Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Ako sa elegantne vyhnúť testovaniu, keď ho od vás bude žiadať zamestnávateľ


Print Friendly, PDF & Email

Ako sa elegantne vyhnúť testovaniu, keď ho od vás bude žiadať zamestnávateľ

Od pondelka 22.11.2021 vrámci sprísňovania pandemických opatrení chcela vláda na pracoviskách zaviesť režim „OTP“, čiže pracovať mali mať dovolené len očkovaní, tí čo covid prekonali alebo otestovaní zamestnanci.

Ako vždy, nič, do čoho sa pustí táto neschopná vláda, nedokáže zrealizovať včas a nový termín pre OTP režim by mal platiť až od nasledujúceho pondelka 29.11.2021.

Čo však robiť, ak sa nechcete každé 2 dni testovať, ale nechcete sa ani očkovať (čo by sme vzhľadom na smrteľnú povahu týchto vakcín ani neodporúčali)?

Na zamestnávateľa môžete využiť takú malú lesť.

Ako sa vyhnúť testovaniu

Každý zamestnávateľ je zo zákona povinný vytvárať „zdravé a bezpečné“ pracovné prostredie. Na toto sa budú vláda aj zamestnávatelia odvolávať pri právnom zdôvodňovaní vyžadovania testov – aby boli ostatní zamestnanci chránení pred nákazou Covid-19.

Dobre teda, budete hrať ich hru, ktorú však obrátite proti nim.

Keď vám zamestnávateľ oznámi, že od pondelka bude pri vstupe na pracovisko od vás vyžadovať test, povedzte, že áno, samozrejme, testu sa podrobíte.

Pripomeňte mu však, že právo na „zdravé a bezpečné“ pracovné prostredie platí pre všetkých, teda, že aj vy máte právo na takéto prostredie.

No a preto očakávate od neho, že zabezpečí, aby ste sa na pracovisku nenakazili covidom, napríklad od netestovaného zaočkovaného, ktorý sa testovať nemusí, ale nákazu môže šíriť rovnako.

Keď toto vyslovíte, v tomto bode zamestnávateľovi zrejme zamrzne úsmev na tvári.

Môže síce tvrdiť, že očkovaní nemajú povinnosť sa testovať, no vás to zaujímať nemusí. Vás zaujíma jedine to, aby bola splnená zákonná požiadavka na „zdravé a bezpečné“ pracovné prostredie a je na zamestnávateľovi, ako to zabezpečí.

Zamestnávateľ môže napríklad žiadať, aby sa testovali aj zaočkovaní. To si však asi netrúfne, lebo zaočkovaní by ho išli za to zožrať. Veď oni sú predsa zaočkovaní a „majú slobodu“. Teda, aspoň tak im to sľubovali.

No a druhá možnosť je, že ak to nebude vyžadovať od zaočkovaných, tak to (v tichosti) nebude vyžadovať ani od vás.

Ak by váš zamestnávateľ nepristúpil ani na jednu z týchto možností, tak žiadajte od neho záväzok, že v prípade nákazy covidom na pracovisku vám preplatí náklady na liečbu, ušlú mzdu a tiež odškodní prípadné trvalé následky na vašom zdraví.

Odporúčame vyžiadať si takéto vyhlásenie od zamestnávateľa písomne. Vzor uvádzame nižšie.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Vzor vyhlásenia zamestnávateľa o zodpovednosti za škodu

Takže tuto uvádzame vzor, ako by mohlo vyzerať takéto vyhlásenie zamestnávateľa.

My nie sme právnici, preto ak chcete, môžete to dať ešte posúdiť právnikovi. Účelom vyhlásenia však nie je, aby bolo právne dokonalé, ale aby odradilo vášho zamestnávateľa od vyžadovania pravidelného testovania od vás.

– – – – – –

Vyhlásenie o zodpovednosti za škody spôsobené nákazou Covid-19 na pracovisku

Zamestnávateľ: Firma s.r.o., Slnečná 5, 81001 Bratislava, IČO: 12345678

Zamestnanec: Jožko Mrkvička, Mesačná 8, 82001 Bratislava, rodné číslo: 123456/7890

Podľa Zákona o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci č. 124/2006 Z.z., paragrafu 6, a paragrafu 8, je zamestnávateľ povinný vytvárať zdravé a bezpečné pracovné prostredie pre všetkých svojich zamestnancov.

Súčasťou takéhoto zdravého a bezpečného prostredia je aj absencia potenciálne infekčných osôb s ochorením Covid-19 na pracovisku.

Podľa najnovších vedeckých poznatkov očkovanie nezabraňuje nákaze ani šíreniu infekcie Covid-19. Riziko šírenia infekcie je možné v rozumnej miere minimalizovať momentálne len antigénovym alebo PCR testovaním.

Ja, zamestnávateľ, vyhlasujem, že v prípade nákazy horeuvedeného zamestnanca na pracovisku od iného netestovaného zamestnanca, sa zaväzujem zamestnancovi v plnej výške uhradiť:

 • náklady spojené s liečbou
 • ušlú mzdu (dorovnanie nemocenskej do priemernej mzdy)
 • finančné odškodnenie za prípadné trvalé následky poškodenia zdravia

V Bratislave 25.11.2021

Podpisy:

zamestnávateľ:

zamestnanec:

– – – – – –

Záver

Ak by ste sa odmietli v zamestnaní testovať vy, zamestnávateľ by to mohol vyhodnotiť ako prekážku na strane zamestnanca a poslať vás domov na neplatené voľno.

Vy však testovanie neodmietnete a budete požadovať od zamestnávateľa horeuvedené vyhlásenie. Ak vám ho odmietne podpísať, bude sa jednať o prekážku na strane zamestnávateľa, pretože odmietol vytvoriť zdravé a bezpečné pracovné prostredie vyžadované zákonom. Vtedy vás síce tiež môže poslať domov, no len za plnú mzdu.

Najideálnejším riešením situácie je, že zamestnávateľ bude rozumný, nebude s vami podpisovať žiadne takéto vyhlásenie a zároveň (v tichosti) nebude od vás vyžadovať ani žiadne pravidelné testovanie.

Aj vlk sa nažral, aj koza zostala celá.

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Očakávame nesúhlasný komentár Maroša, že je to celé zle, pretože tyraniu treba zvrhnúť a nie sa jej prispôsobovať hľadaním cestičiek okolo.

  S Marošom plne súhlasíme, no zároveň chceme dodať, že pád režimu momentálne nie je na dohľad v nejakej blízkej budúcnosti. Naopak, mnohí zamestnanci hľadajú urgentné riešenie, keď sa nechcú 2x do týždňa nechať špárať v nose. Už teraz sú nosno-krčné ambulancie plné pacientov s poškodenými dutinami v dôsledku testovania.

  No a dovtedy, kým zrealizujeme zvrhnutie fašistického režimu, si budú môcť nosy státisícov Slovákov a Sloveniek vydýchnuť. A to doslova.

  • holistický prístup

   redakcia,

   síce nie som Maroš … ale je to úplne ZLE – „zamestnávateľ“ – ak je trochu mysliaci – kľudne také niečo podpíše, ale … ako práve VY dokážete, že ste sa „nakazili neexistujúcou hnusobou“ práve na pracovisku?!? – na pracovisku ste len určitý úsek dňa a zvyšok?!? … a tu je sabaka (sukin syn) zakopaný … včuľ BABO raď … takže je to skutočne veeeľmi zlý návod ..

   • No, ak napríklad sa neskôr na pracovisku objaví nakazený zaočkovaný a po pár dňoch ochorie aj neočkovaný, tak to je veľmi silná indícia. A zamestnávatelia také papiere veľmi neradi podpisujú. Z rovnakého dôvodu nikto nechce podpísať zodpovednosť za vakcíny a aj tam sa príčinná súvislosť dokazuje ťažko. Napriek tomu po podpisovať nechcú. Preto si myslíme, že to fungovať môže.

    • holistický prístup

     redakcia,

     podpíše a rád – ak je čo i len trochu mysliaci – ten, kto o také niečo požiada, si sám dá ŠACH-MAT – dôkazové bremeno o tzv. „nakazení“ ostane na ňom – a verte mi, že mimo pracovisko je viac možností na tzv. „nákazu“ – to je úpná hlúposť byť sám proti sebe … tzv. „vakcíny“ sú úplne VŠETKY – nielen táto – označená akože „proti patentovanému kovidu“ BIOLOGICKÉ ZBRANE HROMADNÉHO NIČENIA – úplne VŠETKY – bez jedinej výnimky!!!!

     • holistický prístup

      Tzv. „zodpovednosť“ za tzv. „vakcíny“ a ostatné JEDY – toxíny – je v úplne inej rovine …

    • Jožko Fazuľa

     Redakcia , je to ako píše HP, nedokážete to kde sa zamestnanec nakazil, ale oceňujem vašu snahu.Jožko Mrkvička je bratranec-poteší sa.

   • Katarina Kostankova

    Toto napadlo aj mna!Ako viete dokazat,ze ste sa nakazili prave v praci….?

  • Ander Kixa

   čo je na tomto režime fašistické? V čom sa to podobá na fašizmus???

   • takmer všetko

   • Pavelkovych Milan

    Povedzte, robíte zo seba totálneho idiota z recesie, alebo máte idiociu /Hlboká duševná zaostalosť (starý názov je idiotia, idiocia, nepresne idiotizmus, idiotstvo; príslušný zaostalý sa volal idiot, definícia podľa MKCH-10 F73 / vrodenú po genetickej línii?

    • Ander Kixa

     pri fajke je nadôležitejšie byť na tom správnom konci penisu.

    • Krajania,
     Tato redakcia ma srdce velke ako autobus.
     Prestanme byt hulvati jeden k druhemu. Mame pred sebou casy, ake v historii este neboli. Doslova zapasime o nase zivoty.Precital som si vsetky prispevky , predtym ako som sa rozhodol napisat tieto riadky. Pritomni na tomto foru su inteligenti a ludia co disponuju vedomostami. Len si pozrite clanky, ake Joan pridava pre nas, na nase citanie. Dnes pridala pana P.C.Roberts, Jeden z top 10 Americanov s jeho uzasny prehladom. Mike Adams s Natural News je druhy….Uzasne!
     Len si predstavte, kolko to stoji udrziavat web site, najst clanok , co je zaujimavy a prelozit ho do Slovenciny,( Kolko hodin ho prelozit )- cim umoznuje debatam medzi krajanmi a zdvyha ich uroven informovanosti.
     Uvedeny Navod, ako odporovat testom nemusi pracovat pre vsetkych. Vynimkla potvdzuje pravidlo. Je to jedna z viac ciest. Autor si ale nezasluzi take neslusne chovanie, Sme Slovania a mame dlhu tradiciu civilizovanosti. ( Ved si len predstavte, ze v Afrike nepoznali poschodovy dom, koleso v Juznej Amerike, mali snurkove pismo, Eskimaci za zmohli na snehovu iglus, indiani na wigwams. ( A my name Trenciansky hrad, a pod.)
     Na nestastie, demokraticlou cestou sa uz asi neda nic U NAS urobit. Ked Kiska a Zuzka vyhrali, nasvedcuje to, ze volebne masiny su v rukach sedej eminencie. Oni vedia, ze volbami vzdy vyhraju. Tak to je aj tu. Trudeau vedel , ze vyhraje,. Ludia nanho nadavali, pluvali, kricali a on si hudol svoje, Vedel, ze na konci “bude zvoleny”. Cital som tento tyzden, ze Americania s rozhodli prestahovat atomove bomby co maju v zapadnych statoch, do vychodnej Europy. ( Kde Americania by bojoval do posledneho vojaka v byvalych satelitnych statoch Sovietskeho svazu.) Toto je smrtelny tah! AK Slovensko dostane par do NATO “skladist” CO SU UNAS…= a Covid u nas by bol vyrieseny okamzite. Rusi sa nebudu srat.
     ZAMYSLITE SA. Americania nemozu vratit dlh, ktory vlastnia. Najjednuchsie pre nich riesenie je vojna.To je comu najlepsie rozumia. A este co rozumia najlepsie je, ked dostanu vyprask!Co ma najviac zabija, ze stale tu hovoria o obcianskej vojne v Syrii. Povedzte mi. keby napriklad bola obcianska vojna na Slovensku. Ako obcania bez bomb by mohli zrovnat Bratislavu zo zemou ???? Americki politici tazko pracuje na tom, aby Americkym obcanom mohli odobrat zbrane. Ten sud z KYLE Rittenhouse mal byt prvy schodik.Nepodarilo sa im.Neviem, priatelia , ako si vydobyt slobodu u nas doma naspat.( Fakticky, vsade). Narod je velmi nejednotny, prespikovany ludmi, ktori za tanier sosovice predaju vlastnu vlast. Nova generacia, velka cast je stratena. Vsetky podniky v republike, co sa dali predat za babku, su predane. Velmi depresivne.
     Mili krajania, drzme sa. Spolu. Treba si porobit male skupinky ludi teraz, ktori si budu navzajom pomahat. Pripravujte si jedlo, vodu, lieky.

  • holistický prístup

   redakcia,

   odporúčam vám celý ten paškvil stiahnuť – beriete na seba vinu za vážne poškodenia a smrti človiečikov – potom sa už márne budete snažiť zľahčovať a smiať sa nad príspevkami poniektorých diskutérov … preberáte vinu v iných sférach – nielen v hmote … vinu vo VEČNOSTI … a to už vôbec nie je žiadna „sranda“ … stávate sa ZLOČINCOM, VRAHOM, …

   • Veď k ničomu nelegálnemu nenavádzame. Celý článok je v podstate právna analýza a využitie dostupných právnych prostriedkov na svoju obranu proti šikane a možnému poškodeniu vlastného zdravia neustálym špajlovaným nosohltanovej sliznice.

