22. júl – súdny deň pre Európu, ak Rusko po oprave nespustí plynovod Severný prúd 1


Print Friendly, PDF & Email

22. júl – súdny deň pre Európu, ak Rusko po oprave nespustí plynovod Severný prúd 1

(Ethan Huff, Natural News) Presne o týždeň v piatok existuje veľká pravdepodobnosť, že tok ruského plynu do Európy sa definitívne zastaví a my sa ocitneme v „scenári súdneho dňa“.

Plynovod Nord Stream 1 (Severný prúd 1) je momentálne odstavený z dôvodu „údržby“ a jeho opätovné uvedenie do prevádzky je naplánované na 22. júla 2022. Existujú však rôzne faktory, ktoré ho môžu udržať uzavretý, vrátane uzatvorenia z dôvodu rozhodnutia ruských úradov.

Nemecko sa doprosuje „spojenca“ Kanady

Nemecko stále čaká na vrátenie dielov z Kanady, ktorá ich ešte neposlala kvôli sankciám voči Rusku, hoci sľúbila, že tak urobí. Ak sa tieto a ďalšie problémy nevyriešia, a to rýchlo, potom je veľká šanca, že Európa „zhasne“.

Jim Reid z Deutsche Bank hovorí, že 22. júl by mohol byť najdôležitejším dňom v tomto roku, pretože „aj keď všetci trávime väčšinu času na trhu premýšľaním o americkom FEDe (centrálnej banke) a recesii, mám podozrenie, že to, čo sa stane s ruským plynom, bude potenciálne ešte väčší príbeh.“

„Samozrejme, do 22. júla môžu byť náhradné diely nainštalované a tok plynu sa môže začať normalizovať,“ dodáva Reid.

„Avšak každý, kto vám povie, že vie, čo sa tu bude diať, len háda. Každopádne, táto udalosť by mala byť hlavným bodom pozornosti pre každého, kto pôsobí na finančných trhoch.“

Odstávka Nord Stream 1 sa zhoduje s pádom trhov a ekonomickou katastrofou

Už jeden deň po začiatku plánovanej 10-dňovej odstávky prietoky cez Nord Stream 1 klesli v podstate na nulu. Ak to tak zostane, v najbližších týždňoch zavládne na Wall Street absolútny chaos.

„Tu je ukážka toho, čo Wall Street očakáva, že sa potom stane: európske akcie klesnú o 20%,“ uvádza portál Zero Hedge.

„Objem nekvalitných (subprime) úverov presahuje úrovne krízy v roku 2008. Euro klesne na 90 centov amerického dolára. Následne druhú najväčšiu svetovú ekonomiku (EÚ) zasiahne plnohodnotná recesia.“

Uvidí sa, ako zle a ako rýchlo sa veci vyvinú. Bude to závisieť od dĺžky potenciálne predĺženej odstávky plynovodu, ako aj od toho, ako dlho vydržia krajiny typu Nemecko a Francúzsko. Tie sa stali „zelenými“ a teraz sa vo veľkej miere spoliehajú, že zásoby ropy a plynu im vydržia aj bez obnovenia dodávok.

„Veľkou neznámou je, ako sa šok, ktorý sa začal v Nemecku, Poľsku a ďalších stredoeurópskych krajinách, prejaví vo zvyšku Európy a sveta,“ hovorí Joachim Klement, riaditeľ pre stratégie v Liberum Capital.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

„Za ruský plyn jednoducho neexistuje žiadna náhrada.“

Ak Rusko skutočne zastaví všetky dodávky plynu do Európy na neurčito, potom ekonómovia švajčiarskej banky UBS očakávajú zníženie firemných ziskov o viac ako 15 percent. Hon po bezpečných aktívach tiež posunie výnosy referenčných nemeckých dlhopisov na 0,0%.

„Zdôrazňujeme, že tieto projekcie by sa mali považovať za hrubé odhady a v žiadnom prípade nie za scenár ďalšieho vývoja,“ uvádza Arend Kapteyn, hlavný ekonóm UBS.

„Ľahko by sme si totiž mohli sami vytvoriť situácie, ktoré povedú k horším výsledkom ekonomického rastu (pozn.: samonaplňajúce sa proroctvá).“

Pád eura sa už začal, keď sa mena zo dňa na deň dostala na minimum za posledných 20 rokov a prvýkrát od roku 2002 sa nakrátko dotkla parity s dolárom.

Nemecké akcie tiež od júna stratili približne 11 percent svojej hodnoty, pričom najväčšie straty zaznamenal nemecký plynárenský gigant Uniper SE, ktorého cena akcií tento rok zatiaľ klesla o gigantických 80 percent.

„Európa sa momentálne nachádza v začarovanom kruhu,“ varuje Charles-Henry Monchau, investičný riaditeľ Banque Syz.

„Vyššie ceny energií poškodzujú európsku ekonomiku a ženú euro nižšie. Slabšie euro na druhej strane ešte viac predražuje dovoz energií.“

Hrozí inflačná špirála? S najväčšou pravdepodobnosťou áno.

Záver

Ak chcete držať krok s najnovšími správami o padajúcej globálnej ekonomike, nezabudnite sa pozrieť na stránku Collapse.news.

Liečba osteoporózy

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Druhá Weimarská republika.
  Rozdiel je v tom, že prvá doplatila na ambície Nemecka.
  Táto druhá je dôsledkom koloniálneho postavenia EU voči USA.
  Ak by sa EU aspoň trochu nachystala na vojnu z Ruskom (USA ju zjavne neinformovali a európski “štátnici” netušia kde je sever) bola by sa aspoň trochu pripravila. To, že ju vojna a sankcie položili na kolená je buď dohodnutým zámerom, alebo do neba volajúca neschopnosť vedenia EU.

  • Miroslav Čižmár

   Korupcia je príčina.

