Destilovaná voda, jej vplyv na zdravie a odporúčaný pitný režim


Print Friendly, PDF & Email

destilovaná voda a zdravie

Ponúkame Vám recenziu z brožúrky o účinkoch destilovanej vody “Voľba je jasná – voda, ako najzákladnejší prvok ti môže priniesť plné zdravie…alebo ťa oň okradnúť…”   Dr. Allen E. Banik

Kniha “Voľba je jasná” je druhou knihou Dr. Allena E. Banika. Jeho prvá kniha “Hunza Land bola napísaná po tom, ako ho Art Linkletter poslal do usadlosti Hunza, aby preskúmal dlhožijúcich ľudí vo vzdialených Himalájach a priniesol späť tajomstvo ich dlhovekého života pre televíznu epizódu “People are funny”.

(O Hunze v krátkosti pojednáva aj kniha Rakovina – prečo stále umierame bez spoznania pravdy”. Pozn. Kampane za pravdu v medicíne).

Art tvrdí :“ Dr. Banik a Hunza vytvorili jednu z najúspešnejších sérií v histórii tejto show.“

V knihe “Voľba je jasná”, Dr. Banik šokuje svet s jedným zo skutočných tajomstiev dlhovekosti. V časti nazvanej  „Otázky a odpovede“ odpovedá aj na otázku: “Čo sa týka Vašej navštevy Hunza, podľa Vášho názoru, čo bolo hlavným tajomstvom ich dlhovekosti?”

Dr.Banik:

“ Všimol som si nasledujúce – väčšinu ovocia a zeleniny jedli v surovom stave a vypestované na organickom komposte. 90% ich ovocia a zeleniny bolo z veľmi čistej vody.

Zároveň pili vodu z ľadovca, ktorá má veľmi nízky obsah anorganických minerálov.

Víno je ich hlavným nápojom, ktorý tiež pozostá z prírodnej, veľmi čistej vody. Takže kvalita a čistota ich vody bola o 90% percent vyššia (takmer ako destilovaná) než kvalita tej našej. Toto som považoval za veľmi dôležité tajomstvo, ktoré som takmer prehliadol.”

Dr.Banik tiež odpovedá na túto závažnú otázku : „Môže destilovaná voda odplaviť minerálne látky von z nášho tela?”

Doktor Banik: “Samozrejme, že nie! Bunky a tkanivá vyvrhujú vďaka destilovanej vode len anorganické látky (kamene a zlúčeniny ťažkých kovov), ktoré keď nie sú zbavené tohoto nežiadúceho a jedovatého obsahu, môžu sposobiť tepnové upchatie a mnohé iné problémy.

Toto sú anorganické minerály z obyčajnej vody, ktoré musia byť odstránené a destilovaná voda to dokáže urobiť.”

Doktor Banik píše: “Že by bola len jedna príčina všetkých chorôb?”

„Je možné, že by artritída, obličkové kamene, žlčové kamene, artérioskleróza (kôrnatenie tepien), zväčšené srdce, emfyzém, obezita, zápcha, sivý zákal, zelený zákal, cukrovka a iné choroby pramenili z jedinej rovnakej príčiny?

Neuveriteľné, ale možno veľmi pravdepodobné! (Väčšina útvarov v prsníkoch, na štítnej žlaze a pod., je asociovaných s kalcifikáciou. Pozn. Kampane).

Všetka voda nie je rovnaká

Máme prinajmenšom 9 rozličných druhov vody. Niektoré druhy môžu spôsobiť kôrnatenie artérii, tvoriť žlčové a obličkové kamene, vyvolávať skorú senilitu a všetky ostatné choroby, ktoré som spomenul hore. Dovoľte mi uviesť týchto 9 druhov vody.

Existuje tvrdá voda, surová voda, prevarená voda, mäkká voda, dažďová voda, snehová voda, filtrovaná voda, de-ionizovaná voda a destilovaná voda.

Všetky sú to špecifické druhy vody, ale musíme pamätať, že iba jedna z nich je pre  nás dobrá! Dovoľte mi ich stručne opísať.

1. TVRDÁ VODA

“Tvrdá voda je taká, ktorá obsahuje nadmerné množstvá vápenatých solí – uhličitany a sírany vápnika a magnézia. Sodík, železo, meď, kremík, dusičnany, chloridy, vírusy, baktérie, chemikálie a ďalšie škodlivé anorganické minerály a soli môžu byť tiež prítomné.

Väčšina všetkých vôd čo pijeme pochádza z verejných vodných systémov a súkromných prameňov.Je to tvrdá voda. Všetky vody čo pretekajú cez alebo nad zemou majú určitý stupeň tvrdosti. Čím dlhšie sa voda prediera cez pôdu a skaly, tým tvrdšia ostáva a tak je aj viac škodlivá.

2. SUROVÁ VODA

Surová voda je voda, ktorá nebola nijako ošetrená v žiadnom. Môže byť tvrdá ako vápenná voda, alebo mäkká ako dažďová voda. Surová voda obsahuje milióny vírusov a baktérii, ktoré sú husto obývanév každej kvapke. Podľa Enviromenmental Protection Agency (EPA) môžu v súčasnosti chemikálie z našich riek spôsobovať rakovinu!

Pravdou je, že vhodne chlorovaná voda zabíja väčšinu zárodkov a vírusov, ale taktiež zabíja bunky nášho tela.

Jediná bezpečná metóda je destilovať pitnú vodu, čo eliminuje obe, chlór aj patogénne organizmy.

3. PREVARENÁ VODA NIE JE RIEŠENIE

Niektorí predstavitelia zaoberajúci sa zdravím odporúčajú prevarenú vodu. Prevarením sa neodstránia anorganické minerály, hoci to zničí baktérie v surovej vode, ak ju necháme vrieť aspoň 20 minút.´

4. MÄKKÁ VODA

Niektoré mestá čerpajú vodu z riek a jazier alebo z horských priehrad a nazývajú to “mäkká voda” .Táto voda je stále tvrdá. Je “mäkká” len v porovnaní s minerálnymi vodami z prameňov.

