Charakteristika psychopatie a prečo sa psychopati dostávajú k moci


Print Friendly, PDF & Email

(Rhoda Wilson, Expose News) Psychopati sú veľmi očarujúci, veľmi manipulatívni a nestarajú sa o vaše pocity.

Takže, čo spôsobuje, že sú takí? Vo videu nižšie traja vedci – Kevin Dutton, James Fallon a Michael Stone – stručne vysvetľujú hlavné charakteristiky psychopatie skúmaním troch dimenzií: neurologickej, sociálnej a kriminálnej.

To, že moc korumpuje, je pravda, ale je to len špička ľadovca, tvrdí Brian Klaas v druhom videu nižšie, ktoré skúma, ako sa psychopati dostávajú k moci.

Hlavnou súčasťou tohto ľadovca ukrytou pod hladinou je séria nefunkčných systémov, ktoré priťahujú a podporujú postup nesprávnych typov ľudí na mocenskom rebríčku.

Podľa stránky Very Well Mind sa výraz „psychopat“ používa na označenie niekoho, kto je bezcitný, bez emócií a morálne skazený.

Hoci nejde o oficiálnu klinickú definíciu duševného zdravia, v klinickom a právnom prostredí sa často používa na niekoho, kto je egocentrický, antisociálny, nemá výčitky svedomia ani empatiu voči ostatným a často má kriminálne sklony.

Kevin Dutton je vedecký psychológ vo Výskumnom centre Callevovho výskumného centra pre evolúciu a humatitárne vedy na Magdalenovej fakulte Oxfordskej Univerzity, James Fallon vyučuje neurovedu na Kalifornskej univerzite v Irvine a Michael Stone je profesorom klinickej psychiatrie na Kolumbijskej fakulte medicíny a chirurgie.

V prvom videu nižšie Dutton začína slovami:

„Psychopati necítia emócie ako my. Sú majstrami v potláčaní tých emocionálnych horúcich gombíkov, ktoré vyvolávajú emócie u iných, teda v nás. Prejavovanie sympatií je jedným z hlavných motivátorov.“

Fallon hovorí:

„Nezabijú vás, neznásilnia, ani vám nevezmú peniaze, ale zmanipulujú situáciu tak, že budete vyzerať zle alebo vás nejakým spôsobom zneužijú. Niekedy sa prihodí niečo zlé a ak to vycítite (ľudia majú pocit, že s niekým niečo nie je v poriadku), tak odíďte. S týmito ľuďmi nebojujte, pretože sú vnútrodruhovým predátorom. Teda človekom, ktorý poľuje na iných ľudí.“

Stone vysvetľuje, že v mozgu je niekoľko oblastí, ktoré sú veľmi dôležité pre spoločenské rozhodovanie a morálne postoje:

„Zaujímavosťou pri tomto druhu chladnokrvných indivíduí je to, že oblasť ich mozgu nazývaná amygdala nefunguje správne.“

Prírodná liečba osteoartritídy

Fallon vysvetľuje, že ďalšia oblasť mozgu, ktorá sa zapája do potláčania nášho nevhodného správania – orbitálna kôra – je u psychopata tiež „vypnutá“.

Prepis prvého videa (v angličtine) si môžete prečítať TU.

Video č.1:

V druhom videu nižšie Brian Klaas, politológ a docent z Londýnskej univerzity, vysvetľuje, prečo sa psychopati dostávajú k moci.

Tvrdí, že zatiaľ čo populárna fráza „moc korumpuje, absolútna moc korumpuje absolútne“ je do značnej miery pravdivá, skutočný problém spočíva v rôznych systémoch, ktoré priťahujú a podporujú nesprávny druh ľudí.

Klaas vo svojom výskume zistil, že ľudia, ktorí túžia po moci, sa s veľkou pravdepodobnosťou sami dosadia do mocenských pozícií, výsledkom čoho je skupina politických lídrov, ktorí z hľadiska psychológie nereprezentujú všeobecnú populáciu.

Klass verí, že riešením je navrhnúť také systémy, ktoré pritiahnu lepších ľudí.

Prepis druhého videa (v angličtine) si môžete prečítať TU.

Video č.2:

Autor: Rhoda Wilson

Liečba osteoporózy

Zdroj: expose-news.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Najtypickejším psychopatom na Slovensku je matovič. Cítim z neho toľko zla, ako by mu pomáhal samotný diabol z pekla.

  • Čo ma udivuje je fakt akoby si ten akože obyčajný človek neuvedomoval čo všetko spôsobil a kľudne kandiduje znovu ako nejaký začiatočník, ktorý verí že sa znovu stane víťazom volieb. Ale, ktovie……..

   • V prvom rade si nahovára, že sa bude opakovať situácia z februára 2020, kedy získal 25%, hoci predtým jeho preferencie za veľa nestáli. Pokiaľ ma pamäť neklame, bola to anomália od roku 1989 po rok 2020. Asi mu nič nehovorí „nevstúpiš viac do tej istej rieky“. Ibaže by mal echo o volebnej manipulácii blížiacich sa volieb. Veď aj povedal, že oni tu budú vládnuť navždy.

    • Treba si ujasniť, že res publica automaticky neznamená – našťastie – demokracia, ktorá znamená právo slobodných /korporácií/ vlastniť otrokov /a prípadne aj elektrické kolobežky/.

