Vedecká štúdia na deťoch zistila, že už 3 minútové nosenie rúška je toxické


Print Friendly, PDF & Email

Vedecká štúdia na deťoch zistila, že už 3 minútové nosenie rúška je toxické

(dailyexpose.co.uk) – Výsledky klinického testu, vykonaného začiatkom tohto roku zistili, že nosenie rúška už i po dobu troch minút malo na deti „nepriaznivé účinky“ a mohlo by viesť k dýchacím problémom.

Výsledky randomizovaného klinického testu, vykonaného 9. a 10. apríla 2021 na 45 deťoch, podrobne líči správa z výskumu nazvaného „Experimentálne  posúdenie obsahu oxidu uhličitého vo vdychovanom vzduchu s alebo bez tvárových rúšok u zdravých detí“.

Štúdiu (vo formáte PDF ju stiahnete TU) realizoval tím siedmich výskumníkov, medzi ktorých patrili Harald Walach, PhD., Ronald Weikl, MD. a Juliane Prenticeová, BA.

(Poznámka redakcie: Štúdia bola medzičasom žurnálom JAMA Network stiahnutá. To sa však dalo čakať, nakoľko všetky štúdie a objavy, ktoré odporujú oficiálne pretláčanému naratívu covidových zločincov, sa umlčiavajú.)

Správa uviedla, že mnoho vlád vo svete spravilo „nosenie, respektíve prekrytie nosa a úst tvárovými rúškami pre školákov povinným“, a že „dôkazová základňa“ pre to je „chabá“.

Podľa správy rozsiahly prieskum v Nemecku o nepriaznivých účinkoch vdychovania oxidu uhličitého na rodičov a deti nosiacich tvárové rúška – s použitím dát 25 930 ľudí – ukázal, že 68% zúčastnených detí malo pri nosení prekrytia tváre dýchacie problémy.

V dôsledku toho nemecký Federálny úrad pre životné prostredie vyhlásil, že limitom pre uzatvorené priestory je hladina 0,2% objemu oxidu uhličitého, alebo tiež 2000 ppm.

Normálny obsah oxidu uhličitého v otvorenom priestore je asi 0,04% objemu (t.j. 400 ppm) – a všetko, čo presahuje túto hladinu, sa považuje za neakceptovateľné.

Priebeh štúdie

Počas štúdie merali výskumníci hladinu oxidu uhličitého vo vdychovanom vzduchu s dvoma typmi tvárových rúšok a bez nich v kontrolovanej a dobre vetranej miestnosti, využijúc ako dobrovoľníkov zdravé deti.

Výskumníci merali tri minúty základné hladiny oxidu uhličitého bez rúška, potom bolo vykonané deväťminútové meranie pre každý typ tvárového rúška: po tri minúty na zmeranie obsahu oxidu uhličitého v dávke vdýchnutého a vydýchnutého vzduchu a tri minúty na zmeranie obsahu oxidu uhličitého počas výdychu.

Obsah oxidu uhličitého v okolitom vzduchu bol za použitia ventilátorov v miestnosti udržiavaný stále pod 0,1% objemu. Podľa správy z výskumu bolo poradie rúšok vždy náhodné, „zaslepené a rozvrstvené podľa veku detí“.

V správe výskumníci uviedli, že priemerný vek detí bol 10,7 rokov (rozpätie 6-17 rokov) z 20 dievčat a 25 chlapcov.

Jediný vplyv na výsledky sa zdal mať vek detí, keďže to malo istý vplyv na obsah oxidu uhličitého vo vdychovanom vzduchu, použitie dvoch rôznych typov tvárových rúšok však na vdychovanie obsahu oxidu uhličitého žiadny vplyv nemalo.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Čo zistili vedci

Počas štúdie výskumníci namerali stredné hodnoty medzi 13 120 (384) a 13 910 (374) ppm oxidu uhličitého vo vdychovanom vzduchu pod chirurgickými rúškami a respirátormi (FFP2), ktoré (hodnoty), ako uviedli výskumníci:

„Sú šesťnásobne vyššie než to, čo už za neakceptovateľné považuje nemecký Federálny úrad životného prostredia“.

