Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Ako sa brániť, keď zamestnávateľ vás núti do očkovania na COVID-19


Print Friendly, PDF & Email

Ako sa brániť, keď zamestnávateľ vás núti do očkovania na COVID-19

Ešte len nedávno sa rozbehlo očkovanie učiteľov a už sa na nás mnohí z vás obraciate s otázkami, ako sa brániť, keď vás šéfovia, zamestnávatelia či riaditelia škôl nútia do očkovania.

Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 je na Slovensku oficiálne pre všetkých dobrovoľné. To však neznamená, že nebude dochádzať k formám nátlaku na ľudí, aby sa pod rôznymi zámienkami či dokonca vyhrážkami dali zaočkovať.

Ako zamestnávatelia nútia do očkovania a prečo to nie je v poriadku

Problém nútenia do očkovania sa zatiaľ týka len učiteľov a zdravotníkov, no v budúcnosti, keď sa začne očkovať bežná populácia, bude k nátlaku dochádzať bez pochýb aj u ostatných typov zamestnancov.

Momentálne riaditelia nemocníc a škôl na tento účel používajú rôzne zámienky a výhovorky.

U zdravotníkov napríklad argumentujú, že nezaočkovaní budú ohrozovať pacientov, a preto, ak chce človek naďalej pracovať v zdravotníctve, tak sa musí dať  zaočkovať „dobrovoľne nasilu“.

V prípade neuposlúchnutia sa vedúci pracovníci vyhrážajú výpoveďami, prípadne nepredĺžením zmluvy, ak má človek pracovný pomer na dobu určitú alebo sa jedná o živnostníka.

Pri učiteľoch je to podobné. Argumentuje sa rizikom nakazenia žiakov alebo kolegov učiteľov a padajú vyhrážky, že nezaočkovaní nebudú môcť učiť či dokonca vyhrážky výpoveďami.

Neskôr u iných zamestnaní to budú zrejme identické výhovorky – bezpečnosť kolegov, zákazníkov, obchodných partnerov a podobne.

Hoci sa tieto argumenty môžu na prvý pohľad zdať racionálne, v skutočnosti ide o hrubý nátlak, nakoľko žiadna z vakcín na COVID-19 nie je v súčasnosti riadne schválená. Všetky majú len výnimky pre núdzové použitie. A to je veľmi málo na to, aby sa tieto vakcíny urobili de-facto povinné.

A aj keby už boli riadne schválené, stále by to nebol dôvod na to, aby ich zamestnávatelia svojim zamestnancom nanucovali, pretože každá vakcína, aj tá plne schválená, môže vyvolať vážne vedľajšie účinky.

Navyše, ak sa niekto bojí nákazy, tak nech sa dá dobrovoľne sám zaočkovať a bude tak chránený. Nie je potrebné, aby bol zaočkovaný ešte aj ten druhý.

Z tohto dôvodu sme sa rozhodli, že vypracujeme taký stručný návod, ako sa môžete chrániť v prípade, ak by bol na vás vyvíjaný podobný nátlak.

Ako sa chrániť pred nátlakom zaočkovať sa

Riaditelia, zamestnávatelia a ostatní vedúci pracovníci, ktorí môžu vyvíjať nátlak do očkovania, vedia, že je to protizákonné. Nátlak je dokonca trestný čin, za ktorý v núdzovom stave hrozí doživotie. Každý zamestnávať by si mal preto veľmi dobre rozmyslieť, či sa k nemu zníži. Riskuje totiž veľa.

Z tohto dôvodu budú používať rôzne kľučky. Oznamovať to budú vždy zásadne ústne, nikdy vám takýto príkaz nedajú písomne.

V prípade, že náhodou budú takí hlúpi a dajú to aj písomne, potom si takýto dôkaz dôkladne uschovajte. Napríklad, ak to vyvesia v práci na nástenke, odfoťte si to do mobilu.

Ďalšia vec je, že ak by vám mali dať výpoveď, tak to opäť nebude priama výpoveď pre nezaočkovanie, ale nájdu si nejaký zástupný dôvod – nepredĺžia zmluvu či v prípade výpovede uvedú nadbytočnosť, organizačnú zmenu a podobne.

Takže, ako sa chrániť v týchto prípadoch? Máte v podstate 3 možnosti, ktoré si teraz postupne prejdeme.

1. Získanie nahrávky, ako vás do očkovania nútia

Prvou možnosťou obrany je zabezpečiť si dôkaz, že vás do očkovania nútili. Nakoľko nátlak bude s najvyššou pravdepodobnosťou prebiehať iba ústne (z vyššie vysvetlených dôvodov), ideálne by bolo nahrať si šéfa, najjednoduchšie na mobil.

Dnes majú mnohé smartfóny v sebe predinštalovaný nejaký záznamník zvuku. Keď to váš telefón nemá, choďte do Google Play (ak máte Android) alebo do Apps Store (ak máte iPhone) a nainštalujte si niektorú aplikáciu.

Stop Candida

Nahrávacie aplikácie nájdete pod vyhľadávacími slovami „voice recorder“ (nahrávač zvuku) alebo aj v slovenčine pod termínom „hlasový záznamník“.

No a potom vždy, keď pôjdete za „šéfom“, zapnite si nahrávanie a schovajte mobil do vrecka. Samozrejme, váš šéf nesmie vedieť, že ho nahrávate, inak by slová nátlaku nevyslovil.

Nemusíte sa obávať, že by to bolo nelegálne. Tajne nahrávať je úplne v poriadku, pokiaľ nahrávku nezverejníte verejne (napríklad pred ostatnými kolegami). Vtedy by to mohlo byť posudzované ako trestný čin „porušovania dôvernosti ústneho prejavu“.

Nahrávku však môžete legálne poskytnúť napríklad orgánom činným v trestnom konaní (teda polícii) alebo súdu. Takéto použitie tajnej nahrávky je právne úplne v poriadku.

Až po získaní takéhoto dôkazu môžete vášmu šéfovi povedať, že sa zaočkovať nedáte. Nikdy nie skôr.

O nahrávke mu však nehovorte, lebo by to mohlo byť chápané aj ako vydieranie. Len uveďte, že to budete riešiť právnou cestou. Maximálne povedzte, že disponujete dôkazom o nátlaku, no nepovedzte akým.

2. Lekárske potvrdenie o kontraindikácii očkovania

Vyššie uvedený spôsob s nahrávkou je pomerne tvrdý a zrejme každý sa bude snažiť predísť, aby sa situácia takto vyhrotila. Avšak pre každý prípad si takúto nahrávku vždy zabezpečte.

Existujú aj jemnejšie spôsoby obrany, pri ktorých by sa situácia vyhrotiť nemala. No a jednou z takýchto možností je lekárske potvrdenie o kontraindikácii na očkovanie, ktoré bude musieť každý zamestnávateľ akceptovať.

Ak máte napríklad históriu alergií, tak to je jedna z možností. Ďalšie dôvody pre kontraindikáciu môžu byť napríklad problémy s imunitou, užívanie určitých liekov a podobne.

O tomto je najlepšie sa poradiť s vaším lekárom, či sa na vás nejaká kontraindikácia vzťahuje.

Ak by váš lekár nevidel prekážku pre očkovanie, stále môžete požiadať o názor iného lekára alebo ísť napríklad na vyšetrenie do alergiologického centra. Vytlačte si príbalový leták vakcíny a dajte sa otestovať, či nie ste alergickí na akúkoľvek zložku vakcíny.

