Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

114-ročný muž prezradil 5 potravín, ktoré ho udržali tak dlho nažive


Print Friendly, PDF & Email

114-ročný muž prezradil 5 potravín, ktoré ho udržali tak dlho nažive

Nie je žiadne tajomstvo, že ľudia chcú žiť čo najdlhšie. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie je očakávaná priemerná dĺžka života celosvetovo v súčasnosti okolo 72 rokov (u nás o pár rokov viac).

To nie je až tak veľa, však? Keď ale budete vedieť, čo môže pozitívnym a negatívnym spôsobom ovplyvňovať vaše zdravie, dá vám to silu zmeniť svoje každodenné zvyky.

Recept na nesmrteľnosť sme zatiaľ síce neobjavili, chceme sa však s vami podeliť o tajomstvo dlhovekosti od muža, ktorý sa dožil 114 rokov.

Tajné ingrediencie dlhého života

Bernardo LaPallo sa narodil roku 1901 a zomrel v roku 2015. Svoj dlhý život pripisoval hlavne zdravému stravovaniu.

Ako svojho času uviedol: „Ľudia sa ma pýtajú, čo robím, že si zachovávam taký mladý výzor a vitalitu,“ povedal LaPallo, „a ja im odpoviem, počuli ste to staré príslovie? Ste to, čo jete.“

Jeho každodenné menu pozostávalo z množstva bio zeleniny a ovocia. Za kľúčové ingrediencie však pokladal 5 zvláštnych potravín. A my vám v ďalšom texte prezradíme, ktoré to sú.

1. Kráľovná korenín – škorica

Znižuje riziko choroby srdca a rakoviny.

Škorica nie je len chutné korenie. Známa je aj svojimi účinnými liečivými vlastnosťami. Skutočne pomáha pri rakovine, srdcovej chorobe a bakteriálnych a hubových infekciách.

Môže tiež pomáhať v boji s vírusom HIV.

2. Dar z nebies – čokoláda

Znižuje hladinu cholesterolu.

Nášmu zdraviu môže prospievať aj jedenie čokolády. Táto potravina má celý rad pozitívnych účinkov, počnúc znižovaním hladiny cholesterolu, až po predchádzanie poklesu kognitívnych schopností a napomáhanie prekonávania stresu.

Ak teda toto lahodné majstrovské dielo kvôli svojej postave odmietate, máte tu dobrý dôvod na jeho vyškrtnutie z vášho zoznamu zakázaných produktov.

3. Prírodné antibiotikum – cesnak

Predchádza Alzheimerovej chorobe a demencii.

Liečba osteoporózy

Cesnak je známy tým, že predchádza Alzheimerovej chorobe a demencii, znižuje riziko zlyhania srdca, detoxikuje telo a bojuje proti rozličným ochoreniam.

Sme presvedčení, že ak ešte cesnak nemilujete, po prečítaní všetkých overených prínosov, ktoré ponúka, ho budete chcieť mať plnú kuchyňu.

4. Liek na všetky choroby – med

Má antiseptické, antioxidačné a antibakteriálne vlastnosti.

Tento úžasný včelí produkt sa v medicíne používa už viac než 5 000 rokov. Je prírodným liekom na množstvo chorobných stavov a známe sú aj jeho antiseptické, antioxidačné a antibakteriálne vlastnosti.

Okrem toho ho niektorí ľudia používajú na kozmetické účely.

5. Olej života – olivový olej

Znižuje riziko cukrovky 2. typu.

Podľa odborníkov je pre nás dobrý aj extra panenský olivový olej. Je bohatý na zdravé, mononenasýtené tuky, ktoré udržujú zdravé náš mozog a srdce.

Okrem toho má olivový olej pozitívny vplyv na kognitívne funkcie, obsahuje veľké množstvo antioxidantov a môže znižovať riziko cukrovky 2. typu a rakoviny.

Sme presvedčení, že tieto fakty stačia na to, aby ste nahradili olej z akýchkoľvek semien olivovým.

Niektoré ďalšie tipy Bernarda LaPalla

Bernardo LaPallo potvrdil, že nebol chorý ani jediný deň svojho života. Okrem konzumácie vyššie uvedených potravín sa riadil otcovou radou.

