Vitamín B12 je natoľko prospešný pre mozog, že môže spraviť psychiatrické lieky zbytočnými


Print Friendly, PDF & Email

Vitamín B12 je natoľko prospešný pre mozog, že môže spraviť psychiatrické lieky zbytočnými

(Ethan Huff, Natural News) Príčinou šokujúceho množstva psychiatrických porúch, ktoré sa západná medicína snaží liečiť farmaceutickými liekmi, tkvie v nedostatku vitamínu B12, ktorý sa dá ľahko napraviť stravou a doplnkami výživy.

V príspevku, ktorý pre portál The Epoch Times napísala zakladajúca prezidentka nadácie Weston A. Price Foundation (WAPF) Sally Fallon Morellová, sú rozobrané zistenia zo správy z roku 2015 uverejnenej v medicínskom časopise Indian Journal of Psychological Medicine (IJPM) týkajúcej sa nedostatku vitamínu B12 a neuropsychologických porúch.

V uvedenej správe sa píše o 13-ročnom chlapcovi z južnej Indie, ktorý dodržiaval tradičnú lakto-vegetariánsku stravu. Náhle však prestal rozprávať a prejavoval „stuhnutosť, nehybnosť, uprený pohľad, narušený spánok, myšlienky bezcennosti a beznádeje, bezcieľne blúdenie, pocity viny a samovražedné myšlienky.“

Chlapcovi, ktorý prejavoval mnohé bežné príznaky spájané s autizmom, bol po diagnostikovaní „akútnej psychotickej poruchy podobnej schizofrénii“ nasadený neustále sa meniaci protokol psychiatrických liekov.

Jeho lieky zahŕňali:

 • Lorazepam, liek používaný na liečbu úzkostných porúch
 • Olanzapín, antipsychotikum
 • Sertralín, antidepresívum, známejšie tiež ako Zoloft
 • Aripiprazol, antipsychotikum

Tieto štyri silné psychofarmaká však nakoniec zlyhali a spôsobili, že sa chlapec stal hyperaktívnym s „podozrievavosťou, počutím hlasov, prehnanou zhovorčivosťou, prílišnou veselosťou, nafúknutým sebavedomím, zníženou potrebou spánku, zvýšenou chuťou do jedla a rušivými sociálno-vzdelávacími sklonmi.

Jeho diagnóza bola upravená na „schizoafektívna porucha, manický typ“ a liek Zoloft bol nahradený divalproátom sodným, liekom používaným na liečbu záchvatov.

Keď sa chlapcove symptómy ešte viac zhoršili, vrátil sa k lekárom pre ešte šiesty liek – uhličitan lítny, čo je látka používaná na liečbu bipolárnej poruchy.

(Súvisiace: Vedeli ste, že vitamín B12 potláča kľúčový enzým zodpovedný za vyvolávanie Parkinsonovej choroby?)

Skôr ako začnete užívať nebezpečné lieky, skúste najprv zvýšiť príjem vitamínu B12

Nič nefungovalo, až kým chlapca nakoniec neotestovali na hladiny vitamínu B12, čo odhalilo, že ho mal veľký nedostatok – len 112 nanogramov na mililiter (ng/ml).

Normálny rozsah vitamínu B12 v krvi je medzi 180-914 ng/ml, pričom úroveň 180 ng/ml je už spájaná s vážnym prejavom nedostatku B12, známym ako zhubná anémia.

Prírodná liečba osteoartritídy

Dokonca aj hladiny 500-550 ng/ml sa v Japonsku a niektorých európskych krajinách považujú za úroveň spojenú s psychologickými a behaviorálnymi problémovými prejavmi, ako je rozvoj demencie a strata pamäti.

Po tom, čo chlapec dostal niekoľko injekcií vitamínu B12, sa akoby zázrakom príznaky ochorenia zlepšili a jeho diagnóza bola upravená na „schizoafektívna porucha sekundárna k nedostatku kobalamínu (vitamín B12)“. Problém bol vyriešený!

