Dokonalý kúpeľ na reumu: Zbaví vás bolestí kĺbov rúk, nôh aj krku!


Print Friendly, PDF & Email

kupel-na-klby

Pre človeka je ťažké začať robiť nejakú zmysluplnejšiu fyzickú prácu, ak trpí reumatickými bolesťami kĺbov.

U niektorých ľudí sa objavujú tieto typy bolestí až po celodennej práci a odídu aj sami po dostatočnom odpočinku.

Čo ale robiť vtedy, ak bolesti neustupujú a tradičná liečba od lekára buď nezaberá dostatočne alebo má priveľa nežiaducich účinkov?

Tento článok vám ponúkne návod na rýchly domáci kúpeľ a zopár ďalších užitočných tipov.

Čo je to reuma a ako na ňu?

Reuma, či odborne artritída, je zápal kĺbov. Existuje veľa druhov artritídy, ktoré môžu postihnúť ktorúkoľvek časť tela – od krku až po končeky prstov na nohách.

Mnohí ľudia trpiaci bolesťami kĺbov vyhlasujú, že sa nemôžu spoliehať iba na modernú medicínu, pretože tá nie je pri tomto druhu ochorenia dostatočne účinná.

Najlepšou vecou, ktorú môžete pri reume urobiť, je vykonať zopár zmien vo svojom životnom štýle, hlavne v oblasti svojho stravovania.

Ak aj napriek najlepšej snahe sa vám nedarí zbaviť bolesti a preto hľadáte nejaké iné účinné riešenie, potom kúpeľ s jablčným octom môže byť jednou z možností.

Ako si pripraviť kúpeľ na bolesti kĺbov

Na výrobu kúpeľa použite 6 pohárov (čiže spolu asi 1,2 litra) teplej vody a 2 dcl jablčného octu.

Všetko dobre premiešajte a následne si do neho namočte ruky alebo nohy. Nechajte ich tam relaxovať nejaký čas, zvyčajne tak 10 až 15 minút.

Tento spôsob odstraňuje bolesť povrchovo, preto ho opakujte vždy, keď ju začnete znova pociťovať.

V prípade, že vás bolí krk alebo iné miesto na tele, namočte do tohto roztoku uterák a priložte si ho na boľavé miesto.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Ďalšie tipy na reumu

Ďalšou výbornou metódou na reumatické bolesti je kombinácia jablčného octu a olivového alebo kokosového oleja.

Postup výroby olejovej zmesi

Zmiešajte 2 diely jablčného octu s 1 dielom kokosového alebo olivového oleja. Dobre to premiešajte a zmes natrite na postihnuté miesta. Nechajte ju tam nejaký čas pôsobiť.

Ak to budete robiť pravidelne, časom sa frekvencia a intenzita vašich bolestí bude znižovať.

Ďalšou možnosťou je pitie jablčného octu.

Postup pre pitie jablčného octu

Nalejte 1 až 3 čajové lyžičky jablčného octu do 2,5 dcl vody alebo akéhokoľvek džúsu.

Pre účel úľavy od bolesti kĺbov sa najviac odporúča použitie čerešňového džúsu, pretože ten má na kĺby svoje vlastné účinky. Pri kombinácií s octom tak dôjde k synergickému efektu.

Pite to 1 až 2 krát denne, dokým reumatické bolesti nezačnú miznúť.

Pre zvýraznenie účinku môžete trochu z vyrobenej zmesi aplikovať aj priamo na kĺby.

Záver

Jablčný ocot je pri boľavých kĺboch veľmi nápomocný, no nie je to jeho jediný priaznivý účinok pre zdravie. Okrem toho pôsobí v tele aj ako antioxidant a odstraňuje z neho toxíny.

Podrobnejšie sme o ňom písali aj v jednom našom predchádzajúcom článku o tom, ako vám jablčný ocot môže doslova zmeniť život.

