Ako zresetovať štítnu žľazu, nakopnúť metabolizmus a schudnúť


Print Friendly, PDF & Email

stitna-zlaza-reset

Starší muž navštívil slávnu lekárku Dr. Eriku Schwartzovú, aby od nej získal zdravotnú radu ohľadne svojho vážneho ochorenia.

Dr. Schwartzová zhodnotila všetky lieky a terapie, ktoré muž absolvoval a následne chcela požiadať jeho kardiológa, či by mu bol ochotný zmeniť liečebný protokol.

Uvedený starý muž totiž trpel nadváhou, nízkou hladinou testosterónu a problémami so štítnou žľazou. Mal tiež problémy so spánkom spôsobené pokročilým štádiom ekzému, ktorý spôsoboval neznesiteľné svrbenie.

Jeho kardiológa sa však márne pokúšala zastihnúť celé 3 týždne. Keď sa jej to napokon podarilo, navrhla mu, aby na začiatok vysadil všetky lieky, ktoré prispievali k zhoršovaniu kožných problémov pacienta. Kardiológ to však odmietol.

Ako uvádza Dr. Schwarzová:

Pokúšala som sa mu dovolať celé 3 týždne a keď sa mi to konečne podarilo, povedal: „Nemôžem sa s vami o tom baviť, pretože vy nerozumiete vede“. Keď však počul, že máme rovnaké medicínske vzdelanie, zavesil mi telefón.

Starý muž sa rozhodol zmeniť kardiológa a vyskúšať liečbu Dr. Schwartzovej

Po tejto konverzácii Dr. Schwartzová všetko mužovi vysvetlila a on sa rozhodol, že vymení kardiológa, a že vyskúša plán, ktorý mu ona odporučila.

Navrhla mu, že by mal zvýšiť hladinu hormónov štítnej žľazy a tiež, aby prestal užívať lieky na vysoký cholesterol.

Pred začiatkom novej terapie si muž myslel, že mu to privodí infarkt. Avšak Dr. Schwartzová mu vysvetlila, že sa toho nemusí obávať, pretože hormóny štítnej žľazy samé vyrovnajú hladinu cholesterolu a to čisto prirodzeným spôsobom.

Tiež mu vysvetlila, že hormóny štítnej žľazy sú výsledkom činnosti štítnej žľazy, ktorá je endokrinnou žľazou v tvare motýľa, nachádzajúca sa v prednej časti krku.

Ako funguje štítna žľaza

Štítna žľaza produkuje hormóny trijódtyronín a tyroxín, známe aj pod skratkami T3 a T4. T4 sa ďalej mení na T3 v bunkách, ku ktorým sa dostáva krvným obehom.

Hlavnou úlohou štítnej žľazy je regulovať metabolizmus a dodávať energiu. Mali by ste však vedieť aj to, že táto žľaza ovplyvňuje celé telo a pomáha ostatným orgánom správne fungovať.

Najčastejším problémom štítnej žľazy je jej znížená činnosť. To je vtedy, keď prestane produkovať dostatok hormónov potrebných na reguláciu telesných funkcií.

Príčin môže byť viacero – a to tak externých, ako aj interných faktorov, ako sú napríklad Hashimotová choroba. Ide o autoimunitné ochorenie, pri ktorom je štítna žľaza napadnutá vlastným imunitným systémom.

Najčastejšími prejavmi zníženej činnosti štítnej žľazy sú:

 • suchá pokožka
 • lámavé nechty a vypadávanie vlasov
 • únava
 • nadváha, výkyvy telesných teplôt
 • pocity chladu
 • zlé reflexy
 • depresia
 • zahmlená myseľ
 • výkyvy nálad a podobne

Problémom týchto príznakov je, že môžu znamenať aj iné ochorenia. Výsledkom potom často býva, že lekári predpíšu lieky, ktoré nezodpovedajú tejto diagnóze.

A dokonca, často ani len neuvažujú o tom, že potenciálnym ochorením je práve štítna žľaza.

