Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Najlepšia bylinka na bolesti žalúdka, hnačku, artritídu, bolesť hrdla, chrípku…


Print Friendly, PDF & Email

Najlepšia bylinka na bolesti žalúdka, hnačku, artritídu, bolesť hrdla, chrípku...

Viaceré štúdie ukazujú, že étericky (esenciálny) olej z jednej bežnej liečivej bylinky má až prekvapivo silné antiseptické, antibakteriálne a protizápalové vlastnosti.

Nedávny výskum dokonca odhalil, že uvedený éterický olej výborne znižuje bolesti pri rôznych ochoreniach, a to tak infekčných (bolesti hrdla), ako aj chronických (napríklad artritída a bolesti kĺbov).

Reč je o tymiane. Možno ste si už všimli, že väčšina dezinfekčných obrúskov a ústnych vôd obsahuje tymol, ktorý sa radí medzi fenoly. Nie je to náhoda.

Túto vlastnosť tymianu využívajú mnohé už existujúce produkty. Jeho využitie na liečbu rôznych ochorení je však omnoho širšie.

V ľudovej medicíne sa účinky tymianu a iných esenciálnych olejov využívajú na zápaly a zmierňovanie bolestí už od nepamäti.

Štúdia zistila, že tymianový olej pôsobí lepšie než ibuprofén

Tím výskumníkov z iránskej Univerzity Babol potvrdil, že tymian nefunguje len ako silný prostriedok proti bolesti, ale tiež zmierňuje bolesť pri silnej menštruácii, a to ešte lepšie ako Ibuprofén.

Štúdia zahŕňala 84 vysokoškolských študentiek, ktoré trpeli silnou menštruáciou. Boli vo veku 15 až 24 rokov. Všetkým diagnostikovali dysmenoreu.

Tento stav sa prejavuje bolestivými kŕčmi, ktoré môžu a nemusia sprevádzať príznaky ako sú závraty, bolesti hlavy, nevoľnosť a bolesti chrbtice.

Na druhej strane, sekundárna dysmenorea znamená, že príčina bolesti je iné ochorenie.

Stop Candida

Spomínaní výskumníci definovali primárnu dysmenoreu ako stav, ktorý sa objavuje v priebehu 2 rokov od začiatku prvej menštruácie a nie je spojený s bolesťou počas ostatných dní cyklu.

Má to zmysel, pretože bolestivá menštruácia je častejšia u mladších žien v priebehu prvých rokov od začiatku prvej menštruácie.

Ďalšie zdravotné prínosy tymianového oleja

Antiseptikum: Je to silný antiseptický prostriedok, ktorý chráni pred vznikom infekcií vo vredoch a ranách na pokožke. Jeho antiseptické účinky sa pripisujú prítomnosti karyofylenu a kamfénu.

Tonikum: Posilňuje srdce, tráviaci systém, nervový systém, obehový systém, svaly a pokožku.

Zvyšuje krvný tlak: Je prospešný pre ľudí trpiacich na nízky krvný tlak. Títo ľudia sú vystavení vyššiemu riziku, že budú mať závrate a tiež riziku straty vedomia. Tymian udržiava krvný tlak v rovnováhe tým, že ho prirodzene zvyšuje.

Pôsobí protireumaticky: Tymianový esenciálny olej vyrieši upchaté cievy a nahromadenie kyseliny močovej v krvi. Oba tieto faktory spôsobujú reumatizmus, dnu a artritídu. Ako diuretikum uľahčuje elimináciu toxických látok z tela. Keďže má stimulujúce vlastnosti, zvyšuje cirkuláciu krvi.

Iné použitia

 • Ako diuretikum je prospešný pri liečbe infekcií močového mechúra a vylučovacieho systému.
 • Zabíja huby na nechtoch.
 • Zabíja parazity.
 • Používa sa ako repelent proti hmyzu.
 • Používa sa na liečbu zápalu pošvy a kandidy (kvasinkovej infekcie).
 • Môžeme ho nájsť v prírodných dezinfekčných prostriedkoch na ruky.
 • Zriedený olej alebo rozdrvený tymian sa používajú ako prvá pomoc pri uštipnutí hmyzom.
 • Pridajte tymianový olej do horúceho obkladu a zmiernite si bolesť pri dne, ischiase, bolesti svalov, reumatické bolesti, bolesť z vyvrtnutia členka a bolesť pri športovom zranení.
 • Aplikujte si neriedený tymianový olej na boľavé nohy, ranu z uhryznutia zvieraťom a na vredy, či vyrážky. Uistite sa, že pokožku ochránite nejakým krémom.
 • Použite 1% roztok do prášku na pranie, vďaka čomu bude pôsobiť antibakteriálne.
 • Masírujte sa s tymianovým olejom pre stimuláciu menštruácie alebo pri chýbajúcej menštruácii.
 • Používajte ho ako vlasové tonikum, mydlo na tvár alebo na liečbu bradavíc a akné.
 • Pravidelná konzumácia tymianu zvyšuje množstvo kyseliny dokozahexaénovej (DHA) v bunkových membránach srdca, obličiek a mozgu.
 • Bolo vedecky dokázané, že tymol, aktívna zlúčenina v tymianovom oleji, uľahčuje hojenie tým, že zvyšuje prietok krvi v pokožke.
 • Tymol chráni zdravé tuky v bunkových membránach.
 • Zmiešajte tymian s levanduľou, cédrovým drevom a rozmarínom so zmesou hroznového a jojobového oleja na liečbu alopécie (vypadávania vlasov).

Záver

Tymianový olej sa dobre s hodí v kombinácii k olejom z citrónu, levandule, borovice, bergamotu a grapefruitu.

Pamätajte však na to, že éterické oleje sú veľmi koncentrované, preto sa aplikujú vždy po kvapkách alebo sa riedia s bežnými olejmi (slnečnicový, olivový, kokosový a podobne).

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: thehealthawareness.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. pavol michalovic

  ako si vyrobiť tymianovy olej? dakujem.

Pridajte komentár

*