Veľká štúdia Univerzity v Yale zistila, že vakcíny nesúvisia len s autizmom. Je toho viac


Print Friendly, PDF & Email

Veľká štúdia Univerzity v Yale zistila, že vakcíny nesúvisia len s autizmom. Je toho viac

Niet pochýb, že téma očkovania je veľmi kontroverzná. Na oboch stranách barikády sú tak pravdy, ako aj lži. To potom môže niektorým brániť v tom, aby prijali vlastné racionálne rozhodnutie.

V priebehu posledných 50 rokov sa svet zaujíma o rozvoj mozgových porúch, ako sú autizmus, porucha pozornosti s hyperaktivitou a rôzne depresívne poruchy.

Zdravé deti ochorievajú z večera do rána

Dôvodom je skutočnosť, že rodičia na celom svete hlásia, že ich deti boli jedného dňa normálne, zdravo rástli a na ďalší deň po zaočkovaní ochoreli na autizmus, pripadne sa u nich vytvorila porucha pozornosti s hyperaktivitou (ADHD).

Kým veda a vláda naďalej tvrdia, že neexistuje žiadna spojitosť medzi očkovacími vakcínami a ochoreniami, niečo iné hlásia rodičia. K nim sa teraz pridávajú aj početné štúdie mnohých krajín.

Stále viac a viac odvážnych vedcov, ktorí sa neboja dôsledkov svojich vyhlásení, poukazujú na tento vzájomný vzťah, o ktorom mnohí už aj tak dávno tušia.

Bolo dokázané, že vedci z amerického Centra pre prevenciu a kontrolu chorôb CDC (obdoba slovenského Úradu verejného zdravotníctva) ničia údaje, ktoré dokazujú súvislosť medzi vakcínami a autizmom u detí.

Vedci z Pensylvánskej a Yalovej univerzity sa podujali preskúmať, „či predchádzajúca forma vakcín je spojená so zvýšeným výskytom obsedantno-kompulzívnej poruchy (OCD), anorexie, úzkostných porúch, svalových zášklbov na tvári, poruchy pozornosti s hyperaktivitou, depresie a bipolárnej poruchy na vzorke súkromne poistených detí.“

Čo odhalila nová štúdia

Kontrolou zlomených kostí a otvorených rán uvedení vedci usúdili, že ten, kto v priebehu minulého roka sa nechal očkovať vakcínou proti chrípke, má väčšie riziko vzniku anorexie, obsedantno-kompulzívnej poruchy a úzkostnej poruchy.

Tieto zistenia sa pridali k už známym informáciám, že očkovacie vakcíny môžu byť spojené so vznikom autizmu. Teraz súvisia už aj s rozvojom spomenutých ďalších porúch mozgu a nervovej sústavy.

Štúdia použila údaje aj zo súkromného zdravotného poistenia, aby získala potrebné informácie.

„Na základe vyžiadaných údajov sme porovnali minuloročné prípady očkovania u detí a adolescentov vo veku 6 až 15 rokov s vyššie uvedenými neuropsychiatrickými poruchami, ktoré boli znovu diagnostikované od januára 2002 do decembra 2007.“ – uviedla štúdia.  

Navyše, tieto vzájomné vzťahy sa neobmedzovali len na vakcínu proti chrípke.

Podľa štúdie publikovanej v časopise Journal Frontiers in Psychiatry Several:

Zbohom vysoký krvný tlak

„Existuje niekoľko ďalších významných prípadov s rizikom vyšším ako 1,4 týkajúceho sa hepatitídy A s obsedantno-kompulzívnou poruchou a anorexiou  a tiež hepatitídya B s anorexiou.“

To znamená, že vakcíny proti hepatitíde sa tiež podieľajú na vzniku mozgových porúch.

Zastrašili úrady a farmaceutické firmy vedcov?

Ako to býva pri väčšine podobných štúdií, výskumníci prestali náhle tvrdiť, že očkovanie spôsobuje všetky vedené bežné mozgové poruchy.

„Táto kontrolná epidemiologická analýza naznačuje, že nástup niektorých neuropsychiatrických porúch môže časovo súvisieť s predchádzajúcimi očkovacími vakcínami v podskupine jedincov,“  píšu a pokračujú, „nálezy si vyžadujú ďalšie skúmanie, ale nepotvrdzujú príčinnú úlohu predchádzajúcich foriem infekcií alebo vakcín v etiológii týchto podmienok.“

Vedci tiež varujú pred rozhodnutím nezaočkovať svoje deti.