     S l o v e n s k ý z á k o n n í k Čiastka 41. Vydaná 31. júla 1939. Ročník 1939. 185. Ústavný zákon zo dňa 21. júla 1939 o ústave Slovenskej republiky. Slovenský snem sa usniesol na tejto ústave: Slovenský národ pod ochranou Boha Všemohúceho od vekov sa udržal na životnom priestore mu určenom, kde s pomocou Jeho, od ktorého pochádza všetka moc a právo, zriadil si svoj slobodný slovenský štát. Slovenský štát sdružuje podľa prirodzeného práva všetky mravné a hospodárske sily národa v kresťanskú a národnú pospolitosť, aby v nej usmernil sociálne protivy a vzájomne sa križujúce záujmy všetkých stavovských a záujmových skupín, aby ako vykonávateľ sociálnej spravedlivosti a strážca všeobecného dobra v súladnej jednotnosti dosiahol mravným a politickým vývojom najvyšší stupeň blaha spo1očnosti i jednotlivcov. HLAVA PRVÁ. Všeobecné ustanovenia. § 1 (1) Slovenský štát je republikou. (2) Hlavou štátu je volený prezident. § 2. Štátnu moc vykonávajú ústavou určené orgány. § 3. (1) Štátne občianstvo je jediné a jednotné. (2) Podmienky jeho nadobudnutia a zániku určuje osobitný ústavný zákon.
     …………………………………..
     Je tam niečo o demokracii? Lebo res publica znamená vec verejná – spoločnosť kontrolovaná verejnosťou! Kto dnes kontroluje verejnosť? Res media! Ktorá propaguje demokraciu – otrokársky systém nedotknuteľných.

    • Výsledok volieb bude ovplyvnený zo zahraničia. Je v poriadku ak volia zo zahraničia tí slováci , ktorí tam majú prechodný pobyt na určitú dobu, zamestnanie, štúdium….. ale prečo majú do našich volieb zasahovať tí, ktorí na Slovensku nežijú dlhé roky a nezažívajú na vlastnej koži to, čo my pod poslednou vládou ( nie úradnickej ). Hlasovaním nahrajú takto jednej politickej strane – progresívcom.

    • https://www.youtube.com › watch?v=21YtYJK8E5o
     Vzor Igora Matoviča – NSDAP – YouTube
     Tlačová beseda TA3 10. 6. 2020https://www.ta3.com/clanok/1185313/tb-i-matovica-o-odchode-p-pellegriniho-aj-o-zasahu-v-nases.html

     https://www.biblik.sk › news › matovic-mame-ambiciu-prekonat-nsdap
     MATOVIČ: MÁME AMBÍCIU PREKONAŤ NSDAP (AKTUALIZÁCIA 1x: LÍDRI POĽSKA A …
     Igor Matovič – NSDAP Adolfa Hitlera ako vzor pre Igora Matoviča a jeho hnutie OĽANO: https://www.youtube.com/watch?v=NeGbgTaQfl8 – a takisto ich čaká tiež súdny proces ako aj ostatných fašistov! AKTUALIZÁCIA 1x: LÍDRI POĽSKA A MAĎARSKA ODMIETALI SEDIEŤ S FAŠISTOM ZA JEDNÝM STOLOM:
     ——————————
     Tu treba chápať symboliku a hlavne to, k čomu sa kto hlási! Lebo od toho závisí zaradenie nájomných politikov, a vôbec, či sa dostanú k moci!

     Matovič sa prihlásil k NSDAP, pretože vie, že EU založili nacisti! Čiže on sa prihlásil k týmto štruktúram EU – že je ich!

     Boris Kollár sa prihlásil k židovstvu svojej matky – a po matke si žid – takže je ich! Keby to neurobil – nebude predsedom parlamentu! A ešte má bonus – porozumenie s mafiou. Prosto – ich človek!

    • Netreba zabudnúť na cigánov a je ich hodne na Slovensku.

    • Naša pani prezidentka vyzýva Slovákov žijúcich v zahraničí na to, aby nezmeškali dátum žiadosti o voľbu poštou v predčasných septembrových parlamentných voľbách. Požiadať o voľbu poštou môžu do deviateho augusta. Upozornila na to na sociálnej sieti.
     Podľa prezidentky by bola škoda, ak by preto prepadol ich hlas.
     –ľahko si domyslieť komu…….

     • Mohli by preplatiť aj poštovné, keď už chcú aby slováci volili aj zo zahraničia.
      Vyhodiť 30 – 100 Euro sa nevyplatí…

  • Igor nie je psychopat. Je to šikovný manipulátor.

  • Dalsi zockovany USA baskedbalova hvezda skoncila pri treningu s infarktem
   Da se to trochu poopravit

   Date krev parkrate 0.35 Litru
   HYPERBARIC OXYGEN THERAPIES 120 min
   Dechove cviceni
   Pijte Colloidne nano stribro
   D K a dalsi suplementy
   Citronove cerstve stavy z medem
   Hlavne rozbit papulu kto vas zockpval neb to naridil

 2. Klimatická lež: Teploty na jihu Evropy stoupají až na 48 °C! Ale nic z toho není pravda

  22.7.23
  Evropská unie:

  Začali používat povrchové teploty, nikoliv teploty vzduchu ve výšce 2 m nad povrchem. S těmito upravenými standardy lze „rekordní teploty“ „konstruovat“.

  Neexistuje žádná globální vlna veder, planeta nehoří, jsou místa výrazně nad normálem i pod normálem, zima v Argentině je z hlediska odchylek od normálu stejně působivá jako horko.

  „Teplota zemského povrchu je teplo, které pociťuje „povrch“ Země při kontaktu s ním. Teplota vzduchu, kterou uvádíme v denních předpovědích počasí, je mírou tepla vzduchu nad zemí.“

  ESA se neobtěžovala zmínit, že teplota na povrchu je mnohem vyšší než teplota vzduchu ve výšce 2 metrů.