5. NEČISTOTA DAŽĎOVEJ VODY

Dažďová voda, ktorá bola destilovaná slnečným teplom by nemala obsahovať žiadne minerálne látky a žiadne zárodky.No keď padá z oblakov v podobe dažďa, padá cez vzduch plný baktérii, prachu, dymu, chemikálii, špiny a minerálov. Dokiaľ dopadne na zem ako dažďová voda, je nasiaknutá rozkladajúcimi sa látkami, nečistotami a chemikáliami, čo spôsobuje jej žlto-biele zafarbenie.

Aj keď dažďová voda a voda zo snehu boli v dávnej minulosti dobrými zdrojmi vody a slúžili aj ako liek, v súčasnosti to už kvôli znečisteniu nie je pravda.

6. SNEH JE NEČISTÝ

Snehová voda je roztopený sneh. Taktiež obsahuje minerály, chemikálie a rádioaktívny spád ako Stroncium 90. Sneh je zamrazený dážď, no zamrazenie nezničí baktérie. Sneh vyzerá biely a čistý, ale obsahuje tak isto veľa zárodkov, minerálov a znečisťujúcich látok ako dažďová voda.

Pamätáte na špinu čo ostane na jar, keď sa sneh roztopí? Skús roztopiť aj ten najčisťejší sneh a všimni si nečistoty vo vode. Každá snehová vločka obsahuje nejakú formu vzdušného znečistenia.

7. FILTROVANÁ VODA MOŽE BYŤ NEBEZPEČNÁ

Filtrovaná voda je taká, ktorá prešla cez veľmi jemné cedidlo, aktivovaný uhlík, alebo inú mechanickú bariéru. Používanie filtrovanej vody je stále dosť populárne. Niektorí ľudia si myslia, že voda, ktorá prešla cez filter je vyčistená. Veria, že filter nepustí zbytočné látky a choroboplodné zárodky, ktoré sa vo vode nachádzajú.

Síce je pravda, že chlór, niektoré neaktívne látky a ďalšie syntetické chemikálie sú pomocou filtra odstránené, ale neexistuje žiaden filter, ktorý by mohol zabrániť baktériam alebo vírusom prejsť cez sieťku. Každý pór aj najmenšieho filtra je dosť veľký na to, aby cez neho prešli milióny baktérii!

Navyše, hnilobné látky sa zhromažďujú na spodku každého filtra.Tá je vynikajúcou živnou pôdou pre baktérie. Potom, čo sme filter používali niekoľko dní, filtrovaná voda obsahuje ešte viac baktérii ako tá, čo chceme prefiltrovať. “Baktérie sú znásobené miliónkrát vďaka nazbieranej špine na filtroch a spláchnuté filtrovanou vodou”, tvrdí doktor Browna Landore.

Tieto dni môžeme veľa počuť o reverznej osmóze. V tomto procese prejde surová voda cez polopriepustnú membránu, ktorá surovú vodu prečistí. Reverzná osmóza odstráni vysoké percento rozpustenej pevnej látky tak dobre ako ďalšie kontaminanty A KED JE TENTO FILTER NOVÝ, výsledok sa často blíži k čistote destilovanej vody.

Stupeň čistoty vody sa však veľmi líši, záleží od typu a stavu zariadenia, ktoré používame a účinnosť zariadení s filtrom sa znižuje jeho používanim. Niekedy veľmi dramaticky!

8.  De-IONIZOVANÁ VODA MOŽE SPOSOBIŤ VÍRUSOVÚ INFEKCIU

Voda spracovaná de-ionizovanou metódou efektívne odstráni minerály a je z tohoto hľadiska porovnateľná s destilovanou vodou. Avšak stáva sa chovnou pôdou pre baktérie, pyrogénne látky a virusy. Chyba tohoto systému spočíva v živicových ložiskách, ktoré sa môžu stať vychýrenými živnými pôdami. Z toho dôvodu nie je rozumné piť takúto vodu.

9.  ZÁZRAK VŠETKÝCH VôD – DESTILOVANÁ VODA

Destilovaná voda je taka, ktorá bola zmenená na paru, tak, že prakticky všetky jej nečistoty boli odstránené (narastajúca para nemôže prenášať minerály a ďalšie rozpustné tuhé látky – nebude prenášať choroboplodné zárodky, mŕtvé či živé). Neskôr sa kondenzáciou premení na čistú vodu. Destilácia je jediná najefektívnejšia metóda čistenia vody.

Je to jediná voda, čo je čistá a môže s pochváliť titulom H2O. Je to jediná voda očistená od všetkých nečistôt. Jediná cesta, aby sme si boli istí, že pijeme čistú vodu zbavenú nečistôt je piť iba destilovanú vodu.

NAJVÄČŠIE TAJOMSTVO NA SVETE

Destilovaná voda je voda najčistejšieho druhu. Je bez vône, bez farby a chuti. Reguluje teplotu tela tým, že mu pomáha odstraňovať prebytočné teplo, ktoré vzniká príjmom cca 3,000 kalórii každý deň. Voda chráni telo pred spálením.

Odplavuje nadbytočné a toxické produkty z tela.

NAJÚŽASNEJŠIA FUNKCIA DESTILOVANEJ VODY

Destilovaná voda sa v tele správa ako rozpúšťadlo. Rozpúšťa zložky jedla tak, aby mohli byť vstrebané a prijaté do každej bunky. Rozpúšťa anorganické minerálne látky (kamene) uložené v tkanivách tela tak, aby tieto látky mohli byť odstránené v procese detoxokácie.

Destilovaná voda je jedna z najohromnejšich rozpúšťadiel na zemi – jediná, ktorú môže telo prijať bez poškodenia tkanív. Jej užívanim je možné rozpustiť anorganické minerály, kyslé krištály a ďalšie nadbytočné produkty z tela bez poškodenia tkanív.

ANORGANICKÉ USADENINY MINERÁLOV MUSIA BYŤ ODSTRÁNENÉ

Pamätajte, že najväčší vedci teraz nie len pripúšťajú, ale aj trvajú na tom, že staroba a dokonca i smrť (ak to nie je nehoda) sú následkom oxidácie kvôli nahromadeným a neodstráneným jedom v tele.

Slávny doktor Alexis Carrel spravil srdcové tkanivo očividne nesmrteľným pomocou pravidelného vyplavovania bunkových odpadov.