   • Korupcia je motivácia! Príčinou je zločinecký sektársky úmysel. Nadpríčinou je programovaná tolerancia k zločinu – vytváranie zločineckého prostredia židdonáboženstvom odpúšťania zločinu. Začarovaný kruh, ktorý úmyselne vytvárajú židosektárski manipulátori psychopati! Lebo gójim ovce im veria – a už indoktrinované – bez „spasiteľa“ nevedia existovať a riešiť situácie podľa prirodzeného práva na očistu spoločnosti – ako organizmu – od parazitov a votrelcov! Každá iná normálna bytosť na Zemi cicajúceho parazita, komára, pijavicu – na svojom tele zabije!

    Podvodnícke Testy pokračujú napriek celosvetovej osvete o tomto podvode! Prečo?! Lebo tento podvod je historickou analógiou židmi prekrúteného Ježišovho učenia /Karry Mullis, vynálezca PCR, záhadne „zomrel“ v roku covidu 2019/, ktoré farizeji – konkrétne Christian /“kristus“/ Dorsten s pomocou slobodomurárskej WHO – prepísali do PCR covidovej „židofarmakobiblie“!
    Ježišovo učenie bolo určené židom a ich náprave – podobne ako Karry Mullisovo učenie o PCR, že sa nesmie použiť na testovanie konkrétnych výrusov – len na testovanie prítomnosti zápalu „niekde“ v organizme!

    https://seemorerocks.is › christian-drosten-the-fraud-behind-covid-19-pcr-testing
    Christian Drosten & The Fraud Behind COVID 19 PCR Testing
    25. 7. 2021The PCR test for the detection of the SARS-CoV-2 virus developed by Drosten in January 2020 at lightning speed is „the test of the year“! These test results are the legitimation for national governments worldwide to enforce the most massive restrictions of fundamental rights against citizens!

    Šéf WHO: Vlády musí zavést roušky, lepší větrání a trasování
    „Denní přírůstky nakažených v Evropě se za poslední měsíc ztrojnásobily. Nejvyšší čísla vykazují například Portugalsko, Francie, Německo či Rakousko.

    Světová zdravotnická organizace (WHO) začíná naléhat na jednotlivé státy, aby znovu zpřísnily protikoronavirová opatření. Podle jejího šéfa Tedrose Adhanoma Ghebreyesuse by měly vlády vrátit do hry roušky či respirátory, rozestupy a mělo by se zapracovat na větrání uzavřených prostor.“ = doslova – satanistické letničiarske kázanie a zvolávanie!
    Do piče s nimi zločincami! Žiadna „tolerancia“, žiaden „humanizmus“!
    https://www.informacnavojna.tk/article/sef-who-vlady-musi-zavest-rousky-lepsi-vetrani-a-trasovani

    • Vieme, že:
     1/ WHO je organizácia podobne ako OSN založená illuminátmi!
     2/ WHO je z 85% financovaná z „darov“ /korupčníckych/ farmakomafie, teda ak nimi vydieraný tolerovaný zločinec ako šéf’WHO „niečo hovorí“ – je to záujem farmakomafie!

     3/ https://karpit.substack.com › p › tedros-je-zlocinec-etiopska-armada
     „TEDROS JE ZLOČINEC“. Etiópska armáda obviňuje šéfa WHO, ktorý popiera …
     pred 4 dňamiale v posledných hodinách bol tedros adhanom ghebreyesus, muž s komunistickou históriou, z ktorého strana tplf (tygray pepople’s liberation front – ľudový oslobodzovací front tigre) v etiópii v rokoch 2005 až 2016 urobila ministra (najprv zdravotníctva, a potom zahraničných vecí), niektorými orgánmi vlastného národa otvorene obvinený zo zločinu, …
     https://www.podtatransky-kurier.sk › spravodajstvo › sef-who-by-mal-byt-vysetrovany-za-genocidu-pise-sa-v-staznosti-na-medzinarodny-sudny-dvor-v-haagu
     Šéf WHO by mal byť vyšetrovaný za genocídu, píše sa v sťažnosti na …
     16. 12. 2020Adhanom Ghebreyesus ako člen dozorného orgánu OSN pre zdravie požíva diplomatickú imunitu. To však nemusí byť prekážkou pre jeho stíhanie na Medzinárodnom trestnom súde, ktorý je nezávislý od OSN. Súd už v minulosti viedol trestné stíhanie hláv štátov obvinených zo zločinov proti ľudskosti.

     4/ WHO je zločinecký kartel, ktorý spolupracuje s globálnym mediálnym kartelom, s gôpbálnym bankovým kartelom – a spolu tak s globálnou medicinálnou mafiou sa pokúšajú prevziať vládu nad svetom pod zámienkou a podvodom, ktorý im akože umožňuje nasadiť páky na zavedenie „krízového“ menežmentu svetovej totality! Sú to konkrétni ľudia! Korupcia nie je subjekt – je jav, ktorého zdrojom sú konkrétni ľudia! boj proti korupcii je lož a debilizácia! Má to byť boj proti konkrétnym korupčníkom – že ty zmrd Matovič!
     —————–
     Miroslav Čižmár
     16/07/2022 at 17:55
     Idiocia je základ inteligencie. Všetci sme idioti, niekto viac, niekto menej.
     ————————
     Debilizácia je základ výroby idiotov a ty Miroslav Čižmár, máš na nej neustálym zamieňaním príčiny a následku a zamieňaním subjektu a objektu a zamieňaním významu pojmov, čo je základ debilizačného newspeaku podľa Protokolov Sionu a ducha zámeny – svoj podiel v diskusiách tu! Už len čakám, kedy za základ inteligencie Univerza označíš niekoho idiociu! Nie sme všetci idioti /To je zase židoagenda selfhate – sebaponižovania, uberanie sebavedomia, aby s takými objektami bolo možné ľahko manipulovať – ty hajzel!/ a aj keď sa za idiota označíš sám a pokúšaš sa tu vytvárať vzťah MY – aby si nedostal po papuli – jedného dňa po tej rozvratníckej papuli nakoniec dostaneš! To ti zariadi práve to Univerzum!

     Si děvka a presviedčaš ostatných, aby ti boli rovni!