  „To, co jsme zažili v posledních dnech, byla ta nejsilnější klimatická lež od doby, kdy se začaly zaznamenávat teploty,“ informoval zde německý Achtung Reichelt o důsledcích nedbalé a manipulativní tiskové zprávy ESA a následné mediální bouři: „Problémem této zprávy je, že nic z toho není pravda.“

  Na Sicílii dosáhla o víkendu teplota pouze 32 °C, což je na hony vzdáleno 48 °C, což ilustruje velký rozdíl mezi povrchovou teplotou na zemi a naměřenými hodnotami ve výšce 2 metrů nad zemí.

  Zdroj:
  https://pgibertie.com/2023/07/21/le-mensonge-climatique-les-temperatures-dans-le-sud-de-leurope-montent-en-fleche-a-48c-mais-rien-de-tout-cela-netait-vrai/

  Ešte dodám – šírme všade naokolo pravdu o tom, že globálne oteplovanie je LOŽ. Globalisti majú jediný argument pre svoju totalitu – červy, 15minútové mestá, digitálna mena, zákaz áut a cestovanie – a to je tzv. uhlíková stopa a tzv. planéta v ohrození. Ak ľudia prestanú veriť na klimatickú krízu, neprijmu nič z tejto totality.
  Tohtoročné leto je mierne. Najvyššia teplota v Bratislave bola zatiaľ 33 stupňov a stalo sa to raz. Pred 10 rokmi bolo už v júni niekoľkokrát 38.
  Šírme pravdu o klimatickej lži.

 3. V korporátu česko extrémisté zdebilizovasné školastiky inkluz? 🙂 🙂

 4. K článku – myslím, že základným úspechom psychopatov je ich – pre niekoho – charizma – ktorou dokážu tých na nich naviazaných – fascinovať, a teda manipulovať. Aj Hitler mal obrovskú charizmu. Pozor – to nie je /len/ o kráse! Aj „škaredý“ Belmondo mal úžasnú charizmu.

  Druhý faktor je konfabulácia – ich vnútorné presvedčenie o pravdivosti toho, o čom ľuďí presviedčajú – v podstate toto je základ herectva – až na ten rozdiel, že herec sa musí naučiť vžiť do hranej situácie, zaťiaľ čo psychopat ju prežíva skutočne, a preto je presvedčivý – on tým žije. Nie náhodou politiku ovplyvňujú priamo herci.

  Stále je to o tom, že nám súčasne nefungujú obe mozgové hemisféy naraz a nevieme čítať myšlienky druhých, dokonca už ani reč tela, a prejav politikov je čoraz viac sofisikovanejší – cielene sa učia pôsobiť na city a tým vyraďovať logickú časť mozgu, a zároveň používať kľúčové slová, ktoré ovplyvňujú podvedomie. Potom sa ťažko oddeľuje psychopatia notorických klamárov od technológie sociálnej-komunikačnej manipulácie. Od čias antiky sa klasická rétorika zmenila na vyslovenú manipuláciu. Ale toto bežný človek nevie – len profesionáli. Malo by to byť súčasťou všeobecného vzdelania. Už len preto, že žijeme vyslovene v mediálnom prostredí – v mediálnej džungli, kde jedni lovia druhých. Ale toto ťa vlastníci médií učiť nebudú – lebo by ťa nemohli ovládať!

  • Tých našich politikov psychopatov treba jednoducho súdiť podľa výsledkov a nevysieť im na hubách a ksichtoch! Len na to treba mať pamäť – že!

  • Umenie „ovládať“ sa v starom grécku zastrešovalo rétorikou. „Schopnosťou presvedčiť.“

  • Hitler ke své „přitažlivosti“ přišel díky černé magii .Byl něco jako posedlý.

 5. Očkovanie Pfizer, Astra, Moderna obsahuje grafén. Pod mikroskopom vidno rovnaké mechanické štruktúry, ktoré sa v elektromagnetickom poli pohybujú a zostavujú. Vo Faradayovej klietke sa ne pohybujú. Grafén je uhlíková nanožiletka ktorá reže telo za živa. Používa sa vo vakcínach od roku 2013. https://cz24.news/c-sacchetti-australsky-lekar-nasel-dalsi-dukazy-o-grafenu-ve-vakcinach/

 6. Prečo sa psychopati dostávajú k moci ?

  Sami sa tam dostanú, asi. Kto si ich tam dobrovoľne ide zvoliť ? Potrebuje vyspelá spoločnosť s vedomou školskou výchovou, ako tu niektorí z vás múdro naznačili psychopatov a imbecilov, aby ich niečo „učili“ ?

  Len od múdrejšieho sa môžem niečo naučiť !!!!

  A máme tu niečo také ? Školstvo ktoré učí životu, reálu, ETIKE ľudskosti a človečenstva, aj veda, aj duchovný aspekt, aj vedomá práca s hmotou ale aj myšlienkami, skutočnému pochopeniu zmyslu života ? To čo si ľudia sejú, tak aj žnú…dlhodobo, už stáročia, tisícročia, sem tam nejaká „osvietená renesancia“, alebo osobné intenzívne snaženie a následné pochopenie.

  Spoločnosť aj keď akože technicky vyspelá, degraduje, no tak degenarát na to, aby pochopil, lebo sám nemá záujem, volí ešte väčšieho degeneráta a ten mu zabezpečí takú výučbu, školu života, ktorej sa jednoducho nevyhne a čo to mu objasní a donúti ho položiť si otázku, že prečo.

  Vyprodukuje kultivovaná spoločnosť, vedomí rodičia, vedomé bytosti psychopatov, alebo také obyvateľstvo ?

