Vplyv mobilov a elektomagnetického smogu na ľudské zdravie

Print Friendly, PDF & Email

Vplyv mobilov a elektomagnetického smogu na ľudské zdravie

Zamysleli ste sa niekedy nad možnými súvislosťami vášho zdravotného stavu a úrovňou elektrosmogu v okolí vášho bydliska? Aký vplyv môže mať na vaše zdravie umiestnenie základovej stanice mobilného operátora na protiľahlom činžiaku?

Medzi najčastejšie zdravotné problémy v súvislosti so zvýšenou hladinou elektrosmogu patria:

chronické bolesti hlavy, poruchy spánku, poruchy srdcového rytmu, chronická vyčerpanosť a únava, vnútorný nepokoj, hyperaktivita u detí, hučanie v ušiach, bolesti nervov a mäkkých tkanív, ktoré sa nedajú vysvetliť obvyklými príčinami, poruchy koncentrácie a pamäte, depresie, výkyvy krvného tlaku, náchylnosť na infekcie, znížená imunita, rakovinové ochorenia ako leukémia  a nádory na mozgu.

Výskyt týchto príznakov si človek môže dať ľahšie do súvisu, ak napr. cestuje, alebo sa dlhodobejšie zdržuje na nejakom inom mieste, kde je hladina elektrosmogu nižšia a niektoré z príznakov u neho už po krátkej dobe vymiznú ako napr. bolesť hlavy, po návrate do miesta bydliska sa opätovne vrátia.

V súčasnej dobe je hrozba elektrosmogu vytváraného vysokofrekvenčnými elektromagnetickými poliami (VF EMP) najčastejšie základňovými stanicami mobilných operátorov (BTS – Base Transciever Station, ľudovo vysielač, vykrývač), bezdrôtovými telefónmi so štandardom DETC, radary…

Je vhodné oboznámiť sa s problematikou elektrosmogu, najmä VF EMP, aby si každý vytvoril svoj vlastný objektívny názor a najmä prečítať si skúsenosti ľudí, ktorí už riešili tento problém v súvislosti so zdravotnými ťažkosťami, ktoré sa u nich vyskytli po nainštalovaní základovej stanice mobilných operátorov.

Je dôležité si uvedomiť, že aj keď tieto vysielače sú už takmer všade, je rozdiel, ak ho mám 100 m od činžiaku a zrovna môj byt, kde sa dlhodobo zdržujem, sa ocitne v hlavných osiach  vyžarovania sektorov antény.

Paradoxne často dochádza k tomu, že tí, čo majú na streche svojho činžiaku namontovanú bts stanicu a berú peniaze z prenájmu, sa ocitajú v tieni, sú tam namerané nízke hodnoty a najviac ožarované sú činžiaky naokolo v okruhu 100-150 m.

Aj keď namerané hodnoty môžu byť stále hlboko pod rozlišovacou schopnosťou štátnych a hygienických orgánov, VF najmä pulzného typu žiarenia môžu mať biologický dosah, minimálne na určité skupiny osôb, ženy, deti, ľudia s poškodeným zdravím….


Náš tip: Túžite po pevnom zdraví? Vyskúšajte jedinú spirulinu na našom trhu, ktorá sa suší niekoľko rokov, vďaka čomu má najvyššiu kvalitu. Viac informácií tu

Sú krajiny, kde sú tieto normy oveľa prísnejšie. V Čechách prebiehajú v súčasnej dobe ostré diskusie ohľadom nových prísnejších limitov, ktoré by viac zohľadňovali aj netepelné účinky VF EMP na človeka, pretože prípady ľudí, ktorí majú tieto problémy sa množia a niektoré byty vo veľkých mestách v husto osídlených častiach sa už stávajú doslova neobývateľné, ak sa zoberie kumulatívny účinok všetkých zdrojov žiarenia TV vysielače analógové, za chvíľu digitálne, VKV-FM vysielače, hlavne veľa nových súkromných, tri siete GSM, teraz nové siete 3G, 4-5  wi-fi sietí, dnes už doma skoro každý používa wi-fi router, aj keby sa mohol pripojiť káblom, bezdrôtové telefóny so štandardom DECT, ktoré vysielajú stále, aj keď človek s nimi práve netelefonuje, k tomu sa pripočíta ešte elektrosmog vytváraný domácimi spotrebičmi.

Bezdrôtové technológie sa nekontrolovateľne šíria, nevie sa, aký to bude mať dopad na človeka v dlhodobom časovom horizonte, dôležité je, aby si ľudia začali dávať do súvisu svoje zdravotné problémy, samozrejme v prípadoch, kde je na to opodstatnenie, s možnou vysokou hustotou VF EMP a začali vyvíjať tlak na príslušné štátne orgány a žiadali sprísnenie noriem.

Človek sa nemusí vzdať bezdrôtových technológií, ide o to aby sa napr. nestavali základne mobilných operátorov tak blízko husto obývaných častí miest, kde často dochádza k tomu, že v okolí jedného činžiaka sú aj tri základové stanice troch mobilných operátorov a nikto nevie odhadnúť a najmä nikto to nekontroluje, aký kumulatívny nárast VF EMP to bude mať práve v byte, kde býva.

Čo robiť a ako daný problém riešiť v súvislosti s ochranou vlastného zdravia a legislatívnych postupov:

http://elektrosmog.blog.cz/rubrika/co-delat

Niektoré zdroje na internete:

Nedej se: 17. 10. 2008 — iVysílání — Česká televize

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/208562248420023-nedej-se/?streamtype=WL

VF elmag. pole – reálná hrozba pro zdraví?

http://1elektrosmog.pise.cz/65244-vf-elmag-pole-realna-hrozba-pro-zdravi.html

Elektrosmog blog

http://elektrosmog.blog.cz/

Elektromagnetické pole a zdravotní rizika (IV) – TZB-info

http://www.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=4530
http://www.elektrosmog.cz/informace.html
http://www.etrend.sk/technologie/telekom-a-internet/elektromagneticke-ziarenie-oci-ho-nevidia-telo-vsak-boli/11422.html
http://www.powerwatch.org.uk/
http://www.mast-victims.org/forum/
http://www.elektrosmog.com/
http://www.izgmf.de/

Prírodná liečba cukrovky

Spracoval: Badatel.netPodobné články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Komentáre

 1. http://vimeo.com/54189727

  posielam link na jeden velmi zaujimavy dokument. nazov filmu je RESONANCE – BEINGS OF FREQUENCY

 2. Eleonora Tomasovicova

  Toto sa vas tyka a vy o tom este neviete – tak citajte, to je dnes realita na Slovensku:
  http://www.mikrovlna.wg.am/
  http://mind-control.npage.eu/
  http://psychickeobtezovani.webnode.cz/

Pridajte komentár

*