Nemecká neurologička varuje pred rúškami: „Nedostatok kyslíka spôsobuje trvalé poškodenia mozgu, hlavne u detí“


Print Friendly, PDF & Email

Nemecká neurologička varuje pred rúškami: „Nedostatok kyslíka spôsobuje trvalé poškodenia mozgu, hlavne u detí“

Toto je jeden z najdôležitejších článkov, aký sme kedy napísali, preto si ho určite prečítajte.

Pripravili sme preklad najpodstatnejších výňatkov z extrémne naliehavého videa o rúškach, ktoré nedávno publikovala nemecká neurologička Dr. Margareta Griesz-Brissonová.

Video Dr. Margarety Griesz-Brissonovej

Dr. Griesz-Brissonová je lekárka so špecializáciou na neurológiu a neurofyziológiu s doktorátom vo farmakológii. Špeciálne sa zaoberá neurotoxikológiou, environmentálnou medicínou, neuroregeneráciou a neuroplasticitou.

V súvislosti s rozmáhajúcim sa plošným nariaďovaním nosenia rúšok publikovala nasledovné video (v nemčine):

Preklad najdôležitejších častí videa do slovenčiny

Opätovné dýchanie vlastného vydýchnutého vzduchu bez pochýb vytvára kyslíkový deficit a záplavu tela oxidom uhličitým.

Ako všetci vieme, ľudský mozog je na nedostatok kyslíka nadmieru citlivý. Napríklad v časti mozgu nazývanom hipokampus sa nachádzajú nervové bunky, ktoré bez kyslíka nedokážu prežiť dlhšie ako 3 minúty.

Pri akútnom nedostatku kyslíka sa ihneď objavia príznaky ako bolesti hlavy, ospalosť, závraty, problémy s koncentráciou či spomalenie reakčných časov. Nastáva celkové oslabenie kognitívnych schopností.

Ak však máte chronický nedostatok kyslíka, všetky hore uvedené akútne príznaky zmiznú, pretože si telo na nízku hladinu kyslíka v krvi časom zvykne. Efektivita mozgu a vaše schopnosti však budú stále ovplyvnené a postupne dochádza k progresii.

Vieme, že rozvinutie neurodegeneratívnych ochorení trvá aj desaťročia. Ak dnes zabudnete vlastné telefónne číslo, poškodenie v mozgu zrejme začalo už pred 20 či 30 rokmi.

Vy si možno myslíte, že časom ste si na nosenie rúška a opätovné vdychovanie vlastného vzduchu zvykli. V skutočnosti sa degeneratívne procesy vo vašom mozgu postupne s prebiehajúcim chronickým nedostatkom kyslíka zväčšujú.

Ďalší problém je, že vaše nervové bunky v mozgu sa nedokážu normálne deliť. Takže, aj keď nám naše vlády dovolia o pár mesiacov zložiť rúška a znova voľne dýchať, stratené nervové bunky sa už nikdy neobnovia. Čo je raz preč, je navždy preč.

Ja rúško nenosím, pretože potrebujem, aby môj mozog myslel. Keď ošetrujem svojich pacientov, chcem mať jasnú myseľ a nie byť v stave anestézie vyvolanej oxidom uhličitým.

Neexistuje žiadna opodstatnená lekárska výnimka pre nosenie rúšok, pretože nedostatok kyslíka je nebezpečný pre každý mozog. Musí byť na slobodnom rozhodnutí každého človeka, či chce nosiť rúška, ktoré sú absolútne neefektívne pri ich ochrane pred vírusom.

Pre deti a adolescentov sú rúška absolútne „Nie!“

Deti a adolescenti majú extrémne aktívny a adaptabilný imunitný systém a potrebujú neustály kontakt s mikróbmi Zeme.

Ich mozog je taktiež neuveriteľne aktívny, pretože sa toho potrebuje veľa naučiť. Detský mozog, respektíve mozog mladého človeka, je doslova smädný po kyslíku. No a čím viac je nejaký orgán metabolicky aktívny, tým viac kyslíka potrebuje.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

U detí a adolescentov je každý orgán metabolicky aktívny.

Oberať detí a mladých ľudí o kyslík, alebo akokoľvek im brániť vo voľnom dýchaní, je nielen nebezpečné pre ich zdravie, ale je to doslova kriminálne.

Nedostatok kyslíka spomaľuje vývin mozgu a vzniknuté poškodenie sa už nedá napraviť.

Dieťa potrebuje mozog na učenie a mozog potrebuje kyslík pre svoje fungovanie. Na toto nepotrebujeme žiadnu klinickú štúdiu. Ide o jednoduchú nespochybniteľnú fyziológiu.

Vedomé a zámerné vyvolanie nedostatku kyslíka sa dá považovať za absolútne úmyselné hazardovanie so zdravím. Je to absolútna medicínska kontraindikácia.

Absolútna medicínska kontraindikácia v medicíne znamená, že daný liek, daná terapia, metóda alebo opatrenie by nemalo a nesmie byť použité.

Ak chceme celú populáciu nútiť silou, aby používala absolútnu medicínsku kontraindikáciu, tak na to musí existovať vážny dôvod. A takýto dôvod musí byť prezentovaný, overený a schválený kompetentnou interdisciplinárnou a nezávislou autoritou.

Keď sa o 10 rokov exponenciálne zvýši výskyt demencie a dnešní mladí ľudia nebudú schopní dosiahnuť svoj bohom daný potenciál, potom už bude neskoro hovoriť, že „rúška sme možno ani nepotrebovali“.

Ako môžu veterinár (Wieler – nemecká obdoba Mikasa), distribútor softvéru (Bill Gates), obchodník, výrobca elektrických áut či fyzik rozhodovať o veciach týkajúcich sa zdravia celej populácie? Prosím, drahí kolegovia, musíme sa všetci prebudiť!

Ja viem, aký škodlivý dokáže byť nedostatok kyslíka pre mozog. Kardiológ vie, aký škodlivý je pre srdce, pneumológ vie, aký škodlivý je pre pľúca. Nedostatok kyslíka poškodzuje každý orgán!

Kde sú naše zdravotnícke úrady, naše zdravotné poisťovne, naše lekárske združenia? To naozaj má človek alebo jeho lekár dokazovať, že nedostatok kyslíka ľuďom škodí? Aký druh medicíny tí naši lekári a lekárske združenia vlastne reprezentujú?

Kto je zodpovedný za tieto zločiny? Tí, ktorí toto nariaďujú? Tí, ktorí dovolia, aby sa tak činilo a zúčastňujú sa toho? Alebo tí, ktorí tomu nebránia?

Záver

Toto nie je o rúškach, toto nie je o vírusoch a určite toto nie je o zdraví. Je to niečom oveľa väčšom. A ja sa toho nezúčastňujem. A ani sa nebojím.

Ako ste si určite všimli, už nám berú aj náš vzduch na dýchanie.

Ide však o našu osobnú zodpovednosť. My sme zodpovední za to, čo si myslíme, nie médiá. My sme zodpovední za to, čo robíme, nie naši nadriadení. My sme zodpovední za svoje zdravie, nie Svetová zdravotnícka organizácia.

A my sme zodpovední za to, čo sa deje v našej krajine, nie vláda.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: sott.net, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ak kazdy lekar vie aky skodlivy je nedostatok kyslika, preco si potom vedome nicia zdravie a pri operacii operuju aj niekolko hodin v rusku.

  • To sa opýtajte ich, nie nás. Možno im ten nedostatok kyslíka tak poškodil mozog, že si to už ani neuvedomujú.

   Treba si tiež uvedomiť, že bežní chirurgovia sa nezaoberajú fyziologickými následkami rúšok a ani sami na sebe to odborne posúdiť nevedia. Preto aj, keď je lekár chorý, tak sa nelieči sám, ale ide k inému lekárovi. Dôvodom je práve to nezávislé posúdenie jeho zdravotného stavu.

   A inak kto viac môže vedieť o vplyve rúška na mozog – neurológ alebo chirurg internista? Zrejme neurológ.

   Navyše, ako sa v článku uvádza, ide o dlhodobo sa rozvíjajúce poškodenia, ktoré sa prejavia až po 10 či 20 rokoch. Takže, ak ten chirurg dnes operuje 8 hodín v rúšku, tak nevie, čo mu to spôsobí o pár rokov. Možno by bolo dobré urobiť štúdiu o mentálnom stave napríklad u 60 ročných chirurgov a porovnať to s kontrolnou skupinou 60 ročných lekárov nechirurgov.

   • cize neurolog ktory operuje v rusku nevie ze nosenie ruska mu o niekolko rokov sposobi problemy. aky su ti neurologovia len blbi

    • Chirurg je odborník na orgán, ktorý operuje – srdce, žlčník, slepé črevo a podobne. Odborník na mozog a nervy je neurológ. Tento článok je o tvrdeniach neurológa. Skúste namiesto hádania sa s nami osloviť tú doktorku a dokázať jej, ako sa mýli.

     • ja sa s nikym nehadam. Toto je diskusia pod clankom ktory ste zvetejnili a s nim aj suhlasite preto nevidim dovod preco by som nemohol rozoberat nazory clanku sem

    • Lucia Gočová

     KTO POROVNÁVA LEKÁRA S RÚŠKOM A DIEŤA EŠTE VO VÝVOJI TAK POROVNÁVA HRUŚKY S JABLKAMI

     1) Neurologička jasne hovorí, že ide najmä o mozog detí, ktorý je ešte VO VÝVOJI.
     Vy ste niekedy videli že by dieťa operovalo ???????????

     2)Ak lekár operuje aj celý deň , vonku chodil vždy bez rúška v časoch keď ešte nebol covid. Aspoň vonku sa nadýchal čerstvého vzduchu!!!!!!!

     3)Ak si lekár dáva rúško pred operáciou má vždy vydenzefikované ruky. V bežnom živote keď deti nosia rúška v škole tak ako chcete zabezpečiť aby si to rúško nenaprávali každú chvíľu?????? Je tu aj problém tým pádom hygieny PLUS zvlhnuté rúško ďalší problém.

     4) Na operačke pokiaľ viem je ventilácie aby bolo viac kyslíka v miestnosti. Rúško majú hlavne preto aby telesné tekutiny neskončili na lekárovej tvári alebo aby lekár nekýchol rovno do otvorenej rany.

     5) AKý DôVOD BY MALA NEUROLOGIčKA KLAMAŤ?????

     6) V minulosti sa vedelo, že cez prestávku sa v škole vetrá aby mali deti dosť kyslíku pre mozog? Ak ste niekedy niečo študovali tak musíte vedieť že človeku lepšie páli ak má dosť kyslíka, čiže logicky POKLES KYSLÍKA SPOSOBUJE ŽE MOZOG slabšie funguje

     7) Celoplošne bol nariadený experiment s rúškami, napriek tomu že neexistujú dôkazy o bezpečnosti nosenia rúšok a respirátorov.

     8) Spočitajte koľko hodín má rúško vkuse lekár a koľko hodín ma rúško vkuse učiteľ alebo deti v škole alebo šofér autobusu.

     jE TO OBROVSKý ROZDIEL. Lekár si ho aspoň po operácii dá dole. Sú dni keď nie sú žiadne operácie. Kdežto deti v škole každý deň vkuse handra na ústach.

     9) Lekári nevyzerajú veľmi zdravo vo všeobecnosti. A hlavne už sú dospelí. Nie sú vo vývoji. Vo vývoji je potrebné väčšie množstvo kyslíka ako u dospelého mozgu!!!
     PREBOHA ĽUDIA UŽ ROZMÝŠLAJTE TROCHU PROSÍM

   • Redakcia – “ Preto aj, keď je lekár chorý, tak sa nelieči sám, ale ide k inému lekárovi.“ – a to je ten prúser!

    Niekde treba vyhrabať video s Prymulom, ktorý sa v roku 2009 údajne na kameru vyjadril, že rúška sú /proti chrípke/ neúčinné /pretože zisk je z vakcín/.

    • Prymulovy rouškové veletoče. Půl roku by v roušce neběhal …
     [Prehľadávať doménu http://www.forum24.cz/prymulovy-rouskove-veletoce-pul-roku-by-v-rousce-nebehal-ted-souhlasi-i-s-celym-rokem/%5D https://www.forum24.cz/prymulovy-rouskove-veletoce-pul-roku-by-v-rousce-nebehal-ted-souhlasi-i-s-celym-rokem/
     Dne 9. května 2009 Roman Prymula pro portál iDNES uvedl: „Panika není v tuto chvíli na místě. Osobně bych si vzal roušku, jen pokud bych ošetřoval pacienta.“ A dodal: „Respirátor je samozřejmě lepší než rouška, ale pro dlouhodobé nošení jsou oba typy ochrany nevhodné.

     Bingo!

    • Lidé skupovali roušky. Ty ale před chřipkou neochrání, tvrdí odborníci

     9. května 2009 17:04

     “ Pokud se prasečí chřipka objeví i v Česku, tisíce roušek, které si lidé pořídili bezprostředně po startu mediálního zájmu, přijdou zřejmě vniveč. Jejich účinnost totiž zpochybňuje řada odborníků a podle Světové zdravotnické organizace mohou v případě chybné manipulace riziko nákazy dokonce zvýšit.“

     “ „Vědecké důkazy, které by prokázaly účinnost roušek, dosud neexistují, a to zejména na otevřeném prostranství. Jistou ochranu mohou poskytnout pouze v uzavřených prostorech při blízkém kontaktu s osobou, která trpí příznaky chřipky. Ale pouze v kombinaci s dalšími opatřeními typu častého mytí rukou,“ píší odborníci WHO v doporučení pro veřejnost. A dodávají, že při nesprávném použití mohou roušky riziko přenosu viru ještě zvýšit.