Získanie takéhoto lekárskeho potvrdenia by bolo najjednoduchšie riešenie. V prípade, že by sa vám to nepodarilo, do úvahy prichádza právna pomoc.

3. Pomoc advokáta

Advokát môže vypracovať list, v ktorom vášho zamestnávateľa vyzve, aby sa zdržal protiprávneho konania spočívajúceho v nezákonnom nátlaku do očkovania.

Advokáta si viete nájsť podľa vlastného uváženia v mieste vášho bydliska. Ďalšou možnosťou je osloviť o pomoc niektorého z právnikov, ktorí sa téme porušovania ľudských práv počas pandémie venujú verejne.

Z Facebooku vieme, že aktívni právnici v tejto oblasti sú:

Ak kliknete na uvedené odkazy, dostanete sa na ich stránky, tam si potom nájdete na nich emailové či telefonické kontakty.

Nedokážeme posúdiť, či vás budú zastupovať, či to urobia zdarma alebo za odmenu, no môžete ich skontaktovať a opýtať sa na to.

Mnohí z nich na svojich stránkach pravidelne zverejňujú rôzne vzory právnych podaní, takže, ak sa na to cítite, môžete tie vzory použiť aj sami – je to plne na vás.

Záver

Dúfame, že sme vám týmto článkom pomohli aspoň trocha sa zorientovať v dostupných spôsoboch obrany pred svojvôľou zamestnávateľov vo vynucovaní si očkovania na COVID-19.

Ak máte skúsenosť aj s inými spôsobmi obrany, určite sa s nami, no hlavne s ostatnými čitateľmi o ne podeľte v komentároch pod týmto článkom. Určite vám za to budú vďačí!

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Prečítala som článok. Žijeme teda dobu. Na jednej strane hovorím, že chvála Bohu som dôchodkyňa a na druhej strane vidím depopuláciu dôchodcov v domovoch dôchodcov.
  Nemám slov k tejto dobe.
  Ale musíme byť povďační tímu Bádateľa, že sa nám snaží pomáhať.
  Ešte chcem dodať po tom čo som prečítala príbalový leták firmy Pfizer, že ani ľuďom čo majú niečo so srdcom nedoporučujú podať túto vakcínu (nielen alergikom).

 2. Jose Mourinho

  Cele zle co sa deje ale asi je idealne kazde 3 mesiace „prekonavat“ covida lebo debilizmus ktory tu vladne nema obdobie..

  • Pán Jose, prosím, navrhnite a tomuto národu poraďte, čo má robiť, ako zachrániť seba , svoje deti, svojich rodičov, starých rodičov a známych. Poraďte to aj VLÁDE, nech o tom rozhodnú, že tá Vaša CESTA je tá správna. Presvedčte ich o tom, keď ste Vy, ODBORNÍK, už o tom presvedčený a máte o tom dôkazy. Prečo váhate a nevystúpite s DÔKAZMI pred zdravotníkmi – odborníkmi ??? Veď budete HRDINOM pre celý svet, nielen pre náš národ. Ale teraz naozaj vážne.
   Ste odborník, s viacročnými skúsenosťami ? V akej krajine ste získali skúsenosti s týmto COVITOM? Uveďte to a zviditeľnite sa so svojimi poznatkami a dôkazmi! Prečo nechávate túto situáciu dôjsť až do, pre nás obyčajných, pracujúcich ľudí, až do strašných záverov? Tu už dnes treba KONAŤ, N E Č A K A Ť! PREČO VYČKÁVATE?

   • Jose Mourinho

    Mila Oli, na SK je zbytocne nieco navrhovat a radit lebo si idu cestou ktoru maju nadiktovanu..uz len slepy si nevsimne , ze nieco neni „košer“ a cisielka a testovacky su len z nejakeho dovodu..covid 19 je len zaciatok toho co nas caka v blizkej buducnosti..ale to uz vieme..ak ma clovek moznost nech obetuje peniaze na ivermictin v rakusku stoji az 66e ale aspon ho vie kupit v lekarni..

    • …tá cena lieku s ciframi „66“ mi pripomína dve tretiny niečoho oveľa zlovestnejšieho, ako všetko to, čo sme prežili doteraz…
     Myslím, že sa dá súhlasiť s Vaším postrehom, Jose, že „si idú cestou, ktorú majú nadiktovanú“. Vyzerá to, zdá sa, asi naozaj tak, že sú zviazaní neúprosnou prísahou… A tak, človeče, máš len dve možnosti: Buď budeš konať zlo, ktoré ti prikazuje sionský boh prostredníctvom svojej neľútostnej biblie, alebo budeš pod holým nebom trpieť o hlade a smäde, až kým v mukách nezomrieš!
     A potom „budeš ponechaný za hnojivo zeme“, píše sa v Zjavení svätého Jána.

     …je na tebe, človek, ktorú z dvoch ciest si vyberieš…

     Si prach, a na prach sa obrátiš.
     Super predstava.

     • Jose Mourinho

      Liek na to je ale silou mocou chcu do ludi tlačit tie sračky a aj ich budu a kazdy rok nove lebo bude opat mutacia a bla bla bla..nie dakujem..

 3. https://childrenshealthdefense.org/defender/gates-third-shot-coronavirus-variants/?itm_term=home
  Bill Gates: Third Shot May Be Needed to Combat Coronavirus Variants
  Bill Gates: Tretia vakcína možno bude potrebná na porazenie variantov Korona vírusu

 4. https://www.naturalblaze.com/2021/02/why-the-vaccine-rollout-is-going-poorly.html
  Why The Vaccine Rollout Is Going Poorly
  Prečo zavedenie vakcíny ide úboho

 5. https://zemavek.sk/nova-technologia-covid-vakcin-aj-zuckerberg-upozornuje-ze-nevieme-ake-budu-dlhodobe-ucinky-v-podstate-modifikovania-dna-a-rna-ludi/
  Nová technológia covid vakcín. Aj Zuckerberg upozorňuje, že nevieme, aké budú dlhodobé účinky v podstate modifikovania DNA a RNA ľudí

 6. Možno aj tento článok pomôže:
  https://rizikaockovania.sk/moze-spike-protein-vo-vakcinach-sposobit-krvne-zrazeniny-zapal-mozgu-a-srdcove-zachvaty/

  Advokátska kancelária Weis & Partners zverejnila článok „Môže spike proteín vo vakcínach Moderna, Pfizer spôsobiť krvné zrazeniny, zápal mozgu a srdcové záchvaty?“ v ktorom poukazuje na výskum Dr. Patricka Whelana ohľadom mechanizmov poškodenia súvisiacich s infekciou SARS-CoV-2.

 7. https://www.hlavnespravy.sk/v-cesku-eviduju-pat-podozreni-na-umrtie-po-ockovani-proti-koronavirusu/2443146
  V Česku evidujú päť podozrení na úmrtie po očkovaní proti koronavírusu

  • Prekopírovala som jeden blog pod článkom:
   A tí zosnulí dôchodcovia z domova v područí košického samosprávneho kraja ČO? vraj ich je už 36, ale na Slovensku o tom ani slovko, tak čo páni zodpovední?

