6 ranných zvykov pre získanie pozitívnej energie na celý deň


Print Friendly, PDF & Email

„Keď ráno vstanete, poďakujte za svetlo, svoj život a za svoju silu. Poďakujte za vaše jedlo a radosť zo života. Ak nevidíte žiadne dôvody pre vďačnosť, chybu hľadajte v sebe.“ – Tecumseh

Zvyky, ktoré si ráno vytvárame – pozitívne alebo negatívne – často určujú charakter zvyšku nášho dňa.

Ak si vytvoríme a pravidelne precvičujeme dobré ranné zvyky, zvýši sa pravdepodobnosť, že budeme mať krásny deň.

Naproti tomu, negatívne ranné zvyky sa často prejavujú tým, že budeme mať podradný deň.

Pre dobrú kvalitu nášho dňa je prvoradý dobrý spánok, ale ten predstavuje len jednu časť rovnice. Po prebudení sú naše ranné zvyky pravdepodobne rovnako dôležité ako kvalitný odpočinok.

Kvalitný spánok, ako aj dobré ranné zvyky, sú znakom toho, že sa o seba staráme. Umožnia nám podporiť naše najlepšie osobnostné stránky v každej snahe, ktorú cez deň podnikneme.

V tomto článku sa budeme venovať šiestim ranným zvykom, ktoré vám pomôžu zabezpečiť pozitívnu energiu – a mnohé ďalšie prínosy – v priebehu prvých hodín po zobudení.

Tu je šesť spôsobov, ako si zlepšíte svoju „rannú hygienu“ a naštartujete svoj deň:

1. Zabudnite na chvíľu na svoj smartfón

Namiesto toho si zaveďte denník, do ktorého by ste si zapisovali svoje sny, ciele a ambície. Napadne vás náhle skvelá myšlienka počas spánku alebo hneď po prebudení?

Napíšte si to do svojho denníka. Držte si svoj denník pri posteli a čítajte si niektoré jeho časti.

Toto je silné cvičenie, ktoré naplní vašu myseľ pozitívnou energiou, na rozdiel od znepokojujúcich pocitov a neustáleho ponáhľania sa, za ktoré sú mnohí ľudia takí zodpovední.

O svoje úlohy a povinnosti sa budete starať jednoduchšie, ak svoj deň začnete pozitívne naladení.

2. Meditujte

Meditácia je preukázateľne pozitívna na vašu myseľ. Vedecké štúdie (niektoré uskutočnené na Lekárskej fakulte Harvardovej univerzity) naznačujú, že meditácia udržuje váš mozog pozitívnejším, výkonnejším a všímavejším.

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia si meditačné cvičenia nevyžadujú neustále sedenie po dobu 30 minút až hodinu (hoci môžete, je to skvelé!).

Cvičenie zamerané na hlboké dýchanie človeka a iné súvisiace fyzické a duševné podnety môže byť účinné v 5, 10 alebo 15 minútových časových intervaloch.

Keď si človek zvykne na toto cvičenie – a uvedomí si jeho široké množstvo zdravotných prínosov – urobí si z nej svoj obľúbený ranný zvyk.

3. Precvičujte predstavivosť

Podobne ako v prípade meditácie, tak aj pri precvičovaní predstavivosti sa u ľudí spozorovali jasné prínosy pre zdravie.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Predstavivosť jednoducho vytvára duševný obraz niečoho. V tomto prípade obraz toho, ako ideálne vnímate svoj deň.

Napríklad, pred príchodom do práce si predstavte trasu, ktorú prejdete. Interakcie, ktoré zažijete. Úlohy, ktoré dokončíte. A aký pocit chcete mať z celého dňa.

Toto cvičenie predstavuje silný spôsob, ako prekonáte mnohé požiadavky, ktoré na nás kladie spoločnosť – pokojným a pozitívnym spôsobom.

4. Urobte si rituál z pitia teplého nápoja

Číslo 4 je zvyk, ktorého cieľom je priniesť pocity oživenia a zamerania sa na povrch.

Nezáleží na tom, ktorý nápoj si vyberiete, hoci je dobré vymeniť raz za čas kávu za čaj alebo teplú citrónovú šťavu.

Teplý nápoj stimuluje váš metabolizmus, prečistí ústa a hrdlo a prinesie príjemnú energiu.

Pri popíjaní nápoja si vychutnajte jeho chuť v ústach a jeho účinky na telo, keď prehltnete. Pozorne sa zamerajte na všetky pozitívne zmeny, ktoré zažijete po každom dúšku.

5. Majte dobré držanie tela pri vstávaní z postele

Väčšina ľudí sa bojí vstať a čeliť novému dňu. Vyjsť z postele je často odvážna bezmyšlienkovitá činnosť – zdanlivo malá dohoda so sebou, ktorá má však dôsledky.

Skvelý, jednoduchý rituál je vstať z postele vo vzpriamenej polohe. Ak to chcete urobiť, prevráťte sa na pravý bok, a potom sa posaďte.

Pomaly krúžte vrchnou časťou tela, položte si chodidlá na podlahu a pomaly sa postavte s vyrovnanou chrbticou.

Nielen že je to najpríjemnejší spôsob ako vstať ráno z postele, ale tiež zmierňuje tlak na vaše srdce a chrbát.

Jednoduchý zvyk, ktorý odštartuje váš deň správne!

6. Jedzte kvalitné, dobre vyvážené raňajky

Raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa. Sú celkom opodstatnenou zásadou, ktorú mnohí ľudia ignorujú. Raňajky slúžia ako palivo pre celé telo, zvyšujú našu energiu, zlepšujú náladu a tvorivosť.

Existuje množstvo receptov dostupných na internete, ktoré môžete použiť.

Alebo, ak sa ponáhľate, dajte si do rúry zohriať nejaké ovsenú kašu, vysmažte si vajíčko, alebo zjedzte nejaký celozrnný toast s trochou džemu alebo masla.

Podobne ako v prípade teplého nápoja, raňajkujte denne s plným vedomím a s vďačnosťou. Nájdite si čas na to, aby ste si pohodlne sadli a vychutnali si všetky chute pri jedení raňajok.

Zbohom vysoký krvný tlak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*