Táto znepokojivo vysoká hodnota bola dosiahnutá len po troch minútach merania, lenže deti v školách za normálnych podmienok nosia rúška „v priemere 270 (pri interkvartilovom rozpätí 120-390) minút“.

Graf:

Zdroj: JAMA Network. Tento graf zobrazuje diagram rozptylu obsahu oxidu uhličitého vo vdýchnutom vzduchu pod respirátorom podľa veku.

Podľa vyššie uvedeného grafu bola hodnota u dieťaťa s najnižšou hladinou oxidu uhličitého 3-krát vyššia než limit 0,2% objemu (2000 ppm). Navyše, najvyššie hodnoty mali v štúdii tie najmladšie deti, keď nameraná hodnota oxidu uhličitého u jedného sedemročného dieťaťa bola 25 000 ppm (12,5-násobok limitu).

Výskumníci dospeli k záveru, že ponosy detí počas štúdie boli „dôsledkom zvýšených hladín oxidu uhličitého“ z dôvodu „objemu mŕtveho priestoru v rúškach (priestor medzi rúškom a tvárou), ktorý po krátkom čase rýchlo zbiera vydýchnutý oxid uhličitý“.

Oxid uhličitý usadený v rúšku sa potom mieša so zostávajúcim čerstvým vzduchom pod rúškom a zvyšuje pod ním obsah oxidu uhličitého vo vdychovanom vzduchu, čo bolo podľa výskumníkov v tejto štúdii zreteľnejšie u mladších detí.

Znepokojujúce je, že účinky vdychovania oxidu uhličitého cez rúška vedú k „poškodeniam, ktoré by sa dali pripísať hyperkapnii“.

K hyperkapnii dochádza vtedy, keď je v krvnom riečisku prítomného priveľa oxidu uhličitého a môže spôsobovať symptómy ako sú závrat, bolesti hlavy a dýchavičnosť. Silná hyperkapnia, ak sa nelieči, však môže byť životunebezpečná a môže spôsobovať symptómy ako sú záchvaty, návaly paniky a strata vedomia.

Záver

Na záver výskumníci poradili, aby si tí, čo rozhodujú, pozreli dôkazy, predkladané podobnými štúdiami, jasne dokazujúce, že deti by nemali byť nútené nosiť tvárové rúška.

Pomaly sa blíži nový školský rok a je možné takmer s istotou predpokladať, že táto zločinná povinnosť nosenia rúšok deťmi v školách bude pokračovať. A čo je najhoršie, mnohí rodičia a deti si už možno na rúška ako súčasť výučby zvykli.

Podľa nášho názoru sa však stále jedná o neakceptovateľné týranie a ohrozovanie detí. Snahy o zrušenie tohto šialeného nariadenia nesmú preto poľaviť! Ide predsa o zdravie a životy toho najcennejšieho čo máme – našich detí.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: dailyexpose.co.uk, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Niečo na tému „bezpečnosti“ očkovacích látok:
  http://unser-mitteleuropa.com/who-statistik-zahl-der-impftoten-explodiert-schon-135-pro-tag/ !!!

 2. Miroslav Haluza

  …som rad ze mam moznost citat tieto clanky.

 3. Aj keď ináč od veci, ale týka sa to peňazí
  Vláda tento rok ZMRAZILA 13. dôchodky: Pozrite, aká suma vám vychádza!
  Seniori môžu na skutočný 13. dôchodok zabudnúť aj tento rok – upozornil na to poslanec NR SR Erik Tomáš z mimoparlamentnej strany Hlas-SD. Dôchodcom podľa neho opäť len „zalepia oči“ sociálnou dávkou a ani tú nezvýšia. Vláda pritom sľubovala niečo iné…….

  Tuto nejdem poukazovať na dôchodky, idem len poukázať na čo všetko zbytočné sa tu peniazmi mrhá a na čo iné a podstatnejšie peniaze nie sú.
  Čo sa týka dôchodcov sú tú nízke dôchodky, niektorí ledva prežívajú. To isté sa týka aj mladých rodín s deťmi. Niekde sa písalo, že skoro 700 tisíc ľudí žije u nás pod hranicu chudoby.