Častá zámena diagnóz

Mary Shomonová je známa medicínska expertka v tejto oblasti. Je tiež autorkou viacerých knižných publikácií.

Ako uvádza, ľudia často prídu s vysokým cholesterolom alebo depresiou a všetci dostanú predpísané lieky na vysoký cholesterol a antidepresíva.

Nikto sa potom už neunúva zistiť, či je všetko v poriadku s ich štítnou žľazou.

Ďalej uvádza, že existuje kritická chyba konvenčných testov na diagnostikovanie zníženej funkcie štítnej žľazy. Ide o známy test TSH (test na hormón stimulujúci štítnu žľazu), ktorý zisťuje hladinu hormónu TS v krvi.

Prírodná liečba osteoartritídy

Chybou tohto testu je, že neukazuje hodnoty T3 a T4 v krvi.

Zlé je to preto, lebo mnohí pacienti vykazujú vyššie spomenuté príznaky, no ich hladina TSH je v norme. A tak sú im potom predpísané lieky, ktoré im nemôžu pomôcť a k tomu ešte aj znášajú ich nepriaznivé vedľajšie účinky.

Dr. Schwartzová vysvetľuje, že tento stav je naozaj veľmi zlý, pretože väčšina lekárov lieči svojich pacientov len podľa individuálnych príznakov. Nepozerajú sa na človeka a jeho telo ako na jeden celok.

Test TSH tak v podstate robí medvediu službu každému, kto sa snaží o seba starať či dokonca aj tým, ktorí sa chcú starať o svojich pacientov.

Ako robiť správnu diagnózu a liečbu štítnej žľazy

Z vyššie uvedeného vyplýva, že hladiny hormónov T3 a T4 by sa mali vyšetrovať osobitne.

Tiež je dôležité sa uistiť, že T4 sa správne mení na T3, a že T3 vstupuje do buniek za účelom regulácie funkcie telesných orgánov.

Liečba štítnej žľazy Dr. Schwarzovej obsahuje takmer všetko:

 • zmenu stravy
 • úprava hormónov
 • cvičenie
 • doplnky stravy

Ona vždy vyšetrí celé telo, nielen príznaky. Výsledkom je potom liečba, ktorá dosahuje výborné výsledky.

Dr. Schwarzová objavila, že najlepším a najrýchlejším spôsobom, aby sa pacienti cítili lepšie je priamo podávať im hormón T3, čo je aktívna forma hormónu.

Naša štítna žľaza funguje v podstate ako plynový pedál, ktorý udáva rýchlosť fungovania celého zvyšku organizmu.

No a potom, keď sa už pacienti po podaní hormónu T3 cítia lepšie, môžu pokračovať so zdravou stravou, cvičením a ďalšími zmenami ich životného štýlu.

Čo ovplyvňuje našu štítnu žľazu

Ako sme už uviedli skôr, sú to rôzne externé aj interné faktory alebo ich kombinácie, ktoré môžu ovplyvniť činnosť našej štítnej žľazy.

Podľa Dr. Grega Emersona z Austrálie sú to hlavne environmentálne toxíny, rýchly beh života, spracované potraviny, sladené nápoje a ďalšie nezdravé zvyky, ktoré ovplyvňujú štítnu žľazu.

Z environmentálnych toxínov považuje za úplne najhoršie plesne a mykotoxíny. Neuvedomujeme si to, no často jeme potraviny, ktoré sú plné týchto látok.

Veľký problém je aj nadmerné množstvo cukru, ktorý spôsobuje to, že pleseň rastie vo vnútri ľudského tela a súčasný nedostatok potravín, ktoré pred plesňou a mykotoxínmi chránia.

Dr. Emerson tvrdí, že ešte nevidel pacienta s hyperaktívnou štítnou žľazou, ktorý by zároveň nemali problém s plesňou a mykotoxínmi.

