Americký minister vojny si pred Ruskom kľakol na kolená


Print Friendly, PDF & Email

Americký minister vojny si pred Ruskom kľakol na kolená

(Stephen Lendman, stephenlendman.org) Zástancovia Bidenovho režimu investovali svoje peniaze do rozdrvenia ruskej ekonomiky bezprecedentnou sankčnou vojnou – spolu s vytvorením bažinatých podmienok na Ukrajine pre ruskú armádu.

Avšak pre impérium klamstiev (USA), jeho vazalov z NATO a médiá hlavného prúdu sa udalosti nevyvíjajú podľa plánu.

Ruská ekonomika sa drží dobre

Podľa Bloomberg Economics sú výnosy z exportu ropy a plynu medziročne vyššie o 36%. V prvom kvartáli bol prebytok bežného účtu Ruska 58,2 miliardy dolárov, čo je maximum za posledné tri desaťročia.

Prečo?

Kvôli násilnej politike USA/Veľkej Británie/EÚ čiastočne uvaliť embargo na tieto a ďalšie ruské komodity.

Ruský rubeľ prekonáva dolár a euro

Podľa agentúry Bloomberg je rubeľ tento rok najvýkonnejšia mena na svete a hovorí:

„Zisky rubľa vyplývajú zo série opatrení, ktoré vláda prijala na obranu meny v dôsledku západných sankcií.

Spolu s uvalením kapitálových kontrol Rusko prinútilo exportérov predávať devízy (inak povedané nakupovať ruble) a ďalej požaduje, aby sa jeho ropa a zemný plyn platili v rubľoch.“

To, čo sa deje, je v čase totálnej vojny USA/západných sankcií proti krajine priam „pozoruhodné“.

Plány hegemóna USA prinášajú „ovocie“

Hospodárska a finančná situácia v Rusku sa držia dobre, zatiaľ čo ekonomiky USA/Západu sa v čase prudko rastúcej inflácie potácajú smerom k recesii.

Dokonca aj britský The Economist minulý týždeň priznal nasledovné:

„Ruská reálna ekonomika sa vzpiera predpovediam o kolapse a je prekvapivo odolná.“

Americké/západné „prognózy“ o pochmúrnej budúcnosti a záhube boli nesprávne, uviedla agentúra Bloomberg.

Rovnako to vidí aj časopis Foreign Policy, ktorý povedal:

„Napriek predpovediam záhuby ruskej ekonomiky pod silnými sankciami… jej príjmy z exportu narástli a jej finančný sektor sa vyhýba kríze likvidity.“

Bývalý predstaviteľ ministerstva zahraničných vecí USA Edward Fishman priznal, že Rusko „zarába minimálne miliardu dolárov denne predajom ropy a plynu“.

Väčšina európskych krajín vyhovela ruskej požiadavke a platia za ruskú ropu a plyn v rubľoch, čím posilňujú rubeľ.

Podľa známeho vojenského analytika Andreja Martyanova sú bité a porážané ukrajinské sily demoralizované. Dosiahnutie ruských cieľov „špeciálnej operácie“ je len otázkou času – zatiaľ čo ukrajinská armáda a ekonomika kolabujú.

Americký minister vojny na kolenách

Prečo americký minister vojny Austin požiadal o rozhovor svojho ruského náprotivku Sergeja Šojgu?

Zjavne nie preto, že stratégia USA/NATO na Ukrajine ide podľa plánu. Presný opak je pravdou. Ruské sily neustále postupujú na úkor ťažko zbitých a porazených ukrajinských jednotiek.

Podľa amerického ministerstva vojny minulý týždeň v piatok Austin zavolal Šojgovi.

Prehovorili tak spolu po prvý raz od 18. februára 2022, teda šesť dní pred začiatkom ruskej „špeciálnej operácie“. Austin mal naliehať na okamžité prímerie na Ukrajine.

Zbohom vysoký krvný tlak

Nie je jasné prečo.

Pokračovanie ruskej operácie zabezpečuje demilitarizáciu Ukrajiny a kolaps jej ekonomiky viac ako doteraz. To je realita, ktorej čelia politici Bidenovho režimu.

