Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Bývalý dôstojník Pentagónu tvrdí, že schopnosti Ruska v oblasti elektronického boja nemajú obdobu


Print Friendly, PDF & Email

Bývalý dôstojník Pentagónu tvrdí, že schopnosti Ruska v oblasti elektronického boja nemajú obdobu

(Kevin Hughes, Natural News) Podľa bývalého dôstojníka amerického ministerstva obrany nemá Rusko v oblasti elektronického boja obdobu.

David Pyne z útvaru Elektromagnetických síl Národnej bezpečnosti urobil toto hodnotenie s odvolaním sa na nedávno uniknuté dokumenty z amerických spravodajských služieb.

Podľa správ sa inteligentné bomby americkej výroby známe ako Joint Direct Attack Munitions „stávajú obeťou ruského elektronického rušenia na Ukrajine, čo spôsobuje, že míňajú svoje ciele“.

„Ide o veľmi významný vývoj, hoci nie je vôbec prekvapujúci vzhľadom na silné schopnosti Ruska v oblasti elektronického boja – najmä v oblasti GPS rušičiek s dlhým dosahom, ktoré nemajú konkurenciu – a ruskú vojenskú doktrínu o vytvorení elektronickej prevahy a nadradenosti na začiatku akéhokoľvek konfliktu,“ spomenul Pyne.

Na otázku, ako môže byť plánovaná jarná ofenzíva Ukrajiny ovplyvnená ruskými systémami elektronického boja, Pyne naznačil, že by mohli byť použité „na rušenie ukrajinských satelitných navádzacích a polohovacích signálov, čím by ukrajinské vojenské sily nemohli použiť presne navádzanú muníciu“.

(Súvisiace: Rusko tvrdí, že môže zničiť celé americké námorníctvo pomocou pokročilej elektronickej bojovej zbrane… a naznačuje, že to už otestovalo na americkej vojnovej lodi.)

„To pomáha vysvetliť, prečo uniknuté prísne tajné dokumenty naznačujú, že USA neveria, že nadchádzajúca ukrajinská jarná protiofenzíva v regióne Záporožia prinesie viac ako len skromné ​​zisky,“ poznamenal Pyne.

Ruské rušiace systémy sa môžu zapojiť aj do kybernetických útokov

Pyne dodal, že ruské systémy rádio-elektronického boja môžu rušiť nielen nepriateľskú komunikáciu a radary, ale aj dosah satelitného navádzania a určovania polohy, pričom majú dosah 200 až 500 kilometrov, čo je podstatne dlhšie ako rušiace systémy používané na Západe.

Ďalej spomenul, že tieto systémy sa dokážu tiež zapojiť do kybernetických útokov proti nepriateľovi prenášaním škodlivých kódov, ktoré môžu infikovať nepriateľský internet a komunikačné siete, a navyše sú schopné prenášať „falošné alebo demoralizujúce texty nepriateľským jednotkám a civilistom“.

Prírodná liečba osteoartritídy

Rusko v skutočnosti ešte nepredviedlo svoje plné schopnosti kybernetického a elektronického boja, ktoré viacerí analytici americkej národnej bezpečnosti považujú za najlepšie na svete, myslí si expert Pentagónu.

Podľa Pynea tieto schopnosti pomáhajú Rusku „zaslepiť systémy včasného varovania a vážne narušiť alebo znehodnotiť vojenské systémy velenia a riadenia potenciálnych nepriateľov, čo im sťažuje vedenie útočných alebo dokonca obranných operácií“.

Ruské štátne médium Ria Novosti medzitým informovalo o vývoji ruského systému elektronického boja, ktorý dokáže rušiť satelity na geostacionárnej obežnej dráhe.

„Podniky ruského vojensko-priemyselného komplexu vyvinuli nový systém elektronického boja, ktorý je schopný svojim signálom potlačiť satelity na geostacionárnej obežnej dráhe. To znamená vo výške asi 36 000 km od Zeme,“ povedal zdroj pre Ria Novosti.

Bez toho, aby prezradil ďalšie podrobnosti, zdroj tiež uviedol, že výkon žiariča najnovšieho systému elektronického boja je schopný nenapraviteľne poškodiť elektroniku nepriateľa, ak sa použije na kratšiu vzdialenosť.

Záver

Viac podobných článkov nájdete na stránke MilitaryTechnology.news, kde nájdete ďalšie správy o vojenských schopnostiach Ruska.

Tiež si pozrite toto video (v angličtine) o ruskej vojenskej jednotke elektronického boja, ktorá zasiahla komunikačné centrum ukrajinského veliteľského stanovišťa:

Prírodná liečba osteoartritídy

Autor: Kevin Hughes, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Slovensko ako tranzitná krajina vyviezlo viac stíhačiek Mig-29 ako vlastnilo. Ako? Sudán doteraz fungoval ako zhromaždisko zbraní v Afrike pre Ukrajinu. Ozbrojené povstanie, ktoré je dielom globalistov – odhalilo tento priekupnícky uzol Deep State.

  To ukrajinské obilie údajne zablokované kvôli pesticídom je vyložený odpad skladovaný ešte z éry Janukoviča v nevhodných podmienkach – a prakticky posledné ukrajinské „obilie“ – vhodné akurát na pelety. Napriek tomu sa ho Deep State snažili speňažiť „na/za pomoc Ukrajine“.

  Ukrajinský obilný odpad a zbrane na Ukrajinu_Pjakin.mp3
  https://ulozto.net/file/6XUSzffVA5xR/ukrajinsky-obilny-odpad-a-zbrane-na-ukrajinu-pjakin-mp3#!ZGAwZmR2AzLkAzH1MQR1ZwDjBQEzLIW4AHRkAIMZYIWeBQD5AN==
  ————————————
  Tie sovietske stíhačky sú jediné, na čom vedia Ukrajinci ešte lietať!
  Vojenská elita Západu nechce zomierať za Ukrajinu. Piloti NATO odmietajú ísť bojovať proti Rusku
  https://www.infovojna.bz/article/vojenska-elita-zapadu-nechce-zomierat-za-ukrajinu-piloti-nato-odmietaju-ist-bojovat-proti-rusku
  ——————————-
  J.F.Cooper – Posledný Mohykán
  https://i.ytimg.com/vi/_h5Le3PweZs/maxresdefault.jpg

  J.F.Cooper – Posledný Ukrajinec
  https://img.welt.de/img/politik/ausland/mobile137731901/4711353477-ci16x9-w1200/title.jpg

 2. hľadač pravdy

  ,,NAPLNENIE ZJAVENIA A PROROCTVA. Je rok 2023… Eufrat rýchlo vysychá. (VIDEO)“

  ,,Šiesty vylial svoju čašu na veľkú rieku Eufrates, a vyschla jej voda, aby bola takto pripravená cesta kráľom od východu slnka.” (Zjv 16,12)
  ===========================================
  Úvodná poznámka – automatický preklad:

  ,,V posledných dvoch rokoch sa ukázalo, ako veľmi sa zmenila hladina vody v rieke Eufrat. Eufrat tečie z Turecka do Sýrie a potom do Iraku, až kým sa nevleje do Tigrisu pri Šatt al-Arab v Iraku.

  Sýrsky režim obvinil Turecko, že Sýrčanov pripravilo o ich podiel vody z rieky Eufrat. Turecko znížilo prietok vody do Sýrie z 500 na 200 metrov kubických za sekundu, čím zastavilo výrobu energie v priehrade Eufrat a okrem obrovského vyčerpania Asadovho jazera spôsobilo aj úbytok vody na zavlažovanie a pitie.

  Porovnanie hladiny vody v rieke Eufrat na rovnakom mieste 2021 vs. 2022,
  – krátke video (1min,45s):
  https://www.youtube.com/watch?v=ZpRD3GmmQMc&t=1s
  ———————————————————————————————————
  Publikované 1. septembra 2021:

  ,,PROROCTVÁ SA NAPĹŇAJÚ… Eufrat vysychá. (VIDEO)

  Poznámka redakcie – Drahí bratia a sestry! Všetci poznáme proroctvá svätého Paisia z Atosu, ktorý povedal, že Číňania prekročia Eufrat. Aj teraz, v porovnaní s tohtoročnou jarou, sa Eufrat ešte viac rozvodnil a po jeho koryte sa dá chodiť pešo. Proroctvá sa napĺňajú pred našimi očami. Pane, zmiluj sa nad nami!

  Starec Paisius predpovedal o nadchádzajúcej tretej svetovej vojne nasledovné:

  „Istá myšlienka mi hovorí, že sa stane veľa vecí: Rusi obsadia Turecko, Turecko zmizne z mapy, pretože 1/3 Turkov sa stane kresťanmi, 1/3 zahynie a 1/3 odíde do Mezopotámie.

  Blízky východ sa stane arénou vojen, ktorých sa zúčastnia Rusi. Preleje sa veľa krvi a dokonca aj Číňania s 200 000 000 armádou prekročia rieku Eufrat a dostanú sa do Jeruzalema. Charakteristickým znamením, že tieto udalosti sa blížia, bude zničenie Omarovej mešity, pretože jej zničenie bude znamenať začiatok prác na obnove Šalamúnovho chrámu, ktorý bol postavený práve na tomto mieste.

  V Konštantínopole dôjde k veľkej vojne medzi Rusmi a Európanmi a bude preliate veľa krvi. Grécko v tejto vojne nebude hrať vedúcu úlohu, ale Konštantínopol mu bude vydaný, nie preto, že by sa nás Rusi báli, ale preto, že sa nenájde lepšie riešenie, a oni sa s Gréckom dohodnú, pričom na nich budú tlačiť ťažké okolnosti. Grécka armáda sa tam nestihne dostať skôr, ako im mesto odovzdajú.