ČISTÁ VODA JE TVOJE ZÁCHRANNÉ LANO

Počas destilácie je voda separovaná prakticky od všetkeho, čo sa v nej nachádza, a stáva sa čistou. Keď sa dostane do tela, opäť nazbiera anorganické minerálne usadeniny nahromadené v kíboch, tepnových stenách, dutinách, kanálikoch a vlastne všade, kde sa usadeniny nachádzajú a začne ich vyplavovať.

Žlčové a obličkové kamene sa stávajú čoraz menšími až kým bezpečne neprejdú cez kanáliky. Kúsok po kúsku je bolesť z artritídy je menšia, keďže sa kíby stanú viac ohybné a pohyblivé.

Cievy sa stanú viac elastické a krvný tlak sa prikloní viac k normálu. Postupne sa vyhliadky na život stanú viac svetlé a – ambície začnú narastať, keď vŕzgajúce hojdacie kreslo nahradí SIEŤ GOLFOVÝCH KLUBOV.

Prekvapújúci fakt na zapamätanie je, že voda priťahuje hlavne anorganické minerály. Organické minerály ostávajú v tkanivách, kam aj patria. Toto je úžasný fakt BOŽSKÝCH ÚVAH. Nenarodili sme sa, aby sme zomreli, ale aby sme žili!

Tento fakt je ľahko dokázateľný.

Cievy na röntgenoch sa nikdy nezobrazia, pokiaľ tam nie sú vápnikové nánosy na ich stenách. Nie je snáď toto dôkaz, že máme minerálne nánosy dokonca v kanálikoch, pozdĺž ktorých prúdi neustále krv?

Takto tvrdá voda nesie nehybné minerály do tela a destilovaná voda zase von – je to take jednoduché. Existuje len jediná cesta ako vyčistiť telo a pomôcť zamedziť chorobám a to je pomocou destilovanej vody.

DESIVÁ PRAVDA

Priemerná osoba vypije okolo 4 litre vody za deň. Započítané sú aj šálky kávy, čaju, nealkoholických nápojov, jedla a ostatnej vody – tieto 4 litre teda nie sú veľa. Štyri litre denne znamená, že priemerná osoba vypije 450 pohárov tuhých látok za celý život.

Tieto pevné častice sa nachádzajú aj v našich zvlhčovačoch, čajnikoch a rýchlovarných konviciach. Zamyslite sa nad tým, 450 pohárov anorganických minerálnych látok – kameňov vo vašom tele počas života. Preto sa pomaly stávate skamenelinou, tak pomaly, že si to nedokážete ani všimnúť.

Čo teda urobí telo s týmito látkami? Začne vytvárať tenulinký film pozdíž tvojich stien zažívacieho traktu. Lenčo je vytvorená prvá vrstva, ďalšia vrstva sa utvorí už oveľa ľahšie až kým sa neupevní. Jeden z prvých dôsledkov je zápcha, problém miliónov ľudí.

Ďalší nános sa vyskytne tam, kde je nanižší krvný tlak ako napríklad v kíboch ako (artritída alebo dna), pozdíž ciev (kôrnatenie), v žilách (kŕčové žily), v pľúcach (emfyzém). Takisto často pokryjú aj čisté šošovky oka, čo má za následok sivý zákal. Zelený zákal – obávaná očná choroba môže byť taktiež dôsledok tvrdej vody.

Tieto drobnučké nádobky sa pokryjú minerálnymi nánosmi, čo môže viesť k zvýšeniu očného tlaku. Nikdy sa nenašla príčina vzniku zeleného zákalu. Môžu to byť minerálne usadeniny.

Počas všetkých mojich rokov skúseností praktického optomeristu – všetci moji pacienti so zeleným zákalom pili vodu s extrémnou tvrdosťou. Destilovaná voda je jediná možná dlhodobá prevencia.

CUKROVKA

Paul Brinkman sa začal zaujímať o destilovanú vodu odkedy ho začala znepokojovať  cukrovka. Predstavte si prekvapenie, keď si zmeral stav hladiny cukru v krvi a bol v poriadku. Taktiež to prekvapilo aj jeho doktora.

Podľa vydania Merck´s Manual, presná príčina cukrovky nie je známa. Medzi príčiny patrí nedostatočná produkcia inzulínu beta bunkami Langenharsových ostrovčekov.

Bunky sú nažive – ibaže nefungujú. Môj učiteľ, korý ma inšpiroval, Doktor Landone tvrdí, že minerálne usadeniny izolujú bunky filmom z minerálov tak, že sú  neschopné fungovať.

RAKOVINA

Podľa doktora Landone, Tvrdá voda uzatvorí bunky s filmom tak, že kyslík nemôže dosiahnuť uväznené bunky. Telo potom vyvíja nové bunky, čo sa zmôžu aj na menej kysíka. Tieto bunky sú bunkami rakoviny.

Destilovaná voda často uvoľňuje uväznené bunky a sprístupňuje ich kyslíku. Destilovaná voda však rozpúšťa mnohe toxické látky, ktoré zapričiňujú rakovinu.

OBEZITA

Doktor Landone dôrazne tvrdí, že kto pije destilovanú vodu, by sa mal skôť či neskôr vrátiť na svoju normálnu váhu. Dôvody: film vytvorený z tvrdej vody uväzní bunky, pričom sa tkanivá stanú nasýtené vodou.

Zadržiavanie tekutiny v tele je hlavnou príčinou obezity. Destilovaná voda opäť prebúra bariéru na bunke, ktorá prebytočnú vodu vypustí a telesná váha sa vráti do normálu. Doktor Landone si udržal svoju váhu počas celých svojich 98 rokov.

Tí, čo si sledujú váhu schudnú, bez ohľadu na to, na akej diéte sú, ak budú piť 4-6 pohárov destilovanej vody pol hodinu pred každým jedlom. Funguje to zázračne. Prečo nevyskúšať!

MOJE OSOBNÉ SKÚSENOSTI

Približne 40 rokov dozadu som mal tiež možnosť pocítiť dôsledky pitia tvrdej vody z prameňa. Farmár, ktorého som poznal mal veľmi bolestivý zdravotný problém.