Rusko vyhráva bitku o Ukrajinu.

Kyjev už prehral.

Plány hegemóna USA sú v troskách.

Analytik Larry Johnson zdôraznil nasledovné:

„V prípade, že by Rusko čelilo nepriaznivým vyhliadkam na Ukrajine, Šojgu by bol ten chlapík, ktorý by volal Austinovi… a prosil o milosť. Ak Rusko údajne prehráva (ako to vykresľujú západné médiá), prečo by potom Austin žiadal okamžité prímerie?“

V odpovedi na jeho žiadosť Šojgu pravdepodobne povedal: „идите стучите по песку“ – v preklade „choďte búšiť do piesku“, vysvetlil Johnson.

Ruské sily pokračujú v postupe na úkor ukrajinských.

Ruská ofenzíva na Donbase sa za posledný týždeň výrazne zintenzívnila… Spočíva hlavne vo „vykoreňovaní“ zakopaných ukrajinských jednotiek bez nádeje, že budú posilnené alebo zachránené protiofenzívou.

V ostrom kontraste s falošnými správami médií hlavného prúdu ruské sily oslobodili a teraz plne kontrolujú Mariupol. Život jeho dlho trpiacich obyvateľov sa pomaly vracia do normálu.

Tisíce ton ruskej humanitárnej pomoci obracia veci naruby – spolu so začiatkom výstavby toho, čo bolo zničené.

Vitálne služby sa obnovujú.

Zostávajúci nacifikovaní násilníci v mestskej oceliarni Azovstal môžu vydržať ešte oveľa dlhšie. Ich osud je však spečatený. Ak sa odmietnu vzdať, sú odsúdení na zánik. Medzičasom sa časť z nich už vzdala.

Odkedy sa 24. februára začala ruská „špeciálna operácia“, ukrajinská armáda nedosiahla žiadne triumfy na bojisku nad výrazne lepšími silami Ruskej federácie (pozn. redakcie: ak nerátame opätovné obsadenie území, z ktorých sa Rusi sami v rámci preskupovania síl stiahli).

Lži západných režimov a médií

Tvrdenia amerických/západných režimov, bábkového Zelenského režimu a ich tlačových agentov z mainstreamových médií sú veľkými klamstvami.

Vždy, keď boli tieto tvrdenia predložené, nesprevádzali ich žiadne dôkazy, pretože žiadne neexistujú.

Balancujúca už len na jednej nohe, ukrajinská armáda je prakticky porazená. Môže veci ťahať dlhšie za cenu ďalších tisícok svojich vojakov zabitých, zranených alebo zajatých.

Alebo sa môže vzdať, aby im zachránila život a ochránila ich blaho. To by urobilo každé zodpovedné vedenie. Avšak bábka Zelenskyj naďalej presadzuje rozkazy svojej vyššej moci sídliacej vo Washingtone.

Bidenov režim a jeho podriadení vazali v NATO považujú ukrajinské jednotky za nahraditeľné.

Takže ruská „špeciálna operácia“ bude pravdepodobne pokračovať, kým zvyšky ukrajinských síl nebudú príliš zbité, vyčerpané a úplne demoralizované na to, aby mohli pokračovať.

Záver

Vyššie načrtnutá realita môže byť pravdepodobne dosiahnutá po tom, čo Rusko úplne oslobodí Donbas. Možno v tom čase bude môcť Vladimír Putin verejne vyhlásiť, že misia Ruska bola splnená.

Nie je prakticky nič, čo by USA/Západ mohli urobiť, aby zastavili to, čo prichádza – okrem spustenia 3. svetovej vojny, čo je desivá možnosť, ktorá môže byť pred nami.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Stephen Lendman, stephenlendman.org, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Západné sankcie mi pripomínajú:
  – teroristu, ktorý vtrhne do nákupného centra a na protest sa dobodá na smrť.
  – samovraha – čím viac samovrahov, tým menej samovrahov.
  – aktivistu, ktorý aby bojoval proti zvyšovaniu produkcie CO2 prestane dýchať.