Šlo pritom o veľmi jednoduché a zároveň bezpečné riešenie. Napriek tomu to trvalo niekoľko kôl chybného omamovania psychofarmaceutikami a testovania, kým indickí lekári dokázali zistiť, že chlapcovi jednoducho chýba potrebný vitamín, ktorý je kľúčový pre zdravie jeho mozgu a duševné schopnosti.

„Nedostatok vitamínu B12 je spojený so širokou škálou psychologických porúch – depresiou, stratou pamäti, Alzheimerovou chorobou, úzkosťou, iracionálnym alebo chronickým hnevom, násilným správaním a ďalšími psychologickými problémami,“ poznamenáva Morellová.

„Terapia vitamínom B12 sa ukázala ako užitočná pre celý rad stavov považovaných za neurologické – problémy so zrakom, strata sluchu, hučanie v ušiach, necitlivosť, mravčenie v rukách a nohách, alkoholizmus, impotencia, inkontinencia, neuralgia, únava a nedostatok rovnováhy alebo abnormálna chôdza.

Okrem toho je nízka hladina B12 indikovaná pri rade ďalších ochorení – osteoporóza, astma, kožné ochorenia vrátane psoriázy, cukrovka, glaukóm, neplodnosť a samozrejme anémia,“ dodáva Morellová.

Záver

Medzi najlepšie prírodné zdroje vitamínu B12 patrí mäso a surové mlieko, ako aj pečeň a morské mäkkýše.

Niektoré rastlinné potraviny, ako sója, huby a spirulina, tiež obsahujú vitamín B12, ale vo forme, ktorá môže v skutočnosti zhoršiť jeho nedostatok v dôsledku prítomnosti analógov vitamínu B12 nazývaných kobamidy, ktoré môžu viesť k premnoženiu baktérií v tenkom čreve.

Najnovšie správy o prírodných liekoch na rôzne ľudské choroby nájdete na stránke Cures.news.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Otvorena propaganda covid genocidy sa v ČR prave spustila! A to tu este nie je jesen a ani zima, aby sa ockovalo mRNA svinstvom „proti“ chripe ci covidu!!! Asi noticky prisli skor a nadrzani safisticki psychopati uz nevydrzali!
  Chcete to zase https://youtu.be/0PBXeaxVejw !!!

 2. Vladimír

  Odkiaľ má hovädzí dobytok najvyšší zdroj vitamínu B12 v svalovine? Podotýkam že je herbavora a živí sa prevažne trávou.

  • Pretože je to červené mäso. Detto skot – baranina. Ide o typ prekrvenia svaloviny.

   Z nemäsových potravín, ale stále živočíšneho pôvodu je možno najvyšším zdrojom B12 syr EMENTÁL! Aj napriek cene si ho je treba občas dopriať. B12 kobalamín je nevyhnutnou súčasťou krvného hemoglobínu, pretože na seba viaže potrebné železo.

   Železné víno Ferro Malto Chinon. Liter stojí asi 12 eur. Maximálna denná dávka je 100 ml rozdelená do dvoch dávok – teda liter je na 10 dní. Ak porovnáte ceny vína vo vinotékach 9-15 eur, často za 750 ml, tak to zase nie je tak veľa. Má 12% alkoholu.

   https://www.dotekyvina.cz › zelezite-vino
   Železité víno – víno, které vám předepíše lékař. | Doteky vína
   Léčebné železité víno současnosti – Maltoferrin. Současné lékařsky využívané víno se skládá ze tří částí – sladového vína (Malto), železnatého komplexu (Ferro) a kůry chinovníku lékařského (chin). odtude tedy název železité víno.

   Chudokrvnosť môže byť často dočasná – nedostatočnou výživou, a dá sa vyliečiť intenzívnou dietou. Potom sa organizmus reštartne a sám si pýta, čo potrebuje. Samozrejme – je tu ohrozujúci aspekt chudoby, alebo riadenej podvýživy /Codex Alimentarius – ochudobnené potraviny/.

