Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

200 dedinčanov v Indii skočilo do rieky, aby sa vyhli násilnému očkovaniu


Print Friendly, PDF & Email

200 dedinčanov v Indii skočilo do rieky, aby sa vyhli násilnému očkovaniu

(greatgameindia.com) – Keď do dediny Sisauda v indickom štáte Uttarpradéš dorazil očkovací tím indického ministerstva zdravotníctva, dedinčania sa rozbehli k brehu miestnej rieky.

Keď ich tam očkovací tím obkľúčil, takmer 200 dedinčanov skočilo do rieky Sarju, aby sa vyhli povinnému a dokonca násilnému očkovaniu proti ochoreniu COVID-19. Sisauda je dedina s 1500 obyvateľmi, nachádzajúca sa v Terai, 70 km od mesta Barabanki.

Čo sa vlastne stalo

O nepriaznivých vedľajších účinkov vakcíny a úmrtiach po očkovaní sa toho v tejto dedine vie toľko, že keď tam prišiel očkovať tím indického ministerstva zdravotníctva, asi 200 dedinčanov ušlo až k brehu rieky Sarju.

Po tom, čo sa tím ministerstva zdravotníctva dozvedel, že dedinčania odišli z dediny k rieke, vydal sa ich presviedčať.

Keď dedinčania zbadali blížiaci sa tím, nevideli už možnosť úniku a poskákali do rieky Sarju, aby sa vyhli násilnému zaočkovaniu.

Pri pohľade na dedinčanov, ako skáču do rieky, ich tím ministesrtva zdravotníctva žiadal, aby vyšli von, no dedinčania neboli ochotní.

Z rieky vyšli až po tom, čo na miesto dorazili úradníci z Ramnagaru Rajiv Shukla a Rahul Tripathi a povedali dedinčanom, že ich očkovať nebudú.

Do niektorých dedín očkovacie tími ani len nepustia

Regionálne indické médiá sú takých incidentov plné. Miera neochoty očkovať sa je veľmi vysoká najmä v rurálnej Indii.

Sú tiež prípady, kedy očkovaciemu tímu vstúpiť do dediny ani nedovolia. Naopak, v mnohých dedinách členov zdravotníckeho očkovacieho tímu zbili palicami a hádzali po nich kamene.

V dedine Gujarat muselo byť celé očkovanie zastavené, keď dedinčania požadovali, aby za všetko, čo sa im po zaočkovaní stane, prevzala zodpovednosť vláda.

Podobne násilne prebieha v Indii aj testovanie na COVID-19. Tu si môžete pozrieť video z jedného takéhoto testovania:

Prečo sa dedinčania tak silne bránili očkovaniu

Indická vláda vyhlasuje svoju politiku na zvládnutie ochorenia COVID-19 za najväčšiu snahu o očkovanie na svete. Úplne však tají údaje o nepriaznivých účinkoch a úmrtiach po vakcinácii.

Navyše, v Indii nemajú žiadny online register na nahlasovanie úmrtí či nepriaznivých účinkov po vakcinácii.

Medzitým bývalý člen Národnej technicko-poradenskej skupiny pre imunizáciu podal písomnú žiadosť na indický Najvyšší súd o zverejnenie údajov klinických testov a údajov o nepriaznivých účinkoch po očkovaní, ktoré vláda tají.

V žiadosti sa uvádza, že v iných krajiných tento druh pozorovania pomohol u príjemcov vakcíny identifikovať výskyt krvných zrazenín a mozgových mŕtvic či srdcových infarktov.

Aby vláda reagovala na správy médií o očkovacej zdráhavosti v Indii, najala si reklamnú a PR firmu Ogilvy, aby potajme uverejňovala správy o „bezchybnej implementácii“ národného systému zdravotného poistenia Ayushman Bharat.

Firmu Ogilvy si súčasná vláda najala aj na zmenu imidžu pre výhru vo voľbách v roku 2014.

Naši dlhoroční čitatelia si budú pamätať, že firma Ogilvy má pôvod v britskej informačnej službe a konkrétne v technikách psychologickej vojny, používaných počas 2. svetovej vojny.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: greatgameindia.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ogilvy – predtým D ‚Arcy, predtým Istropolitana – vyhrali Dzurindovi voľby /Modrá je dobrá/ – údajne si požičali na to 60 miliónov SK – potom im ročný badžet stúpol z cca 15 miliónov na cca vyše 500 miliónov Sk – rok sa týmto „kreditom“ chválili, potom im došlo že ups! – pretože z badžetu má RA 18% pre seba, tak si predstavte, koľko zarábali len na PR monopolného SPP a firmách s nomenklatúrou vtedy dzurindovcov. A takto presne sa v politike perú peniaze, keď štátne firmy alebo korporácie dotujú „volebnú“ RA víťaza volieb, a RA zase prispieva svojim chlebodarcom – politickým stranám. A tak dokola.

  Neskočíš dva krát do tej istej rieky.
  https://www.mundoreptiles.com/wp-content/uploads/2021/04/Gavialis-gangeticus-tamano-1536×958.jpg

  • Voľby 1998 bola protimečiarovská investičná tutovka, aká sa len tak nezopakuje – vrátane toho provízneho výpaľníctva potom. Fialová revolúcia „hlinkoviek“.

 2. do tej rieky mali nahadzat ten ockovaci gang teroristov.

 3. Ak ma sportovy hrac reklamneho sponzora na ubore, preco nema lekar sponzorov na bielom plasti?

 4. Ďakujeme tímu Bádateľa za ďalší článok. Chvála Bohu, že ľudia v Indii sa zobudili a začali utekať do mora pred očkovaním.
  Veru Bill Gates už zavraždil veľa ľudí so svojimi vakcínami v Indii.
  Bill Gates spôsobil obrovskú katastrofu so svojimi gmo plodinami v Indii. Veľa farmárov kvôli Billovi Gatesovi spáchalo sebevraždu. Lebo najprv im gmo semená dal zdarma, potom im museli kupovať za veľké peniaze na ktoré indickí farmári nemali peniaze. A pochopiteľne dobytok im umieral vďaka gmo plodinám.
  Lenže Bill Gates vie ako na to. Podplatí politikov a tí to potom pretlačia.
  Aj my skáčeme ako Bill Gates píska. Veď keď „elity“ sveta spustili koronu minulý rok, Bill Gates mal video rozhovor s bratislavským primátorom Ing. Matúšom Vallom.