Pochyboval som, že by mohol vážiť viac ako cca 50 kg. Chvíľami nebol schopný vôbec jesť. Ak niečo jedol, grgal, zvracal, alebo sa zvíjal od bolesti. Myslel som si, že každý deň môže byť jeho posledným. Nakoniec mu doktor odporučil opustiť farmu.

Po príchode do Kalifornie mu sused odporučil piť destilovanú vodu s niekoľkými malými pohármi vína medzitým. O mesiac sa jeho problémy stratili a on mohol poriadne jesť. Dnes vo veku 88 rokov, je stále ešte čulý a mocný, príklad dobrého zdravia.

Bolo to práve anorganické železo a magnézium v jeho vode z prameňa, čo mohli znamenať pre neho včasnú smrť.

NASLEDOVAL SOM TÚ ISTÚ CESTU

Ešte stále si dobre pamätám ako mi chutilo piť studenú vodu z jeho hlbokého prameňa, bez toho, aby som si uvedomoval, že konzumujem 3 poháre kameňov za rok. To, že som bol ďalším kandidátom na kôrnatenie artérii, artritídu, sivý zákal, žlčové kamene, cukrovku, obezitu a ďalšie choroby ma vôbec ani nenapadlo.

Taktiež si spomínam na skúsenosť z mojej mladosti.

Zbohom vysoký krvný tlak

Narodil a vyrastal som v malom mestečku Južná Dakota. V tej dobe sme mali mestskú studňu, odkiaľ sme čerpali pitnú vodu. Bola to dobrá studená tvrdá voda. Urobila “dobrú prácu” v hrdzavejúcej kanvici mojej starej mamy.

Čerpacie mestské zariadenie bolo blízko prameňa, ale ja som si všimol, že manažér tohoto zariadenia pil destilovanú vodu. Bol som zvedavý a tak som sa ho opýtal, prečo pije tak nečistú vodu, keď máme blízko tak chutnú vodu z prameňa.

Stále si dokážem predstaviť to pobúrenie na ňom. Potom zjemil svoje slová a povedal: “Jedného dňa, keď vyrastieš, tak to pochopíš”. Stále ma to neprestávalo trápiť.

Viem, že nechcel strácať svoj čas, aby to všetko vysvetľoval obyčajnému dieťaťu. No vedel som, že určite musel mať na to svoje dôvody. Trvalo mi to všetky tieto roky, než som to zistil.

Múdrosť pitia destilovanej vody nie je nič nové, len verejnosť to nezaregistrovala. Dnes mnohí pokrokoví doktori predpisujú svojim pacientom destilovanú vodu. Všetky OBLICKOVE PRISTROJE fungujú na najčistejšej destilovanej vode.

Teraz je ten správny čas zobudiť našu chorú spoločnosť z letargie a ospalosti. Tisíce amerických miest riskujú svoje zdravie pitím nezdravej vody a milióny vodární by mali zavrieť.

MÔJ OSOBNÝ PROBLÉM VYRIEŠENÝ

Našiel som elektrické – automatické zariadenie, ktoré vyhovelo mojím potrebám.

Veľkosť ešte stále zaleží na spotrebe litrov. Okamžite to vyriešilo moje i rodinné problémy. Teraz sa môžem tešiť tej najčisťejšej vode.

ZÁVER

Ešte stále sa je veľa čo učiť o vode. Ja som sa dotkol len pár výstižných faktov o vode vo vzťahu ku zdraviu a dlhovekosti. Fakty, ktoré som o nej nazbieral sa mi samé potvrdili. Keď som uvidel, ako ľahko sa môže človeksa dožiť 120 rokov, stal som sa ostržitým.

Musí existovať aj nejaká príčina, povedal som si. Som presvedčený, že anorganické minerály a chemikálie vo vode sú nebezpečné pre každého muža, ženu i dieťa.

Telo musí byť oslobodené od usadenín, aby mohlo fungovať účinne.

Vylučovacie orgány nedokážu vylúčiť všetky usadeniny, tak prirodzene mu neostáva nič iné, než aby ich uložili kdekoľvek, kde môžu. Keďže voda je najlepšie rozpúšťadlo, stáva sa najlepším prostriedok na vynesenie toho zlého, čo bolo prinesené dovnútra.

Doktor Landone vyliečil svoj srdcový problém (ktorý mal vo veku 17-tich rokov) s destilovanou vodou. Kapitán Diamond odstránil svoju artritídu a žil do ohromných 120 rokov. Môže byť destilovaná voda odpoveďou? Ak áno, ako odlišný by mohol byť život.

Keďže žijeme raz, nemali by sme žiť rozumne? Voľba je jasná – teraz je to len na vás.

Autor: Bonnie O´Sullivan

Preklad: Andrea Príkopská

——————————————

Iný text o destilovanej vode (AJ)

BLOWING THE LID OFF DISTILLED WATER MYTHS

by Joe Letorney, Jr.

For all intents and purposes, distilled water comes closest to the definition of pure drinking water.

Controversy always seems to shroud distilled water through the years. The same old myths and fallacies that were once heard ten to fifteen years ago still continue today. All the misconceptions about distillation and distilled water are grossly misrepresented.

The Myths listed below have no basis in fact. The purpose of this article is to set the record straight and lay these false perceptions to rest. Helping clear up these misconceptions about distilled water will greatly benefit the general public.

MYTH #1: DISTILLATION TAKES OUT ALL THE BENEFICIAL MINERALS

This is a statement used countless times, usually from literature from some Filter companies trying to tell you in effect, that their filters take out all the bad contaminants, but leave in the good, beneficial minerals. Fortunately, there are many reputable companies who would never think of making this kind of claim in their ads.

Distillation will kill and remove bacteria, viruses, cysts, as well as, heavy metals, radionuclides, organics, inorganics, and particulates. And, yes, it will also remove minerals which will fall under inorganic contaminants. Whether the minerals in water are beneficial or useless has been an ongoing debate.