  Niekde som čítal hneď na začiatku tejto operácie – je to vojna krajiny ktorá má suroviny proti krajinám, ktoré majú peniaze. No kto takúto vojnu nemôže prehrať?

  Otvorene si myslím (napriek vyhrážkam tohto fašistického štátu že asi ide o trestný čin alebo prečin), že Rusko je schopné buď svet (alebo aspoň jeho časť) zachrániť pred marazmom Veľkého resetu a zotročením, alebo ho úplne zničiť.
  Všetci predsa čakali kolaps zvrhlého západného finančného systému. Je tu. Predstavovali ste si ho inak? Bez vojny? Pokojne? Len chvíľková kríza, a všetko pôjde ďalej ako po masle? Nie, nie… Málokedy v histórii sa koniec hegemóna zaobišiel bez vojny.

  • Poopravili by sme – vojna krajiny, ktorá má suroviny proti krajinám, ktoré majú nie „peniaze“, ale „tlačiarne na bezcenné peniaze“.

   • Tak som to aj myslel, chcel som dať peniaze do úvodzoviek… Najhoršie na tom je, že ono SÚ TO PENIAZE. Platí sa nimi. Ľudia im dôverujú. (nechápem).
    Pritom z nich urobili LEN tovar. Narába sa s nimi presne ako s tovarom. Sú na predaj (pritom majú len slúžiť SPROSTREDKOVANIU predaja). Keď ich je nedostatok, VYROBIA sa nové (pritom majú zrkadliť stav trhu komodít a služieb, nie potrebu bank´arov a politikov). Avšak majú “výhodu” oproti skutočnému tovaru – môžu existovať virtuálne. Máte ich (napr.banka), aj keď ich nemáte.
    Ako by fungovala požičovňa áut v režime “banky”?Mala by jedno auto a požičiavala deväť? A keby ste vrátili auto, museli by ste priviezť ako úrok ešte jedno…? Asi nie.

   • Pokiaľ existuje petrodolár a je zaňho možné dnes kupovať takmer čokoľvek, bezcenné peniaze (papiere) to nie sú. Bezcenné budú až po krachu petrodolára, resp. krachu západného finančného systému.

  • Franta Záruba

   Toto tesat do kamene, Svatá pravda ❤️

   • Vytesaj do kameňa toto:
    Dolár je krytý americkou armádou.

    • SKANDINAVCI napadali drancovali vyvrazdovali vypalovali znasilnovali mucili kradli deyi zeny

     i od Rus obyvatel Evropu az Sicilii
     po staleti jak 30. Leta valka drancovani… depopulacre svedskymi vojdky vyvrazdeni
     Stale se finove svedove nemohou smirit s jimy vyprovokovanem
     nasledujici porazkou Ruskem
     Petrem Velikym pak zakladatelem majestatneho Svaty Petrohrad tod Leningrad

     Youtube bitva o leningrad
     blokada leningradu 2. Svetova valka SSSR vyhladoveni zpustosenim zapaDem
     Ss jednotky Francie Skandinavie Ukrajina atd atd ..

     Podobne muze cekat EU jsk si o to zada pro 2023 novych vakcinacich velky RESET satanistickych lozi

     Energetika potraviny suroviny vlastni sebevrazdy sebenlokadh
     Rusove jiz maji nahradni ofbery v BRIKS ne ,,,zabimi kuskama $ EU
     Zadluzeni ,,,krveproliti jako reseni ,,,

     EU padne na cumak bez vystrelu
     .pozna co to je jako zkouseli terror od 1942 Leningrad 120g chleba na den Stalongrad Moskva Sevastopol ….
     Stale nepochopitelne pod taktovkou Imperialisticke Anglie snad satanistu .
     BETINKA REX utekla se vsema imperium darmozrouty do Skotska
     Jeste pred konfliktem s ukrajinou,,,