    A aj naše svedomie je čisté, nakoľko vychádzame z čínskej štúdie uskutočnenej na vyše 10 miliónoch ľudí, ktorá potvrdila, že nedochádza k bezpríznakovému prenosu pri covide. A ak nejaký zamestnanec pôjde do práce s príznakmi, tak bremeno karmy si ponesie on sám.

    https://www.badatel.net/neexistuje-bezpriznakovy-prenos-covid-19-masove-testovanie-sa-moze-skoncit/

    • holistický prístup

     … trieskate hovadiny a zbytočne sa snažíte nadľahčovať situáciu a zbavovať sa svojej viny vo Večnosti … celý ten „článok“ je navádzaním na samovraždy … na prebratie viny za sebapoškodenie a vlastné sebausmrtenie – čo je ešte vážnejšie, že týmto aktom dôjde aj poškodeniu a smrti v rodinách (a nielen v nich) tých, ktorí začnú činiť podľa vášho „návodu“ … podpísaním toho paškvilu „zamestnávateľom“ sa zaväzuje prijať pravidelne nosové „vakcíny“ a nik netuší, aká mňamka sa komu kedy ujde … a kolotoč je naštartovaný … zamyslite sa nad sebou – ak vôbec máte čím ..

     • Ste úplne mimo. Podpísaním tohto dokumentu sa zamestnanec k ničomu nezaväzuje. Testovať by sa musel tak či tak, takto akurát dostane navyše odškodnenie, ak sa v práci nakazí. Keď to zamestnávateľ podpíše (šanca 1 k 10) a zamestnanec sa nechce testovať, stále môže podať výpoveď. Vieme o veľa zamestnávateľoch, ktorí to od zamestnancov vyžadovať nebudú, lebo sú radi, že im má kto robiť. Preto treba hľadať takýchto zamestnávateľov a odísť od tyranov. Tí časom bez ľudí skrachujú. Tento článok nikoho neobmedzuje, len rozširuje možnosti, čo je vždy na úžitok.

     • holistický prístup

      Ak je niekto úplne mimo, tak ste to práve vy!!!!! Všetko, čím sa snažíte obhájiť svoj paškvil, sú bludy …
      Ako chcete dokázať, že k tzv. „nakazeniu“ došlo v práci?!? – to po príchode do „zamestnania“ daného jedinca dajú do „izolácie“ na min. 15 dní – denne ho budú „testovať“, následne ostane trvalo v „zamestnaní“ – bez akejkoľvek možnosti interagovať s okolitým svetom, …?!? … to sa mi snáď len sníva, že blúznite o „odškodnení“ … a ak zoberiem do úvahy tento systém ZLOČINU, … tak už skutočne nieto čo dodať – snáď len toľko, že ste to, k čomu ste sa Marošovi otvorene priznali …

   • A okrem toho, ak by sme aj teoreticky pripustili bezpríznakový prenos covidu, potom zamestnávateľ môže situáciu vyriešiť aj tak, že bude vyžadovať testovanie aj od zaočkovaných. To by bolo najrozumnejšie a najbezpečnejšie riešenie.

    Takže rozhodnutie a následky svojho rozhodnutia v konečnom dôsledku ponesie zamestnávateľ. Ten totiž určí, ako to bude na jeho pracovisku.

    • holistický prístup

     redakcia,

     už skutočne prerážate všetky dná – už vám z bahna netrčia ani uši … toto už vážne nemá zmysel komentovať – popierate vlastné slová – točíte sa sťa vkl – to je tá detská hračka, čo sa točí … zamestnávateľ prijíma na seba VINU BEŠTIE ak niečo také požaduje proti KONon Všehomíra – to je jeho vina – VAŠA vina je však väčšia – priamo nabádate človiečikov na sebapoškodzovanie – v podstate ich navádzate, aby sa stali VRAHMI …

    • A okrem toho, ak by sme aj teoreticky pripustili bezpríznakový prenos covidu, potom….potom vam vsetci zamestnanci budu velmi vdacni za premorenie nezastepenych vo firme a zadarmo ziskane protilatky…

   • holistický prístup

    … a nám tu husto „sneží“ jedovatý „sneh“, všetko je už „ozdobené“ – večer a v noci vysvietené – mnoho zavraždených a mŕtvych stromov „zdobí“ námestia, … na Ukrajine sa rozbieha horúca vojna, …

  • Redakcia,

   ja vás nechápem, kde žijete. Zamestnávateľ nič také nepodpíše a až neočkovaný odmietne špajdlovačku, tak ho vyhodia z práce. Takéto smiešne finty vobec nezaberú a sú v praxi nereálne…

   • v praxi vas bez kokos pasu alebo bez kokos testu nepustia na pracovisko a budete na redukcnej diete na neplatenej dovolenke !!

  • Ivona Nagyová

   Dobry den, tento clanok nuti zamestnavatelov iba viac testovat co uplne nici povodny zamer prestat testovat. Zamestnavatelovi pekne napiste cestne prehlasenie o tom ze ste zdravy a nemienite sa nakazit rave tymto testovanim. Dalej mu napiste ze zodoveda za vase zdravie akonahle sa otestujete a nieco vam bude z toho bude hradit vsetky vydaje a naklady suvisiace z vasou liecbou a tiez ostatne pravne nalezitosti .

 2. Zaujimave.
  Ja osobne to budem riesit po starom.
  Ja: chces praceschopneho cloveka dnes?
  Sef: ano
  Ja: ok
  .
  .
  .
  Ps stale som panic v nose (aj panenske sliny mam). Netestovany neockovany ale zdravy ako Buk.

  • Jožko Fazuľa

   Som na tom podobne a keď som bol včera v obchode hore bez, tak mi dokonca pani doniesla rúško, čo som samozrejme odmietol a vyšiel von a v druhom zase to dodržiavajú len preto že sa boja pokuty a tak som vypracoval vlastný systém nakupovania aby som nemusel nosiť handru a neohrozil obchodníkov pokutou. Ak využívate malé prevádzky ako ja, tak jednoducho im od dverí podám zoznam vecí, ktoré mi nabalia a prinesú ku dverám aj z bločikom a bez problému to vybavím. Aj to je spôsob ako to vyriešiť, ak si ľudia dokážu vyjsť v ústrety.Na úradoch je to už horšie.

  • Pavelkovych Milan

   👍👍👍 Poznám kopu majiteľov firiem, ktorí sú aktívni a sú rýchlejší v prijímaní „pandemickych opatrení“ ako naša fašistická vláda. Čo má viac IQ tak majiteľom ukáže 🖕 a povie ze odchádza na PN a ostávajú len skalní z kkovid sekty. No a dopadne to tak, že po 3-4 dňoch majitelia volajú že či by sa nevrátili do práce. 😁 Kedy to spravilo minimalne 40-50 % v každej firme, tak aktívnych idiotov, majiteľov firiem, by tieto fašistické metódy veľmi rýchlo prešli. 😁

 3. Sprostosť zamestnávateľ povie živnostníkovi nemám pre vás prácu choďte domov ZADARMO!!! ALE BUDE TO KÔLI VAŠEJ NEOCHOTE HRAT JEHO HRU…čo potom? To je tak keď dávate rady hodné prdu vo vetre

  • Ak je niekto živnostník, tak nemá zamestnávateľa, ale objednávateľa. Tam sú právne vzťahy úplne iné (dodávateľsko-odberateľské, nie pracovnoprávne). Objednávateľ može živnostníkovi nezadať zákazku kedy sa mu zachce.

   V pracovnoprávnych vzťahoch to už tak ľahko neide. Tieto veci treba rozlišovať – tento článok je určený pre zamestnancov, nie živnostníkov.

   • Pavelkovych Milan

    Už teraz ronia slzy majitelia firiem kde zubami nechtami dodržiavaju stupiditu OTP. Normálni ľudia /a to aj z radov očkovaných / sa takým firmám vyhýbajú. Tak nech si tie bary, fitka, reštaurácie, kaviarne a podobne majitelia otrtkaju zpredu aj zo zadu. Takí nech skrachujú, na takých 💩💩💩

    • Áno, nebezpečenstvo ohrozenia života plati aj pri iných vakcinach.. V roku 2019 ma vakcinator z Afriky prof. Krcmery poslal do nemocnice v N. Zámkoch za jeho“ kolegom“, Ivanom Szaboom, ktorý mi priamo do miechy pichol ich mňamku. Stal som sa hroznou obeťou ich pokusu.. Peklo, ktoré prežívam je úplne neopísateľné..

  • Pavelkovych Milan

   A kto namiesto tých živnostníkov bude tým idiotom majiteľom robiť tú prácu? Poslanci z vládnej koalície? Alebo svätý Peter?

 4. Ďakujeme tímu Bádateľa za ďalší článok. Ja dôchodkyňa hovorím: „Táto doba je už nad moje sily“.
  Tu je článok, že aj zaočkovaní môžu šíriť Covid-19
  https://zemavek.sk/who-vakciny-nezabranuju-prenosu-ochorenia-covid-19/
  WHO pripúšťa: Vakcíny nezabraňujú prenosu ochorenia Covid-19

 5. https://www.naturalnews.com/2021-11-24-flight-attendants-vaccine-reactions-keep-jobs.html
  Flight attendants report serious COVID-19 vaccine reactions after getting jabbed to keep their jobs
  Letušky hlásia vážne reakcie na očkovanie proti COVID-19 po tom, čo dostali vakcínu, aby si udržali prácu

  • Ti slabší musí zemřít aneb Biologická válka – Speciální reportáž z roku 2015! Ale jak aktuální…

   Toto video by si mali pozrieť všetci. V minulosti sme si vakcíny vyrábali sami a štát dohliadal na to,aby boli preskúšané a hlavne bezpečné.Dnes dovážame vakcíny zo zahraničia,vakcíny, o ktorých nič nevieme a ktoré môžu obsahovať čokoľvek. A to sa týka všetkých vakcín,nielen ,,vakcíny“ proti covidu.

   https://vk.com/video351663392_456239244

   • Marek, to je skutočne strašné zistenie. Za socíku v ZSSR miesto širokospektrálnych antibiotík, vedci vyrábali tzv.bakteriofágy, boli oveľa účinnejšie a nevznikali kontraindikácie, ani rezistentné baktérie. Bola to priama biologická liečba. Teraz testujú na ľuďoch všelijaké svinstvá, USA je známe tým, že testovali liečivá, vakcíny, ale aj kozmetické prípravky na väzňoch. Bolo to nehumánne, mnohí aj zomreli. To sa dialo ešte v sedemdesiatich rokoch 20 storočia☠️.

 6. https://www.naturalnews.com/2021-11-24-fully-vaccinated-canadian-senator-dies-of-covid.html
  Fully vaccinated Canadian senator dies of “covid”
  Plne zaočkovaná kanadská senátorka zomrela na „covid“

  mRNA jabs are not a cure, and only make things worse
  mRNA vakcíny nie sú liekom a veci len zhoršujú

 7. https://www.naturalnews.com/2021-11-24-fauci-pushes-covid-boosters-every-six-months.html
  Fauci floats the idea of injecting eligible Americans with COVID booster shots every six months
  Fauci prichádza s myšlienkou podávať oprávneným Američanom posilňovacie COVID vakcíny každých šesť mesiacov

  Fauci redefines the term “fully vaccinated”
  Fauci nanovo definuje pojem „plne zaočkovaný“

 8. https://www.naturalnews.com/2021-11-24-robert-kennedy-jr-exposes-gates-fauci-government.html
  Robert Kennedy Jr. exposes Gates, Fauci, and gov’t collusion in interview with Tucker Carlson
  Robert Kennedy Jr. odhaľuje tajnú dohodu Gatesa, Fauciho a vlády v rozhovore s Tuckerom Carlsonom

 9. https://cz24.news/globalni-predatori-kteri-stoji-za-hruzovladou-covidu-19/
  GLOBÁLNÍ PREDÁTOŘI, KTEŘÍ STOJÍ ZA HRŮZOVLÁDOU COVIDU-19
  Jsme uprostřed největší a nejúčinnější propagandistické války v dějinách světa, která nás má učinit bezmocnými, poslušnými a poddajnými. Konečným cílem je vytvoření totalitního světového režimu.

 10. https://www.infovojna.sk/article/paul-craig-roberts-pandemii-zpsobila-kovidova-vakcina
  Paul Craig Roberts: Pandémii způsobila kovidová vakcína

  Důvod, proč jsou očkovaní vůči Covidu rizikovější, je dvojí. Vakcína má vážné vedlejší efekty, které se falešně připisují Covidu, z nichž nejvážnější je ten, že vakcína oslabuje a v konečné fázi ničí vrozený lidský imunitní systém, čímž činí očkované osoby náchylnější k přijetí jakéholi viru a k jejich následnému onemocnění.

  Fakta jsou jasná: Kampaň za očkování proti Covidu je největším masovým vražedným hnutím historie.

 11. https://www.infovojna.sk/article/vakcin-mame-dostatok-musime-este-viac-zintenzivnit-proces-ockovania-vyhlasila-sefka-eurokomisie-von-der-leyenova-ktorej-manzel-posobi-ako-vysokopostaveny-predstavitel-farmaceutickej-firmy-podielajucej-sa-na-vyvoji-vakcin-proti-covid-19
  „Vakcín máme dostatok. Musíme ešte viac zintenzívniť proces očkovania,“ vyhlásila šéfka eurokomisie Von der Leyenová, ktorej manžel pôsobí ako vysokopostavený predstaviteľ farmaceutickej firmy podieľajúcej sa na vývoji vakcín proti Covid-19

 12. https://www.infovojna.sk/article/dochodca-na-orave-zomrel-po-tretej-davke-vakciny-proti-covid-19-na-ceste-z-vakcinacneho-centra
  Dôchodca na Orave zomrel po tretej dávke vakcíny proti Covid-19 na ceste z vakcinačného centra

 13. https://www.infovojna.sk/article/judr-weis-ak-nebude-mat-slovensko-v-blizkej-dobe-75-percent-zaockovanych-peniaze-z-fondu-obnovy-nebudu-o-zdravie-tu-neslo-nejde-a-nepojde-ide-o-prachy
  JUDr. Weis: Ak nebude mať Slovensko v blízkej dobe 75 percent zaočkovaných, peniaze z fondu obnovy nebudú! O zdravie tu nešlo, nejde a nepôjde … Ide o prachy!

  Dostatočný dôvod, aby sme najbližšie obdobie 4 mesiacov videli politikov besnieť. Núdzový stav, trestanie očkovaných (áno tých, čo už boli aspoň trikrát oklamaní prísľubom slobody), divide et impera v priamom prenose za asistencie médií, objasňuje vo svojom článku advokát JUDr. Peter Weis.