     • Miroslav Čižmár

      Príčina je vždy v duši a následok na tele. Čo motivuje človeka, aby sa stal korupčníkom?

      Idiocia je základ IQ. Génius je superidiot. Počítač je usilovný idiot, schopný triediť jednotky a nuly. Mozog je ten idiot.

    • Miroslav Čižmár

     Pozerám sa na to z hľadiska psychológie. Korupcia bola v psychike (duši) človeka ešte pred vznikom prvého úplatku. Korupcia je démon, šialenstvo. Korupcia nie je len o úplatkoch, ale aj o postoji človeka k svojim blízkym. Keď človek čaká na smrť v rodine ako sup, alebo hyena, aby mohol niečo zdediť a obrat svojich príbuzných. Korupcia je závisť, chamtivosť, lakomstvo.

     • Korupcia je nástroj doboha! Prostriedok ako niečo a niekoho získať! Je súčasťou výberu zavedeného Chazarmi – buď sa necháš podplatiť, alebo dostaneš guľku! Takže nie vždy je to o chamtivosti – je to aj o zbabelosti alebo o vydieraní! Vydieraný má nakročené k vlastnej skorumpovanosti! A to už sa potom nabaľuje ako snehová guľa!

      Na každého niečo mať – je podstatou stratégie Total Control!! Nevera, neodvádzanie daní, drobné krádeše, drobné smilstvá /lebo „nič ľudské mi nie je cudzie“/, drobné úchylky atď, atď. Vedieť o tajnom zločine alebo poklesku iného – to je Jackpot! Takto uvažujú zločinci, ktorí sami vytvárajú pre zločin vhodné prostredie – viď elektronické sčítanie ľudu – je to cielené vytvorenie prostredia pre kreovanie zločinu! A zasa – za všetkým sú konkrétni ľudia! Už prestaň oprudzovať svojimi abstraktmi! Nie každý chamtivec, lakomec a závistlivec dotiahne svoju slabosť až na zločin – pretože má v sbe zmysel pre správnosť – toto nemajú v sebe – vrátane zábran – len konkrétni psychopati! A práve psychopati – konkrétni – ovládli svojím „normálom“ celú spoločnosť! Treba ich vykynožiť!

     • Miroslav Čižmár

      Nerozčuľuj sa, praskne ti cievka a dostaneš covid. Šialenstvo predchádza zločinu. Nie je len v zločincoch, ale prerastá spoločnosť. V Číne sú tvrdé tresty za korupciu. Systém sociálneho kreditu podchytáva správanie jednotlivcov ešte predtým, než dôjde k zločinu.

     • Vy kresťania, Čižmár, ste programovo zlí ľudia, v tomto ti dávam za pravdu.

      Len si ešte musíš uvedomiť, že „vy kresťania“, nie „my človekovia“ sme ti kokoti.

      Rozumieš?

     • Miroslav Čižmár

      Vy človekovia ste z rodu opíc. Tak si vyber, Matrix, alebo planéta opíc?

     • Z opice je tvoj dedo, Čižmár.
      Žiadny z mojich predkov z opice nieje, ani ho nevytvoril satan s menom „boh-otec“.

      Vyber si, Čižmár, si z opice alebo od satana?
      Mňa tento tvoj pseudovýber nezaujíma.

     • Miroslav Čižmár

      Zo Satana je tvoj dedo, Robo. Tak si vyber, keď sa hádaš s idiotom, hádajú sa dvaja idioti.

     • Nie si idiot, len robot. Je vás takých celkom dosť.

     • „Systém sociálneho kreditu podchytáva správanie jednotlivcov ešte predtým, než dôjde k zločinu“ – nad Žiharcom hwiezda jasna – keď musíš tak musíš, že – zámienku, ako sem prepašovať tieto sračky si vždy nájdeš! Brní ti až potom, keď si spomenieš na jebačku, alebo ti brní a až potom si spomenieš na jebačku? No – tento váš vyvolenecký systém bude hádať verejne známe myšlienky Billa Gatesa aj ostatných zmrdov – ale im organizovať vraždy dovolí!

      Ty idiot! Každá tajná služba od svojho vzniku podchytáva organizovaný zločin, aby ho mohla použiť na vlastné mocenské účely! He – a preto vymysleli sociálne kredity? Aby mohli kriminalizovať všetkých? Takže komu bude na čo sledovanie správania tých ostatných jednotlivcov? Aby snáď nemali chuť zvrhnúť tento totalitný systém – ktorý takí ako si ty – darwinisti – nazývajú spravodlivým?! Zrejme preto máš alkohol na celý mesiac. Čím viac reaguješ, tým viac sa odkopávaš! Takých ako ty treba neustále provokovať!

     • Komentár čaká na schválenie, tak ešte raz – nemám ťa za idiota.
      IQ navyše moc o človeku nehovorí..

      Vidím, čo si, si robot. Ako mnohí.

     • Miroslav Čižmár

      Robo, tak som o niečo väčší idiot. Áno, mozog je robot.

      Maroš, ako chceš zvrhnúť totalitný systém? Totalita je korupčné prepojenie banky a štátu. Banky vznikli, aby neboli vojny. Štát má chrániť občana, ale čo so skorumpovanými politikmi, ktorí ako prvú vec po voľbách zrušili bankový odvod?

