Nattokináza: Super enzým pre zdravie srdca a rozpúšťanie krvných zrazenín po covidovom očkovaní


Print Friendly, PDF & Email

Nattokináza: Super enzým pre zdravie srdca a rozpúšťanie krvných zrazenín po covidovom očkovaní

(Cassie B., Natural News) Možno ste ešte nepočuli o nattokináze. Ak ale máte nejaké obavy o zdravie svojho srdca, potom je to niečo, o čo by ste sa mali zaujímať, pretože tento enzým má silné účinky na krvné zrazeniny a iné kardiovaskulárne zdravotné hrozby.

Nachádza sa v natto, tradičnom japonskom jedle, ktoré sa vyrába zo sójových bôbov fermentovaných baktériou Bacillus subtilis natto. Sója je bohatá na živiny, ako sú zinok, vitamín C, horčík, vápnik, železo, draslík a meď.

(Poznámka redakcie: Pri sóji si dávajte pozor, lebo okrem prospešných látok obsahuje aj fytoestrogénny, ktoré napodobňujú ženský pohlavný hormón estrogén a robia v tele hormonálnu šarapatu. Proces prírodnej fermentácie sóje tento problém odstraňuje.)

Na sóji si ľudia v Japonsku pochutnávajú už viac ako 1 200 rokov, ale na rozdiel od iných japonských jedál, ako je sushi alebo miso polievka, si natto na Západe vďaka svojim zdravotným vlastnostiam získalo širšiu pozornosť.

Natto sa v Japonsku bežne konzumuje pri raňajkách, často s ryžou a nakladanou zeleninou. Japonské obchody s potravinami ponúkajú množstvo jeho druhov, podobne ako sa západných krajinách ponúka množstvo jogurtov.

Existujú rôzne správy o jeho pôvode, pričom jedna z najčastejších teórií tvrdí, že ho možno vystopovať k vojakom konzumujúcim varené sójové bôby, ktoré boli niekoľko dní zabalené do zväzkov ryžovej slamy.

Vojaci údajne považovali výsledné jedlo za chutné a výživné a čoskoro sa ho začali dožadovať na pravidelnej báze. Ryžová slama totiž obsahuje baktériu Bacillus subtilis natto, ktorá spôsobila, že v nej zabalená sója začala fermentovať.

Natto bolo takto v podstate objavené náhodou.

Vedci neskôr zistili, že nattokináza dokáže degradovať fibrín, ktorý je dôležitou štrukturálnou zložkou krvných zrazenín. To znamená, že je užitočný pri prevencii krvných zrazenín, znižovaní krvného tlaku a potenciálne aj pri liečbe Alzheimerovej choroby.

Bližší pohľad na niektoré z hlavných zdravotných prínosov natta

1. Prevencia krvných zrazenín: Krvná zrazenina je z veľkej časti tvorená fibrínom a fibrinolytické a antitrombolytické vlastnosti nattokinázy znamenajú, že okrem zabránenia tvorby zrazenín je dokonca schopná ich aj rozpustiť.

2. Zníženie cholesterolu: Niektoré štúdie poukázali na schopnosť nattokinázy znižovať okrem škodlivých triglyceridov aj celkový a zlý LDL cholesterol (cholesterol nízkej hustoty).

3. Spomalenie aterosklerózy: Ateroskleróza alebo kôrnatenie tepien je spojené s tvorbou krvných zrazenín. Antikoagulačné a protidoštičkové vlastnosti nattokinázy znamenajú, že pomáha čistiť tepny a odvracia aterosklerózu.

Prírodná liečba osteoartritídy

4. Zníženie krvného tlaku: Vysoký krvný tlak je často spojený so závažnými srdcovými príhodami, ako sú mŕtvice a infarkty. Nattokináza preukázala schopnosť znižovať systolický a diastolický krvný tlak u jedincov s hypertenziou a jej účinky sú obzvlášť viditeľné u mužov.

5. Posilnenie zdravia mozgu: Štúdie na zvieratách ukázali, že nattokináza degraduje amyloidné fibrily. To sú proteíny, ktoré prispievajú k Alzheimerovej a Parkinsonovej chorobe, keď sa na seba naviažu. Ukázalo sa tiež, že zlepšuje funkciu mozgu u pacientov s mŕtvicou.