  Židia, pretože budú mať moc a pomoc európskeho vedenia, budú mať odvahu správať sa bezostyšne a pyšne a pokúsia sa vládnuť Európe…

  Bolo mi povedané, že čínska armáda má v súčasnosti dvesto miliónov, čo je konkrétny počet, o ktorom píše svätý Ján v Zjavení. Keď počujete, že Turci prehradili vody Eufratu proti prúdu rieky a používajú ich na zavlažovanie, potom vedzte, že sme už vstúpili do prípravy tejto veľkej vojny a pripravujeme tak cestu pre dvestomiliónovú armádu od východu slnka, ako sa píše v Zjavení.“

  ,,Sýria obviňuje Turecko, že používa vodu Eufratu ako zbraň. Ankara to popiera a odvoláva sa na klimatické zmeny.“

  Prečo je rieka Eufrat v Sýrii tak plytká?
  – krátke video v ruštine, dá sa zapnúť automatický preklad titulkov napr. v češtine (1min,44s):
  https://www.youtube.com/watch?v=9iaYvJ4xjRk&t=1s

  Zdroj:
  https://3rm.info/main/91268-ispolnenie-otkrovenija-i-prorochestv-efrat-stremitelno-issyhaet-video.html

  • Vyprahlí – Válka o vodu NGC.mp4
   https://ulozto.net/file/eIwVXpTo4eJu/vyprahli-valka-o-vodu-ngc-mp4#!ZGWzBQR2AzIxLGqxMzR1AQNmZQH5L3IXMGELD2gMrv1TnzHmLj==
   —————————-
   Vojne v Sýrii s ISIL predchádzalo odstavenie 1,5 miliónov Sýrčanov od vody Tureckom a ich následná emigrácia. Sýria tak stratila aj potravinové zázemie pre vedenie vojny. Obdobná je aktivita Číny voči Indii – zadržiavanie-odvedenie vody z Tibetu.

   https://www.zrcadloasie.cz › 2020 › 12 › analyza-chystaji-se-cina-a-indie-na-valku
   Analýza: Chystají se Čína a Indie na válku? | Zpravodajský web o Asii …
   Indické státní orgány vyjádřily obavy, že čínské vodohospodářské projekty by mohly vyvolat přívalové povodně na dolním toku řeky nebo způsobit nedostatek vody v celém regionu. „Indie potřebuje postavit přehradu v Arunáčalpradéši, aby se tak zmírnil nepříznivý dopad projektů čínské přehrady.

  • hľadač pravdy

   Ak by tu niekoho zaujímal katolícky výklad veršov Zjv 9,14-21
   =========================================================
   ,,14 hovoriaci šiestemu anjelovi s trúbou: ,,Odviaž štyroch anjelov, spútaných pri veľkej rieke Eufrate!” 15 A odviazal štyroch anjelov, pripravených na hodinu a deň a mesiac a rok, aby pobili tretinu ľudí.
   16 Počet ich jazdcov bol dvadsaťtisíc ráz desaťtisíc. Počul som tento ich počet. 17 A takto som vo videní uzrel kone a tých, čo na nich sedeli: Mali ohnivočervené, tmavofialové a sírovožlté brnenie; hlavy koní boly ako levie a z pyskov sa im valily oheň, dym a síra.
   18 Od tejto trojakej skazy, od ohňa, dymu a síry, čo sa valily z ich pyskov, zahynula tretina ľudí. 19 Sila koní bola totiž v ich pyskoch a aj vo chvostoch, lebo ich chvosty sa podobaly hadom, maly hlavy a nimi škodily.
   20 No ostatní ľudia, čo nezahynuli od tejto skazy, nekajali sa zo skutkov svojich rúk, aby sa viac neklaňali všelijakým besom ani všelijakým zlatým, strieborným, medeným, kamenným a dreveným modlám, ktoré nemôžu ani vidieť ani počuť ani chodiť. 21 A nekajali sa ani z vrážd a travičstva, ani zo smilstva a krádeží.”
   ——————————-
   poznámky pod čiarou,
   13-18:
   ,,Tragédia pokračuje. – Na hlahol šiestej trúby sa vyrútili štyria zlí duchovia, dosiaľ spútaní pri rieke Eufrate (v babylonskom kraji, t.j. v sídle nepriateľstva a skazy pre vyvolený národ Boží) aj so svojím dvestomiliónovým (=nespočítateľným) vojskom a hubili ľudí dlhý čas (=rok, mesiac a deň – čas Bohom predurčený, ale ľuďom neznámy). – Obraz predstavuje hrôzu vojny, najmä v plnom rozmachu a použití všelijakých technických vynálezov a vymožeností.”
   20:
   ,,Aj toto navštívenie Božie je prejavom jeho dobrotivej zhovievavosti, lebo chce, aby sa ľudia kajali a obrátili k nemu. Ale veľká časť ďalej zatvrdlivo hlivie v bezbožnosti a v otroctve tela a hmoty. Preto Boh sosiela na svet ešte väčšie tresty a skúšky.“

   citované podľa:
   Písmo sväté Nového zákona, preložili a poznámkami opatrili: Štefan Zlatoš, Anton Ján Šurjanský, vydal Spolok svätého Vojtecha, Trnava 1946.
   ———————————————————————————————————
   Katolícky výklad:

   Zjv 9, 14-15
   ,,Co se stane s provinilými národy Evropy.

   ,,Odvaž ty čtyři anděly, kteří jsou přivázáni při velké řece Eufratu”. Řeka ,,Eufrat” je zde jako symbol, jehož nápadným znakem je ,,veliký pramen”. Symbolisuje na tomto místě veliký pramen křesťanské vzdělanosti: Evropu. Kdyby národové Evropy byli poslouchali Církve jako Matky, která dala nejlepší základ k jejich duchovní i mravní kultuře, a kdyby podle Jejího návodu věrně plnili povinnosti k Bohu a k bližnímu, nebylo by šťastnějšího zemědílu nad Evropu. Ale Evropa se ukázala i jako pramen proudů satanových. Protivila se již po kolikáté Ježíši Kristu a Jeho Církvi a ocitla se nyní po přijetí lutheranismu v duchovním i mravním rozkladu.
   Evropa má své anděly strážné, kteří mají od Boha úkol nejenom chránit národy, pokud se chránit dají, ale mají také povinnost trestat, když si národy a státy trestů zaslouží. Nyní dostávají strážní andělé Evropy rozkaz od vyššího anděla odpoutat se od svého úkolu střežit, a vzít na sebe úkol trestat, uvádět na provinilé národy pohromy, lépe řečeno vydat je na pospas jejich vlastní zlobě tak dlouho, až se poznají a polepší. Nechť si volí a zkouší různé cesty, po nichž se domnívají, že dojdou pokoje a blaha, nechť opouštějí cestu Evangelia, jak chtějí, nechť věří komu chtějí: filosofům, novým hlasatelům bludů, hlasatelům hmotařství a bezbožnosti, nechť Ježíšem Kristem a Jeho učením pohrdají, nechť poslouchají satanových svodů a pohrdají Církví Ježíše Krista. Nenajdou a nezbudují si ráj, jak jim satan slibuje. Přijdou do slepých satanových uliček.

   Nastanou válečné katastrofy národů, které odpíraly poslouchat přikázání Evangelia o lásce k Bohu a k bližnímu. Války krvavé a dlouhé budou důsledkem nezachovávání těchto přikázání. Andělé národy Evropy od válečných pohrom neochrání. Nechají je na pospas válečným rozbrojům a revolucím, bezbožnosti a materialismu, které vzejdou z Lutherových bludů, protože se protivily Ježíši Kristu, Králi pokoje a míru, Králi spravedlnosti a lásky, Krále života věčného, zprotivily se Jeho Církvi. Trestné období za lutheranismus a za všecko zlo, které z něho pošlo, je ve Zjevení svatého Jana soudem Božím ,,jedním hlasem ze čtyř rohů oltáře zlatého” vyměřeno symbolicky na ,,hodinu, a den a měsíc a rok”, to jest, proměněno na dny – rok se počítá v Apokalypsi 360 dní – třista devadesát jeden den a hodinu. Symbolické ,,dny” při výkladu dlužno nahradit roky, obdobně jako při symbolickém časovém udání dokonání Vykoupení u proroka Daniele (Dan. 9, 24-27). Trestné období začne platit od promulgace usnesení církevního sněmu Tridentského. Promulgace se stala 26. ledna 1564. Od tohoto prohlášení usnesení sněmu Tridentského začne období trestů Božích vymezené na ,,třista devadesát jeden rok a půl měsíce” (Symbolika hodiny: hodina je čtyřiadvacetina dne, symbolisuje tedy čtyřiadvacetinu roku, to jest: půl měsíce.) Ke konci tohoto trestného období se stane, co je vylíčeno v kapitole 10.

   Duch svatý volal a národy neposlechly.

   Evropa neuposlechla hlasu Ducha svatého, který z Tridentského sněmu volal národy k pokání k sjednocení ve víře a Církvi katolické, k zadostučinění za jejich hříchy a zločiny proti Bohu a proti Církvi. Východ setrvával v rozkolu, Západ v bludech protestantských reformátorů.

   Zjv 9, 16
   Hustá řada válek.

   Proto andělé odňali Evropě všecku svoji ochranu. Evropa zahořela v nesčetných válkách. Nejhroznější dvě co do rozsahu i co do způsobu spadají do první poloviny našeho 20. století. V těchto válkách, v době 391 roků trestného období, vystřídá se jízdných vojsk a pohyblivých prostředků válečných podle řeckého původního textu na dvě stě milionů. Třetina lidí v trestném období zahyne od válek.