 14. https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/pote-co-na-hristi-zkolaboval-dalsi-fotbalista-byvaly-novinar-vola-po-vysetrovani/
  Poté, co na hřišti zkolaboval další fotbalista, bývalý novinář „volá po vyšetřování“

 15. https://www.banned.video/watch?id=619efc6e9ac03267c04e2d3c
  20 Times Increase In Cancer Since COVID Vaccine Introduced
  20-násobný nárast rakoviny od zavedenia COVID vakcíny

 16. https://www.infowars.com/posts/great-reset-klaus-schwab-offering-tyranny-courses-to-politicians/
  Great Reset: Klaus Schwab Offering ‘Tyranny’ Courses to Politicians
  Veľký reset: Klaus Schwab ponúka politikom kurzy „tyranie“.

 17. Neviem, ako je to u nás na Slovensku, ale Ústavný súd ČR rozhodol 18.11.2021, že informácia o očkovaní fyzickej osoby proti covid-19 je považovaná za údaj o zdravotnom stave, lebo vypovedá o tom, že osobe bola poskytnutá určitá zdravotná služba poskytovateľom zdravotných služieb (že jej bola aplikovaná vakcína). Táto informácia je svojou povahou veľmi dôverná a je špecificky chránená. Očkovanie proti ochoreniu spôsobenému vírusom covid-19 je dobrovoľné. Rovnako ako pri iných zdravotných úkonoch je potom na každej fyzickej osobe, či zdravotný úkon podstúpi a komu o tejto skutočnosti oznámi informácie.
  Vzhľadom k tomu, že ČR aj SR sú v EÚ, nemalo by byť možné, aby na túto právnu záležitosť bol v členských štátoch EÚ rozdielny výklad. Inými slovami povedané, zamestnávateľ ani nikto iný nemá právo takúto informáciu na zamestnancovi požadovať.

  • holistický prístup

   Ako na to:

   Teď už máte v ruce zbraň – neváhejte ji použít!

   Moje drahá kolegyně Vendula Záhumenská podala k Ústavnímu soudu ČR žádost podle zákona 106/1999 Sb. v platném znění žádost o poskytnutí informací, a to konkrétně, kolik soudců ústavního soudu bylo k datu podání žádosti naočkováno proti nemoci Covid 19.
   Ústavní soud tuto žádost dne 18.11.2021 odmítl.
   Z odůvodnění bych si dovolil vypíchnout zejména tuto pasáž:
   „Informace o očkování fyzické osoby proti nemoci covid-19 je považována za údaj o zdravotním stavu, neboť vypovídá o tom, že osobě byla poskytnuta určitá zdravotní služba poskytovatelem zdravotních služeb (že jí byla aplikována vakcína).
   Tato informace je svou povahou vysoce důvěrná a je specificky chráněna. Očkování proti onemocnění způsobenému virem covid-19 je dobrovolné. Stejně jako u jiných zdravotních úkonů je pak na každé fyzické osobě, zda zdravotní úkon podstoupí a komu o této skutečnosti sdělí informace.“
   A ještě jednu hezkou větičku:
   „Dobrovolné očkování však nemá vliv na způsobilost k výkonu práce…“
   Toliko Ústavní soud ČR.
   Jinými slovy nejvyšší soudní instituce v této zemi říká, nejste povinni nikomu sdělovat, zda jste či nejste očkováni. Logicky z toho vyplývá i skutečnost, že nikdo není oprávněn poskytnutí této informace po vás vyžadovat.
   Ani váš zaměstnavatel, ani personál v restauraci, ani vaše kadeřnice ani nikdo jiný.
   Jakákoliv sankce, která vám za to bude udělena (pokuta, neplacená dovolená, výpověď), je tudíž udělena nezákonně a v konečném důsledku musí být nejpozději u ústavního soudu zrušena!
   a) všem lidem tedy doporučuji – neukazujte nikomu nic.
   b) všem zaměstnavatelům pak radím – nepožadujte tuto informaci po svých zaměstnancích, nemáte na to právo. Pokud jim dáte neplacené volno či výpověď, přijde vás to setsakra draho.
   c) všem provozovatelům restaurací a služeb pak doporučuji nekontrolovat nic. Jakákoliv pokuta, kterou vám KHS uloží, nutně musí být zrušena. Vytiskněte si toto rozhodnutí v plném znění (odkaz viz níže), umístěte jej ve své restauraci a pokud k vám přijde hygiena, tak jí sdělte, že jste kontrolu provedli tak, že jste se zákazníků zeptali na to, zda jsou očkovaní a oni vám sdělili, že využívají své zákonné právo vám tuto informaci neposkytnout.
   d) a všem šikanátorům v téhle zemi vzkazuji – GAME OVER!
   Celé znění odpovědi Ústavního soudu naleznete zde: https://stavbeznouze.cz/…/priloha_968787186_0_SPR.-US…
   Doporučuji všem si jej vytisknout a všem, kdo po vás budou nezákonně požadovat sdělení toho, zda jste, či nejste očkováni, tím mávat před nosem. Pokud bude kdokoliv na poskytnutí této informace, a to pod jakoukoliv pohrůžkou jakékoliv sankce nadále trvat – i po poučení o tomto rozhodnutí ÚS – dopouští se dle mého právního názoru naplnění skutkové podstaty trestného činu vydírání dle ustanovení §175 tr. zákoníku, případně trestného činu útisku dle ustanovení §177 tr. zákoníku.

   Teď už máte v ruce zbraň – neváhejte ji použít!

   P.S.: Děkuji ústavnímu soudu, že toto rozhodnutí stihl vydat ve čtvrtek a před pondělním termínem uvalení nezákonných restrikcí ze strany ministerstva zdravotnictví nás vybavil touhle atomovkou.

   Máte to u nás. 🙂

   • povedia vam ze to je vaš subjektivny nazor a pre istotu vas vyhodia z inych pričin .Najst sa da na každeho sam nevydržite ten tlak Na vyhadzovanie maju zamestbavatelia finty už davno vymyslene a okrem toho drviva včšina n ma dlhy a hypoteky takže zamestnavatel im može vopchat do zatku aj cely traktor a otroi dlhu neurobia ba prave začnu utočit na neočkovanych . ja neviem kde žijete či len primpisaco stle a na internete treba sa zaestat a zbrat si hypoteku a žit zo slovenskeho platu aj s rodinou potom budeš ine spievat tot je teoria od stola reči sa hovora achlieb sa je .jedine riešenie je vytvorit dalčši štat v state spajat ludi bytvarat manufaktry a vymienat si tovar potraviny aby sme prežli nezabudnut polovnicke združenia a sbs ky.a judašov treba tvdo trestat pretože akonahle zistia že sa nieč deje už tam posielaju nastčenych agentv ktory prevezmu riadenie .aj toto je sedovane štbakmi .idu sluchy že tato čvarga si sama streli do nogy su medzi nimi arcilotri tužiaci po totaitnom absolutizme ktori sa vymknu moci a tychto psychipatovičov ich rodiny vystrielaju aby sa sami zachranili.už teraz sa boja jeden druheho aked im hodi rotschield pod stol kosti tak si popresekaju hrdla

  • Podľa GDPR EU určite nie rozdielny výklad!
   To len organizovaný zločin prelezený nájomným štátom a v spolupráci s korupčníkmi v EU na to všetko serie!

 18. https://www.youtube.com/watch?v=9R8Cgg2M0VI
  Milan Uhrík: Obráťme lockdown proti vláde!
  25. 11. 2021 • Poďme do generálneho štrajku a vláda padne.

 19. K téme povinnému testovaniu neočkovaných na pracoviskách. Dnes mali TB skvelí kovidexperti. Ferkel Mikas hovoril niečo v tom zmysle, že stačí dať zamestnávateľovi čestné prehlásenie,že po teste som negatívny. Počuli ste to redakcia?

  • Nie, Mikasove tlačovky nepozeráme v priamom prenose, lebo sa nám z neho zdvíha žalúdok. Až potom zo záznamu alebo médií registrujeme len tie podstatné časti.

   • Vlastimils Tupá

    🤣🤣

   • mikas je nechutny prasak ale sachmatelko to je total recal!!
    najnovsi hit pre penzistov od sach-mat klamara!! 500 eur poukazky na nakup tovaru a sluzieb v lockdowne zakazanych prevadzkach!! samozrejme az po prijati 3. bostera!! babkoherecka tvrdi vraj ochrana za 500 je lacnejsia ako liecba chripocky!! ak toto nie je trestnym cinom (samovrazdenie za 500) tak co to potom je???

 20. https://www.hlavnespravy.sk/prezidenta-zemana-vezu-spat-do-nemocnice/2767204
  Prezidenta Zemana odviezli po pár hodinách späť do nemocnice. Mal pozitívny test na covid, pritom len nedávno dostal tretiu dávku vakcíny

  • vakcína je covid

   • ja to tvrdim uz rok, od 1. sach-mat-murarskej atomovej testovacej bomby. on a jeho grupa kolaborantov to cele spustili !! sach-mat-murar sa vtedy chvastal na fackoboku ze uspesne zacipoval 3,5 milion slowakistancov !! (ked sa somar pomyli tak aj pravdu povie)
    nikto v mojom okoli mi to neveri su tu vsetko kamikadze vaxeri a testeri !! v cievach a hlavach im plave grafen a ine veci a veria vsetkemu co im pustia cez tv!! pre par dolarov idu dobrovolne na smrt !!

   • Ladislav,vyborny clanok,zijeme v case zlocinov,voci ludskosti a masivnej Genocidy celeho sveta,ak viete Anglicky pozrite si „deagle report“,tam su presne udaje kolko planuju vyhubit ludi v krajinach sveta.je to tiez na baze vaxxov

 21. Prečo prezidentka SR ČAPUTOVÁ stratila nervy a použila slovník s pojmom „tliachanie“?

  „Prečo sa stupňuje tlak na očkovanie proti vírusovej chorobe v čase, keď sa to nikdy v histórii nerobilo, t.j. v čase prebiehajúcej vlny? Prečo sa Kochov inštitút v Nemecku potichu vzdal naratívu o kolektívnej imunite, pritom sám pred časom spôsobil zavedenie tejto argumentácie? Lebo to už nie je aktuálne a klamal. Ako inak.

  A teraz sa pozrite na toto:
  https://blogs.lse.ac.uk/europpblog/2021/05/18/the-eus-recovery-funds-should-be-released-when-europes-economies-can-reopen/

  Všimnite si, ako funguje európska korupcia (asi inak toto správanie nemožno označiť).

  Ak nebude mať Slovensko v blízkej dobe 75 percent zaočkovaných, peniaze z fondu obnovy nebudú.

  Dostatočný dôvod, aby sme najbližšie obdobie 4 mesiacov videli politikov besnieť. Núdzový stav, trestanie očkovaných (áno tých, čo už boli aspoň trikrát oklamaní prísľubom slobody), divide et impera v priamom prenose za asistencie médií (tie budú besnieť najviac, lebo hrozí, že nebude príjem zo štátom zadanej reklamy). Sľúbené papieriky už majú svoje určené kanály. A otrokár z EÚ tlačí na pílu a už to ani neskrýva. Politici neplnia zadané úlohy. Aha, pozrite sami (link TU).

  Nič horšie sa predsa nemôže stať, ako to, že papieriky prepadnú, alebo predsa len: bude ich rozdeľovať štátna moc, ktorá príde až po aktuálnych.

  A že majú politici EQ blízky nule je fakt, že ak by sa aj 75 percent našlo (veď nikto nie je väčším fanúšikom Churchillových výrokov o štatistike ako aktuálna štátna moc), SR bude zaviazané na tzv. „Own Resource Decision“, ktoré nás uvrhne do neriešiteľného kolotoča zadĺženia. Gratulujem.

  Predali by aj vlastnú mater. Vaše slobody sú im ukradnuté. Inak by už dávno zaviedli účinné prostriedky právnej nápravy.

  O zdravie tu nejde. Tak si zachovajte aspoň to svoje mentálne v kondícii. 4 mesiace je dlhá doba. A potom uvidíme.

  Jedno PS:

  K tomu budúcemu zadĺženiu. Ide o kladivo na budúce vlády, ktoré nebudú pod tlakom zadĺženia zastupovať záujmy ľudí, ale veriteľov štátu (súkromných bánk a fondov). Takže aj prírodné zdroje (voda, nerastné suroviny a pod.) o chvíľu nemusia byť vo vlastníctve štátu, ale môžu byť po zmene legislatívy použité ako kolaterál pri nesplácaní. Inými slovami dobrá voda, či prechádzka v lese budú len pre tych konformných „otrokov“… Záruky, že sa tak nestane, sú nulové. Koniec akejkoľvek slobody je za rohom.“
  https://akw.sk/domace-spravy/o-zdravie-tu-neslo-nejde-a-nepojde/
  ———————————–
  Keďže na Hlavných správach je článok z nejakých dôvodov nedohľadateľný – všetky odkazy cez HS vedú do slepej ulice. HS prevzali článok od AKW, ktorý je pod iným názvom a zvolili headline podľa časti textu. Aby to vyhľadávače našli – pôvodný text kompilujem presne /plus Čaputová/ od tej pasáže, a na vetu nedávam obvyklé úvodzovky. Opakujem, že tu uverejnený text je len časť článku AKW!
  Osobne sa domnievam, že niekomu vadí – pred budúcimelektronickým summitom s Bidenom – meno Čaputovej spájané s negatívnou info o možnom pozadí jej medializovanej hystérie! Výrazy ako „humanitárna katastrofa“ vyvolávajú značné znepokojenie, takže v zmysle právnych dôsledkov by prokuratúra celý tento mediálny „produkt“ mala ex offo preskúmať, či nedošlo k naplneniu skutkovej podstaty trestného činu šírenia poplašnej správy spolupáchateľstvom v zmysle § 361 a § 362 Zákona č. 300/2005 (Trestný zákon)
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-jsme-nejhorsi-na-svete-emotivni-slova-slovenske-prezidentky-u-nemocnice-181424#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_id=181424&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  KONTEXT:
  Infovojna.sk – Ing. Rudolf Huliak otvorene o pripravovanom drancovaní slovenských prírodných zdrojov cez tzv. „ochranu prírody“. Naše zdroje vody, pôdy a lesov ako komodita na vyrovnanie dlhov Slovenskej republiky!
  11.11.2021
  2. Čriepky z domácej a zahraničnej politiky s Norbertom Lichtnerom
  Hostia: Ing. Rudolf Huliak
  Ivan Belovič – Hollywood Burger Trnava
  —————URL
  https://www.infovojna.sk/prehravac/dopoludnie-na-infovojne-s-adrianom-11112021/?m=1

  • Jožko Fazuľa

   Huliaka som počúval a myslím, že by to chcelo samostatný článok, je to aktuálna a veľmi dôležitá téma.