All of our minerals are derived from our food: fresh fruits, vegetables, meat, poultry, grains, nuts and dairy products. The minerals in water are so scant that in Boston, Massachusetts – USA for example, one would have to drink to obtain the recommended Daily Allowance (RDA):

Glasses of Tap water (RDA) Recommended Daily Allowance:
676 (8-oz./236.5 ml) Calcium
1,848 (8-oz./236.5 ml) Magnesuim
848 (8-oz./236.5 ml) Iron
168,960 (8-oz./236.5 ml) Phosphorus

It seems insane to even think about drinking that much water. Most people cannot even drink the recommended 8 glasses of water a day that is widely advocated by health experts.

When you think of pure water what definition comes to your mind? It should be just H²0 and that’s all. It’s not H²0 with minerals and flouride, because that doesn’t fit the description of pure water. For all intent purposes, distilled water comes closest to the definition of pure drinking water. The process of distillation removes the broadest range of contaminants over any point of use (POU) system.

MYTH #2: DISTILLED WATER LEACHES MINERALS FROM YOUR BODY

What the proponents of this Myth want you to believe are that because distilled water is so pure, drinking it will leach minerals from your body, thereby robbing you of good health and nutrition. There is no basis of fact to document this claim. The national best-seller health and diet book: “Fit for Life II: Living Health” by Harvey and Marilyn Diamond, answers this question in the following excerpt:

“Distilled water has an inherent quality. Acting almost like a magnet, it picks up rejected, discarded and unusable minerals and, assisted by the blood and the lymph, carries them to the lungs and kidneys for elimination from the body. The statement that distilled water leaches minerals from the body has no basis in fact. It doesn’t leach out minerals that have become part of the cell structure.

It can’t and it won’t. It collects only minerals that have already been rejected or excreted by the cells . . . To suggest that distilled water takes up minerals from foods so that the body derives no benefit from them is absurd.”

MYTH #3: LONG CONTINUED DRINKING OF DISTILLED WATER
COULD CAUSE DETERIORATION OF THE TEETH

I saw this statement in product literature from a national filter company. Unfortunately, they were bad mouthing distillation in order to sell a few more filters. This is truly inventive falsification. The negative message this filter company wants to convey is that drinking distilled water (which has removed all traces of flouride) for long periods, will supposedly wreak havoc on your teeth by deteriorating them. Where is the proof?

MYTH #4: DISTILLED WATER TASTES BLAND OR HAS A ‘FLAT TASTE’

This is probably the most popular myth surrounding distilled water. I have often read this statement from various articles written on water treatment systems. When the articles refer to distillation, they will usually say it removes the minerals that will leave a ‘flat taste’. I’d be willing to bet that the authors of these types of articles never tasted freshly made distilled water from a home distiller.

These types of false remarks misinform consumers so they have preconceived notions about distilled water before they even try it. The mistruth about distilled water having a ‘flat taste’ can be explained in several ways.

First, in years past, the original distillers did not incorporate any pre or post carbon filtration. If you’ve tasted straight distilled water made without the use of any pre or post carbon filtration, it might have a steamy taste or off taste. The use of carbon filtration with distillation is as follows:

Tap or Well water is first sent through a pre-filter to help take out chlorine, odors, sediment and other organic contaminants before it reaches the boiling tank of the distiller.

After the steam is condensed into distilled water it is finally passed through a carbon post filter to remove any potential gases or Volatile Organic Contaminants (VOC’S) that might have escaped during the boiling process. Not using a post filter to clean up any volatile gases, which can produce an off-taste that may have escaped during the boiling process.

Second, another reason for distilled water having this label for ‘flat taste’ is someone accustomed to drinking chlorinated or well water high in iron content for a long time. When they are suddenly introduced to distilled water for the first time, it is a shock, noticeable to their taste buds.

People raised on high iron in their well water for instance, would be used to its ‘sweet’ taste, but when given distilled water, one might say it tastes ‘flat’ since it is iron free.

Taste is the number one reasons that consumers buy bottled water. It is a $5 billion market. Many consumers are led to believe that you need minerals in water to give it its taste. It is actually oxygen that gives water its taste. Water shouldn’t have a taste or a metallic after bite. Try either a cold or room temperature glass of freshly made distilled water and taste the difference for yourself . . . it’s delicious.

A third reason for the ‘flat taste’ is theory is buying distilled water in the store. Distilled water, as virtually all bottled water, is stored in cheap plastic containers. Some have been known to leach methyl chloride, a carcinogen, into the water and also gives off plastic tastes and odors. Water has been called the universal solvent, whatever it touches it will pick up.

Distilled water being virtually 100% contaminant free might leach plastic tastes into the water from the inferior bottle it’s being stored in. Besides glass, consider buying bottles made from Lexan that won’t give off any plastic tastes or odors.

MYTH #5: DISTILLED WATER ISN’T EFFECTIVE AGAINST ORGANIC CHEMICALS

VOC’s are organic chemicals that have lower boiling points than tap water, for e.g., benzene. When water is being boiled to 212ºF/100ºC in the boiling tank, if VOC’s are present, they will vaporize and rise up with the steam as a gas. Many distillers today utilize a volatile gas vent, which is a pin hole in the top of the condensing coils to vent off any unwanted gases.

If the VOC’s do happen to escape this vent, then the carbon post filter will trap them. Carbon pre-treatment before distillation will remove a majority of chlorine and VOC’s, whereas the post filter is mainly used as a polishing filter. In cases of manual distillers, only post carbon filtration is used and is sufficient in removing VOC’s and unwanted gases.

I have seen this statement made all too often in advertising literature from different segments of the water industry. When they compare their system(s) with distillation, they will say that theirs will remove nearly all the organic contaminants and distillation is weak on VOC removal. Why? It is because they are telling you half of the truth.

Distillation without carbon filtration is not as effective in removing VOC’s by itself. Combining carbon filtration with distillation will boost removal rates to greater than 99% under normal conditions. In an actual highly spiked test, VOC’s were tested on a DURASTILL distiller system with carbon filtration. The results are shown below:

Volatile Organic Contaminants
VOC Removal with DURASTILL Distillation and Carbon Filtration

PARAMETER Quantity Spiked mg/l EPA* limit mg/l Times EPA Limit Spiked % of Removal with Filter
Benzene 0.500 0.005 100 97.0
Trichloroethylene 1.00 0.005 200 95.7
Trihalomethanes 66.7 0.10 667 99.85

* EPA- Environmental Protection Agency

As you can see, these test results were spiked tremendously beyond the EPA limits to show how the distiller with carbon filtration can remove an extreme amount of contaminants. Today, carbon filtration is standard with all home distillation systems on the market, making it a complete system by removing a wider range of contaminants, including VOC’s.