   • Ako dieťaťu mi ho pochváli😅 asi preto som taká „rozumná“ 😂😂😂😂🙈

   • Ďakujem za uvedenú informáciu

   • Marek Kosice

    Chudokrvnost moze byt zapricinena AJ dusevnymi ci duchovnymi pricinami. Totiz aby vznikla nejaka choroba „z nedostatku niecoho“, a to aj v pripade ze do tela sa realne DOSTAVA dostatok konkretnej latky/latok, musi byt telo naprogramovane na NEPRIJIMANIE tej latky/latok. Dusevne/duchovne priciny chorob ukazuju, ake emocne stavy u cloveka zapricinuju konkretnu chorobu. Takze ak clovek dlhodobo prijima do tela dostatok vsetkeho zdraviu prospedneho, k tomu sportuje, ale aj tak ma chorobu/choroby vznikajucu/vznikajuce z nedostatku niecoho (napr. anemia), na 99% ma tu chorobu z dusevnej/duchovnej priciny.

  • Ešte doplním. Všetky potraviny, ktoré obsahujú kobalt v tele herbavory a fructivory kvasia a vytvárajú B12. Takže ak vegáni konzumujú strukoviny, tak u nich nehrozí nedostatok vitamínu B12. Menovaný vitamín sa pri nadbytku ukladá do zásoby, ktorá vydrží na 5 až 7 rokov.

   • Dobre vediet o tom potrebujem ho do zásoby aby sa mi anemia nevrátila je to neprijemná chorôbka °°

   • Marek Kosice

    Vladimir : to su nepravdive veganske teorie.
    1. krava ma uplne inu traviacu sustavu nez clovek
    2. pasuca sa krava zozerie denne mnozstvo hmyzu
    3. krava zerie aj male zivocichy
    4. Ziskat nadbytok vhodnej varianty B12-tky z veganskych jedal je nezmysel. Je to PODVODNA informacia, rovnako aki ta, ze skonzumovane mäso v tele cloveka hnije. Mäso jem asi 6x tyzdenne, hovädzie. Pach mojej stolice je zdravy, rovnako jej konzistencia. CELE ZLE, veganstvo aj vegetarianstvo su slepou ulickou vo vyzive cloveka.

 3. Israismael

  Kto je Ursula Van der Lajno ..Je to vskutku pekne lajno :
  https://silview.media/2023/04/07/eus-woke-fuhrer-ursula-von-der-leyen-descends-from-nazis-and-slave-owners/
  Použite prekladač .

 4. Marek Kosice

  Vladimir : Neexistuje cisto bylinozravy/rastlinozravy cicavec. Ano, aj v tejto veci sme oj*bani. Krava nema problem zozrat hlodavce a podobne. Mäso zeru aj kone, kozy, vevericky… Daj si do YouTube : Herbivores eat meat

  Ale biorobotov veganov (nepisem, ze ty si vegan) to nezaujima, musia sa popalit sami (ale ani to niektorym z nich nepomoze k uvedomeniu). Veganstvo je NWO sataniaticka dieta niciaca fyzicke a mentalne zdravie, silno znizujuca plodnost.

  • Súhlas, keby aj nezrali hlodavce, myslím, že z trávy a bylín neodhanaju mravce, muchy, či iný hmyz. Nikto na svete nie je podľa mňa čisto mäsožravec, či vegetarián, prípadne vegan. Ja osobne som napríklad vypila kolu s muchou. A moje kocuriky bežne žerú trávu. Aj pes občas 😁

   • Krava má výrazne odlišný spôsob trávenia potravy. Má zložený žalúdok, v ňom kilogramy baktérií a prvokov a dá sa povedať, že významnú časť jej potravy tvoria práve tieto baktérie a prvoky, ktorým krava vo svojom štvordielnom žalúdku pripravuje ako krmivo natrávenú trávu a iné byliny. Čiže krava je bez preháňania baktériožravec 🙂

    • Podľa zootechniky – krava trávi KYSELINY! Aminokyseliny a ostatné.

    • My ľudia máme v tráviacom trakte minimálne 2 kg baktérií, bez ktorých by sme neprežili. Mäso v našom tráviacom trakte hnije a pri veľkom skonzumovanom množstve značne škodí nášmu organizmu. Vznikajú z toho takmer všetky druhy rakoviny. Naše črevo je 12 krát dlhšie ako výška nášho tela (fructivora). Krava a podobné živočíchy (herbavora) má 3 žalúdky a črevo 10 krát dlhšie ako dĺžka jeho tela.

