Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Farmaceutické firmy cielia tabletky na chudnutie pre 6-ročné deti, napriek známym zdravotným rizikám


Print Friendly, PDF & Email

Farmaceutické firmy cielia tabletky na chudnutie pre 6-ročné deti, napriek známym zdravotným rizikám

(Niamh Harrisová, The People’s Voice) Veľké farmaceutické firmy sa chystajú spustiť klinické testy liekov proti obezite u detí vo veku od šiestich rokov, a to aj napriek obavám, že tieto lieky môžu spôsobiť paralýzu žalúdka či samovražedné myšlienky.

Farmaceutickí giganti oznámili, že plánujú naverbovať deti, aby otestovali svoje populárne lieky na chudnutie, z ktorých všetky majú riziká pre fyzické aj duševné zdravie.

Spoločnosť Novo Nordisk, výrobca liekov Ozempic a Wegovy, a spoločnosť Eli Lilly, výrobca lieku Mounjaro, už majú svoje lieky schválené v USA a Európskej únii pre ľudí vo veku 12 a viac rokov. Teraz chcú ísť do nižších vekových kategórií.

Podľa správ je spoločnosť Novo Nordisk už údajne v tretej fáze skúšok s deťmi vo veku 6 až 12 rokov, na ktorých testuje svoj produkt Saxenda. Eli Lilly začala s náborom detí pre klinické skúšky minulý týždeň.

Hovorca Eli Lilly pre Bloomberg povedal:

„Určite sme odhodlaní inovovať v tomto priestore, ktorý osloví všetky segmenty populácie, ktorých sa to týka.“

Portál The Defender uvádza:

V komentári ohľadne marketingových plánov pre lieky Ozempic a Mounjaro určené mladším deťom, nutričná špecialistka Carrie Lupoli pre NewsNation povedala:

„Je pre mňa desivé, že ideme touto cestou namiesto toho, aby sme pracovali hlavne na príčinách obezity detí, pretože vieme, že priberanie je príznakom zdravia a hormónov.

Tabletky na chudnutie nám nepomôžu stať sa zdravším národom. Jediné, čo sa tým dosiahne, je utvrdenie sa v myšlienke, že je akceptovateľné chudnúť akýmkoľvek spôsobom.“

Semaglutid, aktívna zložka v liekoch Ozempic a Wegovy, liraglutid, aktívna zložka v lieku Saxende a tirzepatid, aktívna zložka v lieku Mounjaro, všetky patria do triedy liekov nazývaných inkretínové mimetiká. Sú navrhnuté tak, aby napodobňovali telu prirodzený hormón uvoľňujúci inzulín, ktorý ľuďom s diabetom 2. typu alebo obezitou buď chýba, alebo ho majú nedostatok.

Všetky tri liečivá fungujú ako agonisty receptora glukagónu podobného peptidu-1 (GLP-1). Hormón GLP-1 pomáha regulovať hladinu cukru v krvi tým, že prinúti pankreas uvoľňovať inzulín, ktorý pomáha telu spracovať glukózu (cukor) na energiu.

Lieky sa viažu na rovnaké receptory ako GLP-1, čo spôsobuje, že telo uvoľňuje počas konzumácie jedla viac inzulínu a pokiaľ nie ste rezistentní na inzulín, tak znižuje hladinu cukru v krvi.

Tirzepatid v lieku Mounjaro, ktorý sa označuje ako „duálny ko-agonista“, sa tiež zameriava na receptor inzulínotropného polypeptidu závislého od glukózy (GIP), ktorý potenciálne poskytuje silnejšiu inzulínovú odpoveď s väčším potlačením glukagónu a zvýšenými účinkami na zníženie hmotnosti.

Liečba osteoporózy

Dr. Ibiye Owei, odborný asistent zo Zdravotníckeho centra pri Texaskej technickej univerzity v El Paso, povedal portálu Healthline, že semaglutid „funguje tak, že sa ľudia cítia skôr sýti vďaka tomu, že sa spomaľuje vyprázdňovanie žalúdka, takže vzniká pocit sýtosti“.

