Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Pite tento čaj a rýchlo zbavte pľúca hlienov, bolestí a zápalov


Print Friendly, PDF & Email

caj-na-dychacie-cesty

Každý z nás mal niekedy v živote nejaký problém s prieduškami alebo pľúcami.

Či už je to zápal, prechladenie alebo dokonca astma, prípadne nejaká alergická reakcia, všetky tieto ochorenia spôsobujú veľkú mieru nepohodlia a nepríjemných stavov.

Na zmiernenie uvedených ťažkostí preto používame rôzne lieky zamerané na zmiernenie príznakov.

To sa im síce viac či menej darí, no chemické lieky so sebou zároveň prinášajú mnohé vedľajšie účinky. Kým jedny sú zanedbateľné, iné môžu mať pre zdravie vážne následky alebo dokonca vás urobia náchylnejšími na iné ochorenia.

Vedľajšie účinky liekov na ochorenia dýchacích ciest

Vezmime si obyčajné sirupy proti kašľu, ktoré sa odporúčajú užívať pri bežných ochoreniach dýchacích ciest.

Väčšina z týchto sirupov poskytuje len dočasnú úľavu od nepríjemných prejavov ochorenia. Navyše, ich užívaním hrozia nasledovné komplikácie:

 • ospalosť
 • nevoľnosti
 • opuchy
 • zvracanie
 • problémy so spánkom
 • vyrážky a svrbenie kože
 • točenie hlavy

V prípade chronických ochorení, ako je napríklad astma alebo bronchitída, lekári často predpisujú kortikosteroidy, ktoré sa užívajú vo forme inhalátorov.

Je pravdou, že pre niektorých pacientov sú tieto lieky kvôli závažnosti ich zdravotného stavu nevyhnutné. Tieto lieky však výrazne zvyšujú riziko mykóz a oslabujú imunitný systém.

Preto, ak to je možné, na predchádzanie ďalších komplikácií je najlepšie sa týmto liekom radšej vyhýbať.

Divozel – najlepšia bylinka na dýchacie cesty

Našťastie, existuje jedna bylinka, ktorá vo forme čaju pomáha liečiť ochorenia dýchacích ciest a pritom nemá pre vaše zdravie žiadne vedľajšie negatívne účinky.

Ide o divozel, ktorý ľudia úspešne používali na liečbu dýchacích ochorení po cele stáročia.

Liečba osteoporózy

Divozel je účinný na nachladnutia, zápaly priedušiek, zahlienenie, kašeľ, chrípku či pľúcnu nedostatočnosť. Ide o pomerne rozšírenú bylinku, ktorá rastie po celom svete.

Za svoje silné účinky vďačí predovšetkým látkam nazývaným saponíny. Ide o organické zlúčeniny, ktoré fungujú ako prírodne odhlieňovače odstraňujúce nahromadené hlieny z pľúc a priedušiek, čím uvoľňujú dýchanie.

Navyše, pri bakteriálnych, ale aj virálnych ochoreniach, výrazne urýchľujú proces hojenia, keďže patogénny sa zachytia v hlienoch a následne vyplavia von z tela.

Divozel silne pôsobí aj na upokojenie podráždených slizníc hrdla a priedušiek a veľmi dobre tak zmierňuje bolesti spôsobené častým kašľom.

Najlepšie na ňom je to, že sa hodí na akútne aj chronické ochorenia dýchacích ciest ako sú astma alebo bronchitída.

Ako pripraviť čaj

Na výrobu čaju budete potrebovať nasledujúce suroviny:

 • 2 čajové lyžičky sušených listov divozelu
 • 3 dcl vody
 • 1 až 2 čajové lyžičky medu (voliteľné)
 • 1 čajová lyžička sušených listov mäty (voliteľné)

Prevarte vodu a zalejte ňou bylinky. Prekryte pohár alebo nádobu nejakou pokrývkou, prípadne tanierikom a nechajte lúhovať 15 minút.

Potom čaj sceďte, pridajte med a dobre zamiešajte. Užívajte 2 až 3 krát denne do zlepšenia stavu.

Záver

Tento bylinkový čaj vám pomôže vyliečiť všetky druhy ochorení dýchacích ciest. Zmierni nepríjemné príznaky, odstráni hlieny a urýchli proces hojenia a regenerácie slizníc.

Navyše zníži bolesti a spriechodni dýchacie cesty. Nemal by preto chýbať ako súčasť liečby pri žiadnych respiračných ochoreniach.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Viera Peter

  Zisla by sa fotka toho divozelu,mam chronicky zapal priedusiek a chcem ten caj vyskusat.Dakujem

 2. Nemali by byť namiesto sušených listov divozelu sušené kvety?

  • Môžu byť aj kvety. Kvety však kvitnú len jeden deň v roku, preto je ľahšie nazbierať listy, ktoré majú tiež liečivé účinky. Ak však chcete zbierať kvety, zbiera sa celá kvitnúca vňať.

 3. Jarmila Dítětová

  Ve vašem posledním článku radíte na problémy průdušek a plic pít čaj z DIVIZNY u vás je to DIVOZEL,v návodu na přípravu čaje píšete,že se má zalít sušený list,ale myslela a sbírala jsem vždy jen ty žluté květy,tak co mám používat?
  Děkuji za případnou odpověď.
  Jarmila Dítětová
  Znojmo

 4. jitka fadrhonsová

  dobrý den články od vás odebírám,jsou tam zajímavé věci mužete mi prosím napsat co je to divozel česky ? děkuji

 5. Zial ani v jednej knike o liecivych rastlinch som tuto bylinku nenasla. Vobec neviem ako vyzera

 6. Pokud se jednà o Diviznu,její žluté květy nekvetou pouze jeden den,ale dost dlouhou dobu stále dokvetaji a mají se sbírat v 11h.dopoledne?

 7. Dobry den, je vhodny aj pre deti? Dakujem.

 8. Je dodat davat med do caj jen do tepleho, nikoliv horke vody caje zniicite teplotou nad 60C ty nejzdravejsi take pythonutrienty v medu ale trake v zelenicne proto zasadne varim s nizkotepelnem zpracovani potravin dlouhodobena indukcnich varicich …

 9. Co je to divozel a mata? Dekuji.

Pridajte komentár

*