     • Máš to dobre naštudované, nechcela by som byt krava a mať tri žalúdky stačí mi jeden D

     • Marek Kosice

      Neplevel tu sr*ckami, Vlado. Skonzumovane mäso hnijuce v tele cloveka by vytvaralo megasmradlave vetry a megasmradlavu stolicu hroznej konzistencie. NIC Z TOHO NEMAM, a to jem hovädzie mäso 6x tyzdenne (1 porcia = 300g vazene v surovom stave). Uz dobrych 14 rokov.
      Moja byvala zboznovala cuchat ku mne k neumytemu (ona to navrhla, zo zaciatku som sa hanbil). Aby sa nieco take zene pacilo a sama to chcela, muz musi mat fakt zdrave telo. K tomu moje vetry v 98-99% pripadoch nie je ani citit. A to mam spickovy cuch (cim na ulici v lete casto trpim, ale v lese si to uzivam).

      Mal by si prestat rozsirovat tu tie BLUDY, ku ktorym mas akurat tak EMOCIONALNU VIERU, Vlado.

     • Bludy, satanske bludy, sama som tym presla a prezila, chvala Bohu.✝️

  • Ja neviem, ale ich propaganda znie nejako takto: nemožeme jesť mäso, ale keďže živočíšne bielkoviny sú potrebné, nahradíme mäso hmyzom a laboratornym mäsom(pestované nádory) a GMO sójou. Nič o naklíčených či fermentovaných strukovinách(šošovica, hrach, bôb, fazula, cícer). Vegánske polotovary sú taktiež výživovo vykradnuté – mandlové mlieko s 27g mandlí na liter namiesto 100-150g Takže byť vegán a stravovať sa systémom 3 rožky s lunterovou pomazánkou, na obed sójové rezne a podobné polotovary tak to v poriadku nie je. Tiež si myslím, že dnešné mäso odchované na antibiotikách moc B12 nemá. Moc mi tiež nejde dokopy duchovný rast človeka a požieranie iných živočíšnych druhov… Veď ide o psychologickú hru- to čo nám chcú zakázať, budem najust robiť – a tým dosiahnú čo chcú…

   • „Vegánske polotovary sú taktiež výživovo vykradnuté – mandlové mlieko s 27g mandlí na liter namiesto 100-150g “ = Codex Alimentarius. To, že sa niečo volá kódex je – cielene pre nás – zavádzajúce v tom, že nám predtým vštepovali, že kódex má niečo spoločné s etikou! Nemá. Je to len PRAVIDLO! A z ich strany je to pravidlo ochudobňovania potravín a výživy!

    “ Moc mi tiež nejde dokopy duchovný rast človeka a požieranie iných živočíšnych druhov… “ – ???
    Zjavne nechápeš, že aj rastliny sú živé bytosti so svojím vedomím. Na Zemi prebieha jednoducho recyklácia a jednotlivé druhy sú v potravnom reťazci špecializované na jednotlivé poživatiny. Nakoniec nás všetkých zredukujú na prach = minerály – tzv. reducenti – baktérie. A tie si servítky tiež neberú.

    Nažer sa štrku!

   • Marek Košice

    Bradoo : Duchovnosť a pojedanie živočíšnych potravín (ale kvalitných, nie sr*čiek z nadopovaných zvierat) IDE RUKA V RUKE. Pouvažuj, čo by si jedol v prostredí lesa a lúk, aby si celoročne prežil? Každý jeden mesiac v roku by si mal k dispozícii LEN A JEDINE MäSO, ak by si jedol buď čerstvú mršinu, alebo si niečo ulovil (suchozemské, rybu).
    Keby platilo, že konzumácia mäsa znemožňuje duchovnému rastu, potom by duchovno bolo možné LEN V KULTÚRACH/SPOLOČENSTVÁCH S EXISTUJÚCIM POĽNOHOSPODÁRSTVOM. Len vtedy by totiž bolo možné nekonzumovať mäso (hoci s výživovým strádaním na čisto rastlinnej strave). A to je totálny nonsens.