     Opet EU na strane kteri plati chudobou padem ekonomiky na vse doplati jako spolupraci s Hitlera nacky koncentrsky vybombatdovani
     Okupace …… vakcinCe
     Planovane nove ZHN snad CoVID 2022 depopulace sterilization migrace pricmouhlych

     Tak si to opet vymazte Badateli odesila sr jinam take mame informace v 8 jazycich ,,snad prisne duvernych zdroju FEMA ,,, Verte tedy Britskym USA Pentagon lzim

     Joe Biden nestaci jezdit po USA mistech masoveho vrazdeni mezi civilisty Californie Texas Nys Buffalo…

    • Tou plne zaočkovanou, ktorá práve vymiera? 😀

    • And bloodshed of millions

    • provokater

     povedal by som, dolár je krytý ľudskou naivitou ovečiek a vypočítavosťou vlkov

 2. Všechny důležité informace k tomuto „konfliktu“ ode mě zde:
  https://forum.zdraveforum.cz/viewtopic.php?f=6&t=12
  a
  https://forum.zdraveforum.cz/viewtopic.php?f=6&t=14

 3. Podle ČT a Seznamu vítězí Ukrajinci .

  • ČT i Seznam sú teroristické organizácie.

  • V newspweaku je všetko naopak, takže ano.
   Víťazia. A Rusi nikdy nemali ropu ani plyn.
   Jediné, čo je treba v súčasnej dobe vedieť, je že či sa bavíme NORMÁLNE, alebo v newspwaku – novoreči.
   Novoreč´treba väčšinou negovať, aby ste zíkali správny zmysel povedaného.
   Ale, samozrejme, chápeme iróniu v “hlase”. To sa umelá inteligencia bude dlllllhoooo učiť.

 4. Takže rusi na Ukrajine vyhrávajú? A prečo potom zdrhli spred Charkova?

  • Počuli ste už o niečom takom, ako taktika a preskupovanie síl? Ak vo vojne obsadíte nejaké územie, neznamená to, že ho už musíte navždy okupovať a že prípadné stiahnutie sa z neho znamená „porážku“.

   Môžete sa stiahnuť, aby ste posilnili svoje sily inde a neskôr, keď dobyjete iné územie, tak sa tam, odkiaľ ste sa stiahli, vrátite. Vojna je dynamická aktivita.

   • Rusi takticky ustúpili.
    Takticky nechajú prúdiť zbrane a vojakov na Ukrajinu,
    Takticky ženú ruských vojakov na smrť proti opevneniam Donbasu.
    To nie je taktika, ale ruský bordel.

   • Vážená redakcia, vidím, že sa vyznáte aj v otázkach stratégie a taktiky vedenia vojny ako pred nedávnom v problematike covidu. Pozrite si okrem ruskej TV aj ostatné TV sveta a nemôžete prehliadnúť tú genocídu čo Rusi na Ukrajine páchajú. Rubľu sa podľa Vás mimoriadne darí. Dúfajme, že sa z neho ujde aj tým 40 mil.Rusom a vybudujú si splachovacie WC a mladí ruskí vojaci sa nebudú čudovať, že na derevni na Ukrajine sú asfaltové cesty a ľahšie by sa im odvážali ukradnuté chladničky, mrazničky… pre bábušku v Rossiji /nás,keď oslobodzovali brali časy-hodinky/.Z Ukrajiny odišlo na Západ 5 mil. žien a detí,kam za túto dobu utieklo z Ruska 4 mil. obyvateľov ? Ukrajina pri rozpade ZSSR urobila jednu veľkú chybu – verili Rusom, že nebudú mať žiadne územné nároky voči Ukrajine.Som presvedčený, že ak by si ponechali Ukrajinci 1-2 atómové bomby, toto by si Rusi nedovolili.

    • Si ty ale idiot

    • Nehovoríme, že sa vyznáme v taktike boja a vojny. Len sme sa zamysleli nad tým, aké môžu byť iné dôvody ústupu Rusov od Charkova než prezentovaná „porážka“.

     • Odpoveďou je bordel v Rusku. Na vysokých postoch, ktorí o niečom rozhodujú, sú proamerickí ľudia, takzvaná prozápadná elita.