6. Rehabilitácia mŕtvice: Jedna relatívne malá štúdia ukázala, že ľudia zotavujúci sa z mŕtvice, ktorí užívali nattokinázu počas 60 dní, mali lepšie pod kontrolou svoj krvný tlak a hladinu cholesterolu.

7. Detoxikácia vakcínami proti Covidu-19: Počas pandémie niektorí odborníci, ako napríklad Dr. Peter McCullough, navrhli, že vzhľadom na schopnosť nattokinázy bojovať proti krvným zrazeninám by mohla pomôcť ľuďom detoxikovať a rozpúšťať krvné zrazeniny spôsobené vakcínami proti covidu.

Ako tradičné jedlo, ktoré si Japonci po stáročia vychutnávali, nemá natto vo všeobecnosti žiadne vedľajšie účinky. Avšak, podobne ako je tomu pri mnohých iných potravinách, niektorí ľudia môžu byť naň alergickí.

Vedci sa domnievajú, že u niektorých ľudí môže príliš znížiť krvný tlak a rozpúšťanie krvných zrazením môže potenciálne spôsobiť ich premiestnenie do menej priaznivej polohy, ako napríklad do mozgu alebo do pľúc.

Natto nie je vhodné užívať spolu s liekmi na krvný tlak alebo s liekmi na riedenie krvi.

Kde nájdete nattokinázu?

Tradičné japonské jedlo natto je najzrejmejším zdrojom nattokinázy.

Má však vôňu, ktorá pripomína vôňu syra Gorgonzola a tiež má výraznú chuť, ktorá nemusí osloviť každého, nehovoriac o lepkavej a mierne slizkej textúre.

Na trhu je viacero doplnkov, ktoré môžu byť užitočné pre tých, ktorí nemajú ľahký prístup k tejto potravine, alebo ktorým nechutí. Dôležité je však vyhľadať si dôveryhodného a kvalitného výrobcu doplnkov.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Cassie B., Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ja viem, na inú tému, ale nedá mi… Na jeseň sa podľa mňa začné globálna finančná kríza, dovtedy sa však musia pripraviť vinníci a upratať čo najviac majetku, predať čo najviac bezcenných akcií, nakúpiť čo najviac zlata a nehnuteľností… o tom je celá hra centrálnych bank o úrokových sadzbách! Takže sledujte a pripravte sa na najväčšiu zlodejinu a podvod! A neverte rozpávkam ako táto:
  https://kryptomagazin.cz/v-zari-budou-centralni-banky-snizovat-urokove-sazby-tvrdi-analytici-citibank/ ! Alebo sa len zasmejte tomu, čo som napísal… hen se uvidí
  P.s.: Pokiaľ ide o článok, určite by bol zaujímavý aj článok o vlasnostiach kurkuminu, najmä z pohľadu prevencie vzniku nádorových ochorení a nielen ! ;o)

 2. Skúste banke platiť „preclíkmi“.

 3. O TOMHLE JSEM UŽ INFORMOVAL V ÚNORU 2023! VIZ:
  EXPERT: Nattokináza (levná a dostupná) detoxikuje Sproteiny z těla !!
  https://forum.zdraveforum.cz/viewtopic.php?f=5&t=164

  + DOPORUČUJI JEŠTĚ DRUHÝ MŮJ ČLÁNEK: Vodítka pro odstranění GRAFENOXIDU, jak na DETOX (+dalších látek vylučovaných nejen z „kovid vakcín“) z vašeho těla !!!!
  VIZ:

  forum.zdraveforum.cz/viewtopic.php?f=3&t=172

  + Minulý týden se stalo něco, co v blízké budoucnosti zničí stále se potýkající evropské zemědělství: v pondělí orgány EU schválily zákon o obnově přírody, viz:

  wri.org/news/statement-eu-votes-favor-landmark-nature-restoration-law

  Tento zákon ohrožuje zemědělství, kdy mnoho zemědělců přijde o půdu a přístup k vodním zdrojům. Hlavní ustanovení zákona stanoví obnovu nejméně 20% „degradovaných“ vodních ploch a půdních povrchů v Evropě. Jak to bude provedeno, zatím není jasné (země EU musí do roku 2026 předložit plány na obnovu ekosystémů).
  Jak se ukázalo během posledních šesti měsíců, metody, které protestující používají, se ukázaly jako neúčinné. Zatímco zemědělci blokovali dálnice traktory, úředníci v Bruselu mohli za zvuku hnoje rozlévajícího se ulicemi evropských měst vyjednávat o zákonech na ochranu životního prostředí. Současný útlum je s největší pravděpodobností známkou toho, že zemědělská sdružení a s nimi solidární občané hledají nové způsoby, jak vyjádřit svůj nesouhlas se současnou politikou EU..

 4. Marek Košice

  https://blog.sme.sk/bolebruch/politika/fico-by-ostru-ranu-do-brucha-cz-75-b-neprezil-co-sa-stalo-na-namesti-banikov-v-handlovej-naozaj

  Asi najtrefnejšia veta z článku : „Z Cintulu samozrejme vyrobia blázna, aby sa nekonal súd, kde by sa musela predložiť zdravotná dokumentacia aj vyjadrenia odborníkov.“

  JASNÉ AKO FACKA……….. Sú tu ešte nejakí čo veria Ficovi a vlastne komukoľvek z politiky, čo atentát nespochybňuje? 😀

 5. Polsko nepošle na Ukrajinu svůj vlastní systém Patriot

  https://aktax.cz/polsko-neposle-na-ukrajinu-svuj-vlastni-system-patriot/

 6. V usááá sa už nevedia dočkať digitálnej tyranie, a tak urýchľujú svoj ekonomický pád !
  https://lipovylist.cz/wordpress/bidenova-ekonomika-hrabi-protoze-spolecnosti-vsude-oznamuji-bankroty-uzavirani-podniku-pohanene-nekontrolovatelnou-inflaci/
  Som zvedaví, kedy podľa predpovedí začnú vo veľkom padať regionálne banky a začne sa beh na banky !

 7. Nattokinázu užívam dlhodobo, pravidelne, prípadne ju nahradzujem nattoenzýmami, s ktorými som sa na slovenskom trhu ešte nestretol. Je to aj alternatívna náhrada anopyrinu alebo aspirínu protect. Nattokinázu je vhodnejšie kupovať v zahraničí, kde sa dá zohnať oveľa lacnejšie ako na Slovensku.

  • Dobry den, diky za tip, teda nattokinaza je vlastne anopyrin?🤔
   Mozte prezradit kde ju kupujete v zahranici?😉

 8. Ak spustia v Kaliningrade Rusi elektromagnetickú zbraň na likvidáciu všetkej elektroniky, ktorá funguje na princípe čipov, tak môžu aktivovať aj spiace bunky v očkovaných, tak ako cez 5G sieť https://cz24.news/extremne-dulezite-video-musite-videt-sdilet-a-varovat-vsechny-dr-rashida-buttara-kvuli-tomuto-videu-zavrazdili-video-cz-titl-23-min/ , či?! Vtedy by všetky úmrtia hodili na nich !

 9. Natto – tradičné japonské jedlo z fermentovanej sóje je okrem iného aj najbohatším zdrojom vitamínu K2 (menachinón). Vitamín K2 je vhodné užívať pri osteoporóze(niekto ju má aj v mladšom veku). lekári predpisujú na osteoporózu Calcium a vitamín D3 a neskôr pridajú ešte bisfosfonáty, ktoré majú vedľajšie účinky, ale niektorí nevedia, že by sa mal užívať aj Vitamín K2 , ktorý je prospešný tým že ak sa užíva Calcium dlhodobo, zabráni jeho ukladaniu v cievach a obličkách a transportuje vápnik priamo do kostí. Lepšie je užívať organického pôvodu ako syntetický.
  Nie je mi jasné,…….v článku sa píše že natto obsahuje fibrín to by znamenalo že riedi krv a zabraňuje zrazeninám. Robí to aj vitamín K2? V niektorých doplnkoch výživy je Nattokináza zbavená vitamínu K, prospešnejšie by potom bolo užívať Nattokinázu z vitamínom K2 ako samostaný, len mať istotu že ten vitamín tam skutočne je.

