Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Trápia vás zlá prekrvenosť a studené ruky či nohy? Problém vyriešite takto


Print Friendly, PDF & Email

zla-cirkulacia-krvi

Zlá cirkulácia a prekrvenosť sa môže vyskytnúť u ľudí rôzneho veku a zvyčajne sa ako prvá prejaví nižšou teplotou vašich končatín.

Ovplyvnený je síce celý krvný obeh, no najviac zreteľne je to vidieť práve na rukách či nohách.

Je niekoľko faktorov, ktoré prispievajú k slabšej cirkulácii krvi. Medzi najčastejšie patria oslabené krvné cievy a dlhodobé sedenie.

Spočiatku tento zdravotný problém nemusí byť vážny, zaručene však ide o signál tela, že by ste mali urobiť zmeny vo vašom životnom štýle.

Jednu z vecí, ktoré môžete urobiť ihneď, je zvýšiť vašu telesnú aktivitu. Ak vám však chýba čas alebo energia, tak potom vyskúšajte niektorú z vecí uvedených nižšie.

1. Voda

Adekvátny príjem tekutín je nevyhnutný pre správne fungovanie tela.

Hydratuje celé vaše telo, stimuluje trávenie a zlepšuje prísun živín do buniek pre správny metabolizmus a tvorbu energie. Lepšie fungujúce bunky a lepšie prekrvenie tak zabezpečia aj zvýšenú teplotu končatín.

Voda tiež uľahčuje vyprázdňovanie a chráni pred zápchou. Ak ťažšie fyzicky pracujete alebo cvičíte, mali by ste tomu zodpovedajúco zvýšiť aj príjem vody.

2. Kajenské alebo čili korenie

Kapsaicín, aktívna zložka vo feferónkach, čili alebo kajenskom korení, stimuluje prúdenie krvi do orgánov aj celého tela.

Okrem toho, posilňuje steny krvných ciev, artérií a kapilár, čím zmierňuje prejavy zlej prekrvenosti, vrátane bolestí hláv, studených končatín a mravčenia v nohách.

3. Ginkgo biloba

Tento bežne dostupný výživový doplnok môžete brať vo forme kapsúl alebo tabletiek.

Ginkgo je extrémne efektívne pri zlepšovaní prietoku krvi v kapilárach, obzvlášť v mozgu, čo z neho robí vynikajúci prostriedok na podporu činnosti mozgu.

Veľmi dobré výsledky však má aj pri zlepšovaní prekrvenia rúk a nôh.

4. Pagaštan konský

Zdravotné prínosy pagaštanu konského sú široko známe a často využívané, zvlášť pri liečbe problémov s cirkuláciou krvi.

Obsahuje účinné látky aescinescin, ktoré nielen znižujú zápaly a zlepšujú tak prietok krvi, ale aj posilňujú krvné cievy.

Stop Candida

5. Zázvor

Táto bežná kuchynská ingrediencia je vysoko prínosná pre stimuláciu krvného obehu.

Obsahuje účinné látky gingerolyzingerón, ktoré majú na telo zahrievací efekt, ktorý následne aj zlepšuje cirkuláciu krvi.

Okrem toho, pravidelná konzumácia zázvoru zabraňuje vytváraniu krvných zrazenín v tele, čím znižuje riziko vzniku srdcovo-cievnych ochorení.

6. Esenciálne oleje zo zázvoru, škorice a rozmarínu

Zdravotné prínosy týchto esenciálnych olejov spočívajú v tom, že rozširujú kapiláry, čím umožňujú lepší prietok krvi v koži. To zároveň má na telo aj tepelný účinok.

Uvedené esenciálne oleje sa aplikujú na pokožku a následne do nej vmasírujú.

Ide o veľmi koncentrované látky a mnohé sa riedia s bežnými kuchynskými olejmi, preto pri ich používaní si pozorne prečítajte návod na použitie.

7. Rybí olej

Rybí olej je veľmi účinný pri odstraňovaní nánosov v krvných cievach a artériách, čo potom vedie k lepšej cirkulácii. Okrem toho, rybí olej zvyšuje dobrý HDL cholesterol

O tejto téme sme inak podrobne písali v článku Ako vyčistiť artérie do posledného zvyšku cholesterolu za 40 dní.

Sú dva spôsoby, ako konzumovať rybí olej.

Prvým je zjesť aspoň raz za týždeň ryby bohaté na tento olej (tuniak, losos, sardinky, makrela).

Druhým je užívanie výživových doplnkov, ako napríklad tento na Slovensku alebo tento v Česku.

8. Cesnak

Zdravotné prínosy cesnaku sú priam nekonečné. Táto úžasná zelenina zlepšuje cirkuláciu krvi, znižuje krvný tlak a zabraňuje hromadeniu krvných doštičiek a vytváraniu krvných zrazenín.

K tomu navyše predchádza ukladaniu a tvorbe nánosov v artériách, čím znižuje riziko vzniku artériosklerózy.

Podľa štúdie publikovanej v Žurnále výživy (The Journal of Nutrition) v roku 2006, je cesnak extrémne prínosný pre zdravie kardiovaskulárneho systému.

No a zdravý srdcovo-cievny systém je predpokladom aj pre dobré prekrvenie končatín a zabránenie problémom studených rúk a nôh.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: Poor Blood Circulation, Cold Feet and Hands? Here Is How To Solve Your Problem

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Nie je to konsky gastan, ale gastan konsky. Podobne ako mata pieporna, repik lekarsky, mucha domova……..

  2. Zmeňte v názve článku slovo Tápia na TRÁPIA…

Pridajte komentár

*