  Ale zbytočné testovanie, zbytočná lotéria, zbytočná reklama na vakcínečky na to sa našli stámiliony.
  A nielen že ľudia trpia chudobou, ale aj stresom z nátlaku ako bolo to „bombastické“ testovanie, teraz vakcínovanie a neliečenie závažnejších chorôb na ktoré sa tu umiera.
  Neveríme ani číslam s ktorými sa tu manipuluje , však sa to zistilo ak bolo Slovensko v červených číslach a boli sme voči iným štátom viacej obmedzovaní.
  Náš „super“ odborník Miki sem Miki tam sa ospravedlňoval, že to pracovníčka na MZ spravila chybu.
  Myslia si že sme takí obmedzení a nevieme kto s číslami narábal a inštruoval aj pracovníkov min. zdravotníctva.

  Viete ako sa normálnym ľuďom tá lotéria hnusí, viete koľko nenávisti je zasiatej v spoločnosti. Toto si neuvedomia iba obmedzenci a tých máme v politike aj v spoločnosti habadej.
  Ak budeme za pár rokov ekonomicky a zdravotne krvácať potom už bude neskoro.

 4. Dnes som videl kratke video na Twitter z Ecuador,kde armada zasiahla proti policii,ktori bili demonstrantov,uzasne

 5. Tiež ma chytá hnev, keď počúvam správy, že tisíce prasiat uhynulo na našich slovenských farmách kvôli prasacej chrípke, že obilie nevyrástlo kvôli suchu a nedostatku financií na zavlažovanie a keď počúvam ako Čína skupuje z celej Európy zásoby obilia z minulého roka a skupovala ešte pred ochorením bravčové mäso z Európy a chystá sa na ťažké roky neúrody, ktoré sú už tu a naša vláda nič, len stále rieši covid. Žiadne opatrenia na dostatočnosť potravín.

  • Prasacia chrípka sa podľa mňa zrodila z rovnakého dôvodu ako covid: na pochovanie sebestačnosti a zruinovanie ekonomiky vybraných štátov. V súčasnosti naša vláda musí skackať Bruselu – a mám pocit, že to robí s radosťou; asi vieme prečo.
   Neurobíme s tým nič. Sion si predsa musí naplniť katastrofický scenár svojej svätej biblie, a už mu veľa času nezostáva.
   Toto je vojna! Tretia svetová. A zrejme posledná. Vyzerá to tak, že hŕstka samovyvolených je zviazaná prísahami. Vieme, ako by skončil ten, kto by sľub oddanosti porušil.

   • Ono to bolo tak, že prasacou chrípkou nedosiahli čo potrebovali…tuším len v USA sa očkovalo na prasaciu chrípku… to bol prvotný plán, ktorý nevyšiel s vakcínami, tak sa vymyslel covid.
    Už si nepamätám kto, ale hovorilo sa o tom na infovojne. (tuším T.Hlaváč)

 6. ​ŠÚKL zverejnil NAJNOVŠIE prípady nežiadúcich účinkov vakcín: Porážky, embólia aj halucinácie!
  V súvislosti s očkovaním proti novému koronavírusu Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) do stredy (4. 8.) evidoval 7904 hlásení podozrení na nežiaduce účinky. Z celkového počtu hlásení je 780 závažných.

  A iste sa neprihlásili všetci,ktorí mali nejaké problémy či už menšie, alebo väčšie.
  Samozrejme, že aj Viršík, Lasica a ml. úradnička z Nitry a mnohí ďaľší zomreli na problémy so srdcom…………….ale očkovanie to nebolo!!!!!!!!!!!!!

  No a k rúškam ľudia jedno a to isté nosia nespočetne krát na ústach,
  vkladajú si ich do kabeliek, na sedadlá, ix krát chytia rukami ap. Toto je taká
  nákaza hoc akým bacilom, infekciou. Toto je skôr zabiják ako pomoc.
  Toto pre väčšinu ľudí nie je jednorazová záležitosť . Zdravší sú tí čo si nehatia ústa ako tí čo sú aj do tohoto nútení.
  Trvá tento humbuk pri dlho a čím dlhšie tým väčší odpor v ľuďoch to bude mať.