  Len na sebe pracujúca bytosť, ak sa pre to rozhodne, vie čítať myšlienky, pracovať s hmotou a akože ovládať nadprirodzené schopnosti, a aj to ešte nemusí byť až tak pozítívna bytosť, tu v matrixe, ale aj tá ma svoj význam. Je tu kopec „čiernych mágov“ a majú schopnosti, ale „zaplatia“ aj oni. A ako sa sa stanem vedomým ? No že budem hľadať, bádať, núrať, dumať, čítať, kontemplovať, meditovať a bárs sa aj modliť, keď viem ako a za akým účelom a výsledky sa dostavia. A aj ciele sú rôzne a čítať myšlienky druhým, to ani za moc nestojí, lebo je človeku aj celkom zle z toho.

  Aký majú ľudia prejav navonok, to vidíme, všade naokolo, tak si predstavte, čo majú asi v hlavách…a čo máme niekedy v hlavách aj my…

  Poznal som sa s jednou osôbkou v jednej nemocnici, čo sa onehdy naštvala na kolegyňu a pomyslela si, že nech do rána „skape“ a… No ale keď sa jej to stalo už druhý krát, tak už to nebola sranda, psychiatria, farár, nikto nevysvetlil a nepomohol. V tej nemocnici som pracoval iba mesiac a ešte jednu zaujímavú bytosť som tam stretol. Na nočných sme debatovali a čo to sa vyjasnilo…náhoda ?

  Sem do matrixu sme sa prišli učiť, poznávať, vedieť, veriť už nestačí, dôveruj, ale preveruj. Kto si čo vyberie.

  Po koľký krát už padli spoločnosti, impéria, civilizácie…výučbový program beží perfektne, kurňa dokonale.

  https://www.youtube.com/watch?v=uUZJea1UnS8

  Dajú sa nastaviť automatické Sk titulky, ten autor robí skvelé dokumenty.

  • „Veriť a preveriť.“

   Kiežby to bola také jednoduché. Kiežby.

   • Dôvera je základ splupráce, ale nesmie byť slepá – to musí chápať každý, kto preberá za niečo zodpovednosť – a ten musí strpieť previerku!

    Základným nástrojom všetkých podvodníkov je otázka – „Vy mi neveríte?“

    „No – nebudem ťa urážať – verím ti.“… Najväčšia chyba na svete! Lebo nefunguje čítanie myšlienok – úmyslov! Lebo nám netaktujú obe hemisféry!
    ——————————-
    „Nie – neverím ti a seriem ti na to, či sa urazíš! Pre istotu!“

   • Neverte ani mne….overujte, preverujte. Na to máme rozum…a prišli sme sa to sem učiť.

 7. Jednoduchá

  …vďaka za všetky inform.,,,posielam všetkým veľa lásky, život v zdraví, radosti, pokoji a mieri….inak toto slovo psychopat je dosť často spojované s kriminálnikmi a pod., preto sa od určit.doby nahrádza výrazom porucha osobnosti…áno ľudia s toto poruchou majú nie správne funguj.mozgové hemisféry, veľa na nich vplýva rodinn.prostredie už počas vývinu v tele matky ako aj prostredie, v kt.vyrastali …áno manipulujú, veľa klamú, vedia zneužívať ľudí, používajú škar.slová a radi sa chvália, no je možné ešte rozlíšiť, že sa delia medzi 2 skupiny- tí, kt.to vôbec nevadí a sú s tým úplne stotožnení- rušiví a sú takí, kt. sa tým trápia a chceli by to zmeniť- to sú tí trápiaci, nie je to jednod.AVŠAK ak NIEKTO VEĽMI CHCE, dokáže to !….všetko je na jeho rozhodnutí, či navštevuje terapeuta, či užíva vhodné lieky a vylučuje alkohol…..politici môžu aj nemusia byť narušené osobnosti…….

  • Jednoduchá Alenka, akého terapeuta treba naštevovať a načo? Ktoré sú to tie „vhodné lieky“, ktoré by mal človek „užívať“?? Jediným plnohodnotným liekom sú celostné, doma vypestované, chemicky nestriekané, v ideálnom prípade čerstvé surové potraviny, teda ak je to popri šikovnosti našich technických globalizátorov ešte aspoň ako-tak možné… Odvždy navždy je a bude platiť Hippokratov výrok: „Nech strava je tvojím liekom, a nie liek tvojou stravou.“

   • správne má byť: „…je a bude platNÝ Hipp…“

   • „Nech strava je tvojím liekom, a nie liek tvojou stravou.“

    Áno , aj…

    Nieje dôležité, čo do Nás vchádza, ale čo z Nás vychádza.

    Nejaký budhistickí mnísi majú jednu zo skúšok požiť jed a prežiť, a ako to asi urobia ? Námorníci stroskotali na mori a pili morskú vodu a prežili… Je doložený záznam nejakej svätej inkvizície, že uväznili mnícha a dostával len vodu a furt bol akosi v pohode a žiaden problém. A že čo robí ? A on, že ďakuje Bohu ( vedel vedome Ďakovať – že by čarovanie ?) Tak ho obvinili, že sa spriahol s diablom a šup na hranicu pre istotu.

    https://www.youtube.com/watch?v=g9Q14FbHw4A

    Že by to bolo až také jednoduché ? Jedno-duché !!! Že by sme boli akosi iba jeden duch, ešte nevedomá jednota s jednotou ? A keď si pričuchneme k Poznaniu s Jednotou a nie k slivovici ( skvelý odkaz na dokument od Achnatona o alkohole), tak sa dá celkom slušne začať „čarovať“.

    Hó oponopono a kopec ďalších sránd v matrixe – svete bez hraníc.

    Tak nebude treba ani liekov…ale akú moc a poznanie mal Kristus a predsa sa nechal „ukrižovať“ …

    • Túto skúšku inak robia baptisti tiež. Tiež pristupujem k niektorým otravinám tak, že ich vnútorne odmietam – zatiaľ sa darí. Čiže skôr sa môžeš otráviť jedom o ktorom nevieš – a nevieš ho odmietnuť.

