Sankcie EÚ v ruinách: Väčšina importérov plynu už má rubľové účty, tvrdí taliansky premiér


Print Friendly, PDF & Email

Sankcie EÚ v ruinách: Väčšina importérov plynu už má rubľové účty, tvrdí taliansky premiér

(Tyler Durden, Zero Hedge) Nedávno sme informovali, že keď budeme čeliť skutočným, brutálnym následkom svojej protiruskej hystérii, falošný jednotný front Európy okamžite praskne.

A stalo sa. Niekoľko európskych kupcov plynu už potichu platí za dodávky plynu v rubľoch, presne ako to požadovalo Rusko, teda v rozpore s bruselskými sankciami.

Tiež sme predpovedali, že čoskoro prakticky každý v Európe pôjde v ich stopách a podobným spôsobom obíde sankcie Európskej únie.

No a naše predpovede pred chvíľou potvrdil jeden z najmocnejších ľudí v Európe – bývalý partner banky Goldman Sachs, bývalý šéf Európskej centrálnej banky a súčasný taliansky premiér Mario Draghi.

Draghi si s platbami v rubľoch ťažkú hlavu nerobí

Počas tlačovej konferencie vo Washingtone po stretnutí s Joeom Bidenom Draghi povedal, že európski dovozcovia plynu si už v Gazprome (ruský dodávateľ plynu) pootvárali účty v rubľoch.

Taliansky premiér odpovedal na otázku, či si je istý, že Taliansko bude schopné platiť za plyn bez porušenia sankcií, a teda tok plynu do Talianska nebude ovplyvnený.

„V skutočnosti som v tomto dosť sebavedomý, ale z hlúpeho dôvodu. Neexistuje totiž žiadne oficiálne vyhlásenie o tom, čo znamená „porušenie sankcií“. Nikto nikdy nepovedal nič o tom, či platby v rubľoch porušujú sankcie alebo nie a ako by mali byť tieto platby realizované. Takže je to taká šedá zóna.“

V skutočnosti to vôbec nie je šedá zóna – 27. apríla 2022 predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová konkrétne varovala spoločnosti, aby nepodliehali požiadavkám Ruska platiť za plyn v rubľoch.

„Spoločnosti s takýmito zmluvami by nemali pristupovať na ruské požiadavky. Bolo by to porušenie sankcií, čo pre dané spoločnosti predstavuje vysoké riziko,“ povedala von der Leyenová.

Zbohom vysoký krvný tlak

Inými slovami, Draghi si buď vôbec nie je vedomý aktuálnej reality najpálčivejšej témy dnešného sveta, alebo nehorázne klame a zároveň tým demonštruje, že celý „zjednotený európsky front“ proti Putinovi je len jedna obrovská fraškovitá fasáda.

Následne Draghi vyslovil úžasný záver: „V skutočnosti si v Gazprome väčšina dovozcov plynu už otvorila rubľový účet.“

Draghi tak ohromujúco odhalil, že v zákulisí Európa naďalej aktívne platí Rusku miliardy každý deň a dokonca to robí podľa Putinových podmienok, čím pomáha posilňovať hodnotu rubľa!

Na nasledujúcom grafe si môžete pozrieť hodnotu amerického dolára voči rubľu. Rubeľ po invázii na Ukrajinu najprv silno oslaboval, no neskôr začal rovnako prudko rásť a dostal sa na vyššiu úroveň, ako bola pred inváziou:

Záver

Je však aj celkom možné, že Draghi je senilný, čo by vysvetľovalo, prečo povedal, že diskutoval s Joeom Bidenom o vytvorení globálneho kartelu kupcov ropy. Teda podobne ako je OPEC kartel vývozcov, tak oni by vytvorili kartel dovozcov ropy.

Zopakujeme to, pretože to stojí za zopakovanie: Draghi a Biden si sadli, obaja zúfalo túžili po rope za akúkoľvek cenu a uvažovali o vytvorení kartelu kupujúcich ropu.

Necháme to tu bez ďalšieho komentára, pretože akékoľvek pokusy o pochopenie tejto epickej hlúposti by viedli k scéne priamo z filmu Scanner.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: Tyler Durden, Zdroj: zerohedge.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. A preto „hoci aj vo vojne si znepriatelené strany voči sebe platia svoje dlhy“ – Kyjev fyzicky zastavil dodávku časti ruského plynu do Európy!