     Podobně střízlivě se na věc dívá i šéf České vakcinologické společnosti, imunolog Roman Prymula. „Panika není v tuto chvíli na místě. Osobně bych si vzal roušku, jen pokud bych ošetřoval pacienta,“ řekl iDNES.cz.“

     “ Jednoznačně odmítavě se k běžným rouškám staví naopak Vlastimil Sosnovec, který pracuje pro českou pobočku jednoho z největších výrobců zdravotnických pomůcek na světě, americké firmy 3M. „Informace, že roušky ochrání před nákazou prasečí chřipky, je naprosto zavádějící, protože tento typ nesplňuje požadavky normy pro filtrační ochranu,“ tvrdí rezolutně.

     Podle Sosnovce dokážou běžné a chirurgické roušky zabránit šíření nákazy pouze v případě, že si je na ústa nasadí nakažený člověk. Pro zdravé lidi je nošení roušky zbytečné.

     Virus chřipky se totiž přenáší kapénkami ve vzduchu, které nakažený člověk vylučuje během mluvení, kýchání nebo kašlání. Běžně dostupné roušky za pár korun kryjí nos a ústa svého majitele jen volně, mohou tedy zabránit šíření kapének, které sám vydechuje. Před vdechnutím velmi malých částic, typu chřipkového viru H1N1 už prokazatelně neochrání.
     Ministerský mluvčí: Abyste byli v bezpečí, museli byste mít protichemický oblek

     Jedno řešení ale přece jen existuje. Sice o třídu dražší, díky schopnosti zabránit vdechnutí malých částic však těsně doléhající respirátory prokážou lepší službu i dosud zdravým lidem. „Účinné proti prasečí chřipce jsou pouze respirátory, a to filtrační třídy 2, lépe 3,“ říká Sosnovec.

     Jejich cena se v prvním případě pohybuje v rozmezí od 20 do 60 korun bez DPH, v druhém od 80 do 140. Dobrý respirátor musí nést na svém balení také evropskou značku shody CE a především normu ČSN EN 149/2001 (platné v zemích EU, na rozdíl od americké normy N95).

     Námitku, že se svým doporučením snaží zvýšit prodej výrobků firmy, Sosnovec odmítá. Ohledně výhod respirátoru mu nicméně dává za pravdu imunolog Prymula. „Respirátor je samozřejmě lepší než rouška, ale pro dlouhodobé nošení jsou oba typy ochrany nevhodné. Nedokážu si představit běhat v nich třeba půl roku.“

     Tečku za rouškovým příběhem udělal Vlastimil Sršeň, mluvčí bývalé ministryně zdravotnictví Daniely Filipiové. „Nic není samospasitelné, chřipka se totiž přenáší i přes sliznice, třeba když si protřete rukou oči nebo si sáhnete na rty. Abyste byli naprosto v bezpečí, museli byste nosit protichemický oblek,“ uzavřel s nadsázkou.“
     https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/lide-skupovali-rousky-ty-ale-pred-chripkou-neochrani-tvrdi-odbornici.A090509_123125_domaci_anv

     Poznámka – rúško má obrovský negatívny význam pre vedcov, lekárov a politikov – že si cez neho nevedia nasrať do huby!

     • Čiže z môjho pohľadu správny postup pri akejkoľvek respiračnej choroby by bol nasledovný:
      1/ Si zdravý, lebo si naozaj zdravý – nemusíš nosiť rúško.
      2/ Si nakazený, ale nemáš príznaky, teda nie si virulentný – nemusíš nosiť rúško. Tvoj imunitný systém potrebujeme na oslabenie patogénu a premorenie obyvateľstva pre získanie kolektívnej imunity.
      3/ Si nakazený a prepukli u teba príznaky? Zostaň doma, lieč sa. Tvoj imunitný systém potrebujeme na oslabenie patogénu a premorenie obyvateľstva pre získanie kolektívnej imunity. Čiže po vyliečení – žiadne rúško!

  • Peter – pre lekárov to v prípade operácie nás nie sú ich Osobné Ochranné Pracovné Prostriedky, ale sú to ich zábrany, aby nevznikali pre nemocnice škodové prípady z dôvodu porušenia lege artis, že „operácia sa podarila a tfuj tfuj pacient zomrel!“

   Teraz inak. Tzv. príplatky za sťažené prostredie sa vyplácajú za to, aby bol pracovník odškodnený za OBŤAŽUJÚCE nosenie OOPP – nie aby ich nenosil!

   Lekári tiež vedia, že nočná práca je karcinogén – tak prečo pracujú v noci?!
   Lekári ako väčšina ľudí pracujú za prachy! Chceš prachy za podarenú operáciu?! Tak drž orúškovanú hubu a operuj!
   https://praca-ako.sk/mzda/priplatky-a-mzdove-zvyhodnenia/

   • kedze je rusko ochranna pracovna pomocka tak pred niecim chrani. Takze mi z toho nevychadza nic ine ze nosenie ruska vyznam ma

    • Chráni pred tým, aby chirurgovi netiekli do otvoreného pacienta sliny. Nie preto, aby nenakazil pacienta svojimi vírusmi.

     • no to znie logicky, a preco aj vsetci ktory len pomahaju pri operacii maju nasadene ruska

     • Tak asi preto, že keď operujú, tak sú často všetci dosť blízko seba nad pacientom. Napríklad aj sestra, ktorá neoperuje, ale iba drží v rane tampón na odsávanie krvi je tak blízko, že aj jej by mohli do pacienta kvapnúť sliny, ak by to rúško nemala.

    • Peter – rúško pri operácii nie je LEKÁROV OOPP! Neslúži ochrane lekára, ale pacienta. A nemocnice pred právnymi dôsledkami. Rúško a kukla pri operácii sú to isté, ako ochranná čiapka proti padaniu vlasov v potravinárskom priemysle. Keď naobliekanému lekárovi steká pot z tváre – steká kam? Do otvoreného brucha pacienta?

   • Pokus o vtip.
    1/ Píše sa rok pána 2025. Ľudí rozdelili na začipovaných a vakcinovaných a odporcovia čipov a vakcín musia nosiť povinne rúška.
    Chlapík /akože ja/ má ísť na operáciu – čoho, to je fuk – rezať sa musí! Už dostal náladovku od Sant Nicolaus a akýsi zelený mužíček ho na zelenej kolieskovej postieľke posúva tam, kde mu to majú ufiknúť. Ďalšie ruky ho preložia na stôl, kde mu to potom ufiknú. Odrazu sa nad ním zjaví tvár so skúmavým pohľadom a doboha! – v rúšku! Chlapík /akože ja/ sa v šoku preberie a začne utekať z operačnej sály – “ ja sa koronavírovým lekárom operovať nedám!!!“

    Poznámka – ja som fakt raz takto zdrhol z operačnej sály – tiež som bol v náladovke a lekár mi povedal, čo mi povedať nemal Vysvetlím. Mal som ísť na plastiku kolena. Večer pred za mnou s deťmi prišla vtedy ešte moja nenávistná manželka – už sme boli v rozvode, a pred odchodom mi potichu sykla, aby som pri tej operácii SKAPAL! Fajn! Na cimre sme s ostatnými pacošmi preberali čo a ako, a jeden spomenul, že inému operovali koleno na zdravej nohe – tuším mu vymenili kĺb. Fajn. Večer ma navštívil operatér – aby sme sa zoznámili a aby ma upokojil. Fajn. V noci sa mi snívala neskutočná haluz, že mi odrezali nohu. Fajn. Ráno to prebiehalo obligátne – náladovka a poďho na sálu. Pre tú srandu králikov ma na kolieskovej posteli posúval rovno operatér – mal byť jeden zo štyroch. Už som bol grogy a nedalo mi /tá psychická „príprava“ z večera a noci/, a tak som sa ho spýtal: „Pán doktor – a čo mi idete robiť?!“ On laxne – „Ideme ti vybrať meniskus…“ Ja na to „Ale veď mne máte robiť plastiku kolena!“ On na to /prisám bohu!/: „To si mal povedať skôr!“

    No do pi.e! V tú ranu som bol prebratý! Zoskočil som z lôžka a vyhlásil, že sa ani oje.ať ani operovať u nich nenechám!
    Na druhý deň ma vyhadzoval z nemocnice sám veľký primár, ktorý si ma pozval na koberec s tým, že takýto incident na sále ešte nezažil. Že to budem mať v karte a bla bla. Som mu povedal, čo mi povedal operatér a že som sem prišiel kvôli plastike. A tento pánko priznal farbu – že „my sme ti chceli otvoriť to koleno a potom by sa uvidelo že čo s tým“. Doboha! Oni to vlastne ešte vtedy asi nevedeli poriadne robiť! Skrátim – po ďalšom úraze na vojenčine /nastupoval som v 27 rokoch/ mi tú plastiku zhruba po 5 rokoch urobili v tej istej nemocnici a dokonca som sa na ňu tešil – bola to priepustka domenko. Operácia sa podarila – pacient furt žije. Nebolo to samozrejmé, pretože celá nemocnica /hovorím o dnes zavretej Hlbokej v Blave/ sa delila na dve časti – na permanentne septické poschodie a bezpečné prostredie. Úplne hore boli umiestnené detičky s holými hlavami. Veľmi smutné.

    Takže vtip č. 2 – Do zberne železa a farebných kovov príde natešený houmlesák /smutné/ – „Mám vak cínu!“

    • magda jakúbková

     …ĎAKUJEM…super ste :-))) a fandím Vám

    • magda jakúbková

     …ĎAKUJEM pán Maroš a velmi Vám fandím – ste skvelý !!!

    • Maroš, už nejaký čas čítam Vaše komenty na Bádateľovi.
     Okrem zhrnutia a vysvetlenia článkov pre „nachápavých“ ich skoro vždy okoreníte jemným sarkazmom, či vtípkom. Je to príjemné odľahčenie koronového šialenstva.

     • Renáta – mal som kolegyňku a – „Keďže tykanie navrhuje muž – aby dáma mohla odmietnuť“ – navrhujem tykanie. Toto vychádza z diplomatického protokolu – je nežiadúce, aby diplomati /a ich polovičky/ rôznych štátov a možno rôznych záujmov mali intímne vzťahy – no lebo tajomstvá do uška. Španieli majú príslovie – „Najprv miľuj – potom tykaj“. Ale nie o tom chcem. Neznášam súdružské znásilnené tykanie – equality – rovnosť. Sme si rovnoprávni pred zákonom /he – ako kto, záleží na bohorovnosti/, ale rovní si nie sme. Osobne – uprednostňujem v práci kolegiálne vykanie, aj keď dôverne s oslovením krstným menom. Je to základný rešpekt a zároveň blízkosť. Tu nie sme v práci – ja tu trávim voľný čas, ale trollovia sú tu pracovne – ak sú tí vládni, či mimovládni. Čiže – sme na pieskovisku – bojisku, a ja si nepamätám, že by si detičky rozbíjali lopatkami hlavy a hádzali piesok do očí a pritom si vykali. Takže nie v zmysle rovnosti bytostnej – čo je nezmysel, ale v zmysle rovnosti hráčov za jedným stolom – sme tu „nikto“ – anonymné persóny, a preto odhoďme osobné náklonnosti aj rešpekt – lebo budeme preberaťať názor druhého /názorového vodcu = opinion leadera/ a tu ide o vedomosti – vyjadrené ako „názor“.
      Aj o záujem = politikum. Dnes sme kamoši – zajtra byť nemusíme. Diskusie tu vyžadujú určitú dávku drzosti /“Ak nebudeš správne drzý – to PRASA ZABIJE TEBA!“ – citát mäsiara na zakáľačke/. A k drzosti patrí aj tykanie. Tú drzosť potrebovať budeme – inak skončíme s „Pán veľkomožný!“

      Chcem, aby ste mi tu nikto nevykali! Buďte drzí! Inak tie svine zabijú nás! Kapišto?

  • Niektori z tych mudrejsich vela sportuju, Hraju aktivne tenis alebo podobne.
   Ale uz im ostava len beh v ruskach.

   Vacsina lekarov je chorych a nevedia ani preco.
   O par rokov budu mat mozgove bunky odumrete a budu sa cudovat preco.
   Poznam vseobec. lekara ktori hovori je ockovanie na COVID19 prospesne.
   Cisty robotik …
   Vysetruje ludi a boji sa ich dotknut, ale ockovat bude ….
   Po kazdom pacientovi (cinska medicina):
   Cistit sa po kazdom pacientovi – ruky nad plameňom.
   Sprchov studenou a teplou, cvičenie, plavanie.
   Prečesaním hlavy hrebeňom pod horúcou vodou.
   To vsetko zakazu ak im to dovolime.

  • Jaroslav Čáp

   Ten dotaz není košer. Nosíte roušku?

   • Odpoved p.Jaroslavovi
    nie nenosim, Len v potravnach ked musim nakupit.
    Chvalabou aj v praci som cely den bez ruska.
    Sedim sam.
    Za to aktivne ludom vysvetlujem co sa tu deje. Este je vela co nic necitaju len STV spravy – o nicom.
    Vela ludi nosi rusku pod nosom, aj ja. Nie kazdy ochrankar na to upozorni.
    Vela chodim sportovat a som takmer stale v lesoch.

   • Ja rusko nenosim a ked chodim do obchodov tak ho man len na ustach. som aj k tomu asthmatik.

  • magda jakúbková

   prepáčte,pri všetkej úcte,ale toto nemože napísať človek so zdravým rozumom

  • Peter lekári pri operácii používajú rúška operujú v prispôsobenom klimatizáčnom prostredí, to je v porriadku, ale aby dieťa alebo dospelý v bežnom prostredí mal stále na vtári rúšku je nezdravé. Nemci sú zásadne proti rúškam.