MYTH #6: DISTILLED ARE EXPENSIVE TO RUN

Home distillers take about 3 kilowatts to make 1 gallon/3.79 liters of distilled water. On the basis of the U.S.A.’s average of 10 cents per kilowatt hour, that’s around 30 cents to make one (1) gallon/3.79 liters. Is 30¢ too much to pay for pure distilled water made fresh in your home? Compared to buying bottled distilled water from the store that can cost you anywhere from 89¢ up to $1.29 per gallon.

Making your own distilled water is cost effective. Why buy the milk when you can have the cow at home. Taking an example of buying five (5) gallons of distilled water a week at a $1.00 per gallon average, you’re spending $260. per year. If you made your own distilled water at 30¢ per gallon, that would amount to $78.00 per year for electrical costs.

That is a savings of 70% on the cost of buying bottled distilled water. Amortization of the initial purchase of the distiller can be made in a short time. See Benefits.

Maintenance of a distiller is changing pre and/or post filters about every 6-12 months and periodically draining out the residue left over from the boiling process. If there is a heavy scale build-up accumulating in the boiling tank, there are cleaning agents available. The most two popular cleaners are citric acid and sulfamic acid, a stronger agent, are recommended to soften and loosen up the scale.

CONCLUSION

It’s time to set the record straight about distilled water myths. There is a definite need for the home water distiller market in the industry and consumers have a right to know the correct facts concerning distilled water. Here are some important points to remember:

Distillation, when combined with carbon filtration, will kill and remove virtually 100% of bacteria, viruses, cysts, and will remove heavy metals, inorganics; including minerals, radionuclides, particulates, and organics; including VOC’s.

Over 95% of our minerals come from our food and less than 5% from drinking water. You would practically have to drown yourself by drinking it to get the RDA of any beneficial minerals.

Pure water refers to water that is H²0, and that’s it! It’s not H²0 with Calcium, Iron, Flouride, etc …Distilled water comes the closest to this definition.

Distilled water will not leach minerals from your body. There has never been any documented evidence to prove this claim true. It is perfectly safe to drink.

Long term drinking of distilled water is not deleterious to your teeth.

Distilled water does not taste ‘bland’ or ‘flat’. Would hundreds of thousands of people worldwide be drinking it everyday if it didn’t taste good?

DURASTILL Distillers do not use up much electricity and will make one (1) gallon/3.79 liters for roughly 30¢. Compared to bottled distilled water at around $1.00 or more per gallon, the savings are tremendous year after year.

Hopefully, the facts I’ve presented to expel the Myths about distilled water will help the industry present distillation in its true light. There is an absolute need for various POU water treatment systems for the home market based on the needs of the consumer. Distillation is definitely one of them.

Reference: Fit fir Life II, Living Health: The Complete Program, Diamond. NY, Warner Books, page 101.

About the Author:
Joe Letorney, Jr., has been a Certified Water Treatment Specialist VI level with the Water Quality Association. He attended Boston College and received his B.S. in Marketing from the University of Massachusetts.  Joe Letorney, Jr. has over 25 years experience in the water treatment industry with an expertise in the Distillation field.

He has also traveled internationally representing Durastill Export, Inc. and has authored seven articles published in the Water Trade journals over the past 15 years. Currently, he is writing his first book about the benefits of distilled water.

For comments or questions, please contact Joe at: [email protected]

Liečba osteoporózy

© 1993-2008 Joe Letorney, Jr., All Rights Reserved

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. A čo Reverzná osmóza?

 2. moze niekto povedat co dokaze destilovana voda s cystou a nadoro mozgu?

  • Destilovaná voda podporuje všetky baktérie ,plesne a ostatných parazitov.Rakovinové bunky sa len tešia na takúto vodu.

 3. To zalezi jakeho puvodu ten nador a cysta je. Ale telu i tak destilka neuskodi.

 4. Tak teraz neviem co si o tom mam mysliet .. totizto profesorka na biologii nam na prednaske hovorila o „skodlivosti“ destilovanej vody pre organizmus v tom zmysle ze tato voda neobsahuje ionty a tym padom ako sa bunky snazia vyrovnat rovnovahu iontov tak zacnu do seba „pumpovat“ tuto vodu bez iontov, nieco ako presny opak morskej vody kedy sa zase naopak bunky dehydratuju tym ze sa snazia nariedit okolne prostredie … moze sa mi k tomu niekto vyjadrit ? Dakujem

  • To, co hovori tvoja profesorka biologie je vytrhnute z kontextu a porovnava jablko s 10 kg melonom.

   Vysvetlenie: K vyrovnavaniu osmotickej rovnovahy medzi bunkami a ich prostredim nedochadza priamo medzi bunkami a vypitou vodou, ale vo vacsine pripadov medzi bunkami a krvou, pripadne medzibunkovou tekutinou. Ak clovek vypije 1 pohar (2 dcl) beznej vody, kde je v priemere 10 mg rozpustenych iontov (roznych soli), tak po vstrebani tejto vody do krvi sa 10 mg iontov stane sucastou krvi.

   Pri destilovanej vode tych 10 mg iontov tam samozrejme nie je, no vzhladom na 5 litrov krvi je toto „chybajuce“ mnozstvo zanedbatelne. Len z beznej stravy clovek denne prijme 2000 mg soli. Takze, ako je vidno, 10 mg tu nezohrava ziadnu rolu.

   Naopak, morska voda obsahuje v 2 dcl v priemere az okolo 850 mg soli. Takze vypitie jedneho pohara morskej vody sa rovna takmer polovici beznej dennej davky soli prijatej jedlom. 4 dcl morskej vody by uz predstavovalo zdvoj-nasobenie prijatelnej davky, co by samozrejme viedlo k spominanej dehydratacii.

   Zhurnutie: To, co vravela profesorka biologie je sice z cisto technickeho hladiska pravda, ale treba veci uvadzat v kontexte a neporovnavat jablka (bezna/destilovana voda) s 10 kg melonmi (morska voda).