    DôVOD, prečo WEF a podobné sr*čky chcú zakázať mäso je jednoduchý : Bez konzumácie mäsa je človek ľahšie ovládaný, je menej plodný a skôr zomrie.

    Neporovnávajme vegetariána žijúceho celkovo zdravo, nekonzumujúceho pšenicu, športujúceho, nefajčiara, pijúceho maximálne tak víno (a nikdy nie do pripitosti) s nejakým denným konzumentom mäsa, rožkov, nešportujúcom, fajčiarom a poloalkoholikom. Toto porovnávať je brutálne účelové.

    Dá sa to napísať aj ináč… Ak by boli dve 10 ročné dvojičky, s úplne rovnakým zdravím, a dohodli by sa na tom, že budú žiť úplne rovnaký život (akurát trtkať a mať dve deti každá s iným partnerom), pričom jedna by prestala jesť mäso a druhá nie, tak v prípade že by sa nestala nejaká nehoda (úraz rôzneho typu, zabitie), dlhšie by sa dožila tá, ktorá konzumuje aspoň ako-tak kvalité (kvalita úrovne „to lepšie, čo sa dá kúpiť v supermarkete) mäso. Tak to proste je.

    Pôvodní eskimáci jedli živočíšnu stravu (95% mäso a vnútornosti) a dožívali sa najvyššieho veku a najlepšieho zdravia spomedzi ostatných prírodných kmeňov.

    SAMOZREJME tým ale nechcem povedať, že by sme sa mali vykašľať na rastlinné potraviny. „CARNIVORE“ je výživový smer, ktorý je VADNÝ. Môže byť dobrý LEN AKO DIÉTA maximálne na pár mesiacov. Kalórie zo živočíšnych zložiek potravu majú prevládať nad kalóriami z rastlinných, ale rastlinné sú nutné. Ak to majú byť zrná (obilniny, strukoviny), tak máčané a varené, klíčené a varené, alebo fermentované a varené (fermentované ja „nemusím“).

    Nezabúdať na to, že nepastrizovaná ovčia bryndza (tepelne neupravená) je SUPERPOTRAVINA, na ktorú sa nechytá absolútne žiaden rastlinný plod (kakao, goji, macca a podobne). ROVNAKO HOVäDZIA (z mladého býka) PEČEŇ….. Totálna špička. Zjesť 30g denne PROSPEJE KAŽDÉMU, zvýši plodnosť, zlepší zdravie celkovo. Vedia/vedeli o tom aj prírodné národy. V čase rozmnožovania zvýšili príjem živočíšnych superpotravín, ktorými sú (celosvetovo dostupné) : vajcia, pečeň, ryby, červené mäso…….. K tomu samozrejme jedli aj rastlinné potraviny, ale vo vhodnej úprave, alebo také, ktoré sa dajú v pohode jesť aj priamo odtrhnuté zo stromu/kríku, či vytiahnuté zo zeme (bobule, lesné plody, banán v tropických oblastiach, kokos – hlavne jeho „mlieko“)….

  • V podstate žiadny cicavec nežere len mäso alebo len byliny, ale žerú kvasné produkty baktérií alebo hnilobné produkty baktérií. Čiže v podstate sme bakteriálny hovnožrúti?

 5. Poviem v skratke a narovinu: čoho sa dnešný systém najviac bojí?
  Združených a súdržných silných konzervatívnych chlapov.

  Tam už končí sranda a začínajú revolúcie. Že sa stretne aspoň 10 odhodlaných chlapov a povedia si: Dosť, stačilo!

  • Marek Košice

   „Že sa stretne aspoň 10 odhodlaných chlapov a povedia si: Dosť, stačilo!“ … Len si na to potom nesmú „pripiť“, lebo pohárik k poháriku, a svoj hnev si vybijú akurát tak na krčmárovi ktorému bude vadiť ich hluk, či na manželke jedného z nich, ak budú u neho na návšteve. 😀

  • Nemusia to byť len odhodlaní chlapi, aj ženy dokážu byť tvrdé bojovníčky (amazonky).