  • Ruský Vetom 1 + 2 produkuje mikrobióm, ktorý produkuje nattokinázu. Čo sa týka osteoporózy – vápnik sa do kostí neviaže bez kremíka! Praslička! K2 je doležité pre zrážanlivosť krvi.

   Takže máš v tom guláš.

   • Ano vitamín K2 prispieva aj k zrážanlivosti krvi ale aj napomáha správnemu transportu vápnika podotýkam transportu do kostí, inak sa bude usádzať v cievach a obličkách. Kremík je tiež je potrebný na tvorbu kostí jeho zabudovávanie (spolu so zinkom a meďou), to je tiež pravda . Nedostala som odpoveď na to čo mi nie je jasné pri Nattokináze ale vedela som že Maroš odpovie a nezaobíde sa to bez nejakého toho bonmotu.
    Pekný deň

    • Nattokináza je produktom bacilus subtilis-natto /skvasené sójové bôby/. Celý Vetom – v podstate ešte sovietske vojenské antidotum je postavené na bacilus subtilis /prirodzená mikroflóra na tráve psiarka lúčna, ktorú z prostredia likvidujeme ako burinu a zárodky b. s. v prostredí domácnosti likvidujeme napr. savom. Význam nattokinázy spočíva v tom, že nám pomáha s detoxom – ako vynášač! Preto ho sovieti vyvinuli ako antidotum v prípade jadrovej vojny – ako detox. Po rozpade ZSSR unikli kmene aj receptúry, takže Vetom je už na komerčné účely – „ako výživový doplnok“. Vetom 1 a Vetom 2 stoja zhruba 50 eur /2 x 25 ampúl/, čo stačí na osadenie črevného mikrobiómu 2 dospelých plus 1 dieťa /2 x /10 + 10 + 5//.

     Takto. Ja moc sóji neverím, pretože prakticky už neexistuje bez GMO. Jesť sóju – tofu a rôzne „mäsá“ – na to žalúdok nemám.

     Spomínaným zdrojom b. s. je psiarka lúčna – prízemná časť.
     https://www.syngenta.sk › buriny › psiarka-lucna
     Psiarka lúčna Buriny | Syngenta
     Psiarka lúčna. Buriny. Latinský názov: Alopecurus geniculatus L. Český názov: Psárka luční. KLASIFIKÁCIA BURINY. Trváca klasovitá jednoklíčnolistová burina. POPIS. Trváca klasovitá tráva s krátkymi výbežkami, sýtozelenej alebo sivastej farby. Stonka – steblá priame alebo krátko vystúpavé, 30-100 cm vysoké, hladké. Čepeľ listu je ostro odstupujúca.

     Sovieti samozrejme vyvinuli špeciálne kmeňe b. s. – s rôznou účinnosťou. V domácich podmienkach by sa dalo vyrobiť niečo podobné Vetomu – cez tzv. slnečný čaj – čo je výluh rastlín v sklenenej nádobe na slnku – 48 hodín – kde sa namnoží aj bakteriálna mikroflóra – a celé sa to zahustí cukrom, aby sa to nerozkladalo. Baktérie v nevhodnom prostredí s vysokým osmotickým tlakom /cukor nad 60%/ začnú tvoriť spóry. Odporúčam podobný sirup z rôznych druhov palín. Netreba sa báť nejake nákazy len preto, že Pasteur – otec dnešnej „virológie“ vyhlásil, že všetky choroby spôsobujú mikroorganizmy – na čo dodnes zarábajú Rockeffelerovci a ich BigFarma – napriek tomu, že Pasteur svoje tvrdenie na smrtelnej posteli odvolal, aj keď to stačilo zabiť možno miliardu ľudí touto alopatickou židomedicínou.

     Otázka – prečo sa mliečny priemysel bojí vysloviť slovo bacilus a používa to svoje obligátne „elkaseiimunitas“? Lebo sú si vedomí hĺbky celej indoktrinácie a strachu z mikroorganizmov. Lebo bez toho strachu by nemohla fungovať BigFarma. A to je vyššia liga.

     https://biopotravinyraj.sk › vetom-probiotikum-vytvorene-prirodou
     Vetom – Probiotikum vytvorené prírodou – BIOpotraviny RAJ
     Probiotika Vetom sa považujú za jedny z najsilnejších probiotík. Majú za sebou 40 rokov výskumu, čo dokazuje, že tento produkt má široké spektrum pozitívnych účinkov. Vetom probiotiká – sú patentované produkty, ktoré pozostávajú výlučne z prírodných látok a prirodzene produkovaných bakteriálnych kmeňov.