   Zjv 9, 17
   Symboly válečných prostředků.

   ,,A takto jsem uviděl koně u vidění a ty, kteří na nich seděli: měli pancíře ohnivé a hyacintové a žluté jako síra, a hlavy koňů byly jako lví, a z úst jejich vycházel oheň a kouř a síra”. Válečné prostředky bojujících národů budou ze železa a z ocele ,,pancíře”. Barva těchto železných a ocelových zbraní: ohnivá, hyacinthová, sirná symbolisuje, že to budou zbraně střelné, z nichž vychází oheň, tmavomodrý kouř a zápach síry (střelného prachu). ,,Koně” symbolisují pohyblivé bojové prostředky od prvních děl v 16. století až po nynější rychlopalná děla, ozbrojené tanky, torpeda, bombardovací letadla. Znázorněna jsou zvláště děla, jako hlavní zbraně celého trestného období. Rachot děl se přirovnává k řevu lvů: ,,hlavy koní byly jako lví”. Ústa symbolických koní znázorňují hlavně a ústí děl, z nichž skutečně vychází oheň, kouř a síra.

   Zjv 9, 18-19
   Zkáza, kterou si národy samy působí.

   ,,Těmito třemi ranami (smrtícími prostředky střelných zbraní byla zabita třetina*) lidí, ohněm a kouřem a sírou, které vycházely z úst (z hlavní) jejich. Neboť moc koní (děl) jest v jejich ústech (v hlavních, jimiž rány vychází) a v jejich ocasích (tam, kde se nabíjejí); jejich ocasy jsou totiž podobny hadům majíce hlavy, a těmi škodí (poněvadž ze zadu přichází smrtící náboj do hlavně a ven)”. Těžko si představovali v dřívějších a nejstarších stoletích něco určitého pod těmito obrazy a symboly. Lépe se daří nám, kteří máme před očima obrazy děl, řvoucích jako tlamy lvů. Na obrázcích vidíme, jak se tyto vražedné nástroje ze zadu nabíjejí ničivými náboji.

   Zjv 9, 20
   Lidstvo si oblíbí modly mamonářství a techniky.

   ,,Ale ostatní lidé, kteří nebyli zabiti těmito ranami, neučinili pokání ze skutků rukou svých, ,,aby se neklaněli duchům zlým a modlám zlatým a stříbrným.” Duch svatý symbolisuje modlami hříchy tvrdého mamonářství a kapitalismu, kdy člověk nedbá o Boha a jeho přikázání a shání se všemi prostředky dovolenými i nedovolenými po majetku na úkor svých bližních. Mamonářství je služba zlému duchu, který mnohé láká: ,,Toto všecko tobě dám, jestliže padneš a budeš se mi klaněti“ (Mat. 4, 9). Sobecké mamonářství a kapitalismus jsou velké hříchy odkřesťaněného lidstva.” …A modlám měděným a kamenným a dřevěným, které nemohou ani viděti ani slyšeti ani choditi…” Technické vynálezy staly se lidstvu modlou, pro kterou zapomínají na službu a vděčnost Pánu Bohu, který je Dárcem těchto věcí.

   Zjv 9, 21
   Pád národů, které opustily přikázání Evangelia, do nejhanebnějších zločinů.

   ,,A neučinili pokání ze svých vražd (zločiny proti pátému Božímu přikázání, zvláště do nebe volající vraždy nenarozených dítek) ani ze svých čárů (spiritismus a pověry všeho druhu volí si mnozí jako náhražku za víru v Evangelium Kristovo) ani ze smilství svého (hříchy proti šestému přikázání ani se za hříchy nepovažují, rozluk a nevěrností manželských plný svět) ani ze svých krádeží (ke všem hříchům a zločinům přistupuje nepoctivost a nespravedlnost)”.

   Zatvrzelost je tak veliká, že se nechce poddat.

   Tak vypadá symbolický obraz trestné epochy třista devadesáti a jednoho roku zvlášte k jejímu konci. Ke konci této doby použije Bůh nejpřísnejších trestů, aby lidstvo přiměl k polepšení. Tyto tresty jsou vylíčeny v obraze ,,sedmi posledních misek hněvu Božího” (Zjv 16). Pak bude následovati pád nepřátel Církve (Zjv 17, 18) a konečně vítězství Ježíše Krista, Krále (Zjv 19).“

   *) ,,Třetina” (,,tři” signatura Boží) stále připomíná, že pohromy jsou pro Církev ,,Božími” zkouškami k zdokonalení a posvěcení, pro nehodný svět ,,Božími” tresty k pokání a k polepšení.

   Augustin Navrátil, katolický farář v Bílé Lhotě, l.P. 1946.

 3. Čo sa týka obvodových riešení elektroniky boli ruskí konštruktéri vynaliezaví (totiž za socíku socialistické krajiny boli o niečo pozadu voči západu v polovodičoch) a riešenia, ktoré vypracovali boli obdivuhodné. Nečudujem sa, že v tomto smere majú navrch.

  • Objektívne

   Rusi stále sú pozadu v elektronike, čo možno neplatí pre riešenia. Ruské procesory sú vyrábané starou 28 nm technológiou na rozdiel od tých západných ktoré za chvíľu prekonajú 4 nm hranicu. Na riadené strely s plochou dráhou letu voľakedy stačila Motorola 68000, rovnaký procesor ako v domácom počítači Commodore Amiga 500. V súčasnosti je potrebné do týchto vecí montovať výkonné procesory, ktoré rusi nemajú a tak používajú západné získané od spriatelených krajín.
   https://fontech.startitup.sk/rusi-chceli-nahradit-americky-intel-a-amd-procesor-domacej-vyroby-vsak-zlyhal-na-plnej-ciare/

   • Ja si myslím, že 11-tonová raketa unesie aj staré dobré elektrónky – a práve tie!

   • Si mimo. Tie 4nm čipy odídu keď v okruhu 10m niekoho pošteklí statická elektrina, nieto ešte odolnosť voči vojenským EMP technológiám alebo gama/beta/alfa radiácii. Rusi veľmi dobre vedia čo robia. A ak by naozaj museli dovážať, tak dnes už najvyspelejšou polovodičovou veľmocou je spriatelená Čína. Západ sa síce tvári, že on je najlepší, ale to dávno neplatí.

 4. Bulhaři už dostávají povolávací rozkazy. Kdy máme jít na řadu my? Pojďme to zastavit!
  paralelne.cz/2023/04/24/bulhari-uz-dostavaji-povolavaci-rozkazy-kdy-mame-jit-na-radu-my-pojdme-to-zastavit/

 5. Spektrum FAKTY X: Nanotechnológia pred 300 000 rokmi?

  Nanosúčiastky, ktoré postavili vedu na hlavu…

  V roku 1992 boli pri geologickom prieskume hornín objavené miniatúrne nanošpirály, ktorých pôvod sa doteraz nepodarilo objasniť. Nanošpirály totiž podľa vedcov neboli prírodného pôvodu, ale jednoznačne ich musel niekto vyrobiť. Problém bol však v tom, že archeológovia odhadli vek tajomných nanošpirál minimálne na 20 tisíc a maximálne na 300 tisíc rokov. Kto ich teda mohol vyrobiť?

  FAKTY X: Nanotechnológia pred 300 000 rokmi?

  Tie najmenšie nanošpirály boli vyrobené zo vzácneho wolfrámu a molybdénu, väčšie boli medené. Ich veľkosť bola od 3 centimetrov až po mikroskopických 0,003 milimetrov. Analýzou miniatúrnych nanošpirál bola poverená Ruská akadémia vied v meste Syktyvkar. Vzorky však boli poslané aj vedcom do Moskvy, Petrohradu a Helsínk. Všetci vedci, ktorí sa nanosúčiastkami zaoberali potvrdili, že vzhľadom na identickosť všetkých analyzovaných mikrosúčiastok, ide výlučne o umelo vyrobené predmety, ktoré nemôžu byť výsledkom žiadneho prírodného procesu.

  Vedci ďalej zistili, že nanosúčiastky boli pri výrobe tavené, čo znamená, že tie wolfrámové sa museli taviť až pri teplote okolo 3000 °C! A práve wolfrám patrí medzi najťažšie taviteľný známy kov na svete. No a aby toho nebolo málo, nanosúčiastky boli objavené v geologických vrstvách starých minimálne 20 tisíc a maximálne 300 tisíc rokov. Kto by teda mohol takéto miniatúrne predmety vyrobiť, keď sa podľa archeológov v tom čase po Zemi prechádzali neandertálci, a predchodca človeka homo sapiens sapiens?

  Mnohí asi budú namietať, že toto rozmedzie je dosť veľké, no nič to nemení na tom, že aj keby tieto nanosúčiastky boli vyrobené trebárs pred tisíc rokmi alebo aj pred storočím nie je jasné, kto by bol schopný takto extrémne náročné súčiastky z najťažšie taviteľného kovu vyrobiť. Aj dnešnými modernými technológiami by mali ľudia veľký problém zhotoviť tie najmenšie wolfrámové nanosúčiastky.

  FAKTY X: Nanotechnológia pred 300 000 rokmi?
  Kto nanosúčiastky vyrobil?
  Vedci sa k záhadným nanosúčiastkam nechcú veľmi vyjadrovať, pretože sú len dve možnosti ako sa na Zem mohli dostať. Buď sa musí poopraviť história a pôvod človeka, pretože ich mohol vyrobiť len človek na veľmi vysokom stupni vývoja pred tisíckami rokov, a o tejto civilizácii nemáme žiadne poznatky alebo ich na Zemi nechali, prípadne stratili alebo odhodili mimozemskí návštevníci. Obe teórie sú samozrejme veľmi neprijateľné pre súčasnú vedu, pretože zaužívaná história by sa musela radikálne zmeniť. Preto sa našlo množstvo skeptikov, ktorí všetko vyhlásili za jasný podvrh, čo je samozrejme pre vedcov najjednoduchšie.