Lieky tiež potláčajú chuť do jedla. Hoci mechanizmy nie sú úplne pochopené, vedci poukazujú na receptory GLP-1 v rôznych oblastiach mozgu, ktoré sa podieľajú na regulácii chuti do jedla a pocitu uspokojenia – najmä pri potlačovaní dopamínovej signalizácie, ktorá ovplyvňuje vzťah medzi jedlom a uspokojením.

Ukázalo sa, že tieto lieky majú aj ďalšie zdraviu prospešné účinky, ako je zníženie krvného tlaku, zlepšenie prietoku krvi do srdca, zníženie rizika srdcového infarktu a mozgovej príhody a ochrana buniek pankreasu.

Americká Agentúra pre potraviny a liečivá (FDA) v roku 2020 schválila liek Ozempic pre zníženie rizika infarktu a mŕtvice.

Lieky sa zvyčajne dodávajú v tekutej forme a podávajú sa samostatne týždenne prostredníctvom injekcií do brucha, vonkajších stehien, hornej časti zadku alebo zadnej časti paží.

Lieky na chudnutie majú aj dlhý zoznam nežiaducich účinkov

FDA minulý mesiac aktualizovala varovné štítky so zoznamom nežiaducich účinkov pre látku semaglutid (používanú v liekoch Ozempic, Wegovy a Rybelsus), aby zahŕňali riziko rozvoja ileusu – črevnej obštrukcie, ktorá môže byť život ohrozujúca.

FDA uvádza ďalšie nežiaduce účinky týchto liekov, vrátane pankreatitídy, akútneho poškodenia obličiek, akútneho ochorenia žlčníka, komplikácií diabetickej retinopatie, rizika rakoviny C-buniek štítnej žľazy a hypoglykémie pri použití spolu s inzulínom alebo liekmi, ktoré zvyšujú sekréciu inzulínu.

Približne jedna tretina účastníkov klinických štúdií uvádzala gastrointestinálne (GI) problémy, vrátane nevoľnosti, vracania, hnačky, bolesti brucha a zápchy. Menej časté GI problémy zahŕňali dyspepsiu, plynatosť, gastroezofageálny reflux, gastritídu a eruktáciu (grganie).

Štúdie na gravidných zvieratách ukázali abnormálny vývoj plodu, skoré ukončenie tehotenstva a menší vzrast potomstva.

Viac ako 500 hlásení o úzkosti, depresii a samovražedných myšlienkach

Toto leto začali európske regulačné orgány preverovať lieky Ozempic a Saxendu za to, že u niektorých užívateľov údajne vyvolávali samovražedné myšlienky.

Depresia a samovražedné myšlienky sú uvedené ako možné vedľajšie účinky lieku Wegovy, ktorý obsahuje vyššiu dávku semaglutidu než jeho sesterský liek Ozempic, ktorý tieto účinky neuvádza.

Podľa farmaceutického korešpondenta NPR Sydneyho Lupkina systém hlásenia nežiaducich udalostí FDA (FAERS) zaznamenal takmer 500 hlásení o úzkosti, depresii alebo samovražedných myšlienkach od ľudí užívajúcich semaglutidové lieky – vrátane Ozempicu.

Päť z pacientov, ktorí mali samovražedné myšlienky, neskôr zomrelo.

FDA minulý mesiac pre NPR povedala, že nesleduje regulačné orgány EÚ pri preverovaní správ o samovražedných myšlienkach, ale situáciu monitoruje a tvrdí, že naďalej „zastáva názor, že prínosy týchto liekov prevažujú nad ich rizikami“.

