Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Hladovka môže zvrátiť cukrovku a uzdraviť pankreas


Print Friendly, PDF & Email

Hladovka môže zvrátiť cukrovku a uzdraviť pankreas

Výskumní pracovníci boli schopní zvrátiť symptómy cukrovky a obnoviť funkciu pankreasu u myší tým, že im zaviedli stravu podobnú hladovke.

„Táto strava oklamala ich telo tým, že ho prepla do režimu hladovky na niekoľko dní v mesiaci, aj keď stále jedli starostlivo vybrané potraviny. Stačilo to na to, aby sa reštartovali funkcie kľúčových orgánov a obnovila produkcia inzulínu.“ hovoria vedci.

Ako hladovka vplýva na cukrovku

 K cukrovke dochádza vtedy, keď pankreas nemôže produkovať inzulín (cukrovka 1. typu) alebo je telo poškodené inzulínovou rezistenciou (cukrovka 2. typu).

Tím z Univerzity v Južnej Kalifornii hovorí, že táto strava zvrátila príznaky oboch typov cukrovky u myší.

„Tým, že myši zatlačili do extrémneho stavu a potom ich priviedli späť do stavu normálneho, bunky v pankrease spustili akýsi mechanizmus preprogramovania sa“, hovorí vedúci výskumného tímu, Valter Longo

Tuto si môžete o tom pozrieť zaujímavé video (v angličtine):

U ľudí, strava podobná hladovke im pomohla účinnejšie schudnúť.

Predchádzajúce štúdie taktiež poukázali na to, že hladovka znižuje rizikové faktory aj pre vznik ochorení, ako sú srdcové ochorenia a rakovina.

Táto strava tiež dokázala zmierniť príznaky roztrúsenej sklerózy, takže si zaslúžila celkom dobrú reputáciu vo vedeckom kruhu.

V každom prípade hladovka obnovuje tvorbu zdravých buniek, dokonca aj beta buniek v pankrease, ktoré začnú znova produkovať inzulín.

Čo zistila najnovšia štúdia

V najnovšej štúdii boli myši uvedené do režimu umelej hladovky v priebehu štyroch dní v týždni počas doby niekoľkých mesiacov.

Vedci zistili, že to bolo dostačujúce pre regeneráciu beta buniek v pankrease, zodpovedných za ukladanie a uvoľňovanie inzulínu. Poškodené bunky boli nahradené fungujúcimi.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Výskumný tím tiež experimentoval na kultúrach pankreatických buniek od ľudských darcov s cukrovkou  1. typu.

Aj v tomto prípade simulovaná hladovka prispela k produkcii viac inzulínu a viac bielkoviny neurogeninu 3 (NGN), ktorá sa vyžaduje pre normálnu funkciu pankreasu.

Inými slovami, zdá sa, že uvedený prístup by mohol fungovať aj u ľudí. Avšak, nemali by sme ešte hovoriť hop skôr, než preskočíme. Testy v rámci tejto štúdie boli zatiaľ prevedené len na myšiach a ľudské bunky len v skúmavke v laboratórnych podmienkach.

Vedci zatiaľ varujú pred pokusmi liečby cukrovky v domácich podmienkach.

Navyše, strava si vyžaduje starostlivé zmeranie hladín kalórií a stanovenie druhov potravín, ktoré by boli účinné.

Preto sa ešte budú vyžadovať aj ďalšie lekárske dôkazy, hlavne z klinických štúdii (pozn. redakcie: Ak to farmaceutické firmy vyrábajúce inzulín nestopnú, ako tomu bolo už mnohokrát pri iných sľubných liekoch a terapiách, ktoré by obmedzili ich zisky).

Záver

V budúcnosti je možné, že sa podarí zaviesť prispôsobenie stravy podobnej hladovke na liečbu cukrovky a obnovenie funkcie pankreasu. Celá liečba sa tak možno zaobíde úplne bez liekov.

Z vedeckého hľadiska sú tieto zistenia oveľa viac dôležitejšie, pretože sme preukázali, že môžete používať diétu na preprogramovanie buniek bez toho, aby boli urobené nejaké genetické zmeny.“, hovorí Longo.

Ďalším krokom je uskutočniť klinickú štúdiu u ľudí a rozbehnúť prípravy. Úžasná vec na tom je to, že tento systém tam pravdepodobne vždy bol.“, dodáva Longo.

Teraz, keď sme to objavili, môžeme nájsť spôsob, ako s ním pracovať a využiť ho pre zdravotné prínosy ľudí.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: sciencealert.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Nič nového pod slnkom. Ano, akútny zápal pankreasu sa lieči hladovkou. V nemocnici vám dodajú tekutiny a dôležité látky infúziou, ale 4-5 dní nedostanete jesť. Aj potom len veľmi opatrne.

Pridajte komentár

*