  • On ho nemá 12hod denne na sebe.myslím tak 2-3hod denne.a ešte asi aj aby na operované miesto nekychol (nie vždy sa podarí zakryť si ústa).keď je človek chorí tak to cíti a mal by byt doma a ak náhodou ide von tak by mal byt v rusku.inak vidím to v blízkej dobe na zákaz vychádzania vecer a povinne očkovanie čo sa mi nepáči.

  • Hlavne preto, aby nezaniesol dychom, alebo kvapôčkovou infekciou do otvorenej rany zoslabnutého pacienta vírus, alebo akýkoľvek bacil.

  • Cajca, pokúsme sa pozrieť na vec aj z iného uhla.
   Koľko percent ľudí zomrelo u nás na „koronavírus“? A koľko sa ich – oproti tomu – vyliečilo?
   Potrebujú voľne žijúce zvieratá rúška? PCR testy? Očkovania? A viete, prečo nevyžadujú nemocnice ani lieky? Pretože majú – na rozdiel od nás ľudí – IMUNITU. A majú ju preto, že na rozdiel od nás ľudí konzumujú denne čerstvú prirodzenú živú stravu, pijú tečúcu okysličovanú vodu a sú X hodín na vzduchu. Cez deň pohyb, v noci spánok. Žiadna klimatizácia, ani umelé osvetlenie, ani umelé potraviny. Boli niekedy zaočkované nejakou ANORGANICKOU chemickou látkou? To sotva. A ako sme na tom so zdravím a imunitou my – ľ u d i a ? A zaočkovaní sme boli hneď, len čo sme uzreli svetlo sveta. A potom ešte x-krát, proti všetkému možnému aj nemožnému.

   Cajca, Vy ste ten globalistický podvod spáchaný na zruinovanie celosvetovej ekonomiky (ktorá asi najviac postihne tie menšie štáty) ešte stále nepochopili? Sú už toho plné médiá… a vidíme to aj my; teda tí z nás, ktorí to vidieť chcú.
   Takže sa pokúsme spoločne pozrieť na dianie vôkol nás reálne – zdraví predsa chceme byť všetci…

 2. „Ja rúško nenosím, pretože potrebujem, aby môj mozog myslel. Keď ošetrujem svojich pacientov, chcem mať jasnú myseľ a nie byť v stave anestézie vyvolanej oxidom uhličitým.“

  1/ Ovce nepotrebujú myslieť, takže im je fuk, či rúška majú, alebo nie.
  2/… Ups! Teraz mi to prestalo myslieť – á – prisámbohu rúško nemám, aspoň si nemyslím – takže doktorka hoaxuje a ja si idem načapovať ďalší litrík veritas.
  3/ Vy veríte nejakej nemeckej neurologičke, že jej to údajne myslí, a preto je Nemecko plné imigrantskej hávede, keďže aj Merklovej to myslí bez rúška rovnako?
  4/ Rúška sú mi nevadia! Ja som zelený mužíček a potrebujem CO2! Predsa nebudem na tejto podrbanej planéte inhalovať kyslík!
  5/ A ovciam radím! Ušite si poriadne rúška – až pod bradu! Lebo „grg!“ – a môžete pohodlne prežúvať aj svoje zvratky!

 3. Kazdy lekar nosi pri operacii rusko. Ak teda ma kazdy takyto lekar poskodeny mozog potom by kazda operacia mala mat z toho patricne nasledky a nikde som nezachytil ze by sme mali najake zle vysledky operacii.

  • Nemáme zle výsledky? Oproti komu – ostatným štátom? Veď tam tiež nosia chirurgovia rúška. To je ako keby sa jednooký porovnával s ostatnými jednookými. Vôbec si nevybočoval z rady 🙂

   A navyše, opakujeme znova, poškodenia sa prejavia po rokoch, nie na prvej operácii, keď si nasadí chirurg rúško.

   • Takto – nie je to len o CO2 – človek nikdy nevydýchne všetko a nenadýchne všetko. A v spánku už vôbec. Deti sú však oproti nám hyperaktívne a preto potrebujú toho kyslíka viac. A aj ten, kto má zdravé zuby – po čase cíti pod rúškom bakteriálny humus.

    Keďže nemám telku – na agentúrnych foto som videl aj cyklistu s rúškom, ale neviem si predstaviť, že by s ním jazdil špurty!
    Ak sa mýlim – opravte ma. Na Giro mal Peter Sagan v pelotóne rúško? Viete, lebo to by museli jazdiť do vrchu aj s kyslíkovou bombou! A pokiaľ viem – zakázaný doping je aj aplikácia vlastnej uloženej krvi, aby sa dočasne zvýšil obsah krviniek na okysličenie organizmu. Isto – keď majú všetci cyklisti štandardizované niečo na hube, tak sú podmienky akože vyrovnané. A keď môžu zarábať prachy lekári v rúškach – môžu zarábať prachy aj cyklisti v rúškach. Aj plavci – kokso – môžu plávať so šnorchlom s nejakou vatou! Všetci môžeme zarábať prachy v rúškach. Len deti nie.

   • Dnes sa mi na chodníku naskytol skľučujúci pohľad. Tie najmenšie detičky z materskej školy v dvojiciach vykračovali v sprievode pani učiteľky – ako inak, v rúškach…no chápete to? Aký zmysel malo ísť so špuntmi von, na vzduch?
    Čo za dementi riadia celý tento svet? Teda okrem Putina, Trumpa…a myslím, že by sa aj „na“ našom zadebnenom Slovensku nejaký neovcovitý, triezvo mysliaci vodca aj nejeden vyskytol…
    My starší túto stupídnosť mocných nejako predýchame. Ale čo tie nevinné trojročné drobce?
    Nechcela by som byť na mieste súčasného premiéra ktoréhokoľvek štátu. Tú hroznú hanbu, aká sa na nerozumných kormidelníkov súčasného chorého systému valí, neprajem nikomu. Dokonca ani im. Možno by teraz už radi z toho vreca von, no nedá sa. Už sú v ňom až po uši. A sionistický boh ich isto nezachráni – ten nemá rád nikoho, už tobôž tých svojich tajtrlíkov. Jediné, čo mu lahodí, je súdiť a trestať: robí to od 1. Mojžišovej až po Zjavenie Jána. Vlastne až dodnes. Zúri, lebo má krátky čas. Ovce, opice či psy sa preberajú, s čím jeho eminencia nepočítala.
    Takže zhlboka dýchať. Predýchame to. Cítim, že to už nebude dlho trvať. Pravda sa valí von zo všetkých kútov naraz, každým dňom viac a viac – ako žeravá láva. Ja verím, že zakrátko zvíťazí. A vy?

     • Šťastie, že sa tohto „moderného“ free-spracovania svojho (svetoznámeho) románu Nikolaj Vasilievič nedožil. Možno by ho trafil šľak.
      Komolenie historickej skutočnosti je zrejme vlastnosť pre človeka typická.

     • Emily – mne v tom filme o udalostiach zo 16. storočia vadilo to ruské pijanstvo – zavedené židmi až v 19. storočí a tá ruská krvižízniviosť. Z pohľadu Rusov – hrdinovia – z pohľadu Západu – barbari. Na ktorých si treba dávať večný pozor. A v tom sa tvorcovia filmu osrali – že sme odhodlaní. Jediné, čo sa dá proti slovanskej odhodlanosti postaviť – je chazarská pomstychtivosť.

    • P.S.: V biblii sa nachádza aj citát, že kto nebude poslúchať boha, bude uvrhnutý do rúk lekárov. Zaujímavé. Láskyplné asi nie.
     Náboženskí vodcovia si robia z ľudí dobrý deň. Má „boh“ na toto právo?

 4. RÚŠKOVÝ VLÁDNY MOBBING…

  „Mobbing – cudzie slovo – viete, čo sa za ním skrýva? Obrazne povedané hnis.

  Pojem mobbing pochádza z anglického „to mob“, čo vo voľnom preklade znamená „napadnúť, prepadnúť, či vrhať sa“. Pod mobbingom, čiže psychickým terorom rozumieme trvalé, systematické a intenzívne útoky, intrigy a šikanovanie väčšieho počtu pracovníkov alebo nadriadeného voči jednotlivcovi alebo menšej skupine.

  Ide o ťažkú poruchu komunikácie alebo vzťahov v kolektíve spolupracovníkov, o formu nežiaducej agresivity v medziľudských vzťahoch, o najzávažnejšie deformácie sociálnych vzťahov, rolí a noriem života.

  Mobbing nepoškodzuje iba obete, ale aj agresorov a ostatných členov skupiny. Trpí ním kolektív ako celok. Jeho následky nie sú ohraničené, šíri sa i za hranice postihnutej skupiny a môže zasiahnuť kohokoľvek. Mobbing spôsobuje obetiam obrovské psychické utrpenie, čím môže poškodiť psychické zdravie a často zanecháva aj trvalé následky.“
  https://praca-ako.sk/mobbing/

 5. https://www.infovojna.sk/article/ustavny-sud-rozhodol-ze-nudzovy-stav-vyhlaseny-matovicovou-vladu-je-v-sulade-s-ustavou

  Môj názor – prasatá boľševické ficovské cielene nahrali svojmu komplicovi Matovičovi takým podaním, aby ho ÚS – nedávno dlho dlho cielene nefunkčný – teraz s dosadenými figúrkami zamietol. Vysvetlím.

  Existujú 2 druhy kontrol. Jedna – ktorá má niečo skutočne odhaliť a druhá, ktorá má niečo zakryť. Ak cielene zbabrete kontrolu druhého typu, je to posvätené! Dlho žiadna kontrola nebude a v prípade zmeny kontrolórov – tí prví sú obätní baránkovia.

  Veľmi veľmi rád by som si prečítal to podanie nášho právneho experta Fica na neústavnosť núdzového stavu. Ide o to, že každý blbý právnik vie, ako má prehrať spor, či už z formálneho, alebo dôkazového hľadiska. No a ak argumentujete podvodným spôsobom vyfabrikovanými dôkazmi – ten spor musíte zákonite prehrať! Podvodným spôsobom vyfabrikovanými dôkazmi pre rozhodovanie ÚS boli práve tie „dôkazy“, ktoré tu vyrobili falošnú paniku.
  Teraz inak.

  Sám som v minulosti krátko pôsobil v predsedníctve istej nemenovanej politickej strany. Krátko, lebo som zakrátko pochopil, čo je to tzv. strana jedného muža.
  Skúsenosť – útočiť útočiť útočiť na seba navzájom je ten najlepší spôsob, ako sa zviditeľňovať na verejnosti a zbierať hlasy. O tom je napr. rakovinotvorná relácia „O 5 minút 12“ – ktorú pred obedom pozerajú len idioti! Jej účelom je ponúknuť duel, ktorý nasiera ale zviditeľňuje. Odbočím. Flašík išiel tesne pred voľbami do parlamentu EU šaškovať do formátu Let’s Dance. Prečo? Aby si ľudia spomenuli na Moniku Flašíkovú Beňovú. Zarábať 22 litrov eur mesačne – to je šupa – nie? Po zásluhe mu osrala ko.ot a narazila si o 16 rokov mladšieho borca. Späť.

  Už som tu zavesil zmazávaný blog o 18 miliónoch eur Igorka a Pavlínky – v ktorom bola zmienka o nahrávaní si Matoviča, ficokleptomanov a známej oligarchie. Matovič svojími útokmi na Fica zviditeľňoval seba aj Fica. Takže čo môžete očakávať od falošných pokrových hráčov – že sa sami za stolom strelia do hlavy? Fico týmto cielene zbabraným podaním na ÚS upevnil Matovičovu pozíciu, pretože bez komplica Matoviča skončí aj Fico! Je to rovnaká – equality podlá boľševická banda ktorá momentálne musí napĺňať nadnárodnú agendu spojenú s globálnym korona podvodom. Sú to slovenskí príslušníci medzinárodného Syndikátu! Mor ho!

 6. Aký pekný nový článok od nášho pekného Billa Gatesa nabehol na naturalblaze.com:
  https://www.naturalblaze.com/2020/10/bill-gates-warns-world-wont-return-to-normal-until-second-generation-of-covid-19-super-vaccines-arrives.html
  Prekladám názov:
  Bill Gates varuje „svet sa nevráti do normálu“ pokiaľ „druhá generácia“ super vakcín proti Covidu 19 nepríde.

  • Niektori z tych mudrejsich vela sportuju, Hraju aktivne tenis alebo podobne.
   Ale uz im ostava len beh v ruskach.

   Vacsina lekarov je chorych a nevedia ani preco.
   O par rokov budu mat mozgove bunky odumrete a budu sa cudovat preco.
   Poznam vseobec. lekara ktori hovori je ockovanie na COVID19 prospesne.
   Cisty robotik …
   Vysetruje ludi a boji sa ich dotknut, ale ockovat bude ….
   Po kazdom pacientovi (cinska medicina):
   Cistit sa po kazdom pacientovi – ruky nad plameňom.
   Sprchov studenou a teplou, cvičenie, plavanie.
   Prečesaním hlavy hrebeňom pod horúcou vodou.
   To vsetko zakazu ak im to dovolime.

   • Jutaj – vychádzaš z toho, že všetci môžu športovať – iste – aj na vozíku sa dá mávať činkami. Ja som sa dostal športom k trvalej invalidite. Môj otec – ako plavec – prestal športovať už v 21 – tak bol vylágrovaný. Ja sa radím medzi „Sokolov“ – extrémne veci boli naším potešením až raz „rup!“ – a si v prdeli. Keby som si mal znovu vybrať – v druhom živote – nejakú telesnú aktivitu, tak už nie takú, čo dokáže ľudské telo, ale takú – čo dokáže ľudský duch a telesno z toho vôbec nie je vylúčené. Vylúčená je z toho len tá blbá darwinistická súťaživosť – kto z koho. Odporúčam staré ruské bojové umenie. Pohodička. Robiť to pre seba – svoje všestranné rozvíjanie, pre mier v duši, pre svoju vlasť, pre vyšší princíp. Stále v pohybe – duch, myseľ, telo.