 22. V jednoduchosti je krása … a zákon vie byť niekedy sviňa.
  Už sa teším ako z tohto vybruslia. Že by zmenou ako chcú pri paragrafe 363?

 23. Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod
  25.11.21

  Evropská unie:
  Ve vědeckém časopise Circulation vyšel článek, ve kterém vědci varují před mRNA vakcínami proti Covidu-19.
  Ve článku s názvem „mRNA COVID Vaccines Dramatically Increase Endothelial Inflammatory Markers and ACS Risk as Measured by the PULS Cardiac Test: a Warning“ (mRNA vakcíny proti COVIDu dramaticky zvyšují endoteliální zánětlivé markery a riziko akutního koronárního syndromu ACS měřené PLUS Cardiac Testem PU: varování) píší:
  „Naše skupina používá PLUS Cardiac Test (GD Biosciences, Inc, Irvine, CA) pro klinicky ověřené měření několika proteinových biomarkerů, které generuje skóre předpovídající pětileté riziko (procentuální šanci) nového akutního koronárního syndromu (ACS). …
  Dospěli jsme k závěru, že vakcíny mRNA proti Covidu dramaticky zvyšují zánět endotelu a infiltraci T buněk do srdečního svalu a mohou být příčinou pozorování zvýšeného výskytu trombózy, kardiomyopatie a dalších cévních příhod po očkování. “
  Zdroj: http://zvedavec.org/vezkratce/18326/

 24. Jožko Fazuľa

  Dnes ma chalan super pobavil, stojí za to si to video pozrieť, ešte aj Markízu si tam zavolali- neprestávam sa z nich smiať-úplní šašovia. Shrek bude mať pred domom zase diskusiu zrejme.
  https://www.infovojna.sk/article/video-hygienici-z-mikasovho-uradu-prisli-opat-buzerovat-majitela-trnavskeho-bistra-ktoremu-obmedzili-pravo-podnikat-garantovane-ustavou-sr-vadilo-im-ze-si-podnikatel-pristavil-k-svojej-prevadzke-pojazdny-bufet-s-burgermi

 25. Nárast v prípadoch nákazy koronavírusom a v hospitalizáciách v Belgicku je „vyšší než najpesimistickejšie krivky“ načrtnuté odborníkmi minulý týždeň, uviedol vo štvrtok vo vyhlásení belgický premiér Alexander De Croo

  https://www.hlavnespravy.sk/belgicky-premier-nova-vlna-covidu-je-este-horsia-nez-sme-sa-obavali/2767052

 26. AUSTRALIA: „Sme vďační za podporu asi dvadsiatich zamestnancov Austrálskych obranných síl, ako aj armádnych nákladných vozidiel, ktoré pomáhajú pri presune pozitívnych prípadov a blízkych kontaktov. Identifikovali sme ich už 38, ale toto číslo bude stúpať. Je vysoko pravdepodobné, že do Howard Springs (karanténne zariadenie pri meste Darwin – pozn.) bude prevezených viac obyvateľov – pozitívnych prípadov, ako aj úzkych kontaktov,“ povedal na tlačovej konferencii Michael Gunner, predseda vlády Severného teritória.

  „Najdôležitejším opatrením v oblasti verejného zdravia, ktoré môžete urobiť, ak sa objaví covid vo vzdialenej komunite, je ponáhľať sa tam s vakcínou,“ vyjadril sa predseda vlády Severného teritória Michael Gunner.

  Nevysvetlil už, ako je možné, že bez nej 60 tisíc rokov Aborigéni vôbec prežili. Troch mužov a jednu ženu z domorodej komunity Binjari, ktorí tvrdý lockdown porušili a odišli do zhruba dvadsať kilometrov vzdialeného mesta Katherine, čaká pokuta vo výške 5024 dolárov. Ženu navyše úrady označili za pozitívnu a infekčnú – o tom, že môže mať covid, sama nevedela.

  https://www.hlavnespravy.sk/velke-varovanie-z-australie-armada-zacala-odvazat-ludi-do-karantennych-taborov/2765646

 27. Vypočula som video v tomto článku, hrozné, hrozné ako pochodil tento pán po prijatí Covid vakcíny, aké strašné vedľajšie účinky zažil, pobyt v nemocnici a vďaka vakcíne teraz je už na invalidnom vozíku. Pred prijatím vakcíny bol zdravý.

  https://blogs.mercola.com/sites/vitalvotes/archive/2021/11/26/the-covid-vaccine-paralyzed-this-man.aspx
  Voľný preklad:
  Vďaka Covid vakcíne tento muž ochrnul.

  • Ale moze ist do restiky

   • holistický prístup

    … aj do kina, divadla, fitka, na plaváreň, aj topánky, odevy a iné si môže voľne nakúpiť , aj na diskotéku, „špotrové podujatia (aby videl priamo padať „športovcov“ mŕtych po mrňamkách), …, dokonca môže cestovať lietadlom s mrňamkou napichaným pilotom (a čakať, že to celé padne), vlakom, loďou, MHD-čkou, … je skrátka slobodný … oslobodený od zdravia, života, … psychopatická beštia si – rehliac sa – leští drápy …

 28. Neviem v akom štádiu je nabiehanie komentárov – mne včera zamŕzal a „padal“ komp aj pri odosielaní a neskôr som sa nevedel pripojiť na Badatel. Než sa pokúsim komentovať článok – tento brutálne stupídny návod – najprv sem na 2 x zavesím texty z pohľadu súčassného práva a potom sa k tomu vyjadrím z pohľadu BOZP. Nevedomosť je ukrutne zavádzajúca!
  —————————————————–
  „V zmysle uvedeného je z právneho hľadiska nemožné hovoriť o epidemiologickej súvislosti a
  epidemiologicky závažnej činnosti v súvislosti so šírením prenosného ochorenia v prípade všetkých
  vyššie uvedených diagnóz súvisiacich s ochorením COVID-19, a to vzhľadom na skutočnosť, že
  neexistuje zoznam “prenosných ochorení”, ale iba zoznam “nákazlivých ľudských chorôb”, v ktorom sa
  žiadne ochorenie COVID-19 nenachádza. V tejto súvislosti nemožno z právneho hľadiska hovoriť o
  epidémii a už vôbec nie o pandémii (tento právny stav opäť otvára otázku dôvodu vyhlásenia
  núdzového stavu, keďže z právneho hľadiska pandémia súvisiaca s COVIS-19 v Slovenskej republike
  nemôže existovať) . Navyše o vyhlásení pandémie WHO existujú iba tlačové vyhlásenia. Zatiaľ nie je
  známy žiaden písomný relevantný dokument (rozhodnutie, uznesenie vyhlásenie), ktoré by uvedenú
  skutočnosť potvtdzovalo. Nie je taktiež známa žiadna medzinárodná zmluva, ktorá by Slovenskú
  republiku zaväzovala rozhodnutiami WHO.
  3Je zrejmé, že za uplynulý rok nevznikla žiadna aktivita kompetentných ústredných orgánov štátnej
  správy, ktorá by chaotický právny stav v opísanej oblasti odstránila. Jeden rok bola dostatočne dlhá
  doba na nápravu uvedeného chaotického stavu v klasifikácii ochorení, najmä ak sa právne normy
  schvaľujú v zrýchlených legislatívnych konaniach.
  Podstata celého problému však spočíva v odpovedi na otázku: “Prečo vláda v súvislosti s
  núdzovým stavom nevykonáva zákon nariadeniami?”. Prečo kompetentné ústredné
  orgány štátnej správy nedali za uplynutý rok do poriadku chaotický právny stav súvisiaci s
  klasifikáciou ochorení? Vzniká dojem, že ide o amaterizmus. Nie je to však pravda. Súčasná
  vláda vo svojom funkčnom období schválila už aj viacero nariadení. Prečo k
  jednoznačmnému vyjasneniu situácie neprispel Ústavný súd SR? Odpoveď spočíva vo
  vyhodnotení vývoja od 1.10.2020 do súčasnosti a taktiež vo vyhodnotení dôslekov tohto
  vývoja. Čo je výsledkom? Výsledkom je totálny chaos, úplný rozklad právneho štátu,
  riadenie štátu bez všeobecne záväzných právnych predpisov (všeobecne nezáväznými
  uzneseniami vlády a neplatnými všeobecne nezáväznými vyhláškami ÚVZ a RÚVZ), ako aj
  sankcionovanie občanov štátnou mocou na základe takýchto neplatných a všeobecne
  nezáväznych právnych predpisov. Moje hodnotenie znie: “Od samého začiatku ide o
  realizáciu starostlivo pripraveného plánu s úmyslom poškodiť ústavné zriadenie a
  obranyschopnosť Slovenskej republiky. Ide o sabotáž (§ 317 Tr.z.). Ide o operáciu hybridnej
  vojny vedenej proti obyvateľom Slovenskej republiky. Samozrejme v takomto prípade, aj
  keď sa to v tejto chvíli nedá dokázať, tu ide aj o vlastizradu (§ 311 Tr.z.), úklady proti
  Slovenskej republike (§ 312 Tr.z.) a teror (§ 313 Tr.z.). Ide o pokračovanie realizovania
  politických operácií v rámci hybridnej vojny vedenej proti našej vlasti”.

  ZDROJ – celý právny rešerš na stiahnutie TU – neponúka stránku, len PDF priamo na stiahnutie!

  46/1966 ministerstiev zdravotníctva a spravodlivosti o …
  [Prehľadávať doménu samvojakvpoli.sk] https://samvojakvpoli.sk › wp-content › uploads › 2021 › 03 › Vysvetlenie-2-1.pdf
  1 § 76 Vyhlášky 46/1966 Zb. ministerstiev zdravotníctva a spravodlivosti o opatreniach proti prenosným chorobám: ^Choroby uvedené v časti I písm.A pol. 4, 5, 8, 16, 18, 21, 36, 39, 41 až 43, 46, 49 písm. a), 51, 53, 57, 59 až 64, 66, 67 a 72 prílohy tejto vyhlášky sa považujú za nákazlivé ľudské choroby v zmysle § 189 a 190 Trestného zákona. ^

  • holistický prístup

   Maroš,

   zrejme ZAHLCUJEME systém a ten padá, padá, padá, … – ani sa nieto čomu diviť pri takých provokatívnych „článkoch“ …

  • Keďže následne podaný kontextuálny komentár sa nezobrazil a v priebehu niekoľkých hodín nenabehol – skúsim pokračovať.
   ———————————————–
   BEZKOVIDOVÁ VAKCINAČNÁ VYHLÁŠKA!
   Sledujte formuláciu definície pojmov! A porovnajte s vládnym a mediálnym strašením „povinných“ skupín!
   Zákon nerozmýšľa – zákon HOVORÍ!
   Novelizovaná vyhláška, ktorá TAXATÍVNE neobsahuje zdravotnícke opatrenia proti „kovidnajtýn“ ani ako terminus technicus!

   Vyhláška č. 585/2008 Z. z.Vyhláška Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevencii a kontrole prenosných ochorení

   (v znení č. 273/2010 Z. z., 544/2011 Z. z., 442/2019 Z. z.)
   Čiastka 202/2008
   Platnosť od 20.12.2008
   Účinnosť od 01.01.2020
   ————
   § 5

   Očkovanie a jeho druhy

   (1) Očkovanie proti prenosným ochoreniam zahŕňa

   a) povinné pravidelné očkovanie osôb, ktoré dosiahli určený vek,

   b) povinné očkovanie osôb, ktoré sú vystavené zvýšenému nebezpečenstvu vybraných nákaz,

   c) povinné očkovanie osôb, ktoré sú profesionálne vystavené zvýšenému nebezpečenstvu vybraných nákaz,7)

   d) odporúčané očkovanie osôb, ktoré sú vystavené zvýšenému nebezpečenstvu vybraných nákaz,

   e) odporúčané očkovanie osôb, ktoré sú profesionálne vystavené zvýšenému nebezpečenstvu vybraných nákaz,7)

   f) očkovanie osôb cestujúcich do cudziny a z cudziny,

   g) očkovanie osôb na vlastnú žiadosť,

   h) povinné mimoriadne očkovanie.

   (2) Súčasťou povinného očkovania je aj podrobenie sa potrebným vyšetreniam v určenom termíne.

   (3) Podrobnosti o očkovacích postupoch na povinné pravidelné očkovanie osôb, ktoré dosiahli určený vek a na povinné a odporúčané očkovanie osôb, ktoré sú vystavené zvýšenému nebezpečenstvu vybraných nákaz, sú uvedené v prílohe č. 2.

   (4) Očkovacie postupy, ktoré sa vykonávajú v inom veku alebo v inom intervale ako podľa schémy pravidelného povinného očkovania osôb, sú uvedené v prílohe č. 2a.

   § 6

   Povinné pravidelné očkovanie osôb, ktoré dosiahli určený vek

   (1) Očkovanie detí proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, prenosnej detskej obrne, vírusovému zápalu pečene typu B, invazívnym hemofilovým nákazám, pneumokokovým invazívnym ochoreniam sa vykonáva najskôr prvý deň desiateho týždňa života dieťaťa.

   2) Očkovanie detí proti osýpkam, mumpsu a ružienke sa vykonáva najskôr prvý deň 15. mesiaca života dieťaťa.

   (3) Preočkovanie dospelých proti záškrtu a tetanu sa vykonáva každých 15 rokov.

   § 7

   Povinné očkovanie osôb, ktoré sú vystavené zvýšenému nebezpečenstvu vybraných nákaz

   (1) Proti tuberkulóze sa očkujú tuberkulín negatívne kontakty osôb s aktívnou formou tuberkulózy.

