Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Európa momentálne čelí totálnemu finančnému kolapsu. Odborníci bijú na poplach


Print Friendly, PDF & Email

Európa momentálne čelí totálnemu finančnému kolapsu. Odborníci bijú na poplach

(Mike Adams, Natural News) Západná Európa čelí „totálnemu kolapsu“ v dôsledku katastrofálneho nedostatku a zvyšovania cien v oblasti potravín, hnojív, energie a priemyslu, varuje David Dubyne v podcaste Situation Update (odkaz naň nájdete na konci článku).

Finančný guru na striebro David Morgan, ktorý sa tiež objavil v podcaste, dodáva, že európske banky čelia možnosti systémových zlyhaní (a „bail-inov“ – zachraňovania štátom)

Hlavným dôvodom je ich vystavenie trhom s energiou (burze) a túžbe západoeurópskych vlád naďalej tlačiť nekryté peniaze, aby sa pokúsili riešiť ničivý nedostatok energií, ktorý je teraz už nezvratný.

Aj americké banky sú vystavené európskym ekonomikám, čo znamená, že zlyhanie západoeurópskych bánk, vlád a mien sa rozšíri ako nákaza aj do Spojených štátov a na dolár.

A riešenie je v nedohľadne – európski politici nie sú ochotní čo i len uvažovať o zvrátení ich samovražedných politík (sankcií), ktoré viedli k tejto kríze. Európa je odsúdená na simultánny kolaps potravín, energetiky, priemyslu, poľnohospodárstva a meny.

Putin, zdá sa, predsa len nebude musieť ísť do vojny s NATO. Krajiny NATO sa ničia úžasnou rýchlosťou samé.

Smrť kráľovnej znamená smrť západnej civilizácie

Štvrtková smrť kráľovnej Alžbety II. nemôže byť lepšie načasovaná, pretože smrť západnej Európy pravdepodobne nebude veľa pozadu.

Zomrela nielen kráľovná, ale aj zdravý rozum, racionalita, finančná rozumnosť a poľnohospodárska integrita. Žiadna civilizácia nemôže prežiť bez jedla, energie a peňazí. Lídri západnej Európy sú pritom odhodlaní úplne zničiť všetky tri.

Teraz nás delí už len pár mesiacov od toho, aby sme s hrôzou sledovali ako desaťročia zvrátenej politickej agendy a zlých politických rozhodnutí devastačne zrazia západnú Európu na kolená. Bude to kríza, akej sme neboli svedkami od druhej svetovej vojny.

Meradlo toho, aké zlé to bude, je švajčiarska vláda hroziaca trojročným väzením pre každého, kto vykúri svoj byt alebo dom nad 19 stupňov Celzia.

Správy zo Švajčiarska tiež uvádzajú, že trestným činom bude aj ohrievanie vody nad 60 stupňov Celzia. Ak sa to bude vzťahovať aj na varenie, tak potom nikto vo Švajčiarsku nebude môcť variť vodu bez toho, aby sa nestal zločincom.

Zdá sa, že švajčiarska vláda vypustí medzi ľudí „teplotnú políciu“, ktorá bude vtrhávať do domovov ľudí a merať im vnútornú teplotu, aby sa uistila, že nikomu nie je teplo. Aj keď svoj dom vykurujete drevom, stále môžete ísť do väzenia za produkciu príliš veľkého množstva tepla.

Pád Európy sa rozšíri do mnohých ďalších národov

Žiaľ, táto deštrukcia, ktorú si sami spôsobili, sa pádom západnej Európy neskončí.

Ak sa trajektória toho všetkého okamžite nezmení, katastrofa sa rozšíri do všetkých západných krajín vrátane Spojených štátov, Kanady, Austrálie a Japonska, čím sa zníži ich priemyselná výroba, hodnoty nehnuteľností, HDP a meny.

Pozeráme sa na systémové, neúprosné vymazávanie eura, jenu a dokonca aj dolára v kombinácii s globálnymi snahami o dedolarizáciu, ktoré už prebiehajú v Číne, Rusku, Indii a Saudskej Arábii. (Písali sme o tom nedávno v článku: Ako Západ zhynie: Putin oznámil novú globálnu rezervnú menu BRICS, čo zmetie dolár)

Éra hojnosti sa skončila. Pripravte sa na éru kolapsov.

Zbohom vysoký krvný tlak

Čo to znamená?

Ak sa okamžite neprijme radikálna korekcia kurzu, Európa utrpí v roku 2023 katastrofálny kolaps, pričom „kolaps“ bude definovaný ako 50 alebo viac percent podnikov a priemyselných odvetví prestane fungovať.

To následne spôsobí masovú biedu a nahnevané ľudové povstania na celom kontinente v kombinácii s rozsiahlym hladomorom a úmrtiami v dôsledku mrazov.

USA skolabujú rovnako ako Európa

Ku kolapsu Spojených štátov dôjde o niečo neskôr. Bude nejaký čas trvať, kým sa naplno prejaví, ale je tiež nevyhnutný. Dolár bude čoskoro históriou a finančná solventnosť americkej vlády sa vyparí prakticky z večera do rána.