    • Čop sa týka tej genocídy, tak to máte odkiaľ? Z Denníka N alebo TV Markízy? Vám by tiež prospelo sledovať aj iné médiá ako západné.

    • Josef. ARE YOU KIND OF TROLL OR SUBDEBIL????

    • provokater

     kua, to som sa s chuti zasmial. Ďalší súper génius, a z dejepisu v škole prepadol….hehehehehe…..

    • Keby, keby … Otázkou je, či by RF nechala Ukrajine samostatnosť, keby si chcela ponechať svoj jadrový arzenál, ktorý tam bol umiestnený v rámci ZSSR. Asi sotva.

  • Rudolf Šuňavský starší

   si informovaný ozaj dôveryhodne…. alebo snívaš ???

 5. Len kým my nenakopeme Schwabowu vládu na Slovensku, tiež budeme na kolenách… https://banskabystrica.zoznam.sk/tvrdy-odkaz-sefa-zeleziarni-podbrezova-vladimira-sotaka-tato-banda-nezodpovednych-ludi-by-mala-byt-zobrana-na-zodpovednost/ ! SLOVEXIT !!!
  V aprili vraj uzavrela vlada zmluvu s leteckou spolocnostou Fly Travel o preprave clenov vlady a ich rodinnych prislusnikov do zvolenej zahranicnej destinacie v pripade poziadania. No preco asi?

 6. Na pobavenie, slovenské hlísty liezli za americkými s prosbičkou v zúfalosti: https://www.cas.sk/clanok/2679515/americania-sa-uz-nemohli-pozerat-na-to-co-sa-deje-na-slovensku-zuckerbergovi-poslali-list/ ! Akí to primitívy !!! :o)))

 7. Redakcia, tak to vidíte.
  Z „hmm“ sa vykľubal pravoverný fašista, iných ste odtiaľto ale vyštval(i).
  Nech je to pre Vás poučením do budúcna…

 8. Šéf jedné z nejvýznamnějších izraelských organizací obvinil kanadskou vládu ze spoluúčasti na výcviku ukrajinských vojáků se silnými vazbami na neonacismus.

  https://aktax.cz/izraelska-organizace-kritizuje-kanadu-za-vycvik-neonacistickych-jednotek-v-ukrajinske-armade/

 9. V listopadu 1990 president USA Bush
  Vcetne na USA vojenske ambadade Colonel Painter slibili za pritomnosti Havlovych ,,,pravniku z Hradcan ,ze v zadnem pripade CSR a dalsi zeme Warsavske dohody nebudou cleny
  NATO EU za techto podminek
  Ruske CCCP vojska vyklidili EU a pristoupili ke sjednoceni Nemecka
  Jako Neitralni zonu EU

  Ja tam byl Praha az Kosice 3 tydny pod senatorem W. ARMSTRONG co

  Mozne Chapat ta zrada imperialistickych loupezniku zapadu novym BARBAROSA II

  EU PRESTANE EXISTOVAT NA SEbeVRAZdE EU planem loze SATANISTU chapete vakcinovani z ukrajinskych laboratori ,,polibku smrti ,,,

 10. Nedivam sa na túto vojnu extra dramaticky,ani na komentovanie , či už jednotlivcami,alebo redakciou.Kolega má onakvejsie informácie,tivi zásadne nepozerám od asi januára,aj by som už,no po pár správach,z vojny mi to znížilo už beztak nízke číslo lkve odhadom o 10 bodov. Rusi môžu byť vo vedení vojny úspešní len za predpokladu,že na nimi prevzatých územiach domorodci ocenia ich prítomnosť po viacerých stránkach. Bezpečie,poriadok, spravodlivosť,dostatok obživy,práca a postupná obnova krajiny. Potom určite nebudú velebiť banderovske bandy , a zelený bude rád,ak mu ostane hoc len tretina rozlohy pôvodnej, čo by som podmienil prechodom na latinku, dočasnú bratskú vojenskú a hospodársku pomoc Poľska Maďarska Slovenska na východe zvyšku krajiny, skorý vstup do eú výmenou za trvalú neutralitu,a aj keď sa hovorí že kompromisy to sú krysy, tuná to bez nich nepôjde,tak isto ako Nemecko bez plynu,a určite aj z nordstrimu, rozhodnú o tom však asi vo Washingtone, možnože…