     Otázka ukrižovania Krista je stále otvorená záležitosť – pretože aj robiť zo seba odpúšťajúcu obeť – hó oponopono – je tiež hovadina – lebo uteč alebo bojuj – alebo jednoducho sa vypar – lebo sa to dá.

     A teraz si uvedomte tú prezentovanú alternatívu, že na kríži vraj zomrel jeho náhradník, a teda Kristus nezomrel na kríži. To znamená to, že namiesto Matoviča ukrižovali jeho dvojníka – a teda Matovič spasiteľ s niekym vydrbal! Tak ako namiesto Hitlera odstrelili jeho dvojníka.

     Ale je možné, že Kristus za to nemôže – jednoducho vtedajší vládcovia – keďže nefungovala telka – niekoho priklincovali ako symbolickú obeť – a nazvali ju Kristus – na odstrašenie! Otázka je potom, či Kristus vedel – mohol takejto obeti zabrániť. Ale keďže ide o nesmrťeľnosť duše – žiaden problém. A keďže išlo o sektu – mohlo tam byť dobrovoľné sebaobetovanie – na zdôraznenie zmŕtvychvstania! Väčšina siekt smeruje k sebevraždám a martýrstvu.

     Sebaobetovanie – KTORÉ NÁM DNES ABSOLÚTNE CHÝBA, PRETOŽE KEBY SA NAŠLO 20 CHLAPOV OCHOTNÝCH SA SEBAOBETOVAŤ /“za suseda – aby mohol chodiť do Lidl diskontu“/ – tento fašistický systém by už bol dávno v pi.i!

     • Matoviča vytvorili jezuiti a nielen jeho.

     • Už som to tu raz naznačil, ale opakovanie je Matka Múdrosti. V tom je práve vedomé pochopenie Ďakovania a Želania. Kto som ja, aby som vynášal súdy. Neviem ešte presne všetko, ani zďaleka, a ani z blízka. Tak to v mojej hre prenechám na Múdrejšiu Inštanciu, ktorá to tu v matrixe vymyslela a stvorila a zaželám všetko naj…ale nie podľa mojej vôle, ale toho, kto vidí a vie presne, lebo ja ešte vidím a viem takú prťku akúsi…krpatú

      A tu je tá sranda matrixu !!! A niekto presne vie, že čo je najlepšie pre každého a kde sa má narodiť a čo zažiť. Čo robili španieli Inkom, inkovia neviem komu, poliaci rusom, francúzi neviem komu, angličania indom, indovia, turci, peržania, číňania….do nemlátom sa tu hrá hra na pochopenie.

      Ako najlepšie pochopím zabíjanie, vraždenie, križovanie, čo Vás len napadne, si to ku.va príde každý elegantne vyskúšať na vlastnej koži a rodine a toľko, koľko bude treba, dokedy to v jeho je.nutej hlave nepochopí, že inak treba. V tom je to večné zatratenie, keď chu.ovi také chutí, no nech sa páči, v matrixe času dosť – nekonečno !!!!

      A kto chce, môže vystúpiť. Nech sa páči, vyberte si na kolese šťastia a poznania, čo len chcete. Želám každému to Najlepšie pre neho, podľa neho, čo si on sám zaseje…

      „za suseda – aby mohol chodiť do Lidl diskontu“ No už ma vidíte, a toto presne si povedia aj Tí tam hore. Akurát ja nemám problém aj zajtra zavesiť kľúče a porúčať sa, lebo si myslím, že „viem“ a snažím sa dožiť v tomto leveli Ži a nechaj Žiť a možno troška pomôcť, kto má záujem.

      A že to je ešte aj inak, šak uvidíme všetci raz, ale dobre sa mi v mojom „poznaní“ žije, aj keď to nie vždy je sranda…

     • seneca – my sme možno posledná generácia, ktorá sa ako tak stará o susedov – a aj do susedov. K tej ľahostajnosti a egocentrizmu nás priviedli – u nás – komunisti. Myslieť len na seba. V budúcej dystopickej a totalitnej spoločnosti nebudú myslieť ani členovia rodín na nič iné, ako na seba! Žiadne deti, nie na sestru, nie na brata, nie na rodičov, nie na kamarátov! No! A preto tu nikto nerieši podstatu problémov – bojom proti tým, ktorí to spôsobujú, proti vnútornému nepriateľovi – nikto tu nestrelí do hlavy niekomu, aby odstránil celospoločenský problém, aby sa ostatným žilo konečne slobodne – nikto si nesadne na 20 rokov do basy, aby to mohol mať sused v pi.i na lehátku a srať na ostatných. Tá atomizácia neprišla lockdownami a covidom – tá tu už funguje 60 rokov! Od roku 1945 – keď bolo ešte normálne sa obetovať – to už neexistuje! A pritom je to kľúč k vyriešeniu problémov – zničiť túto mafiu! Teoreticky by to mohli urobiť islámski džihádisti – ale tí to tiež neurobia práve kvôli nám, a po 2 generáciách tu aj oni stratia odhodlanie a motiváciu. No – ešte uvidíme. Seriem na suseda, ktorý serie na mňa a seriem na deti, ktoré serú na mňa. Ale ešte je tu láska k národu, ku kmeňu. Ale myslím, že ešte je tu archetypálny potenciál na radikalizáciu. A taká rakovinka tiež nie je na zahodenie. Len ako ju dostať aby bol dôvod, že!