  Problém je však v tom, že nanosúčiastky sa nenašli len na jednom mieste, ale hneď na troch miestach. Bolo to v blízkosti rieky Narada, rieky Kožim a rieky Balbanju v autonómnej republiky Komi pri ruskom pohorí Ural. Kto by bol ochotný porozhadzovať takéto mikrosúčiastky, ktoré by bolo ťažké vyrobiť aj dnes, na týchto miestach a čakať, kedy sa k nim vedci dostanú? Záhadou pre vedcov tak okrem iného zostalo aj to, prečo sa tieto miniatúrne súčiastky našli len pri vodných tokoch.

  Od prvého objavu nanošpirál už uplynulo 21 rokov, no dodnes sa nepodarilo nikomu z vedeckej oblasti vysvetliť odkiaľ môžu tieto súčiastky pochádzať, k čomu patrili, a kto ich mohol vyrobiť. Práve tieto staré artefakty môžu byť podľa niektorých odborníkov ďalším svedectvom o tom, že našu planétu v minulosti navštívili alebo navštevovali iné inteligentné bytosti prípadne ľudia boli v dávnej minulosti omnoho vyspelejší ako je súčasná civilizácia. Záhada tajomných nanošpirál tak stále pretrváva…
  https://magazin.pluska.sk/spektrum/fakty-x-nanotechnologia-pred-300-000-rokmi
  —————-
  Video v závere článku

  • Marek Kosice

   Pred 300 000 rokmi? Kaslat na ich svojvolne kalibrovany princip na urcovanie veku hornin. Prvotna kalibracia mala za ciel jedine – urobit tak, aby horniny/geologicke vrstvy mali akoze miliony az miliardy rokov. ABY SI TYM KVAZIVEDECKY podporili fake „Velky Tresk“. Podla mna (nazor) to bude stare niekolko storoci az par malo tisicroci. Ak by ludstvo fakt sluzilo/podliehalo „otcovi Satanasovi“ (ako Stvoritelovi Zeme a tela – mimo dusu) minimalne 300 000 rokov, potom „nastupujuce konecne zvitazenie nad ZLOm“, ktore dezinformacne „uz nejaky ten piatok“ pomedzi duchovne/kvaziduchovne zalozenych ludi rozsiruju „ezoelity“ a ich „uzitocny hlupak“ poskoci, bolo nezmyslom nie na 99%, ale na ROVNYCH 100%.
   300 000+ rocne ludstvo, ktore je v sucasnosti pomylene takmer od A po Z? A ze vraj „evolucia“…. 😀

   • Vlákno zo žiarovky spadlo do betónu, a pripití ruskí vedci z toho spravili senzáciu?

   • Evolúcia nemusí ísť len dopredu, môže ísť aj dozadu ako de-evolúcia, resp. degenerácia. Všetko vo Ves-Mire podlieha cyklom, vrátane úrovne vedomia človečenstva. V súčasnosti ľudstvo ešte len vyšlo z najťažšej doby temna a návrat plnej úrovne vedomia bude trvať 5000 – 10 000 rokov…

  • Keďže na tomto webe sú aj IT menej zdatní čitatelia. ktorí síce majú šúchacie mobily, ale už nevedia na nich prezerať videá – dám sem článok, kde je kopa fotografií. Z knihy „Historie psaná zlatem“, kde českí autori úplne vynechali históriu metalurgie a ťažby kovov na slovenskom území /kniha zo začiatku 90. rokov/, viem, že existujú aj náleziská tzv. sekundárneho rýdzeho striebra, ktoré sa tam nachádza tiež v mikro špirálach. V tej dobe tomu nikto neprisudzoval nejaký technologický význam, a archeológovia-geológovia vždy musia mať nejakú „logickú“ interpetáciu pre verejnosť, a tá bola o „prirodzenosti“ takýchto tvarov pre striebro – akurát ešte nedošlo k situ, že by sa pri výrobe a rafinácii striebra z koloidov vytvorili v labáku takéto tvary – v zmysle nejakej kryštalickej zákonitosti.

   „Nehádžme perly sviniam!“ – tento komentár nie je určený pre svine!
   Videl som v praxi pár poľno-prevádzok – chovov ošípaných, ale čo svine dokážu, som zažil až na vojenčine, keďže na útvare sme mali vlastný chov ošípaných – no lebo veľa pomyjí. O svine sa bolo treba starať tiež, ale nebol na to civilný zamestnanec, takže sa pri tom striedali vojaci v službách. Takže raz o tie svine bolo postarané, raz nie. Takže svine bývali aj poriadne hladné a teda aj nebezpečné. Základnou výbavou neboli gumáky, ale dobre naostrená rúčka z lopaty! Lebo tá sa dala použiť na šmykľavej drevenej podlahe ako opora a samozrejme ako bodec – keď sa svine pokúšali obhrýzť niekomu nohy. Obsluha musela chodiť v dvojiciach – keby jeden z vojakov padol medzi agresívne zvieratá.

   Prečo to hovorím? Lebo v dobrom spomínam na to, že človek si musel vedieť pomôcť sám! Teda – aj tú sviňu poriadne ovaliť, pichnúť medzi rebrá, kopnúť do rypáka! A toto mi veľmi chýba na tomto trolliom webe!
   —————————————————–
   Limity uhlíkovej metódy C14.
   Kovov sa to prirodzene netýka – „vek“ a pôvod kovu-artefaktu v nejakej vrstve sa odvodzuje len z veku vrstvy. Do 60 tisíc rokov metódou C14 – nad odhadom a podľa horotvorných pochodov a vznikania vrstiev. Odbočím – za mojich študentských čias sa geológia, mineralógia a samozrejme pôdoznalectvo vyučovali na VŠ hnojarine ako zamozrejmé – teraz neviem. a základy sme mali aj na gymnáziu. Lebo odborník žasne – a blbec se diví! A preto si môžem dovoliť ožrať sa ako ruský vedec!
   https://sk.wikipedia.org/wiki/Uhl%C3%ADkov%C3%A1_met%C3%B3da_C14

   Strojový preklad – fotorafie v článku.
   „V pohorí Ural v roku 1992 ruský geológ náhodou objavil niečo, čo bolo neskôr známe ako ruské nano špirály. Objav ruských nanošpirál, alebo presnejšie miniatúrnych špirálovitých predmetov, bol urobený pri skúmaní ložísk nerastov.

   Artefakty boli vyrobené z medi, volfrámu a molybdénu. Veľkosť objektov sa pohybovala od najväčšieho, ktorý bol asi 1 1/18 palca, až po najmenší, ktorý mal iba 1/10 000 palca.

   Tieto kuriózne nálezy sa strašidelne podobali na ovládacie prvky používané v nedávno vyvinutých „nano-strojoch“, všetky kusy sa našli v hĺbkach medzi 10 a 40 stôp, zapustené v štrku a detrite.

   Tieto usadeniny zodpovedali spodnej oblasti mikulinského horizontu hornej pleistocénnej éry, čo naznačuje, že samotné objekty môžu mať okolo 100 000 rokov. Neexistuje žiadny možný spôsob, ako by takéto predmety mohli byť zapustené tak hlboko bez toho, aby mali staroveký pôvod.

   Všetky predmety sa zdajú byť vyrobené, pretože žiadny známy prírodný proces nedokázal vysvetliť ich vytvorenie. Ako by ľudia pred 100 000 rokmi boli schopní byť technologicky vyspelí do takej miery, že by ich dokázali vytvoriť, nie je známe.

   Je tento záhadný objav dôkazom toho, že ľudia mohli byť technologicky vyspelejší, ako sa predtým verilo, alebo je dôkazom predmetu mimozemského kontaktu alebo prítomnosti?

   Mnoho kritikov naďalej tvrdí, že tieto drobné predmety sú len vyradené úlomky z rakiet, ktoré sa testujú a vypúšťajú z oblasti neďaleko Plestska. Tento argument neobstojí z dvoch hlavných dôvodov.

   Po prvé, nikto nikdy nenašiel žiadne materiály porovnateľné s tými, ktoré boli nájdené v blízkosti oblasti, kde sa uskutočnili štarty, a napokon, ak by sa tieto materiály nachádzali v hĺbkach 10 až 40 stôp pod povrchom, nebolo by to v súlade s tým, že ide len o trosky. ktoré zostali po štartoch rakiet.

   Štruktúry boli bezvýsledne študované Ruskou akadémiou vied v Moskve, Syktyvkare a Petrohrade a tiež v Helsinskom inštitúte vo Fínsku. O artefaktoch neboli nikdy urobené žiadne oficiálne uspokojivé závery.

   Žiaľ, akékoľvek ďalšie výskumy predmetov sa zastavili v dôsledku smrti Dr. Johannesa Fiebaga v roku 1999. Bol hlavným výskumníkom zodpovedným za nález.

   Porota sa stále snaží presne určiť, čo sú tieto drobné štruktúry, a priaznivci aj odporcovia navrhli mnoho rôznych teórií. Nikdy neboli urobené žiadne definujúce závery a neboli ponúknuté žiadne uspokojivé závery.

   Je možné, že starovekí ľudia boli technologicky vyspelejší, ako sa predtým verilo? Boli všetci ľudia tak pokročilí, alebo bola len malá časť ľudstva schopná ich vyprodukovať?

