Víkendový detox plán: Eliminujte z tela všetky toxíny v priebehu 48 hodín


Print Friendly, PDF & Email

vikendovy-detox-plan

Cítite sa unavení, bez energie, vaša pokožka je suchá a kruhy pod očami je takmer nemožné ukryť?

Ide všetko o príznaky toho, že vaše telo je otrávené nebezpečnými toxínmi.

Tieto toxíny vás robia viac náchylnými na chrípku a iné vírusové či bakteriálne ochorenia. Inými slovami, vaše telo si zúfalo žiada detox.

Práve teraz je ten najlepší čas na vyčistenie organizmu a dodanie nových síl, ktoré momentálne nemáte.

Navyše, v rámci týždňa je pre detox najvhodnejším časom práve víkend, keďže počas neho máte dostatok času si všetko potrebné pripraviť.

Z čoho pozostáva detoxikácia

Detoxikačný plán zahŕňa prečisťovanie 5 orgánov: obličiek, pečene, čriev, pľúc a lymfatického systému.

Tento proces má určité podmienky, ako napríklad konzumácia nízkotučných jedál (zdravé tuky sú výnimka) a vyhýbanie sa sladkostiam.

Navyše, počas detoxu je nutné piť dostatok tekutín, aby sa toxíny mohli bez problémov vyplavovať z tela von.

Detoxikačný plán, akým je tento, je potrebné urobiť aspoň dvakrát do roka.

Ideálnym by bol 10-dňový plán, no ak nemáte toľko času alebo trpezlivosti a chcete rýchle výsledky, tak postačí aj tento expresný 2-dňový.

Okrem samotnej stravy je potrebné počas neho vykonávať aj dostatok fyzickej aktivity ako je chôdza, plávanie či cvičenie v telocvični alebo posilňovni.

Prírodná liečba osteoartritídy

Víkendový detoxikačný plán

Všeobecná zásada je, že pred každým jedlom vypite 2,5 dcl vlažnej čistej vody na prázdny žalúdok.

Sobota

Raňajky: miska ovsených vločiek s 1 polievkovou lyžicou pomletých ľanových semienok zaliate 200 ml mandľového mlieka alebo nízkotučným jogurtom (len počas diéty, bežne je lepší plnotučný), 1/2 pohára čerstvého ovocia, zelený čaj

Obed: 250 g grilovanej ryby, mangold s varenými zemiakmi, 2 poháre čerstvého šalátu s olivovým olejom a citrónom, kúsok melóna a malý banán ako zákusok

Olovrant: 1 jablko, 180 ml bežného jogurtu, 50 ml tekvicových semienok

Večera: 150 gramov grilovaného tuniaka, 2 poháre čerstvého šalátu s olivovým olejom a citrónom, 1/2 až 1 pohár na pare dusenej zeleniny (napr. brokolica alebo špenát), malý kúsok pečiva, anízový čaj

Nedeľa

Raňajky: 1 pohár ovsených vločiek s 1 polievkovou lyžicou pomletých ľanových semienok zaliate 200 ml mandľového mlieka alebo nízkotučným jogurtom, hruška, zelený čaj

Desiata: grapefruit

Obed: zeleninová polievka (mrkva, fazuľa, cibuľa, paprika, zeler, zemiaky), 200 g kuracie prsia na prírodno, uhorkový šalát (150 mg)

Večera: mrkvový a fazuľový šalát s pridanou citrónovou šťavou, 1 malé pečivo, žihľavový čaj

Želáme vám dobrú chuť a veľa vyplavených toxínov!

Zbohom vysoký krvný tlak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Nadpis ma dosť vydesil, pretože úplný detox v tak krátkej dobe by organizmu asi skôr uškodil extrémnou záťažou obličiek. Po prečítaní článku som sa upokojila, pretože ide o stravu a navyše takú, ktorá je pre niektorých ľudí bežná. Úplne náhodou celkom nebežne som sa práve v takomto duchu stravovala celý minulý týždeň. 🙂
    Musím však upozorniť na zásadnú zdravotnú chybu v receptoch. Surové ovocie sa nemá s ničím kombinovať, lebo to spôsobuje kvasenie v žalúdku a črevách a následnú plynatosť. To s detoxom nemá nič spoločné. Takže zjesť napr. jablko, počkať až sa strávi, to sa dá cítiť tým, že ešte cítite jeho chuť, môže to trvať 30 až 60 minút a len potom jesť niečo iné. Pokiaľ by ste jedli v opačnom poradí, teda jablko až po jedle, museli by ste počkať 2 a viac hodín, lebo všetko ostatné sa trávi dlhšie.
    Ak chcete skombinovať jogurt s ovocím, nie je nič jednoduchšie, ako to ovocie najprv 5 minút povariť a nechať vychladnúť (aby sa jogurt nezrazil).

Pridajte komentár

*