 8. https://www.hlavnespravy.sk/mesik-vycita-vlade-ze-este-stale-nie-je-dostupny-ivermectin-ich-nekompetentnost-lahostajnost-k-zivotom-obcanov-a-korupcia-zaliezajuca-az-pod-nechty-zabijaju-tak-celkom-obycajne-bez-vedomia-a-bez/2442604
  Mesík vyčíta vláde, že ešte stále nie je dostupný ivermectín: „Ich nekompetentnosť, ľahostajnosť k životom občanov a korupcia zaliezajúca až pod nechty. Matovičov masaker nerušene pokračuje. Zodpovednosť podľa neho nesie aj Jarčuška

  • Pán Jose, prosím, navrhnite a tomuto národu poraďte, čo má robiť, ako zachrániť seba , svoje deti, svojich rodičov, starých rodičov a známych. Poraďte to aj VLÁDE, nech o tom rozhodnú, že tá Vaša CESTA je tá správna. Presvedčte ich o tom, keď ste Vy, ODBORNÍK, už o tom presvedčený a máte o tom dôkazy. Prečo váhate a nevystúpite s DÔKAZMI pred zdravotníkmi – odborníkmi ??? Veď budete HRDINOM pre celý svet, nielen pre náš národ. Ale teraz naozaj vážne.
   Ste odborník, s viacročnými skúsenosťami ? V akej krajine ste získali skúsenosti s týmto COVITOM? Uveďte to a zviditeľnite sa so svojimi poznatkami a dôkazmi! Prečo nechávate túto situáciu dôjsť až do, pre nás obyčajných, pracujúcich ľudí, až do strašných záverov? Tu už dnes treba KONAŤ, N E Č A K A Ť! PREČO VYČKÁVATE?

 9. Na web stráne http://www.hlavnespravy.sk je „neskutočný“ vtip – obrázok – kde je napísané:
  Tak čo Andriš Ty ešte žiješ?
  Žijem, žijem Janči môj…lebo som sa nedal zaočkovať!

 10. pokiaľ viem, nahrávka sa na súde nedá použiť ako dôkaz … to by ste ho museli upozorniť na to, že ho nahrávate..

  U nás na to išli sofistikovanejšie… zamestnanec musel odpovedať písomne na otázku, že ak by mu zamestnávateľ poskytol vakcínu, či by sa dal zaočkovať….čím vlastne nevyžadoval súhlas/nesúhlas. Ženy mali v tomto viac rozumu (alebo odvahy vzdorovať??), chlapi predposratí, lebo v tom období vyšiel článok, že muži majú väčšiu úmrtnosť na covid o 30%.
  Záver bol taký, že sa na chodbe ozývalo „ja tu žiadnych nezaočkovaných nechcem vidieť!!“ …to Uvidíme!!- povedali sme si MY ženy 😀

 11. A – Môžeme vám objednať vakcínu?
  B – momentálne NEVIEM
  A – Čo je to za odpoveď NEVIEM ?!!
  B – lebo sa najskôr musím poradiť s lekárom 🙂

 12. https://www.naturalnews.com/2021-02-18-hospitals-now-blame-vaccine-injuries-deceased-immune-system.html
  Hospitals are beginning to blame serious vaccine injuries on the deceased patient’s immune system
  Nemocnice začínajú hádzať vinu úmrtí pacientov po očkovaní na imunitný systém pacienta

 13. Definitiva

  Čím viac očkovaní a opatrení proti Covidu, tým viac nakazených, Izrael náš vzor. Možno to súvisí s mRNA a Spike proteínom, ktorý sa viaže na biele krvinky:

  https://www.protiproud.cz/zdravi/5624-serie-selhani-karanteny-a-ockovani-v-izraeli-apel-mediim-stali-jste-se-spoluviniky-nejvetsiho-podvodu-v-historii-vladni-distributori-koronaviru-cim-vice-se-zavira-testuje-a-ockuje-tim-rychleji-se-virus-siri-zacarovany-kruh.htm

  Ako sa brániť: Zákon hovorí o dobrovoľnosti a informovanom súhlase.
  Rúška, testovanie, očkovanie a iné odborné nezmysly sú vyhlasované za účinné, čiže očkovanci a rúškový sektári sú chránení pred nákazou a preto nemajú ani morálny, ani zákonný dôvod napádať ostatných, že ak sa nedajú zaočkovať, tak budú šíriť nákazu. Ten kto to tvrdí, ten to musí najskôr dokázať a neexistuje vo svete odborná práca, ktorá to potvrdzuje, pravdou je opak.

  Nebol zaznamenaný prípad decka, ktoré skončilo na ARO s Covidom, predtým bolo vyhlasované, že vírus deti nenakazí, čo sa potvrdilo a môže to mať súvis s deckou imunitou, ktorá má iný mechanizmus účinku, ako dospelci /tymus/

  Ak nezaberie zdravý rozum, potom ostávajú právnici a psychiatri. Ľudia nesmú podľahnúť, inak sa stanú otrokmi a biorobotmi. Každý zázrak trvá tri dni, skončí aj korona cirkus a potom nastane účtovanie, zvieratá z cirkusu sa budú zatvárať do klietok, kým žijem, budem cirkusákov brať na zodpovednosť.

  Cieľom zavretých škôl je debilizácia spoločnosti a vytváranie asociálnej spoločnosti, DEPOPULÁCIA bieleho človeka a jeho nahradenie inou rasou, nechcem zažiť túto generáciu detí, čo nechodili do škôl. Deti sú zavreté doma, bez pohybu a to zhoršuje ich zdravotný stav! Politici sú zločinci, sluhovia cudzej mocnosti, zradcovia národných záujmov.

  Zločiny proti ľudskosti sú nepremlčateľné! Nesmieme sa poddať teroru debilnej väčšiny.

 14. Ja som alergik a aj tak to nie je také ľahké….lebo z príbalového letáku k vakcíne Vás asi sotva niekto otestuje, potrebujete vzorku vakcíny a tú Vám nikto neposkytne. Toto je veľmi zlá situácia a to len preto, lebo si to ako národ necháme…dopustili sme to my.

  • Je zde ještě jedna sice jen dočasná pomoc a to hodit se tzv. marod. Na různé jen těžko dokazatelné choroby se dá být na nemocenské i měsíce dlouho. A po dobu nemocenské vás zaměstnavatel nemůže propustit. Tím se dá opravdu odložit to fyzické odmítnutí vakcíny až o měsíce a já jsem přesvědčen, že se situace v krátké době velmi změní.

 15. https://zemavek.sk/sputnik-v-je-geneticky-upravena-vakcina-ktoru-tvori-modifikovany-adenovirus-obsahujuci-gen-na-tvorbu-spike-proteinu/
  Sputnik V je geneticky upravená vakcína, ktorú tvorí modifikovaný adenovírus obsahujúci gén na tvorbu spike proteínu

 16. https://www.banned.video/watch?id=602ee286fea4f80cf5147d6f
  ‚Covid-19 Vaccine is Killing People‘ says Ivy League Medical Doctor
  Covid-19 vakcína vraždí ľudí hovorí lekárka Ivy Ligy

 17. https://www.banned.video/watch?id=602e9cd90726df0c3e9dd420
  You Must Eat 100% Synthetic Beef, Says Bill Gates
  Bill Gates hovorí – musíme jesť 100 percentné syntetické hovädzie mäso

 18. Česi si „strelili do hlavy“! Po tom, ako pohádaní poslanci neschválili predĺženie núdzového stavu /nás to čaká tuším 27. februára/ – schválili si pandemický zákon, podľa ktorého minister zdravotníctva môže zatvoriť celú krajinu! Takže výsmech Slovákom končí. Choré!

