ŠOKUJÚCE ODHALENIE: Doľahla na Jána Kuciaka ťažká karma portálu Aktuality.sk? Jeho majiteľ má totiž temnú teroristickú minulosť plnú krvi a násilia! Viac info tu

Ako sa elegantne vyhnúť testovaniu, keď ho od vás bude žiadať zamestnávateľ

Print Friendly, PDF & Email

Ako sa elegantne vyhnúť testovaniu, keď ho od vás bude žiadať zamestnávateľ

Od pondelka 22.11.2021 vrámci sprísňovania pandemických opatrení chcela vláda na pracoviskách zaviesť režim „OTP“, čiže pracovať mali mať dovolené len očkovaní, tí čo covid prekonali alebo otestovaní zamestnanci.

Ako vždy, nič, do čoho sa pustí táto neschopná vláda, nedokáže zrealizovať včas a nový termín pre OTP režim by mal platiť až od nasledujúceho pondelka 29.11.2021.

Čo však robiť, ak sa nechcete každé 2 dni testovať, ale nechcete sa ani očkovať (čo by sme vzhľadom na smrteľnú povahu týchto vakcín ani neodporúčali)?

Na zamestnávateľa môžete využiť takú malú lesť.

Ako sa vyhnúť testovaniu

Každý zamestnávateľ je zo zákona povinný vytvárať „zdravé a bezpečné“ pracovné prostredie. Na toto sa budú vláda aj zamestnávatelia odvolávať pri právnom zdôvodňovaní vyžadovania testov – aby boli ostatní zamestnanci chránení pred nákazou Covid-19.

Dobre teda, budete hrať ich hru, ktorú však obrátite proti nim.

Keď vám zamestnávateľ oznámi, že od pondelka bude pri vstupe na pracovisko od vás vyžadovať test, povedzte, že áno, samozrejme, testu sa podrobíte.

Pripomeňte mu však, že právo na „zdravé a bezpečné“ pracovné prostredie platí pre všetkých, teda, že aj vy máte právo na takéto prostredie.

No a preto očakávate od neho, že zabezpečí, aby ste sa na pracovisku nenakazili covidom, napríklad od netestovaného zaočkovaného, ktorý sa testovať nemusí, ale nákazu môže šíriť rovnako.

Keď toto vyslovíte, v tomto bode zamestnávateľovi zrejme zamrzne úsmev na tvári.

Môže síce tvrdiť, že očkovaní nemajú povinnosť sa testovať, no vás to zaujímať nemusí. Vás zaujíma jedine to, aby bola splnená zákonná požiadavka na „zdravé a bezpečné“ pracovné prostredie a je na zamestnávateľovi, ako to zabezpečí.

Zamestnávateľ môže napríklad žiadať, aby sa testovali aj zaočkovaní. To si však asi netrúfne, lebo zaočkovaní by ho išli za to zožrať. Veď oni sú predsa zaočkovaní a „majú slobodu“. Teda, aspoň tak im to sľubovali.

No a druhá možnosť je, že ak to nebude vyžadovať od zaočkovaných, tak to (v tichosti) nebude vyžadovať ani od vás.

Ak by váš zamestnávateľ nepristúpil ani na jednu z týchto možností, tak žiadajte od neho záväzok, že v prípade nákazy covidom na pracovisku vám preplatí náklady na liečbu, ušlú mzdu a tiež odškodní prípadné trvalé následky na vašom zdraví.

Odporúčame vyžiadať si takéto vyhlásenie od zamestnávateľa písomne. Vzor uvádzame nižšie.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Vzor vyhlásenia zamestnávateľa o zodpovednosti za škodu

Takže tuto uvádzame vzor, ako by mohlo vyzerať takéto vyhlásenie zamestnávateľa.

My nie sme právnici, preto ak chcete, môžete to dať ešte posúdiť právnikovi. Účelom vyhlásenia však nie je, aby bolo právne dokonalé, ale aby odradilo vášho zamestnávateľa od vyžadovania pravidelného testovania od vás.