Prírodná liečba osteoartritídy

Autor: Niamh Harrisová, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Vladimirovic

  Ano retezce reclamation
  Ukazuji tloustiky promenujici se v manekyny
  Prvni davka zdarma….
  Boze pomoz nam
  Videl jsem zakaznika ktery zezral celou pizza zapilvelkou Pepsi s ledem
  Take tloustik

 2. Zasnem. Neda sa mi vyjadrit. Tak najskor vytvoria problem obesity pomocou marketing. Promuju vsade na okolo nas to hnusne nezdrave jedlo a sladkosti, cukrove vody atd. A teraz injekcne striekacky na chudnutie ktore na trhu idu od 75£ a vyssie… Inak ten obrazok s tymi hranolkami beriem ako sarkazmus zo strany redakcie. MCdon.. uz par rokov nekonzumujem, ale ten obrazok v zlomku sekundy vytvoril v mojej hlave predstavu burger, hranoliek, ketchup a zbehli sa my sliny. Takto to funguje vsade naokolo… V tychto casoch je najdolezitejsia sebareflexia…

  • Galaxia andromeda

   Dievčatam a zenam pchaju antikoncepciu od 15 rokoch zivota. V 40 im potom ordinuju drahu hormonalnu liecbu aby otehotneli!!!
   To iste previedli teraz u deti.
   Toto robia doktori uz 20 rokov neliecia udrziavaju pacienta pacientom teda choreho.
   Fasisticky kapitalizmus si tvori nove trhy!!!!

  • Rozbili nám svet na franforce. A stačí tak málo (no asi to nie je až tak málo), fungujúca rodina so dravým rozumom a prístupom k deťom.
   Keďže sa väčšina spoločnosti vzdáva výchovy vlastných potomkov úplne od malička, výsledok nemôže byť iný.
   Honba za mamonom, prikrývaná väčšinou úverovým alibizmom, je dôležitejšia ako vychovať zdravomysliacu generáciu.

 3. mariankosmac

  Nie je na tom nič prekvapivého. To je normálny biznis a kapitalizmus. Dá sa spolahlivo predpovedať, že populácia vrátane detí bude tlstnúť. Tabletky na chudnutie pôjdu na dračku. Vedlajšie účinky – sú vedlajšie.

  • Samozrejme. Keď boli zdravie poškodzujúce účinky mRNA vakcín vedľajšie, tak potom prečo sa pozastavovať nad vedľajšími nežiadúcimi účinkami tabletiek na chudnutie. Hlavne, že budú chuťovo dobré a vypestuje sa lieková závislosť. Pozitívom je vraj zníženie krvného tlaku, atď. (viď. článok). Teda rizikové faktory, ktorými „nenadopované“ deti netrpia.

 4. A čo? Už nie sú tlstí vzorom životného štýlu?
  V telke samé tlsté ženy diskutujú o všetkom možnom, si aká si a páčiš sa sama sebe…
  V reklamách tlstí muži, tlsté ženy a tlsté deti…
  Môj otec hovorieval – najlepšie sa zarába na ľudskej hlúposti. A vzdelanie nikomu múdrosť nedá…
  … a ani vôľu.

 5. Genocida: Izrael přiznává snahu způsobit v Gaze masové civilní oběti

  https://aktax.cz/genocida-izrael-priznava-snahu-zpusobit-v-gaze-masove-civilni-obeti/

 6. Q) The Storm Rider: Zprávy ze dne 6.11.2023

  https://aktax.cz/q-the-storm-rider-zpravy-ze-dne-6-11-2023/

 7. Bývalý poradce Bílého domu: BRICS+ může ukončit dominanci dolaru

  https://aktax.cz/byvaly-poradce-bileho-domu-brics-muze-ukoncit-dominanci-dolaru/

 8. A čo nám prinesie rok 2024, resp. čo sa udeje do roku 2025 podľa Deagel Corporation??? https://necenzurovanapravda.cz/2023/11/kdo-stoji-za-tzv-deagelem-ktery-na-rok-2025-predpovedel-masove-vylidnovani/ Nuž buďme trpezliví a dúfajme, že sa ten čierny scenár nenaplní !