   (2) Proti vírusovému zápalu pečene typu B sa očkujú

   a) osoby žijúce v spoločnej domácnosti s nosičom HBsAg alebo osobou chorou na vírusový zápal pečene typu B, u ktorej sa laboratórnym vyšetrením zistí, že nemá protilátky proti hepatitíde typu B,

   b) novorodenci HBsAg pozitívnych matiek,

   c) osoby pripravované na dialýzu alebo dialyzované osoby, ak neboli očkované pred dialýzou,

   d) osoby pripravené na transplantáciu orgánov,

   e) žiaci stredných zdravotníckych škôl a študenti zdravotníckych študijných odborov na vysokých školách tak, aby pri nástupe na praktické vyučovanie mali podané najmenej dve dávky očkovacej látky,

   f) osoby vystavené riziku nákazy pri poranení na základe posúdenia charakteru poranenia a zhodnotenia údajov o predchádzajúcom očkovaní,

   g) osoby umiestnené v zariadeniach sociálnych služieb pre mentálne postihnutých a deti, ktoré sú umiestnené v resocializačných strediskách pre drogovo závislé osoby.

   (3) Proti tetanu sa očkujú osoby na základe posúdenia charakteru poranenia a zhodnotenia údajov o ich predchádzajúcom očkovaní; očkujú sa pri úrazoch, pri poraneniach a pri nehojacich sa ranách, pri ktorých je zvýšené riziko vzniku ochorenia na tetanus.

   (4) Proti besnote sa očkujú osoby poranené besným zvieraťom alebo zvieraťom podozrivým z besnoty, alebo neznámym zvieraťom na základe posúdenia charakteru kontaktu s takým zvieraťom.

   (5) Proti chrípke sa očkujú osoby umiestnené v zariadeniach sociálnych služieb.

   (6) Proti pneumokokovým invazívnym infekciám sa očkujú osoby umiestnené v zariadeniach sociálnych služieb.

   (7) Proti vírusovému zápalu pečene typu A sa očkujú osoby v priamom kontakte s chorou osobou s vírusovým zápalom pečene typu A na základe rozhodnutia regionálneho úradu o lekárskom dohľade alebo zvýšenom zdravotnom dozore.

   (8) Proti meningokokovým infekciám sa očkujú osoby v priamom kontakte s chorou osobou s meningokokovou meningitídou na základe rozhodnutia regionálneho úradu o lekárskom dohľade alebo zvýšenom zdravotnom dozore.

   § 8

   Povinné očkovanie osôb, ktoré sú profesionálne vystavené zvýšenému nebezpečenstvu vybraných nákaz

   (1) Proti tuberkulóze sa očkujú tuberkulín negatívne osoby pred začatím vykonávania práce na oddelení pre tuberkulózu a respiračné ochorenia, na oddelení patológie, na oddelení súdneho lekárstva, v mikrobiologických laboratóriách vystavených zvýšenému riziku nákazy tuberkulózou, vo veterinárnych zariadeniach, v čističkách odpadových vôd, pri ošetrovaní alebo utrácaní zvierat postihnutých tuberkulózou, osoby, ktoré pri svojom zamestnaní prichádzajú do priameho styku s tuberkulózou osôb alebo zvierat, príslušníci Policajného zboru, ktorí pri výkone služby prichádzajú do kontaktu s migrantmi a komunitami so zvýšeným výskytom tuberkulózy a zamestnanci v azylových zariadeniach Ministerstva vnútra Slovenskej republiky (ďalej len „azylové zariadenie“).

   (2) Proti vírusovému zápalu pečene typu B sa očkujú

   a) zamestnanci zdravotníckych zariadení, ktorí sú v riziku nákazy,

   b) učitelia odborných predmetov stredných zdravotníckych škôl a učitelia zdravotníckych študijných odborov na vysokých školách, ktorí sú pri praktickom vyučovaní žiakov a študentov v zdravotníckom zariadení vystavení zvýšenému riziku nákazy,

   c) príslušníci Policajného zboru, ktorí sú pri výkone služby vystavení riziku nákazy.

   (3) Proti besnote sa očkujú

   a) zamestnanci virologických laboratórií, v ktorých sa pracuje s vírusom besnoty,

   b) zamestnanci asanačných podnikov, ktorí sú v priamom riziku nákazy,

   c) šarhovia.

   (4) Proti chrípke sa očkujú rizikové osoby v miestach rizika nákazy vtáčou chrípkou na základe rozhodnutia regionálneho úradu o lekárskom dohľade alebo zvýšenom zdravotnom dozore.

   (5) Proti kliešťovému zápalu mozgu sa očkujú zamestnanci virologických laboratórií, v ktorých sa pracuje s vírusom kliešťového zápalu mozgu.

   (6) Proti vírusovému zápalu pečene typu A sa očkujú

   a) zamestnanci laboratórií so zvýšeným rizikom nákazy vírusovým zápalom pečene typu A,

   b) zamestnanci z odboru epidemiológie regionálnych úradov pracujúci v miestach rizika nákazy vírusového zápalu pečene typu A,

   c) osoby zamestnané v zbere odpadových surovín, na skládkach tuhého a tekutého odpadu, v kanalizáciách a čističkách odpadových vôd a úpravovniach vôd,

   d) osoby vykonávajúce štátnu službu profesionálneho vojaka Ozbrojených síl Slovenskej republiky (ďalej len „profesionálny vojak“) a vojaci v zálohe povolaní na výkon mimoriadnej služby,

   e) príslušníci Policajného zboru a príslušníci obecnej polície, ktorí sú pri výkone služby vystavení riziku nákazy,

   f) zamestnanci azylových zariadení a integračného strediska Ministerstva vnútra Slovenskej republiky,

   g) príslušníci Železničnej polície, ktorí sú pri výkone služby vystavení riziku nákazy,

   h) príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže, ktorí sú pri výkone služby vystavení riziku nákazy,

   i) príslušníci Hasičského a záchranného zboru, ktorí sú pri výkone služby vystavení riziku nákazy,

   j) iní zamestnanci v riziku nákazy na základe odporúčania pracovnej zdravotnej služby.8)

   (7) Ďalšie povinné očkovanie osoby v profesionálnom riziku nákazy môže nariadiť regionálny úrad.

   § 9

   Odporúčané očkovanie osôb, ktoré sú vystavené zvýšenému nebezpečenstvu vybraných nákaz

   (1) Ak lekár9) rozhodne o potrebe očkovania proti chrípke, očkovanie sa uskutoční u

   a) detí od šiestich mesiacov života do 12 rokov,

   b) osôb 59-ročných a starších,

   c) osôb dispenzarizovaných bez ohľadu na vek so závažnými chronickými ochoreniami dýchacích ciest, srdcovocievneho systému, metabolickými, renálnymi a imunitnými poruchami.

   (2) Ak lekár rozhodne o potrebe očkovania proti pneumokokovým invazívnym infekciám, očkovanie sa uskutoční u

   a) osôb dispenzarizovaných bez ohľadu na vek so závažnými chronickými ochoreniami dýchacích ciest, srdcovocievneho systému, s metabolickými, renálnymi a imunitnými poruchami a detí pri ochoreniach uvedených v prílohe č. 3,

   b) osôb pred splenektómiou s funkčnou alebo anatomickou aspléniou,

   c) osôb 59-ročných a starších.

   (3) Ak lekár rozhodne o potrebe očkovania proti vírusovému zápalu pečene typu B, očkovanie sa uskutoční u

   a) osôb dispenzarizovaných pre chronické ochorenia pečene,

   b) hemofilikov,

   c) diabetikov,

   d) osôb s cystickou fibrózou,

   e) intravenóznych narkomanov,

   f) homosexuálov,

   g) promiskuitných osôb.

   (4) Ak lekár rozhodne o potrebe očkovania proti vírusovému zápalu pečene typu A, očkujú sa

   a) osoby dispenzarizované pre chronické ochorenia pečene,

   b) deti vo veku dvoch rokov žijúce v miestach s nízkym sociálno-hygienickým štandardom, bez prístupu k pitnej vode, bez odkanalizovania odpadových vôd alebo s nízkym štandardom bývania.

   (5) Ak lekár rozhodne o potrebe očkovania proti meningokokovým infekciám, očkovanie sa uskutoční u osôb pred splenektómiou a osôb s funkčnou alebo anatomickou aspléniou.

   (6) Ak lekár rozhodne o potrebe očkovania proti hemofilovým infekciám, očkovanie sa uskutoční u osôb pred splenektómiou a osôb s funkčnou alebo anatomickou aspléniou.

   (7) Ak lekár rozhodne o potrebe očkovania u osôb s transplantáciou orgánov vrátane transplantácie kostnej drene, očkovanie sa uskutoční podľa individuálneho očkovacieho plánu; zohľadňuje sa základné ochorenie, imunosupresívna liečba, imunita darcu, dĺžka obdobia po transplantácii a imunitný profil osoby.

   (8) Ak lekár rozhodne o potrebe očkovania proti infekciám, ktoré sú spôsobené humánnymi papilomavírusmi, očkujú sa dievčatá a chlapci v 13. roku života.

   § 10

   Odporúčané očkovanie osôb, ktoré sú profesionálne vystavené zvýšenému nebezpečenstvu vybraných nákaz

   (1) Ak lekár rozhodne o potrebe očkovania proti besnote u osôb, ktoré sú profesionálne vystavené zvýšenému nebezpečenstvu nákazy besnotou, očkujú sa veterinárni lekári.

   (2) Ak lekár rozhodne o potrebe očkovania proti kliešťovému zápalu mozgu u osôb, ktoré sú profesionálne vystavené zvýšenému nebezpečenstvu kliešťového zápalu mozgu, očkovanie sa uskutoční u

   a) zamestnancov lesného a vodného hospodárstva vrátane žiakov a študentov lesníckych učilíšť a škôl,

   b) poľnohospodárskych zamestnancov,

   c) zememeračov,

   d) geológov,

   e) značkárov turistických chodníkov,

   f) zamestnancov horských chát a lanoviek,

   g) zamestnancov rekreačných zariadení,

   h) príslušníkov Policajného zboru a colníkov,

   i) profesionálnych vojakov a vojakov v zálohe povolaných na výkon mimoriadnej služby,

   j) zamestnancov, ktorí vykonávajú práce spojené s prevádzkou a údržbou železničných dráh.

   (3) Ak lekár rozhodne o potrebe očkovania proti vírusovému zápalu pečene typu A u osôb, ktoré sú profesionálne vystavené zvýšenému nebezpečenstvu vírusového zápalu pečene typu A, očkovanie sa uskutoční u

   a) zamestnancov v potravinárstve, ktorí vykonávajú epidemiologicky závažnú činnosť,

   b) zamestnancov v zdravotníckom zariadení ambulantnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast, v zdravotníckom zariadení ambulantnej zdravotnej starostlivosti pre dospelých, na infekčnom oddelení a gastroenterologickom oddelení zdravotníckeho zariadenia ústavnej zdravotnej starostlivosti (ďalej len „ústavné zariadenie“).

   (4) Ak lekár rozhodne o potrebe očkovania proti chrípke u osôb, ktoré sú profesionálne vystavené zvýšenému nebezpečenstvu chrípky, očkovanie sa uskutoční u

   a) profesionálnych vojakov a vojakov v zálohe povolaných na výkon mimoriadnej služby,

   b) zamestnancov zdravotníckych zariadení, ktorí prichádzajú do priameho kontaktu s pacientom alebo ohniskom nákazy.

   (5) Ak lekár rozhodne o potrebe očkovania proti vírusovému zápalu pečene typu B u osôb, ktoré sú profesionálne vystavené zvýšenému nebezpečenstvu vírusového zápalu pečene typu B, očkovanie sa uskutoční u

   a) príslušníkov všetkých ozbrojených bezpečnostných zborov,

   b) profesionálnych vojakov a vojakov v zálohe povolaných na výkon mimoriadnej služby,

   c) zamestnancov

   1. zariadení sociálnych služieb,

   2. úradov práce, sociálnych vecí a rodiny,

   3. obcí,

   4. zariadení sociálno-právnej ochrany detí,

   5. sociálnej kurately a osôb vykonávajúcich opatrenia v otvorenom prostredí, ktorí pri výkone práce prichádzajú do priameho kontaktu s rizikovými skupinami osôb.

   § 11

   Očkovanie osôb cestujúcich do cudziny a z cudziny

   (1) Očkovanie osôb cestujúcich do cudziny a z cudziny sa vykonáva v súlade s medzinárodnými dohovormi10) a podľa aktuálnej epidemiologickej situácie v krajinách, do ktorých alebo z ktorých osoba cestuje.

   (2) Osoba, ktorá cestuje do krajiny, v ktorej sa vyžaduje potvrdenie o očkovaní proti žltej zimnici, sa očkuje u poskytovateľa zdravotnej starostlivosti oprávneného vydať medzinárodný certifikát o očkovaní proti žltej zimnici.

   (3) Deti žiadateľov o udelenie azylu, deti azylantov, deti v azylových zariadeniach a deti v detských domovoch pre maloletých bez sprievodu, ktoré na území Slovenskej republiky nesprevádza ich zákonný zástupca a ktoré nemajú záznam o platnom očkovaní, sa očkujú proti detskej obrne a osýpkam ihneď po príchode do azylového zariadenia a detského domova pre maloletých bez sprievodu.

   § 12

   Očkovanie osôb na vlastnú žiadosť

   (1) Na vlastnú žiadosť osoby alebo na žiadosť jej zákonného zástupcu možno očkovať aj v iných prípadoch, ako sú uvedené v § 6 až 11. O vhodnosti takého očkovania rozhoduje lekár.9)

   (2) Povinné očkovanie podľa § 5 ods. 1 písm. a) a c) nie je odsekom 1 dotknuté.

   § 13

   Vykonávanie očkovania

   (1) Očkovanie osôb vykonáva lekár9) na základe preskripčného obmedzenia alebo ním poverená sestra11) po posúdení aktuálneho zdravotného stavu očkovanej osoby a po zhodnotení možných dočasných alebo trvalých kontraindikácií očkovania podľa písomnej informácie pre používateľa lieku a súhrnu charakteristických vlastností lieku. Lekár na lekárskom predpise vyznačí spôsob úhrady predpísanej očkovacej látky, ak ide o očkovanie podľa § 5 ods. 1 písm. c) a e) prečiarknutím políčka „hradí poisťovňa“.