 11. KOVIDBARÓN!

  ,,,,vojny sú ako hokej,či fotbal,či box,,,,vyhrá ten,kto to bude dobre predstierať,,,,inak vojny nieje možné prehrať a ani vyhrať,vojny sú divadlom mnohích tvári,lebo takto zložito to vymyslel onen boh-tvorca vojen,,,,nikto nevedomý nikdy nepochopí prečo vojny stále sú-lebo je to prianie onoho boha,aby človek stále trpel,,,,víťazi vojen boli vždy zadlžení a nikdy sa im nepodarilo splatiť dlžoby a preto sú dopredu naplánované krízy a preto občania víťazných krajín musel hneď našľiapať do polorozpadnutých fabrík a makať-aby si zaplatili mier a slávu svojích vodcov,,,,žiť sa tu neoplatí,množiť sa je hriech-toto si vezmite na vedomie!

 12. Jaroslav Vladic

  ,,,luxusni policejni Cz za ofmeny rodinne rekreacni stredisko Dodrava Sumava,,
  Dovezli tam ukrajince tehotne zeny s detma a seniory VYSLEDEK
  bezne jidlo VSE ZDARMA ,,,BEZENCI ,,, vyhazovali pry se to neda zrat

  Pak neuveritelne cele stredisko s prihrivaCim bazenem VESKErE zarizeni potahy luzkoviny zdemolovali
  pry musi byt premisteni do hotelu do Prahy pryc z teto prdelove lhoty kde neni ani kram na vodku … casti malebne Sumavy za coz CSR musi platit
  CHAPETE z milodti pomoci
  HOST VAM ZDEMOLUJE BYT vyhaze spizirnu
  .. Tak Jen tak Ddale EU
  Cekaji vas hladomor Egypske rany
  Exodus z vlastnich domovu zanik Slovenska …
  ZArgamenon,
  Vrchol veskere proroctvi Biblicke Baby Vangy Nostrafamus filmy vse vymazano zcenzurovano

  Nafta USA $ 6.29 za us gallon
  3.72 Litru diky Embargu Bidenovych satanistu silencu Covid WHO ZHN kriminalita zvyseni bida vrazdeni
  ,,,
  Jedna se ze postizenym , seniorum take opustenym superbohatych. ,,,
  nemajetnym budou povoleny legalni sebevrazdy
  ,,pry ,, ,Dustojne UKONCENI odchod z vlastniho ZIVOTU KAVORKIAN ,,,
  doporucuje se pro EU vlady ,generally bandy terorismu …,,
  systemu bezbolestnych otrav ,, uspora CO2 …, KOMNATY SMRTI S OVLADANIM ZEVNITR.
  A co davno fungujici Koncentraky mizeni opustenych ,,,obcanu vcetne bezdomovcu ,,, ve svobodnem imperialistickem zapade …

  Jiz projednano ve Svycsrsku …
  Tolik zprav ze Sveta nestaci se sledovat,,,investice technologie ,,,
  FAX finance News
  BLOOMBERG
  HISTORY tV 24 tam je trochu ,, politicke a Pravda

 13. Takže podla portálu necenzurovanapravda.cz WHO, z ktorého ide vystúpiť Rusko plánuje očkovaciu tyraniu predĺžiť až do 2030. roku ! Asi im už na to tak dobrovoľne ľudia nepobežia, pokiaľ nezavedú ešte tvrdšiu tyraniu, ale potom už budem chodiť len ozbrojený a beda toku, kto mi z poskokov fašistickej vlády skríži cestu !
  Predpokladám, že na jeseň a zime spustia toho naraz viac… infláciu, vysoké ceny, energetická kríza, drahí potraviny a nezamestnanosť. Len za posledné mesiace klesol záujem napr. o nákup auto o cca 22%… ľudia budú mať čím ďalej tým menej peňazí… a naša gubernia postavená na výrobe aut so subdodávateľmi pre fabriky dobre zahučí ! Orbán vedel čo hovorí vo svojom poslednom prejave v parlamente…

 14. …nielen Orbán vedel čo hovorí, takýchto politikov či iných jemu podob. je zrejme viac, akurát to možno menej ,,zrozumiteľnejšie“ hovoria….