  Ale ja mne sa rozum „zastavuje“ keď počúvam ako sa pretláčajú tieto vakcíny. Tie hrozné vedľajšie účinky sa taja, taja sa prídavné látky v týchto vakcínach (a aké choroby vyvolávajú tieto prídavné látky). Predpokladá sa, že za pár rokov zavakcinovaní umrú, ale aj toto sa nám tají. Tají sa nám, že toto fakticky nie je ani vakcína ale experimentálna, neschválená génová terapia.
  Stačí čítať napr. web MUDr. Mercolu mercola.com

  • Ander Kixa

   Máš momentálne lepší plán na výrazný pokles populáue najväčšieho parazita na zemi?

   • To by nesmela šíriť plány tohto parazita, strach a paralýzu.
    Jean je zhypnotizovaná osoba, ktorá stratila akékoľvek schopnosti tvorivo sa postaviť situácii. Teraz vám vysvetlím jednu vec!

    Existuje tzv. organická schéma tímu – organizácie. Tak ako v organizme – existujú jednoltivé orgány so svojimi schopnosťami a funkciami. Možno nevymenujem všetky a zároveň – tak ako na lodi – existuje aj určitá zástupnosť funkcie – kapitán musí vedieť ovládať kormidlo – strojník plachty, pretože plachty sú tiež hnacia jednotka.

    Organická tím má zhruba takéto zloženie – inovátor, organizátor, realizátor, skeptik, anylytik, ochranca /krytie/, spravodaj, pozorovateľ, atď. – všetko závisí od cieľa.

    Otázka – aký má cieľ Jean? Ešte nikdy tu na Badatelovi svoj cieľ ani nenaznačila – len trénuje skoky do truhly! No – seriem ti na to Jean!

    Spravodaj a skeptik? Čo to znamená? Znamená to to, že ich – jeho úlohou nie je paralyzovať tím, aby nedosiahol svoj cieľ, teda – správy nemajúbyť len tie katastrofické, ale práve také, „ako sa TO už niekomu podarilo“, že sú tu nové možnosti, nové riešenia, nové technológie. Detto skeptik – má udržať tím „pri zemi“ – teda má hľadať reálne prekážky, ale ku.va nehľadať spôsob, ako sa to nemá podariť!

    A toto – ako všetko skončí v žumpe – tu úspešne šíri vaša „pracovitá“ – paranoická „včelička“ Jean! Mať takú susedu – už ju dávno ovalím polenom!!!
    Opakujem – vo vojne sa ako prví strieľajú šíritelia paniky! a my sme vo vojne!

    Apage Satanas Jean!!! Apage! Amen!

    A nezabudni „medzi varením“ tu zasrať diskusiu tvojimi 20 „hororovými“ komentármi! Skoč už do tej truhly!

    • Maroš, vypočujte toto video:
     https://www.banned.video/watch?id=60d50a56af5499277bfa2adf
     a mnoho veci vo svojej hlavičke urovnáte.
     Nestačí len útočiť, druhého zhadzovať, odohnať inteligentných ľudí z tohto webu, aby nikto nebol nad Vami, len aby Vy ste bol „diktátor“ tohto webu.
     Aj veľa viet z Biblie by som vedela použiť, ale nejdem sa rozpisovať.

     • Veľmi pekné vety sú na konci tohto videa, ako sa máme chovať, ako máme reagovať v tejto dobe a Mike Adams sa odvoláva aj na Bibliu.

     • Poprosíme neútočiť na seba a hlavne nepoužívať osobné invektívy. Ďakujeme!

     • Jean, môj obdiv za Vašu duchaplnú, inteligentnú reakciu. Ste silná osobnosť. A ste jednou z mála, čo dokáže aj z ho.na upliesť bič.

 5. https://www.naturalnews.com/2021-06-26-jewish-american-warns-vaccines-are-new-gas-chambers.html
  Jewish-American warns: Vaccines are the new gas chambers and 150 million Americans are walking right in, spurred by media-hyped Covid-19 fear
  Židovsko-americké varovania: Vakcíny sú nové plynové komory a 150 miliónov Američanov vchádza priamo dovnútra, podnietený mediálne vyvolaným strachom z Covid-19

  Are you “unworthy of life?” The vaccine industry believes so, and that’s why you can’t sue them for malpractice, injury or death from the Covid-19 toxic jabs
  Ste „nedôstojný pre život?“ Vakcínový priemysel tomu verí, a preto ich nemôžete žalovať za nesprávne praktiky (za zanedbanie zdravotnej starostlivosti), zranenia alebo smrť z toxických Covid-19 vakcín

  • 100% suhlas,pani, Jean

  • To „Jewish-American warns“ by sa malo správne preložiť ako „Američan židovského pôvodu varuje“ alebo „americký Žid varuje“

   • Milá redakcia, máte pravdu. Ja prevádzam rýchle čítanie, rýchle prekladanie, rýchle písanie…veľakrát „skáčem“ od kuchyne do izby k počítaču alebo robím aj inú činnosť.

   • Ander Kixa

    áno, žid amerického pôvodu by znelo divne

   • Židovský pôvod je mýtus – židovstvo je sekta, nie národnosť. Pripomína to „robotnícky“ žido-marxistický pôvod alebo pôvod z nejakej kasty. Predstavte si jehovistický alebo scientologický pôvod.

    Som za, aby sa pôvod prisudzoval skôr spoločenskému statusu – tak to má byť v budúcnosti, keď sa zotrú národy a zvyšok sa zomelie v kastách NWO. Takže židovský pôvod – žid, alebo nežid. Správny výraz teda je americký žid. Alebo – Slovák žijúci v Amerike – nakoľko Slovák neznamená spoločenský status – mimo samozrejme žido-anglosaského ponímania Slovana ako zviera 2. – 3. kategórie. Ale to sú ich kategórie – my máme vlastné – status ovce, status uvedomelého človeka, status vlastenca, status vlastizradcu a zapredanca. A zabudnime na status lekára alebo status vedca. Či status novinára, politika. Zmrdi si sami zlikvidovali svoj stavovský status, keď prevzali židovský chtonizmus a svoju stavovskú česť zahodili a podriadili tomuto chtonizmu!
    https://www.upn.gov.sk/data/pdf/ustava1939.pdf

    REPLAY: status ovce, status uvedomelého človeka, status vlastenca, status vlastizradcu a zapredanca.