„Hovoril mi, aby som nejedol bežné červené mäso. Povedal, aby som sa mu vyhýbal. Nejedz hot-dogy, zemiakové hranolčeky a žiadne takéto veci.“

K niektorým ďalším zdravým zvykom, ktoré pestoval, patrili ranné prechádzky, hranie šachu a lúštenie krížoviek. Tie Bernardovi pomáhali k jasnej mysli a k tomu, aby zostal aktívny.

„Spomínam si dokonca ešte aj na veci, ktoré mi vravieval otec, keď som mal len osem rokov,“ zvykol hovoriť.

Liečba osteoporózy

Zdroj: brightside.me, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. neexistuje nebyť chorý ani jeden deň.

 2. V roku 1909 mu otec hovoril:nejedz hotdogy?

 3. Skorica – len Cejlonska lebo inac ma nepriaznivy vplyv na pecen.
  Cokolada, ked tak len horka so 70% kakaa a viac
  Med len kvalitny od vcelara, urcite nie povodom z EU a mimo EU.
  Cesnak a olivovy olej napodobne.

 4. mame este tzv. eko produkty?, olivy, cukolada kakaovniky, atd, vsetko poctivo striekane, urcite nepochadzal zo slovenska, aj vcely lietaju na postriekane kvietky, vdaka takym sa uspesne predlzuje vek odchodu do dochodku, oni ich davaju za priklad

 5. čo jedol pračlovek? Samozrejme že lovil zver a jedol to čo našiel v prírode….

 6. Toto je typický laický článok. Keby platilo, že keď budeme napodobňovať sto a viac ročných ľudí, dožijeme sa podobne ako oni vysokého veku, musel by som:
  – ráno si dať štamperlík domácej slivovice a pod.;
  – fajčiť;
  – dopriať si slaninu s cibuľou, ale aj údené klobásky;
  – veľmi sa nestarať o životosprávu.
  Aj také „rady“ som počul (a videl v TV) od storočných, keď sa ich redaktori pýtali na „tajomstvo“ ich dlhého veku.
  Ale existuje aj množstvo „pekných“ opačných príkladov na dlhovekosť, dokonca veľmi drastických. Mám na mysli mnoho ľudí, ktorí za 2. svetovej vojny ako-tak prežili koncentrák, boli kŕmení nekvalitnou stravou (skôr pomyjami), žili v katastrofálnych hygienických podmienkach a nepredstaviteľnom strese. Pokiaľ ich tam neupiekli, mnohí z nich sa dožili viac ako 90 rokov a viacerí ešte stále žijú.
  Záver: niet nad dobrú genetickú predispozíciu. Keď ste akoby z antikoróznej ocele, máte predpoklady žiť veľmi dlho (ale aj s trápeniami, ak to budete so zlou životosprávou veľmi preháňať). Naopak, ak ste akoby z nekvalitne pozinkovanej bežnej ocele, máte proste smolu (vzhľadom na nekvalitu v súčasnosti vyrábaných rúr z pozinkovanej ocele, ich použitie na rozvody teplej vody je už zakázané!).

 7. Genetika tvori iba okolo 30 perzent. Ak sa clovek s dobrymi genetickymi predpokladmi nezhumpluje nezdravou zivotospravou a zivotnym stylom ,moze sa dozit aj vysokeho veku… Tiez ma udivuje ,ze ludia ktori prezili koncentrak sa dozili vyse 90 rokov…Asi aj preto,ze sa neprezierali ako dnesna spolocnost..Uz je davno zname,ze pravidelna hladovka aj kazdy tyzden je zdrava na ocistenie a omladenie organizmu,pokozky ,vnutornych organov a pod. Poznam aj ludi,ktori po vojne stucneli ,ked sa zacali mat dobre,prestali sa hybat nedozili sa ani 80-tky…

 8. Vladimír Kuchárik

  K čomu je dlhý život, lepšie je žiť život krátky,ale
  úspešný, zdravý,šťastný, každý deň má byť zážitkom.
  V takomto žití ak nie je človek lakomný stačí žiť do
  sto rokov,načo trhať rekordy!?

 9. To jedl same po pochutiny, ci „dobroty“. Med s cokoladou, skorici, cesnek a olivovym olejem? Zadny chleba? Brambory? Ryzi? Dulezite nejsou roky, ale sobestacnost, tj. Neyt nikomu na obtiz, napr.po mrtvici. Diky Badateli zá bajecne clanky! Hezky den?

Pridajte komentár

*