    • postreh,
     citujem Ťa: „Nedostala som odpoveď..“

     – pre objasnenie moje i tu -komentujúcich:

     Si, prosím, muž alebo žena?

     Myslela som, že ak je nick „postreh“ – rodu mužského, že je také i Tvoje pohlavie.. Mýlila som sa?

     Vďaka za Tvoje pochopenie!

     • Ajša – Ber to ako dámsky bicykel. Mercedes je ten mercedes, alebo tá /dcéra/ Mercedes.

      Ajša – tuším, že reaguješ na genderovú agendu – tiež nie som nadšený – ale zober si – TO dievča – prečo nie tá dievča?

      Nick Postreh tu nie je jediná, ktorá „odkryla“ svoje pohlavie, ktoré by z nicku bolo možné odhadnúť. ALFA – alfa samec, alebo alfa samica. Slovo VKUS? To je nejaká danosť – bezpohlavná – mať vkus. No tak si o sebe myslí, že má postreh. Lebo – INTELIGENCIA – je zásadne ženská? A čo keď je to žena – ale lesba? A čo keď je to muž – ale teplý?

     • ku komentu:
      Maroš – 25/06/2024 at 23:17

      Myslela som to – priamo-čiaro.
      Na jasnú otázku – jasná odpoveď (mimo agendy LGBT..)

      I na „živo“ – rozlišujem, či komunikujem so ženou, alebo s mužom (aspoň teda – na I. pohľad).

      Nevadí, o nič zásadné – nekráča..

     • Vysvetlím, viem že nedávno sa tu tiež riešili s redakciou tie štemplíky a mená.
      Ano som žena, mala som tu iný nick – nika, skúšala som raz tie štemplíky čo to urobí , hodila som tam postreh a zobralo mi to, pod tým istým mojim mailom, tak som to nechala tak. Ale už sa mi nechce dávať si pozor písať v neurčitku. Nemám registráciu nikde na žiadnych iných diskusiách v minulosti v denníku Pravda ešte za šefr.P. Šabatu umožnili písať názory na rôzne témy, mala som často uverejnené príspevky, názory v novinách,(dokonca už vtedy sa riešila STV) vtedy to ale malo inú úroveň, nebolo toľko urážok, väčšinou sa písalo slušne.
      Ak mi to admin. dokáže zmeniť znovu na nika, môže byť, nechcem to skúšať sama.
      Prečítala som si oba vaše príspevky, o Vetom som nevedela, či je to podobné ako Bacillus colaguans alebo laktospore, momentálne mám od Green Food.

     • holistický prístup

      postreh – nika,

      je úplne jedno aké si dáš meno – nick aj to pod akým e-mailom – do toho nezasahuje redakcia (admin.), ale priamo a jedine TY. Tie „štemplíky“ sú generované k e-mailu a nie k nicku.

  • Keďže si nedostala odpoveď, ktorú si si mohla nájsť sama – OK – všetci máme radi skratky, tak

   O produkte: kompava Nattokinase plus 1×90 cps, výživový doplnok
   Hlavný popis produktu
   Vysokoúčinný proteolytický enzým štiepiaci nežiadúci fibrín. Fibrín je nerozpustný proteín vytvorený pri konečnej fáze zrážania krvi. Zapríčiňuje zahusťovanie krvi a môže spôsobiť vznik krvných zrazenín. Nachádza sa v cievach a krvnom riečišti. V pavučine vytvorenej z fibrínu sa zachytávajú krvné bunky. Pri veľkej pavučine môže dôjsť až k upchatiu ciev a následne k rozvinutiu rôznych srdcovo – cievnych ochorení (trombóza, infarkt myokardu, mozgová mŕtvica, pľúcna embólia).