    Rozklad spoločnosti prebieha od rozkladu nás samých!

    • S totalitnou deštrukciou štátu sa rodí paralelne fungujúca spoločnosť
     „ostupne sa formuje nové vedomie prežitia. A túžba oslobodiť sa od pološialeného davu, ktorý tlieska čoraz viac osekávaniu akýchkoľvek ľudských práv, píše vo svojom článku bývalá kariérna diplomatka Iveta Michalíková.

     Miera absolutizmu, nelogických a kontroverzných fašistických opatrení sa stupňuje závratnou rýchlosťou. S rastúcou totalitou akoby narastala aj istá miera mentálnej demencie väčšiny národa. S absolútnou poslušnosťou prijíma natoľko nezmyselné nariadenia, že skutočne sa napĺňajú slová Čaputovej: „Slovensko bude krajinou, v ktorej sa ľudia nebudú báť umierať.“

     Masy nerozmýšľajúcich bežia s nadšením na vlastnú popravu a s časovanou bombou v tele sa pýšia na sociálnych sieťach s plecami, na ktorých ukazujú stigmu otroka.

     Niet východisko ako urobiť z národa uvažujúcu masu, ochotnú na sebe pracovať, bojovať proti reťaziam, ktoré si sami zakladajú na hrdlo. Pretože sa zmenili na stádo, ktoré podobne ako v roku 1938 urobí čokoľvek. Až po štádium nahlasovania nevakcinovaných, možno až po fyzickú agresivitu.

     Menšina, ktorá s hrôzou pozoruje zaslepené sfanatizované stádo sa stáva bezmocnou. A čoraz viac je nútená prechádzať do ilegality. Pracovnej, súkromnej, či občianskej. Obzvlášť vekové skupiny, ktoré naplno, alebo aj okrajovo zažili totalitu a s neúprosnou istotou cítia blízkosť zániku spoločnosti, akú poznali.

     V ich prípade narazila kosa na kameň. Ak sa v priebehu posledného roka pod zámienkou pandémie pokúsilo nadnárodné riadenie zlikvidovať ekonomiku, potom sa to nepodarí dokonale. Slováci, z ktorých veľká časť generácie prežila v komunistickej totalite sa naučila fungovať v paralelnom svete, ktorý prerástol ten oficiálny.

     S príchodom medicínskeho fašizmu sa mysliaca časť obyvateľstva v priebehu roka postupne zorientovala a učí sa fungovať a prežiť aj v novom totalitnom terore. Postupne sa formuje nové vedomie prežitia. A túžba oslobodiť sa od pološialeného davu, ktorý tlieska čoraz viac osekávaniu akýchkoľvek ľudských práv.

     So zánikom zlikvidovaných podnikov, začína bujnieť šedá ekonomika. Ako prvé vznikli domáce dielne na výrobu textilných rúšok. Postupne naberali odvahu aj ďalší podnikatelia a otvárali načierno reštaurácie a širokú škálu rôznych služieb, ktorých ponuka sa bude s rastúcim terorom zvyšovať a odvíjať od potrieb obyvateľstva. Kým štát blokuje účinnú liečbu Covidu-19, na trhu vznikla slušná ponuka rozličných účinných liekov.

     S domácou zásobou účinných liekov klesá aj ochota podrobiť sa experimentálnej génovej medikácii, čo vzbudzuje údiv predstaviteľov “vakcinačného priemyslu”, ktorí do reklamy neúspešne investuje milióny. Štátni predstavitelia sa v zúfalstve uchyľujú k čoraz drakonickejším opatreniam, vyhrážaniu, zastrašovaniu, eliminácii ľudských práv až po legitimizáciu povinnej „vakcinácie“.

     Od systému sa postupne dištancujú aj mnohí lekári, právnici, ktorí odmietajú vakcinačný teror, zopár učiteľov, zdravotníci a iné profesie.

     Rozbehla sa aj zákopová ľudská pomoc. Medzi občanmi kolovali aj potvrdenia o testoch na covid a nepochybne budú aj potvrdenia o vakcinácii. Dnes v MOM-kách, ktoré vlastnia tí, ktorí vydávajú nariadenia o testovaní, si slušne zarobili aj tí, ktorí si dali zaplatiť falošné testy na covid.

     Na vakcináciu priamo nadväzuje plán zrušenia fyzickej meny na získanie absolútnej kontroly nad občanmi, tiež ale, aby sa predišlo šedej ekonomike, ktorá vznikla ako priamy dôsledok úsilia občanov o prežitie.

     Podľa obrovského záujmu občanov o kúpu mincí z drahých kovov, mimo oficiálnych zdrojov, sa dá predpokladať, že ani toto opatrenie nebude mať požadovaný účinok. V obehu je dostatok drahých kovov, aby poslúžili šikovným na vytvorenie fyzickej paralelnej meny.

     Vynaliezaví hľadajú aj cesty ako zabrániť ovplyvňovaniu technicky riadenými prostriedkami ovládania kontroly pohybu a mysle občanov.

     Všetko nasvedčuje, že sa postupne vytvára komunita odstrihnutá od smrtiaceho vládnuceho režimu. Je celkom možné, že práve toto bolo súčasťou riadiaceho plánu. Alebo nie?

     Autorka: Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka
     https://www.infovojna.sk/article/s-totalitnou-destrukciou-statu-sa-rodi-paralelne-fungujuca-spolocnost

     • Prof. Petr Piťha se obává rozpadu společnosti. V otevřeném dopise předkládá k úvaze tucet dílčích otázek

      Vážení spoluobčané,

      oslovuji Vás proto, že život ve společnosti vyžaduje, aby každý její člen nalezl své místo a jednal zodpovědně. Musí tedy zaujmout určitý postoj, vytvořit a najít si ho sám a umět ho obhájit. Vím, že každý občan České republiky má právo se vyjádřit. Zda mé upozornění přijmete nebo odmítnete, je Vaše věc.