Každý by mal preto pouvažovať nad tým, či ho kvôli jeho množstvu rôznych zdravotných prínosov nezaradiť do svojho každodenného jedálnička.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: Apple Cider Vinegar Bath To Treat Arthritis & Joint Pain Naturally

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Kozmetické kúry na reumu pravda,že ju troška ukľudnia.
  Reuma sa dá pomerne v krátkom čase zastaviť úplným vyliečením zápalu a podania preparátov na obnovu kĺbov.
  Reuma s veľkými deformáciami kĺbov sa tiež dá zastaviť a zmobilizovať ich činnosť, ale žiaľ ťažké deformované kĺby sa už nedajú opraviť, hoci opuchy a bolesti prestanú.

  Reuma sa musí vyliečiť úplne až do nuly,ináč sa rada vracia do svojich kĺbov späť.
  Bolesti od reum začínajú spravidla s postihom od 9 do 11%, nie u každého rovnako.
  Reumatici často urobia pri liečení reumy banálnu chybu tým,že keď už nepociťujú bolesť hneď prestanú užívať prípravky a po krátkom čase je reuma znovu na svojom mieste.
  Aby sa choroba celkom vyliečila i keď už bolesti sa celkom stratia je treba i naďalej pokračovať s kúrou braním prinajmenšom 1/3 dávkou preparátov počas 4-och až 6-ích týždňov a len vtedy mame celkom nad reumou vyhrané.

  Celková kura na reumu:
  Mobil + 3x denne 1/2 hod pred jedlom.
  Kolagén 3x denne 1/2 hod pred jedlom.
  MSM – metyl sulfonyl metán 1200 mg denne 1/2 hod pred jedlom,deti 300mg denne nad 6 rokov 400 mg denne.
  Vitamín C pri reume kľudne môžeme brať do 1000 mg denne 1/2 hod pred jedlom a tí z väčšou hmotnosťou až do 2-och gramov denne.
  Deťom postačí denná dávka pri reume 2x denne po 250 – 350 mg denne.
  MSM a vitamín C je na nete dostať práškový v dostupnej cene vo výbornej kvalite.
  Veľa,veľa zeleniny a ovocia a vzdať sa kyslých jedál najmä sacharidov obmedziť bielu múku a nahradiť ju celozrnou napr. špaldovou a jedovatý rafinovaný cukor nahradiť neškodným takmer neškodlivým sladidlom stevia.

 2. „Reuma s veľkými deformáciami kĺbov sa tiež dá zastaviť a zmobilizovať ich činnosť, ale žiaľ ťažké deformované kĺby sa už nedajú opraviť, hoci opuchy a bolesti prestanú.“

  To, že vy neviete, ako, neznamená, že sa to nedá 😉 Na opravu deformovaných kĺbov účinkujú striedavé obklady z kostihoja a švédskych kvapiek. Zdá sa, že pravé švédske kvapky majú schopnosť obnovovať poškodenú DNA, čím dokážu napraviť deformácie, odstrániť jazvy aj akékoľvek zdanlivo trvalé poškodenia. Vyskúšané.

  Samozrejme, popri tom je potrebné liečiť sa vnútorne, a to najmä pitím bylinkových čajov a vhodnou diétou, nevyhnutné je aspoň na čas vylúčiť všetky živočíšne potraviny, ktoré sú hlavným zdrojom kyseliny močovej, a tiež, ako píšete, rafinované potraviny, ktoré sú silno kyselinotvorné. Tie tabletky, čo uvádzate, sú viacmenej zbytočné, rovnako ako návody v článku, to sú naozaj len také „kozmetické“ kúry oničom. Primárnym problémom pri reume je totiž nesprávna funkcia pečene a obličiek, preto sa treba zamerať na ich regeneráciu, iba to prinesie trvalé výsledky.

 3. Prosím napíšte mi bližšie čo to je Mobil +, nikde som to nenašla.Ďakujem

Pridajte komentár

*