     • Kedysi na alternatívnych weboch oprudzoval Ing.Miroslav Dědek, ktorý sa netajil podporovaním NWO ako konečne „spravodlivého“ systému – mal na to vlastnú podpornú stránku, na ktorú neustále odkazoval. Jeho menovec/?/ je pre nás menej známy miliardár, ktorý sa snažil vstúpiť do komunálnej politiky, ale neuspel – odbočím – V.V.Pjakin označil tzv. nájomný štát, v ktorom si oligarchovia najímajú politikov na presadzovanie ich záujmov – aby sa oni sami mohli venovať len biznisu – takže vstup oligarchu do politiky priamo j,e buď neznalosť veci, roztopašnosť, póza, alebo paranoja a snaha o absolútnu – nie delegovanú kontrolu – čo nemá logiku, pretože oligarcha bez delegovania by sa nestačil ani vysrať! Osobne si myslím, že tu existuje kopa tzv. kastovných idiotov, ktorí majú pocit vlastnej výnimočnosti /možno sú vylízaní nejakou scientologickou odnožou/ a myslia si, že keď budú drukovať NWO – nebudú patriť medzi tých 6 miliárd zlikvidovaných – že si ich všimne mový páníček. Alternovaní otroci, psi. Ale práve vďaka týmto „domácim negrom“ vôbec mocenský systém existuje – a takýto zmrdi majú podiel a profit na ňom. Toto je tá masa našich nepriateľov, ktorí na prvý pohľad „patria medzi nás“! Hovno!

      https://cnn.iprima.cz › neverte-putinovi-miliardar-dedek-vyhlasil-soukromou-valku-rusku-a-belorusku-82545
      Miliardář Dědek vypnul Rusům a Bělorusům … – CNN Prima NEWS
      3. 3. 2022Jeden z nejbohatších Čechů, miliardář Dalibor Dědek z Jablonce nad Nisou, vyhlásil soukromou válku Rusku a Bělorusku. Jeho firma dodává do celého světa domácí zabezpečovací systémy, tisíce zákazníků má i v Rusku. V noci z úterý na středu jim na dálku jejich alarmy odpojil. K tomu poslal vzkaz, který jim přišel jako notifikace do jejich aplikace v mobilu.

      https://miloslav7.blogspot.com › 2022 › 02 › teorie-vsevyvoje_21.html
      PROGNÓZA BUDOUCNOSTI LIDSTVA – OPTIMALIZACE KREATIVNÍHO … – Blogger
      21. 2. 2022Název: TEORIE VŠEVÝVOJE. Title: Theory of universal development. Ing. Miloslav Dědek. [email protected]. Abstrakt. Teorie poskytuje informaci o zcela obecné zákonitosti změn a vývoje veškeré dosud poznané i nepoznané reality ve všech formách existence hmoty a energie, tj. např. vývoje jedinců i různých živočišných a rostlinných druhů organizmů nebo vzniku, vývoje …
      ——————————-
      „Maroš, ako chceš zvrhnúť totalitný systém? Totalita je korupčné prepojenie banky a štátu.“ – a opäť personálny neurčitok! Ktorej banky a kto predstavuje štát a na akom základe? Komu patrí štát?! Rotshieldovi? On korumpuje samého seba vlastnou bankou? Teda defrauduje-tuneluje Dom Sionu? Bankovný incest?

      Komu patria verejné prostriedky, kto ich tvorí a kto ich rozkráda?! Kto sa nechá skorumpovať 200 eurami a soc. balíčkami?! Za tých 200 eur oni potom ukradnú miliardy! Kto pozná týždeň po voľbách – a vôbec – volebný program a teda obsah mandátu?! A koho to serie?!

     • KONKRÉTNi vinníci – sabotéri štátu a občianskej spoločnosti! „Odpúšťači“ bangstrom! GANGSTRI! Matovič kurva nie je štát!

      https://www.prechlapa.eu › matovicova-vlada-novou-dohodu-s-bankami-zrusila-bankovy-odvod
      Matovičova vláda novou dohodou s bankami zrušila bankový odvod
      Matovičova vláda novou dohodou s bankami zrušila bankový odvod 23rd jún 2020 16th júl 2020 Pavol 0 Comments. Košice . Po intenzívnych rokovaniach medzi predstaviteľmi vlády, ministerstva financií a zástupcami bankového sektora, došlo začiatkom tohto týždňa k podpísaniu finálnej dohody o zrušení bankového odvodu. …

      Očista navždy 2021 CZ dabing.avi
      https://ulozto.net/file/d6rfI9Vk5UUE/ocista-navzdy-2021-cz-dabing-avi#!ZGN1ZGR2ZJH5MTMvZTR1ZQMuAGLlL0IIIGIIEaL3sachAJRlLj==

     • Miroslav Čižmár

      Kedysi opruzoval Miroslav Dědek, a dnes opruzuje dedek Maroš.
      Čo sa týka spojenia banky a štátu, týka sa to tvorby peňazí. Prečo si štát netlačí peniaze sám? Skús použiť idiociu, možno na to dôjdeš.

     • „Prečo si štát netlačí peniaze sám?“ – myslíš zlaťáky – univerzálne plaťáky? Lebo aký je rozdiel v politickej dohode, že sa budeme tváriť, že eurá predstavujú zlaté geršle , alebo sa bude platiť ovsennými otrubami – a teda rozhodujúca je kúpyschopnosť peňazí, nie to kto ich tlačí, ale kto ich drží ako hodnotný tovar, a pokiaľ viem – EU nové geršle nie sú ničím kryté – to krytie vzniká až zadĺžením. Slovenská národná banka už dávno nie je národná – a nielen ona – SNB je len medziúčtovník!

      Ty neustále prikladáš väčší význam banke ako štátu, dokonca banka donedávna nebola ani rovna štátu, tak do riti s bankami, keď sa tak rozhodne štát! Keby slovenská gangsterská vláda rozhodla, že banky budú platiť odvody – tak by tie konkrétne ťahali do piče a prišli by sem iné! Vláda a spol. gangstrov samozrejme musí niečo dať bankám, ak zmrdi chcú „všimné“. Ale títo zmrdi nerozhodujú o tom, či niečo chcú, keď jednoducho musia, pretože na tie ich akcie si ich tu Chazari vychovávali – investovali do nich 10-12-20 rokov!

