Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Vedci zistili, že avokádo je sľubný liek na leukémiu. Ako ho správne konzumovať?


Print Friendly, PDF & Email

Vedci zistili, že avokádo je sľubný liek na leukémiu. Ako ho správne konzumovať?

Možno ani neviete, že avokádo je dnes už považované za superjedlo, čo znamená, že je v porovnaní s inými potravinami mimoriadne bohaté na živiny.

Mýtus o tom, ako avokádo obsahuje veľa nezdravého tuku, naň doposiaľ vrhal zlé svetlo. Avšak táto viac než 50 rokov stará informácia pochádzajúca z lekárskeho prostredia sa nedávno začala rúcať.

Nielenže je avokádo mimoriadne bohaté na živiny, toto superjedlo môže mať aj vlastnosti zabraňujúce ochoreniam, či dokonca dokáže zvrátiť aj priebeh niektorých vážnych chorôb.

Takže k povesti avokáda ako superjedla, ktorá sa začala potvrdzovať len pred niekoľkými rokmi, výskumy neprestávajú objavovať ďalšie jeho prospešné vlastnosti.

Výskum z roku 2015 napríklad zistil, že určitý typ rakovinových buniek leukémie (AML – akútna myelodiná leukémia) bol s pomocou avokáda vyhubený tým, že sa v nej znovu aktivovala apoptóza (sebazničenie) a to bez akéhokoľvek poškodzovania zdravých buniek.

Mimochodom, avokádo je súčasne ovocie bohaté na zdravé mastné kyseliny, z ktorých nepriberiete a mozog ich potrebuje.[1]

Čo je AML?

Nasledujúci výňatok pochádza z lekárskej knižnice Národného inštitútu zdravia (NIH) v Spojených štátoch:

„AML je najbežnejší typ akútnej leukémie vyskytujúci sa u dospelých. Tento typ rakoviny sa obyčajne veľmi rýchlo zhoršuje, ak nie je liečená. Medzi rizikové faktory, ktoré môžu spôsobiť AML, patrí fajčenie, predošlá chemoterapeutická liečba alebo ožiarenie radiáciou.“

Tak, a tu to máme čierne na bielom! Dokonca aj americký Národný inštitút zdravia priznáva, že bežné liečebné postupy rakoviny sú karcinogénne! [2]

Zdravé bunky prejdú apoptózou (sebazničením) aby uvoľnili miesto pre novovzniknuté čerstvé bunky. No rakovinové bunky nemajú v sebe naprogramovaný tento systém apoptózy – sú naprogramované na to, aby rástli a vydržali navždy.

S trochou preháňania by sme mohli povedať, že sú to bunky večného života.

Premena rakovinových buniek na bunky s aktívnou apoptózou je typická pre väčšinu prírodných alternatívnych metód liečby rakoviny. Týmto spôsobom sú cieľom ničenia len rakovinové bunky. Zdravé bunky zostávajú nedotknuté.

Ako funguje chemoterapia

Chemoterapia sa podobá vojenskej stratégii „vyplienenej a spálenej zeme“, pri ktorej je vyhubený každý, kto sa na danom území nachádza. Navyše, s mnohými „vedľajšími škodami“.

V prípade rakoviny je tak vyhubených množstvo zdravých buniek spolu s niekoľkými rakovinovými bunkami.

Jeden výskum, ktorý izolovane skúmal zmes avokadínu B, obsiahnutého v avokádach a jeho účinok na premenu AML buniek na bunky s apoptózou, začína vetou:

„Liečebný režim pre akútnu myeloidnú leukémiu (AML) vedie stále len k slabým klinickým výsledkom.“

Povedané po lopate, Veľký farmaceutický priemysel neponúka žiaden liek, ktorý by bol účinný a bezpečný pri liečbe AML. Každý si môže domyslieť, ako ďaleko až dokáže „Veľký farmaceutický priemysel“ zájsť, aby sa pokúsil o výrobu syntetického avokadínu B.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Lenže z vyššie zmieneného výskumu bola zámerne vyradená Univerzita Waterloo v Ontáriu v Kanade, kde sa zameriavajú na vývoj nutraceutík, či prírodne derivovaných kondenzovaných výťažkov.