      Domnívám se, že promluvit musím a mám k tomu nejen vážné důvody, ale i potřebnou kompetenci. Důvodem je složení dvou slibů, doktorského na Karlově Univerzitě a kněžského. Moje kompetence je dána dlouhou životní zkušeností. Zažil jsem II. světovou válku, dvě revoluce, dvě totality a dvojí okupaci.

      Jsem emeritním univerzitním profesorem, vedl jsem katedru, byl jsem ministrem školství a již osmý rok jsem hlavou Kapituly Všech svatých na Hradě pražském, a tím pádem i jedním ze tří oprávněných církevních signatářů při řešení církevních restitucí na Pražském hradě.

      Příčinou k napsání tohoto upozornění pak je velmi složitá situace a krajně neutěšený stav naší země. Došlo totiž k takové krizi pozitivních hodnot, že dochází ke zneuctění člověka a k odmítání racionálního myšlení. To nutně přináší tragické následky, které se stále zvětšují. Obávám se úplného rozpadu společnosti.

      Proto Vám předkládám k úvaze tucet dílčích otázek na témata, jejichž pojmenování může být prvním krokem. Jejich řešení by nám mohlo pomoci najít cestu ze současné krize.

      Existence a časté použití „politických řešení“. Trvám na tom, že je popřením zdravého rozumu politicky řešit čistě odborné otázky. Matematická pravidla a vzorce nevznikají diskuzí politiků. Jsou dané. Mostní konstrukce se tvoří výpočtem, nikoli kompromisem nějakých citlivých politických veličin a jejich zájmů.

      Politika jako taková se dostala do vážné krize. Nebudu uvádět takřka protistátní počiny hraničící s velezradou. Ve hře je hodně. Jde o celou orientaci naší zahraniční politiky, o úctu k základním zárukám naší svobody. A to je pro nevelký stát na ožehavém geopolitickém rozhraní zásadní věc.

      Je v podstatě jedno, jakých nehorázností se v uplynulých týdnech dopustil prognostik ing. Miloš Zeman ve funkci prezidenta, či druhý ing., podnikatel a multimiliardář Andrej Babiš v roli předsedy vlády, celá vláda, atd. atd. Důležité je, že od prezidenta až po poslední radnici je vůbec možné něco takového dělat. Bude se to dít i po změně osob. Je dobré si také uvědomit, že důležitá není politická scéna, která je podívanou pro voliče, protože se vytváří v zákulisí, o kterém se dozvídáme, jen když někdo někoho významně podvede. Politika se nezabývá zájmem polis, ale výhradně osobními zájmy jednotlivých politiků.

      Zájem občanů je s velkým úspěchem obracen k soukromým skandálům a vzhledu politických činitelů a veřejných osobností. Jenže rozhodovat se ve volbách podle vhodnosti kravaty, zaprášených bot, přiléhavosti a barvy šatů (zvláště u žen) a podle počtu milenek, jejich koloběhu mezi prominenty, množství levobočků a hysterických záchvatů manželek, sotva povede k rozumné volbě, protože taková kritéria může použít jen nesoudný volič.

      S předchozím bodem úzce souvisí stav našich médií. Nevyčítám našim mediálním pracovníkům, že i při úzkém vymezení zájmu nejsou s to nás informovat kvalitně a úplně. Informací je příliš mnoho a nelze sledovat žurnalistiku v řadě států a v řadě jazyků. Přitom je důležité vědět, jak je diskutován a podáván určitý problém, např. v USA, Velké Británii, Rusku, Francii, Izraeli, Japonsku a Číně atd. Zato jim vyčítám hrubou nevzdělanost především historickou a zeměpisnou. Vyčítám jim, že v naprosté většině podlehli bulvarizaci, a píší to, co si čtenáři a diváci přejí. Konečně jim vyčítám lživé zprávy a neustálou snahu vyvolávat spory a paniku. Jejich zpravodajství v době covidové pandemie mi dost připomíná sadistické metody v nacistických a komunistických vězeních. Chtěli u vězňů vzbudit panický strach, a proto jim nosili do cel ukazovat provaz, na kterém je oběsí, případně jim i brali míru na smyčku. Vím, že mohu být obviněn z téhož, ale je tu vážný rozdíl. Chci lidem pomoct, ne je zdeptat.

      Je nutné si uvědomit skandální rozvrácení ekonomiky a jeho jasně viditelné důsledky, které by samy o sobě stačily, ale i dosud nezbadatelné důsledky podstatně horší. Budeme dříve či později čelit státnímu bankrotu, hospodářské krizi a bídě, kterou kromě malých skupin pamětníků nikdo ani náznakem nezažil. Taková situace zákonitě vyvolá vlnu násilností a zločinnosti. Pravidelně pak zrodí diktátora. I tomu všemu je možné čelit, když konečně přijdeme na to, že stát vůbec žádné peníze nemá a pouze přesypává peníze daňových poplatníků. Dnes to dělá se zločinnou nezodpovědností.

      Nyní se zaměřme na otázku, odkud pramení výše popsaný stav. Víme to snad všichni. Došlo k rozvratu morálky. V této otázce je zásadní, abychom si každý sám udělali pořádek ve svém jednání. Není příjemné vidět pravdu o sobě a je téměř heroický výkon ji přijmout, začít proti tomu něco dělat a vytrvat. Je třeba vzít do úvahy dva aspekty. Prvý je současný stav. Druhým, daleko závažnějším je, že lidé ztratili, popř. odmítli jakýkoli morální rámec. Jednají zcela libovolně, vždy pragmaticky a pokaždé jinak. Bude obtížné motivovat lidi k přijetí všeobecně platných zásad, protože se budou cítit omezováni. Navíc jsou vyzýváni uznanými kapacitami, aby se nedali znovu něčím vázat, když si konečně vydobyli svobodu. Neříkám to proto, že jsem katolický kněz (rabi nejsem), ale je naději vzbuzující, že se tak velké množství lidí shoduje v tom, že biblické Desatero, z něhož nevěřící pomíjí prvá tři přikázání týkající se Boha, je správným návodem pro spokojený život.