Hyperaktívna štítna žľaza sa vyznačuje opačnými príznakmi ako pri je zníženej činnosti – a to náhlym úbytkom váhy v dôsledku príliš zrýchleného metabolizmu (opak nadváhy) a rýchlym či nepravidelný búšením srdca.

Ako sa starať o zdravie štítnej žľazy

Dr. Schwarzová a Dr. Emerson odporúčajú položiť si nasledovné otázky, ktoré vám naznačia, či sa dobre staráte o vašu štítnu žľazu:

 • Jem správne jedlo?
 • Pijem dostatočné množstvo tekutín?
 • Mám dostatok slnka (vitamínu D)?
 • Dostáva sa mi dostatok spánku?
 • Mám adekvátny pohyb a fyzickú aktivity?

Dr. Schwarzová ďalej uvádza, že by ste mali pozorovať varovné signály svojho tela.

Ak máte problémy s nočným spánkom, prečo to je? Pijete veľa alkoholu? Večeriate neskoro v noci? Máte vedľa hlavy položené elektrické zariadenia? Spíte pri zapnutom televízore?

Keď sa vám podarí zistiť príčinu zdravotných problémov, vyliečiť sa potom môžete aj bez liekov a to jednoduchým odstránením danej príčiny.

S týmito názormi súhlasí aj Dr. Mercola, jeden z najznámejších amerických lekárov celostnej a alternatívnej medicíny. Hovorí, že vy ste jediný, kto je zodpovedný za vaše zdravie a tiež jediný, kto vás môže z choroby vyliečiť.

Stop Candida

Zdroj: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Som rada, že v článku sa spomína MUDr. Mercola. Ja osobne dlhé roky rada čítam jeho web http://www.mercola.com Má to aj vyhľadávač – ktorý mi už viackrát pomohol pri mojich zdravot. problémoch. Vydal aj niekoľko veľmi dobrých kníh. Má kliniku natural. medicíny kde zamestnáva cca 100 ľudí.

 2. Neviem,ale ja som sa nič nedozvedela čo by mne pomohlo zresetovať moju hypofunkciu štítnej žľazy,Beriem Euthyrox 20 rokov…Jem zdravo,športujem,pijem tekutiny,vodu,alebo čaje,nespím pri televízore,spať nemôžem aj ked by som rada,mám poruchy spánku,niekedy nespím ani ked vezmem tabletku a určite mi nepomôžu rastlinné preparáty,alebo čaje. Pre mňa je to slabé…Takže aj napriek tomu priberám…

  • Jednoznačne jód, najdôležitejšia látka pre funkciu štítnej žľazy, ktorú tento článok úplne zabudol čo i len spomenúť. Nerozumiem prečo.

   • Neabudli. Námet tohto článku je o rúchlom reštartovaní a to sa dosiahne podávaním priamo T3. Potom sa možte zamerať na dlhodobú liečbu, do ktorej patrí aj podávanie jódu. O tom podrobnejšie píšeme v iných článkoch.

  • Mám presne ten istý problém s priberaním a poruchami spánku. 20 rokov hypofunkcia štítnej žľazy. Operácia by mi nepomohla ,lebo štítnu žľazu nemám. Proste sa zmenšila a akoby vyschla. Lekári ktorí o tom ešte ani nepočuli mi nechcelí veriť. Rastlinné preparáty nepomôžu,lebo su takisto slabé. Stravujem sa tiež zdravo,takmer každý deň športujem,nejem sladkosti,nepijem sladené nápoje,napriek tomu po 50tke pár kg naviac. Nieje to jednoduché. Skúsim si zaobstarať tie prípravky.Aj ked nerada do seba strkám chémiu…

 3. Sierra, pomohol som viacerým so štítnou žľazou aj manželke a nemusela na operáciu.
  Štítna žľaza vám produkuje hormón tyroxín 99,5% a mate ju chorú len 0,1%.
  Podľa toho by ste mali brať euthyrox len 18ug.
  Je to malina pre vaše úplné vyliečenie.
  Mali by ste užívať prípravok z morských rias KELP, ktorý ma pre vás účinnosť liečenia až 94% a mate ho brať samostatne 1 krát denne 1/2 hod pred jedlom. Najlepší Kelp sa mi podarilo zohnať z tohto obchodu:

  ***
  Mali by ste tiež brať MEGAKOMPLET 2 krát denne 1/2 hod pred jedlom tiež najlepšie z uvedenej firmy.

  K tomu je ešte nutný Zinok a Selén po 1 krát denne 1/2 hod pred jedlom a najlepší sa mi podarilo kúpiť v obchode: ***
  Tu si tiež môžete objednáť Vitamín C v prášku a MSM (metylsulfonylmetán) tiež v prášku,aby ste zbytočne nepreplacali a sú veľmi kvalitné.
  Vitamín C berte denne 650 mg cca 1/2 hod pred jedlom a MSM vám vychádza brať 440 mg denne tiež 1/2 hod pred jedlom. Najlepšie ich rozdeliť na 2 krát a denne obe rozmiešať v 2 dl vody, či málo sladenej limonády bez CO2.
  Váhy na tisícinu gramu (mg) od 0 do 20 g majú v obchode PGchem cca za 30 eur.
  Do 2. mesiacov by ste mali byť OK.
  Aby ste si zlepšili spánok berte denne omegu 3, ale i Melatonin spánok dobre pomáha z hore uvedeného obchodu.
  Veľa zdravia.

  • Dobry den, mozem aj ja poprosit link na dane obchody do mailu? [email protected] Vopred velka vdaka

  • Netreba hádzať všetkých do jedného vreca, každý sme iný. Príčinou problémov môže byť u niekoho stres, u iného strava, u ďaľších ťažké kovy, pesticídy, lepok v pšeničnej múke, sója a výrobky z nej, nedostatok vitamínov, pohybu, zlý pitný režim, blízkosť silného vysielača a iné. Najprv treba spraviť všetky testy, T3,T4, retroT3, protilátky a pod. Aby bolo jasné o čo ide. Potom môže začať liečba a iba skusmo, opatrne, lebo reakcia môže byť prekvapivá.

   • Veľmi dobre povedané,sme každý iný.Mne od roku 2011 robili vyšetrenia štítnej žľazy už 5x, mám všetky symptómy,tak som sa išla dať vyšetriť.Stale negatívne výsledky.Presťahovala som sa do zahraničia a tu mi nejaký športový tréner bez vzdelania povie:nechápem cvičíte 6 dni v kuse,jete správne potraviny,nechápem prečo neide tuk dolu po troch mesiacoch..Iba ak? Máte problém so štítnou žľazou.Takze asi vďaka poruche budete aj oestrogen dominantná a sa môžte aj pokrájať na kúsky a neschudnete.Insulin resistant atdatd.No a mám odpoveď.Toto nám naši lekári nikdy nepovyšetrujú.Także pracujem na sebe a samozrejme jem riasy ,lebo vyšlo mi z krvi ,že mi chýba jód.Takže veľa zdaru pri vyšetrovaní štítnej u lekára.

  • Pán Miro,
   môžem aj ja poprosiť o link kde si môžem zadovážiť tie prípravky??
   [email protected]
   Dakujem

  • Dobry den, Miro, aj ja vas poprosim o linky na vami doporucovane pripravky.
   [email protected]
   Velmi pekne vam dakujem.