 5. Tento článok je zavádzajúci a miestami účelne klamlivý. Toto je skôr účelne trefná reklama. Zaráža ma, že toto nájdem na takomto webe.
  Nemá význam vypisovať všetky nezmysli, ktoré tu boli popísané, zabralo by to viac priestoru ako samotný text. Článok vykresľuje anorganické iony ako antikristov a pripisuje im všakovaké choroby. Skúste čo urobí nedostatok horčíka, vápnika, zinku, fosforu,… s vašim telom. Množstvá, ktoré prijímame prostredníctvom pitnej vody sú ďaleko pred požiadavkami tela. Preto vlastne jeme klasické jedlo, nie energetické pasty, alebo rovno kyselinu trifosforečnú, ktorá je základom energetického prenosu na všetkých úrovniach organizmu. Bez horčíka a vápnika by vám svaly vypovedali funkciu, nehovoriac o vápniku ako o stavebnej častici pre kosti. Bez zinku by ste nemali vlasy a bez fosforu zuby.

  Vyzerá to tak že niekto sa chce pekne nabaliť na mašinách na destilovanie vody… Dnes už platí všade: Všetko preverujte.
  Ak chcete piť len čistú vodu a chcete lacnejšiu alternatívu ako balené vody, tak odporúčam filtračné kanvice s uhlíkovým filtrom. Ja doma takou polievam aj kvety :). Filter stoji asi 3€ a mal by sa meniť každé 2-3 mesiace.

  • No nie je vápnik ako vápnik, horčík ako horčík…ani železo ako železo…
   Pri vitamínoch, mineráloch i stopových prvkoch treba jednoznačne odlišovať, či sú v organických, alebo, naopak, v anorganických väzbách. Nie je predsa to isté, či si nedostatok napr. železa budem pravidelne dopĺňať konzumáciou čerstvého zeleného šalátu, alebo či postupne schrúmem bicykel.

 6. dávnejšie som sa informovala ohľadom destilovanej vody a čítala som rôzne články. Bolo to vysvetlené tak, že jedine z ovocia a zeleniny prijímame organické minerály, ktoré telo potrebuje a anorganické sa nachádzajú vo vode, ktoré sú pre telo nežiadúce a práve destilovaná voda zbavuje telo týchto anorganických minerálov.

 7. Nie som žiadny dietológ ani nemám titul z medicíny ale viem, že organické zlúčeniny sú zlúčeniny 4-väzbového uhlíka a iného prvku. Takže vec ako organický minerál ani neexistuje, poprípade je to iba nepravý minerál, ktorý človek tak pomenoval trivialnym názvom. Bez anorganických látok by sme boli do sekundy mrtvy. Každý základný proces v tele začína u anorganickej látky. Svalovú kompresiu inhybuje kation vápnika (Ca2+) a katalyzuje anion horčíka (Mg2-). Bez tohoto by vám nebilo srdce. Nervový vzruch májú na starosti kationy sodíka a draslíka. Bez nich by sa základný princíp nervovej sústavy vytratil.
  Nemusíte mi veriť. Máte k dispozícii internet, vezmite si do ruky fľašu minerálnej vody a prejdite si všetky anorganické minerály, ktoré sa v nej nachádzajú. Nájdite si ich význam a dennú doporučanú dávku (ktorá je ako vieme z prípadu vit. C podhodnotená na najnižšiu hranicu) a uvidíte, že mate ešte nedostatok minerálov a mali by ste to riešiť. Nie sa dorážať destilovanou vodou.
  Ohľadom osmózy je škoda vyjadrovať sa. Je to učivo základnej školy, ako aj vlastne celá anorganika). Apropo chcel by som vidieť ako sa bunka zbavuje nadbytočných minerálov osmoticky. Možno ak sa jedná o zhluk do 100 molekúl. Väčšie čiastočky sa odstraňujú podľa pravidla exzocitycky.

  Nechcem vás o ničom presviedčať, len si prosím vás preverte fakty a buďte trošku skeptický. To už tu o chvíľu niekto bude hovoriť, že máme piť vodu do ostrekovačov a boľavé kĺby si natierať motorovým olejom.

 8. Vyzera ze aj v tomto clanku je to takto
  ked niekto chce potvrdit spravnost svojho nazoru, najde si kopu argumentov pre a ziadny proti. Vid knihu pana Bragga – Sokujuca pravda o vode-Zrazu tu mame „zazrak“menom destilovana voda. Skusme sa na to pozriet pragmaticky. Metabolizmus ludskeho tela je velmi komplikovana zalezitost, bez vody sa samozrejme nezaobide, 65% ludskeho tela je tvorene vodou. V tom komlikovanom procese je samozrejme nerozumne sa domnievat ze ludske telo nie je schopne zuzitkovat mineraly rozpustne vo vode, prave naopak. Skuste si predstavit sportovca ktory pije destilovanu vodu, dlho by to nevydrzal… Problemom moze byt ale silno mineralizovana voda prijmana ludmi, ktori tymi sportovcami nie su a maju mineralov – vacsinou jednostranne nadbytok. Ako je zname telo je schopne v casoch nadbytku odlkadat na cas nudze takze ak to jednostanne prehaname napriklad s Ca (nevedomky), mozeme ocakavat po niekedy dlhych rokoch problem. Skuste si predstavit cloveka ktory bude fajcit, jest nadbytok bielkovin, nadmerne solit, nadmerne sladit rafinovanym cukrom,jest nadbytok tukov a pit destilovanu vodu. Domnievate sa ze to vyrazne predlzi jeho zivot? Urcite Nie!
  Takze ako je to spravne?
  Ano kanvicove filtre su OK, uz len z toho pohladu ze nikdy neviete co vam z vasho vodovodu vytecie,
  Ano slabo mineralizovane vody (do 500mg v sucte) su OK, bez obav nic vam to nesposobi, ani nezostarnete skor
  Ano aj silne mineralizovane vody su OK, pokial je vasa strava napr. veganska a mate dostatok pohybovych aktivit pocas kazdeho dna.
  Takze nie je to len otazka vody ale aj spravne vyvazenej stravy a dostatocneho pohybu. Ci sa vam to paci alebo nie povedat ze destilovana voda je pomaly liekom na vsetko je velmi silno zavadzajuce a v niektorych pripadoch aj nebezpecne.