– – – – – –

Vyhlásenie o zodpovednosti za škody spôsobené nákazou Covid-19 na pracovisku

Zamestnávateľ: Firma s.r.o., Slnečná 5, 81001 Bratislava, IČO: 12345678

Zamestnanec: Jožko Mrkvička, Mesačná 8, 82001 Bratislava, rodné číslo: 123456/7890

Podľa Zákona o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci č. 124/2006 Z.z., paragrafu 6, a paragrafu 8, je zamestnávateľ povinný vytvárať zdravé a bezpečné pracovné prostredie pre všetkých svojich zamestnancov.

Súčasťou takéhoto zdravého a bezpečného prostredia je aj absencia potenciálne infekčných osôb s ochorením Covid-19 na pracovisku.

Podľa najnovších vedeckých poznatkov očkovanie nezabraňuje nákaze ani šíreniu infekcie Covid-19. Riziko šírenia infekcie je možné v rozumnej miere minimalizovať momentálne len antigénovym alebo PCR testovaním.

Ja, zamestnávateľ, vyhlasujem, že v prípade nákazy horeuvedeného zamestnanca na pracovisku od iného netestovaného zamestnanca, sa zaväzujem zamestnancovi v plnej výške uhradiť:

 • náklady spojené s liečbou
 • ušlú mzdu (dorovnanie nemocenskej do priemernej mzdy)
 • finančné odškodnenie za prípadné trvalé následky poškodenia zdravia

V Bratislave 25.11.2021

Podpisy:

zamestnávateľ:

zamestnanec:

– – – – – –

Záver

Ak by ste sa odmietli v zamestnaní testovať vy, zamestnávateľ by to mohol vyhodnotiť ako prekážku na strane zamestnanca a poslať vás domov na neplatené voľno.

Vy však testovanie neodmietnete a budete požadovať od zamestnávateľa horeuvedené vyhlásenie. Ak vám ho odmietne podpísať, bude sa jednať o prekážku na strane zamestnávateľa, pretože odmietol vytvoriť zdravé a bezpečné pracovné prostredie vyžadované zákonom. Vtedy vás síce tiež môže poslať domov, no len za plnú mzdu.

Najideálnejším riešením situácie je, že zamestnávateľ bude rozumný, nebude s vami podpisovať žiadne takéto vyhlásenie a zároveň (v tichosti) nebude od vás vyžadovať ani žiadne pravidelné testovanie.

Aj vlk sa nažral, aj koza zostala celá.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ja apelujem na zdravý rozum všetkých ľudí! Nedeľme sa, prosím, na očkovaných a neočkovaných, iba na zdravých a chorých, ako to bolo kedysi. Nehrajme tú ich stupídnu hru a vráťme život do normálu! Táto fašistická čvarga si už nezaslúži ani minútu našej pozornosti!

 2. Evropa má první potvrzený případ infekce koronavirovou variantou B.1.1.529, která vyvolává obavy kvůli vysokému počtu mutací. Dnes ji detekovali u pacientky v Belgii, informovala místní veřejnoprávní zpravodajská společnost RTBF s odvoláním na fakultní nemocnici ve městě Lovaň. Informaci následně potvrdil ministr zdravotnictví Frank Vandenbroucke.

  Nakaženou je podle RTBF mladá dospělá žena, která nedávno navštívila Egypt a Turecko. Nemá údajně žádnou vazbu na Jihoafrickou republiku, která eviduje výraznější šíření nové, potenciálně nebezpečné varianty. Žena nebyla očkovaná proti covidu-19 ani až dosud nikdy neměla potvrzenou infekci virem SARS-CoV-2.

  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koronavirus/696865/prvni-pripad-nebezpecne-mutace-v-evrope-mlada-zena-vubec-nenavstivila-jar-kde-se-nakazila.html

 3. https://www.youtube.com/watch?v=LEBGl8MVE-c
  Heart risk after vaccines
  Srdcové riziko po očkovaní

  Dr. John Campbell

 4. https://www.infowars.com/posts/south-africa-medical-chief-says-new-covid-mutation-has-only-produced-very-mild-cases/
  South Africa Medical Chief Says New COVID Mutation Has Only Produced “Very Mild Cases”
  Vedúci lekárov v Južnej Afrike hovorí, že nová mutácia COVIDU spôsobila len „veľmi mierne prípady“

  Despite a flurry of international panic over the new COVID mutation, South Africa’s medical chief says the issue is a “storm in a teacup,” noting that the country has only recorded “very mild cases” of the new strain.
  Napriek návalu medzinárodnej paniky v súvislosti s novou mutáciou COVIDU, šéf juhoafrických lekárov hovorí, že ide o „búrku v šálke čaju“, pričom poznamenal, že krajina zaznamenala len „veľmi mierne prípady“ nového kmeňa.