   Ďalšou istou možnosťou je, že tieto predmety sú mimozemského pôvodu a boli buď technológiou poskytnutou ľuďom, alebo ich zlikvidovala pokročilá mimozemská rasa. Kto vie?

   Možnosti sú nekonečné, ale je isté, že by sa malo uskutočniť oveľa viac štúdia týchto objektov a že by ich vedecká komunita nemala zahodiť bez toho, aby preskúmala všetky možné možnosti. Dúfajme, že niekto zoberie plášť Dr. Johannesa Fiebag a bude pokračovať v štúdiu týchto kurióznych artefaktov.“
   https://anomalien.com/our-history-is-still-a-mystery-russian-nano-spirals/

 6. holistický prístup

  Dnes vyšiel v prestížnom americkom zahraničnopolitickom časopise Foreign Affairs článok troch stredoeurópskych premiérov Eduarda Hegera, Petra Fialu a Mateusza Morawieckeho, v ktorom vyzvali „slobodný svet“, aby podporoval pokračovanie vojny a akceptoval mier len za podmienok, ktoré si určí Ukrajina. Zároveň vyjadrili nadšenie z toho, že vojna vniesla „novú energiu do transatlantickej aliancie“ a že sa zbrojí viac ako kedykoľvek predtým v histórii aliancie. To však podľa nich nestačí, treba zbrojiť ešte viac, aby si Západ udržal svoj „vojenský a technologický náskok“.

  https://www.hlavnespravy.sk/premieri-polska-ceska-a-slovenska-sa-vyfarbili-chmelar-poukazuje-na-hned-niekolko-klamstiev/3117972

  • Treba ich vysadiť padákmi v nejakých luxusných krabiciach na územie nikokoho! Ha – a nech si vyberú stranu! Zabijú ich obidve strany! To len my ich nevieme zabiť!

 7. Marek Kosice

  Inak MATRIX je tu odjakziva… Ake state su rozpravky takeho typu, kde princovi padne do oka chudobna deva, ktoru si potom (a to dokonca este v jeho viac-menej submisivnej polohe voci nej) vezme za zenu? MEGAUUUSPESNAAAA ceska „Tri orisky pro Popelku“…. Nikto si nevsima podprahovu spravu/informaciu rozpravok tohto typu? …. „Ako obycajna zena mas pravo na muza, ktory ma od teba mnohonasobne viac majetku, a neporovnatelne vyssie postavenie“…. Ale kedze v realite nieco az tak prilis preexponovane existuje v jednom pripade z miliona, zenam (vynimka potvrdzuje pravidlo) „staci“, ked je muz bohatsi a spolocensky vazenejsi aspon „o nieco“, samozrejme cim viac, tym lepsie.
  Ked muz nema auto (A PRITOM HO NEPOTREBUJE, napriklad sa dostane do prace za 15min autobusom), ma pramalu hodbotu pre zenu. Vynimka – ked je OVELA krajsi od zeny, zena mu to ze nema auto väcsinou odpusti v zmysle, ze tym nebudr sklamana a nebude jej to hlodat pri kazdej prilezitosti v hlave. ALE ked je zena vzhladovo na rovnakej urovni ako muz, tak uz sa citi ako polobohyna, a svojmu partnerovi (alebo „coskoropartnerovi“) to da pocitit.
  Niektore zeny si myslia (je im to hustene do hlav z mainsrackostreamu), ze muzov najviav pritahuju aspon priemerne pekne sebavedome zeny….ALE KTO/CO JE TO ASPON PRIEMERNE PEKNA SEBAVEDOMA ZENA? TO JE BIC NA MUZA. Pri takej si bezne zarabajuci priemerne vyzerajuci muz neoddychne (taky nie je obletovany bohac, celebrita)… pretoze ona v skutocnosti svoje hladanie NEUKONCILA… Pozera ako selma kade-tade, ci sa niekde pre nu nevyskytne „HODNOTNEJSI“ (rozumej viac v systeme zazraty a pre satansky system pracujuci) MUZ….a muz sa musi SNAZIT, aby si ju udrzal. Ona sa snazit NEMUSI.

  Samozrejme „alfa/sigma samcov“ nie je vela, takze drviva väcsina zien majuca za partnera obycajneho muza, STRADA alfa/sigma samca. NIE SU SPOKOJNE, ale ine neostava. Zeny su PRAVIDLOM menej spokojne so svojimi partnermi, nez muzi so svojimi partnerkami.

  Zeny sa hnevaju na muzov za to, ze „muzi pre ne nie su dost dobri“…. A zaco sa hnevaju muzi na zeny? ZA TO ISTE. ZE NIE SU PRR NE DOST DOBRI ….LEN (!!!!) TO IM NA NICH VADI (OBCAS nieco ine)….

  KEDY ALE MUZ NIE JE „DOST DOBRY“??? …Hlavne ked ma nedostatocne financie a majetok. Samozrejme nestaci mat vela penazi a velky majetok, ked je muz zaroven ako osoba totalne OTRASNY….
  NO UZ TERAZ JE SVET PREPLNENY VYROBKAMI….Vlastne uz DAVNO. Bezdomovec ma svoje spinave saty a nenaky ruksak, priemerny 40r. muz ma ZOPAR TON (ak ma auto) MAJETKU (beton z ktoteho je byt/dom nevazime)…. Satstvo, mnoho spotrebicov (od kalkulacky po velku telku, pracku, umyvacku riadu…), kuchynsku linku, skrine, ppdlahy/koberce, auto, naradie….
  NESKUTOCNE MNOZSTVO nerastnych surovin sa na to spotrebovalo, otrocka praca ludi z krajin tretieho sveta, polootrocka nasich (vyrobne polootrokarne na tri zmeny)….
  Kolko muzov prwcujucich blizko bydliska, ktorym staci ist na vylet ci dovolenku vlakom/busom, ci lietadlom, by auto NEMALO, keby zeny na auto (pokial to nie je vyslovene tragac) nesadali ako musky na lep? MINIMALNE POLOVICA Z TYCH, KTORI HO MAJU …. Kolki muzi usiluju o nadstandardny majetok LEN PRETO, aby sa im neusla zena O TRIEDU HORSIA vo vyzore a v inteligencii od nich, pretoze zena VZDY chce lepsieho partnera od nej?

  Väcsina muzov sa CHYTILA DO PASCE….. Otrocia zenskym manierom. Zena hovori : „Je uplne normalne, ze priatel/manzel ma nosi do prace a z prace, hoci pracuje uplne inde a v iny cas…Ale je pravda, ze MNE by ani len nenapadlo robit toto pre neho, keby som mala auto a vodicak….Ved ON JE MUZ (rozumej PODRADNY’L, a JA SOM ZENA (rozumej NADRADENA)….“…
  A K TOMU IM, VY TUPCI (ktorych sa to tyka) DATE SVOJU ENERGIU (ak nie date, tak im umoznite ju vyskratovat) PRI STRIELANI ZLATYCH NABOJOV DO SKALY…..

  A ja ze nie som racionalny?
  FATALNE NERACIONALNY JE MUZ, KTORY SLUZI ZENE. A v skutocnosti muzske „elity“ (tie hetero alebo viac na zeny, ak uz su bisex) SLUZIA ZENAM…. CO MYSLITE…MILIONY ZIEN BY SA NECHALO MACRONOM AJ ZNASILNIT…..Pritahuje ich jeho moc…. aj ked je to hovädo. A mohol by som pokracovat a pokracovat….. Myslite si, ze to tie elity nerobia aj z toho dovodu? Viete kolko energie ziskavaju, ked doma zeny maju sex s „obycajnym nezaujimavym partnerom/manzelom“, ale myslia pri tom na nejakeho eleganteho vrcholoveho politika, sportovca, herca, spevaka, celebritu?
  Netvrdim, ze muzi pri svojich obycajnyh partnerkach nemyslia (tak casto ako aj zeny) na ine… ALE ASI TAZKO PRI TOM MYSLIA NA CELEBRITY!!…. TO ZENY su uplne unesene z kultu osobnosti…. Beatles (v minulosti) = omdlievajuce zeny…. Elvis = Omdlievajuce zeny…. Bieber = omdlievajuce zeny…. Lady Gaga = omdlievajuce…..ZENY A GAYI….. Akakolvek spevavka ci zenska hudobna skupina = obdivujuce FANUSICKY a gayi….

  MUZI NIE SU TAKE ZVIERATA…. Cely zivot som zovsadial naokolo pocuval zenske reci O USPESNYCH CI SLAVNYCH MUZOCH…. O tom, ako ich obdivuju, atd…

  LENZE SLAVA JE OD SATANA….. Talent na slavu totiz absolutne nestaci….

  BOHUZIAL, LUDKOVIA…. Zeny su k tomu (ziadna novinka) materialistickejsie nez muzi. KTO TEDA MOZE ZA OTROCTVO V KRAJINACH TRETIEHO SVETA VIAC? ZENY, ALEBO MUZI?

  Odpoved je jednoducha : MUZI PODDANI ZENAM FYZICKY ZOTROCUJU LUDI, A PLIENIA TAK PRIRODU, ABY ZENY USPOKOJILI SVOJU POTREBU PO HROMADENI…..
  Muzi hromadia PRE TO, ABY NALAKALI ZENY (nerobili by to, KEBY zeny takto nefungovali)…
  Ked hromadia ZENY, hromadia NIE PTETO, ABY NALAKALI MUZOV. Hromadia pre seba.