  Zavírat obchody chce vláda i bez nouzového stavu. Podraz …
  [Prehľadávať doménu http://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vlada-pandemicky-zakon-koronavirus-kompenzacni-bonus.A210215_043747_domaci_kop%5D https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vlada-pandemicky-zakon-koronavirus-kompenzacni-bonus.A210215_043747_domaci_kop
  Vláda schválila návrh pandemického zákona, po něm volali hejtmani i opozice. Umožnit má i bez nouzového stavu rozhodovat o uzavírání obchodů či služeb, jako například kadeřnictví. Vláda také potvrdila, že chce, aby se od března vrátili do škol další žáci. „Start je plánován od 1. 3.,“ řekl ministr školství Robert Plaga.

  To, že Žaludi zablokovali Sputnik V hádam už viete. Lieková agentúra varuje pred nebezpečným znečistením v mRNA vakcínach a pred nebezpečnými fragmentami RNA, ktoré môžu zablokovať DNA zdravých buniek a tie sa zvrhnú na rakovinové.

  EU chce od nás 10% DNA z testov na výskumy. Uniklo 3 a pol miliárd e-mailových adries aj s heslami.Takže…
  Prelúskajte
  http://www.infovojna.sk

 19. OČKOVANIE JE NEPOVINNÉ aj podľa smernice komisie EU v rezolúcii z 26.1.2021 je výslovný ZÁKAZ akéhokoľvek NÁTLAKU :
  Časť rezolúcie Rady Európy Uznesenie číslo 2361 (2021)- Originali: 7.3. with respect to ensuring high vaccine uptake: 7.3.1. ensure that citizens are informed that the vaccination is NOT mandatory and that no one is politically, socially, or otherwise pressured to get themselves vaccinated, if they do not wish to do so themselves;

  7.3.2. ensure that no one is discriminated against for not having been vaccinated, due to possible health risks or not wanting to be vaccinated;

  Preklad: 7.3.1 zabezpečiť, aby občania boli informovaní, že očkovanie NIE JE povinné a že na nikoho nie je vyvíjaný politický, sociálny alebo iný tlak, aby sa dal zaočkovať, ak si to neprajú sami;

  7.3.2. zabezpečiť, aby nikto nebol diskriminovaný za to, že nebol očkovaný kvôli možným zdravotným rizikám alebo nechcel byť očkovaný;

  Pri kritike neočkovania – neútoč , ale reaguje takto :

  Obdivujem tvoju odvahu dať sa zaočkovať vakcínou, ktorá ešte iba začala dvojročnú fázu klinického testovania, bola vyvinutá pred necelým rokom, je to úplne nová technológia nikdy predtým nepoužitá a jej výrobca sa dopredu vzdal zodpovednosti za nežiadúce následky a štát ešte neurobil právne kroky, aby si tú zodpovednosť de jure vzal na seba. Preukazuješ naozaj veľkú odvahu. Ja si počkám, nemám odvahu byť pokusným králikom“

  • Darmo my tu budeme pisat ze je to experimentalna vakcina. Ludia co sedia pri TV a nepouzivaju vlastny zdravy sedliacky rozum a kriticky prestali mysliet su presvedceni (vymyti manstreamom), ze je to bezna vakcina akymi ich desatrocia ockovali. Chybaju im zial vedomosti a ani sa tym vobec nezaoberaju. Idu si pre vakciny dobrovolne mysliac si, ze „system“ im chce iba to najlepsie. To co su to za vakciny, ci su expertimentalne a co obsahuju maju uplne na „haku“. Budu ich ockovat na kazdu mutaciu a oni pojdu opat do radu.

   • žiaľ , s tým nikto nič neurobí. Ako sa povie . múdremu – napovedz, hlupákovi – ukáž. Ak ovca nevidí, čo sa deje okolo nej a nevie sa z toho poučiť – zostáva jej len jedno – možno sa poučí na vlastnej chybe, ak sa jej este bude dať vôbec z jej vlastnej chyby poučiť 🙁 , (pri GMO OčKOVANí A ZMENE DNA informácie v bunke je to asi už nevratné) a potom jej zostanú len oči pre plač………….. nikto nesmie byť násilne nútený v rohodnutí dať , či nedať si to pichnúť do vlastného tela. Každý má svoju slobodnú vôľu, svoj „rozum“ a možnosť dostať sa k informáciám, ak nie je pohodlný, fanatický, či nekriticky dôverčivý. Následky (dobré či zlé) si potom nesie sám.

 20. Tieto údaje (výber) sú na stránke Slovenského úradu pre kontrolu liečiv o očkovacej látke na c19: (celé v prílohe): https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-verzia/bezpenos-liekov/vakciny/vakciny-proti-covid-19/covid-19-vaccine-moderna-dokumenty?page_id=5512

  Môže sa očkovacou látkou COVID-19 Vaccine Moderna znížiť prenos vírusu z jednej osoby na druhú?
  Vplyv očkovania očkovacou látkou COVID-19 Vaccine Moderna na šírenie vírusu SARS-CoV-2 v komunite zatiaľ nie je známy.
  Nie je zatiaľ známe ani to, do akej miery môžu zaočkované osoby naďalej prenášať a šíriť vírus.

  Ako dlho trvá ochrana vytvorená očkovacou látkou COVID-19 Vaccine Moderna?
  V súčasnosti nie je známe, ako dlho trvá ochrana po očkovaní očkovacou látkou COVID-19 Vaccine Moderna. Osoby zaočkované v rámci klinického skúšania sa budú ďalej sledovať počas dvoch rokov, aby sa získalo viac údajov o trvaní ochrany.

  Môžu sa očkovacou látkou COVID-19 Vaccine Moderna očkovať osoby s alergiami?
  Osobám, ktorým je známe, že sú alergické na jednu zo zložiek očkovacej látky uvedených v časti 6 písomnej informácie pre používateľa, sa táto očkovacia látka nemá podať.
  U osôb očkovaných touto očkovacou látkou sa pozorovali alergické reakcie (reakcie z precitlivenosti). Vyskytol sa len veľmi malý počet prípadov anafylaxie (ťažkej alergickej reakcie). Tak ako pri všetkých očkovacích látkach, aj očkovacia látka COVID-19 Vaccine Moderna sa má preto podávať len pod prísnym lekárskym dohľadom, ak je k dispozícii vhodné lekárske vybavenie na liečbu alergických reakcií. Ak sa u osoby po podaní prvej dávky očkovacej látky COVID-19 Vaccine Moderna objaví ťažká alergická reakcia, druhá dávka sa jej nemá podať.

  Aké riziká sa spájajú s používaním očkovacej látky COVID-19 Vaccine Moderna?
  Najčastejšie vedľajšie účinky očkovacej látky COVID-19 Vaccine Moderna pozorované v skúšaní boli zvyčajne miernej alebo strednej intenzity a v priebehu niekoľkých dní po očkovaní ustúpili. Patrili medzi ne bolesť a opuch v mieste podania injekcie, únava, zimnica, horúčka, opuchnuté alebo bolestivé lymfatické uzliny pod ramenami, bolesť hlavy, bolesť svalov a kĺbov, nauzea a vracanie. Postihli viac ako 1 osobu z 10.
  Začervenanie, žihľavka a vyrážka v mieste podania injekcie a vyrážka sa vyskytli u menej ako 1 osoby z 10. Svrbenie v mieste podania injekcie sa vyskytlo u menej ako 1 osoby zo 100. Opuch tváre, ktorý sa môže vyskytnúť u osôb, ktoré v minulosti dostali kozmetické injekcie do tváre, a svalová slabosť na jednej strane tváre (akútna periférna faciálna paralýza alebo ochrnutie) sa vyskytli zriedkavo, a to u menej ako 1 osoby z 1 000.
  U osôb, ktorým sa podávala očkovacia látka, sa zaznamenali alergické reakcie vrátane veľmi malého počtu ťažkých (anafylaktických) alergických reakcií. Ako všetky očkovacie látky aj COVID-19 Vaccine Moderna sa má podávať pod prísnym lekárskym dohľadom, pričom má byť k dispozícii vhodné lekárske vybavenie na liečbu takýchto reakcií.

