Ako budeme vedieť, že vakcíny fungujú? Zvýši sa miera prežitia infekcie COVID-19 z 99,8% na 99,9%?

Najnovší výskum: Ženy s veľkým zadkom sú zdravšie a rozumnejšie

Print Friendly, PDF & Email

Nový výskum hovorí, že ženy s veľkým zadkom sú zdravšie a rozumnejšie

V súčasnosti  sa ľudia s obrovským záujmom zameriavajú na ľudské telo, na svoje telo, na jeho analyzovanie a sledovanie z rôznych vedeckých pohľadov.

Možno to, čo ich práve najviac zaujíma, je predovšetkým, ako sa naučiť akceptovať svoje vlastné telo. Ľudia sa naučili byť spokojní s rôznymi typmi tiel, ktoré sa často odlišujú od moderných etalónov krásy.

Každá doba bola spojená s určitou častou ľudského tela, ktorá bola oslavovaná, idealizovaná a fetišizovaná. To isté sa vzťahovalo aj na typy postáv. Všetko to záviselo od podmienok danej civilizácie a jej priorít.

Ako sa ukazuje, širšie boky a väčšie zadky indikujú dosť pozoruhodné aspekty.

Ukazuje sa, že ženy so širšími bokmi sú nielen chytré, ale v porovnaní s ich tenšími proťajškami aj odolnejšie voči chronickým ochoreniam.

Miesto, kde sú tuky na tele umiestnené, podmieňuje spôsob, akým na ne telo reaguje. Dr. Robert Kushner z nemocnice Northwestern Memorial vysvetľuje, že tuk nachádzajúci sa v okolí  žalúdka nie je zdravý preto, lebo je extrémne metabolicky aktívny.

To udržiava cirkuláciu tuku a rozosiela ho po tele. Avšak  tuk  na dolných stehnách, bokoch a na zadku je stabilnejší a obsahuje výrazne menej cytokínov. Cytokíny sa podieľajú na inzulínovej rezistencii, čo následne vedie k cukrovke.

Ak je ženský tuk umiestnený viac v spodnej polovici tela než v tej hornej, v tele je menej cholesterolu, než keby to bolo naopak.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Viac neaktívneho „odpadu“ vo vašom tele predstavuje nadbytok omega mastných kyselín, čo posilňuje kondíciu nervov a ich vývoj. Okrem toho, že tieto ženy sú múdrejšie, zvyčajne je menej pravdepodobné, že by mali cukrovku a srdcové problémy.

U tínedžerských matiek, ktorých pás a boky mali rovnaké rozmery, bolo preukázané nižšie skóre kognitívnych testov než u tínedžerských matiek, ktorých pás bol oveľa tenší než ich boky.

Výskumníci dospeli k záveru, že je to preto, lebo tuk v hornej časti tela predstavuje z hľadiska kognitívneho vývoja problém, k čomu ale nedochádza vtedy, keď je tuk  nahromadený na bokoch/zadku/stehnách.

Podľa Dr. Roberta Kushnera je „veľký zadok výhodou z hľadiska zdravej produkcie hormónov. Určité špecifické hormóny, podporované umiestnením tohto tuku, regulujú prírastok na hmotnosti a takisto aj úbytok na hmotnosti, protizápalové enzýmy, cievne ochranné a antidiabetické vlastnosti.“

Chcete sa menej stresovať, lepšie spať a cítiť sa oveľa šťastnejšie… toto môže byť riešením vhodným pre vás?

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace článkyUpozornenie: Tento článok je názorom jeho autora a v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky a komentáre môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Špekulant

    Nerozumiem poslednému odstavcu. Typ postavy má človek daný génmi, či nie?

  2. no kto by to povedal?? 😀
    musím tento článok rozposlať všetkým zakomplexovaným ženám 😀

Pridajte komentár

*