      Štát si netlačí peniaze sám, pretože sa tak dohodli slobodomurári o vstupe a podmienkach v EU – a ušla ti podstatná vec – že všetko štátne musí byť po vstupe do EU postupne privatizované zahraničím, takže keď štát nakoniec nebude nič vlastniť – nená si čo vydávať vlastné peniaze – ako formu obligácie. S cudzími peniazmi to tak nebolí – keď ti tie peniaze dáva ten, kto ťa dopredu obral o všetko. Leda že by si mu ich išiel vrátiť aj s úrokami – zo žobráckej mzdy. Tvorba peňazí – no veď to definuj! Lebo tlačenie peňazí nie je tvorba peňazí! Peniazmi sa chechtáky stávajú až istinou! Máš čím?!
      Stále si mimo koreňa veci – skús použiť idiociu, možno na to dôjdeš.

      Náš problém sa volá organizovaný zločinecký Syndikát, ktorý ovládol a privlastnil si náš štát!

     • Miroslav Čižmár

      Uniká ti pointa, ty idiot. Banky tlačia aj ruble, južný a rupie, hoci Rusko, Čína a India nie sú v eú.

  • To, že ju vojna a sankcie položili na kolená je buď dohodnutým zámerom,

   zámer, vojna Ru Ua je len spôsob položiť EU na kolená, zničiť konzumný kapitalizmus a zničiť konzumentov

   • Miroslav Čižmár

    A čo ďalej? Kto ju chce položiť a prečo?

    • vládcovia peňazí
     potrebujú ukončiť kapitalizmus a ukončiť spotrebu ich zdrojov nami, pre ročildov nepotrebnými goyim

     • Miroslav Čižmár

      Prečo by kapitalisti chceli položiť kapitalizmus? Bankári sú najtvrdší kapitalisti.

     • Kapitalisti nechcu ukoncit kapitalizmus ale chcu ukoncit ten to socislny a demokraticky kapitalizmus, ktori exsistoval len vdaka sociaslizmu a strachu kapitalistou pred socializmom a nastolit priamu diktaturu kapitalu. Tak co kedy sa bude strngat?

     • „Prečo by kapitalisti chceli položiť kapitalizmus? “ – kedy pochopíš, kto je subjekt globálneho riadenia a nie jeho objekt?! Kedy pochopíš, čo je príčina a čo následok?! Ty NIKDY! Kapitalizmus vznikol – bol stvorený židobangstrami a Francúzskou re-evolúciou, aby vytvoril extrémnu potrebu peňazí – špekulatívnych peňazí – 99,5% všetkého „objemu“ peňazí sa točí v špekuláciách a len 0,5% sú reálne platby za reálnu hmotu a reálnu službu! A kto vyrába peniaze pre koho? Kapitalista je konečný vlastník peňazí?! Kapitalista-oligarcha len peniaze koncentruje pre konečných globálnych top Bangstrov! Panebože! Šalát nikdy nechápe, čo je to koza!
      „vládcovia peňazí
      potrebujú ukončiť kapitalizmus a „… je správne, pretože inak sa drancovanie zdrojov nikdy nezastaví! Akurát tie zdroje majú ostať v rukách top parazitov planéty!
      ——————————————
      ČEZ je v 70% vlastníctve ČR, 30% sú súkromní vlastníci, z toho polovicu tvoria JP Morgan, Goldman Sachs, Rockefeller Bank. ČEZ vyrába elektrinu za 15 centov kWh z tepelných elektrární a za 45 centov z jadra. Fialova gangsterská vláda venuje 74 miliárd Kč štátnych dividend týmto 30% akcionárom ČEZ, aby na svetových trhoch nakúpili predraženú elektrinu pre občanov ČR!!! ČEZ „samozrejme“ vlastnú lacnú elektrinu uvedie na svetový trh! Čínska kapitálokomunistická mafia bledne závisťou!!! Viac vyjebať s českými Gójimmi sa asi už ani nedá!
      2022-07-15 – Šéfredaktor zpravodajského portálu Aeronet.news pan VK komentuje aktuální událost
      https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-07-15-sefredaktor-zpravodajskeho-portalu-aeronet-news-pan-vk-komentuje-aktualni-udalosti/

      VIDEO: Nizozemští zemědělci rozpoutali protiglobalistické povstání
      https://www.informacnavojna.tk/article/video-nizozemsti-zemedelci-rozpoutali-protiglobalisticke-povstani

     • Miroslav Čižmár

      Pozeram sa na to z psychologického hľadiska. Korupcia je prvotná príčina. Je to sebadeštruktívny stav mysle. Korupčný systém stojí na hlinených nohách ako ukrajinská armáda. Korupčný systém vyžaduje existenciu kapitalizmu. Kapitalizmus sám o sebe je prospešný, pretože umožňuje svet bez vojen. Korupcia bojuje o prežitie, a využíva kapitalizmus ako nástroj.

    • kvakcína je sloboda
     • Take nieco sa neuskutocni,do roku 2025,zostane v usa len 100 milionov,ludi a ukrajina strati 12 millionov,nemci 50 Millionov,atd(deagle report-deagle.com

    • Miro,jedno slovo:NWO

    • To sa pýtate z nevedomosti, alebo iba ukazujete že ste idiot?

     • Miroslav Čižmár

      Idiocia je základ inteligencie. Všetci sme idioti, niekto viac, niekto menej.

  • To vše je podle mne dohodnutý záměr. Cestu k tomu připravili falešní proroci a škůdci zemští tuto cestu dokonávají. A jelikož lid přes ty své nákupní vozíky v německých supermarketech tuto hru neprohlédnul, zažije absolutní a strmý pád. Socialismus, který se o lidi staral se tento stejný lid rozhodl poslat do kopru, dnes se všechna ta naivita a víra v nějaký kapitalistický zázrak vrátila v podobě tohoto marasmu a jen stěží se zde najdou skutečné a zralé osobnosti, které by s touto likvidací našich zemí byli ještě schopni něco udělat. Vysmívaný socialismus i se svými nedostatky bylo to nejlepší co jsme měli. A my všichni jsme ho nechali padnout a práci našich dědů a otců tak úplně degradovat. Z toho hlediska je to co se děje přirozenou odpovědí na naše konání. Vím, že ne všichni se na tom podíleli, ale dovolili jsme to.
   .