      Obtíže, které nás čekají při návratu ke zdravé morálce, leží ve stavu našeho školství. Školství je právní a ekonomický rámec vzdělávání a výchovy. Podstatné však je, co se děje ve školách. Naprosto všeobecně od mateřských školek až po vysoké školy neplní (opět s pominutím pár výjimek) svou funkci. Dík technickému pokroku a od něho odvinuté doktríny je na všech stupních systematicky ničen zdravý rozum žáků. Je podlamována jejich paměť, nemají valné vědomosti (vybitá baterka v mobilu činí z nich rázem nevědomé jedince bez vzdělání), informace, které získají, nedovedou zpracovat a uvést do souvislostí. Znám už léta různě rozčilenou reakci, že moje dítě nebo naše škola takové nejsou. Zároveň od všech těchto lidí slýchám, že jinak mám pravdu. I to je projevem chybného myšlení společnosti.

      V otázce výchovy se to má tak, že silnou většinu dětí a mládeže nevychovává nikdo. Rodina to strká na školu, škola na rodinu. Když se sejdou, shodnou se, že to má dělat stát. Přátelé, vzpamatujte se a uvědomte si, že v různých pozicích vychováváme neustále všichni, protože je odjakživa známo, že nejvíce vychováváme svým příkladem.

      Výchova je neopominutelnou podmínkou právního státu. Veškeré pozitivní právo totiž předpokládá slušnost. Pokud ta chybí, musí se zákonem zakazovat stále další a další činy, protože uličníci, dokonce i děti, jsou velmi vynalézaví, a skulinkami zákona protékají grandiózní podvody. Tím se vytrácí smysl regulace, tedy chráněný zájem. Přestupcům stačí využít drobnost, kterou obejdou a vyhnou se dopadu právní regulace. Navíc máme ještě jeden problém. Je jím vágní formulace zákonů, takže v rukách sofistických žongléřů, jimiž jsou mnozí právníci, především advokáti, je přijat takový výklad, že dojdeme k tomu, že dvě žížaly ušlapaly slona nebo kojenec znásilnil místního faráře a policistu.
      Ano, je to absurdní. Právě tak, jako když hlava státu přísahá při vstupu do funkce na Ústavu a pak podepíše z populistických důvodů protiústavní zákon, který Ústavní soud okamžitě zruší. Pojetí Ústavy pana prezidenta je tak na hraně, že polovina ústavních právníků říká, že je za hranicí Ústavy. Mluvit o tom, že žijeme v právním státě, je fata morgana.

      Tato naše právní situace umožňující naprostou libovůli, nás dovedla k úplné atomizaci společnosti řízené právem silnějšího. Neváhám říci, že žijeme v jakési roztroušené diktatuře. Sebestředný sobec zabarikádovaný v oblasti svého vlivu dovoluje konat jen to, co mu přináší užitek. Každého, kdo by jednal proti jeho vůli, ať už v rámci jeho pašalíku nebo mimo něj, umlčí, popř. ho s různou razancí odstraní. Rozsah zmíněných pašalíků je velmi různý, od jedné rodiny či malé dílny až po obrovské konglomeráty, jak to známe např. od pana Andreje Babiše. O tom, že k tomu opravdu dochází i mezi běžnými lidmi, svědčí stále opakovaný nesmysl, že práva jednoho končí tam, kde začínají práva druhého. Práva snad máme všichni stejná.

      Nátlakové skupiny tvoří další destrukční nebezpečí pro společnost. Máme jich mnoho v nejrůznějších podobách, NGO, různá Hnutí, úzce vymezené korporace (mám na mysli jiné než ty, které pomáhají lidem v tísni, např. postiženým). Jejich síla je v tom, že účinně ovlivňují tvorbu zákonů a formulace rozhodnutí vlády bez zřetele na neorganizovanou většinu občanů. Ve své podstatě to jsou anarchistické skupiny jak pravého, tak levého extrémismu.

      Naše komunikační potíže se neustále zvětšují. Znalost mateřštiny je horší a horší, slovní zásoba dětí se zmenšuje. SMS zprávy u mladých lidí podvracejí schopnost vytvářet věty a plynulý text. Význam slov je libovolně měněn a stále se musí vysvětlovat, co kdo vlastně řekl a co tím myslel. Měli bychom se mít na pozoru. Stav vyjadřování odpovídá stavu myšlení, chaotizovaný jazyk odpovídá chaotickému myšlení. Nemělo by nám uniknout, že jazyk země je jejím nejzákladnějším zákonem. Ústava je psána právě jím. Proto bylo v dřívějších dobách pravidlem, že rozhodování státních věcí se nemohl zúčastnit člověk, který bezpečně neovládal jazyk země. Domyšleno ad absurdum mohl by dnes rozhodovat jen malý zlomek občanů.

      Za prvořadě nebezpečné považuji přezírání a popírání přírodních zákonů. Nejde jen o hazardérské adrenalinové zábavy a užívání drog, které vyvolávají u jedněch pochopení a soucit, u druhých hněv a odsudek. Jistě jsou i ti, kdo po první zkušenosti zlomí svůj strach a dál nepokračují, protože si začnou vážit života. Nejde jen o ztrátu smyslu pro realitu, kterou přináší závislost na internetu a na online světě. Za sebezáhubné pokládám snahy popírat biologické zákony o rozmnožování. Zákony žádané LGBT vedou ke konečné destrukci rodiny, kterou jsme sami za desítky let učinili tak slabou, že do ní stačí jen nepatrně strčit. Přitom rodina je a zůstane základní buňkou společnosti i státu.

      Problém pravdy je vlastně již naznačením řešení naší situace. Doléhá na nás, že žijeme ve všeobjímající lži, která vstupuje i do rodin. Mnohé si také sami sobě namlouváme. Výsledkem je, že nevěříme nikomu a ničemu, nebo že naivně něčemu uvěříme a způsobíme si různé nepříjemnosti, někdy i s tragickým závěrem. Pravdu nám nikdo nenařídí. Je nutné, abychom se k ní sami vrátili. Vrátit se musíme všichni.