 7. Tiež jedna staršia pani čo sa dala zaočkovať povedala, že keď nemohla zaspať dala si tabletku a potom videla chodiť po izbe samých malých zombíkov. Domnieva sa, že ta tabletka v nej niečo aktivovala a vyvolala halucinácie.
  Veľa ľudí má kadejaké príznaky vedľajších účinkov, ale nikomu to nehlásia.

 8. Triezvy pohlad epidemiologičky:

  https://rumble.com/vko9ik-planta-v-lockdowne-astrid-stuckelberger-interview.html

  Oplati sa pozret do konca

 9. Jednoduchá

  …tento prísp.od tej epidemiologičky tu bol už minule, no neva, kto nečítal vtedy, prečíta teraz… je možné, že zaočk.ľudia majú kopec nežiad.účinkov, no aj tak ich nehlásia / zo strachu? z obáv do budúc.?…/keď by to však hlásili, ,,lepšie“ by sa ,,otvárali oči“tým, čo nad tým čo len troška uvažujú….takto sa všetko tají a všetko sa pripisuje všet.mož.príčinám, len nie očkovaniu…..veľmi smutné…tá stránka ,,rodina- zákl.spoločnosti“- ,,podáva tu skutočne rôzne infor. ….to maso by ,,ma netrápilo“, ako to, kde tá vláda smeruje so všetkými opatreniami s ostat.potravinami – zrejme je to niečo podobné ako s koronocirkusom…. áno, naša vláda ,,tancuje, ako jej Brusel píska“….čo sa týka rúšok, tie už absolútne neriešim, no keď idem do mhd pozorujem vodičov, či ich majú…..už sa mi 2 x totiž stalo, že ma chceli vysadiť, keďže som ho nemala…keď vidím, že on ho nemá, myslím si je to O.K. a keď vidím, že ho má, tak si ,,prelepujem ústa“, aby som došla do rob.alebo späť.:-(……. .veľmi fandím všetkým ľuďom ktorí teraz chodia do Bratislavy na protesty, majú moju plnú podporu!!!rada by som išla aj ja niekedy, myslíte, že trvajú kaž.piat a vík.dni? viem, že aj 1.9. má byť, a teraz cez tieto dni boli ste tam niekto?….. ak áno, porozprávajte, v ,,búdkach“ sú len klamy, čoraz menej ju používam……veľmi nám všetk.držím palce, viem, že aj v bež.rodinách sú na túto situácie rôzne názory, no treba si za ním stáť a verím tomu, že to pôjde k lepšiemu……nech sa nám v tom všetkým darí………………..

 10. Ja si dám na začiatku školského roka podpísať riaditeľkou školy dokument, kde bude, že v prípade, že bude trvať na nosení rúška počas vyučovania u môjho dieťaťa, preberá zodpovednosť za poškodenie zdravia môjho dieťaťa z dôvodu vedecky položených dôkazov o vplyve nosenia rúška na ľudské zdravie. Priložím štúdie, ktoré si bude musieť prečítať. Takto som postupovala aj počas povinného testovania a mali sme výnimku. Testovať sme sa nemuseli.

  • Všetka česť, jjaannaa, bodaj by všetky matky (najlepšie všetci ľudia) mali toľko zdravého rozumu a zodpovednosti ako Vy, nebolo by nijakých vakcín, ani lockdown-ov a možno ani žiaden „vírus“ by si na nás netrúfol.
   …aj pseudonym ste si zvolili veľmi dômyselne; sotva sa nájde ďalšia Janka, ktorej by napadlo vytvoriť si rovnaké krycie meno?
   Super!

 11. Este na zaciatku roku 2020 bolo na respiratoroch pisane,ze ako dlho mozeme v tom pracovat a ako dlho musime mat prestavku.Niekedy to bolo na pribalovom letaciku.Nasiel som jeden respirator FFP1 DS DTC3M EN149:2001+A1:2009
  CE0194

 12. Už v škole nás učili že každý človek vydychuje oxid uhličitý a ten je NEBEZPEČNÝ pre naše telo, preto máme byť radi že rastú rastliny a stromy ktoré produkujú kyslík. A zrázu si vlády vymyslia rúška a respiratory. Veď to je na hlavu.

 13. Anton Vidlička

  Myslím si že to nosenie rušék škodí zdraviu. To je moj názor

Pridajte komentár

*