    Ten blbý komerčný šport fakticky odrádza ľudí od telesnej aktivity – ak ním nemôžu dosiahnuť úspech. Nikto nechce súťažiť s niekym, koho nemôže poraziť. A dokazovať samému sebe niečo – to je len budovanie väčšieho ega. Kiež by som nikdy nebol aktívne šporoval. Dnes by som sa z radosťou hýbal, pracoval, tancoval. Pozor na jednu nebezpečnú vec – starší ľudia! Program „Odísť na zaslúžený odpočinok“ – a ste v prdeli! Stuhnú vám fascie, stuhne vám lymfa. Hýbte sa! Inak skapete!

    Poznámka – štýl Alexeja Solovjeva znovu oživuje staré bohatierske umenie boja založené na prepojení oboch mozgových hemisfér. Keďže sme programovaní na lobotómiu – existuje indická meditačná metodika, ako ich prepojiť znovu. Človeku sa zmnohonásobí jeho biopole, takže dokáže ovládať – zasahovať do biopola a psychiky druhého. Vzniká tzv. psychokinetický efekt. Ten sa zvyšuje aj fyzickým uvoľnením. Súčasný systém nás núti bojovať tvrdo /box, karate/ a teda klásť maximálny odpor. U tohto staroruského je to presne naopak. Starí ľudia, deti, ženy – dokážu vyvinúť obrovskú silu s minimálnou námahou. Na tomto bola postavená neporaziteľnosť ruských bohatierov – tí vstúpili do bojového pola ako kombajn do žita. Jediný problém predstavovali až strelné zbrane. Ale aj tu dokázali bohatieri ovplyvňovať psychiku protivníka. Ak niekto tvrdí, že japonské judo je tzv. jemná cesta – zjavne nepozná techniku bezkontaktného boja. Kto už získal návyky s tzv. tvrdými kontaktnými športami – bode mať trochu problém sa preladiť.
    https://www.youtube.com/playlist?list=PLBF0F7F82B8D917C5

 7. Ľubomír

  K tomu zaveru ohladne medii. Chcelo by to spravit facebook vyzvu (a v inych soc. mediach). Napr. vyzva: „Kaslem na mainstream TV“ (inak nazvat alebo aj iny den) a nech sa pridavaju ludia v co najvacsom pocte. Postupne aj pridavat dalsie dni a mozno prideme na to, ze nam bez TV sme na tom este lepsie. Iba nizka (idealne ziadna) sledovanost ich mozno prinuti zmenit postoj. Bez prijmov z reklamy sukromne media tazko preziju (prehnitu stv musime zial nedobrovolne platit). Len spolocne mozme ukazat silu. Viem je to asi utopia, kedze vacsinou su ludia „ovce“ a namiesto vlastneho rozumu radsej si nechaju vymyvat mozgy. Ale za pokus to stoji snad. Kto chce nech pridava vyzvu v tom zmysle.

  • Jutaj – ty pristupuješ k médiám ako oddeleným od štátu. Pozor – je rozdiel ak je cirkev ako subjekt riadenia so svojími nadnárodnými cieľmi /Vatikán/ oddelená od štátu a zároveň mediálne pôsobí v kostoloch.

   Otázka – komu patria médiá? Odpoveď žiadna, lebo Dankov hlavu o múr trieskajúci zákon. Skrátim.

   My máme teóriu štátu postavenú na stave z 19. storočia – keď boli médiá – tlačové, ešte v plienkach. V 20. storočí tu vznikli médiá mienkotvorné – film, rozhlas a televízia. Teda. Stále poznáme „len“ 3 druhy štátnej moci:
   1/ Exekutívnu – vláda, armáda, polícia a exekútorská mafia.
   2/ Zákonodarnú – parlament.
   3/ Justičnú – súdnictvo – momentálne účelne deformované rôznym výkladom práva.

   Teda – nikto nevníma, že médiá, teda reálna moc ovláda politiku, priority a zámery štátu a záujmy občanov? Každý manažér /a teda aj politik, ak by bol subjektom riadenia = štátnikom a nie objektom nadnárodného riadenia/ potrebuje komunikačný nástroj = médiá.
   4/ Teda – štát by mal mať reálnu mediálnu moc na úrovni štátnej služby s právomocami a trestnou zodpovednosťou verejného činiteľa. To, že budú existovať ďalšie súkromné médiá – OK, ale nesmú pôsobiť tak, aby rozvracali štát. Nech nikoho nemýli – RTVS nemá štatút štátneho orgánu a jej zamestnanci nie sú zodpovední ako verejní činitelia. Max sú zodpovední za správu cudzieho majetku.

   Konkrétna predstava – vznik Ministerstva informácií Slovenskej republiky, pod ktoré by patrili štátne médiá, štátne telekomunikácie, súčasné ministerstvo školstva a ministerstvo kultúry, ako súčasť celej informačnej sústavy.

   Lenže to nestačí. V súvislosti s elektromagnetickými technológiami – viď 5G, internet vecí, umelá inteligencia sa tu stretávame s technológiami, ktoré dokážu rozhodovať o správaní sa ľudí, dokážu ich riadiť. Je to reálna moc? Isteže. Tak ju nazvime
   5/ Technologická moc. Otázka- v koho rukách má byť táto technologická moc, ak je od začiatku vyvíjaná ako moc na ovládanie ľudí – AKO ZBRAŇ? V rukách nadnárodných korporácií? Vy si neviete predstaviť totálnu vojnu pri zneužití tejto technológie na našom území cudzou mocnosťou?! Vy nepoznáte Trójskeho koňa?!

   Zhrniem – NÁŠ štát, ako organizované násilie v záujme celku a národa by mal byť prebudovaný na princípe 5 mocí:

   1/ Exekutívnej
   2/ Zákonodarnej
   3/ justičnej
   4/ Mediálnej – informačnej – kultúrnej
   5/ Technologickej

   Možno to pre toto storočie bude stačiť, aj keď mám pocit, že do toho v tomto storočí pribudnú aj exopolitiky.

   Ešte raz – v koho rukách sú médiá a technológie?!

   • Oprava – nie Jutaj – Ľubomír

   • Ešte by som do technologickej moci zahrnul aj správu životného prostredia – enviromentalistiku /prepojenú s kultúrou/, všetok priemysel v zmysle technologicko-informačného zázemia /prepojené so školstvom/, poľnohospodárstvo, energetickú sústavu – vrátane vývoja – získavania voľnej energie. Technologická moc by mala postupne prepájať exopolitické záujmy – ak máme voľné nebo nad hlavou a nie kupolu.

 8. Odpoved p.Jaroslavovi
  nie nenosim, Len v potravnach ked musim nakupit.
  Chvalabou aj v praci som cely den bez ruska.
  Sedim sam.
  Za to aktivne ludom vysvetlujem co sa tu deje. Este je vela co nic necitaju len STV spravy – o nicom.
  Vela ludi nosi rusku pod nosom, aj ja. Nie kazdy ochrankar na to upozorni.
  Vela chodim sportovat a som takmer stale v lesoch.

 9. LEBO JE TO TAKA IDIOTINA AKO , žE VODA šKODí LUDSKEMU TELU ,ASI BY SA MAL NIEKTO TOMUTO PORTALU Venovať A Neskopírovať HLUPOSTI BOL TO ZAUJIMAVY WEB ALE TERAZ TO Začína Byť REKLAMA NA Hlúposť čoraz častejšie, ZREJME JE TO ZVýšOVANíM PUBLICITY,ALE V TOM PRIPADE TREBA DAVAť DO POZORNOSTI TIEž LEIKY PRE MARťANOV

  • PiťO – zapni si konečne ten Caps Lock!

   „Chu Yo
   2020-10-15 10:18:18

   COVID-19 v skutočnosti znamená „Certificate of Vaccination ID-19“ Je to dávno pripravený plán na hromadné očkovanie ovčanov!“ – zdroj Infovojna.sk

 10. velkost molekuly kyslika je cca 0,12 nano , covid cc 120 nano a CO2 cca 0,232 nano chcel by som vidiet ako pani doktorka vysvetluje ze maska nezastavi covid ale sposobi nedostatok kyslika a zvysi co2 , stacil mi na to google , toto jej tvdenie bolo vyvratene uz tolkokrat ze je skoda o tom hovorit

  • Rúško nezastaví ani vírus, ani kyslík, ani oxid uhličitý. Avšak prietok vzduchu samozrejme spomaliť môže. Skúste si urobiť pokus – dýchajte bez rúška a potom s rúškom natesno pritisnutým na ústa. Vidíte ten rozdiel? Jeden nádych trvá 2-3 sekundy a môže mať cca 1 liter vzduchu (v priemere). Rúško vzduch neutesní úplne, ale bráni, aby sa ten CELÝ 1 liter vzduchu vymenil za tie 2-3 sekundy.

   No a čo urobí podvedome človek, keď má takto sťažené dýchanie? No snaží sa to kompenzovať tak, že namiesto výmeny 1 litra bude dýchať plytšie a rýchlejšie, napríklad iba 0,5 litra vzduchu každú 1 až 2 sekundy. Lenže pri plytšom dýchaní sa zväčšuje podiel objemu takzvaného „mŕtveho vzduchu“, čiže vzduchu ktorý je uviaznutý pod rúškom, ale napríklad aj v dýchacích cestách (ústach, hrdle, prieduškách). Je to plus-mínus okolo 150 ml.

   Takže, kým pri voľnom dýchaní je tento podiel 150ml / 1000ml = 15%, pri plytkom dýchaní je to už 150 ml / 500ml = 30%.

   Už chápete?

   Tak prosím prestaňte už používať ten argument o tom, že rúško nebráni prechodu kyslíka a oxidu uhličitého. Áno, nebráni úplne, ale čiastočne áno (ako ste si mohli vyskúšať pomocou toho pokusu). A výsledok je potom zvýšený podiel recyklovaného vzduchu v každom nádychu, a teda zníženie prísunu kyslíka a zvýšenie prísunu oxidu uhličitého.

 11. uniká mi, aký ma s týmto súvis Merkelová? Pyskplachtu, keď nemusím, nenosím…

  • peťo – tá súvislosť ti uniká v tom, že keď postavíš vedľa seba dvoch ľudí bez rúšok ale s diametrálne rozličnými záujmamI – na jasnozrivosti NEZÁLEŽÍ. Schopnosť myslieľ ešte neznamená správne konať. Len som urobil narážku, kam by sa nemecká spoločnosť uberala – v zmysle islamizácie /7 miliónová diaspora Turkov/ bez Covid 19. Bolo to len odbočenie, pretože sa tu prelínajú tzv. ZÁSTUPNÉ problémy! Rúška nie sú dôležité – tak ako neboli dôležité židovské hviezdy – dôležitý je fašizmus a islamizácia. Ako výsledok zdravého rozumu? Koho rozumu?! Plánovačov?!

 12. Dnešný článok z môjho obľúbeného webu:
  https://www.naturalnews.com/2020-10-14-more-than-30000-health-experts-sign-declaration-opposing-covid19-lockdowns.html
  Voľný preklad:
  Viac ako 3000 odborníkov na zdravie podpísalo deklaráciu proti Covid-19 lockdownu (uzavretiu).

 13. Zemřelí podle týdnů a věkových skupin – jako minulé roky:

  https://vdb.czso.cz/vdbvo2/faces/cs/index.jsf?page=vystup-objekt-vyhledavani&vyhltext=zemřelí&bkvt=emVtxZllbMOt&katalog=all&pvo=DEMD007

  Loutky dálkově ovládány z temných světů nám předkládají velikou bublinu

  http://andelske-leceni.cz/?page_id=9499

 14. Ide o to,ze chirurg operuje v kontrolovanom prostredi. Po operacii odhodi rusku a volne dycha. Zatialco teraz musi mat clovek na zobaku rusko v praci,von, v obchode atd. A nekvalitne rusko bez vymeny a v prostredi,ktore isto nie je sterilne.
  Mna ale fascinuje ina vec. Nepocuvali sme posled u dobu ake skodlive je dychat CO2? Gretka bojovala proti celemu svetu,aktivisti poskodzovali ekonomiky. Aby obratom ti isti ludia tvrdili,ze dychanie CO2 reverzne z rusky nie je problem. Dochadza to niekomu?