  Prečo bola očkovacia látka COVID-19 Vaccine Moderna povolená v EÚ?
  Očkovacia látka COVID-19 Vaccine Moderna ponúka vysokú mieru ochrany pred ochorením COVID-19, ktorá je v čase aktuálnej pandémie kriticky potrebná. V hlavnom skúšaní sa preukázalo, že očkovacia látka má 94,1 % účinnosť. Väčšina vedľajších účinkov má miernu až strednú intenzitu a ustúpi počas niekoľkých dní.
  Európska agentúra pre lieky preto rozhodla, že prínosy očkovacej látky COVID-19 Vaccine Moderna sú väčšie ako riziká spojené s jej používaním a že očkovacia látka môže byť povolená na používanie v EÚ.
  Očkovacia látka COVID-19 Vaccine Moderna bola povolená tzv. s podmienkou. To znamená, že sa čaká na ďalšie dôkazy o očkovacej látke (pozri ďalej), ktoré má spoločnosť predložiť. Agentúra prehodnotí všetky nové dostupné informácie a podľa potreby aktualizuje tento súhrn.
  Keďže očkovacia látka COVID-19 Vaccine Moderna bola povolená s podmienkou, spoločnosť, ktorá očkovaciu látku COVID-19 Vaccine Moderna uvádza na trh, bude naďalej poskytovať výsledky z klinického skúšania, ktoré bude pokračovať dva roky…..

  ————————————————————————————————————
  Zhrnutie textu na stránke SUKL :
  Ochrana: otázna
  Riziká : značné
  Povolenie: s podmienkou ako dopadnú skúšky za 2 roky – teraz beží klinické skúšanie na ľuďoch (morčatách)

 21. Očkovacia látka NIE JE odsúhlasená – je LEN podmienečne povolená, JE LEN V SKÚŠANÍ – t. j. každý účastník je oficiálne účastníkom POKUSU a preto musí naň dať DOBROVOĽNÝ písomný súhlas – a to bez NÁTLAKU !!! (inak je to trestný čin tej osoby, ktorá už len núti k pokusu) (viď Noriberský kódex)

 22. Už mi nedá nereagovať. Keby hlúposť kvitla….tak ste milionári, predávajúci prvotriedne ruže.
  Tak za prvé, nahrávku čo už audio alebo video, ktorá je zhotovená bez dokázateľného upozornenia protistrany je u nás súdy nepovažujú za dôkaz, aj keď si ju sudca môže vypočuť, nemôže na ňu prihliadať.
  A po druhé, sám poznám spôsob, ktorým je možné rozviazať pracovný pomer so zamestnancom, ak sa nedá „vakcinovať“ a bude to v úplnej zhode so zákonmi SR, tak…?

  • Ste si istá? Zvláštne, že orgány na takéto nahrávky v prípade Kočnerovej threemy alebo Trnkových rozhovorov prihliadajú.

   • „Důkaz nahrávkou pořízenou soukromou osobou nebo projevem na sociálních sítích

    Pořizování zvukových nebo obrazových záznamů fyzických osob bez jejich vědomého souhlasu, ať už za jakýmkoliv účelem, se vždy dostane do kolize s právem na ochranu osobnosti a nedotknutelnosti soukromí. Posouzení oprávněnosti pořízení těchto záznamů a jejich následného využití je proto vždy nutné podrobit testu proporcionality, přičemž ochrana osobnosti nezřídka ustupuje před ochranou jiných oprávněných zájmů pořizovatelů těchto záznamů. Nabízím proto stručné shrnutí vybraných případů, jakož i právní argumentace příslušných soudů. Ochrana osobnosti a nedotknutelnost soukromí je věčné a vděčné téma, přičemž podle některých právníků hypertrofovala do absurdních rozměrů, podle jiných naopak osobnost a soukromí představují posvátný nedotknutelný prostor jednotlivce.

    Pořízení nahrávky v pracovněprávním vztahu

    Velký ohlas vzbudil nález Ústavního soudu spis.zn. II. ÚS 1774/14 z 9.12.2014, který se zabýval přípustností použitelnosti záznamu rozhovoru pořízeného soukromou osobou bez vědomí nahrávané osoby jako důkazu v příslušném řízení, konkrétně v řízení o neplatnosti výpovědi z pracovního poměru pro nadbytečnost. V soudním řízení byl rozsudkem odvolacího i dovolacího soudu vysloven názor, že důkaz audionahrávkou rozhovoru žalobce (jehož, pracovní místo bylo organizační změnou zrušeno) se členem vedení zaměstnavatele je nepřípustný, neboť byl pořízen bez vědomí všech hovořících osob. Audionahrávka přitom byla jediným důkazem skutečného důvodu žalobci dané výpovědi.

    Nepřípustností tohoto důkazu mělo podle tvrzení žalobce dojít k porušení jeho práva na spravedlivý proces. Naopak zaměstnavatel namítal, že audionahrávka obsahuje záležitosti pracovní i mimopracovní a její pořízení bez předchozího souhlasu je zásahem do práva na ochranu soukromí. Ústavní soud tedy podrobil přezkumu postup soud, kdy odmítnutím provedení důkazu audionahrávkou v řízení o určení neplatnosti výpovědi z pracovního poměru, mohlo dojít k porušení práva na spravedlivý proces. V nálezu mimo jiné uvedl: „Ústavní právo na spravedlivý proces zahrnuje i povinnost obecných soudů vypořádat se se vším, co v průběhu řízení vyšlo najevo a co účastníci řízení tvrdí, má-li to vztah k projednávané věci. Pokud soudy této zákonné povinnosti nedostojí, a to jednak tím, že se zjištěnými skutečnostmi nebo tvrzenými námitkami nezabývají vůbec, nebo se s nimi vypořádají nedostatečným způsobem, má to za následek vadu řízení, promítající se jako zásah do ústavně zaručeného práva na spravedlivý proces a do práva na soudní ochranu. Respektuje se tak základní funkce důkazního řízení v občanském soudním procesu, které obsahuje provedení důkazů, jejich hodnocení a ústí ve zjištění skutkového stavu“. Podle názoru Ústavního soudu tedy není možné v civilním řízení a priori vyloučit provedení důkazu jen proto, že obsahuje skutečnosti osobní povahy protistrany a byl pořízen bez jejího souhlasu. Současně ovšem Ústavní soud vyslovil i limity přípustnosti pořízení takového důkazu: „Střet zájmu na ochraně osobnosti toho, jehož projev je bez jeho souhlasu zachycován, se zájmem na ochraně toho, kdo tento projev zachycuje (a posléze použije) nelze ovšem řešit v obecné rovině. Rozhodování o tom, do jaké míry je určitý zájem v dané konkrétní situaci převažující, je třeba ponechat na zvážení obecnému soudu, a to v každém jednotlivém případě. Kromě okolností, za nichž byla taková nahrávka pořízena, bude rozhodující i význam právem chráněného či uznávaného zájmu, který je předmětem vlastního řízení, a možnosti, které měl účastník, uplatňující informace z nahrávky, k dispozici k tomu, aby získal takové informace jiným způsobem, než za cenu porušení soukromí druhé osoby“.

