Ako prírodne liečiť cukrovku a znížiť alebo úplne odstrániť potrebu užívania liekov? Viac info

Vedomé dýchanie: 4 rady o dýchaní na pomoc pri liečení mysle i tela


dychanie

Koľkokrát sa vám stalo, že ste boli prepracovaný a niekto vám povedal „dýchaj“? Uvedomili ste si niekedy, koľko sily má v sebe toto jedno slovo?

Hneď, ako sa prichytíte so zatajeným dychom, potom príde hlboký nádych. Dýchanie je vrodené, robíte to bez rozmýšľania jednoducho preto, lebo vaše telo to potrebuje k prežitiu. No na dýchaní je čosi viac, ako sa na prvý pohľad zdá.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Čo prezrádza dýchanie?

Vaše dýchanie prezrádza veľa o vašom súčasnom stave. Keď je vám nepríjemne, prežívate stres, úzkosti, alebo dokonca strach, vaše dýchanie je zvyčajne veľmi plytké.

Naopak, keď ste uvoľnený a v pohode, dýchate pomaly.

Môžete sa dostať do stavu hnevu alebo do stavu pokoja a vyrovnanosti len vďaka tomu, ako dýchate.

Existuje nespočetne veľa dýchacích praktík pre zlepšenie telesných, či duševných porúch. Vyvolávajú pocit pokoja a dokonca zvyšujú vaše vibrácie.

Tieto praktiky robia dýchanie oveľa viac ako nevyhnutné, dokonca priam transcedentálne. Je krásne že, dokážete nakopnúť vaše telo prostredníctvom dýchania natoľko, že môžu v ňom nastať pozitívne zmeny.

Praktiky dýchania a 4 rady pre jeho využitie v liečbe

V praktikách ako sú joga, bojové umenia a biofeedback sa dýchanie využíva ako meditácia.

Dýchanie sa vedome zrýchľuje alebo spomaľuje pre dosiahnutie stavu mysle, tela a duše na duchovnej úrovni ako zdroj múdrosti.

Ak ste nikdy necvičili vedomé dýchanie, budú tieto štyri rady užitočné pre dosiahnutie poznania o vašej vnútornej sile, ktorú máte k dispozícii.

1. Dĺžka nádychu a výdychu

V starovekej joge sa predpokladalo, že každý z vás dostane len určité množstvo dychu, ktoré určuje dĺžku vášho života.

Ak to vezmete do úvahy, tak čím sú vaše nádychy plytšie, tým je váš život kratší. Dýchanie zhlboka a pomaly urobí váš deň krajším a šťastnejším,

Ako vyliečiť štítnu žľazu

2. Hĺbka dýchania

Vašu náladu môžete zmeniť prostredníctvom dýchania. Úzkosť, stres a náladovosť sú indikátory, ktoré vás oberajú o dych.

Dlhé hlboké nádychy môžu zvládať stres a záchvaty paniky, nízky krvný tlak a navyše pomáhajú resetovať myseľ a upraviť váš postoj k danej situácii.

3. Dýchanie a zlozvyky v stravovaní

Vedeli ste, že môžete zmeniť svoje návyky pomocou dýchania, vrátane vašej túžby sa prejedať?

Jedlo je nielen potrebné pre život, ale vnímame ho aj ako pôžitok. Farby, vône, prípravu a samozrejme aj chute sú všetko zážitky pre vaše blaho. No mnohí z vás nevedia, kedy treba prestať a to nás odkláňa od zdravej mysle, tela a duše.

Faktom je, že ľudia nachádzajú v jedle útechu v čase zúfalstva. Dychové cvičenia sa môžu využívať pri odstránení nezdravých návykov v stravovaní.

4. Dýchanie pri pôrode, cvičení a iných aktivitách

Dych je vstupnou bránou k zdravému životnému štýlu. Myslite na to, že existuje množstvo spôsobov, ako si spraviť život krajším pri správnom dýchaní.

Dýchanie je základ pôrodu. Používa sa pri prechode medzi pozíciami v joge, ako aj pri lepšej koncentrácií v meditovaní, či modlení a na odvracanie vonkajších vplyvov.

Pri intenzívnom behaní bežca doslova „nakopne“ k lepšiemu výkonu.

Záver

Existuje toľko vecí, ktoré oddeľujú ľudí. Kultúra, prostredie, vzdelanie. Nachádzame toľko vecí, ktoré dávajú zmysel svetu. Ale dýchanie presahuje všetko. Spája každého z nás.

Len si predstavte “om“, ktoré sa nesie v miestnosti plnej mníchov – jednohlasnosť (unisónnosť) ako žiadna iná.

Ako jednotlivcov, či spoločne, má moc nás zmeniť k lepšiemu v mnohých ohľadoch.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*