   NATTOKINASE PLUS obsahuje:
   • NSK-SD ®nattokináza – výťažok z fermentovaných sójových bôbov, obsahuje 100 mg účinnej látky v 1 rastlinnej kapsule. Pod touto značkou je certifikovaná a čistá forma nattokinázy s unikátnym povolením pre umiestňovanie na trh v rámci EÚ. Enzymatická aktivita je 2000 FU (FU = (fibrinolytic unit) čo je jednotka degradácie fibrínu.) Čím je táto hodnota FU vyššia, tým je účinok rozkladu proteínov silnejší),
   • inulín – rozpustná vláknina, ktorá v tenkom čreve plní funkciu prebiotika pre probiotické kultúry. Slúži ako potrava pre vlastné dobré baktérie, ktoré vytvárajú vitamíny skupiny B a tie zlepšujú vstrebávanie enzýmu stenou tenkého čreva, čím je enzým organizmom maximálne využitý.
   https://www.drmax.sk/nattokinase-plus
   ——————————
   1/ Čiže ak vieš, že K2 slúži k tvorbe fibrínu – k udržaniu primeranej zrážanlivosti krvi – nattokináza pôsobí opačne – tak načo potrebuješ v nej K2. To je ako zmiešať kyselinu citrónovú so sódou bikarbónou.
   2/ Telo si vie nájsť rovnováhu – teda – nech si telo vytvára K2 a Natto tak ako potrebuje – a na to slúži črevný mikrobióm a nie sračky od Big Farmy.
   3/ Čím viac rozmýšľaš nad tým čo ješ – tým viac nasieraš črevá – a Bukovský má o čom písať.

 10. holistický prístup

  Vzniká tu nová vrstva – KASTA – snažiaca sa proti KONom zabetónovať svoj status „výnimočných“, na ktorých má zvyšok celý život drieť a živiť a ochraňovať tých parazitov (aj všetkých ich rodinných príslušníkov) tzv. zá-KON-om:

  https://www.hlavnespravy.sk/lex-atentat-vieme-co-vlada-do-navrhu-prepasovala-a-s-atentatom-to-nijako-nesuvisi/3540372

  Ešte je tu niekto, kto verí politikom (rozumej OTROKOM archontov)?

 11. Ešte k téme:

  1/ Ideálna teplota pre enzýmy, je teplota nášho tela. Najaktívnejšie sú pri teplote 36-40°C. Pri zvýšenej teplote enzýmy zvyšujú svoju činnosť, avšak len do teploty 40°C. Potom už „odpadajú“.

  2/ V dnešnej dobe máme abnormálnu spotrebu enzýmov, pretože sme trávení obrovským množstvom toxických látok a vystavení extrémnemu objemu voľných radikálov. Konzervanty a chémia v potravinách, pesticídy, herbicídy a iná chémia v pôde a v ovzduší, elektro-smog, ATB, vakcíny, v dobe covidovej – rúška a respirátory – to všetko vyvoláva obrovskú spotrebu enzýmov. K tomu je nutné pripočítať ešte prekyslenie tkanív, chronické zápaly, konzumácia vysmážaných jedál, alkohol, cigarety.. A takto enormné odčerpávanie enzýmov vyvoláva v tele – KRÍZU.

  3/ Jediné vhodné enzýmy nájdeme v rastlinách. Najlepšie je samozrejme ovocie a zelenina (v surovom stave), ktoré sú i najviac – zásado-tvorné.. Následne sú to orechy a semená rastlín, vr. klíčkov.
  Pozn.: Keď som v „teréne“, tak som si už zvykla vždy hodiť do úst i kvôli enzýmom – 7 ks sedmikrások, listy púpavy, ak mi vyjde čas – tak si rada uvarím i čaj z prasličky roľnej (ktorej – na tej roli – mám „na kilá“).

  4/ Keď ochorieme, lekári liečia choré bunky pomocou chémie. Ale pokiaľ máme v tele choré bunky, tak sme stále chorí.
  Imunitný systém nelieči choré bunky. Imunitný systém choré bunky zlikviduje a nahradí ich novými – zdravými“. Takže, ktorý spôsob je „zdravší?“

  5/ Ja mám “po ruke” (ale hlavne viac na jesenné a zimné obdobie), ale i v t.č. sem-tam, ak nezabudnem, aspoň – 1 x denne – probiotikum – Vetom 1.1, obsahujúci Bacillus subtilis (viď info vyššie od Maroša) a VitaZym (zdroj: http://www.lepsizivot.cz), obsahujúci enzymatickú zmes, nattokinázu, škoricu, mäta pieporná, lecithin, kurkumín s tým, že by mal eliminovať z organizmu i spike proteiny (čo ovšem – ako neočkovaná – neviem dokázať..)