Príklady prírodných liekov na rakovinu

Príkladom na nutraceutikum môže byť laetril (vitamín B17). Získava sa z amygdalínu, ktorý je obsiahnutý v jadrách marhuľových kôstok.

Pri liečbe rakoviny je účinný do takej miery, že v USA je zakázaný, zatiaľ čo v Mexiku a inde sa na klinikách pre liečbu rakoviny používa často. Lekári z Južnej Ameriky pôsobiaci v USA sú neraz donútení ísť do toho sami.

A tak ich pacienti jedia jadrá marhuľových kôstok vo veľkých množstvách, ktoré sa ľahko dajú kúpiť cez internet. Potraviny totiž nie sú zakázané, pokiaľ ich zmesi amygdalínu (s jeho jedinečnou schopnosťou hubiť len rakovinové bunky) nie sú propagované ako účinné lieky proti rakovine.[3]

A to, že výskum na Univerzite Waterloo sa zameral len na AML ešte neznamená, že avokadín B spôsobuje apoptózu len u tohto typu rakovinovej bunky.

Takže, hoci možnosti avokadínu B ako nutraceutika niekedy nie sú celkom jasné, môžete si byť istí, že konzumácia avokád je zdravšia než sa donedávna predpokladalo.[4]

Ako jesť avokádo pre optimálny účinok

Keď je avokádo dobre dozreté, mierne mäkké na dotyk a jeho šupka začína tmavnúť, potom stredne veľkým nožom ho rozkrojíme a vylúpneme kôstku.

Kôstku vylúpneme otočením noža a pritom si dávame pozor, aby sme si neporezali prst či zápästie.

Polovice avokáda rozkrájame na štvrtiny a doslova z neho zlúpneme šupku prstami tak, aby dužina tesne pod šupkou zostala neporušená.

Práve v dužine tesne pod šupkou sa nachádza veľký obsah karotenoidov. Ja som zvykol polovičky či plátky avokáda máčať v olivovom oleji alebo octe, až kým mi priateľ z Mexika neukázal rýchlejší, jednoduchší spôsob.

Najprv schmatol soľničku a vyhlásil, že „bez soli nie je žiadne avokádo“.

Následne mierne osolil svoju polovičku, ktorú vykôstkoval lyžičkou, šupku ošúpal a potom si avokádo vložil do úst.

Najprv som mal dojem, že je to trochu hrubý spôsob, ale neskôr som ho vyskúšal a zistil som, že je veľmi chutný.

Avokádo obsahuje svoj vlastný, zdravý olej. Nepotrebuje žiaden iný. Na trhu dokonca dostať aj avokádový olej. Všetko, čo potrebuje, je mierne ho posypať pravou, nespracovanou morskou soľou.

Týmto spôsobom si rýchlo a ľahko pripravíme zdravú pochúťku.

Autor článku Paul Fassa je stálym autorom blogu REALfarmacy.com. Tŕňom v oku sú mu „Medicínska mafia“ s jej snahou manipulovať spoločnosť prostredníctvom zdravia, či potravinársky priemysel ovládaný skorumpovanými vládnymi inštitúciami.

Navštívte jeho stránku alebo sa pridajte sa k nemu na Twiteri. Paul je dobre známy svojimi odvážnymi príspevkami, ktorými podporuje hnutie za zdravie a zmenu globálneho myslenia.

Zbohom vysoký krvný tlak

Zdroj: realfarmacy.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Este lepšie je na osolene avokado vytlačiť troska šťavy z citróna

    • A este vyskúšajte potlačené 1/2 avokada s banánom – výborná kašička pre deti, ako aj pochúťka pre dospelých

Pridajte komentár

*