 15. Poďme na to inak.
  1/ Ako bývalý technik BOZP viem, že pri resuscitácii ten, kto oživuje – vydychuje do oživovaného vzduch s obsahom kyslíka 17 až 19%. My sme schopní bez problémov existovať len pri normálnej hladine 21,5% kyslíka.
  2/ Oživovaný – ak sa u neho obnovia vitálne funkcie – NIE JE SCHOPNÝ DLHODOBO PREŽIŤ pri hladine 17 až 19/ kyslíka, pretože kyslík prednostne spotrebúvajú mozog a srdce a pľúca – práve na zachovanie vitálnych funkcií. Teda.
  3/ Článok je mierne zavádzajúci, že nedostatok kyslíka poškodzuje mozog – OK – pri jeho nedostatku pod vitálnu funkciu, ale – všetky orgány slúžia mozgu – takže to prasa mozog si primárne berie vždy ako prvý 1/ kyslík, 2/ glukózu! Ergo. Prečo ten povyk okolo mozgu? Lebo je to emocionálne! Lebo „Na mozog našich detí nám nesiahajte!“

  Fajn – tak začnite používať mozog! Myslím ten svoj – nie ten môj! Ak to egoistické prasa mozog ako prvé zožerie kyslík a glukózu – čo ostane pre ostatných servismanov mozgu! Kosti na ohrýzanie! A vy si myslíte, že pečeň, obličky, slezina, cievy, svalové tkanivo nepotrebujú kyslík? Chceme sa dožiť toho, že deťom ufaklia najprv prsty, potom chodidlá kvôli nekrózam, pretože ich nebudú mať okysličené v školskej lavici s rukami za chrbtom a s náhubkom? Jáj – ale to nie je až tak emotívne?
  4/ Ako chemik viem, že jeden plyn vytesňuje druhý plyn. Čiže – ten Grétkin fuj fuj CO2, ktorý miľujú všetky rastliny na svete, aby mohli produkovať cukor a kyslík – CO2 jednoducho a sprosto vytesňuje kyslík z prostredia za rúškom. Funguje to presne tak, ako voda vytesňuje olej.

  Mám za sebou dosť blbý zážitok – pri nasťahovaní sa do kúpeného domu som nevedel o poltehle zapadnutej v komíne. Akože niečo ťahal. A raz som sa prebral v situácii, keď na úrovni lôžka som mal dym ako z lokomotívy. Bez hanby – bol som pošťatý a posratý a prežil som asi krátkodobú kómu – život mi zachránilo to, že vyhaslo a do izby sa dostal čerstvý vzduch, ktorý vytesnil ten dym a CO2 a CO. Bolo to na hrane.

  Takže- OK – ako postulát beriem, že nedostatok kyslíka poškodzuje mozog, ale z praktického hľadiska – reálny nedostatok kyslíka predovšetkým poškodzuje zle okysličené tkanivá! A to sú periférne tkanivá! Čo má vo fyziológii prioritu v okysličovaní? Endoderm, mezoderm, exoderm? Tak sa nečudujte, keď zo zarúškovaných detí budú progerickí OSTARKOVIA! A neargumentujte DNA dispozíciou!
  https://sk.wikipedia.org/wiki/Prog%C3%A9ria

  POŠKODENIE BUNKY A BUNKOVÉ ADAPTÁCIE I. (nekróza, atrofia …
  [Prehľadávať doménu zona.fmed.uniba.sk/fileadmin/lf/sucasti/Teoreticke_ustavy/Ustav_patologickej_anatomie/VL-ZS/ZS_3-4._Regresivne_zmeny__nekroza__atrofia__dystrofia__VL.pdf] https://zona.fmed.uniba.sk/fileadmin/lf/sucasti/Teoreticke_ustavy/Ustav_patologickej_anatomie/VL-ZS/ZS_3-4._Regresivne_zmeny__nekroza__atrofia__dystrofia__VL.pdf
  (nekróza, atrofia, vnútrobunkové hromadenie) (Encefalomalácia, hemoragický infarkt pľúc, anemický infarkt obličky, fokálna nekróza – IM, difúzna nekróza pečene, svalová atrofia, hydropické zmeny obličky, vakuolárne zmeny, steatóza pečene, lipomatóza pankreasu, amyloidóza jazyka a obličky) Všeobecné lekárstvo MUDr.

  • He – myslím si – a teraz som už presvedčený, že rúškovanie nielen detí – všeobecne – je produkovanie ďalších a ďalších zákazníkov mafie v bielych plášťoch a farmakomafie!

 16. Jednoduchá

  Vďaka za skvelé infor. či už o covide či rúškovaní…..k tomu rúškovaniu, som zásadne proti ich noseniu , no je pravda, že svoje urobila tv, rozhlas, noviny….mnohí ľudia to berú tak, že však to nariadila vláda na čele s odborníkmi na imunológiu a podob. Áno, nariadila, AVŠAK TO NEZNAMENÁ, ŽE TO JE AJ NAOZAJ SPRÁVNE ! :-(((…….
  Dnes som videla, ako ľudia nosia rúška už aj po ulici, na zastávkach atď….no OTRASNÉ !!!…….keby bola možnosť, žeby práve takéto články boli odvisielané, keby takéto príspevky boli vytlačené v BEŽNÝCH DENNÍKOCH, snáď by sa ľuďom v ,,hlavách viac rozsvietilo“ ! …….a možno ani nie, v rozhovore s mnohými, bolo mi povedané, že nebudú platiť pokutu, a ja stále tvrdím, že nemali by prečo, nech najskôr zaplatí p.Matovič – bol na svadbe bez rúška ! – až potom zaplatím ja !……síce nemám toľko miliónikov, možno 1 ? :-(…:-)….no tu IDE O PRINCÍP !!!……
  Všetkým véééľmo pekne ešte raz ďakujem, p.Jean za skvelé weby, podob.p.Marošovi / Vám ešte k tej Vašej skúsenosti s ex – buďte rád, že už nie ste manželia s Vašou ex, ani najhorš.nepriateľovi neradno zle priať, to je 1 vec a tá 2. netreba si medzi sebou robiť viac zla, ako nám do našej cesty pripravia ,,skúšky? či menej vydar.obdobia“ ? nášho života, ako druhým človek praje, tak sa mu to raz vráti! – to sú tie prírod.teda Bož.zákony….. / p.Peter – redakcia Vám to veľmi dobre vysvetlila, verím tomu, že Vás odpoveď od nej uspokojila, p.Emily ….hm, to nie ste sama, aj mňa to trápi, ale čo ak ich k tým maskám ,,učia“ aj vlast.rodičia a nielen škola? :-(((….lebo tam i tam sú viac a aj menej uvedomelí………………….
  Želám všetkým skutočne bádajúcim dobrú noc :-)…………………………………….

  • mám pocit, že pri zapnutom Caps Lock-u môže nastať problém s písaním dlhých samohlások

   • sorry, táto odpoveď nie je rekciou na pani Jednoduchú a na toto miesto sa dostala omylom…
    táto odpoveď je to konkrétne vyjadrenie sa ku konkrétnej Marošovej rade konkrétnemu komentátorovi

    • Emily – ja som na Linuxe, tak neviem u Majka – u mňa fungujú cez Caps Lock aj dlhé samohlásky – dôkaz – Ý Á Í É Ó Ú a ďalšie Ô Ä – nemecké – musel by som sa prehodiť.

     • Maroš, na všetkých klávesniciach to tak zrejme nie je, avšak na žiadnom type klávesnice by pri písaní kapitálok s diakritikou nemal byť problém.
      V nadpisoch stačí na veľké písmená (aj veľké písmená s mäkčeňom) stlačiť a držať počas písania celého titulku Shift + písmená všetky doradu, okrem dlhých. Pri dlhom písmenku Shift pustiť, stačiť dĺžeň a vzápätí znova stlačiť Shift + príslušné (dlhé) písmeno a všetky ďalšie písmená. To je vysvetlenie pre Piťa.

 17. Jaroslav D M

  Today’s article is a fascinating look at how baking soda can possibly reduce your risk of early death…but it’s not what you think they might be talking about…Check out the article below to see:

  Baking soda and your risk of early death?
  ________________________________________

  Take 1 sip an hour before bed to boost your Growth Hormone and flatten your belly while you sleep:

  Recent studies are now showing how a simple tweak to your bedtime ritual can have dramatic effects in shrinking fat tissue while reversing the signs of premature biological aging every time you fall asleep.

  This pre-bedtime daily ritual also helps you sleep deeper while increasing specific hormones that FORCE your body to release stored abdominal fat while you sleep… AND it works equally well for BOTH men and women, as you’ll see below…

  >> Take 1 sip an hour before bed to boost fat-burning hormones while you sleep (boosts GH while also helping you to sleep deeper)

 18. Jaroslav D M

  Znam pripady kdy chirurgoeve celkem mladi zemreli pri operacich nebo po nich, asi ne nahodou, nebo meli ruzne zdravotni potize … Moji pratele chirurgove delali doplnkove sporty jako Veslovani a zimni sporty a vim, ze nekteri delali dodatecne specialni dechove cviceni a zesilovali si kapacitu plic, ja to take delam. Mam pourazove zatim chronicke dychaci obstrukce byly az 56% nyni jen 32% stale hodne neprijemne az casto budici a nemohu spavat, ms nedostatkem jiz pres 11000 spanku za 10 roku coz je terroruzicuji horror. DXodnes nevim proc se to vse stalo! Jen snad v USA, BLM jak vime.

  Vim, ze mam stale znacne poskozeny take mozek, pater – dychaci centra… (= mistni ubytky) a dalsi!

  DOVOLUJI SI POZNAMENAT, ZE za optimalnich okolnostech celeho komplexu muze dochazet k dorustani poskozenych nervu asi 1mm za mesic, s nano zlatem a platinou a s branim Senolytic Activator a NAD+ k urychleni, nebot dochazi k odbouravani nefunkcnich bunek a pak muze nastat narust novych za ty vylouxcene z tela… rejuvination – omlazovani rustem nahradnich novych bunek s delsimi telomery, neboli „mladi“ .
  Po kaslani krve, duseni, bezvedomi, koma a zastaveni srdce po brutalnich urazech a nekolikanasobnem opakovanem krvacenim take do mozku, az opakujici se az 14.5 hod COMA se dostavily desive paralyzy;
  Dosahl jsem kririckeho od-osobneni, ZOMBIE tezko jen vysvetlit veskere zazitky temer z onoho sveta, neb vyrazy na to jeste asi ani nejsou.
  Teprve po 2.5 rocich se mi navracuje „osobni uvedomeni a dalsi ,, vse ale pri strasnych bolestech jak neuro-svalove az mozkove a paterni vcetne vnitrnich organu dosahuji obnovene spoje – tedy UKRUTNE BOLESTI.
  Kdybych nemel male deti a mladou manzelku tak bych vse asi vzdal! Jiz chapu proc tolik pacientu s Trauma Brain Injuries TBI’s vcetne US valecnych veteranu, impakt sportovcu konci sebevrazdama a pod …

  Mam specialni doplnkove pristroje, manualni dychaci trenigove pomucky a ucim se dychat s pretlaky, intervalove neb jsem mel prerazene mnoho zaber a narazene + Paterni Implanty a stimulaTORY, jen (ZA $110 000) BEZ NICH a dalsich … BYCH asi jiz NEPOREZIL! Je treba hodne houzevnatosti, AGAPE, vule a Bozi pritomnosti nekolikrate prezit svoji smrt, zvlaste kdyz se jiz zpet nechce , jen volani deti mne prijmelo k navratu. Diky nepredstavitelne brutalni USA Policii, take na nevinne seniory … (ne jen BLM)!! Moje manzelka volala Paramediky a ono priharcovalo komando policajtu a … doridili mne, zdravotni naklady v USA od 19. 11, 2010 jsou jiz pres $1.7millionu a odjinut asi dalsich 35%, Jen poskozane leceni zubu, implanty a pod jsou pres $k34.
  Mam dodatecne „Kyslikove lecby …) pro regeneraci az po stimulace Immunologie. TAKZE ASI VIM CO DELA ATKE MNE ROUSKA, HORROR!!! Asi jde o plabovanou predne na 5D pocitacich vymodelovane presne komplexy scenaru co s nejdumyslneksim poskozovani coz je tem nejhorsi sadismus pro utrpeni a nejhorsiho poskozeni lidstva, asi „Tiatalni degeneraci, snizenim veslkere funkce az IQ! CO, CO2, Nitrogeny ktere jsou asi nejhorsi pro nasi neuro-mozkovou cionnost! Muze toho byt jeste vice, neb neamme k dispozici veskere podklady komplexu techto prvku asi z Predpekli, Satana, k spusteni nejhorsich ZHN@! Jak se trestali ZHN, nejsou snad mezinarodne davno zakazane a trestane?

  Vite, kdyz si musim vzit rousku, tak se mi zacne po case zatmivat pred ocima, hucet v mozku, musim si sednout… a je mi na omdleni, zvraceni… a to mam znacne prodysnou, tu lyzarskou masku – rousku!

 19. Jaroslav D M

  Can you grow new brain cells? – Harvard Healthwww.health.harvard.edu › mind-and-mood › can-you-…
  „The dogma for the longest time was that adult brains couldn’t generate any new brain cells. You just use what you were born with,“ says Dr. Amar Sahay, …
  People also ask
  How long do brain cells take to regenerate?

  Is brain cell regeneration possible?

  How do you regenerate brain cells naturally?

  Feedback

  The Science Behind How New Brain Cells Are Generatedwww.verywellmind.com › … › Biological Psychology
  Brain Cells and the Hippocampus However, research done over the last two decades has suggested that at least one part of the brain continues to create new cells throughout a person’s lifespan.

  Can you grow new brain cells? – Queensland Brain Institute …qbi.uq.edu.au › blog › 2017/11 › can-you-grow-new-b…
  Nov 17, 2017 — Discoveries from QBI researchers have turned on its head conventional wisdom about the brain’s ability to regenerate.

  When damaged, the adult brain repairs itself by going back to …www.sciencedaily.com › releases › 2020/04
  Apr 15, 2020 — When adult brain cells are injured, they revert to an embryonic state, … The new study lays out a „transcriptional roadmap of regeneration in the adult brain. … first time to identify how the entire set of genes in an adult brain cell …

  Regeneration of Brain Cells – ThoughtCowww.thoughtco.com › Biology › Cell Biology
  Jul 28, 2019 — For almost 100 years, it had been a mantra of biology that brain cells or neurons do not regenerate. It was thought that all your significant brain development happened from conception to age 3.