    • seneca – k Tvojej poslednej vete:
     kristus nebol a ani nemohol byť ukrižovaný; žido-sion si svojich neukrižuje.
     Máriin akože „syn“ kristus nemohol byť nikto iný, ako narýchlo upravený jej životný partner Jozef, ktorý sa po zavraždení Ježiša akosi záhadne zo Zeme kamsi vyparil (o tejto záhade sa zmieňuje aj samotná biblia; až sa čudujem, že manipulátori tejto knihy kníh túto skutočnosť odtiaľ zabudli vymazať) – no a tento kristus vzápätí v Ježišovom mene aj začal vystupovať. Ibaže Jozef alias kristus „kázal“ pravý opak toho, čo na túto prekliatu Zem priniesol mimozemský Ježiš. Však Pravý Ježiš varoval ľudstvo, že v Jeho mene „povstanú“ falošní kristovia, ktorí sa budú vyznačovať tým, že „budú robiť divy a záraky…a zvedú mnohých“. A presne to sa stalo.
     Ježiša s jeho niekoľkými málo učeníkmi (apoštolov nemal!) neustále prenasledovali, až ho nakoniec zavraždili. Ježišov najvernejší učeník – slepo-neveriaci Tomáš – na zničohonič sa objaviaceho krista jasne poukázal slovami: „Toto nie je náš Pán…“
     kristus bol farár, prednášal v synagógach, šli za ním celé húfy oviec (ako nás, ľudí, cirkev ponižujúco pomenovala). Kristus nepriniesol nič iné, len kostoly, kázne…odpustky… kristus nemal ani jediného učeníka, ani prenasledovateľa a on ukrižovaný nikdy nebol; však jeho cirkev s 12 apoštolmi vládne tu dodnes.
     Ak pripustíme verziu, že tu, na Zemi bol pred 2023 rokmi niekto ukrižovaný, tak to mohol byť jedine Pravý Ježiš bez národnosti, návštevník z dosiaľ pred nami ovcami utajovanej planéty. Máriu označoval slovom „žena“, nie matka. A ktorú vlastnosť má Ježiš spoločnú s kristom alebo s cirkvou? Ja o žiadnej takej neviem.

     • Emily

      Práve preto som dal „ukrižovanie“ v uvodzovkách. Lebo kto to vie presne ?
      Ak by ste sa vedeli pozrieť „inak“, tak možno čo to, ale uveríte, keď to neuvídíte…temer nikto neuverí, alebo budú veriť Tí, čo im to bude tak vyhovovať. Ako my povedal jeden múdrejší : „Choď sa pozrieť“

     • Kto dnes verí, že Rím založili Romulus a Remus – deti odkojené vlčicou?! Kam sa stratil alfa vlk? No – do Maugliho príbehu – ako Akela.

      Alfa dvojica vlkov má vlastnosti zabijakov, pretože musí svorke zabezpečiť potravu – inak ich svorka zvrhne! Ľudské decko k „dospelosti“ – myslené k samostatnosti, sa vyvíja minimálne 15 rokov! Ak by sa starala vlčica o Romulusa a Remusa 15 rokov – myselo by to byť na úkor možno 10 generácií vlkov – ktoré by neporodila! Čiže vyslovene proti svojmu druhu! To sú neskutočné hovadiny!

      Ďalší – sociálny aspekt – chodenie po štyroch a nulové vzdelávanie k sociálnej spoločnosti ľudí – v podstate deblizácia – a odrazu nejaký Romulus a Remus vedia bojovať mečom a vedia založiť štát! Ku.va to má byť čo! Ale stále niekto tomu verí! Lebo je v tom symbolika! Lebo vládcovia Ríma museli byť odchovaní vlčicou – aby Rím mohol byť ako dravec! Človek človeku má byť vlkom!

      https://sk.wikipedia.org › wiki › Založenie_Ríma
      Založenie Ríma – Wikipédia
      Vergílius udáva rok 848 pred Kr., Dionysios z Halikarnasu rok 748 pred Kr., Terentius Varro a Titus Livius 753 pred Kr. Podľa povesti Rím založili kráľ Romulus s bratom Remom, ktorých údajne vychovala vlčica, na siedmich pahorkoch na ľavom brehu rieky Tiber, ktorá oddeľovala územie Etruskov a italických Latinov.
      ————————
      Onedlho začnú deti na Slovensku vychovávať medvedice!
      ————————————
      HISTÓRIA: Rímski historici klamú! Rím nezaložili Rimania, ale národ, ktorý Rimania vyvraždili: Etruskovia, o ktorých genetici tvrdia že patrili k Slovanom
      https://cz24.news/historia-rimski-historici-klamu-rim-nezalozili-rimania-ale-narod-ktory-rimania-vyvrazdili-etruskovia-o-ktorych-genetici-tvrdia-ze-patrili-k-slovanom/
      ————————————–
      Tu niekde začal boj Západu proti slovanom!

     • Prečítajte si knihu od Edgara Cayceho : O Ježiši.
      https://ulozto.sk/file/Li8LGmG6vTCk/edgar-cayce-o-jezisi-anna-read-pdf#!ZGDmZmR2AzRlMGNmBQqwMGIzBTL3A2gQIUMQJHcLpTgaoTZ5LD==

      Ježiš nebol žid, ale „aramejec“. Ježiš vyznával Mojžišové zákony.
      Ježiš bol človek z mäsa a kostí, ako sme my. Kristus (grécke slovo) je veľmi vyspelý duch, ten stále existuje v nadzemskej zóne.

     • Považan – lenže „Mojžišove“ zákony = Starý zákon – sú základy judaizmu!