  Z dovodov nepodarenej lasky si vzalo zivoty mnohonasobme viac muzov nez zien. Hovori sa, ze je to preto, lebo zeny su silnejsie osobnosti. ALE TOMU VERI LEN HLUPAK…. Ak sa niekto sorava ako neriaden strela, je to ZENA. To je znakom silnejsej osobnosti? Zeny su menej vytrvale nez muzi – to je znakom silnejsej osobnosti? ….A HLAVNE – ZENYNPOTREBUJU SILNEHO MUZA, KTOREMU SA MOZU VYROZPRAVAT, POSTAZOVAT SA A VYPLAKAT SA MU NA PLECI……. To je „FAKT“ znak silnejsej osobnosti v prospech zien…. :D…
  A teraz sa do mna obujte, vy majsterky manipulacie. Ktorym som vzdy odolal (az na jednu vynimku, kde som sa „zobudil zo sna“ a vsetko pochopil)…
  SAMOZREJME, ak je muz ovela krajsi od partnerky, o trosku bohatsi, a povahovo fajn, a v sexe nie sebec, nebude ho manipulovat…VED UZ VYHRALA, MA CO CHCELA – PARTNERA S OBJEKTIVNE VYSSOU CENOU, NEZ MA ONA.

  • Žena hromadí, aby zabezpečila deti. Muž ju vozí do práce nelogicky,aj ďaleko od svojej, lebo ju chce mať pod kontrolou. A jasné,že zlatokopky existujú. Ale aj zlatokopi, dráhy Marek. Vlastná skúsenosť.

   • Zlatokopkám často nevadia muži hulváti, arogantní či s minimálnymi nárokmi na vnútornú krásu – niektorým zlatokopkám sa muži s veľkým egom dokonca páčia.
    Keď ale časom príde doba sploločnej nudy alebo nenaplnených ambícií tak je potom taký „muž“ prekvapený z toho, že u jeho zlatokopky je viac promiskuitného správania než akéhokoľvek ľudského.
    A ja vravím, že – dobre im tak, idiotom!
    Ale zas – ktorá skutočná žena by sa dala dokopy s egoistom alebo hulvátom?

    Je také porekadlo : „kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem!“.

  • Urob nejakej decko, a vyhral si ty.

  • Naturální – přírodní bankéřky. (pindos kupčíci a penězoměnci / amerika indiáni) Prostě zlatokopky, nebo kasičky. 🙂
   https://www.youtube.com/watch?v=HCl4ue3JPwU
   A business
   https://orgo-net.blogspot.com/2014/11/200-let-americkeho-terorismu-prehled.html

  • holistický prístup

   Marek

   Zovšeobecňuješ a vopred očakávaš katastroficky koniec – to sa odzrkadľuje na Tebe – máš zlé, hutné energie – si zameraný na určitý špecifický typ „peknoty“, „bohatstva“, … Sú aj vysoko inteligentné, vzdelané, skutočne prirodzene krásne ženy, ktoré nikdy nestretneš v baroch, diskotékach, tancovačkách, koncetroch „populárnej hudby“, … ale v knižniciach, na poli, v balete, koncertoch vážnej hudby, v lese, v prírode, v telocvični, …, dokonca sú často aj dobre hmotne situované a týchto sa muži boja, obdivujú ich, … ale ženia sa s partnerkami podľa chuti – kde hľadal, tam našiel – následne sa sťažujú tým ženám, ktoré si nevšímali na to, prečo nie je ich žena ako ona, … robia si z nich bútľavé vŕby v nádeji, že získajú „špéci zárez do pažby“.

   Poznám dokonca jednu takúto ženu – krásna, inteligentná, skromná, vzdelaná, pracovitá, …, ktorá odmietla skutočne atraktívneho, vysoko inteligentného, extrémne bohatého, s autom, vilou, …, vysoko vzdelaného, … muža, ktorého celým srdcom ľúbila, ktorý by jej „zniesol modré z neba“ – nie to pod oči.

   Dôvod? – ona síce bola tou popisovanou, ale odmietla ho práve kvôli jeho bohatstvu!!!! … a ona vlastnila len zubnú kefku, odevy a obuv na obmenu, hromadu kníh, …, ruksak, spacák a nejaké drobnosti.

   Teraz mudruj. Máš problém sám so sebou – odpudzuješ nielen v diskusiách, ale aj v živote – česi majú trefné slovo – – sebestředný – narcis – sám seba obdivuješ, vyvyšuješ, …, máš rôzne fetiše,… – ostatných ponižuješ, urážaš, zosmiešňuješ, … a očakávaš, že Ti to nejaká – Tebou hľadaná bude ochotná zvyšok žitia tolerovať?!?
   Tým, ako sa správaš!!!! odpudzuješ nielen ženy, ale aj mužov.

 8. Marek Kosice

  Reporter sa pyta zeny a muza, preco su obaja uz 5 rokov sami, bez partnera.

  Zena : …Pretoze sa za ten cas v mojom zivote neobjavil ziaden pre mna dost dobry muz…

  Muz : …Pretoze som nebol dost dobry ziadnej zo zien, ktore som spoznal…

  LUDIA, POZNATE TO PREVRATENE? …Naopak je to v jednom pripade z 50?
  Nenahanali zeny muzov do vykonov UZ DOST? Hromadenim financii a majetku pocnuc, v posteli konciac… (NIE, nemam problemy s predcasnou ejakulaciu, NIKDY som neejakuloval „predcasne“, drivou väcsinou som neejakuloval a neorgazkoval vobec, nepotreboval som to totiz)…

  VZTAHY ZAVIALOSTI…. V minulosti zena bez muza umrela hladom, muz bez zeny nemal domov (a väcsinou ani nevedrl varit, pratat, atd)… Ani sucasny „unisex“ satansky model nie je dobry, ALE ANI TEN Z MINULOSTI nebol dobry. Sucasny je „HERMAFRODITSKY“, minuly bol ZVIERACI.
  VZDY MUSI CLOVEK NIECO OBETOVAT. Nie preto, ze by to tak muselo byt…Ale preto, lebo to tak zariadil SATAN, tvorca tohto sveta. Totizto kazda obeta BOLI. Niekto tu bolest (pre lahsi zivot) rychko skryje do podvedomia…, ale ona EXISTUJE, a krmi Satana (ako koza dava mlieko majitelovi, alebo sliepka vajicka)…

  Mali 20, nechceli byt ako ich rodicia (a rodicia ich kamosov), zaprisahali sa, ze taki nebudu…. Maju 30, 35….a su rovnaki, ako boli ich rodicia v ich veku…. BIOROBOTI….lebo sa nechali ovladnut programom…

  Pribeh…..
  Den ma len 24 hodin. Kolko mladych ludi (20-25r. napriklad) pravidelne sportovali, zdravo jedli…. Krasne postavy, zdravie…..Ale potom prisli deti…deti chceli psa…. Na kruzky…atd… Rodicia uz nemaji cas si ani pravidelne zacvicit…. (15 minutove natahovanie sa na koberci je na hovno)… Sk*rvene auto treba dat umyt…do servisu s nim…. Zaplatit opravu, vymenu…. K*rva, zas som si objednal pizzu a vypil tu colu, potreboval som energiu… Mam 35, ale vyzeram ako tien seba, ked som mal 25…. A nejak nie som ani stastny….. Rutina…POVINNOSTI…SOM ZAVIAZANY DETOM A MANZELKE…NIET UNIKU, deti nechcem opustit…. Ale keby sa tak dal vratit cas…toto by som si nevybral….Nechal som sa oyebat pobluznenim…ako zviera….. Asi zacnem pit…potrebujem sa odreagovat….“….

  Moze byt stastny ten, kto opustil svoje telo? Kto mu nedoprsje superkvalitne jedlo a dostatok pohybu? Moze byt stastny ten, kto ked vidi svoje nahe telo v zrkadle, tak nevidi nic pekne?
  STAROSTLIVOST O TELO JE MOCNA MEDITACIA… Nemyslim tuningovanie tela kozmetikou…. Ale jeho vedome tvarovanie, zveladovanie, zvysovanie jeho funkcii, zlepsovanie zdravia….

  Ten kkt (Stvoritel) to zariadil tak, ze ked budete chciet plne potencionalizovat svoje zdravie, a zaroven neustrnut vo vedomostiach a podobne, nemozete mat rodinu…Lebo to casovo nezvladnete…
  NIE SOM TU AKO AGENDA PROTI RODICOVSTVU….Ale kolki z vas chcete/mate deti len preto, aby sa mal o vas kto postarat na sklonku zivota? A potom vas uvidia zomriet, ak sa neodstahuju niekam prec do aleluja daleko…
  ZIVOT V TELE JE NEPRIRODZENY….Ale riesenim nie je sa na telo vykaslat…. PODLA MNA je riesenim prestat sa mnozit, aby clovek vymrel, a dusa bez tela bola naplnena, bez staroati a utrap. NWO NECHCE ABY CLOVEK VYMREL….len ho chcu poctom zredukovat, aby sa dal totalne ovladat. To je obrovsky rozdiel.
  Vy, co ma tu zacnete za to hejtit….. CO JE TAK UZASNE NA ZIVOTE? Kolko z vas zijete len pre dobre jedlo, dobre pitie a sex ci orgazmus? …Neustale sme elitami (predtym krali, zemepani, atd) vykoristovani, KLAMANI, atd… Musime otrocit na najom, jedlo, saty, atd… V case volna si uvedomujeme co sa vo svete deje (same zle veci, tie dobre su SCI-FI typu „Zem sa ocistuje…vsetko zlo zmizne o 3, 2, 1….“…) …. desiatky zamernych ojebov o vyzive, sexualite, prirode, svete, politike….a kto je proti tym ojebom, je DEZINFORMATOR a mal by byt potrestany, zosmiesneny…

  Vyzera to tak, ze JEDINY RECEPT na vyjebanie s pozemskym zivotom je MAT TOTALNE NA HAKU VSETKO, NA CO NEMAME VPLYV…..a upnut sa len na to, na co vplyv mame. TEN NAJVÄCSI VPLYV. Ten najväcsi vplyv mame na svoje telo, svoju psychiku a svoje myslenie. SEBA VIEME RIADIT NAJLEPSIE AK CHCEME A IDEME ZA TYM. Partner nas skor ci neskor sklame (jedna vynimka z 200?), deti tak isto, MY SKLAMEME DETI (nemam deti)…. SKLAMU NAS PRIATELIA, KOLEGOVIA….. Pokial……POKIAL NAM NA TOM AKI SU, BUDE ZALEZAT. POKIAL NEBUDE….VYHRALI SME….