  • Iveta Horvath

   mozem poprosit linky na dane obchody na mail , dakujem
   [email protected]

  • Dobrý deň,
   Mohol by som Vás touto cestou poprosiť o link kde si môžem zadovážiť prípravky na obnovenie funkcie štítnej žľazy, ktoré Pán Miro na bádateľ.net zverejnil ale následne to bolo zmazanie?
   Potrebujem to pre moju maminu, ktorá sa vyše 25 rokov lieči eutyroxom momentálne berie L-thyroxin v dávke 150mg a k zmene neprichádza. Ďakujem za váš čas a poprípade skúsenosti o ktoré sa so mnou budete môcť podeliť. Pekný deň prajem

   Dakujem

 4. Redakcia Bádateľ net.

  Vážená redakcia nemuseli ste z článku hore s názvom Miro vymazať 2 obchody,kde si nešťastný ľudia chorý na štítnu žľazu majú kúpiť najlepší prípravok s najväčšou účinnosťou liečenia a vyliečenia sa z tejto choroby.

  Nie každá firma zaoberajúca sa výrobou prípravku je slušná, solidná a poctivá.

  Niektorá darebacká firma si dovolí dať do prípravku s tabletkami len tretinovú časť liečivej účinnej látky,iná polovicu až 3/4 ale normálny solídny výrobca dá do prípravku normálnu dávku liečivej látky,aby sa naozaj chorá osoba z užívania liečivého prípravku vyliečila a nie len stagnovala a liečila do nekonečná ako z farmakojedov.

  Tým,že ste vymazali navigované obchody, urobili ste presne to,čo robí pri výrobe prípravkov tá najdarebackejšia firma.

  Teraz ako sa môžu chorí spoľahnúť akú mačku si vo vreci kúpia a ako im môže prípravok vôbec pomôcť a vyliečiť ich ???
  Ozaj prečo to zlo robíte a za akým účelom?
  Ak by ste boli aj vy chorý, dobre by vám padlo takého počínanie od iných?

  Z vašej strany to nebola láska k blížnemu !!!

  • Mame pravidla, ze propagaciu eshopov v komentaroch nedovolujeme. To plati pre vsetkych. Nemame kapacity skumat, ci dany odkaz je uprimna snaha o odpuracanie alebo pokus o neplatennu reklamu. Zvycajne mazeme cele taketo komentare. Mozete byt radi, ze z Vasho sme vymazali iba linky na eshopy. Je to pravidlo, o ktorom nediskutujeme, takze nema zmysel, aby ste dalej vyjadrovali svoje vycitky – reagovat na ne uz nebudeme a nas postoj nezmenime.

   • Dost neprofesionalna odpoved. Aj ked bol povodny komentar velmi slusny a neagresivny…

    • Odpoveď redakcie mi pripadá maximálne profesionálna a slová MIra aj gigola ako ďalšia reklama na Mirove produkty. Povedzme si pravdu, každý jeden predajca by bol ochotný odprisahať, že práve jeho produkt je najlepší, nefalšovaný (aj keď by predávali len placebo).

  • mozem poprosit linky na dane obchody na mail [email protected], dakujem

  • mozem poprosit linky na dane obchody na mail
   [email protected]
   Ďakujem

 5. Syn 28 rokov, mal výsledok na štitnu žľazu TSH 5,1.Má pocit ako by mal ,,oriešky,,v hrdle,zajtra ide na endokrinolog.vyšetrenie.Ako sa postupuje v liečbe?Dakujem za informácie.

 6. dobry den,mam znizenu funkciu stitnej zlazy,lekar mi predpisal euthyrox 75,beriem ho necely rok,pribrala som skoro 10kg a napriek tomu ze sa neprejedam a cvicim,kg dolu nejdu.myslim ze to je ztych hormonal.liekov.vedli by ste mi poradit nieco na prirodnej baze co by mi stitnu zlazu dokazalo upravit aj bez liekov?dakujem za info.

  • Moja mama brala dlhé roky Euthyrox a hypofunkcia štítnej žľazy bola čím ďalej s horšími výsledkami. Začali sme jej dávať Kelp z kanadskej firmy a hlavne zeleninové šaláty, ktoré vždy obsahovali zeler. To zabralo, postupne pri polročných kontrolách išli hodnoty k lepšiemu. Teraz asi po 3 rokoch ju endokrinologička objednala na kontrolu až po roku, lebo hodnoty má v norme.

Pridajte komentár

*