 5. https://www.infowars.com/posts/bryan-adams-tests-positive-for-covid-for-second-time-despite-being-double-vaccinated/
  Bryan Adams Tests Positive For COVID For Second Time Despite Being Double Vaccinated
  Bryan Adams bol druhýkrát pozitívny na COVID napriek tomu, že bol dvakrát očkovaný

 6. https://www.infowars.com/posts/new-york-er-closes-as-employees-refuse-to-comply-with-vaccine-mandate/
  New York ER Closes As Employees Refuse To Comply With Vaccine Mandate
  Newyorská pohotovosť sa zatvára, pretože zamestnanci odmietajú splniť mandát na očkovanie

  An emergency room in a hospital in New York ceased operation as staff walked out, refusing to go along with the COVID vaccine mandate.
  Pohotovostná ambulancia v nemocnici v New Yorku prestala fungovať, pretože personál odišiel a odmietol splniť mandát na očkovanie proti COVIDU.

  • To sa vlastne lubi Elite,pretoze ludia zacnu prosit o pomoc,tiez ohladom uzasnej zlocinnosti,ktora zacina( vo Walnut Creek,California,80 zlodejov,vyrabovalo Northstrom,o vyse 200 tisic dollarov) a akonahle ludia budu prosit o pomoc,uz aj vyrazi „United Nation“ ,policia,Armada, vacsinou Cinania, ktora okrem ineho sa bude snazit nas odzbrojit,tym budeme v obcianskej vojne,takto je to napisane v papieroch Elit.

 7. …ten príspevok o ,,Kokodilovi Dillovi“niečo úžasné….je to tak jednoduchý človek a má tak neskutočne krásne myslenie. veľmi jasne a stručne tu vysvetľuje, čo sa deje…Jean ďakujem….

 8. Redy,Policia sa az vtedy prida,ked,budu vidiet,ze to bude uspesne,aby prezliekli kabaty,aspon policajna elita

 9. Sľúbil som vyjadrenie k článku – využijem skutočnosť, že sa mi nechce zoširoka reagovať na stupiditu – stupid = naivný, avšak v slovenčine má tento výraz oproti infantilite = detinskosti viac hanlivejší význam spojený s idiociou.

  Takže najprv:
  1/ „Každý zamestnávateľ je zo zákona povinný vytvárať „zdravé a bezpečné“ pracovné prostredie. Na toto sa budú vláda aj zamestnávatelia odvolávať pri právnom zdôvodňovaní vyžadovania testov – aby boli ostatní zamestnanci chránení pred nákazou Covid-19.

  Dobre teda, budete hrať ich hru, ktorú však obrátite proti nim.“ = bulšit vyplyvajúci z neznalosti, čo bezpečnosť pracoviska znamená – ako je definovaná, ako sú taxatívne definované riziká – viď bezvakcinačná očkovacia vyhláška hore – ale kto by ju čítal, že.

  2/ „Vy však testovanie neodmietnete a budete požadovať od zamestnávateľa horeuvedené vyhlásenie. Ak vám ho odmietne podpísať, bude sa jednať o prekážku na strane zamestnávateľa, pretože odmietol vytvoriť zdravé a bezpečné pracovné prostredie vyžadované zákonom. Vtedy vás síce tiež môže poslať domov, no len za plnú mzdu.“ = riešenie z pohľadu chamtivého nastavenia! Skúste toto zoči voči zamestnávateľom, ktorí už platia výpalné /a kto nie/, alebo sú priamo súčasťou mafie – stavebné „dépeháčkové“ firmy napr. Kladivom vám rozbijú ruky!
  —————————————————————
  Z môjho pohľadu – JEDINÉ RIEŠENIE V TEJTO SITUÁCII JE GENERÁLNY ŠTRAJK!!! S týmto však táto redakcia nechce mať nič – podobne ako SMER – nič spoločné! Už som tu vysvetľoval – tu v tomto nájomnom štáte nikto potenciálne zúčasnený na vládnutí nebude dávať verejnosti účinné návody a riešenia – ako povaliť vládu – ako kaprom vypustiť rybník!