  JEBAT NA OCAKAVANIA OD INYCH….. NETREBA MAT ZIADNE. A PODLA TOHO AJ ZIT!!!!!! Ale ak nechcete mat ocakavania voci inym, musite SAMI SEBA VYSPERKOVAT v zmysle, ze sa ZBAVITE PROKRASTINACIE.
  Musim sa jej zbavit.
  Takze pauzicka…. (viete, co to znamena)…. Nenapisem, ze sem uz nikdy nepridem…. Ale aspon par mesiacov pauzy.
  IDE LETO, najlepsi cas vykaslat sa na hrozby a diskusie o nich….
  Mnohych potesim ze sem nepridem, viem. 😉 DRZTE PRSTY, nech pol roka nepouzijem internet na nic ine nez kontrolu mailov, objednanie vyrobku (nie vsetko maju v kamennom obvhode v KE)….a tym to konci. Ked viem uplne bez oroblemov byt 9 mesiacov bez orgazmu, nedokazem toto? MUSIM! Drzte sa….a jebte na vsetky globalne hrozby….AJ TAK S TYM NIC NEUROBITE….pokial nepojdete strielat a hadzat granaty na elity. ZAPAMÄTAJTE SI TO.

  • Ty si poriadne stratena a zufala existencia… zivote by ma napadli take bludy co tu pravidelne splietas, bez hlavy a paty… 🤭

   • A to sa hovorí, že „ko.ot má svoju vlastnú hlavu“.

    https://www.youtube.com › watch?v=oua0Puihrkc
    Volodymyr Zelenskyy 2016 Playing Piano with Penis – YouTube
    Volodymyr Zelenskyy in 2016 recreated one of the show’s most memorable bits, a five-minute performance in which he plays the piano with his penis, before a live audience of adoring fans. Clips of…

    No a keď môže byť takéto „dostojné“ hovado prezidentom…

   • Cez to všetko čo tu Marek „splieta“ má jednu výhodu – je síce popletený ale nemá zlé úmysly – a to je v porovnaní s inými zásadný rozdiel! On ešte má možnosť dozrieť – je stále ešte hľadajúci – i keď to navonok vyzerá, že je tu ten najtvrdohlavejší trúd a nič nechce počuť. On má ešte nádej, že ho niektoré životné nárazy vnútorne prebudia a posunú ďalej bez toho, že by musel zasahovať do životnej cesty iných alebo ich musel dokonca fyzicky zabíjať .
    Čím viac sa bude doba vo svete zhoršovať – tým viac si ľudia budú nútení vážiť tých, ktorí sú vnútri dobrí a bezelstní a na ich chyby a nedostatky už nebudú hľadieť keď od nich budú pýtať kus chleba či pomoc – doba ich naučí – otvorí im uši aj oči aby videli kam ich priviedla ich nenávisť a pohŕdanie a škatulkovanie ostatných. Veď to najdôležitejšie je aký je človek vnútri a nie navonok pôsobí – i keď sa v mnohom mýli alebo dokonca pôsobí v roli užitočného idiota. Z takého stavu ho nepreberie úder rúčkou od lopaty ale ľudský prístup – ale to platí len pre tých, ktorí vnútri ešte za niečo stoja – i keď sú „mimo“. Pre ostatných – zlobou premožených zostáva len v sebe prehlušiť ozveny z prehraného boja so Životom a dať sa na cesty večných bojov proti všetkým na koho na ceste životom narazia. Ale ten smäd z nemožnosti sa napiť z prameňa Života krvou iných nikdy neuhasia!

    • Pred pár dňami som pozrela debatu na nejakej webovej TV – medzi Cigánikovou a mladým Kaliňákom.
     Ona mu vlastne nedovolila poriadne dokončiť vetu a už ho poučovala, radila, komandovala, vyvyšovala sa nad ním svojím neskutočne veľkým EGO-om.
     A tak som si vnútorne povedala, že keby som bola mužom, tak „TOTO“ by som nedal(a) – žiť s takouto SUPER-emancipovanou ženou!
     Takže – áno, v niektorých veciach má Marek pravdu, ale jeho absolútne generalizovanie žien, tiež nie je na mieste.
     Marek veľmi – veľmi premýšľa, kombinatorikuje, analyzuje, syntézuje a o to menej – v skutočnosti – žije. Mal by si dať psychohygienu, keď by sa mal zamerať na čistotu svojich myšlienok, proste ŽIŤ viac v Prítomnom okamžiku (čo vôbec nie je jednoduché..)
     Ale – prinajmenšom by dosiahol Pokoj v duši, vedel by, aké kroky má urobiť jeden za druhým, nemal by toľko negatívnych emócií v sebe a neposudzoval by toľko druhých ľudí, ktorí zdieľajú iný názor, ako je ten jeho. A áno – neriešiť mentálne veci, ktoré svojím konaním – nedokážem v ničom ovplyvniť. To sedí!
     Snáď to ešte pochopí.. Je relatívne – mladý.

     • Ono to zo začiatku od prevratu 89 bývalo tak, ze v tv – dueloch bol jak zástupca pravice – tj. nejaký ekonomický nabiflený (alebo aj nie) väčšinou na úrovni vyzerajúci inteligent a oproti nejakému ľavicovému politikovi – ktorý v réžii moderátora pôsobil oproti súperovi ako nejaká zaostalá brzda kapitalizmu, ktorá musí byť odstránená – teda skôr hodnoty, ktoré vyznáva – či už ich vyznáva úprimne alebo nie. Tak to z výnimkami fungovalo nejaký rok.
      Ono to všetko malo síce aj tak zložitejšie pozadie ale to necháme bokom. Každopádne to malo aspoň nejakú úroveň i keď bolo vidieť, že je to celé moderátorom tlačené niekam k svetlejším zajtrajšom korporátnej tyranie. Dosť ma v tých dueloch vytáčalo zavrhovanie jednoduchých ale pravdivých zistení o tom čo korporátni psychopati a ich bábky na Slovensku konajú. Moderátor to vždy posunul k pravicovému inteligentovi nech to vysvetlí, rozpitvá a všetkým vysvetlí – a ten to aj vysvetlil, že je to inak než sa to na prvý pohľad zdá.
      Takto to bol taký štandard.

      Lenže od doby keď Riško Sulík na radu Radičovej držal balónik – keď sa on – Johnny Cash (ako sa sám nazval) dostal do parlamentu tak začalo jedno veľké cirkusové predstavenie a trvá až dodnes.
      Ja nerád hodnotím ľudí – v zmysle, že by som ich vnútorne súdil a úplne ich odpísal – to nikdy – ale nevidím u „politikov“ z tretieho sektora nejakú vedomú snahu niečo brať vážne. Nevidím v nich jediný styčný bod ktorý im zabezpečuje styk s realitou. Proste akokeby boli na nejakom veľkom žúre kde je všetko dovolené. Oni nemajú ani tú opatrnosť či falošný chochmes a už vôbec nie ten glanc ako mávali diabli z KDH alebo SDKÚ-DS.
      Preto ja týchto slniečkárskych, vyšinutých blúznivcov nemôžem počúvať a ani sa na nich pozerať.
      Ja sa často na objekt ktorý sledujem napájam a tito treťosektoroví sú ako čierna diera – tam len padám a padám. Nerobí mi to dobre.
      Na zloduchov Dzurindu či Kaníka a pod. v pohode – neťaží má ich negatívna energia. Ale z takého Freša – ten už dávno patrí k tým progresívcom – slniečkárom – tak z toho mi je až zle – keď cítim jeho energiu.

      Tú debatu Cigániková vs Kaliňák som nevidel a preto sa k nej nemôžem vyjadriť – nevidel som z nej ani sekundu.

     • Ešte k tomu Marekovi – on sa na veľa vecí pýta – nedá si poradiť – drží drží ale raz toho pretlaku bude mať dosť a uľaví si – bude s ľahkosťou hľadať odpovede aj úplne inde než bol zvyknutý . Ale tak to býva u mnohých – príde chvíľa keď človek odžije – odtrpí svoje nesprávne postoje a pochopí, že takto už nie! V momentálnej dobe sa na Zemi nenachádza žiadny ľudský duch, ktorý by už mal „hotovo“.
      Na každom jednom z nás visia siete karmických vlákien – ukotvených v rôznych úrovniach a každý sa musí očistiť od svojich skutkov – ale len tak, že ich prežije sám na sebe. Iný spôsob neexistuje.
      Stvorenie nezaujíma dôvod prečo som vykonal taký či onaký skutok – Stvorenie posudzuje jedine môj vnútorný stav, ktorý som v danom okamžiku vykonal. A toto ľudia vo väčšine nechápu – že Zákony Stvorenia sa pri posudzovaní ich skutkov nepýtajú na ich názory a dôvody ale zohľadňujú len ich skutočný vnútorný stav – teda stav ich ducha. Dajme tomu: Nejaký človek zabil nebezpečného kriminálnika na úteku – chválihodné?Zákony Stvorenia však zohľadňujú len vnútorný stav ducha človeka – pohnútku – nezohľadňujú rozumový úsudok človeka, nepýtajú sa na jeho vysvetlenie. Napríklad človek, ktorý zabil nebezpečného zločinca na úteku mohol byť kľudne tiež násilník a sadista a celkom si to zabite užil.
      Z pohľadu ľudí vykonal správnu vec.
      Že by potom mal byť ešte ocenený ako hrdina? Dobre – ale karma – jeho budúcnosť sa utvorí len na základe vnútorného stavu ktorý pri skutku prežíval – teda násilníctvo a zvrhlosť.
      Preto v spoločnosti na Zemi môže síce byť ocenený ale len z jej mylného úsudku. Avšak Zákony Stvorenia fungujú spravodlivo a čaká ho presne to čo pripravil inému – teda násilnú smrť – ak sa ovšem jeho vnútorný stav dovtedy nezmení k lepšiemu.