 9. „Podplatil som švédskeho profesora, aby som urýchlil registráciu lieku (fluoxetín) – Prozac vo Švédsku. Spolu zodpovedám za smrť jedincov, ktorých som nepoznal. Nie, nezabil som ich vlastnými rukami. Naopak, fungoval som ako poddajný nástroj farmaceutického priemyslu, ktorého manipulácia zohráva významnú úlohu.
  Dnes už nie som v hre. Ako jedinec som nebol až taký dôležitý. Bol som iba pešiakom. Figúrkou. Oveľa dôležitejšie bolo, že som „šľapal“ tak, ako Oni chceli. Ale táto morbídna hra z rovnakého farma-prostredia, pokračuje stále ďalej a ďalej (pozn.: viď aktuálny redakčný článok zo spoločnosti – Eli Lilly).

  Tak, ako som fungoval ja, viem, že fungujú dnes iní a robia presne to, čo som robil kedysi ja. Vy ako pacient, ste však stále súčasťou vysokej hry. Ste – de facto – jednou z tých najdôležitejších figúrok na „našej“ šachovnici. Hra je prispôsobená presne na vaše miery. A zvlášť – na miery vašich detí“.

  „Tuční sú vynikajúci zákazníci!

  Keby nadváha trápila iba niekoľkých ľudí, farma-firma by na nich zvysoka kašľala. Ľudia a deti s nadváhou sú však zaujímaví, lebo ich počty neustále rastú. Navyše, problém nadváhy trápi rozvinuté, teda skôr tie bohatšie štáty. Z hľadiska marketingu si nemožno želať nič lepšie. Stručne povedané: Obézni ľudia vytvárajú vynikajúce odbytište.
  Vec má však jeden háčik: Na schválenie účinnej látky ako lieku na zníženie hmotnosti, by boli treba rozsiahle štúdie a testy.

  Eli Lilly však mala naponáhlo. Každý deň, každá hodina, ktorú zázračný preparát nebol na trhu, znamenala ušlý zisk! A tak sa spoločnosť rozhodla, že sa najprv bude snažiť získať schválenie fluoxetínu – ako účinnej látky pre antidepresíva. Po zaregistrovaní látky, sa dá oveľa ľahšie docieliť schválenie jej rozšírenia na ďalšie aplikácie. Je to bežne používaný a dôležitý trik farmaceutického priemyslu, ktorý si môžete v bežnej praxi – všimnúť.
  Keď už orgány raz povedali „áno“, ťažšie sa im druhý-krát zdôvodňuje, prečo by mali povedať „nie“. Vtedy už rozhodujú fakty“.

  Toľko v skratke – priznanie bývalého riaditeľa farmaceutického koncernu – dr. John Virapen – prevažne na pozícií riaditeľa – Eli Lilly &Company vo Švédsku, zodpovedajúceho za marketing niekoľkých liečiv, zvlášť už vyššie spomenutého nebezpečného lieku pre deti – Prozac s – NEŽIADÚCIM ÚČINKOM: SMRŤ“.

  Citácia z knihy s rovnakým názvom, vydaná v r. 2009.

  https://www.martinus.sk/?uItem=95297

  P.S: Pliaga ľudstva vo forme chorôb je v záujme farmaceutických firiem. Ak ľudí žiadne choroby netrápia, je vhodné, aby si aspoň mysleli a boli farma-mafiou v nekonečných TV-reklamách presvedčovaní a zdá sa, že nakoniec i presvedčení, že ich trápia.
  Dôvod je prostý: peniaze, výroba chronických pacientov s doživotnou aplikáciou liečív s následným ďalším mld. inkasom pre farma-fimy a následne z toho vyplývajúca i – „prirodzená“ – depopulácia ľudstva.

  Och, aké perfídne zo strany Satana!

 10. br,
  aj starí ľudia sú vdačný objekt,doteráz im vymývali mozgy tým,že kedˇ si pichnú prevenar ,už sa nemusia preočkovať.Nedávno prišli do amb. slečinky z phizeru,že už existuje ešte lepšia oč,látka Apexxnár a kľudne sa môžu preočkovať ,na grc

Pridajte komentár

*