   (2) Očkovanie vykoná lekár po poučení osoby o charaktere očkovania a po jej lekárskom vyšetrení; do zdravotnej dokumentácie vyznačí indikáciu alebo kontraindikáciu očkovania podľa § 5 ods. 3.

   (3) Záznam o očkovaní v zdravotnej dokumentácii obsahuje dátum očkovania, názov a poradie dávky očkovacej látky, výrobcu, šaržu, dávku, spôsob aplikácie a meno lekára, ktorý očkovanie vykonal. Do zdravotnej dokumentácie sa zapíše aj dôvod, pre ktorý sa očkovanie neuskutočnilo a nežiaduce účinky, ak sa u očkovanej osoby vyskytli. Nežiaduce účinky oznamuje lekár Štátnemu ústavu pre kontrolu liečiv a regionálnemu úradu na tlačivách, ktoré sú uvedené v prílohe č. 4.

   (4) Ustanovenie odseku 1 sa vzťahuje aj na tuberkulín a na imunoglobulíny, ktoré sa použili na prevenciu prenosných ochorení.

   (5) Lekár, ktorý poskytuje všeobecnú ambulantnú starostlivosť pre dospelých a lekár, ktorý poskytuje všeobecnú ambulantnú starostlivosť pre deti a dorast, s ktorým má osoba uzatvorenú dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti,13) alebo ním poverená sestra, písomne oznámi termín povinného očkovania osobe alebo jej zákonnému zástupcovi. Ak sa má vykonať mimoriadne očkovanie, pri nebezpečenstve z omeškania možno oznámenie vykonať aj inou formou. Ak sa osoba, ktorá má byť očkovaná, nedostaví na povinné očkovanie ani v náhradnom termíne, na ktorý bola pozvaná preukázateľným spôsobom, lekár oznámi túto skutočnosť regionálnemu úradu; lekár oznámi regionálnemu úradu každé odmietnutie povinného očkovania. Ak očkovanie vykoná iný lekár, je povinný písomne informovať o vykonanom očkovaní lekára, s ktorým má osoba uzatvorenú dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti.

   (6) Očkovanie v súvislosti s transplantáciou orgánov vrátane transplantácie kostnej drene vykonáva poskytovateľ zdravotnej starostlivosti, ktorý osobe poskytuje zdravotnú starostlivosť na základné ochorenie v spolupráci s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ktorý vykonal transplantáciu orgánov.

   § 14

   Kontrola očkovania

   (1) Lekár,9) ktorý vykonáva očkovanie, zasiela do 15. dňa mesiaca nasledujúceho po vykonaní očkovania údaje o pravidelnom povinnom očkovaní v určenej elektronickej podobe podľa prílohy č. 5 regionálnemu úradu. Pri kontrole očkovania sleduje regionálny úrad v zdravotníckom zariadení ambulantnej zdravotnej starostlivosti najmä

   a) správnosť postupu pri očkovaní,

   b) úplnosť záznamov o očkovaní v zdravotnej dokumentácii,

   c) evidenciu očkovaných osôb podľa vekovej štruktúry,

   d) evidenciu osôb, ktoré sa majú očkovať,

   e) evidenciu osôb s kontraindikáciami očkovania,

   f) evidenciu osôb s nežiaducimi účinkami po očkovaní na základe hlásenia podľa prílohy č. 4,

   g) počet odmietnutí povinného očkovania podľa druhu povinného očkovania,

   h) dodržiavanie indikácií a kontraindikácií schválených pri registrácii očkovacej látky,

   i) uchovávanie a manipuláciu s očkovacími látkami.

   (2) O vykonanej kontrole urobí regionálny úrad záznam, v ktorom uvedie výsledok kontroly, opatrenia na odstránenie nedostatkov a termín ich splnenia.

   § 15

   Zisťovanie stavu odolnosti populácie proti prenosným ochoreniam

   (1) Pri plánovaní, koordinácii a kontrole imunizačného programu sa zisťuje stav odolnosti populácie proti prenosným ochoreniam, ktoré

   a) plánuje, nariaďuje a koordinuje úrad,

   b) organizačne zabezpečujú regionálne úrady,

   c) vykonávajú lekári9) a príslušné laboratóriá.

   (2) Zisťovanie stavu odolnosti populácie proti prenosným ochoreniam sa vykonáva na reprezentatívnej vzorke populácie Slovenskej republiky na účel monitorovania účinnosti imunizačného programu.

   § 16

   Laboratórne určovanie pôvodcu prenosného ochorenia

   (1) Laboratórne určovanie pôvodcu prenosného ochorenia v biologickom materiáli a v materiáli z prostredia, ktoré obsahujú choroboplodné mikroorganizmy schopné vyvolať ochorenie alebo pri ktorých je podozrenie, že také mikroorganizmy obsahujú, vrátane určovania citlivosti pôvodcu prenosného ochorenia na antimikróbne látky vykonáva laboratórium, ktoré je na také vyšetrovanie vybavené.

   (2) Odber biologického materiálu osobe s prenosným ochorením, osobe podozrivej z prenosného ochorenia a osobe podozrivej z nákazy v ohnisku jeho výskytu alebo osobe, ktorá na také ochorenie zomrela, vykonáva lekár alebo ním poverená sestra, alebo regionálny úrad.

   (3) Odber biologického materiálu, ktorý môže obsahovať choroboplodné mikroorganizmy, zvieratám trpiacim na ochorenie prenosné na človeka, zvieratám podozrivým, že trpia na také ochorenie alebo zvieratám, ktoré na také ochorenie uhynuli, vykonáva veterinárny lekár.

   (4) Odber materiálu z prostredia vrátane odberu vzoriek požívatín a predmetov bežného užívania na zisťovanie ich zdravotnej neškodnosti, vykonáva regionálny úrad.

   (5) Pri zaobchádzaní s biologickým materiálom a materiálom z prostredia, ktorý obsahuje alebo môže obsahovať choroboplodné mikroorganizmy, je potrebné urobiť opatrenia, aby sa neohrozilo zdravie ľudí alebo zvierat.

   § 17

   Epidemiologické vyšetrovanie a opatrenia v ohnisku nákazy

   (1) Epidemiologické vyšetrovanie sa musí vykonávať u každej osoby a na všetkých miestach, kde možno v súvislosti s prenosným ochorením alebo s podozrením na prenosné ochorenie zistiť dôležité okolnosti na vymedzenie ohniska nákazy, posúdenie príčin a spôsobov šírenia prenosného ochorenia a na vykonanie potrebných opatrení na predchádzanie vzniku a šíreniu prenosného ochorenia.

   (2) K opatreniam v ohnisku nákazy na základe rozhodnutia regionálneho úradu patrí najmä očkovanie osôb, ktoré sú v priamom kontakte s chorou osobou, karanténne opatrenia alebo izolácia; ak sa osoba očkuje na základe rozhodnutia regionálneho úradu, doklad o tomto rozhodnutí sa založí do jej zdravotnej dokumentácie14) a lekár zaznamená do nej údaje podľa § 13 ods. 3.

   § 18

   Karanténne opatrenia

   (1) Osobe podozrivej z nákazy možno nariadiť zvýšený zdravotný dozor, lekársky dohľad alebo karanténu; tieto opatrenia zahŕňajú súbor organizačných opatrení, ktoré obmedzujú kontakt osoby podozrivej z nákazy s okolím a určujú sledovanie a vyšetrovanie jej zdravotného stavu.

   (2) Pri zvýšenom zdravotnom dozore sa osobe podozrivej z nákazy nariadi

   a) vyšetrovanie a sledovanie jej zdravotného stavu,

   b) dočasný zákaz výkonu epidemiologicky závažných činností,

   c) zákaz činností, pri vykonávaní ktorých by sa mohlo prenosné ochorenie šíriť,

   d) úprava pracovných podmienok na pracovisku.

   (3) Pri lekárskom dohľade sa nariadi pravidelná kontrola zdravotného stavu osoby podozrivej z nákazy; termíny a druh vyšetrení určuje regionálny úrad a lekár.13)

   (4) Pri karanténe sa osobe podozrivej z nákazy nariadi izolácia, jej vyšetrovanie a pozorovanie v rámci lekárskeho dohľadu v zdravotníckom zariadení, v domácom prostredí alebo v inom jej prirodzenom sociálnom prostredí.

   § 19

   Izolácia

   (1) Osoba chorá na prenosné ochorenie, osoba podozrivá z prenosného ochorenia, osoba ktorá vylučuje niektoré choroboplodné mikroorganizmy alebo osoba podozrivá z nákazy, sa počas jej infekčnosti oddelí od ostatných osôb s cieľom zabrániť, aby sa vnímavé osoby nakazili prenosným ochorením.

   (2) Osobe chorej na prenosné ochorenie, osobe podozrivej z prenosného ochorenia alebo osobe podozrivej z nákazy nariaďuje izoláciu regionálny úrad.

   (3) Izoláciu možno v závislosti od klinickej a epidemiologickej závažnosti prípadu vykonávať v domácom prostredí, na infekčnom oddelení ústavného zariadenia alebo vo vyhradených izbách ústavného zariadenia, v zariadení sociálnych služieb alebo v inom zariadení, ktoré spĺňa požiadavky na izoláciu osoby s prenosným ochorením.

   (4) Izolácia chorej osoby sa nevykoná na infekčnom oddelení ústavného zariadenia, ak chorá osoba má okrem prenosného ochorenia aj iné závažné ochorenie, ktoré si vyžaduje liečbu na inom oddelení ústavného zariadenia alebo na ktorého liečenie sú lepšie predpoklady na inom oddelení ústavného zariadenia ako na infekčnom oddelení.

   (5) Osoba chorá na tuberkulózu, ktorá vylučuje choroboplodné zárodky, sa musí izolovať na oddelení tuberkulózy a respiračných chorôb ústavného zariadenia.

   § 20

   Opatrenia na zabezpečenie starostlivosti o osoby vylučujúce choroboplodné mikroorganizmy

   (1) Do skupiny osôb vylučujúcich choroboplodné mikroorganizmy patria nosiči choroboplodných mikroorganizmov a osoby kolonizované choroboplodnými mikroorganizmami, ktoré netrpia žiadnymi príznakmi prenosného ochorenia. Ide najmä o osoby po nákaze vyvolanej vírusom ľudskej imunodeficiencie a osoby, ktoré po prekonaní brušného týfusu, paratýfusu A, B, a C, dyzentérie, salmonelózy, záškrtu a vírusového zápalu pečene typu B, C a D, tuberkulózy, syfilisu a kvapavky vylučujú choroboplodné mikroorganizmy.

   (2) Osoba vylučujúca choroboplodné mikroorganizmy nesmie vykonávať činnosti, ktoré by ohrozovali zdravie iných osôb a musí

   a) sa podrobiť lekárskemu dohľadu, potrebným laboratórnym vyšetreniam a ďalším epidemiologickým opatreniam,

   b) dodržiavať poučenie lekára o ochrane iných osôb pred šírením prenosného ochorenia, ktorého je nosičom,

   c) informovať lekára pred vyšetrovacím alebo liečebným výkonom, pri prijatí do ústavného zariadenia alebo do zariadenia kúpeľnej starostlivosti o skutočnosti, že je nosičom prenosného ochorenia,

   d) informovať o skutočnosti, že je nosičom prenosného ochorenia pri prijatí do zariadenia sociálnych služieb,

   e) oznámiť lekárovi13) údaje o zamestnaní a zmenu v týchto údajoch.
   https://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-585

  • Pokračujem…

   Kontrola BOZP | BOZP.cz
   [Prehľadávať doménu bozp.cz] https://www.bozp.cz › kontrola-bozp
   Cena za expresní BOZP pohotovost v případě ohlášené kontroly Oblastním inspektorátem práce není oproti našim klasickým službám nijak výrazně dražší. Zaplatíte pouhých 15-20% navíc, což je oproti hrozící pokutě zcela zanedbatelná částka. Volat můžete na naší BOZP infolinku 724 888 101.
   —————————————
   REPLAY: „v případě ohlášené kontroly Oblastním inspektorátem práce“ – toto platí aj na Slovensku. Neohlásene môžu vtrhnúť dofirmy len hasiči – ale tí neriešia čiernu prácu, z korej žije a platí výpalné „kapitálotvorný“ podnikateľ!

   REPLAY: „Cena za expresní BOZP pohotovost v případě ohlášené kontroly“ = výpalnéza „ochranu“!
   Dnes fungujú tzv. BOZP, PO, zdravotnícke bezpečnostné holdingy, ktoré zamestnávajú na živnosť príslušných technikov. Ich portfólio závisí na tom, koľko platia konkrétnym stranám, ktoré vyhrali voľby a ktoré majú vzťah ku korporáciám a ktoré kontrolujú trh s týmito službami.

   Teda polopate – zamestnávateľ ktorý platí takéto výpalné sa nemusí obávať neočakávanej kontroly – jednak zo zákona, ktorý podporuje mafiu kontrolujúcu trh práce s ilegálmi, jednak vďaka ochrane zdroja tohto výpalného! Teda – v prípade kontroly „testov a očkovania“ nastúpi „komando“ BOZP a zdravotnej služby, ktoré zabezpečí, že všetko bude pred kontrolou v cajchu!

   Znovu polopate! Organizovaný zločin zmenil formu, presiakol do štátu a zmenil sa na organizovaný zločin bielych golierov. Isto – „treba“ aj gangstrov – na zastrašovanie a špinavú robotu. Ale štát ovládli KRAVAŤÁCI! A tí si svoje zdroje pestujú ako mravce vošky! A doja a doja medovicu!