      Připomenu, že pravda nevzniká dohodou, nediskutuje se o ní ani nehlasuje, ale společně se hledá. Dokud bude společnost ovládána a tvořena vlastníky pravdy a kejklíři s pravdou, popř. prodavači pravdy, nelze ničeho dosáhnout. Je tedy třeba, abychom opravdu všichni po pravdě toužili, abychom ji hledali a nacházeli, abychom ji přijali a unesli, abychom ji ctili, hlásali a za všech okolností hájili. To je jako vždy tvrdá práce. Jsem přesvědčen, že prvním krokem na naší cestě musí být odvaha. Je naším úkolem pojmenovat stav, v němž se nacházíme. Jinak bychom mohli žít v nebezpečné iluzi a přehlédnout hrozby, které jsou tak blízko.

      Děkuji Vám, vážení spoluobčané, že jste mé úvahy přečetli. Ještě víc děkuji těm, kteří se k nim vrátili a přemýšleli o nich, popř. o nich diskutovali se svými přáteli.

      Přeji Vám i sobě, abychom se dočkali lepších poměrů. Ty nám nespadnou do klína. Musíme se pokusit o jejich vytvoření. Končím dvěma odvěkými poznatky. Sahá-li vám voda až k dolnímu rtu, nevěšte hlavu, ale napřimte se a dívejte se nahoru. Děsí-li vás situace svou temnotou, obraťte se ke světlu a stíny padnou za vás.

      Se srdečným a povzbudivým pozdravem

      Prof. Dr. Petr Piťha
      https://tadesco.org/prof-petr-pitha-se-obava-rozpadu-spolecnosti-v-otevrenem-dopise-predklada-k-uvaze-tucet-dilcich-otazek/

 6. https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/chtela-neco-skryt-americka-vlada-ohledne-covid-19/
  Chtěla něco skrýt americká vláda ohledně Covid-19?

  18. října 2019 uspořádaly Spojené státy epidemické cvičení na vysoké úrovni s názvem „Událost 201“, které mělo simulovat propuknutí nového typu zoonotického koronaviru.

 7. https://zemavek.sk/rtl-pcr-testy-nie-su-ucinnym-nastrojom-proti-pandemii/
  RTL: PCR testy nie sú účinným nástrojom proti pandémii

  Televízna stanica „RTL“ 21.06.2021 zverejnila novinku, že PCR testy neposkytujú informáciu, či je pozitívne testovaný človek infekčný.

 8. Indickí dedinčania majú viac rozumu ako milióny európanov!

 9. https://www.vaccinedeaths.com/2021-06-16-robert-kennedy-warns-fauci-gates-mass-genocide.html
  Robert F. Kennedy Jr. warns that Fauci, Gates are committing mass genocide against humanity
  Robert F. Kennedy mladší varuje, že Fauci a Gates páchajú masovú genocídu proti ľudskosti

 10. https://childrenshealthdefense.org/defender/cdc-vaers-data-injuries-surpass-7000-ages-12-to-17-covid-vaccines/?itm_term=home
  Latest CDC VAERS Data Show Reported Injuries Surpass 11,000 in Ages 12 to 17 Following COVID Vaccines
  Najnovšie údaje CDC VAERS ukazujú, že po očkovaní vakcínami COVID hlásené úrazy prevyšujú 11 000 vo veku 12 až 17 rokov

  VAERS data released today by the CDC showed a total of 387,087 reports of adverse events from all age groups following COVID vaccines, including 6,113 deaths and 31,240 serious injuries between Dec. 14, 2020 and June 18, 2021.
  Údaje VAERS, ktoré dnes zverejnilo CDC, preukázali celkovo 387 087 hlásení o nežiaducich udalostiach zo všetkých vekových skupín po očkovaní vakcínami COVID, vrátane 6 113 úmrtí a 31 240 vážnych úrazov v období od 14. decembra 2020 do 18. júna 2021.

 11. https://www.infowars.com/posts/latest-uk-data-vaccinated-people-3-times-more-likely-to-die-from-delta-variant-than-unvaccinated/
  Latest UK Data: Vaccinated People 3-Times More Likely To Die From Delta Variant Than Unvaccinated
  Posledné údaje zo Spojeného kráľovstva: Očkovaní ľudia majú 3-násobne vyššiu pravdepodobnosť úmrtia na variant Delta ako neočkovaní

 12. Jednoduchá

  …ozaj sú šikovní títo dedinčania, skutočne sa vynašli !….mali by sme si brať z nich príklad, tento Portál Bádateľ ,,podáva“ skutočne zaujím.informácie pre nás, ďakujem… nech by ho čítalo čo najviac ľudí, vďaka nemu by viac ,,videli“ do toho, čo sa tu vlastne deje……

  • Milá pani Jednoduchá. aj ja len sem vypisujem. Pripadám si ako „výkrik do tmy“. V mojom okolí je skoro každý zaštepení, nedali si povedať. Pardón, že sa stále opakujem, neviem pochopiť, že neuverili môjmu vysvetľovaniu…

 13. Kreatívne vlastnosti zvuku a frekvencií.mp4
  https://ulozto.net/file/ZcA8RnOZdO74/kreativne-vlastnosti-zvuku-a-frekvencii-mp4#!ZGZ4MGR2A2IvMQtmAJLjAGH1LzVlAwD3G2EjDIu2nGuUJwL3MN==

  Bližšie – vedný odbor kimatika, cymatics.

  • Spooky2 Home
   [Prehľadávať doménu spooky2.com] https://www.spooky2.com
   Spooky 2 gives you not one, but MANY Rife machines in one package – with plasma, contact, remote, PEMF, cold laser, audio, and more.. Skype: clean.energy2013 Email: [email protected] Tel: 00-86-25-57037030
   Downloads – Spooky2
   [Prehľadávať doménu spooky2.com] https://www.spooky2.com/downloadspage/
   Download Spooky2 software and documents. Software & documents. Download the latest version of Spooky 2 here. You’ll also find the latest database as well as many useful PDF documents produced by the team.

   SK – Projekt Camelot_ Interview s Ralphom Ringom (2006)…
   [Prehľadávať doménu rutube.ru] https://rutube.ru/video/1e28deeb12dd5e29677bc01ef4f3c919/
   SK – Projekt Camelot_ Interview s Ralphom Ringom (2006) [Slovak subtitles]. 12+.