Zdá sa, že v USA aj Európe to skončí masovými povstaniami, vzburami a násilnými revolúciami. Niet divu, že sa globalisti zúfalo snažia zabiť miliardy ľudí vakcínovými biologickými zbraňami a umelo vyvolaným hladomorom.

Časť tohto úsilia je mimochodom zámerná a naplánovaná. Dôvodom je snaha západných štátov o „vyčistenie svojich účtovných kníh“ od dlhov vyhlásením vyššej moci, a tým zrušiť všetky finančné záväzky voči veriteľom – tak držiteľom štátnych dlhopisov, ako aj nárokovateľom z rád vlastných obyvateľov.

Každý, kto poberá napríklad štátny dôchodok, zostane na sucho. Ešte horšie je, že keď bude naplno zrealizovaný „Veľký reset“, tak tí, ktorí držia meny ako euro, jen alebo dolár, budú šťastní, ak dostanú 5 centov z každého dolára držaného v cudzej mene.

Inými slovami, ani všetkým tým grázlom, ktorí pracovali pre štát, nezostane nič. To zahŕňa 87 000 nových daňových kontrolórov, ktorí si stále myslia, že budú terorizovať Američanov a budú sa mať dobre, no čoskoro sa aj oni ocitnú pri kontajneroch hľadajúc zvyšky jedla.

Expert na ekonómiu Tuomas Melinen varuje, že od európskej katastrofy nás môžu deliť len „týždne“

„Hovorím vám, že situácia v Európe je oveľa horšia, ako mnohí chápu,“ napísal na Twitteri Tuomas Malinen, PhD a generálny riaditeľ GnS Economics v Helsinkách vo Fínsku.

„Sme v podstate na pokraji ďalšej bankovej krízy, kolapsu našej priemyselnej základne a domácností, a teda na pokraji kolapsu našich ekonomík.“

Malinen tiež píše na platforme Substack.com a má aj stĺpčeky publikované na portáli The Epoch Times.

Malinen ďalej varuje ľudí, aby sa zásobili jedlom, vodou, hotovosťou a drevom, v podstate ide o „úplnú prípravu“ pre každého, kto sleduje situáciu a je ochotný načúvať. Je smutné, že väčšina Európanov a väčšina Američanov stále nenačúva a keď napokon dôjde ku kolapsu, budú na situáciu úplne nepripravení.

Malinen hovorí, že Európa má len „týždne“ alebo maximálne mesiace, kým ju zasiahne „zmätok“.

Vypočujte si ďalších dvoch odborníkov: Morgana a Dubyna, ktorí odhaľujú pravdu o peniazoch, jedle a poľnohospodárstve

Najnovší podcast Situation Update je dvojhodinové špeciále vydanie s Davidom Morganom a Davidom Dubynom v kombinácii s vlastnou analýzou Mike Adamsa, ktorá predpovedá zničujúci záver pre ľudstvo.

Podľa Mike Adamsa ide o najdôležitejší podcast roka (zatiaľ) a stojí za to si ho poriadne vypočuť (v angličtine):

Stop Candida

Autor: Mike Adams, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Chybí energovaluty? Tak bude hrníček od medu. A s prací se můžete vyfotit zběsilí pádiví workoholici, zpravidla druhými. Deviantům pro choutky a vášně z direkce zmar, devast, beznaděj. Mamona
  https://www.youtube.com/watch?v=GyQjVtIGQg8

 2. adamkratochvil

  nikdy som si nemyslel, ze sa budem vytesovat z toho, ze mam 75 rokov, zivot mam za sebou a otvorene poviem vsetko mi uz moze byt na haku…

 3. 2022-09-09 – Šéfredaktor zpravodajského portálu Aeronet.news pan VK komentuje aktuální události
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-09-09-sefredaktor-zpravodajskeho-portalu-aeronet-news-pan-vk-komentuje-aktualni-udalosti/

 4. …ďakujem pekne za zaujím.článok a tiež tebe Maroš na novú rel.Sl.vysiel., rada si to neskôr vypočujem…

 5. Ďakujem ti aj ja Maroš že som sa mohla pripojit na www,slobodný vysielaš portál aeronet pan vk-aktuálne udalosti vďaka linku od Teba

 6. Vyzerá to horšie, ako to v skutočnosti bude. Presne ako začiatky covidu… a dali sme to. Toto bude katastrofa pre vyžratých mamonarov a nákupných maniakov. Pre zdravých, neockovanych a tým pádom aj kriticky uvažujúcich ľudí to bude len neprijemne prizerať sa, ako doteraz. Vydržíme 😉

 7. A úbohá psychopatka v službách WEF šíri ich ďalšie zvrátené predstavy !
  https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/greta-chce-dalsi-omezeni-mame-prestat-palit-drevo/ !

 8. Len strašia ľudí… najlepšie nečítať. Neriešiť. Lebo aj tak nič nevymyslime, je tolko poslušných a sprostých oviec, že cokolvek robiť iné ako tešiť sa zo života, by bola strata času.

Pridajte komentár

*