 6. Problém je tak trochu jinde. Nejde tady jen o stravovací návyky, jde o celkovou kontaminaci prostředí, toto úplně stačí. S tím souvisí výroba potravin. Jeden příklad za mnohé: Pro organizmus je důležitý m. j. i vitamín K, ten byl ve vejcích slepic, pokud byly ponechány volně pobíhajíc po dvorku. Protože jsme o krok dál a vše malé a nezávislé je nebezpečné, proto velkochovy, hlavně že se dočtete zda je vejce s podestílkou či jinak…

  A druhá potíž je v tom, že chemická jednotka je už od školy masírována farmaceutickými koncerny a tak jede metodou pokus omyl a pokud se jedinec nechá, je degradován na pozici pokusného králíka. A není určena pro léčbu, ale pro řízenou depopulaci.

  • Marek Košice

   K-čko máš dostatočne zastúpené aj v kvaliltnej ovčej bryndzi/y (nerieš) a v bio masle, prípadne domácom masle a vo všetkom, čo pochádza od zvierat, ktoré sú prinajmenšom vo výbehu na dvore.

   • nerieši sa tu gramatika podstatný je obsah článku°°

    • Marek Košice

     Ya vjem še satu nerješi gra matyka ale tak tši tak sa kcem vi jadryť bes gra matyckich chib slatitško moie mylouane Poška moia ne vestytška kera ne ma pa ru potslnkom.

     (na chvíľu som sa stal sfetovaným osadníkom, terapeutická metóda)

     • boska pochopila lebo ma paru a dost pariy o tom s coho sa nepariy panimaju tvoje sfetovane podpomienky u oadnikov tvoja terapeuticka methhoda ma ucinky gr amaticke °°°111++s gggrc to bolo ok

     • Marek Kosice

      Vies o tom, ze tvoja hrava reakcia je pritazliva? Ukazujes tym svoju neobmädzenost. Moze byt s tebou sranda…a mozno si hrava aj v inej oblasti…bez ohladu na to, kolko mas rokov.

 7. Ibaže dnes uz nepasterizovanu bryndzu v obchode nekupiš, iba ak u nejakeho baču, ktory si ju robi priamo na salaši.

  • znam takeho baču Jana u nas na salaši sedí pri gulaši a nepasterilizuje bryndzu robí ju na priamo ta bryndza je akoby bola z nebícka v papulke rozpliva sa ako mňam taku nekupiš ani suprmaRKETE Z jUDR PRITRSKEHO

  • Marek Kosice

   Ale no, Bobineta….Kupis ju dokonca aj vo Freshi. 😉 100% ovciu, nepasterizovanu.

 8. Vladimír

  Marek Kosice pred pár mesiacmi si na tejto stránke popisoval svoje choroby. Chceš aby som ich tu znovu zverejnil? Klameš sám seba a budeš rád, ak budeš mať také zdravie ako ja v mojom veku. Ako vegán som získal zlatú plaketu darcu krvi.

 9. To že védy doniesli do Indie biely bojovníci zo severu (árijci) sa tu asi hádať nebudeme. Tiež založili kastový systém a vegetarianstvo pre všetky kasty. Pritom platí, že čím vyššia kasta, tým to prísnejšie dodržujú (donedávna). Tiež treba poznamenať, že vegetarianstvo v Indii bolo takmer bez vajec a mlieka- konzumovali len výnimočne. Niektorým však stačí vidieť nosatý serial „slovania“ a už sa vidia ako tvrdý a neľútostný lovci ktorým bez kusa ulovenej diviny začne raplovať prostata:) Vegáni to však majú naozaj ťažšie- toľko negatívnej energie z okolia a rodiny je problém ustáť. Čo sa týka testosteronu- cvičím desiatky rokov na silu len tak pre seba vždy načisto a ver mi, keď sa máš postaviť zo drepu s poriadnou váhou na krku poznáš aj najmenší pokles testosteronu z posledných dní. A to som zatial nepozoroval.

Pridajte komentár

*