň :-)……………..

 29. plne súhlasím s týmto článkom, len nechápem, prečo nás potom nútia nosiť rúška, ja osobne sa v tom dusím, zahmlievajú sa mi okuliare a už vôbec nchápem načo ich treba nosiť v autách….

  • …to je symbol vyjadrujúci „Drž hubu“, pani Anna. To je nemilosrdné šliapanie mocných po našich právach a cti…

Pridajte komentár

*