„Pri porovnaní miernej závažnosti týchto zistení a všeobecných zdravotných prínosov včasného poskytnutia vakcín pri prevencii úmrtnosti a chorobnosti na detské infekčné ochorenia, odporúčame rodinám dodržiavať termíny očkovania podľa smerníc Centra pre prevenciu a kontrolu chorôb (CDC).“   

Stanovisko Projektu voľného myslenia

Free Thought Project (Projekt slobodného myslenia) je internetové centrum v USA, kde môžu ľudia slobodne vyjadrovať svoje myšlienky a názory. Združuje aktivistov, rodičov aj právnikov.

Keďže nikto z nich nie je lekár, neodvážia sa dávať rady, čo by ste vy a vaša rodina mali robiť v súvislosti s očkovaním.

Ako už bolo povedané, výrobcov liekov to bude motivovať k tomu, aby ste tieto informácie nikdy nezistili.

Nebudú ich vyhlasovať ani médiá, keďže ich zisky z reklamy sú priamo previazané s týmito spoločnosťami.

Preto prehlasujeme, že je našou povinnosťou šíriť tieto informácie. Ak ich budete zdieľať spolu s nami, pomôžete tým aj ostatným.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: thefreethoughtproject.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Lucia Sakálová

  Nuž neviem aké vakcíny majú v USA. Bola som očkovaná ako dieťa aj ako študentka proti všetkému možnému (čierny kašeľ, záškrt, detská obrna, kiahne, žltačka typu B atď. ), tak ako celá moja generácia a absolvovala som aj očkovanie proti chrípke v posledných rokoch. Nestal sa zo mňa anorektik a nemám psychické problémy. Z okruhu detí, študentov a dnes už dospelých ľudí (boli sme očkovaní celé triedy), s ktorými som bola som v styku nikoho nepoznám s takýmito následkami po očkovaní. V tom čase – v hlbokej totalite – nikoho nestrašili žiadne farmaceutické firmy, tie všetky dve boli štátne. Takže neviem aké vakcíny skúmajú v USA a myslím, že problémy spôsobuje celkový životný štýl, ktorý teraz funguje. Kvalitu vakcín by mal skúmať ŠUKL a nepustiť na trh nič, čo by mohlo spôsobiť nejaké následky bez ohľadu na farmaceutické firmy… Takže tieto zaručené informácie treba trochu filtrovať.

  • Nie u každého vzniknú komplikácie. Možno ste len mali šťastie. Mnohí iní ho, bohužiaľ, nemali.

   • presne tak,nie každý organizmus reaguje rovnako,som astrológ a zistila som, že ak má niekto poškodenú planétu,ktorá sa vzťahuje k orgánu,kde sa prejaví choroba je tento jedinec citlivejší na vakcináciu a je pre neho rizikové dať sa zaočkovať.viem to a sledujem dobrých 20 rokov…!!!

  • terezkaterka

   Kedysi boli tie vakcíny čistejšie, tak ako aj všetky potraviny. Kvalitu vakcín by mal skúmať ŠUKL a nepustiť na trh nič, čo by mohlo spôsobiť nejaké následky. Tieto vakcíny sú dnes skúmané tak, ako veľmi veľa tovarov, či už potravín, alebo aj iných. Máme ich tu neúrekom veľa.

 2. Väčšinou sú postihlí nežiaducimi účinkami chlapci!

 3. ja mam stale pred ocami na ZS ako spoluziacku viezli do nemocnice po ockovani…smiali sme sa ze sa zlakla ihly…boli aj za sociku vedlajse ucinky len sa to neriesilo

 4. Peter Furucz

  Ono netreba hanit vedcov za studiu. Bohuzial autori clanku vytrhli par veci zo studie v kontextu a tak trochu zabudli doplnit aj zaver studie. Ale hold to by to potom nebolo take zaujimave.