  V hore uvedených dvoch právnych rešeršoch som naznačoval možnosť platiť výpalné holdingu, ktorý kontroluje BOZP a zdravotné služby v okolí zamestnávateľa. V prípade, že už zamestnávateľ platí výpalné – formou sekuritáckych služieb, upratovacích služieb – je to v podstate už morálne aj v zmysle submisivity – jedno, jedna sračka. Ale na toto nebudem navádzať ostatných – ani v zmysle dohody zamestnancov so zamestnávateľom v zmysle “ tak ich podplaťme“ – lebo toto si zaplatia ako vždy zamestnanci krátenou mzdou a zároveň je to podporovanie zločineckého prostredia v štáte ovládanom zločincami. A odbory všeobecne pracujú už len pre korporácie a pre mafiu – mafiu v kravatách – pre biele goliere!

  Teda…

  3/ „My nie sme právnici, preto ak chcete, môžete to dať ešte posúdiť právnikovi. Účelom vyhlásenia však nie je, aby bolo právne dokonalé, ale aby odradilo vášho zamestnávateľa od vyžadovania pravidelného testovania od vás.“ – na to stačí mať 1,85 m, 90 kg, tlačiť benčpres na lavičke 150 kg, na krátkom krku a vyholenej hlave mať vytetovanú pavučinu /= vlákno/ a občas v kancelárii vytratiť pár ostrých do deviny. Lenže takí kartu necvikajú, že.

  Ešte raz!
  VYUŽIME TENTO PODVODNÝ LOCKDOWN A POVALME TÚTO ZLOČINECKÚ VLÁDU GENERÁLNYM ŠTRAJKOM!

  • Odkiaľ máte, že my generálny štrajk nepodporujeme? Na generálny štrajk však potrebujete aspoň 50% všetkých zamestnancov v štáte. My taký dosah nemáme. Tu je nevyhnutné, aby štrajk podporovali aj odbory. Bez nich nepríde do práce 0,1% pracovníkov a s tým generálny štrajk nespravíte.

   Zasa len kritizujete. Ľudia majú akútny problém, ako sa budúci týždeň vyhnúť testovaniu. Tu im reči o generálnom štrajku nepomôžu. A vy ste nič konkrétne a rerálne neponúkli. To je ako na každý problém hovoriť stále dokola jedno riešenie – „spravme revolúciu“. Je to možno ľúbivé, ale nie praktické.

 10. Tetka Bielická Cigereje

  Najprv treba denne testovať Matoviča, či nie je mešuge, najlepšie hneĎ ráno.
  Údajne má Matovič prisľúbených 6 miliárd € ak zariadi že 70% Slovákov bude otrávených tým pfizerským svinstvom. Zatiaľ to má v sebe asi 42% takže ešte 28%. Z tých 6 miliárd chce takmer všetko Matovič ukradnúť pre seba a svojich.

  MATOVIČ JE K*K*T SKURW€NÝ

 11. Redakcia – môj komentár tu je opäť pre vás nestráviteľný?

  • Nakoľko ste v minulosti opakovane vulgárnym spôsobom napádali iných diskutujúcich, všetky vaše komentáre sme dali režimu moderácie. Takže môže trvať aj niekoľko hodín, kým ich administrátor skontroluje a uvoľní.

 12. K poslednej vete „Aj vlk sa nažral, aj koza zostala celá.“ doplnim este 2 dolezite argumenty pre zamestnavatela. 1. ak odbornici z pandemickej komisie tvrdia, ze ockovani maju lahsi priebeh, tak kvoli tomu nemusia mat strach keby aj nahodou neockovany zamestnanec nakazil ockovaneho. 2. covid automat a vyhlasky maju odporucaci charakter

 13. Ivona Nagyová

  Dobry den, tento clanok iba nuti zamestnavatelou viac testovat co nici cely zamer zrusit testovanie. Naiste mu cestne prehlasenie o vasom dobrom zdravotnom stave a ze ruci za vase zdravie a skode na nom sosobenej akonahle vas bude nutit sa otestovat. A nedajbBoze ak sa vam nieco stane dvosledkom takehoto testovania je povinny plne nahradit vsetky skody sosobene na ujme na vasom zdravi a plne akceptovat tiez s tym sojene dalsie ravne opletacky. (o*

Pridajte komentár

*