 29. https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2021/11/26/vaccine-victims-share-adverse-reactions.aspx
  Vaccine Victims Share Adverse Reactions, Loss of Loved Ones
  Obete vakcín zdieľajú nepriaznivé reakcie, straty blízkych

  Victims of Adverse Vaccine Reactions Need To Be Heard
  Obete nežiaducich reakcií na očkovanie treba vypočuť

  Four Categories of Adverse Events Described
  Štyri kategórie nežiaducich udalostí sú popisované

 30. stojí za poslech o dnešní situaci 21 minut
  https://www.vimo.sk/watch/uyLbOjVsSUekhHS

 31. len chcem pripomenut ze Dr.Pekova povedala – netestovala by som. Zrejme vie co sa prave aj v tych testoch cez nase dutiny siri po tele.

  • navrh treba vyskusat , je za danych okololnosti tejto ich zakerackej hry celkom dobry,
   Myslim ze maju nejaky termin – zeby vianoce (Jezisko) a 21.12.2021 zimny slnovrat.

  • lea – oprava – Pekovej volebná kampať bola založená na tom, že chcela testovať očkovaných! Peková žije z testov!

   Testovat budeme jen očkované, plánuje souzená Peková a …
   [Prehľadávať doménu aktualnezpravodajstvi.cz] https://aktualnezpravodajstvi.cz › 2021 › 08 › 31 › testovat-budeme-jen-ockovane-planuje-souzena-pekova-a-tahne-na-snemovnu
   Testovat budeme jen očkované, plánuje souzená Peková a táhne na Sněmovnu. 31. 8. 2021. 31. 8. 2021. Soňa Peková „proslavená“ loňským výrokem, že koronavirus zmizí do Vánoc, kandiduje do Sněmovny. Hnutí Švýcarská demokracie slibuje, že odpůrce očkování zbaví nutnosti se testovat a testy naopak nařídí lidem …

 32. navrh treba vyskusat , je za danych okololnosti tejto ich zakerackej hry celkom dobry,
  Myslim ze maju nejaky termin – zeby vianoce (Jezisko) a 21.12.2021 zimny slnovrat.

  • holistický prístup

   lea,

   veď vyskúšaj a osobne sa stretneš s „JEZISKOM“ – priamo v PEKLE o polnoci … ach-jaj … kde to som?!? … kde ostal zdravý sedliacky rozum?!?

 33. Jožko Fazuľa

  Toto bude na váš článok :
  https://www.infovojna.sk/article/trikrat-zaockovany-cesky-prezident-zeman-lezi-v-opat-v-nemocnici-po-pozitivnom-teste-na-koronavirus
  Nie je to náhodou atentát na prezidenta? Mám pocit, že keď im neumrel na zlyhanie pečene, tak ho odpravia deltou…
  Ako môže prísť do kontaktu s prezidentom netestovaný človek?

  • Keďže očkovaný personál p. k. sa asi netestuje – tak tak. Lož nikdy nemala logiku – to „logické“ je len konfabulácia príbehu. Preto má lož krátke nohy a z pohľadu riadenia tento stav vyhovuje tým, ktorí sa potrebujú Zemana zbaviť. Pri 45 cykloch PCR musia mať kovid aj banány. Kovid je možno oficiálna „súdružská“ legenda, na čo zomrie. Osobne neverím tomu, že za iných okolností by prezidentovi pichli experimentálnu látku – Zeman bol súčasťou očkovacej kampane ako je aj Čaputová – teraz ho to dobehlo. To sa paranoikovi Matovičovi stať nemôže. Aj keď aj Stalin bol paranoik, a dostali ho.

   • pri 25 cykloch je (cocos+) citrusove ovocie, pepsicola, motorovy olej, mlieko rajo, koza, ovca, macka, konare v lese!
    pri 45 cykloch je (cocos+) uplne vsetko!! vsetko je v rukach „bozich“ sach-matelkovych !!

 34. https://cz24.news/advokatka-hamplova-neockovani-ztratili-zakladni-ustavni-prava-zitra-se-to-muze-stat-i-ostatnim/
  Advokátka Hamplová: Neočkovaní ztratili základní ústavní práva, zítra se to může stát i ostatním

  Země, která připustí, aby vláda ukázala prstem na vybranou skupinu občanů a bezdůvodně jí odebrala základní ústavní práva, není právním státem. A toto velmi nebezpečné konstatování se týká každého z nás. Protože přesně tak se chová totalitní stát. Bez úcty k právu, bez úcty k lidem. Příště se to může týkat vás.

 35. https://cz24.news/vlada-vyhlasila-nouzovy-stav-od-pulnoci-povinne-ockovani-je-nevyhnutelne-rekl-babis-zachrani-mu-koloborace-s-nejvetsimi-svetovymi-zlocinci-majetky-a-nebude-pak-stihan/
  Vláda vyhlásila nouzový stav od půlnoci. Povinné očkování je nevyhnutelné, řekl Babiš. Zachrání mu koloborace s největšími světovými zločinci majetky a nebude pak stíhán?

 36. https://cz24.news/nie-je-sprosta-ockovat-covid-injekciami-sa-nikdy-nedam-spickova-rakuska-lyziarka-franziska-gritschova-radsej-obetuje-preteky-sp-v-zamori-ako-karieru-a-vlastny-zivot/
  Nie je sprostá! „Očkovať covid injekciami sa nikdy nedám!“ Špičková Rakúska lyžiarka Franziska Gritschová radšej obetuje preteky SP v zámorí, ako kariéru a vlastný život

 37. https://www.infowars.com/posts/powerful-australian-mp-calls-on-free-citizens-to-rise-up-against-covid-tyranny/
  Powerful: Australian MP Calls on Free Citizens to Rise Up Against Covid Tyranny
  Silné: Austrálsky poslanec vyzýva slobodných občanov, aby povstali proti Covid tyranii

  Queensland MP George Robert Christensen called on citizens to rise up against Covid lockdown measures and vaccine mandates, comparing the governments implementing them with totalitarian regimes responsible for unspeakable atrocities.
  Poslanec Queenslandu George Robert Christensen vyzval občanov, aby povstali proti Covid lockdownovým opatreniam a očkovaniu, a porovnal vlády, ktoré ich implementujú, s totalitnými režimami zodpovednými za nevýslovné zverstvá.

 38. Není nic horšího než nová varianta koronaviru, která se objevila v Jihoafrické republice, tvrdí Karl Lauterbach, německý sociálně demokratický odborník na zdravotnictví. Vědci jí chtějí pojmenovat Nu a první země, jako například Velká Británie, Izrael, Singapur a Japonsko přistoupily k razantnímu omezení vstupu z Jihoafrické republiky, Namibie, Lesotha, Botswany, Svazijska a Zimbabwe.

  Svět děsí nová mutace koronaviru z JAR s názvem Nu

  https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/svet-desi-nova-mutace-koronaviru-z-jar-40379223#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_id=40379223&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  *****
  mimochodem jak se dělá na batolata,… přece ŇU, ŇU, ŇU,….

  a koho je v plánu očkovat děti od půl roku!

 39. A už to tu máme. Presne podľa predpovedí M. Yeadona, že plošné očkovanie povedie k vzniku nových a nových mutácií vírusu, ktoré môžu byť infekčnejšie, rezistentnejšie, ba aj smrteľnejšie. Zlá správa pre tých, ktorí už dostali tretiu dávku, alebo sa na ňu chystajú. Ďalších dávok bude pribúdať a intervaly medzi nimi skracovať.

 40. Milada Havelkova

  Jsem očkovaná a celá moje rodina i přatelé psme ockovaní proti covidu 19.Věřím očkování proti covidu tak,jako věřím očkování proti černénu kašli nebo pravým neštovicím či jiné ,100% očkováním odstraněné nemoci.Proč dělat z ockování proti covidu strašáka a bojkotovat ji?Proč si hrát na hrdiny proti režimu,očerňovat všechny a vše?Vy nejste očkovaní proti ničemu?Nebo se jen zviditelnujete a diky vám dalsí lidé mají zbytečný strach z očkovaní?Možná pochopíte,až vás nemoc dožene.

  • mRNA „vakcíny“ proti covidu nie sú vakcíny, ale experimentálne génové procedúry.

   • holistický prístup

    VŠETKY – úplne VŠETKY tzv. „vakcíny“ sú depopulačné biologické zbrane – bez jedinej výnimky …

  • Už len naozaj úplný hlupák nevidí, že tu o žiadne zdravie nejde. Zrejme nie som jediná komu prišla výhražná vydieračná sms od UVZ SR o „lockdowne pričom – OČKOVANIE JE JEDINE RIESENIE!“
   Takže oni úplne otvorene priznávajú, že riešením nie je byť zdravý, ale byť očkovaný.

   • Túto SMS-ku asi každému poslali, že očkovanie je jediné riešenie.

   • holistický prístup

    Angelika,

    nie, nie si jediná … to posielajú pravidelne na všetky tel. čísla … áno, ide o KONEČNÉ RIEŠENIE predovšetkým BIELEHO ČLOVEKA (Slovienov a Árijcov) v réžii JEZUITOV!!!! – OTROKOV BEŠTIE.

   • zelene mozgy ktore tuto satanisticku smsku navrhli sa pomylili!!.
    spravne tam malo byt: OČKOVANIE JE JEDINE A KONECNE RIESENIE!“!! HEIL COVID!!
    historia sa opakuje po 80 r. pauze, kedy na nas nasadia umele hnojivo zyklon + h2o ???
    producenti jedu sa po 80 r. nezmenili!.

  • holistický prístup

   Milada Havelkova,

   gratulujem k idiocii – vsjo.

  • Milada uz tie sharp proteiny v tebe pracuju, budes musiet brat 6 pirul denne a tiez,4,5,6,7, atd,pokial nezomries,az do 170 vaccine,co su vlastne operacne systemy,ako sa vyjadril executive z Moderny,tiez Bill Gates,nedavno povedal ze vaxx su operacne systemy a ludia su Hardware,

 41. https://www.hlavnespravy.sk/nvotova-s-plucnou-emboliou-190-dni-po-druhej-davke-oebali-nas/2767868
  Nvotová s pľúcnou embóliou 190 dní po druhej dávke: O*ebali nás! Neočkovaní na to dlabú a my ich zachraňujeme

  • Zaujímavý blog pod týmto článkom:
   Liberálny fašizmus v priamom prenose. Čo dodať?? je dosť možné že nebudeš potrebovať ani toho lekára, lebo kto by liečil hlúpu kačenu ktorá si dala pichnúť experimentálnu a smrtiacu vakcínu???

  • Neočkovaní sa ojebať nenechali, takže ojebali vás a to preto, že potrebujete pre svoj šoubiz publikum, cestovať, zarábať a slávu!

   Spasiteľská komplex = mocenský komplex. Nvotová je súčasť celej podvodnej komédie – ale ako užitočný idiot!

  • mozno je to hoax pre nerozhodnute ovce
   mozno jej nic neni a hra tu na nas divadlo
   mozno vela fajcila a pila a drogovala a cestovala a xxx

  • holistický prístup

   Zmeškala tretiu dôležitú dávku – to preto … je to jej VINA … nech sa sama na seba sťažuje.

 42. Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová podľa Deutsche Wirtschafts Nachrichten vyžaduje, aby komunikačné platformy ako napríklad WhatsApp a ďalšie „monitorovali“ svojich používateľov. Brusel chce špeciálny program na analýzu korešpondencie. V „prípade potreby“ žiada zaslať upozornenie príslušným orgánom. V tejto situácii je pozoruhodné, že samotnej von der Leyenovej sa nie celkom etickým spôsobom podarilo vyhnúť hroziacemu škandálu vďaka úplnému vymazaniu údajov z jej telefónov. Uviedla Russia Toady

  https://www.hlavnespravy.sk/sefka-europskej-komisie-chce-uplnu-kontrolu-komunikacie-nepohodlne-data-vo-svojom-telefone-ale-zmazala-aby-sa-vyhla-vysetrovaniu-skandalu/2768070

 43. Na zamestnávateľa by zabrala len jediná vec. Až by sa neočkovaní VŠETCI v danej prevádzke, podniku spojili a konali spoločne. Ale museli by byť vo vačšine. Jedine vtedy by zamestnávateľ začal uvažovať, lebo by sa ho to možno aj likvidačne dotklo…
  Odmietli by špajdlovačku komplet.
  Zamestnávateľ by riešil dilemu.

  a) dostať pokutu a súdiť sa
  b) zlikvidovať svoju prevádzku, podnik…

  Lenže k tomu nedojde. Neočkovaní ani v jednom podniku nie sú spojení, aby konali jednotne…

 44. Vsetky takzv.prozapadne vlady sluzia chazarskej zidosionistickoiluinatskej satanistickej mafii ROTHSCHILD a spo.Pokial si budu plnit svoje ulohy, tak im bude dovolene vsetko. Riesenim ako sa proti tomu branit ,je ozbrojeny prevrat s pomocou armady a policie,ktorych je potrebne si ziskat na svoju stranu.

  • a jelikož je v česku povinné očkování záchranných složek, bude zajímavé, kolik procet policistů, hasičů a zdravotníků odejdou „do civilu“.

   • holistický prístup

    Tými „povinnými“ zasamovraždeniami sa snažia docieliť úplné zničenie (likvidáciu) VŠETKÝCH vnútorných štruktúr – rodinných, vojenských – obranných, policajných, zdravotníckych, záchranných, …, … zničiť akúkoľvek možnosť prípadnej organizovanej obrany a záchrany … IĎOT VOJNA … to skutočne vidí už aj slepý … ak nie je idiot …

 45. …ďakujem všetkým za výbor.informácie…a tá situác.v zamestn.?…zrejme ako kde, ako kto odolá, lebo tie názory sú ozaj rôzne….a poznám ľudí, kt.sa chodia aj zaočk.otestovať, ,,lebo“ to ich zamestnáv.vyžaduje:-(….úplne fiasko!…

  • znám i takových, kteří jsou zaočkováni a na testy chodí z preventivních důvodů, aby prý nenakazily rodinné příslušníky, příbuzné, známé,…prý jsou zodpovědní…

   • Milý Jirik, moja kamarátka sa išla dať zaštepiť aby mohla chodiť do kaviarni a reštaurácii. Mňa berie za totálnu konšpirátorku. A ja som ju veľmi prosila, vysvetľovala – nedala si povedať.

    • Milá Jean,
     takových znám také mnoho…..přece proč by seděli doma na p….. anebo kvůli pracovněprávnímu vztahu…..