    V tomto případě byla významnou skutečnost, že audionahrávka byla jediným důkazem, který mohl prokázat pravdivost žalobcových tvrzení. Dále Ústavní soud poukázal na nutnost ochranu zaměstnance jako slabší smluvní strany v pracovněprávním sporu, přičemž poukázal na usnesení Nejvyššího soudu spis.zn. 30 Cdo 64/2004 z 11.5.2004, podle kterého hovory fyzických osob, ke kterým dochází při výkonu povolání, při obchodní či jiné veřejné činnosti, zpravidla nemají charakter projevů osobní povahy; důkaz zvukovým záznamem takového hovoru proto není v občanském soudním řízení nepřípustný. Na závěr pak uzavřel, že audionahrávka neobsahovala skutečnosti osobní povahy, ale pouze pracovní záležitosti. Nejedná se tedy o projev osobní povahy.

    Jelikož by na základě výše uvedeného mohlo dojít k mylnému dojmu, že nahrávka obsahující mimopracovní záležitosti a projevy osobní povahy není přípustným důkazem, je třeba ocitovat zmíněný nález: „I pokud by však uvedená audionahrávka obsahovala projevy osobní povahy, který si nebyl vědom, že by byl nahráván, převáží v nyní projednávaném případě ochrana práva stěžovatele na spravedlivý proces. Za běžných okolností je svévolné nahrávání soukromých rozhovorů bez vědomí jejich účastníků hrubým zásahem do jejich soukromí. Takovýto postup s rysy záludnosti je ve velké většině případů morálně i právně zcela nepřijatelný, zejména, je-li veden záměrem nahrávanou osobu poškodit. Ústavní soud se rozhodně staví proti nekalým praktikám vzájemného elektronického sledování a skrytého nahrávání při soukromých i profesionálních jednáních, jež zpravidla jsou nejen v rozporu s právem, ale hodnoceno po stránce sociálně etické šíří ve společnosti atmosféru podezíravosti, strachu, nejistoty a nedůvěry. Zcela odlišně je však třeba posuzovat případy, kdy je tajné pořízení audiozáznamu rozhovoru součástí obrany oběti trestného činu proti pachateli nebo jde-li o způsob dosažení právní ochrany pro výrazně slabší stranu významného občanskoprávního a zejména pracovněprávního sporu. Zásah do práva na soukromí osoby, jejíž mluvený projev je zaznamenán, je zde plně ospravedlnitelný zájmem na ochraně slabší strany právního vztahu, jíž hrozí závažná újma (včetně např. ztráty zaměstnání). Opatření jediného nebo klíčového důkazu touto cestou je analogické k jednání za podmínek krajní nouze či dovolené svépomoci“.

    Ústavní soud tedy připustil použití nahrávky pořízené bez vědomí protistrany, ovšem vždy s přihlédnutím k okolnostem konkrétního případu.“
    https://www.epravo.cz/top/clanky/dukaz-nahravkou-porizenou-soukromou-osobou-nebo-projevem-na-socialnich-sitich-98326.html

    Čiže – treba si ujasniť tak precedensy, ako aj katastrofálny stav súdnictva – svojvoľný výklad práva. Spoliehať sa na záznam z mobilu je chobotina! Tieto veci sa najpreukázatelnejšie riešia písomnými výzvami. Výpoveď bez udania dôvodu – len v skúšobnej lehote alebo dohodou. Stačí jedno pro forma upozornenie k porušeniu pracovnej disciplíny, napr., že pracovník sa hrubo vyjadroval na adresu zamestnávateľa, vedúceho pracovníka, a tým porušil vzťahy – a dôvod je na svete. Mňa takto jeden nabonzoval a dohodu som mal pred predstavenstvom ešte pred obedom. A to sme boli väčšina pod vplyvom – vrátane mňa aj vedenia – ešte z podnikovej oslavy.

    • Nestačí jedno pro forma upozornenie, ak nejde o závažné porušenie (napr.alkohol na pracovisku) alebo odsúdenie pre trestný čin. Pri prvom menej závažnom upozornení musí byť napísané, že v prípade ak poruší opakovane prac.disciplínu do 6 mesiacov, bude s ním rozviazaný pracovný pomer. Potom môže zamestnávateľ číhať, či porušíte do pol roka druhý raz. Zvyčajne niekto v takom prípade ochorie na pol roka.
     Alebo sa obráťte na inšpektorát práce
     https://www.ip.gov.sk/aj-okamzite-skoncenie-pracovneho-pomeru-ma-svoje-pravidla/

 23. „aj podľa smernice komisie EU v rezolúcii z 26.1.2021“ – správne Rady Európy. Orgán vznikol pravdepodobne ako systém bŕzd a protiváh 1949 proti združeniu Oceľ a Uhlie, z ktorého sa vyvinula EU. Pri predpokladanej infiltrácii – jedna banda. Pokiaľ sa človek chce domáhať ich autority – tak sám zneuznáva vlastnú suverenitu.
  Veľa sa mlží.

  „Rada Európy

  Rada Európy je medzinárodná (medzivládna) organizácia združujúca 47 členských štátov, ktorej hlavnými cieľmi sú:

  ochrana ľudských práv a posilňovanie pluralitnej demokracie,
  prispievanie k uvedomovaniu si a rozvoju európskej kultúrnej identity,
  harmonizácia práva európskych krajín,
  hľadanie riešenia problémov typu xenofóbia, menšiny, ochrana životného prostredia a podobne,
  pomáhanie východoeurópskym krajinám pri ich modernizačných a demokratizačných reformách.

  Na jej úrovni funguje zatiaľ najprepracovanejší regionálny mechanizmus na ochranu ľudských práv a základných slobôd s bohatým zdrojom judikatúry k prípadom porušovania ľudských práv a základných slobôd.

  Rada Európy pokrýva široké spektrum humanitných, ekonomických, sociálnych, zdravotníckych, mediálnych, vzdelávacích, ekologických, kultúrnych, eticko-filozofických otázok a v súčasnom období predovšetkým otázok výrazne politického charakteru spätých so základmi demokratického politického systému.

  Európska sociálna charta (revidovaná) Rady Európy z roku 1996 je multilaterálna medzinárodná zmluva prezidentskej povahy, ktorá zaručuje základné sociálne a ekonomické práva všetkých ľudí v ich každodennom živote. Berie do úvahy vývoj, ku ktorému došlo v Európe od prijatia pôvodnej charty v roku 1961 a zavádza nové faktory, ako napr. posilnenie princípu nediskriminácie, rodovej rovnosti, ochranu materstva a ochranu ľudí so zdravotným postihnutím. V jednom nástroji stelesňuje všetky práva zaručené Európskou sociálnou chartou z roku 1961, jej dodatkovým protokolom z roku 1988 a pridáva nové práva a zmeny prijaté zmluvnými stranami. “ = nové agendy multikulti, LGBT, gender. Inak lampáreň.
  https://www.employment.gov.sk/sk/ministerstvo/europska-unia-a-medzinarodne-vztahy/medzinarodne-organizacie/rada-europy.html
  ——————————–
  S tými zamestnávateľmi – musí vám byť jasné, či zdravie, alebo zamestnanie.Trestné stíhanie zamestnávateľa môže znamenať likvidáciu firmy. Poštve proti vám kolegov. Ak platí výpalné – mafiu. Preto – zásadne žiadne vyhrážky. Keď vás vyhodí – obrátiť sa na pracovný súd a písomne trvať na zamestnávaní. Keď sa chcete pomstiť – musíte mať na to gule!

