Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Vplyv mobilov a elektomagnetického smogu na ľudské zdravie


Print Friendly, PDF & Email

Vplyv mobilov a elektomagnetického smogu na ľudské zdravie

Zamysleli ste sa niekedy nad možnými súvislosťami vášho zdravotného stavu a úrovňou elektrosmogu v okolí vášho bydliska? Aký vplyv môže mať na vaše zdravie umiestnenie základovej stanice mobilného operátora na protiľahlom činžiaku?

Medzi najčastejšie zdravotné problémy v súvislosti so zvýšenou hladinou elektrosmogu patria:

chronické bolesti hlavy, poruchy spánku, poruchy srdcového rytmu, chronická vyčerpanosť a únava, vnútorný nepokoj, hyperaktivita u detí, hučanie v ušiach, bolesti nervov a mäkkých tkanív, ktoré sa nedajú vysvetliť obvyklými príčinami, poruchy koncentrácie a pamäte, depresie, výkyvy krvného tlaku, náchylnosť na infekcie, znížená imunita, rakovinové ochorenia ako leukémia  a nádory na mozgu.

Výskyt týchto príznakov si človek môže dať ľahšie do súvisu, ak napr. cestuje, alebo sa dlhodobejšie zdržuje na nejakom inom mieste, kde je hladina elektrosmogu nižšia a niektoré z príznakov u neho už po krátkej dobe vymiznú ako napr. bolesť hlavy, po návrate do miesta bydliska sa opätovne vrátia.

V súčasnej dobe je hrozba elektrosmogu vytváraného vysokofrekvenčnými elektromagnetickými poliami (VF EMP) najčastejšie základňovými stanicami mobilných operátorov (BTS – Base Transciever Station, ľudovo vysielač, vykrývač), bezdrôtovými telefónmi so štandardom DETC, radary…

Je vhodné oboznámiť sa s problematikou elektrosmogu, najmä VF EMP, aby si každý vytvoril svoj vlastný objektívny názor a najmä prečítať si skúsenosti ľudí, ktorí už riešili tento problém v súvislosti so zdravotnými ťažkosťami, ktoré sa u nich vyskytli po nainštalovaní základovej stanice mobilných operátorov.

Je dôležité si uvedomiť, že aj keď tieto vysielače sú už takmer všade, je rozdiel, ak ho mám 100 m od činžiaku a zrovna môj byt, kde sa dlhodobo zdržujem, sa ocitne v hlavných osiach  vyžarovania sektorov antény.

Paradoxne často dochádza k tomu, že tí, čo majú na streche svojho činžiaku namontovanú bts stanicu a berú peniaze z prenájmu, sa ocitajú v tieni, sú tam namerané nízke hodnoty a najviac ožarované sú činžiaky naokolo v okruhu 100-150 m.

Aj keď namerané hodnoty môžu byť stále hlboko pod rozlišovacou schopnosťou štátnych a hygienických orgánov, VF najmä pulzného typu žiarenia môžu mať biologický dosah, minimálne na určité skupiny osôb, ženy, deti, ľudia s poškodeným zdravím….

Sú krajiny, kde sú tieto normy oveľa prísnejšie. V Čechách prebiehajú v súčasnej dobe ostré diskusie ohľadom nových prísnejších limitov, ktoré by viac zohľadňovali aj netepelné účinky VF EMP na človeka, pretože prípady ľudí, ktorí majú tieto problémy sa množia a niektoré byty vo veľkých mestách v husto osídlených častiach sa už stávajú doslova neobývateľné, ak sa zoberie kumulatívny účinok všetkých zdrojov žiarenia TV vysielače analógové, za chvíľu digitálne, VKV-FM vysielače, hlavne veľa nových súkromných, tri siete GSM, teraz nové siete 3G, 4-5  wi-fi sietí, dnes už doma skoro každý používa wi-fi router, aj keby sa mohol pripojiť káblom, bezdrôtové telefóny so štandardom DECT, ktoré vysielajú stále, aj keď človek s nimi práve netelefonuje, k tomu sa pripočíta ešte elektrosmog vytváraný domácimi spotrebičmi.

Bezdrôtové technológie sa nekontrolovateľne šíria, nevie sa, aký to bude mať dopad na človeka v dlhodobom časovom horizonte, dôležité je, aby si ľudia začali dávať do súvisu svoje zdravotné problémy, samozrejme v prípadoch, kde je na to opodstatnenie, s možnou vysokou hustotou VF EMP a začali vyvíjať tlak na príslušné štátne orgány a žiadali sprísnenie noriem.

Človek sa nemusí vzdať bezdrôtových technológií, ide o to aby sa napr. nestavali základne mobilných operátorov tak blízko husto obývaných častí miest, kde často dochádza k tomu, že v okolí jedného činžiaka sú aj tri základové stanice troch mobilných operátorov a nikto nevie odhadnúť a najmä nikto to nekontroluje, aký kumulatívny nárast VF EMP to bude mať práve v byte, kde býva.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Čo robiť a ako daný problém riešiť v súvislosti s ochranou vlastného zdravia a legislatívnych postupov:

http://elektrosmog.blog.cz/rubrika/co-delat

Niektoré zdroje na internete:

Nedej se: 17. 10. 2008 — iVysílání — Česká televize

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/208562248420023-nedej-se/?streamtype=WL

VF elmag. pole – reálná hrozba pro zdraví?

http://1elektrosmog.pise.cz/65244-vf-elmag-pole-realna-hrozba-pro-zdravi.html

Elektrosmog blog

http://elektrosmog.blog.cz/

Elektromagnetické pole a zdravotní rizika (IV) – TZB-info

http://www.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=4530
http://www.elektrosmog.cz/informace.html
http://www.etrend.sk/technologie/telekom-a-internet/elektromagneticke-ziarenie-oci-ho-nevidia-telo-vsak-boli/11422.html
http://www.powerwatch.org.uk/
http://www.mast-victims.org/forum/
http://www.elektrosmog.com/
http://www.izgmf.de/

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. http://vimeo.com/54189727

  posielam link na jeden velmi zaujimavy dokument. nazov filmu je RESONANCE – BEINGS OF FREQUENCY

 2. Eleonora Tomasovicova

  Toto sa vas tyka a vy o tom este neviete – tak citajte, to je dnes realita na Slovensku:
  http://www.mikrovlna.wg.am/
  http://mind-control.npage.eu/
  http://psychickeobtezovani.webnode.cz/

Pridajte komentár

*