Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

7 najlepších potravín, ktoré by ste mali jesť pre potlačenie príznakov starnutia


Print Friendly, PDF & Email

7 najlepších potravín, ktoré by ste mali jesť pre potlačenie príznakov starnutia

Žiarivá a krásna pleť sa začína tým, čo jete. Existujú však aj potraviny proti starnutiu môžu pomáhať aj troch iným spôsobom.

Prečítajte si, ako si udržíte mladistvý vzhľad a zároveň dobré zdravie do vysokého veku.

7 najlepších potravín proti starnutiu

1. Avokádo

Avokáda sú plné zdravého tuku, známeho ako mononenasýtená kyselina, ktorá pomáha vašej pleti zostať hydratovaná.

Ten istý zdravý tuk vám tiež môže pomáhať absorbovať niektoré živiny a vitamíny, potrebné pre vašu pleť. Avokádom môžete skúsiť nahradiť majonézu a vysokotučné šalátové dresingy.

„Avokádo vám vie dodať veľa vlákniny a chute, a aby ste sa zasýtili, nepotrebujete ho veľa,“ hovorí dietologička Elisa Ziedová, autorka knihy Younger Next Week.

2. Čučoriedky

Čučoriedky obsahujú viac antioxidantov, než takmer ktorákoľvek iná potravina.

Vedia dodať vašej pokožke extra ochranu pred kožu poškodzujúcimi voľnými radikálmi, ktoré sú výsledkom stresu, vystavovania slnku a dokonca aj nadmerného cvičenia (najmä behu).

1/2 pohára čučoriedok denne vám pomôže predísť poškodzovaniu bunkovej stavby, ktorá môže viesť k jemným ryhám, strate pevnosti a vráskam.

3. Brokolica

Brokolica pôsobí proti starnutiu a protizápalovo, je to elektráreň nabitá vitamínmi C a K, vlákninou a celým radom antioxidantov, kyselinou listovou, vápnikom a luteínom.

Vaše telo potrebuje vitamín C pre tvorbu kolagénu, hlavnú bielkovinu v koži, ktorá jej dodáva pružnosť a silu.

Brokolicu môžete konzumovať surovú ako rýchle občerstvenie, no ak máte čas, pred jedením ju sparte. Varenie brokolice pomáha uvoľňovať viac zdravotných prínosov pre vaše telo.

4. Zelený čaj

Podľa Dr. Jalimana obsahuje zelený čaj katechíny, čo je jedna z najúčinnejších zložiek prevencie pred poškodením slnkom, ako je hyperpigmentácia.

Stop Candida

Ďalej obsahuje polyfenoly, čo sú antioxidanty brániace poškodeniu voľnými radikálmi, a môže tiež zvrátiť účinky starnutia.

Dávajte si denne 1 šálku a už o mesiac uvidíte výsledky.

5. Losos

Losos je jeden z najlepších spôsobov, ako dostať do svojej stravy zdravé omega-3 mastné kyseliny.

Niektoré štúdie naznačujú, že omega-3 mastné kyseliny, najmä z rýb, môžu brániť šíreniu a rastu buniek rakoviny kože.

Dajte si za cieľ zjesť za týždeň aspoň dve 100 gramové porcie tejto ryby. Pochutnajte si na nej s celozrnnou prílohou, ako je šalát z jačmenných krúp alebo hnedá ryža.

6. Sladké zemiaky

Pomarančová farba sladkého zemiaka pochádza z antioxidantu známeho ako betakarotén, ktorý sa mení na vitamín A.

Vitamín A môže podporovať zmenu kožnej bunky, obnovovať pružnosť kože a tiež napomôcť k jemnej, mlado vyzerajúcej pokožke.

Sladké zemiaky sú tiež skvelým zdrojom vitamínov C a E, ktoré oba môžu udržiavať žiarivosť vašej pleti a chrániť vám pokožku pred škodlivými voľnými radikálmi.

7. Ovsené vločky

Newyorská dermatologička Debra Jallmanová, MD, autorka knihy Skin Rules, hovorí: „Odporúčam komplexné sacharidy, ako sú ovsené vločky, lebo majú nízky glykemický index.“

Potravinami s „nízkym glykemickým indexom“ sú myslené tie, ktoré vám prudko nezvyšujú krvný cukor,  ako sú biely chlieb, cestoviny a ryža. Potraviny s „vysokým glykemickým indexom“ spôsobujú vrásky a akné.

Ovsené vločky majú aj prírodnú rastlinnú chemickú látku, ktorá pomáha prechádzať poškodzovaniu kožných buniek a upokojuje podráždenú kožu.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*