  Endogenous regeneration – Wikipediaen.wikipedia.org › wiki › Endogenous_regeneration
  Endogenous regeneration in the brain is the ability of cells to engage in the repair and … Thus, Cajal’s theory was accepted for a long time. In actuality, in the …

  Do Brain Cells Regenerate? Yes, and You Can Help | Be …bebrainfit.com › Brain Supplements
  How to Boost Brain Cell Regeneration. Your brain can make thousands of new neurons every day and maintains this ability well into old age. (2). By the time you …

  The Adult Brain Does Grow New Neurons After All, Study Says …www.scientificamerican.com › article › the-adult-brain-…
  Mar 25, 2019 — If the memory center of the human brain can grow new cells, it might help people recover from depression and post-traumatic stress disorder …

  New neurons for life? Old people can still make fresh brain …www.sciencemag.org › news › 2019/03 › new-neurons…
  Mar 25, 2019 — Over time, paraformaldehyde forms bonds between the components that make up neurons, turning the cells into a gel, says neuroscientist María …

  Simple drug formula regenerates brain cellswww.medicalnewstoday.com › articles
  Feb 11, 2019 — Senior study author Gong Chen, who is a professor of biology at Penn State, explains that neurons do not regenerate when brain tissue becomes …

  Vitamins For Brain Cell Regeneration – Find Quick Results
  Ad·
  health.info.com/web/health
  Hľadaj Vitamins For Brain Cell Regeneration. Visit & Lookup Immediate Results Now. Info Health Can Help You Find Relevant Information On What Your Are Looking For. Discover Healthcare. Explore More Now. Health Resources. Find Information Online.
  ‎Home Health Store Near Me · ‎Health Insurance Quotes · ‎Individual Health Plans

  Vitamins For Brain Cell Regeneration – Hľadaj on HealthInfo.Care
  Ad·
  http://www.healthinfo.care/healthproducts/healthinfo
  Compare Sources on Vitamins For Brain Cell Regeneration. Find Sources on Health Products, HealthInfo.Care Can Help You Hľadaj. Great Health Resources. Explore Health Topics. Find More Information. Types: Hľadaj HealthInfo.Care, Find Health Information.
  ‎Health Insurance Quotes · ‎Long Term Care Insurance · ‎Individual Health Plans

  Dalsi je snad umela inteligence az kmenove biunky – implanty a vice? Nano o vysoke vbodivosti zlepsuje vodivost a tim nove zapojeni neuro-signalu,
  Vite ja jsem nenapravitelny, nikdy se nevzdavam!

 20. Jaroslav D M

  Adscorutin, Enelbin, a dalsi…
  Preserving and Restoring Brain Function – page 1 – Life …www.lifeextension.com › … › 2005 › October
  Preserving and Restoring Brain Function. Aging adults are threatened by epidemic rates of cognitive impairment and dementia. The good news is that scientists …

 21. Jaroslav D M

  Jen neco odebiram mnoho zurnalu … a stael studuji pro sbe znovunabyti dravi a cinnosti s chlapci. Zatim jsem 24/7 …. tragicke pocity, ne? – diky VAM Gangsteri a vsichni kolem!
  #1 TA-65 Official Store $85 – TA-65 by TA Science
  Ad·
  http://www.beautyandhealthspace.com/
  (800) 655-0048
  Ships Free Expedited Same Day, Manufacturer Price, Immune Health Support. Free Gift w/ Any Purchase. TA-65 (8 Pack) $500/Btl. Lowest Price. Guaranteed Direct Source. Types: TA-65 250 Units 90 Caps, TA-65 100 Units 30 Caps, TA-65 Skin.
  How you can lengthen and protect your telomeres
  Meditate.
  Limit exposure to air pollution. CO2 + N2 …. and more
  Get active. (on frash and super O2 … )
  Maintain a healthy weight.
  Boost your NAD+ levels.
  Load up on healthy fats and veggies.
  Give TA-65 supplements a try.
  Test your telomeres at home.

  Protect Your Telomeres to Live Longer (and Better)blog.daveasprey.com › telomeres-aging
  Feedback
  About Featured Snippets
  People also ask
  Is it possible to lengthen telomeres?
  What foods increase telomeres?
  How do you rebuild telomeres?
  What are behaviors that lengthen telomeres?

  Feedback

  Scientists find way to increase length of human telomereswww.medicalnewstoday.com › articles
  Jan 26, 2015 — “Now we have found a way to lengthen human telomeres by as much as 1,000 nucleotides, turning back the internal clock in these cells by the …

  Five Foods That Protect Your Telomeres and Extend Your Life …www.ornish.com › zine › five-foods-that-protect-telom…
  When they get damaged, the shoelaces (our chromosomes) become frayed and can no longer do their job well. Telomeres are shortened every time our cells …

  How to Lengthen Telomeres and Delay Telomere Shorteningwww.parsleyhealth.com › blog › telomeres-stay-young-…
  5 ways to encourage telomere lengthening and delay shortening. Maintain a healthy weight. Research has found obesity as an indicator of shorter telomeres. Exercise regularly. Manage chronic stress. Eat a telomere-protective diet. Incorporate supplements.

  Two Promising Strategies for Telomere Maintenance? – NCBIwww.ncbi.nlm.nih.gov › pmc › articles › PMC6316700
  Dec 7, 2018 — With the increasing longevity, the maintenance of health and … Many types of human cells lack telomerase, the enzyme responsible for …
  by E Balan · ‎2018 · ‎Cited by 10 · ‎Related articles
  ‎Abstract · ‎Introduction · ‎Telomeres · ‎Conclusions

  Can You Lengthen Your Telomeres to Live Longer? | Center …cspinet.org › tip › can-you-lengthen-your-telomeres-liv…
  May 25, 2017 — Every time a cell divides to reproduce, its telomeres get shorter. As Scientific American put it in 2009, “When they get short enough, our cells no …

  Telomere extension turns back aging clock in cultured human …med.stanford.edu › news › all-news › 2015/01 › telome…
  Jan 22, 2015 — Researchers delivered a modified RNA that encodes a telomere-extending protein to cultured human cells. Cell proliferation capacity was …

  ▷ Telomere length and aging: 5 ways to maintain healthy …lifelength.com › telomere-length-and-aging-5-ways-to-…
  Nov 26, 2018 — Telomere length and its biology is a concept still pretty much unknow for … can significantly increase the rate of telomere shortening, cancer risk and … your cellular health and aging process, consider testing your telomeres …

  Immortality Inc: The Telomere-Lengthening Procedure – HeroXwww.herox.com › blog › 216-immortality-inc-the-telo…
  However, its indiscriminate use in cells could lead to uncontrolled cell growth, dramatically increasing the risk of cancer. This is perhaps the most important and …

  Hidden secret of immortality enzyme telomerase: Can we stay …www.sciencedaily.com › releases › 2018/02
  Feb 27, 2018 — Each time the cell divides, the telomeric DNA shrinks and will eventually fail to … clock countdown, effectively extending the lifespan of the cell.

 22. Doporučuji přečíst celý článek!

  Opet po rocich jsem obdrzel a nyni teprve plne jeho obsah silme vnimam!

  Dobrý den vážení přátelé, tato informace, tedy tento otevřený dopis, pana Zdeňka Spálovského, mě dnes přišel do emailu… Po přečtení, mě takzvaně spadla sanice… A tak jsem chtěl, než toto zveřejním, nejprve si co možná nejvíce informací, respektive jmen z tohoto dopisu, si prověřit. Jenže, už tento naprosto neuvěřitelný text litá po soukromých zprávách a tak to dávám veřejně k dispozici k posouzení…
  —————————————————————————
  Zdeněk Spálovský vstoupil do historie svým soudním sporem s prezidentem Václavem Havlem za články, kterém o něm publikoval v našich i zahraničních médiích. Naší redakci časopisu Špígl zaslal pan Zd. Spálovský k uveřejnění tento otevřený dopis:

  Václave Havle, tímto dopisem doplňuji otevřený dopis ze dne 1. 8. 1993. Když jsme spolu jednali 27. 12. 1989, varoval jsem Vás, abyste se neopovážil omlouvat Němcům, pokud tak učiníte, budu první, kdo se proti Vám postaví. Mám k tomu to největší právo, jak se v tomto dopise dozvíte. Nechtěl jsem hovořit o protektorátní minulosti Vaší rodiny, protože zastávám názor, že děti nemohou za chyby a zločiny svých rodičů, pokud i ony nepokračují v jejich zločinech. Vy jste převzal štafetu sionsticko-nacistickou a pokračujete ve zločinu vlastizrady, které se dopustil Váš otec a strýc, proto jste plně vinen.

  Váš otec a strýc byli členy organizace sv. Pavla, která byla založena v minulém století a trvá dodnes. Tato organizace má za úkol germanizaci Evropy a likvidaci slovanských národů, což napsal K.Marx-Mardochej v roce 1849. „Úplný zánik Jihoslovanů jest požadavkem evropské kultury, protože budou poněmčeni a pomaďarštěni. Jsou to banda lupičů a příští světová válka přinese zánik Jihoslovanů.

  Čechové, k nimž chceme Moravany a Slováky počítat, ač řečí i minulostí se od sebe liší, neměli nikdy svých dějin, a tento nikdy neexistující národ činí si nároky na samostatnost? Nemají žádného práva na národní samostatnost a nemohou jí ani nikdy dosíci“. Toto citované je také součástí tajného učení KABALA.

  Další historický výrok, který je V. Havle naplňován s Vaší přímou pomocí:, že : „My nejsme potomci oné husitské šlechty, která protestovala roku 1415 na Sněmu českém proti Koncilu kostnickému, ale jsme potomci oné šlechty, která u Lipan porazila Tábority a na Bílé hoře husitské stavy…
  “Karl von Schvarzenberg roku 1889: „My vidíme v husitech ne slavné bohatýry, ale bandu lupičů a žhářů 15tého století. A my Schwarzenrbergové, budeme bojovat proti vám, novohusitům“. Ve službách Kohla a Německa Tak, jako Henlein plnil rozkaz Hitlera, tak Vy Václave Havle plníte vůli Helmutha Kohla a Německa. K tomuto lokajství Vás zavazuje Vaše členství v organizaci sv. Pavla a německé občanství.

  Aby byl beze zbytku splněn plán likvidace naší země Československa, kterým jste byl pověřen, byl Vám určen Karl Schwarzenberg-jako kurátor, protože Váš alkoholismus nezajišťoval toto plnění. Proto K. Schwarzenberg zastával takovou významnou funkci na hradě, dostal ihned státní občanství a majetek. Tento tzv. „potomek“ cizácké a nepřátelské šlechty nemá právo do naší země vůbec vkročit, natož aby měl tyto výhody. Vždyť nejen já-plnoprávný občan Československa Jsem žádná práva ani majetek nedostal, přestože jsem prošel peklem nacismu a komunismu. Deklarace je německý diktát. Tímto je uznána Mnichovská dohoda a Protektorát a naše podřízenost Německu.

  Dopustil jste se Václave Havle toho nejhoršího zločinu vlastizrady na naší vlasti. To, co nestačil uskutečnit Váš otec a strýc s německou podporou a pomocí, dokončujete to teď Vy, pod rouškou sametu, humanity a Listiny lidských práv, které zneužíváte s cynismem, Vám vlastním. Hitler dosazen a financován Amerikou? Adolf Hitler, také člen organizace sv. Pavel, byl osobním přítelem obou Havlů, kteří pro něj oficiálně pracovali od roku 1933 proti naší republice. I když byli členové významných zednářských lóží, o tom věděli nacisté a samozřejmě i Hitler, protože byl ortodoxní Žid, dosazený a financovaný Amerikou, proto těmto dvěma Havlům se nesmělo ublížit. Byli pod ochranou samotného Hitlera. Toto je důkaz, co sionistický nacionalismus, který obsahuje: kapitalismus, komunismus, fašismus, nacismus a globalizaci naší planety Země, který i Vy, Václave Havle teď připravujete.

  Po okupaci v roce 1939 bylo zřízeno v Lucerně sídlo SD-Sicherheitsdienst a Gestapo. Oba Havlové pracovali jako agenti. Byly tam zřízeny konspirativní byty, kde získávali občany ke spolupráci s SD a Gestapem. Váš strýc zajišťoval pro Gestapo a SD večírky, hony a zábavy s děvčaty, a optoval německou národnost i německé občanství. Váš strýc pak dostal doklady na německé jméno a příjmení a stal se tak řádným německých úředníkem pražského Gestapa. Já jsem ho osobně poznal, když mně zatýkal pod jménem Klaus Wiedermann.

  Než byla ještě provedena okupace Československa, měl už Váš strýc a otec vytvořenou organizaci agentů, kteří pak „údajně“ pracovali jako skutečný odboj. A tak mohli pronikat do skutečného odboje a likvidovat naše nejlepší lidi. Mají na svědomí mnoho našich občanů, které dostali do vězení a koncentračních táborů. Osobně přede mnou oba zabili 3 lidi. Mají podíl na likvidaci štábního kapitána Morávka, pplk. Balabána, pplk. Mašína a také podíl na zatčení a věznění v koncentračním táboře s Dr. Miladu Horákovou.

  Tajně hlídali Heydricha. Když byl do Protektorátu přidělen Heydrich s úkolem likvidovat členy zednářských lóží a zlikvidovat nás československý národ, Hitler žádal Vašeho strýce, aby Heydricha tajně hlídali. Byl rodinným přítelem Vaší rodiny a Vás Václave Havle, Heydrich choval na klíně a přitom netušil, že je vlastně hlídán. Heydrich byl ve skutečnosti odpůrcem Hitlera a pátral po jeho původu. Byl i tvrdým odpůrcem nejen Hitlera, ale i zednářských lóží, které nemilosrdně likvidoval bez slitování. Přesto Vašeho otce a strýce se ani nedotkl. Když Heydrich poslal své 2 agenty do Polné, Váš strýc okamžitě podával zprávu Hitlerovi, s nímž měl přímý kontakt. Byl to Hitler, který okamžitě žádal Ameriku o likvidaci Heydricha. Plán likvidace byl proveden na pokyn Beneše. Absolventa take Oxfordske University

  Byl to Váš otec a strýc, Václave Havle, který určil Lidice k likvidaci, jako údajnou pomstu za násilnou smrt Heydricha. Proto Váš otec a strýc mají na svědomí lidickou tragédii.