   • Máte pravdu len čiastočnú pravdu. Občania ČSFR nerozhodli, ale to bol dávno pripravený podvod. Na scéne vystúpili herci a podvodníci-satanisti. Cieľ bol vyrabovať krajinu, získať prostriedok na vojnu proti Rusku, podrobiť obyvateľstvo a zaviesť tyraniu satanistov. ČSFR ako jeden z najvyspelejších štátov skončil ako kolónia bez armády! RKC sa tvári že všetko je OK. Nechápe kto doniesol „Slobodu a demokraciu“, kto je to KDH a koho podporujú. Dokonca zašli tak ďaleko, že asistovali pri genocíde Covid-19. Pápež nazval vakcináciu „skutkom lásky“ a hierarchia zatvorila kostoly. Po skutkoch ich poznáme! To čo sa udialo, len dokazuje kde všade sa dostali slobodomurári a čo dosiahli. Vyzerá, že apokalypsa sa už začala.

  • Lovasz Ferenc

   Pravda, pravda, pravda ! ! !

  • Dendy,dohodnutým zaverom,vsetko je starostlivo naplanovane a koncom buduceho roka budu Ruske Tanky,bez zabran v Berline a odtial dalej na francuzske vinko,atd.

   • Zima dokoná to čo pripravili. Potom Putin zopakuje grandiózny Pochod Hitlera keď obsadil Rakúsko /12. marca 1938/ a zastaví sa až v Lisabone!

 2. A na topkach uz strasia dalsim covidom, who a sabaka! Urcite nas budu chciet pozatvarat kurvy v lockdownoch, zabijat ockovanim a hladom, aby sa vyhli demonstraciam a prevratu!!!

  • Na Novom Zélande a v Austrálii, kde je teraz zima, je dosť brutálna situácia. Očkovanci so zničenou imunitou tam plnia nemocnice s bežnými respiračnými ochoreniami (ktoré samozrejme nazývajú „covid“) a dosť veľa ich aj zomiera. Vzhľadom na 2 fakty – že u nás sa očkovanie začalo skôr a že imunita klesá s časom od očkovania – bude situácia u nás na jeseň a v zime ešte brutálnejšia.

   • Redakcia v Kanade,Hong Kong,atd,“positivni“ ludia musia nosit BRACELET,ako otroci alebo vazni

   • Od januara buduceho roku bude musiet vlada SR valorizovat dochodky o 11,8% ,co bude cinit vydavok navyse pre soc.poistovnu asi jednu miliardu Eur.Myslim si,ze na jesen zacne covid vrahcinacny teror na obcanov 60+ v snahe co najviac minimalizovat vydavky statu na dochodcov.

    • Je to možné, uvidíme, s čím prídu. Treba šíriť osvetu, aby im na tie klamstvá už ľudia nenaleteli.

  • Galaxia andromeda

   Boja sa ako cert kriza, v holandsku sa im to vymyka z opratov a nie len tam, potrebuju nutne zaviest teror a zakaz vychadzania pre ofce a opice,aby sa im neburili, ked nebudu bananky. Umelo navysuju pocty chripky vydavane za covid. Ako tym telatam hovorim ja tvoje telo tvoj problem, nie moj.

   • dokonca aj v Tirane(Albansko),bola demonstracia, asi uz zabudli na Hodzu,ktory dal popraviť zenu v 9 mesiaci z politickych dovodov.

  • Olinka,aj tuna v Los Angeles,idu znova vechtovat ludi,masky na papuliach,vsak ich vacsina ludi tuna aj tak nosi,100% sikmookych,atd.

 3. Možno je tu čosi iné o čom píšem už dlho, kedže som dlhodobý ( 40+ rokov) “ študent“ antických archro-astronómií….Klimatické zmeny každých 13,000 rokov sú už tu, končí Precesný rok, meraný židovským kalendárom ako A.M.= Anno Magnus. A ten má dve apokalypsi: Očistec svera ohňom a zemetraseniami( prepólovanie), a potom Potopou, ako “ plodovou vodou“ pred znovezrodením noveho sveta a civilizácie! Končí viac cyklov, ako napríklad Kali-yuga v 2025. Aj po skončení Mayského kalendara( 13 Bak’tunov) v 2012, Stéla 6 v Tortuguero(= mučiaca vojna), nám jasne hovorí že zostúpi na svet Bolon Yokte Ku= súhvezdie Znovuzrodenia! A rok 2033 je Veľkým Jubilejným rokom Krista= 2.Príchod! No ľudia studujú iba politiku a náboženské doktríny..

 4. UKRAINO= ŽNEC po Latinsky, ten čo príde zožat zrelú úrodu skorumpovaného sveta…Daľšia skazená civilizácia je na odstrel….Farby sedia tiež…Trojzubec? U-krajina nemá Trojzubec! Je to symbol INSEMINÁCIA YONI, pred ZNOVUZRODENÍM SVETA!!!

 5. A už mi mažú komentáre! Pravda bolí aj túto redakciu, keď je tam iný, nespolitizovaný názor!

  • Nikto vám nič nemaže. Komentáre niekedy podliehajú moderácii a to môže trvať aj zopár hodín.

  • Čiže – bombardovanie civilných ruských cieľov na Ukrajine je mystická záležitosť. Aké hollywoodsky vznešené!

 6. „22. júl – súdny deň pre Európu“ – takže miestne teploty na juhu Slovenska – 21.7. +38 st C, 22.7. +39 st C, 23.7. +40 st C, 24.7. +27 st C – jednoznačne vojenské počasie! Pripravte si litre octu na octovanie, lebo to nedopadne dobre! Číslo 22 je číslo GP – vtedy sa dejú veci.

  • Prosím vás o vysvetlenie… Čo je to octovanie??? Ďakujem za vašu odpoveď.