 24. Niečo z akupresúry. Keďže tu chýbajú marma body /ájurvéda/ – dokážu zastaviť životnú energiu a privodiť smrť /v bojových umeniach/ – takéto návody na samoliečenie – mimo už osvedčených bodov aj pre laikov, sú skôr nebezpečné.
  http://files.skolamzor.webnode.cz/200000250-70d6c71d10/AKUPRESURNI_BODY.pdf

  http://www.edkishtur.com/yoga-articles/2016/4/10/-the-108-marmas-vital-junction-points-

 25. Monika Vrankova

  Čo sa to deje? Celkom som si rada prečítala Vaše články, ale od korony jedna velká katastrofa, výber len jedného názoroveho smeru, o ktorom je niekto presvedčený, že len ten je správny. Ako keby som počúvala Harabina a spol… Ďakujem, neprosím, žiadne riešenia, len reči , veď papier znesie veľa…

  • Na výber iného názorového smeru si ja zvyknem odskočiť na mainstream. Pozri si návštevnosť tohto webu – 2 tisíc nových návštev denne – a porovnaj so 150 tisícovým nákladom len Nového Času. “ od korony jedna velká katastrofa“ – v televízii, rozhlase a webovom-tlačovom mainstreame! Toto tu je len mizerná protiváha pre pár tisíc ľudí a pre vás – debunkerov a trollov. Osobne ti neverím ani to meno, ktoré si použila.

   Monika Vranková, autorka fantasy
   [Prehľadávať doménu http://www.monikavrankova.com] https://www.monikavrankova.com
   Monika Vranková, autorka fantasy. VITAJTE V MOJEJ VIRTUÁLNEJ KNIŽNICI. „Viem, kde si, a pritom si mi skrytým. Počujem tvoj hlas, i keď zrovna mlčíš. Cítim ťa, a nemôžem ťa objať. Vnímam ťa, a pritom sa mi strácaš. Bežím za tebou, ale nemôžem ťa chytiť.

   • Monika Vrankova

    Moje meno je prave, a viem aj to že som nikto na tomto svete a nič si o sebe nenamyslam, sú to príliš zložité veci, a skutočnú pravdu vie len pár ľudí, či už o korone, ekonomike a plánoch s ľudstvom a celou planétou, jedine čím môžem prispieť je práca mojich rúk a používanie sedliackeho rozumu, zlo bolo, je a stále bude pokým bude ľudstvo existovať, nechcela som nikoho uraziť…

  • Keďže riešenia… Bohužiaľ musím konštatovať, že technici BOZP už pracujú pre tých, ktorí ich platia. Ale – aj ten najväčší ignorant z nich vie, čo je to vyhlásenie o zhode. Osobne by som písomne atakoval zdravotnú a bezpečnostnú službu zamestnávateľa a dotlačil ich informáciami k trestnoprávnej zodpovednosti za stanoviská, ktoré vypracúvajú pre zamestnávateľa. Bezpečák je len poradný orgán štatutára. Štatutár má tendenciu použiť bezpečáka ako obetného baránka. Ten, aby nešiel do lochu musí preukázať, že štatutára upozornil – čomu sa oni bránia- nechcú preberať písomnosti. Potom iná cesta nie je ako im to poslať poštou. Je to informačný tlak, ktorý robí ľuďom peklo zo života. V podstate analógia dohadovania sa kompetentných s nekompetentnou vládou!

   „1. EMA má pochybnosti o mikrobiologickej čistote vstupných materiálov, t.j. existujú pochybnosti týkajúce sa kontaminácie výsledného produktu. To, čo vám teda pichajú, obsahuje rôznorodé nečistoty a pozostatky z výrobného procesu, ktoré sa dostávajú priamo do krvného obehu (nejde totiž o vpich do podkožného tukového tkaniva, ale do svalu). Nevylučujeme prítomnosť aj napr. vírusov alebo spór baktérií, na ktorých proces výroby prebieha. Dať si vpichnúť do krvného obehu napr. Escherichia coli stojí za vygooglenie následkov.

   2. Z dostupných dát je zrejmý veľký výskyt skrátených RNA reťazcov. Z toho vyplýva, že buď sa výroba proteínov neuskutoční na základe týchto skrátených reťazcov vôbec alebo (a čo je zrejme horšie) veľké množstvo týchto nič nekódujúcich fragmentov RNA zablokuje našu aktívnu DNA. Následkom toho naše bunky nemusia produkovať zdraviu prospešné bielkoviny. V tomto prípade sa už nebavíme o imunitnej odpovedi, ale o zvrhávaní buniek.

   3. Hrozí signifikantná kontaminácia fragmentmi lineárnej DNA. A to je vážny problém, lebo ide o DNA, ktorá dokáže potenciálne geneticky modifikovať náš vlastný genóm. Je to jeden z dôvodov, prečo je možné túto vakcínu nazývať spoľahlivo aj génovou terapiou. Lineárna DNA dokáže svojou činnosťou v bunke za istých okolností laicky povedané našim bunkám vnútiť svoju informáciu, ktorú kóduje (jej program), bunku prípadne zahubiť, resp. „premeniť“ na nádorovú (rakovinovú). Následky s tým spojené sa môžu žiaľ prejaviť až o niekoľko rokov. Čo by to dokázalo urobiť u imunologicky špecifických skupín ľudí, akými sú tehotné ženy, deti alebo starí ľudia si radšej nechceme predstaviť.

   4. Vo výstupnom produkte bola detekovaná RNázová aktivita, čo je enzým, ktorý rozkladá RNA. Táto aktivita môže spôsobovať ďalšie zvýšenie počtu nekódujúcich fragmentov vo vakcíne. A tieto fragmenty môžu vypínať nášmu telu vlastnú genetickú informáciu.

   5. Prítomnosť nečistôt v nanolipidových kapsulách, ktoré neboli identifikované.

   6. Všetky spomenuté znečistenia sú na základe teoretických výpočtov (nie praktických skúšok) v limitoch bezpečnosti. Zrejme nehodné ďalšieho komentára. Znie bezpečne, ak viete, že ste niečo také na ľuďoch neskúšali, je to čiastočne nebezpečné, ale už ste vypočítali, že je to teoreticky ešte bezpečné?