 15. Redakcia – čo viete o tom, že slovenská vláda a čaputová majú údajne nakúpené tzv. prednostné letenky /teda nezabukované – kedykoľvek/ za 40 miliónov eur pre vybrané osoby? Práve som to počul na SVCS. Chystá sa vláda emigrovať – z dôvodu vojny, alebo iných očakávaných dramatických udalostí? Viete o tom, že slovenské železnice nechali vyhotoviť /overené!/ špeciálne preukazy /s hologramom a digi podobizňami/ – kvalitatívne na vyššej úrovni ako občiansky preukaz – na jazdy vlakmi zadarmo po celej SR – pre všetkých členov vlády, Čaputovú a pre všetkých poslancov SNR?

  • O tých letenkách sme počuli, posledné dni je o tom na Facebooku plno správ, no nikto oficiálne sa k tomu nevyjadril, držia bobríka. Ak priemerná cena letenky je 1000 Eur, tak to majú pre 40 tisíc letov. Na jednej strane to môže byť to, že sa chystajú zdrhnúť, na druhej strane, taký rezort diplomacie na letenkách minie dosť veľa.

   Slovensko má 90 diplomatických misií, ak na každej je v priemere 10 ľudí aj s rodinami (40 na jednej), tak to je 3600 ľudí. Ak by leteli 10x za rok, tak to máme 36000 leteniek. Ak by lietali biznis triedou, tak to by pokrylo 3-4 cesty do roka, čo je asi reálnejšie ako 10 ciest. Takže ťažko povedať, na čo majú pripravených tých 40 miliónov Eur na letenky. Ak nič nekalé neplánujú, tak by to nemali mať problém vysvetliť. Aj držia bobríka, potom je to podozrivé.

   O tých preukazoch na vlak sme nepočuli nič.

   • Tie preukazy treba vidieť – nie „počuť“ /…/. Podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám otázku leteniek by malo zodpovedať min. zahraničných vecí a úrad vlády. Zaujímavé musí byť – do akej miery sú bianco. Jedna vec je hospodárenie – druhá vec je zneužitie, resp. sprenevera. A už naj vec je – uhlíková stopa! Lebo uhlíková stopa za 40 miliónov eur je kurva čo? A oni mi zakážu kúriť predraženým drevom? To tam mám na nich poslať tú dementnú Grétku? A ďalšia vec sú dovolenky papalášov. No – ja len dúfam, že sa im zdrhnúť nepodarí – otázka, či budú zdrhávať aj s ochrankami. V každom prípade – scestovanému nasranému Slovákovi sa nemajú na Zemi kde ukryť. Ten ich fašizmus je tak kozmopolitný, že žiadnu špeciálnu ochranu či vzájomnú pomoc ako nemeckí nacisti v zahraničí už mať nebudú! V konečnom dôsledku – pre globalistov sú naši zmrdi len spotrebný materiál.

    Zdrhnúť sa dá aj vlakom. V dave. Na hranici SR si dokúpia lístok ďalej. A potom ich už nepozná nikto. A letieť môžu z iného štátu.

  • Rudolf Šuňavský starší

   .. ukronacistom (.. teda aj IM ) velí ich Cheff – zelený primitív

 16. provokater

  áno, vyženieme ich

  • Pohnojíme nimi slovenskú zem! Vyženieme ich aj s nakradnutými miliónmi a s krvou na rukách – áno?! A potom im ešte aj odpustíme a zabudneme – áno?! A ich deti sa potom o 20 rokov vrátia aby škodili ďalej – áno?!
   No nie!

Pridajte komentár

*