      Kristus je poznanie a svetlo priamo zo zdroja. Jeho nositeľom sú podľa náboženstva Yoruba osvietené bytosti, ktoré k nám prichádzajú raz za tisícky rokov – voľajú ich Orišas – poslovia, zvestovatelia – v koráne proroci. Mojžiš bol kontroverzná pozemská osoba – podľa všetkého schizofrenik a vrah, ktorý zabil egyptského vojaka kvôli prostitúke – takže žiaden exodus, ale útek – inak hebrej znamená priestupca zákona – nie ten, ktorý prekročil more.

      https://guardian.ng › life › yoruba-mythology-the-orishas-of-the-yoruba-race
      Yoruba Mythology: The Orishas of the Yoruba Race
      25. 9. 2022The name is derived from the This name is a contraction of the words, „oni“ which denotes ownership and „orun“ which means the Heavens; abode of spirits. So it means „The owner or ruler of the.

      https://sk.wikipedia.org › wiki › Abrahámovské_náboženstvo
      Abrahámovské náboženstvo – Wikipédia
      Abrahámovské náboženstvo. Symbol troch hlavných abrahámovských náboženstiev: kresťanstva, judaizmu a islamu. Abrahámovské náboženstvo je náboženstvo, ktoré uznáva Abraháma ako praotca. Všetky tri majú spoločný základ v Starom zákone . Ide najmä o judaizmus, kresťanstvo a islam, teda svetové náboženstvá priamo či …

      https://www.learnreligions.com › orunla-osain-oshun-oya-and-yemaya-95923
      The Orishas: Orunla, Osain, Oshun, Oya, and Yemaya – Learn Religions
      The orishas are the gods of Santeria, the beings that believers interact with on a regular basis. The number of orishas varies among believers. The number of orishas varies among believers. In the original African belief system from which Santeria originates, there are hundreds of orishas ..
      —————————–
      Yoruba je náboženstvo Jednoty – teda celku dobra aj zla – nie je to duálny systém.

     • považan

      Edgar Cayce je iná studnica informácii. Čítal som všetko, dala sa objednať kompletne celá jeho spísaná celoživotná informačná „práca“, ale toho bolo tak veľa, takže som objednal iba 500 stranovú knihu, a ešte som ju ani nestihol celú prelúskať. Inak niektoré preklady ani niesú presné, pretože prekladatelia nerozumeli problematike, takže originály majú omnoho vyššiu výpovednú hodnotu. Inak v amerických knihkupectvách a knižniciach je temer ništ od neho. Prečo asi ? V anglicku som kupoval.

      A teraz si predstavte, že aj tu na SK sme mali možnosť stretávať sa s človekom, čo mal takéto možnosti nahliadnuť do databázy, Cayceho nikdy nečítal, ale na 95% sa zhodovalo, čo hovoril. A ani nemusel byť v tranze, videl auru a ešte iné „srandy“ ovládal a všetko sa naučil, nie že len tak dostanete…to bol učiteľ Ten robil „zázraky na počkanie“ a mal takú pokoru a úctu v sebe, akú málo kto !!! Náhoda, že sme sa stretli ?
      Keď je žiak pripravený, učiteľ sa nájde a nie jeden, ale pribúdali časom.

      Nie je dôležitá nálepka na knihe, ale OBSAH !!!! Pre mňa, za mňa aj hotentót nech napíše, keď tam bude hodnotná informácia, to je dôležité !!! Ak človek vie vytiahnuť podstatné info, tak je pre neho trebárs aj alchymická kniha z roku 1685 Splendor Solis nápomocná.

  • Niektorí idú stále podľa seba : https://imgur.com/a/EQkY6FX

 8. „Ruská stíhačka sa vo vzdušnom priestore Sýrie priblížila na vzdialenosť niekoľkých metrov k americkému dronu a vypálila naň svetlice, ktoré mu vážne poškodili vrtuľu. Oznámili to v utorok americké ozbrojené sily, informuje TASR podľa správy agentúry AP.

  K útoku na dron typu MQ-9 Reaper došlo v nedeľu, týždeň po tom, čo sa ruská stíhačka Su-35 v Sýrii nebezpečne priblížila k americkému prieskumnému lietadlu MC-12 so štvorčlennou posádkou a spôsobila jej problémy s ovládaním stroja.“
  https://www.cas.sk/clanok/2824377/ruska-stihacka-spustila-palbu-na-americky-stroj-zasiahla-ho-toto-uz-prepiskli/
  ———————————————–
  To je čo za hovadinu – dron s 4-člennou posádkou?

 9. Slovensko dostalo extra ukrajince romy misto ukrajinskeho obili
  Tak je to dobre sudruh matovic
  Sah mat vlastnimu narodu e

  Vy mne mazete podle meho kodu
  automatic araser
  Portal dekuji za procvicovani cehunoslovenstiny
  Po 43 rocich Jen angliny operacich mozku

 10. „Laura sa tak narodením syna zaradila do jeho „háremu“ a vyzerá to tak, že dvojica bude vedieť spolu fungovať napriek tomu, že nebude žiť ako kompletná rodina v jednej domácnosti.“
  https://www.cas.sk/clanok/2824347/kollar-vyvetral-cerstvu-mamicku-lauru-romanticka-vecera-pod-ruskom-noci-luxusny-dar-za-porod/
  —————————————————
  Kedysi mal chlap s jednou ženskou kopu či tucet detí – dnes tento sociopat funguje na predstave, že jeho potomstvo s týmito klonovanými botoxovími „kráskami“ na jedno kopyto bude žiť večne! Ako budúci psychopati vykapú – a nech ich je 100 – v priebehu jednej generácie! A dosť možné, ž jedno z týchto jeho detí sa mu vďaka frustrácii stane osudným! Nenávisť k otcovi kvôli matke môže byť fatálna. To je prejav úplne chorého vlastníctva! Ani jednu z Kollárovych partneriek nepovažujem za sociálne normálnu! Veď ten ko.ot nech plodí decká s Ukrajinkami a nech ich predáva na orgány! Asi tak! Jedného dňa ho jeho nehodný pôvod dobehne a skočí ako začal – ako štartér!