   • Octovanie – 1/ Lokálne použitie octových pár proti chemtrails na oblohe – účinnejší je podľa mňa booster – to je zariadenie z medených aj hliníkových trubiek, v ktorých sú umiestnené kremíkové kryštály – vyzerá to ako prvý viachlavňový guľomet z 19. storočia. Obvykle po týchto zariadeniach pátrajú známe čierne vrtulníky, pretože rozrušenie chemtrails vrstvy je ako rozrušenie umelej ionosféry, a tá sa používa – ako vojenská zbraň – odrazka – na usmerňovanie lúčov HAARP a riadenie-výrobu počasia, takže ich to nasiera. 2/ Ako elektromagnetický, iontový klin, zdroj obrovského množstva elektrónov, ktoré putujú rýchlosťou vodivosti atmosféry, teda rýchlosťou blesku, teda okamžite – do horných vrstiev búrkového pásma /cca 9-12 km/ a okamžite vyrovnávajú rozdiel elektrických potenciálov medzi búrkovou vrstvou a zemou, čí znižujú pravdepodobnosť udretia blesku, znižujú stúpanie vodných kvapiek a vytváranie ľadových krúp – pri octovaní len prší, a keďže ide o rovnakú elektromagnetickú silu, akou sú manipulátori vyrobiť silný vietor – ocot tlmí aj nápory vetra. Stručne – je to klin-emg „dáždnik“ v lokálnom búrkovom pásme. Účinok NIE JE CHEMICKÝ – je elektromagnetický, ocot je generátor elektrónov. Odhad je, že 5 litrov octu dokáže takto ovplyvniť 40 km štvorcových – treba si predstaviť obrovský kužel silového pola, vektorovo usporiadaného v pravom uhle /plášť tohto kužela, teda z konkrétneho miesta do výšky 9-12 km – niečo ako obrátená kuželové pyramída – taký je tvar toho silového pola.
    https://www1.teraz.sk/usercontent/photos/4/d/b/4-4dbf6aa778740a219979523d8585131a96ea791e.jpg
    Tento má menej ako 90 stupňov
    https://www.hackmath.net/img/11/kuzel_rs.jpg

    Pri bežnej letnej búrke stačí vyliať 2 litre niekde na betón – to, že prší, nevadí. Pri opakujúcej – vracajúcej sa cyklónovej búrke som použil max. 4 litre – ale trvala asi 3 hodiny. Búchalo to všade okolo, len nie u nás – čo si štatisticky všimli aj susedia, ktorí vedia, že už dva roky octujem. Doma mám nevyhnutnú zásobu 15-20 litrov octu od začiatku mája do októbra. Používam aj pri silnom nárazovom vetre. Lebo mi pred 3 rokmi vymietlo v lete strechu, takže mi to stojí za to. Plus ochrana úrody pred krúpami. Funguje to na 100%!

    • Takto – absolútna väčšina ľudí nedokáže pochopiť, že žiadne pary octu pri búrke nestúpajú nikam! Stúpajú len elektróny uvoľnené z octu – ktoré ionizujú atmosféru v mieste nízkeko elektrického potenciálu pri zemi a tento potenciál zvyšujú – čím ho vyrovnávajú s tým búrkovým a tie potenciály sa vyrovnávajú – a blesk nemá kam, lebo nemá ako!

     Môj sused nikdy nevyleje na svoj drahocenný betón ani kvapku octu, tobôž aby ocot stiekol na jeho drahocenný golfový trávnik!

     Netreba mať betón – stačí aj kus kameňmi zaťaženej fólie v miernej priehlbni, alebo plochá „nádoba“ so zvýšeným okrajom – napr starý kryt z plynového sporáka – smaltovaný, alebo predávajú „vaničky“ na zachytávanie tekutín – čierna plastová, cca 70 x 70 cm, s okrajom 4-5cm – ani zaboha neviem, ako sa to volá – čuráci tomu nevedia dať relevantný názov – často sa používa názov vanička – čím myslia drahé vaničky na zachytávanie oleja. To, na čo myslím, stojí 8-10 eur. Teda – toto je ukážka tvaru – nie skutočný odporúčaný objekt na octovanie – toto je drahé ako sviňa. Ľahší materiál treba samozrejme zaťažiť kusom kameňa kvôli vetru. Ak do toho naprší – nevadí – ocot bude po búrke pôsobiť aj proti parám chemtrails. Jeden poctivý octár dokáže takto kvôli sebe ochrániť celú dedinu plnú ignorantov.
     https://www.kaiserkraft.sk/prislusenstvo/vanicky/vanova-polica/pre-s-x-h-950-x-500-mm/p/M1024334/

  • Maros,proti chemtrails a mnozstvu ineho pouzitia

 7. zapredana SR

  Môj tichý názor je že 1 sa už nespustí, bude tam nejaká závada ktorá bude dlhodobo neodstranitelna. A ak bude chcieť Európa prežiť, bude musieť pristúpiť na nord stream 2. To znamená že Ukrajina sa odpojí, lebo 2 obchádza Ukrajinu a Nemecko bude prerozdeľovať plyn do jednotlivých štátov. Neposlušné štáty budú čisto pod kontrolou Nemecka/Bruselu a môže nastoliť total control. A potom sa budeme dívať v akom sme to spolku. Swab povedal, že bez RF sa nedá nastoliť NWO. Čo znamená, že všetko ide podľa plánu. Budeme žrať chrobáky a držať huby. Som zvedavý dokedy si to jednotlivé národy nechajú robiť. Krásne to popísal včera 15.7. pán VK. Teraz nás zotrocuju vlastne vlády, aby sme potom chceli jednu lepšiu centrálnu vladu-europsku a potom celosvetovú. Ale to už budeme v totalnych ritiach.
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-07-15-sefredaktor-zpravodajskeho-portalu-aeronet-news-pan-vk-komentuje-aktualni-udalosti/