 46. http://www.zvedavec.org/komentare/2021/11/8934-smrtici-injekce.htm
  Smrtící injekce
  Lékaři na pohotovosti v první linii podávají mrazivý popis neobvyklého onemocnění vyvolaného vakcínou

  „Američané se bojí smrti… Lidé se vzdávají práce ne proto, že by nechtěli pracovat, ale proto, že nechtějí zemřít na vakcínu! … Říkají: ‚Poslouchejte, já nechci umřít. To je důvod, proč si tu vakcínu nevezmu. Raději odejdu, když to vyžadují.‘ Je to tak jasné.“ Dr. Peter McCullough

  Zpráva v britském deníku Telegraph vysvětluje, jak vakcína Covid-19 vedla k prudkému nárůstu nadměrného počtu úmrtí.

  • Hlavní příčinou úmrtí je vpravení toxického patogenu do krevního oběhu zhruba 70 % populace. Právě to způsobuje srážení krve, krvácení, plicní embolii, infarkty, mrtvice a předčasná úmrtí.

   • Podle izraelských Real-Time News došlo v roce 2021 k „nárůstu úmrtí hráčů o 500 %… Od prosince náhle zkolabovalo 183 profesionálních sportovců a trenérů! Z nich 108 zemřelo!“

    • Spike protein je jeden z nejrafinovanějších jedů, které kdy člověk vyrobil. A cílem tohoto jedu je usmrtit miliardy lidí, aniž by si toho někdo všiml. Jedná se tedy o jed vyrobený se záměrem.

    • svatoslav butora

     Je vidieť, že vakcinačný holokoust aj proti Židom aj proti celému svetu ľudí organizujú tie isté Monštrá ako za Hitlera a že tieto štruktúry ovládajú aj tzv. EU aj OSN a OSN-WHO aj WEF a tiež i vládu USA a tiež vlády v SR a ČR.
     A všetci vládnuci Idioti v mene „ochrany proti kovidu“ podporujú tzv. očkovaním to, čo títo fašistickí zmetkovia/zmrdi/parchanti spolu so Sluhami Mohameda a Sluhami Vatikánu a Sluham Sveta Kapitálu (riadenému paradoxne Židmi) robili v mene schwáb(ov)ského „blaha“ ľuďom v Oswien-čime…atď. Starí zmrdi sa nezmenili, akurát sa ich Smrtihlav na nás „usmieva“ cez údajne „naše“ vlády.

     • Presne tak pán Butora. Aj David Icke vo svojich videách vysvetľuje, že tí čo stvorili Hitlera, koncentračné tábory, vymysleli a spustili toto čo teraz máme.

 47. holistický prístup

  PHMG (polyhexamethylene guanidine) je super toxická látka, uměle vytvořená člověkem (cca 1995), která při aerosolové a inhalační expozici poškozuje plíce, často fatálním způsobem. Způsobuje odumírání buněk ve sliznici bronchiolů a poškození plícních sklípků (alveol).
  https://en.wikipedia.org/wiki/Polyhexamethylene_guanidine
  Látka PHMG je součástí dezinfekce a antiseptik. Kovidárium dezinfikují – a ve skutečnosti v něm rozprašují PHMG. Lékaři ve skafandrech – pacienti nazí. Ti pak neumírají v této speciální sekci od koronaviru, ale od způsobu boje s ním.
  Doktor chemických věd Гончаров v 7 min. videu o PHMG obsaženém v antiseptikách a dezinfekci. Ty jsou pak zdroji chemické otravy, tedy covidu:
  https://vk.com/budilnik1?z=video528247967_456239888%2F454b9edae31f721ccb%2Fpl_post_-94018990_48343

 48. Chcem, poprosiť redakciu, aby lepšie moderovala toto vlákno, lebo sú tu vyjadrenia úplne od veci! Vďaka

 49. Ja apelujem na zdravý rozum všetkých ľudí! Nedeľme sa, prosím, na očkovaných a neočkovaných, iba na zdravých a chorých, ako to bolo kedysi. Nehrajme tú ich stupídnu hru a vráťme život do normálu! Táto fašistická čvarga si už nezaslúži ani minútu našej pozornosti!

 50. Evropa má první potvrzený případ infekce koronavirovou variantou B.1.1.529, která vyvolává obavy kvůli vysokému počtu mutací. Dnes ji detekovali u pacientky v Belgii, informovala místní veřejnoprávní zpravodajská společnost RTBF s odvoláním na fakultní nemocnici ve městě Lovaň. Informaci následně potvrdil ministr zdravotnictví Frank Vandenbroucke.

  Nakaženou je podle RTBF mladá dospělá žena, která nedávno navštívila Egypt a Turecko. Nemá údajně žádnou vazbu na Jihoafrickou republiku, která eviduje výraznější šíření nové, potenciálně nebezpečné varianty. Žena nebyla očkovaná proti covidu-19 ani až dosud nikdy neměla potvrzenou infekci virem SARS-CoV-2.

  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koronavirus/696865/prvni-pripad-nebezpecne-mutace-v-evrope-mlada-zena-vubec-nenavstivila-jar-kde-se-nakazila.html

 51. https://www.youtube.com/watch?v=LEBGl8MVE-c
  Heart risk after vaccines
  Srdcové riziko po očkovaní

  Dr. John Campbell

 52. https://www.infowars.com/posts/south-africa-medical-chief-says-new-covid-mutation-has-only-produced-very-mild-cases/
  South Africa Medical Chief Says New COVID Mutation Has Only Produced “Very Mild Cases”
  Vedúci lekárov v Južnej Afrike hovorí, že nová mutácia COVIDU spôsobila len „veľmi mierne prípady“

  Despite a flurry of international panic over the new COVID mutation, South Africa’s medical chief says the issue is a “storm in a teacup,” noting that the country has only recorded “very mild cases” of the new strain.
  Napriek návalu medzinárodnej paniky v súvislosti s novou mutáciou COVIDU, šéf juhoafrických lekárov hovorí, že ide o „búrku v šálke čaju“, pričom poznamenal, že krajina zaznamenala len „veľmi mierne prípady“ nového kmeňa.

 53. https://www.infowars.com/posts/bryan-adams-tests-positive-for-covid-for-second-time-despite-being-double-vaccinated/
  Bryan Adams Tests Positive For COVID For Second Time Despite Being Double Vaccinated
  Bryan Adams bol druhýkrát pozitívny na COVID napriek tomu, že bol dvakrát očkovaný

 54. https://www.infowars.com/posts/new-york-er-closes-as-employees-refuse-to-comply-with-vaccine-mandate/
  New York ER Closes As Employees Refuse To Comply With Vaccine Mandate
  Newyorská pohotovosť sa zatvára, pretože zamestnanci odmietajú splniť mandát na očkovanie

  An emergency room in a hospital in New York ceased operation as staff walked out, refusing to go along with the COVID vaccine mandate.
  Pohotovostná ambulancia v nemocnici v New Yorku prestala fungovať, pretože personál odišiel a odmietol splniť mandát na očkovanie proti COVIDU.

  • To sa vlastne lubi Elite,pretoze ludia zacnu prosit o pomoc,tiez ohladom uzasnej zlocinnosti,ktora zacina( vo Walnut Creek,California,80 zlodejov,vyrabovalo Northstrom,o vyse 200 tisic dollarov) a akonahle ludia budu prosit o pomoc,uz aj vyrazi „United Nation“ ,policia,Armada, vacsinou Cinania, ktora okrem ineho sa bude snazit nas odzbrojit,tym budeme v obcianskej vojne,takto je to napisane v papieroch Elit.

 55. …ten príspevok o ,,Kokodilovi Dillovi“niečo úžasné….je to tak jednoduchý človek a má tak neskutočne krásne myslenie. veľmi jasne a stručne tu vysvetľuje, čo sa deje…Jean ďakujem….

 56. Redy,Policia sa az vtedy prida,ked,budu vidiet,ze to bude uspesne,aby prezliekli kabaty,aspon policajna elita

 57. Sľúbil som vyjadrenie k článku – využijem skutočnosť, že sa mi nechce zoširoka reagovať na stupiditu – stupid = naivný, avšak v slovenčine má tento výraz oproti infantilite = detinskosti viac hanlivejší význam spojený s idiociou.

  Takže najprv:
  1/ „Každý zamestnávateľ je zo zákona povinný vytvárať „zdravé a bezpečné“ pracovné prostredie. Na toto sa budú vláda aj zamestnávatelia odvolávať pri právnom zdôvodňovaní vyžadovania testov – aby boli ostatní zamestnanci chránení pred nákazou Covid-19.

  Dobre teda, budete hrať ich hru, ktorú však obrátite proti nim.“ = bulšit vyplyvajúci z neznalosti, čo bezpečnosť pracoviska znamená – ako je definovaná, ako sú taxatívne definované riziká – viď bezvakcinačná očkovacia vyhláška hore – ale kto by ju čítal, že.

  2/ „Vy však testovanie neodmietnete a budete požadovať od zamestnávateľa horeuvedené vyhlásenie. Ak vám ho odmietne podpísať, bude sa jednať o prekážku na strane zamestnávateľa, pretože odmietol vytvoriť zdravé a bezpečné pracovné prostredie vyžadované zákonom. Vtedy vás síce tiež môže poslať domov, no len za plnú mzdu.“ = riešenie z pohľadu chamtivého nastavenia! Skúste toto zoči voči zamestnávateľom, ktorí už platia výpalné /a kto nie/, alebo sú priamo súčasťou mafie – stavebné „dépeháčkové“ firmy napr. Kladivom vám rozbijú ruky!
  —————————————————————
  Z môjho pohľadu – JEDINÉ RIEŠENIE V TEJTO SITUÁCII JE GENERÁLNY ŠTRAJK!!! S týmto však táto redakcia nechce mať nič – podobne ako SMER – nič spoločné! Už som tu vysvetľoval – tu v tomto nájomnom štáte nikto potenciálne zúčasnený na vládnutí nebude dávať verejnosti účinné návody a riešenia – ako povaliť vládu – ako kaprom vypustiť rybník!

  V hore uvedených dvoch právnych rešeršoch som naznačoval možnosť platiť výpalné holdingu, ktorý kontroluje BOZP a zdravotné služby v okolí zamestnávateľa. V prípade, že už zamestnávateľ platí výpalné – formou sekuritáckych služieb, upratovacích služieb – je to v podstate už morálne aj v zmysle submisivity – jedno, jedna sračka. Ale na toto nebudem navádzať ostatných – ani v zmysle dohody zamestnancov so zamestnávateľom v zmysle “ tak ich podplaťme“ – lebo toto si zaplatia ako vždy zamestnanci krátenou mzdou a zároveň je to podporovanie zločineckého prostredia v štáte ovládanom zločincami. A odbory všeobecne pracujú už len pre korporácie a pre mafiu – mafiu v kravatách – pre biele goliere!

  Teda…

  3/ „My nie sme právnici, preto ak chcete, môžete to dať ešte posúdiť právnikovi. Účelom vyhlásenia však nie je, aby bolo právne dokonalé, ale aby odradilo vášho zamestnávateľa od vyžadovania pravidelného testovania od vás.“ – na to stačí mať 1,85 m, 90 kg, tlačiť benčpres na lavičke 150 kg, na krátkom krku a vyholenej hlave mať vytetovanú pavučinu /= vlákno/ a občas v kancelárii vytratiť pár ostrých do deviny. Lenže takí kartu necvikajú, že.

  Ešte raz!
  VYUŽIME TENTO PODVODNÝ LOCKDOWN A POVALME TÚTO ZLOČINECKÚ VLÁDU GENERÁLNYM ŠTRAJKOM!

  • Odkiaľ máte, že my generálny štrajk nepodporujeme? Na generálny štrajk však potrebujete aspoň 50% všetkých zamestnancov v štáte. My taký dosah nemáme. Tu je nevyhnutné, aby štrajk podporovali aj odbory. Bez nich nepríde do práce 0,1% pracovníkov a s tým generálny štrajk nespravíte.

   Zasa len kritizujete. Ľudia majú akútny problém, ako sa budúci týždeň vyhnúť testovaniu. Tu im reči o generálnom štrajku nepomôžu. A vy ste nič konkrétne a rerálne neponúkli. To je ako na každý problém hovoriť stále dokola jedno riešenie – „spravme revolúciu“. Je to možno ľúbivé, ale nie praktické.

 58. Tetka Bielická Cigereje

  Najprv treba denne testovať Matoviča, či nie je mešuge, najlepšie hneĎ ráno.
  Údajne má Matovič prisľúbených 6 miliárd € ak zariadi že 70% Slovákov bude otrávených tým pfizerským svinstvom. Zatiaľ to má v sebe asi 42% takže ešte 28%. Z tých 6 miliárd chce takmer všetko Matovič ukradnúť pre seba a svojich.

  MATOVIČ JE K*K*T SKURW€NÝ

 59. Redakcia – môj komentár tu je opäť pre vás nestráviteľný?

  • Nakoľko ste v minulosti opakovane vulgárnym spôsobom napádali iných diskutujúcich, všetky vaše komentáre sme dali režimu moderácie. Takže môže trvať aj niekoľko hodín, kým ich administrátor skontroluje a uvoľní.

 60. K poslednej vete „Aj vlk sa nažral, aj koza zostala celá.“ doplnim este 2 dolezite argumenty pre zamestnavatela. 1. ak odbornici z pandemickej komisie tvrdia, ze ockovani maju lahsi priebeh, tak kvoli tomu nemusia mat strach keby aj nahodou neockovany zamestnanec nakazil ockovaneho. 2. covid automat a vyhlasky maju odporucaci charakter

 61. Ivona Nagyová

  Dobry den, tento clanok iba nuti zamestnavatelou viac testovat co nici cely zamer zrusit testovanie. Naiste mu cestne prehlasenie o vasom dobrom zdravotnom stave a ze ruci za vase zdravie a skode na nom sosobenej akonahle vas bude nutit sa otestovat. A nedajbBoze ak sa vam nieco stane dvosledkom takehoto testovania je povinny plne nahradit vsetky skody sosobene na ujme na vasom zdravi a plne akceptovat tiez s tym sojene dalsie ravne opletacky. (o*

Pridajte komentár

*