  „Rusko je naďalej odhodlané plniť dohody o dodávkach plynu. Povedal to v stredu hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, keď ho požiadali, aby sa vyjadril k správam o zastavení tranzitu plynu cez jednu z hlavných trás na Ukrajine.

  Toky ruského plynu do Európy cez Ukrajinu klesli v stredu o štvrtinu po tom, ako Kyjev zastavil dodávky cez vstupný bod Sochranovka na východe krajiny. Odôvodnil to zásahmi ruských síl, ktoré narušili technický proces prepravy a neoprávnene odoberali plyn. To je prvýkrát, čo bol vývoz cez Ukrajinu prerušený od začiatku ruskej invázie.

  Ruský energetický gigant Gazprom napriek tomu tvrdí, že si splní všetky svoje záväzky voči európskym zákazníkom.“
  https://www.informacnavojna.tk/article/nech-zapad-plati-viac-ako-platil-nam-a-nech-vysvetli-svojim-obyvatelom-preco-by-mali-schudobniet-reagoval-lavrov-na-bezprecedentny-krok-banderovskeho-rezimu-v-kyjeve-ktory-zastavil-cast-dodavok-ruskeho-plynu-do-europy

 2. EU serie, že 100 miliónov obyvateľ stále nedostalo smrtiace sérum Covid19, a preto chystá koordinovane nové tlaky na očkovanie na túto skupinu na jeseň !!! Takže sa máme na čo tešiť, všetci dobre vyzbrojte ! Nevedomo, čo slovenské fašistické štetky a psy na nás vymyslia ! https://necenzurovanapravda.cz/2022/05/eu-chce-vytvorit-tlak-na-100-milionu-neockovanych-obcanu-aby-se-dali-ockovat/
  Chcú zničiť kontrolnú skupinu, lebo v zime sa začne
  https://necenzurovanapravda.cz/2022/05/miliony-mrtvych-expert-na-ockovani-varuje-pred-katastrofou-pro-ockovane-video/ !!! Takže genocída bude pokračovať, až ich sami neodstavíme, oni sami od seba neprestanú ! Kurvy satanistické !

 3. P.s.: Som zvedaví, či nenaviažu očkovanie napr. na potravinový prídel, pokiaľ je pravdou to, že sa blíži hlad a Kremnica tlačí prídelové lístky ! Opoziční politici, preberte sa a zistite viac, čo chystajú na národ sadistické hyeny pod hlavičkou EU (my nič, my muzikanti!) na jeseň a v zime !!! Prečo mlčíte ??? Čo ste napr. Fico, Blaha a spol ticho aj ohľadom Great reset-u? Tiež sa v tom veziete? Sabaka, ty zakomplexovaný niktoš – chivava, zase budeš štekať vo všetkých prostitútkskych médiách?

 4. Peniaze sú krvou ekonomiky. Ruský rubeľ od začiatku tohto roka posilnil voči USD o 11% a stále rastie. Pokles bol iba prechodný. Sankcie teda nezaberajú tak, ako si to Washington a Brusel predstavujú. Myslím si, že zo sankcií bude profitovať Čína, na ktorej lacný tovar sa zaviedli zhruba pred rokom dodatočné clá. Čoskoro uvidíme.

  • Sankcie proti Rusku sú v skutočnosti namierené proti členským štátom EU, ktoré majú ekonomicky zničiť, zadĺžiť a zbedačiť v súlade s Great reset. A potom tí, ktorí toto všetko čo prebieha vyvolalili, prídu ako „záchranci“ s návrhom vyriešenia chudoby, bezpečnosti, hladu, chorôb a pod. Prídu so spoločenskou zmluvou, ktorá na väzme všetkú slobodu, majetok, … za ich úžasné riešenie zdieľanej ekonomiky postavenej na klamstvách o ekológii, udržateľnosti zdrojov a pod.: nebudete NIČ vlastniť a budete šťastní ! Takže čoskoro začne opäť mediálne masírovanie, ktoré sa bude opierať na už známych frázach ZODPOVEDNOSTI, DOBRE, MODERNOSTI, a pod. falošných heslách, ktorými budú tlačiť ľudí do nimi vytvoreného otroctva digitálnej identity, peňazí, sociálnych kreditov… a nakoniec ako povedal sám úchyl Schwab prídu po mobiloch povinné chipy !!!