  Tu je pre zaujimavost zaver studie pouzitej v clanku. Sami autori aj nadalej odporucaju ockovanie.
  This pilot epidemiologic analysis implies that the onset of some neuropsychiatric disorders may be temporally related to prior vaccinations in a subset of individuals. These findings warrant further investigation, but do not prove a causal role of antecedent infections or vaccinations in the pathoetiology of these conditions. Given the modest magnitude of these findings in contrast to the clear public health benefits of the timely administration of vaccines in preventing mortality and morbidity in childhood infectious diseases, we encourage families to maintain vaccination schedules according to CDC guidelines.

  Takisto pisu ze treba zhodnotit ci infekcie kvoli ktorym sa ockuje nie su vacsim rizikom na vznik psychickych poruch ako potencialne ockovanie. Naco mimochodom su takisto studie…

  It will also be critically important to determine whether or not newly acquired infectious diseases against which the children were vaccinated may themselves lead to an increased incidence to one or more of these neuropsychiatric disorders. In fact, it would not be surprising if the diseases per se represent a stronger risk factor than vaccinations. The documented increase in the incidence of narcolepsy following the 2009 H1N1 pandemic in China provides a clear example (30). Our earlier epidemiological study documenting a temporally related modest increase in the incidence of OCD, tic disorders, and ADHD following a prior streptococcal infection provides another example (25). Future epidemiologic investigations are needed to address this important question.

  Veda ale nie je len o tom najst suvislost. Ono moze mi zo studie vyjst aj to ze deti s rodicmi vlastniacim ferrari maju statisticky signifikantne vacsiu sancu mat autizmus.

  A asi by sme v tomto pripade nezakazovali predaj tychto aut. Ale hladali tu skrytu suvislost vsak… Ktora moze suvisiet so sposobom zivota atd. Ale velmi pravdepodobne by nesuvisela s ferrari…

 5. Lucia Sakálová

  Nuž anorexiu (o ktorej píšete ako o dôsledku očkovania) a bulímiu spustil módny priemysel, keď sa v 60-tych rokoch 20. storočia stala módnym typom Twiggy. Následne boli aj deklarované ideálne miery (mimochodom po zaručenom meraní a vážení americkými odborníkmi) a dodnes sa tento trend udržuje. Anorexia začína u pubertiačiek a je to porucha myslenia, ktorá valcuje už celé generácie ľudí, ktorí si podľahli takémuto životnému štýlu. A podporuje to aj módny priemysel. Manekýnky v 13-tich sú nalíčené na 30 a predvádzajú modely šiat v čase, keď nemajú ešte žiadne boky a skoro žiadne prsia. Ideál ženskej krásy je vyzerať ako teplomer (ten historický). Takže je to o životnom štýle……

 6. Problem ockovania ma viac rovin.. a viac preco..
  Ratam ze za komunistov ockovacie latky neboli dotovane hlinikom, ortutou, formaldehydom ci inymi sragorami ako dnes.
  Dalsim paradoxom je tiez, ze ak by tieto latky v danej koncentracii v tele po ockovani by boli namerane napr. pri rozbore spodnej vody bolo by to povazovane rovno za ekologcku katastrofu.
  Preco napr. pred ockovanim sa nemeria odozva imunitneho systemu? Nie kazdy ma imunitny system rovnako silny. Preco sa ockovacia latka nedavkuje tak ako liek?
  Dnesne choroby u produktom nie len zivotneho stylu do ktoreho ockovanie je zahrnute, su v tom rovnako sragory co konzumujeme v potravinach a taktiez rozne postreky, ci chemtrails co na nas sypu.. co dychame..

 7. Preco v 22 krajinach sveta nie je povinne ziadne ockovanie ???
  Ako legalne odmietnut ? https://www.mahatma.sk/ockovanie/

 8. Mne sa zdajú tie informácie vytrhnuté z kontextu. Vôbec tomu neverím, prečo by mali byť tie vakcíny iné ako pred 20 rokmi. Fakt je že každé telo je iné a preto môže aj inak reagovať na očkovanie.

  • terezkaterka

   Prečo nie sú napríklad potraviny tak kvalitné ako pred 30 rokmi. Prečo topánky, ponožky, košeľa a iné nie sú tak kvalitné, ako kedysi. Niekto tomu verí, niekto nie. Ja verím tomu, že veľmi veľa vecí neni tak kvalitných, ako kedysi.

Pridajte komentár

*