  4. ledna 1944 jsem předával zprávu v Praze spolu s varováním. Následující den 5. ledna se mělo konat navázání styku. Protože bylo podezření, že jde o provokaci a nebyla tedy jistota, že jde o skutečnou skupinu odboje, byl jsem proto požádán o pomoc. Žena, která byla k tomu spolu se mnou určena , měla vystupovat jako moje údajná matka, tím mi měla v případě potřeby krýt záda. Na dohodnuté schůzce v 10 hod. před Národním divadlem jsem tomu, kterému jsem předával zprávu, byl sražen k zemi, a od ND vyběhli nějací muži. Chtěl jsem utéci, ale ten, který mně tam čekal, mně už nepustil. Dostal jsem ránu a upadl na zem.

  Přiběhla žena, která mi měla krýt záda jako moje údajná matka, přiběhla na místo a začala volat na muže, který ke mně přiběhl a kopl do mně: „Pane Havel, co Vám můj syn udělal, že do něho kopete?“ Ten člověk německy odpověděl „Ich bin nicht Havel, Ich bin Klaus Wiedermann!“ „“ Ale já vás pane Havel přece znám““, reagovala ona moje fiktivní matka. „“Jste přece Miloš Havel a ten vedle vás je Václav Havel a ten vedle něho je Pružinský Klaus““. Jenže v ten moment udělala moje fiktivní matka osudovou chybu. Klaus bylo totiž krycí jméno. Váš strýc a ti ostatní kati začali okamžitě řvát a Váš otec zaječel: „Tak přece!“. Následně započal ten pravý bestiální výslech. Na týrání jich tam bylo dost.

  Když jsem zvolal „Maminko“, tak váš tatínek Václave Havle, mě začal dávat facky. A uměl je dávat pořádné, protože téměř po každé jsem omdlel. Moji fiktivní matku strašně mlátili a když omdlela, tak ji křísili a znovu bili. Strhli z ní šaty, mlátili ji nějakými pružnými holemi. Váš strýc běsnil a šílel, protože ta paní nepromluvila. Když se probrala, snažila se vstát, ale už nemohla. Neměla na sobě téměř už žádné oblečení. Váš strýc ještě s jedním chlapem se k ní naklonil a zařval „Ty čechiše švajnehund, budeš mluvit?!!“. A ta paní z posledních sil ještě řekla „Pane Miloši Havle, vy jste lidská bestie“. Váš strýc v amoku popadl hůl a udeřil ji tak nešťastně, že ji zabil. Před mýma očima. Byl to otřesný šok, začal jsem plakat a volat „Maminko, co ti to udělali?“ Co se dělo dál, už nevím, protože jsem se probral až na kobce na Pankráci. Nebudu Václave Havle popisovat, co se zde dělo a čím jsem prošel. Zde mně už vyslýchali Němci. Já jsem své jméno, kdo jsem, nevyzradil. Byl jsem si vědom, co by to znamenalo pro moji rodinu a pro naši odbojovou organizaci. Ztratil jsem pojem času, vím, když mně odváželi do Berlína, bylo už teplo. Dali mně na kobku, kde byli dva Dánové. Při výslechu mně vždy svlékli do naha, pověsili na dobytčí háky za nohy a bičovali mně.

  Gestapák, který mně vyslýchal, byl sudetský Němec. Sám mi řekl, že pochází od Karlových Varů a že mi nařizuje, že se musím vždy hlásit jako „čechiše švajne hund“. To jsem nikdy neudělal, a tak jsem byl bit nějakým bičem a pěstmi. Oba moji dánští spoluvězni mi byli velkou oporou, opatrovali mně, hladili. Byl jsem na konci svých fyzických sil, nemohl jsem už chodit. Pár dnů jsem měl pokoj a klid. Pak přišel další výslech, a k mému překvapení v nějaké kanceláři, ale byla nějak téměř holá, nezařízená. Byl tam stůl a židle a na nich kolem stolu seděli nějací muži v uniformách, ale i v civilu. Měli tam alkohol a byli mírně podnapilí. A pak se představili .

  Byli to Váš otec, strýc, Pružinský Klaus a ten další byl Klaus Wifer a rezidenti oddělení pražské SD. Byl tam s nimi i malý chlapec v uniformě Hitlerjugend. Stál vedle Vašeho otce, ten ho hladil po hlavě. Pak najednou Váš otec na mně zařval, proč se nehlásím, jak mám, jak se jmenuji a kdo vlastně jsem. Mlčel jsem. A tak mně nechali svléci do naha a bičovali mně na chodidlech a řvali, že to tentokrát oni ze mně dostanou. Nemohl jsem se postavit, klečel jsem. Pak ke mně přistoupili ti v uniformách a Váš otec. Všichni měli v rukou sklenky s alkoholem a popíjeli. Jeden gestapák na mně zařval „Du čechiše schweine hund, budeš se tak hlásit nebo ne?!“ Zakroutil jsem hlavou , že ne.

  Kopl do mně, z pokleku jsem upadl na podlahu, Ten malý chlapec, kterému bylo asi 8 let, přiběhl ke mně a kopal do mne. Kopal tak dlouho, až jsem začal močit krev, teprve přestal, zvedl ruku a volal „Sig Heil, Heil Hitler!“. Pak ke mně přistoupil gestapák s vaším otcem a něco říkal vašemu otci. Ten se smál, kýval hlavou a něco německy odpovídal. Pak přivedli moje dva dánské spoluvězně. Ten gestapák mi řekl, pokud se tak nebudu hlásit, že oba spoluvězně zastřelí. Neuvěřil jsem, že by to udělali. Zakroutil jsem proto hlavou, že to neudělám. Gestapák vytáhl pistoli a chtěl na oba Dány střílet. Jenže k němu přistoupil Váš otec, Václave Havle, vzal gestapákovi z ruky pistoli a ty dva spoluvězně zastřelil.

  Byl to pro mně velký šok. Ten malý chlapec k oběma zastřeleným přiběhl a začal do nich kopat a zase volal „Sieg Heil, Heil Hitler!“ Váš otec ho za to chválil a hladil ho po vlasech. Hladil chlapce, kterému v té době, tj. v roce 1944, bylo 7 – 8 let. Pak přivedli další tři vězně. Jeden z nich mluvil francouzsky. Váš otec a strýc začali řvát, že je také zastřelí, pokud se neohlásím jak mám. Neměl jsem před těmi stvůrami, kteří toho byli schopní, žádnou šanci, chtěl-li jsem těm vězňům zachránit život. V kleče jsem se hlásil „Herr komandant, ich bin heftling čechiše švajne hunde. Ohne nahme“. Tak huronský křik a řehot jsem do té doby ještě nikdy neslyšel, co ze sebe vydávali.

  Odsouzen jako nepřítel Třetí říše 25. května 1944 jsem byl nějakým soudem souzen jako nepřítel.
  Třetí říše pro nepřátelskou činnost proti ní. Svědkové byli Váš strýc, Váš otec, Pružinský Klaus a Klaus Wilfer. Na základě jejich svědeckých výpovědí, kterými dokazovali, že patřím k nepřátelské organizaci, a že jsem se ohlásil přesně podle domluvy, soud dospěl k jednoznačnému závěru. Jsem členem nepřátelské organizace, která je zaměřená škodit Velkoněmecké říši a jejímu zřízení. Proto jsem byl odsouzen k trestu smrti s podmíněným odkladem tři měsíců. Nesdělím-li v té lhůtě svoje jméno a nacionále, budu popraven. Tlumočník, který celý proces tlumočil, byl pravděpodobně Čech, mluvil perfektně česky. Za krátkou dobu s několika dalšími spoluvězni jsem byl převezen do koncentračního tábora Mauthausen. Než jsem byl dán na oddělení transportu, bylo mně na předloktí levé ruky vytetováno číslo 80 943.

  Vězněm v Mauthausenu. V Mauthausenu jsme projeli nějakým tunelem. Přebral mně vězeň, který mluvil česky. Než mně předal na celu, ptal se mně, jak se jmenuji a odkud jsem. Řekl jsem, že nevím. Na cele se mnou už byli tři vězni ve vězeňských šatech a byli odsouzeni k trestu smrti. Když se za mnou zavřeli dveře, jeden z nich mi povídá „Ani nám neříkej svoje jméno, ani odkud jsi. Vydrž a nezraď“. Později jsem se dozvěděl, že to jsou příslušníci demokratické pravice Ing. Zdeněk Čech, Dr. prof. Jindřich Spáčil a prof. Mirek Neumann.

  Cela byla holá, spali jsme na holé zemi, ven jsme nesměli. Ten vězeň, který mně převzal s dozorcem, byl kápo a placený agent gestapa, pomocník kata. Byl to Antonín Novotný-budoucí prezident Československé socialistické republiky a první tajemník ÚV KSČ. Jednou se mně zeptal můj spoluvězeň Ing. Zdeněk Čech, čím je můj otec. Řekl jsem, že obchodník. Vtom se otevřely dveře, vletěl do nich Novotný a zvolal „Živnostenský parchant!“ Poslouchal za dveřmi, co si vyprávíme. Ant. Novotný trval na mojí popravě i mých spoluvězňů. Bohužel, také to i dokázal. Odvedli nás na celu smrti a ti tři byli popravení v pořadí přede mnou. Když přišla řada na mně, otevřeli se dveře a někdo zařval „Halt!“ a něco německy volal. Dozvěděl jsem, že poprava nesměla být provedena, protože lhůta tří měsíců ještě neuplynula.

  Později jsem se dozvěděl, že to organizace, kterou vedl JUDr. Jan Uher, vyvinula všechnu svoji moc, aby mně tajně dostala ven z Mauthausenu. Vážil jsem tenkrát pouhých 25 kg. Václave Havle, Váš otec a strýc mají podíl na následné likvidaci JUDr. Jana Uhra, ale i pplk. Ing. Jiřího Melichara, vypálení Javoříčka a vyvraždění všech osob mužského pohlaví od 15 let věku. Váš otec i strýc byli bestiální zrůdy, které Vy, dnes oslavujete, což svědčí o Vašem skutečném charakteru. Co obsahuje tajná přísaha Václave Havle, plně jste převzal jejich odkaz, který naplňujete. Plníte tak přísahu, kterou jste skládal v Izraeli opřen o Zeď Nářků a při Vašem svěcení do 30. svěcení v 1. stupni.

  Jednáte přesně, jak jste slíbil, tj.: Rozbít náš stát, podrazit lid, nadělat z nás otroky a poslušné stádo konzumentních tvorů, vnutit lidem apatii, nezájem o věci veřejné, lhostejnost, musela narůst kriminalita, drogy a tím rozbít morální hodnoty společnosti. Jednáte přesně podle svého zasvěcení: Já, jedině já, vše k vůli mně, vše pro mne, a to všemi možnými dostupnými prostředky. Václave Havle, přísaha, kterou jste skládal v Izraeli, byla přísahou Bohu Zla-Jáhvemu-Luciferovi a Satanovi. Nejsem fanatik, ale naprostý realista. Zlo, ve kterém stojíte, muselo se projevit, odhalit svoji tvář. To se stalo.

  Promítlo se v rozkladu našeho státu, jeho rozdělení a vzniku konzumní materialistické společnosti, kdy na první místo ve stupínku životních hodnot se ocitly peníze, majetek, rozkrádání, tunelování…. Já, na rozdíl od Vás, skládal jsem přísahu Životu, Pravdě a Spravedlnosti. Tomu Bohu, který stvořil Vesmír, planetu Zemi, Člověka a Přírodu. Soud, o který jsem s Vámi požádal, není sporem dvou jedinců, ale systémů. Dobra a Zla. To, že jste mi tzv. dal milost, o kterou jsem nežádal, svědčí o tom, že jste usiloval o to, abyste mi zavřel hubu. Tím, že jste odmítl i moji nabídku společně vystoupit k danému tématu v české televizi i zahraničních, jednoznačně svědčí o tom, že z pravdy máte strach.

  Ale ona stejně vyjde najevo. Proto říkám: Buď život nebo smrt, buď pravda nebo lež, buď spravedlnost nebo zločiny a bezpráví. Buď já, a ten československý dobrý a obelhaný a okradený lid a moje vlast a nebo Vy, a ta banda vlastizrádných zločinců, které chráníte a kterým tolik vyhovujete. Proto žádám referendum, protože jedině lid je pánem ve své vlasti a z jeho vůle musí pocházet všechna moc ve státě. Máte-li Václave Havle, tak silnou podporu lidí, jak uvádí sdělovací prostředky, nemáte se čeho bát. Navrhuji, jen pro nás dva, dialog v České televizi. Totéž navrhuji Václavu Pružinskému-Klausovi, po našem pohovoru. Těším se na ten rozhovor, věřím, že bude a loučím se tak, jak jsem se musel hlásit Vašemu otci a strýci: „Herr komandant, Heftling tsechische schweine Hund Nr. 80 943, ohne Name“.