  P.S: To mám ja, čím NECHCEM povedať, že – majte to aj vy! Každý si musí byť SÁM SEBE najlepším lekárom.

  Vďaka za porozumenie!

  • P.S: Sorry, opravujem vyššie link na – VitaZym:

   https://www.lepsizivot.shop/vitazym/

   • Niečo, čo ničí baktérie? Aké baktérie? Aj tie spriaznené? Lebo tie ja ničiť nechcem! V tom je rozdiel s Vetomom – že ten náš mikrobióm obohacuje – a oni si už urobia poriadok. Ja sa desím antibiotík – na každú blbosť. Takže keď vidím niečo antibakteriálne – dobre – umyť WC – ale nič do seba dávať nebudem. Keď si môj mikrobióm vypýta melón alebo klobásu – OK. Ale súkať do seba niečo antibakteriálne – to je pre firmu možno len marketing, keďže ľudstvo je Pasteurom vydesené z mikróbov. A to je základný fejk alopatickej medicíny. Ja keď zožeriem niečo zlé – tak to vyblvem alebo dostanem sračku. Ale nebudem prenasledovať svoje baktérie – ktoré o. i. sú jedinečné ako DNA.

 12. Ja už soji taky nevěřím,protože už je modifikovaná,GMO. Na pročistění organismu doporučuje jeden ruský akademik prokvášet plody Kaštanu ( rozdělané na čtvrtky),ale i čočky,hrachu,anebo některých bylin mléčnými kvasinkami. Mléčné kvasinky pomáhají svým kvašením upravit i látky z rostlin,které působí ,,mírně jedovatě“ a pak po této ůpravě jsou pro lidský org.prospěšné. Osobně jsem několik let vždy na jaře takto prokvášel drcené plody Kaštanu,anebo rostlinu Vlastovičník. Zákvas jsem urobil ze zakysané smetany z obchodu ve velké 4 litrové sklence.Pokud jsem kvasil byliny,zabalil jsem tak asi jednu hrst do gázy s malým kamenem ,obyčejně křemenem,omotal delším provázkem z bavlny a spustil až na dno sklenice,jinak by byliny plavaly na povrchu a to by bylo špatně.Každý den jsem pak za provázek tahal nahoru a dolů,tak jsem to promíchával. Přidával jsem 1-2 velké lžíce cukru a po prokvašení užíval deci ráno a večer.Velmi se doporučuje takto plody Kaštanu prokvasit méčnými kvasinkami.Šlo by to i u soje,ale kde sehnat tu dobrou..

  • Otázka – myslíš gaštan siaty – ako jedlý – garone /na pečenie/, alebo gaštan /parkový, konský/ – patrí medzi javory. Z minulosti si pamätám predprípravu žaluďov na konzumáciu /dub/ – tie sa máčali vo vreciach v potokoch a tak sa odstraňovali jedovaté látky.

  • Inak keď si pozrieš 25 kg vrecia s krmivom pre hydinu – každá sója je GMO! Takže to je naozaj ilúzia, že domáce sliepky a vajíčka sú „bio“. Ešte aj kukurica je problém. Preto naši predkovia nekosili a nech si hydina nájde svoju háveď. Vyzobali svoje trávy, vyzobali svoje koníky a húsenice a bolo. Keby som dnes zasial proso, tak golfáč sused na mňa zaútočí. Hoci by som tam mal – a už som mal niekoľko rodín bažantov – a tie vyžadujú vysoké trávy. A pokoj. Pred 2 dňami vyštartovali z mojej pavlače 4 krásne sovičky. Lastovičky majú čo jesť – plná prdel komárov. Ja keď idem na záhradu – úžasná energia. Kto chce pestovať mestské trávniky – nech sa vráti doprdele do Bratislavy!

Pridajte komentár

*