  • Neviem, čo na to povedať.
   Snáď len to, že mám 61 rokov a destilovanú vodu pijem už vyše dva roky. Prestali ma bolieť kĺby, zlepšila sa ohybnosť (napríklad pri predklone položím na zem celé dlane a nielen špičky prstov /ako pred dvoma rokmi/, keď dám jednu ruku zhora za hlavu a druhú zospodu poza chrbát, dokážem si za chrbtom do seba zaháknuť prsty oboch rúk), pred dvomi rokmi som používal okuliare s 2,5 dioptriami a teraz 1,5 dioptrie. Destilovaná voda sa odporúča aj pri pôste, či liečivom hladovaní, kde zvyšuje detoxikačné účinky.
   Keď si pomyslím, že kanvicové filtre zachytávajú nečistoty a baktárie, nevidí sa mi to moc výhodné. Predpokladám, že nie každý si môže dovoliť meniť 3 eurový filter každý deň a ak ho v kanvici nechá viac dní, viem si predstaviť, čo sa v ňom nazberá…

   • Michal ja mam rovnako ako ty taktiez pozitivne skusenosti aj ked pijem destilovanu vodu zatial len 2 tyzdne ale doteraz som casto pocitoval potrebu spanku cez den no od kedy pijem destilovanu vodu tak uz vobec a mam omnoho viac energie a som vykonnejsi v posilnovni (niekto to moze pripisovat placebo efektu). Dalej sam na sebe som spozoroval ze mi prestali pukat triesla ked si ich chcem ponatahovat a to mi pukali uz asi rok. Takze myslim ze mi odtial ta destilovana voda vyplavila anorganicke usadeniny. Ak sa mozem spytat odkial ziskavas destilovanu vodu?

 9. V článku sa píše, že Hunzovia pijú vodu s veľmi nízkym obsahom anorganických minerálov, čo žiaľ nie je pravda, práve naopak. „Vedci okrem iného zistili, že ich strava a pitná voda obsahuje nesmierne množstvo minerálov. Pijú mliečne zakalenú vodu z ľadovca, ktorú Hunzovia považujú za elixír mladosti. Táto voda spočiatku podobná čistej destilovanej vode naberá do seba na svojej ceste koloidné minerály plné energie. Fyzikálne vlastnosti tejto vody z ľadovca sa podstatne líšia od našej pitnej vody. Vďaka nízkemu povrchovému napätiu táto voda lepšie zachytí výživné látky (minerály a stopové prvky) a transportuje ich až do jednotlivých buniek a zároveň z nich odvádza škodlivé látky. V koloidnej podobe dokáže telo najlepšie vstrebať minerálne látky a stopové prvky.“
  S týmto som sa stretol viac krát v knihách o Hunzoch. Inak nepopieram tým pozitívny vplyv destilovanej vody.

 10. Nemám s destilovanou vodou vlastné skúsenosti, ale pri opätovnom čítaní tohoto článku som si spomenul na jedného známeho Čecha žijúceho v Rakúsku, ktorý má firmu na výrobu a predaj koloidného striebra, ale aj zlata, zinku a medi, ktorý ma udivoval svojim mladistvým a zdravým šviháckym výzorom. Medzi iným som sa dozvedel že už 10 rokov pije len destilovanú vodu, do ktorej si naviac ešte pridáva koloidné striebro. Asi teda tú destilovanú vodu nakoniec vyskúšam. Destilačný prístroj náhodou mám.

 11. My máme doma filter značky Brita , sme s s ním spokojní a odporúča ho aj MUDr.Igor Bukovský, PhD. Reverzná osmóza je drahá ,ale bolo by dobré ju mať doma. Neviem koľko môže stáť ,niekoľko 100 eur určite.

 12. Pri prečítaní tejto šlamastiky z príspevkov vzišli tu 3 skupiny.
  Prvá z menej poznatkami o pití čistej vody H2O 4 príspevky.
  Druhá skupina podporovateľov uvedeného článku 6 príspevkov.
  Tretia silno odporujúca a odradzujúca skupina s 8 komentármi s úmyslom popliesť,spochybniť a zavádzať tu a inde ľudí o pití tak dobrej uzdravujúcej destilovanej vode.
  Komu teraz veriť?
  Iste dobre viete čo sú to za ľudia z poslednej skupiny,kde asi robia a komu slúžia.
  Pod slovíčkom voda si každý rozumný človek predstaví krištáľovo čistú vodu označenú chem. vzorcom H2O a nič viac.
  To znamená,že v krištaľovej čistej vode sa okrem vodíka a kyslíka nesmie nič iné nachádzať napr. žiadne iné chemické prvky ktorým tiež hovoríme minerály a už nie tobôž kadejaké ďalšie znečistenia.

  Všetky výživné látky z rozmanitej stravy minerály, vitamíny,enzýmy a aminokyseliny aby sa mohli dobre vstrebávať do celého tela k tomu nutne potrebujú mäkkú a čistú vodu a tou je len a len destilovaná voda,ktorá ma najlepšiu schopnosť viazať sa a tak vytvoriť predpoklad pre najlepšiu látkovú premenu metalizovať a katalizovať.
  Tvrdá voda nasýtená nevhodnými minerálmi práve znemožňuje týmto procesom a urýchľuje tak tvorbu všetkých druhov kameňov,zanesením kapilár, ciev,žil a všetkých tkaní v celom tele s urýchlením ich starnutia.

 13. Destilujem si vodu z vodovodu 8 rokov.
  Mam 62 rokov. Cítim sa báječné.
  Som na dôchodku a chodím do práce.
  Chorá som nebola vôbec. Denne prejdem 16 000 krokov. Okuliare som potrebovala už teraz vôbec nepotrebujem čítam bez nich.
  Vďaka destilovanéj vode môj život je krásny
  a jednoduchý.
  Chodím na pravidelné lekárske prehliadky.
  Zaujímam sa o dlhovekosť v dobrom zdraví.
  Nepotrebujem nikoho presvedčiť iba píšem o vlastnej skúsenosti. Krásny deň všetkým čo čítate tieto riadky.

Pridajte komentár

*