  Zdeněk SPÁLOVSKÝ z Kroměříže

  Dovětek: Tento otevřený dopis Zdeňka Spálovského byl otištěný 9. května 2001 v časopise Špígl v České republice, ale i v řadě dalších médií v zahraničí. Václav Havel s panem Zdeňkem Spálovským neměl odvahu v České televizi vystoupit. Ač proklamoval „Pravda zvítězí“, pravdy se bál. Jenže pravdu nelze utajit. Mnozí pamětníci sice již nežijí, ale zůstala řada dokumentů, které byly uchráněny před likvidací, které vypovídají a potvrzují nejen to, o čem napsal pan Zdeněk Spálovský a vyzval Václava Havla ke konfrontaci.

  Kdysi ni bylo v NDR / DDR receno, ze moc rozdilu neni mezi Nazi a Komousi .

 23. Jaroslav D M

  J, 1st Class Medical is joining Prime Day and we are offering our Famous Tiered Sale that includes FREE OVERNIGHT SHIPPING!

  Here is how our Famous Tiered Sale works:

  The first 3 customers will receive their Brand New Caire FreeStyle Comfort for just $1,795!

  When those are gone, we will go to the next tier and offer:
  The next 5 customers receive their Brand New Caire FreeStyle Comfort for just $1,895!

  If you miss out, don’t worry, for the rest of the day you will have the opportunity to grab your BRAND NEW Caire FreeStyle Comfort for just $1,995!

  This sale is only running today until 5pm MST. Call me as soon as you get this to save as much as possible. Typically our first tier sells out within an hour.

  Caire FreeStyle Comfort Includes:

  • Caire FreeStyle Comfort
  • 1 Rechargeable Battery
  • AC Power Supply
  • DC Power Supply
  • Custom Carry Bag
  • Manual
  • Tubing
  • 3 Year Warranty
  • LIFETIME Technical Support
  • Exclusive Access To Our In-House Repair Center
  • LIFETIME Membership to Thrive ePulmonary ($497 Value)

 24. *PUTIN JE NESNESITELNÝ* … (článek ve francouzských novinách *„Liberation“*).

  Je příliš odvážný a silný, příliš sebevědomý, Rusko křičí jak ho zbožňuje, ale my bohužel proti tomu nic nezmůžeme …
  Nikdo tak neznervózňuje Západ, jako Putin – člověk, který představuje nesnesitelnou mužskost pro naši nezdravou společnost, která si uvědomuje, že již nezastupuje zájmy všech a všeho. Hlava Ruského státu je sportovec, mistr bojových umění, ve střelbě a myslivosti a naše společnost má ráda idioty, nemá ráda lidi jako Putin. Hlava Ruska – vlastenec, který přemýšlí historicky, strategicky, jako nástupce carů a SSSR – takový člověk je prostě rozzlobí. Vůdce národa s jasnou hlavou, který přesně ví, co dělat, je přivádí k zoufalství.
  Proměnit svět v silikonový písek, skládající se ze zemí s obyvateli zombie, kteří se přehrabují v obrovských obchodech … – to je cíl hry těch, kteří ovládají.
  Ale to není pro Putina. Vidí svou zemi, dědictví. Vidí podvod a spiknutí tohoto světa. Protiruská vzteklina se stává prostě nesnesitelnou. Západ křičel na Jelcina „BRAVO“, když ničil svou zemi, zbídačil „svou“ populaci a šokovou terapií zabil 20 milionů lidí (to je demografický výsledek jeho vládnutí). Zvlášť když tento alkoholik poslal vojáky a tanky proti svému vlastnímu parlamentu… a Západ to tehdy považoval za skutečnou demokracii … Dobří Rusové jsou jen mrtví Rusové a to, co se nepodařilo Hitlerovi, se chystal vykonat Jelcin a šoková terapie Goldman-Sachs. Se slabým Ruskem by rozebrali všechno. Ale Putin … nic nedal. Západ vyčítá Putinovi, že zůstal dlouho u moci. Ale nikdo neobviňoval Mitterranda, bývalého francouzského prezidenta po dobu 14 let; ani F.D. Roosevelta, ani manželku Clintona, která se chce stát prezidentem po svém zneuctěném manželovi, ani paní Kirchnerovou, která nahradila svého manžela na prezidentském postu. Proč obviňují Putina? Zaprvé – především je to jeho nesnesitelná maskulinita a zadruhé je to ruská výjimečnost, která nemá konec a měřítko, o které napsal Dostojevskij. Anti-ruská nenávist – je nenávist dlouhodobá a hloupá, zejména ve Francii. Koneckonců, jak řekl Henry de Kerillis před válkou, „Francie vždy měla výhody ze svého spojenectví s Ruskem, a dokonce i Výmarské Německo provádělo vojenské cvičení vojáků v sovětském Rusku. A dokonce Hitler – předtím, než poslal hnědé košile, aby zabily a proměnily v otroky zlatovlasé slovanské hlavy. Rusko chce mír a Západ si neustále přeje válku.“ Evropa se už dvakrát spojila proti Rusku- v letech 1812 a 1941. Svět ví k čemu to vedlo! Nemůžeme alespoň trochu žít v míru s Ruskem? A budovat Evropu – namísto toho, aby Západ proti Rusku zbrojil? *Putin je v tuto chvíli jediná hlava státu, která myslí jako de Gaulle – a to mu vyčítají.“*

  Nicolas Bonnal

 25. Jaroslav D M

  SUPERVENTILACE RAJKI DYCHACI TECHNIKY ….
  41:15
  NOW PLAYING
  Coronoavirus Free Breathing Exercises by Patrick McKeown
  Oxygen Advantage
  744K views
  6 months ago

  44:55
  NOW PLAYING
  Soviet Storm. WW2 in the East – The Battle Of Kursk. Episode 9. StarMedia. Babich-Design
  StarMediaEN
  928K views
  6 years ago

  12:46
  NOW PLAYING
  Nose Breathing Benefits – Oxygen Advantage
  Oxygen Advantage
  94K views
  2 years ago

  54:19
  NOW PLAYING
  Does wearing a face mask reduce oxygen?
  Oxygen Advantage
  94K views
  3 months ago

  46:27
  NOW PLAYING
  Soviet Storm. WW2 in the East – The Battle Of Moscow. Episode 4. StarMedia. Babich-Design
  StarMediaEN
  552K views
  6 years ago

  15:45
  NOW PLAYING
  Simulate High Attitude Training – The Oxygen Advantage Patrick McKeown
  Oxygen Advantage
  25K views
  5 years ago

  2:05:07
  NOW PLAYING
  How Breathing Through Your Nose Will Change Your Life with Patrick McKeown | FBLM Podcast
  Dr Rangan Chatterjee
  100K views
  7 months ago

  1:52:28
  NOW PLAYING
  Why Changing The Way You Breathe Will Transform Your Body and Mind with James Nestor
  Dr Rangan Chatterjee
  90K views
  3 weeks ago

  9:52
  NOW PLAYING
  Buteyko Breathing Exercises in 3 minutes by Patrick McKeown
  Buteyko Clinic International
  572K views
  3 years ago

  44:33
  NOW PLAYING
  Soviet Storm. WW2 in the East – The Battle of Kiev. 1941. Episode 2. StarMedia. Babich-Design
  StarMediaEN
  500K views
  6 years ago

  53:03
  NOW PLAYING
  Patrick McKeown meets James Nestor, author of Breath The new science of a lost art
  Oxygen Advantage
  84K views
  4 months ago

  9:22
  NOW PLAYING
  How Do I Achieve a Higher Control Pause?
  Buteyko Clinic International
  85K views
  4 years ago

  16:33
  NOW PLAYING
  Shut your Mouth and Change your Life | Patrick McKeown | TEDxGalway
  TEDx Talks
  752K views
  4 years ago

  7:14
  NOW PLAYING
  How to breathe during physical exercise – Patrick McKeown
  Oxygen Advantage
  84K views
  10 months ago

  3:01:24
  NOW PLAYING
  Soviet Storm. Documentaries. All episodes from 5 to 8. History of Russia. War Film. StarMediaEN
  StarMediaEN
  1.4M views
  3 years ago

  45:27
  NOW PLAYING
  Soviet Storm. WW2 in the East – Operation Bagration. Episode 11. StarMedia. Babich-Design
  StarMediaEN
  553K views
  6 years ago

  9:29
  NOW PLAYING
  Hold your breath for splenic contraction – improve your oxygen carrying capacity.
  Oxygen Advantage
  26K views
  7 years ago

  11:58
  NOW PLAYING
  Hitler’s Last Army – Ninth Army Breakout 1945
  Mark Felton Productions
  737K views
  3 weeks ago

  1:04:29
  NOW PLAYING

  5 Greatest Comebacks In History
  Unknown5
  224K views
  2 months ag

 26. Jaroslav D M

  Showing results for hyperventilace dychanim
  No results found for superventi9lace dychanim

  Hyperventilace — neboj se pomoci! — PrPomwww.prpom.cz › hyperventilace
  Translate this page
  Mar 12, 2017 — Hyperventilace je případ, kdy dotyčný začne dýchat rychleji a mělčeji než obvykle. Tímto dochází k vydýchávání oxidu uhličitého a snížení …
  Missing: dychanim ‎| Must include: dychanim

  Našli mladou ženu se zrychleným dýcháním a zkroucenýma …opavsky.denik.cz › zpravy_region· Translate this page
  Jan 5, 2009 — Záchranáři nalezli mladou ženu s typicky zrychleným dýcháním a … Pouze v 10%případů se však za známkami hyperventilace skrývá nějaké …

  Stručný průvodce holotropním dýcháním – Beyond Psychedelicsbeyondpsychedelics.cz › strucny-pru…
  Translate this page
  Stručný průvodce holotropním dýcháním … Zrychlené a prohloubené dýchání (tzv. hyperventilace) vede k zvýšenému vylučování oxidu uhličitého z krve plícemi.

  Holotropní dýchání – Wikipediecs.wikipedia.org › wiki › Holotropní…
  Translate this page
  Manželé Grofovi takovou metodu nalezli a nazvali ji holotropním dýcháním. … Zastánci holotropního dýchání argumentují tím, že hyperventilace jako taková …

  Hyperventilace | CelostniMedicina.czwww.celostnimedicina.cz › hyperven…
  Translate this page
  Jan 24, 2014 — … ústech způsobené právě rychlým dýcháním a pohybem vdechovaného a vydechovaného vzduchu v ústech. Hyperventilace je druh dýchání, …
  Missing: dychanim ‎| Must include: dychanim

  Jak ovládnout stres | Psychologie.czpsychologie.cz › jak-ovladnout-stres
  Translate this page
  Nastala hyperventilace, zvýšené pocení, třes rukou a celkový neklid celého těla. Jednou z úspěšných a zaručených metod, jak se v takové chvíli bránit, …

  Z hluboka … – Letecký lékař AME MUDr. David Melechovskýwww.leteckylekar.cz › 46-hyperventi…
  Translate this page
  Hlubokým dýcháním si, bohužel, nedokážeme zvýšit koncentraci kyslíku v krvi a … sólového letce příznaky hyperventilace a začal mu udávat jednoduché strohé …
  Missing: dychanim ‎| Must include: dychanim

  Klinická propedeutika v urgentní medicíněbooks.google.com › books· Translate this page
  Patologickym dychanim je шах/Мета mimovolni hyperventilace — Kussmaulovo dychani, typicke pro metabolickou acidózu, diabetickou ketoacidózu, otravu …
  Viliam Dobiáš · 2013

  Obtížné dýchání – Metodika ZDrSEMmetodika.zdrsem.cz › …
  Translate this page
  Jan 20, 2019 — Jakékoli náhle vzniklé problémy s dýcháním. Pocit nedostatku … Tyto příznaky vedou k panice a prohloubení hyperventilace. Nekorigovaný …

  Ošetřovatelství v geriatrii – Page 119 – Google Books Resultbooks.google.com › books· Translate this page
  … snadnym, tichym а rytmickym dychanim. l ОЬ665116 1161116116176 dychani je … Zdaji se byt obtiZné a unavne‘. l Dlouha obdobi hyperventilace jsou …
  Pokorná Andrea a kolektiv · 2013
  Hľadajes related to hyperventilace dychanim
  holotropní dýchání praha

  holotropní dýchání brno

 27. Definitiva

  Dýchacie problémy sú korona 5G sprisahaním proti ľudstvu.
  http://www.nwoo.org/2020/10/14/koronavirus-spiknuti-proti-lidstvu/

 28. Jednoduchá

  p.Definitíva, je to úplne hrozné, čo som sa tu dočítala :-(…..áno, o tomto všetkom už viem, no tu v tomto článku to je všetko tak ,,pohromade“, bez zbytoč.,,rozmazávania“, je to veľmi priamo a realisticky napísané ! :-(…..
  a zaujímavé je, že Madona o tom spievala už v r.2019, žeby aj ona bola práve členkou ,,ELITY“ ? :-(………veď to je presne ako počas 2.svetovej, ako si niekto, z nás ľudí môže povedať, že rozhodne o živote druhých ľudí ? :-(…..
  Som tiež nemilo prekvapená z V.Havla, mala som ho za solídneho človeka a kto to vlastne nakoniec je !!! :-(((……podľa poskyt.infor.sa Putin zdá byť človekom na ,,správnom mieste“ ! …Nech by mu to vydržalo a nech by takých ,,putinovcov“ bolo čo najviac ! :-)……priznám sa, poskyt.článok som si vytlačila a posuniem ho ďalším !…….všetkým nám držím palce, nech to zvládneme, čo najlepšie !…..a za spomín.článok ĎAKUJEM ! ……………
  Želám Vám aj ostat.skutoč.bádajúcim dobrú noc :-)………………..

  • Nezabudli, ale nemozete porovnavat 2 uplne odlisne veci. Bugejkova metoda je parminutove cvicenie. V ruskach je niekto aj 8-10 hodin denne.

Pridajte komentár

*