 14. A už je to tu!!…3.dávka
  „V hre je povinné očkovanie klientov DSS aj tretia dávka“ píšu aktuality.sk

  • Hrozné, hrozné. Ale my čo sme minulý rok prečítali doklad Rockefellerovcov (Scenarios for the future of techology and international development….) vieme, že depopuláciu naplánovali od dôchodcov postupne…
   Dôchodcovia umrú prví, potom ďalší zaštepení, tak je to naplánované.

 15. https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/48lety-hudebnik-zemrel-na-krvaceni-do-mozku-dva-tydny-po-vakcine-astrazeneca/
  48letý hudebník zemřel na krvácení do mozku dva týdny po vakcíně AstraZeneca

  48letý rockový hudebník zemřel na krvácení do mozku dva týdny po aplikaci vakcíny společnosti AstraZeneca, lékaři dávají do souvislosti vzácné komplikace způsobené očkováním.

  • Tisíce lidí už zemřelo na „vzácné“ komplikace po očkování proto jim to zdravý lidi už nemůžou baštit.

 16. https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/uz-zadna-omezeni-svobodu-obrovsky-protest-proti-lockdownu-v-londyne/
  „Už žádná omezení, svobodu!“ Obrovský protest proti lockdownu v Londýně

  Desítky tisíc lidí se v sobotu odpoledne protestovalo v londýnském Hyde Parku proti koronavirovým opatřením.

  nevěřím tomu, co vláda dělá. Nevěřím v nošení masek a nevěřím v očkování,

  lockdown přišel na úkor našich svobody a práv,“ uvedl jiný protestující.

  „Naše svoboda shromažďovat se, svoboda cestovat a pracovat. Jsem na vládu opravdu dost naštvaný, stejně jako všichni tady,“ uvedl další účastník protestu.

 17. https://www.hlavnespravy.sk/zhrnutie-pandemickeho-tyzdna-vyvoj-pandemie-na-slovensku-priamo-ukazuje-na-mozne-zlociny-farmalobistov-podpise-sa-zuzana-caputova-pod-rizikove-ockovanie-deti/2590206
  Zhrnutie pandemického týždňa: Vývoj pandémie na Slovensku priamo ukazuje na možne zločiny farmalobistov. Podpíše sa Zuzana Čaputová pod rizikové očkovanie detí?

  1. Vláda v minulosti zakázala liečbu Covid-19 nariadením. 2. Vláda a prezidentka namiesto apelovania na správnosť riešení protipandemických opatrení zneužívajú témy na odpútavanie pozornosti od zásadných problémov. 3. Majorita odbornej verejnosti sa argumentačne nezapája do diskusie. Existuje široká korupcia lekárov farmafirmami? 4. Prirodzené premorenie obyvateľstva sa ukazuje v riadení pandémie ako zásadné. Vláda tú informáciu zatajuje. 5. Kto je zodpovedný za riadenie pandémie? A kto zaplatí škody?

 18. Tu pomoze,iba masovy protest spolu s armadou a policiou proti tymto vrahom.Vsetky zapredane vlady sa k nam chovaju ako neobmedzeni vladcovia a diktatori.Diktator a psychopat sa nikdy dobrovolne nevzda svojej moci.Je potrebne ich odstavit za kazdu cenu.Vyber moznosti je jednoduchy,bud prezijeme my,alebo oni.

 19. https://zemavek.sk/jan-baranek-ockovat-sa-nedam/
  Ján Baránek: Očkovať sa nedám!

 20. https://www.infovojna.sk/article/mesik-vysledkom-narodneho-masakru-korupcno-plagiatorskej-vlady-bez-pristupu-ludi-k-ivermektinu-je-viac-ako-17-tisic-novych-hrobov
  Mesík: Výsledkom národného masakru korupčno-plagiátorskej vlády bez prístupu ľudí k ivermektínu je viac ako 17-tísíc nových hrobov

  Nuž a toto hovorí skutočná veda: K dnešnému dňu bolo vo vedeckej literatúre uverejnených 99 štúdií analyzujúcich účinnosť ivermectinu (IVM) v liečbe covidu, z toho už 61 prešlo procesom peer review, 60 pracovalo s kontrolnými skupinami, 31 bolo RCT – randomizované kontrolované pokusy – plus viacero metaanalýz. Výsledky sú na obrázku: 85% zlepšenie pri profylaktickom použití, 76% pri včasnej ambulantnej liečbe, 46% zlepšenie dokonca aj pri pozdnej liečbe atď.

  V skutočnosti aktuálne 230 peer reviewed štúdií dokazuje, že aj HCQ je v liečbe covidu vysoko účinný liek. Trochu menej ako IVM.
  PS HCQ je u nás pod názvom Plaquenil

 21. https://www.infovojna.sk/article/krcmery-jarcuska-kalavska-a-ini-covid-odbornici-boli-na-kongrese-v-miami-financovanom-pfizerom
  Krčméry, Jarčuška, Kalavská a iní „COVID odborníci“ boli na kongrese v Miami financovanom Pfizerom

  A na ďalšej prednáške vidíme Krčméryho s Erichom Kalavským, čo je manžel SMERákmi dosadenej ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej, s ktorou mal mať aj Matovič intímne zážitky. Kongresu sa zúčastnila aj Andrea Kalavská a Erich Kalavský. Práve títo ľudia majú najväčši vplyv na to, čo sa deje na Slovensku…a kedže ich platil Pfizer, konajú ako chce Pfizer…toto bude na jednu veľkú súdnu žalobu voči zločinom zapredaných osôb…

  Krčméry bol v Matovičovom tíme odborníkov a je aj rodinný známy Matovičovcov, s ktorým sa poznajú dlhodobo. Je absolvent jezuitskej Univerzity v USA, podobne ako Lipšic.

 22. Ak máte záujem -toto sú nadpisy článkov na prečítanie

  1/ Matovič sa samozrejme zaočkovať nedal rovnako ako žiadny z politikov, ktorí Vás tlačia k očkovacej samovražde. Ministra zdravotníctva však Matovič kritizuje za zaostávanie v očkovaní!

  2/ Vakcinačná Pharma mafia usporiadala v Miami kongres Pfizeru pre svojich agentov „smrťákov“. Nechýbali Krčméry, Jarčuška, Kalavská s manželom!