    • Čo sa týka politických debát v MSM – súhlas! Po 5-tich minútach ich manipulácie a klamania, cítim na sebe ich negatívnu energiu a ostane mi – psychicky – nevoľno. Preto Správy v TV som nevidela 5 rokov i viac a riešim to cez alternatívu na webe, ako zrejme väčšina z nás.

     https://uploads.disquscdn.com/images/4123e939f153322f8f7f8af586322a70107831065815d05a7685da034ba8a16f.jpg

     P.S: Tu nižšie je odkaz na tú – mnou spomínanú debatu, ale nedoporučujem si kaziť – inak príjemný večer.. Viem, o čom hovorím!

     https://www.startitup.sk/videa/diskusny-klub-kalinak-vs-ciganikova/

     • Achnaton – 25/04/2023 at 23:11

      Vidíš, doporučoval si Marekovi knihu – Večné zákony od Makedony, neviem, či na to reflektoval, ale ja som si ju objednala s tým, že v jednej knihe sú diely 1 i 2 a to až z Libereckého antikvariátu – posledný kus a za 2 dni by som ju tu mohla mať.
      Chcem tým povedať, že Hľadanie Pravdy – je nikdy nekončiaci proces, ale Duch Človeka, to musí chcieť! Marek použil dnes jedno cudzie slovo: PROKRASTINACIA, čo v podstate znamená, že keď chcem niečo pozitívne urobiť, tak treba – konať ihneď (lebo zajtra už by som si to mohla rozmyslieť..)
      Ale iné som chcela.. Vlastne všetky tieto tu – na Zemi – nadobudnuté vedomosti, čo sa týka duchovného poznania, si berieme po smrti so sebou Hore, na rozdiel od nadobudnutých majetkov a peňazí.
      A to je fajn – si myslím. Pre mňa osobne – veľmi dobrá investícia!

     • https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fwww.tiktok.com%2Fapi%2Fimg%2F%3FitemId%3D7224574074205293850%26location%3D0%26aid%3D1988&tbnid=TSv_Sh_XGIC0NM&vet=12ahUKEwj9jJ2VgMb-AhWlsCcCHS_LAy0QMygAegQIARAM..i&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.tiktok.com%2F%40vladokocian%2Fvideo%2F7224574074205293850&docid=4CuZcM6luaQPWM&w=1080&h=1920&q=Teba%20u%C5%BE%20nepotrebujem%20pozer%C3%A1m%20joj%2Cmark%C3%ADza%2Cta3%20a%20%C4%8D%C3%ADtam%20denn%C3%ADk%20N%2Caktuality%2Csme…%2000&client=ms-android-xiaomi-rev2&ved=2ahUKEwj9jJ2VgMb-AhWlsCcCHS_LAy0QMygAegQIARAM

      Snáď to pôjde otvoriť. Akože obrázkov na túto tému je milión, mňa nerozosmeje hocičo ale tento teda áno…hlavne ako ten text začína – ..teba už nepotrebujem…: ))

     • Ajša, ten obrázok asi nepôjde otvoriť..
      Ako si písala, že tam nahor si berieme iné než majetky. To je pravda a je to len to čo človek v živote na Zemi prežil. Všetko ostatné – všetky vedomosti, znalosti, myšlienkové konštrukty/koncepty – to všetko zanechá tu dole ale pozor, je to všetko síce z jemnej substancie hrubohmotnosti ale ešte nie astrálnej. Je to na úrovni jemnej hrubohmotnosti ktorá sa javí z našej najhrubsej hrubohmotnosti na Zemi ako neviditeľná a preto si ju niekto mýli z astrálnou úrovňou alebo dokonca s úrovňou jemnohmotnou, ktoré majú tiež viac úrovní. Čím vyššie tým svetlejší, teplejší – rýchlejší je pohyb v týchto svetoch. Ale celé všetko je len hmota, ktorá sa v „súde“ rozpadne, takže nebude možnosť nikam ujsť ani pre tých čo prebyvajú v týchto jemnejších hmotných svetoch medzi inkarnáciami na Zemi. V dobe vyvrcholenia súdu musí byť duch dostatočne svetlý a ľahký a nezaťažený karmickymi vláknami ukotvenými v nízkych hmotných úrovniach lebo inak sa nebude schopný vzniesť do vyšších duchovných svetov nad rozpadajúcou sa hmontnou časťou Stvorenia. To znamená, že ak duch nebude mať potrebné kvality tak zanikne ako vedomá osobnosť v procesoch rozkladu hmoty spolu s ňou. To ale záleži na ňom samom – či má záujem poznať Zákony Stvorenia a či podľa nich žije.

      Preto je dnes ošemetné úplne za každú cenu brániť tento hrubohmotný svet na Zemi a všetko v ňom – je treba zvážiť či je nutné to či ono preň vykonať – a ak áno tak zvážiť tiež v akej miere. Darmo budú visieť lány fašistických kolaborantov v ľudových súdoch keď to bude národy karmicky veľmi zaťažovať a cesta nahor – záchrane pred večným zánikom bude pre ne takmer zavretá.
      Určite prídu ťažšie časy na Zemi a nesmieme mlčky trpieť zlo ale my musíme jednať spravodlivo a férovo aj voči najhorším – lebo inak nás stiahnu so sebou navždy dole.
      A keď nám to občas drhne a máme slabé chvíle tak sa to musíme naučiť robiť čo najčastejšie. Nie sme predsa ako oni! Už samotná štruktúra Stvorenia opísaná vo Večných Zákonoch človeku úplne zmení pohľad na to čo je na Zemi nutné konať a čo nie. Zem a Vesmír nie sú cieľom evolúcie ľudstva – sú určené len na nevyhnutný čas vývoja ľudského ducha, ktorý by sa v jeho skutočnom domove – v duchovnom svete sám bez tlaku hmotného prostredia (akým je hmotný vesmír) z duchovnej iskry – zárodku nikdy nevyvinul – nesformoval.

     • Achnaton – 26/04/2023 at 0:51

      Obrázok som neotvorila, možno – nabudúce.
      Čo sa týka textu – súhlasím! Mám prečítané PG, kde je o tom tiež veľmi podrobne písané a „procesy“ – detailne – vysvetľované. Čítalo sa mi to – pomerne s ľahkosťou a považujem PG – pre mňa osobne – za veľmi poučný Zdroj, z ktorého v mojom Živote veľa – čerpám..

  • holistický prístup

   Marek,

   vyberáš hlavou (EGO-m) a očami namiesto srdca – ale kde by si ho vzal?!?

  • Marek pusti do svojho srdca aj na svoju pokožku Slnečné lúče a budeš vyliečený zo svojich negatívnych pocitov a chorôb. Áno veľa zlého nás ešte čaká, ale ak nájdeš vôľu, tak prežiješ. Si ešte mladý, tak bojuj.

 9. holistický prístup

  Marek,

  slobodu si nosíš v sebe.

  „Za každým zlom je ukryté dobro.“; „Všetko je inak, ako sa javí.“ (zrkadlí vo svete JAVI); „Nie preto padá sneh, aby človeka zahubil, ale aby každé zviera v ňom zanechalo stopu svoju.“;

  … potrebuješ negatíva (bolesť, smútok, zlosť, nenávisť, …) pretaviť v dobro (radosť, šťastie, oddanosť, ľúbosť, …) – dostať sa do svojho stredu (teraz sám seba dávaš do stredu diania). Každá bolesť, každé utrpenie, … nás má niekam posunúť – je na nás, čo si vyberieme.

 10. …čo je tak úžasné na živote ? NÁŠ ŽIVOT SÁM, PRETOŽE je to DAR. MY SAMI sme TVORCAMI SVOJHO ŽIVOTA, niekedy sa darí menej, niekedy viac, no v kaž.prípade to treba zobrať tak, že všetko má 2 strany, raz je teplo, raz zima, raz je deň a zasa na to noc…ČO JE PODSTATNÉ myslím je to, AKO VIEME ZVLÁDAŤ ,,SKÚŠKY ŽIVOTA“, leco vďaka nim sa učíme, ,,posúvame vyššie“…a na tomto má základ celý náš život – ak mám aj ťažkú situáciu stále treba veriť, že bude lepšie a ono aj tak ozaj bude! a tiež snažiť sa poučiť z kaž situácie, lebo KAŽDÁ, aj tá menej príjemna má pre nás dáke posolstvo…k tým ľuďom…kedysi som ich triedila do 3 skupín, teraz už nie, LEBO, my nie sme dobrí, ani zlí, len sme jednoducho nejakí, veľa záleží od UHLA POHĽADU….

 11. …áno, pokoj v duši robí veľmi veľa, lebo rozumom rozmýšľame, ale práve srdcom cítime, teda žijeme…..

Pridajte komentár

*