 5. provokater

  presne ,brúsime šable

 6. Prekonali sme tisíčročie, vďaka podmienkam, v ktorých žijeme. Máme všetko, čo potrebujeme, Keď každý bude myslieť na sebestačnosť+pre pocestných. Dokážeme ešte schovať a nachovať nepriateĺov v podzemí a priateľov v obývačke? Každá osoba v našej blízkosti je celý svet. Súdime. ale sami súdení byť nechceme. Už dnes rozmýšľame ako si“ zabetónovať zásoby“, ale sýty medzy hladnými neprežije…

 7. K tomuto portálu som sa dostal , keď som zaspávam nad smartfón om,spray mi záhadným spôsobom úplne nechtiac padol na súhlas s odberom správ. V podstate však neľutujem,aj keď by som si želal trošku viac príspevkov od žien,ako to ony vidia. Ja už na veľké emócie asi nemám,,,,,,,kokos redmi9c, aký spray ?!! ,,,,,,Prst,,,,,, ešte spraví zomna ten môj dylino snáď teplého,alebo feťák a,no tak toto ma nasralo…

 8. Very correct analysis. Bravo

 9. Poznáte niekto nejaký dobrý internetový obchod kde sa dajú kúpiť výživové doplnky, chlorella…?

  • Prelúskaj toto

   https://etabletka.sk/
   —————————————–
   Pozná niekto lacnú hydrauliku na zhotovenie lisu na brikety zo sena? Špekuloval som zakúpiť nejaký paletovací vozík a z toho, ale to má zdvih len 20 cm a navyše ide o drahú záležitoť aj zo sekáča. Mám na mysli výhradne ručnú hydrauliku. Teda ide mi o mechanizmus z nejakého na to vhodného zariadenia. Máte tip? Určitá možnosť sú aj šrobovicové zdviháky na lešenia napr. Možno obyčajný lis na hrozno. Namočiť seno – napchať to tam a zlisovať. ???

   • Maroš, najjednoduchšie ručné hydraulické zariadenie a najdostupnejšie je „panenka“ hydraulický zdvihák.. Na lisovanie musíš mať spravenú nejakú formu, krabicu, samozrejme vrchný dekel o vnútorných rozmerov formy, nejaký uzavretý rám o ktorý oprieš panenku a môžeš lisovať.. totok len tak v skratke, nakoľko neviem ostatné faktory.. Množstvo sena, veľkosť brikety, rozpočet..

    • Robo – „Veľkosť brikety“ – vychádzam z rozmerov dvierok do ohniska tých mojich väčších kachiel v izbe, čo je20 x 30 cm, takže menšie. Lešenárska stojka so šrobovicou má pätku 15 x 15 – preto som to kúpil v šrote. Samozrejme nebudem chcieť lisovať čerstvo nakosené seno – až to ležiace povedzme týždeň – zásadne sa to zmenší a zmäkne – lebo inak to nenapcháš. Potom je to dilema, či takto likvidovať organickú hmotu zo sadu – kvôli pôde. Ale je to výhodnejšie na prežitie aspoň extrémnej zimy ako píliť kvôli drevu vlastné stromy – sú to moje deti, spojenci a živitelia.

     Absolútne netuším čo je to „panenka“ – vieš to popísať, normálny technický názov, obrázok?

     Kedysi som sa pokúšal lisovať seno v dvoch vedrách – jedno zvrchu zaťažené tehlami – reku viac takýchto dvojíc a bude – nedá sa – ten tlak musí byť ozaj poriadny.

     Kedysi sa chlieb piekol výhradne na kukuričných šúlkoch – bohužiaľ – mimo ručne pestovaných a zbieraných to po kombajnoch ostáva na poliach a zaorú to. Už som s tým kúril – výborné.

     • Nie som motorista, takže mi nedocvaklo, že panenka – zvlášť v úvodzovkách, teda slengovo, je obyčajný hever – zdvihák a bez úvodzoviek už panenka. Mesiari majú tiež svoju panenku, lodníci tiež – je to bitva, alebo sú to bitvy, o ktoré sa uväzujú lodné laná. Inak diky za tip – 28 eur za 10 ton je super. Dole hlavou neviem či to dokáže pracovať lebo olej – zrejme bude treba pákami zmeniť smer tlaku – zvrchu dole. Videl som briketovače ako matrice – viacej naraz.
      https://www.naradovna.sk/Hydraulicky-zdvihak-10T-MAR-POL-M80360-d300.htm#detail-anchor-description

 10. Ešte nejaký iný obchod?

Pridajte komentár

*