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,k oslobodeniu národov nedôjde-lebo verejný dlh je zárukou neslobody,,,,poďakujte sa politikom všetkých vlád po roku 1999 a nenažrancom podnikateľov-eurofondy atd,,,,brusel na to,aby každý štát získal si požičiaval a nemal s tým žiadný problém,,,,vlády padnú a dlžoby ostanú,,,,súčasná sr vláda v tom brutal pokračuje a prečo?-lebo sami ľudia bedákajú,že nevedia z 1000-1500euro vyžiť,lebo každý z týchto bedárov má pôžičky a celý národy sa im skladáme na ich splácanie-spoločenská vina,,,,táto vláda si kupuje hlasy svojích voličov a šafári a nešetrí,lebo v eu je šetrenie zradcovstvo slobodomurárstva,,,,

 8. Za to, ako sa západná eu a u-ss-a chovajú k rusom, by mali odstaviť plyn aj ropu pre eu. Potom sa ukáže, kto je na kom závislí. Rusi predajú svoje nerastné bohatstvo hocikde vo svete, západ sa poserie, keď príde studená zima.
  Na jednej strane kopú do rusov, zrážajú ich na kolená, na druhej strane chcú od rusov suroviny. Je toto prejav zdravého rozumu?

  • Pane Marku, to je vše připravený plán na zavedení NWO. Nic jiného v tom není potřeba hledat. Tito škůdci zemští, kteří to tady řídí, dostali jasné instrukce. Pan V.K. nemusí mít samozřejmě ve všem pravdu, ale celkově to vidí velice dobře a mluvil o tom v minulosti mnohokrát. To, co na nás připravují nemohou zralí lidé přehlédnout. Bohužel, většina ale spí, nebo je již přeformátovaná. Proto se těm grázlům tak daří, ale to je již pokec na jiné téma

   • Orel,velky suhlas,je to vlastne velky zidovsky cirkus,zotrocit,zdecimovat ,cely svet,uz maju aj svetovu vladu na cele s BIS (Bank of international settlement ,Basil,- Rothschild bank) a potom su policy makers,like WEF,Chatham House,Rockefellers,etc,

 9. Tu sa teraz hrá o rozdelení mocy, SWIFT – BRICS , už sa črtajú kontúry .

 10. …vďaka za článok, komentáre aj ,,zauj“.videá, slob.vysielač si rada vypočujem…

 11. KOVIDBARÓN!

  ,,,,nemecko ako americká povojnová reklamná vitrína a lákadlo pre hladné oči socialistického sektoru,stojaté na tenkom ľade ide ku dnu ako titalic a to nielen kôli rusku,ale aj samotnom zakladeteľovi a vlastníkovi usa-teraz je tá správna chvíľa obetovať nemecko hlbinám temnoty,amerika nemá peniaze,dolár a euro stráca,nemecko je v dlhoch ako nikto a spotrebu má ako pol európy,,,,amerika sa jednoducho zbavuje závaží pre ľahší beh do pekla a otázne budú aj nové a pre mnohé krajiny aj šokujúce ústupky rusom,,,,mnohí slniečkári zo slovenska,ktorí v nemecku vidia vzor a niečo extra,budú musieť zvesiť hlavy a poprosiť matičku slovensko,aby sa mohli vrátiť domov,,,,slovensko nieje iba srdcom európy,ale aj celého sveta a vatikán je iba konečníkom,,,,nemecko nemá žiadnú budúcnosť-zničia ho moslimovia,afričania a rusky hovoriace národy,,,,mnoho nemeckých firiem bohatlo vďaka lacným ruským energiám,,,,

  • Slovensko – myslené geograficky aj mysticky – podľa opisu z príbehu Argonautov – je hľadaným centrom Sveta – Stredozem – po našom – Pupkom Sveta. Po inom – diera do prdele – aršloch. Zlato sa v krútiacom sa lieviku usadzuje kde? V strede!

 12. Kvôli šetreniu energie je možné, že EÚ – na čele s Lajnovou – schvália, že bod varu vody – sa zo 100°C znižuje na 75°C.
  Vôbec by ma to u tých idiotov – neprekvapilo..

  • Sa čudujem, že v supermarketoch ešte neodstavili sodastream – plnenie maxi „bombičiek“ stlačeným CO2!
   Myslím že zlikvidujú aj hasiace prístroje na CO2. A vôbec odteraz zabudnite na bublinky!

   • Maros,je zaujimave,ze bublinkove napoje (coly,atd)su silno acidne,zle pre nas organizmus,asi preto este funguju

    • Ale existuje teória, že náš organizmus potrebuje viac CO2 ako O2 – CO2 je pre nás potravina – pre mňa je to životabudič!

 13. V každým případě vypnutí plynu znamená prakticky okamžitý rozpad EU. Už za covidu byla ta „spolupráce v EU“ na prd, ale to o nic nešlo.
  Počkejte na ten řev až němci vylezou s tím, že jim ma Slovensko poslat pulku zásob pač ji potřebují víc a nebo až sdělí nám, že ty zásobníky jsou jejich (asi RWE?) a že nám nedá ani kubík bez ohledu na to že tam máme asi 25%…
  No a my bysme jim zase měli odstřihnout drátek od Temelína a pro změnu se s těma solárama a větrákama neudrží smíchem oni, že… když si blbci zlikvidovali jaderný elektrárny.
  Já vubec nechápu, proč si někdo myslí, že by Putin obsazoval Evropu? Stačí když otočí kohoutkem a my se povraždíme sami mezi sebou! Teda pokud bude čím pač např. my, slováci a poláci poslali všechny zbraně úkáčkám a tam sou z toho dnes hromady šrotu… a němci na to nejsou o moc lip. Krom toho, ušáci budou a angličanama tak dlouho do všeho nasírat až vyvolají jadernou váku v Evropě – blbý pro ně je, že si myslí, že se jich to nebude týkat. Dokud se jim před N.Y. nevynoří ruská ponorka s raketama …. a pak už bude pozdě!

 14. Miloslav Dědek

  Přečetl jsem asi polovinu komentářů. Mnoho slov a velmi málo myšlenek, které stojí za přečtení. Za přečtení stojí moje Teorie vševývoje. Najít lze snadno. Stačí napsat její název na Googlu.

Pridajte komentár

*