  3/ Ústavný expert JUDr. Drgonec o referende: Nemožno akceptovať, aby duševne postihnutí ďalej riadili štát. Poslanci nemajú inú moc ako tú, ktorou ich poveria alebo im kedykoľvek odoberú občania

  4/Belousovová VYTMAVILA Čaputovej pravdu o vakcínach! “Pfizer, BioNTech a Moderna zvyšujú riziko vzniku myokarditídy, čiže zápalového ochorenia srdcového svalu…”

  5/ “Manipulují s námi.“ Profesor Beran: Pravda o mutaci delta a očkování dětí

  6/ Analytik, lekár Juraj Mesík: Vláda a „odborníci“, robia všetko preto, aby Slováci zabudli na nimi spôsobený covid-masaker a aby nikdy nebol vyšetrený

 23. https://otevrisvoumysl.cz/delta-neboli-indicka-mutace-nebezpecny-zabijak-nebo-spise-politicky-strasak-ted-mame-dukaz/
  Delta neboli indická mutace: Nebezpečný zabiják nebo spíše politický strašák? Teď máme důkaz.

  Ve zkratce…
  Ivor Cummins na vládních datech z Británie ukazuje skutečný dopad údajné Delta neboli indické mutace. Představuje vážně takovou hrozbu, jak se nám politici a média snaží namluvit? Podívejte se sami.

 24. Stalo sa to v Sisaunda, nie Sisauda (tiež tam je taka dedina no nemá rieku). Chvíľu som si myslel že tento článok je nejaký Hoax keď nič na mape nesedelo s článkom.

 25. Žiadne strachy.
  Panebože, vďaka za deltu
  Boh sa stále nedočkal toho, aby mocní sveta začali predchádzať utrpeniu aspoň v kontexte piateho Božieho prikázania „nezabiješ“.

  Neustále rozdeľovanie na bohatých a chudobných spôsobuje mamon, ktorý je v ľudskej povahe až príliš hlboko zažratý. Stále nie je problémom nasýtiť chudobných ale bohatých. Boh sa rozhodol postaviť do cesty ľudstvu skúšku a poslal na Zem kovid. Bohatí ho zneužili proti chudobným a veľa pravdy vyšlo na povrch. Aby urobil stop ďalšiemu utrpeniu ľudských bytostí, Boh posiela na Zem mocnú deltu, ktorá si poľahky sama vie poradiť so smrť rozsievajúcou alfou.

  Čo to znamená prakticky:
  1. Úplne sa zmenil klinický priebeh kovidu. Doterajšia varianta alfa spôsobovala zápaly pľúc a vaskulárne postihnutia orgánov s trombózami, teda závažné ochorenia, kde pacientov zachraňovali v nemocnici. Ale často im ani tam nevedelí pomôcť a ľudia vo veľkom zomierali. Nová, delta varianta je infekčnejšia, čo je v tomto prípade dobre, preto dokáže vytlačiť alfu.

  Ďalšia dobrá vlastnosť delty je, že nespôsobuje zápal pľúc, ale spôsobuje iba nádchu. Situácia môže byť spojená aj so zvýšenou teplotou a bolesťami hlavy, ako to aj pri nádchach býva. Celé ochorenie trvá cca 7 dní. Takže je to typický stav, ktorý sa rieši doma svojpomocne, v horších prípadoch stačí ambulantná liečba u obvodného lekára, bez nutnosti hospitalizácie, bez hrozby smrti. Často je táto delta varianta úplne asymptomatická, teda ani tá nádcha nie je prítomná a človek môže fungovať úplne normálne. Aj v najťažších stavoch nádchy stačí ambulantná liečba u praktického lekára.

  Liekom voľby sú nosné kvapky. Ak sa banálna vírusová nádcha komplikuje bakteriálnou infekciou, tak stačí nasadiť bežné antibiotiká. Najhoršie čo sa môže stať pri zanedbanej nádche je zápal dutín, kde pomôže špecialista z ORL. Úplne raritne by mohla infekcia z dutín postúpiť na mozgové pleny a spôsobiť meningitídu. Preto je dôležité aj obyčajnú nádchu od začiatku liečiť kvapkami do nosa a v prípade teploty a bolestí hlavy pridať acylpyrín a piť dostatočné množstvá tekutín.

  2. Žiadne hromadné testovanie v prípade varianty delta nie je potrebné. Pacient jednoducho v prípade nádchy zostane týždeň doma a keď aj niekoho nádchou nakazí, tak to nie je žiadna tragédia.

  3. Naopak prekonanie tejto delta nádchy môže byť prospešné. Je to veľmi mierne ochorenie, ale zanecháva dlhodobú silnú bunkovú aj slizničnú odolnosť proti kovidom. Je to vlastne prirodzené očkovanie. Menšie riziko a väčšia ochrana ako umelá vakcinácia.

  4. V tomto kontexte sa stáva akékoľvek umelé očkovanie nebezpečnými experimentálnymi vakcínami zbytočné a rizikové.

  5. Opatrenia ako eKaranténa, eHranica, Covid pass… ničenie hospodárstva locdownami, koordinované manévre štátu a medzinárodného spoločenstva proti tejto nádche, nárast psychiatrických ochorení a zhoršovanie sociálnej situácie obyvateľov.

  6. Boh verí, že sa nájde dosť ľudí so zdravým rozumom, ktorí porozumejú tomuto jeho Božiemu znameniu a uskutočnia jeho zámer ku prospechu celej ľudskej spoločnosti.

  Peter Lipták

  https://blog.hlavnespravy.sk/27141/paneboze-vdaka-za-deltu/

 26. Jednoduchá

  ….milá Jean, každý má právo napísať tu svoj názor a ten názor každého možno brať z rôzn.uhla pohľadu….takže verím tomu, že si tú chvíľu nájdeš a napíšeš opäť svoje názory a postrehy…. to, že ti Maroš tak ,,ostrejšie“ napísal, neznamená že končíš…. jednoducho, je to zrejme jeho štýl písať takto otvorene a priamo, aj keď nie vždy píše len tak ostro…..a pre teba to znamená opäť pokračovať v tom, čo rada robíš- teda nám tu prispievaš do ,,Bádania“…..akurát by možno bolo dobré pridať viac optimizmu, a to hlavne kvôli sebe samej…….maj sa pekne a píš :-)…………

Pridajte komentár

*