   Ako sa bude dariť tieto odporúčania spoločnostiam Pfizer a Biontech odstraňovať sa dozvieme pravdepodobne v júli 2021, teda v čase, keď bude mať väčšina populácie Slovenska za sebou aj druhé kolo génovej terapie.“
   https://www.infovojna.sk/article/propagacia-vakciny-comirnaty-od-biontechpfizer-je-ilava-nie-sloboda-upozornuje-advokatska-kancelaria-weis-partners

   Ekonomické právne informácie – Pravidlá BOZP; 2.1 …
   [Prehľadávať doménu http://www.epi.sk/odborny-clanok/Pravidla-BOZP-21-Povinnosti-zamestnavatela-vyplyvajuce-zo-zakona-o-BOZP.htm%5D https://www.epi.sk/odborny-clanok/Pravidla-BOZP-21-Povinnosti-zamestnavatela-vyplyvajuce-zo-zakona-o-BOZP.htm
   Zriadením bezpečnostnotechnickej služby a pracovnej zdravotnej služby alebo plnením ich úloh dodávateľským spôsobom nie sú dotknuté povinnosti zamestnávateľa v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci ani jeho zodpovednosť za zaistenie bezpečnosti a zdravia zamestnanca pri práci. 2.1.13 Bezpečnostnotechnická služba

 26. K tomu elektronickému sčítavaniu – slúži agende 2030, ktorá nás má zbaviť majetku!

  „Údaje z databázy COMB môžu byť zneužité pri rôznych typoch útokov

  Tento únik predstavuje veľké riziko pre používateľov, ktorí používajú rovnaké prihlasovacie údaje na viacerých weboch. Hrozí, že dôjde k takzvaným credential stuffing útokom, pri ktorých sa útočníci pokúšajú prihlásiť s uniknutými údajmi na rôznych weboch. Ak teda používateľ využíva rovnaké prihlasovacie údaje na viacerých weboch a jeden z nich sa stane obeťou útoku, útočník môže v budúcnosti získať kontrolu nad viacerými jeho účtami.

  Okrem toho sa používatelia, ktorých údaje boli uniknuté, môžu stať obeťami phishingových útokov typu spear-phishing. Pri tomto type útokov dostane používateľ e-mail, ktorý sa tvári dôveryhodne. Avšak môže v sebe ukrývať malvér alebo sa môže od používateľa snažiť vylákať peniaze a osobné údaje. Taktiež hrozí, že uniknuté e-mailové adresy budú dostávať veľa spamu.“
  https://www.infovojna.sk/article/jeden-z-najvacsich-unikov-v-historii-uniklo-az-32-miliardy-e-mailovych-adries-a-hesiel

 27. https://www.hlavnespravy.sk/gatesovo-riesenie-preludnenia-vakcinami-alebo-ako-tie-maju-odradit-mat-deti/2444580
  Gatesovo riešenie preľudnenia vakcínami alebo ako tie majú odradiť rodičov mať deti

  Pre Gatesa sú vakcíny tou definitívnou cestou pre zastavenie populačného rastu – povedal v známej TEDx prednáške. Pre širokú verejnosť hovorí o svojom humánnom poslaní znížiť detskú úmrtnosť vakcínami. Faktom je, že dlhé roky financuje siete potratových kliník a organizácie propagujúce antikoncepciu. Potom, čo vylepšil kondóm, pred pár rokmi dokonca daroval milióny na vývoj mikročipu na ovládanie plodnosti na diaľku…

 28. Venezuelská vláda začala s očkovaním zravot.pracovníkov vakcínou Sputnik. Dokonca r. chcú zaočkovať 70% populácie. Venezuelský prezident N. Maduro na Twit napísal, že krajina do „tejto vázy očkovania vstúpila správnou nohou“.

  ..hm,, tak aj vo Venezuele ide politika cez soc.siete?? A ktorá je to správna noha u chlapov? ..ak je vôbec správna

 29. https://blog.hlavnespravy.sk/25831/ivermektin-riesenie-globalnej-pandemie-a-koniec-lockdownu-vznikla-web-stranka-kde-najdete-vsetky-odborne-informacie-o-liecbe-ivermektinom-od-lekarov-v-prvej-linii-starostlivosti-o-pacien/
  Ivermektín – riešenie globálnej pandémie a koniec lockdownu – Vznikla web stránka, kde nájdete všetky odborné informácie o liečbe ivermektínom, od lekárov v prvej línií starostlivosti o pacientov s COVID-19 z Aliancie FLCCC

  Ivermektín, dávkovanie, vedecké štúdie a liečebné protokoly I-MASK+ pre prevenciu a včasnú ambulantnú (domácu) liečbu a protokol MATH+ pre nemocničnú liečbu COVID-19

 30. toto je presne k článku :
  Vatikán naozaj 8.2. prišiel s nariadením pre svojich zamestnancov, že ak sa nedajú zaočkovať, prídu o prácu.
  Kongregácia pre náuku viery pod vedením kardinála Luis Ladariu, v ktorých hovorí o vakcíne ako priam „morálnej povinnosti pre lásku k blížnemu“. Z toho je zrejmé, že biskupi sú zavádzaní svojimi poradcami „odborníkmi“, že vakcína ochráni pre nákazou druhého, hoci to nie je pravda.
  Namiesto toho, aby sa Cirkev postavila proti takémuto nátlaku, sama ho vytvára a ešte ako prvá. Hoci zároveň sa oháňa „dobrovoľnosťou“.
  zdroj hlavnespravy.sk

  • Lenže nesmieme zabudnúť aj to sme čítali, že existujú 2 druhy vakcín: placebo vakcína a depopulačná.
   Ja si myslím, že pracovníci Vatikánu dostanú placebo vakcínočku a tá „ozajstne pravá“ je pre nás, pre ovečky.

 31. Jednoduchá

  ….áno, B.Gates má 3 deti, jeho 1dcéra bola voľakedy na jazd.pretekoch u nás na Slovenku….. tie vakcíny sú rôzne, no ale aj tie mutácie sa stále menia, vraj…takže rada od ,,najvyšš“. je testovať a očkovať stále dokola :-(….dôležité je voči tomu odolať….teda ten, kto sa určite nechce zaočkovať….ja som za, že ani zamestnávateľ mi to nemôže nakázať, je to moje telo a len ja rozhodujem, či áno alebo nie!!!!……

 32. Můžete říct, že jste Jehovisté. U těch se ví, že ani při ohrožení života, nechtějí přijmout cizí krev. Natož se nechat očkovat. Jana

  • Môžete zaprieť vieru Bohu a prijať znak Satana – jeho odporcu. Ako agent Štíglic.
   Mimikry sú samozrejme úniková pomôcka – otázka – chcete celý život prežiť ako jedna zasraná mimikra – byť niekto iný? „Mať peňaženku stále osratú“ – aby mi ju nikto nezobral? Jehovisti sú produktom /Russell/ slobodomurárov a satanistov! Takže čo keby sme sa všetci Slováci hodili do sekty jehovistov?! Takže baba! – namaž sa hovnom a buď hovnom!

  • Takže odmietači vakcíny = „Jehovisti?“
   „Jehovisti“ sú teda jediná uvedomelá skupina ľudí, ktorá si nenechá babrať do svojej ribonukleovej kyseliny? A okrem nich zvyšok Slovákov sú ovce?

 33. Jednoduchá

  …milá Janka, nech si hovoria čo chcú, je mi to úplne jedno!. Ako som povedala, za svoje telo a teda aj zdravie som zodpovedná v 1.rade ja sama a keď niečo nechcem, tak si to jednoducho ani nedám. Je to môj názor, a ten sa predsa nemení každý deň ako ponožky na nohách :-(…:-)…..
  Vy by ste svoj názor zmenila len kvôli tomu, čo iní hovoria???……….

  • „Vy by ste svoj názor zmenila len kvôli tomu, čo iní hovoria???“
   Vy by ste svoje VEDOMOSTI zmenila len kvôli tomu, čo iní hovoria???

 34. Jednoduchá

  …p.s….no a samozrejme, čo sa týka iných vecí, ak je 2.názor lepší, som ochot.ten svoj zmeniť, príp.prijať kompromis…no ohľ.cov.mám jednoznačný !………

Pridajte komentár

*