 11. Abychom to mohli pochopit, je potřeba se ptát, o jaké dezinformace jde. Kdybychom řešili ty z posledních tří let, tak je odpověď snadná: lidé věřili vládě a jejím expertům, zdravotníkům a mainstreamovým médiím, kteří byli v rámci pandemie jejich hlavními zdroji.
  https://www.ac24.cz/blog/margit-slimakova-proc-lide-veri-dezinformacim/

 12. Tupé narcisy posadnuté peniazmi bez minimálneho kritického a morálneho myslenia, s nulovým svedomím a pragmatizmom sa pustili do rýchlej stavby digitálneho koncentráku ! Každý podnikateľ a úradník, ktorý bude súhlasiť s ich hrou, najmä podmienkou nákupu u neho cez digitálnu peňaženku či vybavovaním čohokoľvek a pod. musí byť odmientnutý na nazvaný korunovaným tupcom !
  https://cz24.news/do-testovani-evropske-digitalni-penezenky-se-zapojila-i-firma-cz-nic/ A ľudia, ktorí na to pristúpia si iné ako zotročenie nezaslúžia, ich odmenou bude microchip – znak šelmy !

 13. Pod pojmom psychopatia sa v lekárskej vede rozumie veľmi ťažká asociálna porucha osobnosti. V zásade ide však označenie pre citovo chladných jedincov bez akéhokoľvek pocitu zodpovednosti. Často sú veľmi šarmantní a dokážu nadväzovať povrchné vzťahy. Na druhej strane sú inpulizívni, neustále klamú, nepoznajú súcit a z pohľadu druhých ľudí jednajú celkom iracionálne.
  Niektorí z nich zastávajú v obchodnom svete najvyššie posty. Tam nájdu všetko, čo ich zaujíma: peniaze, moc a kontrolu nad ostatnými ľuďmi. Môžeme sa s nimi stretnúť hlavne v politike, zdravotníctve, médiách – inteligentní psychopati sú často veľmi úspešní. Nie sú schopní ničoho ľutovať a doslova nemajú žiadne svedomie. Hovorí sa o nich, že typický psychopat je „šelma v ľudskej podobe“.

  Prečo si ich ale volíme za svojich zástupcov? Prečo kladieme svoj život do rúk psychopatov a závislých osôb? Kedy už konečne zlomíme v našej spoločnosti tento bludný kruh presadzovania osôb, ktorí jednajú bez akýchkoľvek škrupulí, rodia sebe podobných jedincov, ktorí vďaka svojmu bohatstvu a moci automaticky dokola získavajú vplyvné pozície. Kedy toho začneme mať Dosť a učiníme tomu definitívny Koniec? Myslím si, že – Čas jednať – práve nadišiel!

  P.S:1 – Česká televízia Prima natočila a vo februári 2023 spustila 8-dielny seriál presne o tejto téme: Psychopatia z prostredia českej poslaneckej Snemovne, konkrétne z poslaneckej jedálne a 7 hlavných krokov, ako sa – pre mladú ženu – dostať cez „vrchol“ na vrchol Moci.

  Názov seriálu: Sedm schodů k moci, v hlavnej úlohe: Josefíková + Batěk.

  Hodím tu len 1 ukážku – 2. diel. Keď si tam nahradíte českého herca (akože – poslanca) – slovenským Borisom Kollárom, tak to je presne ONO.. Žiadne sci-fi, ale presný detailný Reál..

  https://www.youtube.com/watch?v=gGbAfbw4ihI

  P.S.2 – Rada pozerám české filmy, české seriály. Je to enormný rozdiel v kvalite, v hĺbke pointy, v hereckom obsadení, réžii, scenári – v porovnaní s tými trapnučkými a plytkými slovenskými seriálmy (napr. Horná-Dolná, Hranica a ďalšie stupídne – pre normálneho človeka – nepozerateľné sračky..)

  • Archonti v ľudských podobách! Nemyslím podobnosť – myslím skutočnú posadnutosť reálnymi démonmi. Údajne na planéte je už len 17% „čistých“ ľudí – ostatní sú reptilianí s ľudskou podobou a „ľudia“ ako schránky – nosiče Archontov – energetických parazitov.

   https://www.podtatransky-kurier.sk › za-zrkadlom › pricina-zla-a-genocid-na-zemi-archonti-a-skupina-chimera-su-zodpovedni-za-zlo-ktore-na-zemi-nikto-nedokazal-zastavit-od-kedy-ludia-existuju
   Príčina zla a genocíd na Zemi – Podtatranský-kuriér.sk
   Väčšina z vás nemá poňatie o tom, čo je realita a čo sa deje. Našu Zem ovládajú Archonti a skupina Chiméra. Oni vytvorili na Zemi karanténu a Zem pred 26 000 rokmi vo výške 13,6 km ako aj pod ňou a všade okolo Zeme obalili do skalárneho plazmatického závoja a do neho vložili AI čiže umelú inteligenciu.

   https://www.podtatransky-kurier.sk › za-zrkadlom › 13-satanskych-pokrvnych-dynastii-ovladanych-archonmi-ma-na-svedomi-ze-kazdy-clovek-na-zemi-od-narodenia-az-do-smrti-zije-v-totalnej-nevedomosti
   13 satanských pokrvných dynastií ovládaných archónmi má na svedomí, že …
   13 satanských pokrvných dynastií ovládaných archónmi má na svedomí, že každý človek na Zemi od narodenia až do smrti, žije v totálnej nevedomosti. – Podtatranský-kuriér.sk | Noviny Poprad a okolie Za zrkadlom

Pridajte komentár

*